Jump to content
FORUM
Vywegh

Gradonačelnik i gradsko vijeće

Recommended Posts

samo zbog njenog teksta, objave starih spiskova i rečenice

"Ili pravo gubim zbog toga što se zovem Amelda, vijećnica sam ili zbog toga što nosim markiranu odjeću?"

oglasili su se i ljudi koji nisu nikada ni tražili tu pomoć.

Zar je bitno naglasiti  pojam „MARKIRANA ODJEĆA“ i time implicirati na ljubomoru ljudi u ovome gradu prema navedenoj osobi i njenoj odjeći.

Hamdija Šušnjar:odgovor vijećnici- link

Nije ovaj narod vijećnice ljubomoran, ovaj narod je bolan gladan!

Piše: Hamdija Šušnjar

Koliko je kiša na Bišćem padalo, aman da sve kiše prljave duše očistile nisu, koliko se loše vrijeme nad našu glavu poput krune okitilo, koliko je gladnih usta ovih dana ostalo da bi se zlobni stomaci prevršili od slatka i slana. Ispadosmo ljubomorni , kaljavi i brbljivi, ispadosmo krivi na pravdi Njegovoj, ispadosmo lajavi i tuđim zivotom opčinjeni, ispadosmo loši!

Ukoliko inasan brine svom novcu, ukoliko ga zanima gdje odoše njegove silne pare, u kakav helać mu ode država koja mu je kao majka vrijedna, smije li jadan glavu podignuti pa avaz pustiti, nije insan pusti At što biješe pripet za drvo krivo, nije vjećnice, nije Bihaćka kremo!

Dunjaluk biješe prolazan kako za mene tako i za tebe, kako za tebe tako i za sve druge, pojam „MARKIRANA ODJEĆA“ izlazi samo iz usta neukih i primitivnih ljudi, ono što se nosi, nosi se sa stilom i ponosom, vjeruj hanuma kupih stvar u butiku Rabljene Robe, ovdje u svijetu, van granica nase lijepe države , stadoše da se ibrate da u čudu gledaju!

Naravno, nije sve kriva naša vijećnica, neka je živa i zdrava zajedno sa svojom porodicom, neka napreduje u svakom pogledu, neka je Svevišnji daruje sa svim lijepim iz riznice Svoje, nije sama njena prisutnost one liste ispunila, gdje su ostali, doktori, vlasnici hotela, asistenti , gdje su putnici koji sestre zijarete u druge države, svi su oni naši vijećnici, svi su oni ličnosti koje viđamo kako na dnevnim tako na noćnim špicama našeg divnog grada, lijepo je kao paun perje širiti, a kad ga svijet stade kidati korijene prepozna, korijen biješe moj, tvoj ili onoga moga komšije!

Ej ti nevjerniče, ti što zlo činiš, zar ti dosta nije i Dunjaluk da ti daju, zar ti dosta nisu ovi izvori sto ih prema sebi slivaš, zar ti dosta svega nije, zar ti dosta sirotinje nije, zar ti dosta pustog plača nije… Da se ne lažemo, zar je jednom sirotanu potrebna budžetska pomoć, još mi kažes :“ da ima onih kojima je potrebnije, ima, ali sama uzela nisam“, zar bih ja digao ruku na majku svoju ako je svi drugi tuku, zar bih ja skočio u vodu hladnu ako svi drugi skaču, ne bih, nisam hajvan , ja sam insan, insan iz ponosne Doline Heroja, iz Doline u kojoj dosta gladnog naroda ima, ja sam iz grada Bihaća, sela Orašca, iz okoline gdje se ljudi bore da prezive od danas do sutra, gdje ljudi nemaju načina da se slikaju i prkose sirotinji jer su oni sirotinja pusta!

Diplomirao sam i ja u Šeher gradu, na prestižnom i po težini poznatom fakultetu,časno, čestito i pošteno, ocjena 10, poznat sam u svojoj srednjoj školi bio po lijepom ophođenju i odličnim ocjenama, dođoh u Minhen pusti, hocu posteno da magistriram, neću da se obojim u zeleno, crveno ili u boje duge da bih postao efendija svoje struke,neću dušu za dinar da prodam. Ljubomora ovdje nije prisutna, ja se ni kandidovao za pomoć nisam, El-Hajju El-Kajjum-u hvala, nije bilo potrebe, lahko sam ja do Njemačke došao, lakše nego ti do Banja Luke, lakše nego onaj što ode sestri u posjetu, lakše nego onaj što vikendicu hoce da popravi, lakše nego onaj što hotele ima, lakše nego ptica, što joj nebo bude pusti dom..

