Jump to content
FORUM

Gradonačelnik i gradsko vijeće

Vywegh

Recommended Posts

4 hours ago, Grunf said:

Kakvoj mržnji? Tebi smeta što kritikujemo Suncokreta? To nije mržnja, to je naše pravo jer nije ovo Sjeverna Koreja. Svi su kritikovani pa i Suncokret, kažem Suncokret jer je političar koji je u 4 godine promjenio najviše stranaka sa lijeva na desno. 

Pa ja sam dobio minus samo zato što sam prenio vijest da se kandidovao i Hrnjic

11 minutes ago, 1260 said:

Pa ja sam dobio minus samo zato što sam prenio vijest da se kandidovao i Hrnjic

Nije rijec o tom, nego se ovaj forumas samo kaci na postove gdje se pominje Suki bez ikakve rasprave ili sta...ukljuci se u raspravu, obrazlozi svoje stavove, ovo je forum. 

• Like 1

Vidim da Šuki izaziva oprečna mišljenja vezano za lov na drugi mandat i "krst" koji na sebi nosi zbog migrantske krize. Lično ga poznajem, ljudina je od čovjeka, pošten, skroman, odmjeren, iz fine kuće što se kaže, i on i supruga, ispuho hirove se dok je bilo vrijeme i nije nazasit kao svoji prethodnici, ali je za prvog čovjeka grada (koji je u problemima) izuzetno naivan i mekan. Ne smatram ga odgovornim za migrante u Bihaću, prije svega što mu to nije u opisu posla i što on kao Gradonačelnik nema nikavih ovlasti nad službama koje provode i kontrolišu javni red i mir. Zamjeram mu što je bio mlak kad je trebalo da bude mudan, a pravi se mudan kad to niko ne traži od njega. Popušta mnogima oko sebe, što kao prvi čovjek Grada ne bi trebao da radi jer derogira svoju moć i odaje svima osjećaj  nemoćnog mlakonje. To psihološki utiče na one koji ga žele iskoristiti i nasankati  što maksimalno koriste. Sjetite se Hamde, istu je funkciju obnašao a ljudi na svim nivoima drhtali pred njim. To Šukiju fali! Ne govoriti nikad da si nemoćan, pojedoše te ajkule! Ovo sa migrantima, svi znamo da je on bio samo dio jedne šire humane priče a početka 2018. da se ti ljudi nekako zbrinu, mnogi su bili u obavezi da preuzmu dio tereta, izmakli su se svi i njemu ostavili vruć krompir da se s njim boči 3 godine. Prevaren je bogovski tad, ali i prevaren je od istih još najmanje 10x!! Cijeli mandat ga vukovi čopaju i tu je izgubio kredibilitet, jer ako te neko jednom prevari on je kriv, a ako te taj opet prevari e vala sam si kriv. Neko je jednom dobro rekao, e da su mu samo Hamdina mu*a i energija gdje bi nam kraj bio..

• Like 1

Pustite vi te price posten iz dobre kuce ovo ono u ovoj prici to nije bitno  mi trazimo i pricamo o gradonacelniku a ne djevojci snasi za udaju da mora da bude postena i nevina. Da li je Suki mogao zatvoriti Djacki dom u Boricima Biru i sve ostalo jeste o ovom sam pricao milion puta na forumu  jeste mogao da je htio znaci samo sjeci struju i vodu i salji inspekciju gazdi na vrata svaki dan sa masnim kaznama pa kad mjesecno onaj iz Sedre bude imao vise kazni od kirije koju mu placa iom vidjeces kako ce istjerati migrante ,sve je to Suki mogao uraditi da je htio ali nije. Neki ce reci onda bi bio zatrpat grad migrantima pa to imamo i dan danas gdje god okrenes migranti znaci nema mjesta bez njih .

U Bihacu nema aktivnog politicara u strankama da bi se mogao pojaviti kao kvalitetno rjesenje ne samo po pitanju migranata vec opcenito Bihac ima milion drugih problema .

