Jump to content
FORUM

Gradonačelnik i gradsko vijeće

Vywegh

Recommended Posts

1 minute ago, 1260 said:

Pa nemoj se brate iz Nizozemske miješati u nešto čemu nisi blizu. 

Teško je nama Ovdje shvatiti te relacije

Ja imam potpuno pravo da se mjesam imam pravo da glasam u nasoj zemlji to cu i uraditi kao i svaki put do sada.

Ja imam imovinu u Gradu Bihacu na koju placam porez placam komunalije racune  punim budzet .Moj otac i brat su poginuli braneci grad imam sigurno pravo  i ko si ti da meni kazes da se ne mjesam ?

Pa vi bi otjerali sve koji se ne slazu sa vama a pravo glasa dali migrantima na zalost to ste ustvarili i to ce se desiti u bliskoj buducnosti .

• Like 2

prije 13 minuta, Barba said:

To je bio obicni sarkazam i zajebancija sto se tice glasanja Galijasevica ali je realna cinjenica i istina da je Suhret na istom nivou kao i Galijasevic mozda cak i gori. 

Vidim dirnuo sam tamo gdje vas iz pomaka najvise boli i gdje ste najslabiji i na sta nemate odgovora pa idete sa vrijedjanjem ja sam bas spao na 20 KM. Pa ja zivim u Nizozemskoj 30 godina imam znanje zvanje dobar posao a sigurno i vece mjesecno primanje od bilo kojeg gradnacelnika u Bosni stoga to za 20 maraka ti je glupo i nisko . 

Istina je da ste prodali grad IOMu radi vlastiti interesa leglo nepotizma i empatije za vlastite gradjane .

Ljudima koji su ulozili u turizam ste sve unistili sa migrantima i to je vas najgori kriz kojag ce te uvijek nositi .

Izvini za to, bio je preduhitrio sam zakljucke takodjer na primitivnoj bazi, zato sorry!

Ali isto tako mi ne ide u glavu da neko moze Shukija i Emdzya porediti mimo svih postavljenih statistika, brojeva, argumenata, dokaza, uradjenog. 

Ali TI onda nikako da napises ko je tvoj "miljenik" (iz nizozemske perspektive) i sto je najbitnije argumentovano sa dokazima (bez rekla-kazala) - ZASTO?

• Like 1

17 minutes ago, jokesOnYou said:

Izvini za to, bio je preduhitrio sam zakljucke takodjer na primitivnoj bazi, zato sorry!

Ali isto tako mi ne ide u glavu da neko moze Shukija i Emdzya porediti mimo svih postavljenih statistika, brojeva, argumenata, dokaza, uradjenog. 

Ali TI onda nikako da napises ko je tvoj "miljenik" (iz nizozemske perspektive) i sto je najbitnije argumentovano sa dokazima (bez rekla-kazala) - ZASTO?

Ja osobno nemam niti jednog miljenika niti sam ikad bio politicki aktivan u bilo kojoj stranci posljednjih 7 godina se bavim u slobodno vrijeme istrazivackim radom sa jos jednim prijateljem taj rad se iskljucivo odnosi na sve propuste i lose poteze Bosnjacke SDA politike odnosno Izetbegovica sve medjunarodne mirovne sporazume i sve ostalo sto je dovelo do ludjacke kosulje koja se zove Dejtonski mirovni sporazum te pretvaranja auhtohtonog europskog naroda Bosnjaka muslimana u neke turke koji su tu dosli nasjedanje na velikosrpsku ideju SANU gdje se nase politicko vodstvo odreklo gradjanskih nacionalnih principa a fokusiralo nase stradanje u smislu stradanja muslimana bez nacionalnih i drzavnih elemenata. 

Smatram da dobar politicar prije nego sto se pocne baviti politikom mora imati izgradjenu karijeru u stvarima poslovima radnjama koji nemaju veze sa politikom i tu kad se dokaze onda moze biti kvalitetan policar bilo kojeg reda i kalibra mada ni to nije garancija. Meni je smijesno da imamo ljude od 20 do 30 godina u politici a da predhodno nemaju dana radnog staza a ima aktivnu utjecajnu politicku poziciju . Bihac nikad kao do sada nije imao losiji broj kandidata sve jad i cemer . 