statu4.jpg

statu3.jpg

Edited by katarina
  • Like 3

@katarina

e baš bih volio da se svi oni obrate i da se pravdaju a ne da pojedinci napadaju nas forumaše, slobodno objavite svako opravdanje svih prozvanih

koristite normalan i kulturan način diskusije ako imate nešto reći, klevete i uvrede nisu dozvoljene

@katarina

e baš bih volio da se svi oni obrate i da se pravdaju a ne da pojedinci napadaju nas forumaše, slobodno objavite svako opravdanje svih prozvanih

koristite normalan i kulturan način diskusije ako imate nešto reći, klevete i uvrede nisu dozvoljene

@dobri duh

Dakle, želja mi je bila da pokažem da je Ameldino prozivanje drugih ljudi, kopiranje starih spiskova i svojim obraćanjem impliciralo da su ljudi na nju ljubomorni zbog kako sama kaže, 

"Ili pravo gubim zbog toga što se zovem Amelda, vijećnica sam ili zbog toga što nosim markiranu odjeću?"

Upravo ovakav njen stav prema građanima ovoga grada, što je veoma drsko od nje je izazvalo revolt građana više nego to što se našla na spisku kao jedna od  stotinu nezaslužnih i nekolicine zaista potrebitih građana od pomoći gradonačelnika.

Nisam sigurna da li meni govorite da se pridržavam kulturnog i normalnog načina diskusije, jer ja ne vrijeđam nikoga i nisam tome sklona. Ona je uvrijedila našu inteligenciju. 

Kopirala sam statuse ljudi iz ovoga grada sa društvenih mreža i drugih portala željeći pokazati koliko ih je povrijedilo vjećničino bezobzirno obraćanje. Sa ovim ću završiti ovu temu, ali vidim da nije svima drago da je spisak objavljen, a građani ovoga grada zaslužuju da se svaki objavi javno jer je utrošeno 3 puta više sredstava u prvih 9 mjeseci nego je planirano za cijelu godinu. Treba insistirati na objavi spiskova svih i naravno na uvođenju reda u ovome dijelu utroška sredstava, tražiti od vijećnika da se objavi konkurs za pružanje pomoći iz tekućih sredstava, pa neka se izboduju svi i onda podijeli, a ne ovako bez ikakvog reda i srama.

Lijep pozdrav

Edited by katarina
  • Like 2

Hm šta znači nositi markiranu odjeću??? Je li to nešto važno, je li čovjek pametniji, inteligentniji ili šta već ako nosi markiranu odjeću.

Ja svoju kupujem i na pijaci i u FISu i mislim da sasvim pristojn o izgledam

• Like 2

Hm šta znači nositi markiranu odjeću??? Je li to nešto važno, je li čovjek pametniji, inteligentniji ili šta već ako nosi markiranu odjeću.

Ja svoju kupujem i na pijaci i u FISu i mislim da sasvim pristojn o izgledam

Markirana  odjeća kod nas znači i predstavlja da si kao nesto bolji od drugi i to bi kao trebao .

Meni ljetos kaze nazovi kolega sa kojim sa odrastao sta ti kao u Holandiji a ne nosiš nista skupo i markirano reko a stas nemamo svi isti ukus .

Osobno smatram šteta novaca da bi se kupilo nesto preskupo kada na sniženjima mogu kupiti garderobe za 10 puta jeftinijoj cijeni a inače žena me oblaci i brine o tome.

Ja sebi osobno mogu priuštiti svasta ali kako da ja dam 200 eura za cipele a pola moje familije u Bosni mozda sa tim živi mjesec dana  , veća mi je satisfakcija kada kupim robe i slatkiša igrački za djecu od rođaka i da njih obradujem makar u dva mjeseca jednom sa nekim paketom .

najljepsi je osjecaj kada obradujes dijete sa nečim posebno kada znas da mu roditelji to ne mogu priuštiti .

• Like 4

I GRADSKI VIJEĆNICI KOMENTIRALI REZERVU GRADONAČELNIKA

Vijećnica Alibegović pozvala svoje kolege da vrate novce koje su dobili iz rezerve Gradonačelnika

Protekle sedmice objavljen je spisak fizičkih i pravnih lica kojima su dodijeljena sredstva tekuće rezerve Gradonačelnika za 2015. godinu, a koji je izazvao burnu reakciju javnosti.

Radi se o spisku iz materijala pripremljenih za 17. sjednicu Gradskog vijeća Bihać koja je održana danas, a na kojoj je razmatrana i informacija o trošenju sredstava tekuće rezerve Gradonačelnika za period od 01.01. – 30.09.2015. godine.