Jos ova korona doslovno je sve stalo ne samo kod nas vec u cijelom svijetu sve se radi polovicno posljednjih mjeseci vidim ja to i u Holandiji i u Njemackoj i Austriji  i u Hrvatskoj a bogami i kod nas . Ja samo znam da ce za mnoge biti teska zima kriza ce tek nastupiti mnogo ljudi ostaje bez posla  . Gledam po Bihacu narod hoda kao lud sve izbehuceno mene je 20 i vise ljudi pitalo za pare da im nesto dam kaze nemaju nista a nikad ljude u zivotu nisam vidio  . Odem u Bingo u DM vidim covjek  ispred kaze skuplja za hranu ima natpis sjedi covjek sa djetetom na suncu i vrucini kad sam se vracao stanem upitam ga sta zeli da odemo nazad u bingo i da mu kupimo svu potrebnu hranu kozmetiku i sve ostalo i robu ako hoce za sebe i ostalo da cu sve platiti   i odvesti mu kuci, kaze  on da bi radije novac ja nako razmisljam reko ok dao sam mu dovoljno novca halal sto bi rekli da moze dva mjeseca jesti i piti i platiti racune. Ja sutradan prolazim odje kad isti covjek isto radi samo se prebacio kod FIS pa brate dragi sto mucis to jadno dijete na suncu jel ti malo citav svijet haj radi sta nemoj sjediti pariti muda na suncu. Zaradi sebi dnevnicu . Ali lakse je sjediti i facati budale kao sto sam ja koje ce se smilovati na dijete a on ce danas uzeti par stotina maraka i miran nece raditi. 

• Like 1

Cekaj malo. Prevaren? Suki je napravio niz katastrofalni gresaka koje su pominjane ovdje a nisu u pitanju migranti. Suki je dobio poziciju gradonacelnika jer je i  obecao obracun sa kriminalcima. Zasto do sad nije srusio one nelegalne objekte od llme i Cavkica a obecao je da ce to prvo uraditi. Nista sto je obecao nije ispunio, zbog tog sam bijesan na njega a ne zbog migranata. I umjesto da se obracuna sa tom SDA mafijom kako je najavio on im se pridruzio. Piz** na kvadrat i zbog je zapecatio svoju politicku karijeru. Bar se tako nadam

• Like 1

prije 42 minuta, Grunf said:

Cekaj malo. Prevaren? Suki je napravio niz katastrofalni gresaka koje su pominjane ovdje a nisu u pitanju migranti. Suki je dobio poziciju gradonacelnika jer je i  obecao obracun sa kriminalcima. Zasto do sad nije srusio one nelegalne objekte od llme i Cavkica a obecao je da ce to prvo uraditi. Nista sto je obecao nije ispunio, zbog tog sam bijesan na njega a ne zbog migranata. I umjesto da se obracuna sa tom SDA mafijom kako je najavio on im se pridruzio. Piz** na kvadrat i zbog je zapecatio svoju politicku karijeru. Bar se tako nadam

Razlog svemu tome zajedno je što nema m*da, jer da bi ispunio sve što je obećao trebaju mu ista. A to je tek priča za sebe, to kasnije slizavanje sa SDA, to mu najviše zamjeram ali sam se dotakao migrantskog problema koji mu se najčešće spočitava. I to je uradio što nema m*da da im kaže ne..jednostavno, najveća njegova greška je bezm*dost i slažem se da ne zaslužuje drugi mandat. Ovo vrijeme traži hrabrije

prije sat vremena, Barba said:

Pustite vi te price posten iz dobre kuce ovo ono u ovoj prici to nije bitno  mi trazimo i pricamo o gradonacelniku a ne djevojci snasi za udaju da mora da bude postena i nevina. Da li je Suki mogao zatvoriti Djacki dom u Boricima Biru i sve ostalo jeste o ovom sam pricao milion puta na forumu  jeste mogao da je htio znaci samo sjeci struju i vodu i salji inspekciju gazdi na vrata svaki dan sa masnim kaznama pa kad mjesecno onaj iz Sedre bude imao vise kazni od kirije koju mu placa iom vidjeces kako ce istjerati migrante ,sve je to Suki mogao uraditi da je htio ali nije. Neki ce reci onda bi bio zatrpat grad migrantima pa to imamo i dan danas gdje god okrenes migranti znaci nema mjesta bez njih .