Mozda bi istekao Kemala Hrnjica ako nista za razliku od vecine ima neku karijeru izvan politike te pripada stranci koja koliko toliko ima gradjanska nacela a ne nacinalna. 

Mada ce ovi izbori kao i svi ostali biti cista kradja to je ocito. 

Zalosno je da grad sa toliko potencijala u svakom smislu i pogledu bude zadnja rupa na svirali u drzavi entitetu a to je samo iz razloga jer nemaljude koji ce otici u Sarajevo i reci halo .

Sve dok se bude glumila neka finoca od nas nema nista .

• Like 1

Uglavnom, da nastavimo konstruktivno, bez praznog kajanja:

Sta je uradjeno u zadnje 4 godine:

image.thumb.png.1a0b12cee95e71eb26ddba72d179f792.png

6 miliona nestalo (i to samo donacija u pm). Svaka cast Emdzy, uzimao i hapao k'o gospodin (kao i njegovi prethodnici):

image.thumb.png.8bbd9b89f77dd6242444f1781ee0fbaa.png

I iz tog uzasa od 20 godina sto se nakupljalo, prvi put da grad ima neki budzet:

image.thumb.png.809285d094941c3dacab1cf7df4dc55d.png

Gdje bi bio kraj da prethodnici nisu toliko krali.

• Dislike 1

Bez stranackog materijala i marketinga na nacin ljepljenja slika ! Pisi do sutra ali nema ljepljenja slika vise .

Ja i dalje smatram da je ovo suplja prica jer se hvali sa 0 projekata i nekim budzetom koji se puni iz dzepova gradjana kao i dugovanja koja su takodjer placena iz istog tog dzepa gradjana. 

Ja bi samo volio znati da li je ikomnadoknadjena refundirana  steta koju su nanijeli migranti paljevina objekata kuca drva ? Ili ni ovo nije u nadleznosti ?

• Like 1

prije 18 minuta, Barba said:

Bez stranackog materijala i marketinga na nacin ljepljenja slika ! Pisi do sutra ali nema ljepljenja slika vise .

Ja i dalje smatram da je ovo suplja prica jer se hvali sa 0 projekata i nekim budzetom koji se puni iz dzepova gradjana kao i dugovanja koja su takodjer placena iz istog tog dzepa gradjana. 

Ja bi samo volio znati da li je ikomnadoknadjena refundirana  steta koju su nanijeli migranti paljevina objekata kuca drva ? Ili ni ovo nije u nadleznosti ?

Ovo su cinjenice koje niko ne spominje i iz tog razloga "lijepim", ne da mi se samo zbog tebe prepisivati koji uvijek neargumentovano komentarise.

Budzet se puni od poreskih obveznika, shvati to. Tako funkcionira drzavna/opcinska administracija. Bitna je samo cinjenica kako se to usmjerava. 

I drugo, gradjani neka pitaju drzavu, a ne gradonacelnika. Opet ti kazem, migranti su drzavni problem, zapravo svjetski, i ne moze jedan gradonacelnik malog grada tu ista sam uraditi od danas do sutra, iako je Shuki puno vise uradio nego sto je u njegovoj nadleznosti uopste!

Nauci pravila igre i onda komentarisi. Ovako samo lupas na casu!

Edited by jokesOnYou
  • Like 1
  • Dislike 1

26 minutes ago, jokesOnYou said:

Ovo su cinjenice koje niko ne spominje i iz tog razloga "lijepim", ne da mi se samo zbog tebe prepisivati koji uvijek neargumentovano komentarise.

Budzet se puni od poreskih obveznika, shvati to. Tako funkcionira drzavna/opcinska administracija. Bitna je samo cinjenica kako se to usmjerava. 

I drugo, gradjani neka pitaju drzavu, a ne gradonacelnika. Opet ti kazem, migranti su drzavni problem, zapravo svjetski, i ne moze jedan gradonacelnik malog grada tu ista sam uraditi od danas do sutra, iako je Shuki puno vise uradio nego sto je u njegovoj nadleznosti uopste!