Vijećnik Faruk Tokumbo Shokumbi iznio je prijedlog, odnosno molbu prema Gradskoj upravi i Gradonačelniku da se uspostave određeni kriteriji kada je u pitanju dodjela sredstava iz tekuće rezerve Gradonačelnika kako bi raspodjela istih bila ravnopravnija.

Vijećnica Ilda Alibegović po istom pitanju je komentarisala da je svakako prilikom dodjele i izrade datih spiskova potrebno bolje objašnjenje ko je i po kojem osnovu dobio određena sredstva, kako ne bi bilo nesporazuma i pogrešne percepcije od strane pojedinaca, kao što se to desilo u njenom slučaju. Vidno potresena iznijela je obrazloženje ličnog slučaja gdje je navela da se u njenom slučaju radi o pozajmici koju vraća unatoč teškom finansijskom stanju u kojem se nalazi i činjenici da je sredstva dobila zbog smrti člana porodice i nesreće.

- Ako mogu ja sa svojih 150 maraka primanja u porodici gdje niko ne radi vraćati sredstva koja su mi dodijeljena od strane Gradske uprave, mogu i moje kolege koji su znatno boljeg finansijskog stanja, pa Vas ovim putem pozivam da svi to i učinite, rekla je Alibegović za govornicom.

Da li će se i ostali vijećnici povesti za njenim primjerom i uraditi isto, ostaje nam da vidimo.

Bitno je napomenuti da je Ilda Alibegović, pored svojih aktivnosti u Gradskom vijeću, aktivna kao volonter u Udruženju ABC gdje je sa ostalim članovima Udruženja realizovala niz projekta bitnih za lokalnu zajednicu.

Vijećnik Adnan Lipovača vođen jednim primjerom iz susjedne Hrvatske, također je kratko pozvao sve one koji su primili novac, a kojima nije bio nužan, da ga vrate.

Vijećnik Nijaz Malkoč komentarisao je ovu tačku dnevnog reda u smislu da se Gradonačelnik, niti ljudi sa spiska nisu dužni nikome pravdati za dodjelu i utrošak sredstava. U nastavku svog obraćanja, najavio je da će na idućoj sjednici tražiti povećanje paušala vijećnicima.

Savjetnik gradonačelnika Smail Toromanović je rekao da postoji pravilnik po kojem se dodjeljuju sredstva iz rezerve Gradonačelnika, te obećao da će u buduće objašnjenja o razlozima dodjele tih sredstava biti jasnija i decidnija.

Potvrdio je navode vijećnice Alibegovć da joj je Gradska uprava samoinicijativno, nakon što su se uvjerili u stanje u kojem se njena porodica nalazi, dodijelila sredstva za ogrijevno drvo u iznosu od 840 KM, kao i jednokratnu novčanu pomoć u vezi smrti člana porodice u iznosu od 2000 KM. Iznio je i zahtjev Ilde Alibegović da joj se isplate obaveze po paušalima koje grad Bihać ima prema njoj u iznosu od 2360 KM, kako bi ona mogla vratiti sredstva koja je dobila iz rezerve Gradonačelnika Gradu.

http://abc.ba/novost/38045/vijecnica-alibegovic-pozvala-svoje-kolege-da-vrate-novce-koje-su-dobili-iz-rezerve-gradonacelnika

Cuj njen master je plus za drzavu hahahah :D

Pa sto taj isti master nije upisala na nekom drzavnom faxu? A ne odnijela pare na privatni?

I njoj je opravdanje pa dobio je i ovaj a i onaj a i ovi iz SDP-a su dobili :S:S:S omg

A Bihac je carsija tako da se brzo sazna kome trebaju pare a kome ne. I mogu samo reci da je na ovom spisku vise onih kojima "ne treba".

• Like 2

SAVJETNIK GRADONAČELNIKA

Smail Toromanović: Kino "Una" je prodano, slijedi rušenje

Prema informacijama koje je na današnjoj sjednici Gradskog vijeća iznio savjetnik gradonačelnika Bihaća Smail Toromanović, objekat kina "Una" koji se nalazi u užem centru Bihaća je prodan.

Toromanović je pri odgovoru na vijećničko pitanje naveo da je pomenuti objekat kupila firma BBI Real Estate doo, odnosno BBI centar koji na toj lokaciji planira izgradnju poslovnog centra kao u Sarajevu, samo u nešto manjem obimu.

- Investitor je u Dubai poslao sedam idejnih rješenja, od kojih su četiri bihaćkih arhitekata, te će se nakon odabira odgovarajućeg rješenja pristupiti rušenju postojećeg objekta i iskopu jame. Ukupna vrijednost projekta je 10 do 12 miliona KM, rekao je Toromanović.

kino-fethija-1.jpg

kino-rusenje-1.jpg

I GRADSKI VIJEĆNICI KOMENTIRALI REZERVU GRADONAČELNIKA

Vijećnica Alibegović pozvala svoje kolege da vrate novce koje su dobili iz rezerve Gradonačelnika

Protekle sedmice objavljen je spisak fizičkih i pravnih lica kojima su dodijeljena sredstva tekuće rezerve Gradonačelnika za 2015. godinu, a koji je izazvao burnu reakciju javnosti.