U Bihacu nema aktivnog politicara u strankama da bi se mogao pojaviti kao kvalitetno rjesenje ne samo po pitanju migranata vec opcenito Bihac ima milion drugih problema .

Jos ova korona doslovno je sve stalo ne samo kod nas vec u cijelom svijetu sve se radi polovicno posljednjih mjeseci vidim ja to i u Holandiji i u Njemackoj i Austriji  i u Hrvatskoj a bogami i kod nas . Ja samo znam da ce za mnoge biti teska zima kriza ce tek nastupiti mnogo ljudi ostaje bez posla  . Gledam po Bihacu narod hoda kao lud sve izbehuceno mene je 20 i vise ljudi pitalo za pare da im nesto dam kaze nemaju nista a nikad ljude u zivotu nisam vidio  . Odem u Bingo u DM vidim covjek  ispred kaze skuplja za hranu ima natpis sjedi covjek sa djetetom na suncu i vrucini kad sam se vracao stanem upitam ga sta zeli da odemo nazad u bingo i da mu kupimo svu potrebnu hranu kozmetiku i sve ostalo i robu ako hoce za sebe i ostalo da cu sve platiti   i odvesti mu kuci, kaze  on da bi radije novac ja nako razmisljam reko ok dao sam mu dovoljno novca halal sto bi rekli da moze dva mjeseca jesti i piti i platiti racune. Ja sutradan prolazim odje kad isti covjek isto radi samo se prebacio kod FIS pa brate dragi sto mucis to jadno dijete na suncu jel ti malo citav svijet haj radi sta nemoj sjediti pariti muda na suncu. Zaradi sebi dnevnicu . Ali lakse je sjediti i facati budale kao sto sam ja koje ce se smilovati na dijete a on ce danas uzeti par stotina maraka i miran nece raditi. 

Moj Barba, nije mu bilo to sve tako jednostavno uraditi kao što pričaš ali sa malo više hrabrosti i kuraža mogao je rasteretiti Bihać dobrano. Razumijem te u potpunosti, ali evo replicirao sam Grunfu i nema spora..ne zaslužuje drugi mandat, ovo vrijeme traži hrabrije i odlučnije ljude.

• Like 1

9 minutes ago, Blind Justice said:

Razlog svemu tome zajedno je što nema m*da, jer da bi ispunio sve što je obećao trebaju mu ista. A to je tek priča za sebe, to kasnije slizavanje sa SDA, to mu najviše zamjeram ali sam se dotakao migrantskog problema koji mu se najčešće spočitava. I to je uradio što nema m*da da im kaže ne..jednostavno, najveća njegova greška je bezm*dost i slažem se da ne zaslužuje drugi mandat. Ovo vrijeme traži hrabrije

Moj Barba, nije mu bilo to sve tako jednostavno uraditi kao što pričaš ali sa malo više hrabrosti i kuraža mogao je rasteretiti Bihać dobrano. Razumijem te u potpunosti, ali evo replicirao sam Grunfu i nema spora..ne zaslužuje drugi mandat, ovo vrijeme traži hrabrije i odlučnije ljude.

U Bihacu svaki nacelnik i gradonacelnik kanije, posljednjih 20 godina igra kako par ljudi sive eminencije poput Hamde Tigra i ostalih svira .