Neosporavam neke Šuhretove zasluge, daleko od tog. Bitan je način na koji se štedjelo. Ja ću se dotaći jednog primjera: uskratio nam je javnu rasvjetu a uredno je ista naplaćivana od građana i privrednika. Tako se ne štedi. Ušteda bi bila kresanje plate budžetskih korisnika koji su na općinskoj sisi za 50%. Baš kao što je i sam svoju skresao, pa ko hoće da radi neka radi ko neće - ima ko hoće. Pogledaj samo koliki broj je "lupača pečata" i "potpisivača" dokumenata u opštini. Ali bojim se da će se i ovo brzo rastopiti i da će se otići u još veći minus kada i ako građani počnu tužiti općinu za štete koje su uzrokovali migranti (ovo je sad druga tema i nećemo dalje o tome jer ne govorimo ovdje o tome - samo sam naveo primjer) jer je sama općina najniži oblik lokalne samouprave od kud se treba krenuti u tužbi. Ja to ponavljam već neko vrijeme da će se to desiti vrlo brzo i sve se to svelo na "vodu vari - vodu hladi".

• Like 1

18 minutes ago, jokesOnYou said:

Po cemu sam ja neargumentovan jer kazem istinu ? 

Ja koliko znam da su poreski obaveznici gradjani te zemlje a ne svemirci i iskljucivo pravna i privatna lica odnosno gradjani pune budzet najvise pored ostalog. 

Druga stvar i sam gradonacelnik je titular grada koji se nalazi u drzavi stoga i on predstavlja drzavu ova konstatacija je totalno izvan konteksta  i nema nikakvog smisla sto kazes.

Kao sto sam rekao kad se radi protiv interesa gradjana onda se ne gleda nadleznost a kad za interes onda nek se pita drzava mi nismo nadlezni. 

Pa onda po toj logici Suhret nije bio ni nadlezan da sjeda za sto sa van der Qurcom i IOM- za to ima ministarstvo on nije imao nadleznosti da bilo sta potpise ili da sklopi bilo kakav ugovor sa IOM. 

Ja bi volio znati jedan projekat koji je ostvaren za njegovog mandata a da je od krucijalnog znacaja za grad?

Koje predizborno obecanje je ispunio da li je rijesen problem nelegalne gradnje u centru ili bilo gdje drugo ?

Ja znam vrlo dobro nadleznosti lokalne vlasti kao i funkcionsanje slozene drzave kao sto je nasa. 

Kako jedan Mostar pored toliko problema nesuglasica moze biti uspjesniji od Bihaca dobro Mostar je veci grad ima i veci potencijal ali imamo i mi . 

prije 5 minuta, Barba said:

Po cemu sam ja neargumentovan jer kazem istinu ? 

Ja koliko znam da su poreski obaveznici gradjani te zemlje a ne svemirci i iskljucivo pravna i privatna lica odnosno gradjani pune budzet najvise pored ostalog. 

Druga stvar i sam gradonacelnik je titular grada koji se nalazi u drzavi stoga i on predstavlja drzavu ova konstatacija je totalno izvan konteksta  i nema nikakvog smisla sto kazes.

Kao sto sam rekao kad se radi protiv interesa gradjana onda se ne gleda nadleznost a kad za interes onda nek se pita drzava mi nismo nadlezni. 

Pa onda po toj logici Suhret nije bio ni nadlezan da sjeda za sto sa van der Qurcom i IOM- za to ima ministarstvo on nije imao nadleznosti da bilo sta potpise ili da sklopi bilo kakav ugovor sa IOM. 

Ja bi volio znati jedan projekat koji je ostvaren za njegovog mandata a da je od krucijalnog znacaja za grad?

Koje predizborno obecanje je ispunio da li je rijesen problem nelegalne gradnje u centru ili bilo gdje drugo ?

Ja znam vrlo dobro nadleznosti lokalne vlasti kao i funkcionsanje slozene drzave kao sto je nasa. 

Kako jedan Mostar pored toliko problema nesuglasica moze biti uspjesniji od Bihaca dobro Mostar je veci grad ima i veci potencijal ali imamo i mi . 