Samo sto to nasi ljudi ne kontaju Alija je ovo malo Federacije poslije rata podjelio po uzoru na Osmanski period imamo par Begova koji mogu da rade sta hoce i sirotinju koja mora da ih slusa ili da ide iz drzave . Privatizacija je uspostavila Begove iste one koji su u ratu prodavajuci sirotinji vrecu brasna po 1000 maraka pa onda za cetrifikate pokupovali firme objekte zemljista . Zasto se ne izvrsi revizija privatizacije sve se zna za sta je ko i koliko novca dao i platio . Citava drzava je prodana na bubnju od odabranih ljudi po kantonima . Drugi primjer rudnik gipsa i ostalih kamenih darivata mozda jedan od najveci po kapacitetu i neiskoristivosti u ovom dijelu europe u Kulen Vakufu je prodat za certifikate SDA clanu iz srednje Bosne mislim da se radi o simbolicnoj cifri a rudnik ima kapacitet da u budzet donese milijarde eura . 

prije 12 sati, Grunf said:

Nije rijec o tom, nego se ovaj forumas samo kaci na postove gdje se pominje Suki bez ikakve rasprave ili sta...ukljuci se u raspravu, obrazlozi svoje stavove, ovo je forum. 

Za teme vrijedne komentara sam uvijek ali ovi nisu vrijedni gubljenja vremena jer ste izgubljni slucajevi.....

A na zalost vasu "migrantonacelnik" ce vam jos dugo biti na celu grada!

• Haha 2

8 hours ago, KlarA said:

Za teme vrijedne komentara sam uvijek ali ovi nisu vrijedni gubljenja vremena jer ste izgubljni slucajevi.....

A na zalost vasu "migrantonacelnik" ce vam jos dugo biti na celu grada!

Ima ona stara poslovica: "Nekom rat, nekom brat" To sto je Suki tebi dobar jer je dobro podmazao putem IOM-a sve javne organe na nivou grada, Crveni Kriz pa i RTV USK ne mora znaciti da je svima dobro. Vecini nije dobro i zlo nam je. A to sto vise volis novce IOM-a nego svoje sugradjane, to je druga prica i tvoje pravo. Pozz

• Like 2

prije 7 sati, Grunf said:

Ima ona stara poslovica: "Nekom rat, nekom brat" To sto je Suki tebi dobar jer je dobro podmazao putem IOM-a sve javne organe na nivou grada, Crveni Kriz pa i RTV USK ne mora znaciti da je svima dobro. Vecini nije dobro i zlo nam je. A to sto vise volis novce IOM-a nego svoje sugradjane, to je druga prica i tvoje pravo. Pozz

A ti si jadan!

Po meni, trenutno, u ovoj situaciji, kakav god da je, najbolja solucija je Hamdo Tigar. Barem ima muda i neko strahopostovanje. Nakrao se on dovoljno u ratu i poslije rata, tako da mu nisu pare problem. A ima jezicinu i muda da jedini odgovori Dodiku i ovim ostalim govnima...

• Dislike 1
  • Haha 2

Predizborno vražje kolo je gadno krenulo,dok drugi ispituju teren šuhret u izjavi prijeti da ova situacija u krajini može eskalirati u žešći sukob.to on malo prosipa predizborne fore,poslije tri godine kukanja eto sad neka fora da još neko od politikanaca organizuje proteste.

Ostali političari sa kantona zna se plata u džep i čuti i plivaj u mutnom.narod to ne treba nikom oprostiti na izborima!

• Like 1

On 23. 08. 2020. at 21:58, Fap mašina said:

U ovoj situaciji najbolji gradonačelnik bi bio Senad Šarganović Šargan komadant 501 Sbbr. Naravno nezavisan od bilo koje stranke.

Zasto? Koje su njegove politicke i menadzerske  osobine (politicka i ekonomska organizacija i koordinacija) te iskustvo koje bi bile adekvatne za aktuelnu situaciju u kojoj se Bihac nalazi (migranti, dugovi, ekonomska kriza, odlazak mladih, manjak investitora i td.)?

• Like 2
  • Haha 1

• 1 month later...

Ja nisam rekao da neću izaći na izbore, nego da neću glasati ni za kog. Još niko nije ni šta ponudio ovom gradu, makar i pusto obećanje, prošli put sam glasao za Šukija, najviše mi se dopao bio jer je rekao otvoreno da će srušiti oba ona bespravna rugla na trgu. 4 godine prošle obećanje nije ispunio on slatko spava a ja si još ne mogu oprostiti jer sam mu vjerovao. Onog momenta kad političari budu krivično odgovarali za neispunjena predizborna obećanja tj. programe koje su izložili a nisu sproveli ja ću se ponovo uključiti u ovaj proces. Sve ostalo za mene je samo prevara

prije 20 sati, Grunf said:

Ja nisam rekao da neću izaći na izbore, nego da neću glasati ni za kog. Još niko nije ni šta ponudio ovom gradu, makar i pusto obećanje, prošli put sam glasao za Šukija, najviše mi se dopao bio jer je rekao otvoreno da će srušiti oba ona bespravna rugla na trgu. 4 godine prošle obećanje nije ispunio on slatko spava a ja si još ne mogu oprostiti jer sam mu vjerovao. Onog momenta kad političari budu krivično odgovarali za neispunjena predizborna obećanja tj. programe koje su izložili a nisu sproveli ja ću se ponovo uključiti u ovaj proces. Sve ostalo za mene je samo prevara

Nek je najveca "steta" u ta dva bespravno izgradjena objekta, ali onu stetu koju je ucinila SDA tokom 25 godina vladavine (ne u Bihacu, nego u cijeloj BiH), pa Shuki je mala maca za njih. Da su svi takvi "zli" kao Shuki, realno BiH bi bila puno bolja nego sto sada imamo talibanske, ustaske i cetnicke klanove koji kradu "u ime Boga i naroda i rata" vec duze od cetvrt decenije. 

Ne slazem se sa Shukijem 100% u svemu, mozda cak i pola, ali s obzirom sto se bori sa sarajevskom-balinskom ozbiljnom mafijom (El Bake - SDA), dobro se on sa njima i lakta i dobro je ista uspio ostvariti. Sam je u drzavi i vrlo je tesko kada se boris protiv takve ratnoprofiterske organizacije SDA koja rasporedjuje budzet i sve, ali on i treba da bude pocetak u cijeloj BiH pa da se krene ta SDA-hobotnica lomiti, a ne da porazeno i pasivno glasamo stalno iste SDA parazite kao "manje zlo"! SDA nema nista za ponuditi osim "nada da ce biti bolje u Bihacu, jer ipak su oni vecinski pobjednici u BiH". Pa imamo svake 4 godine reprizu sa njima! Bili su na vlasti i kurac su ista uradili, samo duga nabili koji ovaj Shuki sada realno i logicno vraca koliko je u njegovoj mogucnosti!

Mora doci SDA-mafiji kraj, unistili su drzavu, unistili su Bihac! SDA je gora od arkanovih cetnika, pa cak ti isti SDA-ovci i njihovi klinci drze u centru folkoteke u kojima se pusta i breci arkanova Ceca. Jebem ti obraz i karakter!

Probudite se! SDA je najgora opcija! Skup kriminalnih i strucno neuspjesnih ljudi koji idu u politiku radi licne koristi i samo gledaju kako da budu i dalje poslusne sarajevske marionete. Bakira boli njegova osunecena cuna za Krajinom i Bihacem, a i za Bosnom! A nazalost nam je narod toliko primitivan da mu i dalje puse kajlu sa ratnim pricama, da ga jebo Alija u pm vise! Umiremo zbog historije i tih prica, a narod, omladina, ekonomija, drzava i psihicko stanje odose u 3pm zbog Izetbegovic klana i njegovih sadanjih mafijaskih klanova (bivsih lokalnih propalica i potrcka)! Gori je od Dodika i Covica zajedno! Fuj!

• Like 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...