Zivis u kapitalizmu i to propalom ali tu onda cak sta vise, ne mozes nista postici bez para! Samo se jos zrak ne naplacuje. Iz tog razloga, glavni cilj je postati opet likvidan da bi mogao ulagati u prave projekte, a ne u fiktivne, kao sto su neki kopali rupe po Lukama za neke Merkatore ili pravili "Novi Bihac" u Boricima. Koliko je tu samo para oprano! To je jos mala maca. Ali evo ti ukratko odgovor sta je ispunio, a sta nije tokom svog mandata: 

image.thumb.png.001706fd8476eab1162a7817b7a535c1.png

Smatram da je to opet puno vise nego sto je iko ikada uradio za Bihac, bez muljaza ili lazi ili tolike silne kradje koja je bila prije njega! 

• Haha 1

41 minutes ago, Grunf said:

Neosporavam neke Šuhretove zasluge, daleko od tog. Bitan je način na koji se štedjelo. Ja ću se dotaći jednog primjera: uskratio nam je javnu rasvjetu a uredno je ista naplaćivana od građana i privrednika. Tako se ne štedi. Ušteda bi bila kresanje plate budžetskih korisnika koji su na općinskoj sisi za 50%. Baš kao što je i sam svoju skresao, pa ko hoće da radi neka radi ko neće - ima ko hoće. Pogledaj samo koliki broj je "lupača pečata" i "potpisivača" dokumenata u opštini. Ali bojim se da će se i ovo brzo rastopiti i da će se otići u još veći minus kada i ako građani počnu tužiti općinu za štete koje su uzrokovali migranti (ovo je sad druga tema i nećemo dalje o tome jer ne govorimo ovdje o tome - samo sam naveo primjer) jer je sama općina najniži oblik lokalne samouprave od kud se treba krenuti u tužbi. Ja to ponavljam već neko vrijeme da će se to desiti vrlo brzo i sve se to svelo na "vodu vari - vodu hladi".

Tacno tako naplacivano od gradjana a racuni za gradske rezije nikad nisu bili skuplji .

Ako imas stan i kucu i ne zivis u tom stanu a tamo je kolektivna potrosnja ne mozes odjaviti vodu i placati samo pausal vec moras placati potpuni racun za nesto sto nisi potrosio . 

Ja sam pokusao odjaviti smece jer mi racun dolazi za dvije kuce u kojima niko ne zivi i kazu oni u KOMRADU odlukom tom i tom grada Bihaca smece se vise ne moze odjaviti zasto da placam kad tu ne zivim znaci odluka je totalno bezveze. Ali treba neko da plati i za migrante .

17 minutes ago, jokesOnYou said:

Zivis u kapitalizmu i to propalom ali tu onda cak sta vise, ne mozes nista postici bez para! Samo se jos zrak ne naplacuje. Iz tog razloga, glavni cilj je postati opet likvidan da bi mogao ulagati u prave projekte, a ne u fiktivne, kao sto su neki kopali rupe po Lukama za neke Merkatore ili pravili "Novi Bihac" u Boricima. Koliko je tu samo para oprano! To je jos mala maca. Ali evo ti ukratko odgovor sta je ispunio, a sta nije tokom svog mandata: 

Smatram da je to opet puno vise nego sto je iko ikada uradio za Bihac, bez muljaza ili lazi ili tolike silne kradje koja je bila prije njega! 

Polovina ovog nabrojanog je bi moglo stati pod jednu tacku a druga polovina nema nikakve vaznosti.

Ispuhana prica kao cuva se budzet za buducnost koju buducnost kad narodu ukrades 4 godine da nisis nista uradio da ti omladina ostane u gradu .

Nema progresa bez zaduzivanja i dizanja kredita iz raznih fondova samo se tako pravi profit i puni budzet a ne kao sad sa golog se skida a nema se sta skinuti. 

• Like 1

prije 9 minuta, Barba said:

Tacno tako naplacivano od gradjana a racuni za gradske rezije nikad nisu bili skuplji .

Ako imas stan i kucu i ne zivis u tom stanu a tamo je kolektivna potrosnja ne mozes odjaviti vodu i placati samo pausal vec moras placati potpuni racun za nesto sto nisi potrosio . 

Ja sam pokusao odjaviti smece jer mi racun dolazi za dvije kuce u kojima niko ne zivi i kazu oni u KOMRADU odlukom tom i tom grada Bihaca smece se vise ne moze odjaviti zasto da placam kad tu ne zivim znaci odluka je totalno bezveze. Ali treba neko da plati i za migrante .

Polovina ovog nabrojanog je bi moglo stati pod jednu tacku a druga polovina nema nikakve vaznosti.

Ispuhana prica kao cuva se budzet za buducnost koju buducnost kad narodu ukrades 4 godine da nisis nista uradio da ti omladina ostane u gradu .

Nema progresa bez zaduzivanja i dizanja kredita iz raznih fondova samo se tako pravi profit i puni budzet a ne kao sad sa golog se skida a nema se sta skinuti. 

A sta su drugi uradili? Ili ko je sta uradio bolje/vise/kvalitetnije? 

Shvati, prvo pare i samo pare!

Ne mozes ulagati ako nemas para i ako si duzan i nemas vise oslonca.

A ne mozes se nanovo zaduziti ako si vec duboko zaduzen. Tako ne funkcionira uspjesna ekonomija!

Grad je bio skoro pred bankrotom.

Zato likvidnost prvo, pa onda zaduzivanje. Ovo je stvarno najjednostavnija ekonomija.

Nije on napravio dug, nego on uspjesno vraca dug i vjeruj mi, niko drugi sigurno nece!

Ali ja ne znam sta da sam napisao sta da je on napravio, ti si ustao na pogresnu nogu. Nema smisla. Mislim, ubjedjivati nekoga pored ove cijele liste kandidata i stranaka i ako stvarno mislis da on nije dobar u odnosu na izbor kakav imas, onda nema potrebe s tobom za dalju raspravu.

Ironija ovoga svega jeste sto ti sjedis u Nizozemskoj, ti imas samo nekretnine u Bihacu, ALI ne zivis u Bihacu, a pravis neku propagandnu protiv jedinog covjeka koji je nesto uradio u ovom Bihacu, nebitno sada ti to vidio ili ne. Indirektnoili direktno utices na sudbinu ljudi koji  zive u Bihacu i koji ce morati trpiti teror bilo koga drugog. Steta. Svaki izgubljeni ili neodlucni glas ide samo u korist mafiji (SDA i td.) koja ima monopol u drzavi i cilj im je da sve nepristalice njih se medjusobno podjele i izgube na snazi,  snaga koja je i dalje potrebna za pozitivne promjene.

• Dislike 1
  • Aferim! 1

31 minutes ago, jokesOnYou said:

A sta su drugi uradili? Ili ko je sta uradio bolje/vise/kvalitetnije? 

Shvati, prvo pare i samo pare!

Ne mozes ulagati ako nemas para i ako si duzan i nemas vise oslonca.

A ne mozes se nanovo zaduziti ako si vec duboko zaduzen. Tako ne funkcionira uspjesna ekonomija!

Grad je bio skoro pred bankrotom.

Zato likvidnost prvo, pa onda zaduzivanje. Ovo je stvarno najjednostavnija ekonomija.

Nije on napravio dug, nego on uspjesno vraca dug i vjeruj mi, niko drugi sigurno nece!

Ali ja ne znam sta da sam napisao sta da je on napravio, ti si ustao na pogresnu nogu. Nema smisla. Mislim, ubjedjivati nekoga pored ove cijele liste kandidata i stranaka i ako stvarno mislis da on nije dobar u odnosu na izbor kakav imas, onda nema potrebe s tobom za dalju raspravu.

Ironija ovoga svega jeste sto ti sjedis u Nizozemskoj, ti imas samo nekretnine u Bihacu, ALI ne zivis u Bihacu, a pravis neku propagandnu protiv jedinog covjeka koji je nesto uradio u ovom Bihacu, nebitno sada ti to vidio ili ne. Indirektnoili direktno utices na sudbinu ljudi koji  zive u Bihacu i koji ce morati trpiti teror bilo koga drugog. Steta. Svaki izgubljeni ili neodlucni glas ide samo u korist mafiji (SDA i td.) koja ima monopol u drzavi i cilj im je da sve nepristalice njih se medjusobno podjele i izgube na snazi,  snaga koja je i dalje potrebna za pozitivne promjene.

Nisi naveo koliko je srestava dato iz budzeta gradjana za migrante? 

Moje demokratsko pravo je da kritikujem jer smatram da je ovo i sadasnja situacija dno dna ne samo zbog migranata vec opcenito zbog lose politike kojom je grad vodjen. 

Ja sam sviju kritikovao nisam nikog vrijedjao niti omalovazavao . 

Samo si se uhvatio toga vratio dug spasio grad ja ti kazem to je uradio nasim novcem a ne svojim samo iz razloga jer nista drugo nije bio u stanju na zalost i moju i tvoju i svih gradjana Bihaca koji je na zalost sve manje i manje. Od kud ti znas da drugi isto ne bi vratili dug mozda i uz projekte .

Ja samo znam da gradonacelnik ne moze biti osoba koja je letargicna i staticna sa misljenjem da ima vjescnost ispred sebe vrijeme je novac i svaki izgubljen dan se nikad nece vratiti . Sramota je da je posljednje 4 godina 99 posto opcina u FBiH preteklo Bihac po svim parametrima pa cak i sam Cazin .

Mene je osobno strah da ako Suhret opet pobjedi na izborima da ce to biti totalna katastrofa da ce biti jos vise kampova migranata i da ce mo iduce izbore imati migrantskog predstavnika u gradskom vijecu . Niko vise nece smjeti iz kuce izaci u strahu da ga migrant ne zakolje zbog 10 maraka. 

Ali Suhret ce pobjediti na izborima u to sam ubjedjen jer je covjek od IOM-a a oni imaju srestva i nacine da mogu postavljati i i rusiti politicare kad hoce toga se ja najvise bojim a i svi gradjani Bihaca trebaju da se toga boje.  

• Like 1
  • Dislike 1

20 hours ago, jokesOnYou said:

SDA / SDP sto bi mater prodali i sto jos uvijek zive u 95-oj jer prodaju tu pricu nanama i didovima ili Pupan-Emdzo koji se dokazao isto kao kradljivac bi bolje napravili sa migrantima? Ma daj, ne seri.

Ovo je globalna kriza i sviju je uhvatila. Nije Shuki pozvao Migrante. Nije Grcka pozvala Migrante. Nije Njemacka ili Turska pozvala migrante, pa su opet u milionima tu. Jednu Srbiju, Bosnu ili selo Bihac od 30k stanovnika da ova globalna kriza zaobidje, ama NIKO se ne bi ovdje dobro snasao! Bosna koja je odvojena od svega i koja zivi u svom staticnom svemiru, naravno da je ovo shok za nas!

Ali na kraju, svako ima svoje,  ja i moj "klan" cemo Shukija birati, jer trenutno je na listi najbolji. Ti biraj ko tebi pase, demokratija, svako neka bira onoga za koga misli da je najbolji trenutno. "Bolji" neka pobjedi. Kraj price. 

Očito je da mrziš Bihać i da Bišćanin nisi, jer nijedan Bišćanin neće nikad za svoj grad reći da je selo. Problem je što ste se svi vi slegli u grad iz svojih sela, pa iako ste vi otišli iz sela, nije selo iz vas. A rječnik ti je za deset, što otkriva još jednu tvoju "šupljinu" ...

• Like 2
  • Haha 1

37 minutes ago, Sadik said:

Očito je da mrziš Bihać i da Bišćanin nisi, jer nijedan Bišćanin neće nikad za svoj grad reći da je selo. Problem je što ste se svi vi slegli u grad iz svojih sela, pa iako ste vi otišli iz sela, nije selo iz vas. A rječnik ti je za deset, što otkriva još jednu tvoju "šupljinu" ...

A ko si to ti, dragi moj i prepametni SadiChe ili SadikU?  ****

MOLIM BEZ VRIJEĐANJA I PSOVKI. OVAJ PUT OPOMENA

• Dislike 2

24 minutes ago, Sadik said:

Ne mora značiti. Moji su Bišćani pa najmanje 300 godina ali Bihać nažalost i ja trenutno vidim kao zadnju kasabu na ovom dunjaluku i to u svim sferama života. Sami smo ga učinili takvim

Debada USK sasvim nepravedno prema kandidatima preko videolinka jer je veza grozna posebno kod Hrnjica .

Šuhret je mogao makar odijelo obući a ne u pidžami 😂😂 
Alagic kao da odgovara pred streljackim strojem . 
Emdžo jedino konkretan i decidan .

Voditeljica totalno neprofesionalna i nepravedna prema Šuhretu sasvim bez razloga ga nadglasava ipak je čovjek stariji od nje ! Tačno se vidi da ga nepodnosi organski .

• Like 1

37 minutes ago, Grunf said:

Ne mora značiti. Moji su Bišćani pa najmanje 300 godina ali Bihać nažalost i ja trenutno vidim kao zadnju kasabu na ovom dunjaluku i to u svim sferama života. Sami smo ga učinili takvim

Nismo sami.... nisu ga Bišćani učinili takvim, nego ovi što se skotrljaše sa raznih strana i što im je u Bihaću samo radno mjesto ...

• Like 1

prije 6 minuta, Sadik said:

Nismo sami.... nisu ga Bišćani učinili takvim, nego ovi što se skotrljaše sa raznih strana i što im je u Bihaću samo radno mjesto ...

Onda poznajemo ocito razlicite Biscane. Ja znam bas one, koji su rodjeni Biscani i dalje su funkcioneri nekakvi a napravili ovo sada sto imamo! Biscani bi mater prodali za marku i to se dokazalo X puta! Gdje je rodjen Hamdija Lipovaca? Gdje je rodjen Albin Muslic? Odakle je Cavkunovic? Tigar? A doslje su samo zabiberile to jos iako ima doslji koje su uradile vise za Bihac nego sto bi ikada ijedan Biscanin uradio! Ali Biscani mrze sebe do 12 a od 12 ostatak svijeta! Takva je otrovna narav i sorta! Koliko je Biscana nekarakterno i dvolicno, evo upravo sto se tice velike teme migranata. Ovamo se kritikuje jedini covjek koji nesto radi, a ti isti (i koliko ih je samo) iznajmljuju tim istim migrantima smjestaj! Jel Fani iz Bihaca? Daj, covjece, nebitno je na kraju i ocito biscanski primitivno govoriti ko je odakle, po djelima, uspjehu i opcoj koristi (ako je u politici) se ocjenjuje osoba. Da li krade, da li laze, koliko je produktivan, strucan. Sto se mene tice moze biti iz Pickovca, ali ako je COVJEK, onda mu svaka cast. Nebitno je porijeklo!

Velika cast izuzecima kojih je vrlo malo.

Mislim, ne moram nista govoriti, imate zivi primjer tog "grada"! Ocito nisi promolio nosem dalje iz "svog" BEhaca cim je to za tvoj pojam "grad". :D To sto ima naziv "grad", ne mora znaciti da je i grad. Grad ima vise od 3-4 asvaltirane ulice i 1 centrica koji se predje laganim hodom za 5 minuta. Bihac je, koliko god nas to bolilo, jedna obicna kasaba i to ce i biti ukoliko ne dodje do promjene svijesti njegovih "gradjana". Prvi korak ka napretku je uvijek priznavanje ko si i gdje si na nekoj ljestvici. 

Evo, Fazlic uradio vise nego iko sto je ikada uradio za Bihac, pa ne valja.

Cititat Islamovica i to mu je jedina pametna bila sto je onda porucio; "gusite se u govnima". 

A Sadique, ja krijem svoje supljine inace, ali sada odoh u cenifu da ispraznim jednu supljinu, . Mir s vama i bog pomozi, junace. 

• Like 1
  • Dislike 1

1 minute ago, jokesOnYou said:

Onda poznajemo ocito razlicite Biscane. Ja znam bas one, koji su rodjeni Biscani i dalje su funkcioneri nekakvi a napravili ovo sada sto imamo! Biscani bi mater prodali za marku i to se dokazalo X puta! Gdje je rodjen Hamdija Lipovaca? Gdje je rodjen Albin Muslic? Odakle je Cavkunovic? Tigar? A doslje su samo zabiberile to jos iako ima doslji koje su uradile vise za Bihac nego sto bi ikada ijedan Biscanin uradio! Ali Biscani mrze sebe do 12 a od 12 ostatak svijeta! Takva je otrovna narav i sorta! Koliko je Biscana nekarakterno i dvolicno, evo upravo sto se tice velike teme migranata. Ovamo se kritikuje jedini covjek koji nesto radi, a ti isti (i koliko ih je samo) iznajmljuju tim istim migrantima smjestaj! Jel Fani iz Bihaca? Daj, covjece, nebitno je na kraju i ocito biscanski primitivno govoriti ko je odakle, po djelima, uspjehu i opcoj koristi (ako je u politici) se ocjenjuje osoba. Da li krade, da li laze, koliko je produktivan, strucan. Sto se mene tice moze biti iz Pickovca, ali ako je COVJEK, onda mu svaka cast. Nebitno je porijeklo!

Velika cast izuzecima kojih je vrlo malo.

Mislim, ne moram nista govoriti, imate zivi primjer tog "grada"! Ocito nisi promolio nosem dalje iz "svog" BEhaca cim je to za tvoj pojam "grad". :D To sto ima naziv "grad", ne mora znaciti da je i grad. Grad ima vise od 3-4 asvaltirane ulice i 1 centrica koji se predje laganim hodom za 5 minuta. Bihac je, koliko god nas to bolilo, jedna obicna kasaba i to ce i biti ukoliko ne dodje do promjene svijesti njegovih "gradjana". Prvi korak ka napretku je uvijek priznavanje ko si i gdje si na nekoj ljestvici. 

Evo, Fazlic uradio vise nego iko sto je ikada uradio za Bihac, pa ne valja.

Cititat Islamovica i to mu je jedina pametna bila sto je onda porucio; "gusite se u govnima". 

A Sadique, ja krijem svoje supljine inace, ali sada odoh u cenifu da ispraznim jednu supljinu, . Mir s vama i bog pomozi, junace. 

A sta je vise uradio grad godinu dana bio raskopan, tockovi otpadali, kod mene rasvjeta i dan danas pola radi pola ne radi, a placa se uredno. Treba raditi na stvarima da grad izgleda kao grad a ne floskule, ustedio sam ovo, a preko ledja gradjana

• Like 1

Gdje vi zivite samo kada vam je ta rasvjeta toliko samo zapela za oko?

Ja sam na Ozimicama 2 i kada idem na Luke, ili Harmane ili Ozimice 1, pa cak i tamo ona Nova Cetvrt, za Centar da ne govorim, uvijek je bilo rasvjete. Ceravci isto. Jeste li sigurni da ste vi u gradu Bihacu ili je negdje ruralnije mozda malo? Mislite mozda na neko mjesto na teritorijalnoj povrsini opstine Bihac? Jer nisam siguran sada bas za rasvjetu za Brekovicu ili Doline one tamo ili...

A u debati, Emdzy neka nauci prvo pricati kako treba da sastavi jednu normalnu recenicu. Zna krasti, ne zna pricati. Stvarno ne znam kako moze neko opravdavati kradljivca, mozda zato sto NE ZIVI TU!!

4 minutes ago, jokesOnYou said:

Gdje vi zivite samo kada vam je ta rasvjeta toliko samo zapela za oko?

Ja sam na Ozimicama 2 i kada idem na Luke, ili Harmane ili Ozimice 1, pa cak i tamo ona Nova Cetvrt, za Centar da ne govorim, uvijek je bilo rasvjete. Ceravci isto. Jeste li sigurni da ste vi u gradu Bihacu ili je negdje ruralnije mozda malo? Mislite mozda na neko mjesto na teritorijalnoj povrsini opstine Bihac? Jer nisam siguran sada bas za rasvjetu za Brekovicu ili Doline one tamo ili...

A u debati, Emdzy neka nauci prvo pricati kako treba da sastavi jednu normalnu recenicu. Zna krasti, ne zna pricati. Stvarno ne znam kako moze neko opravdavati kradljivca, mozda zato sto NE ZIVI TU!!

Ne prosipaj se više ... vidi se da si familija migrantonačelnika. Možeš napisati sve hvalospjeve, ali za njega glasati neću.  Sa svojom kampanjom za sukija na Forumu, samo odvraćaš glasače i sve dalje što ideš sa svojim objašnjenjima, jasnije je da za njega ne treba glasati. 

• Like 1

Svako je nevin dok mu se to ne dokaže za to postoje organi sud i tužilaštvo .

Emdžad je rasuo Šuhreta u debati po svim pitanjima i nema priče .

Žao mi je sto je videolink i ton Hrnjića bio loš i sto smo uskraćeni za većinu njegovih izjava u debati mislim da je on definitivno kvalitetan kadar u svakom pogledu .

• Like 1
  • Dislike 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...