Radi se o spisku iz materijala pripremljenih za 17. sjednicu Gradskog vijeća Bihać koja je održana danas, a na kojoj je razmatrana i informacija o trošenju sredstava tekuće rezerve Gradonačelnika za period od 01.01. – 30.09.2015. godine.

Vijećnik Faruk Tokumbo Shokumbi iznio je prijedlog, odnosno molbu prema Gradskoj upravi i Gradonačelniku da se uspostave određeni kriteriji kada je u pitanju dodjela sredstava iz tekuće rezerve Gradonačelnika kako bi raspodjela istih bila ravnopravnija.

Vijećnica Ilda Alibegović po istom pitanju je komentarisala da je svakako prilikom dodjele i izrade datih spiskova potrebno bolje objašnjenje ko je i po kojem osnovu dobio određena sredstva, kako ne bi bilo nesporazuma i pogrešne percepcije od strane pojedinaca, kao što se to desilo u njenom slučaju. Vidno potresena iznijela je obrazloženje ličnog slučaja gdje je navela da se u njenom slučaju radi o pozajmici koju vraća unatoč teškom finansijskom stanju u kojem se nalazi i činjenici da je sredstva dobila zbog smrti člana porodice i nesreće.

- Ako mogu ja sa svojih 150 maraka primanja u porodici gdje niko ne radi vraćati sredstva koja su mi dodijeljena od strane Gradske uprave, mogu i moje kolege koji su znatno boljeg finansijskog stanja, pa Vas ovim putem pozivam da svi to i učinite, rekla je Alibegović za govornicom.

Da li će se i ostali vijećnici povesti za njenim primjerom i uraditi isto, ostaje nam da vidimo.

Bitno je napomenuti da je Ilda Alibegović, pored svojih aktivnosti u Gradskom vijeću, aktivna kao volonter u Udruženju ABC gdje je sa ostalim članovima Udruženja realizovala niz projekta bitnih za lokalnu zajednicu.

Vijećnik Adnan Lipovača vođen jednim primjerom iz susjedne Hrvatske, također je kratko pozvao sve one koji su primili novac, a kojima nije bio nužan, da ga vrate.

Vijećnik Nijaz Malkoč komentarisao je ovu tačku dnevnog reda u smislu da se Gradonačelnik, niti ljudi sa spiska nisu dužni nikome pravdati za dodjelu i utrošak sredstava. U nastavku svog obraćanja, najavio je da će na idućoj sjednici tražiti povećanje paušala vijećnicima.

Savjetnik gradonačelnika Smail Toromanović je rekao da postoji pravilnik po kojem se dodjeljuju sredstva iz rezerve Gradonačelnika, te obećao da će u buduće objašnjenja o razlozima dodjele tih sredstava biti jasnija i decidnija.

Potvrdio je navode vijećnice Alibegovć da joj je Gradska uprava samoinicijativno, nakon što su se uvjerili u stanje u kojem se njena porodica nalazi, dodijelila sredstva za ogrijevno drvo u iznosu od 840 KM, kao i jednokratnu novčanu pomoć u vezi smrti člana porodice u iznosu od 2000 KM. Iznio je i zahtjev Ilde Alibegović da joj se isplate obaveze po paušalima koje grad Bihać ima prema njoj u iznosu od 2360 KM, kako bi ona mogla vratiti sredstva koja je dobila iz rezerve Gradonačelnika Gradu.

http://abc.ba/novost/38045/vijecnica-alibegovic-pozvala-svoje-kolege-da-vrate-novce-koje-su-dobili-iz-rezerve-gradonacelnika

Izdvajaju se neke od današnjih izjava 

Je li  taj Malkoč pobudalio ili šta... Čuj povećanje paušala. Nezasita ...... (ne znam kako bi ih nazvao a da ne uvrijedim tu vrstu)

• Like 1

Moras biti tezak komad teletine za izjaviti takvo nesto. Ma krmetine..

Nevjerovatno je kako funkcijica udari u glavu... najgore od svega je sto ona (vijecnica Sehic) i slicni njoj misle da su tu gdje jesu zbog svoje pameti, kao da su rijetki koji to mogu...
Daleko od toga da je glupa, ali mora se malo spustiti na zemlju. Ne poznajem je, ali sam je upoznao procitavsi sta je napisala. Skromnost treba da im bude osnovna vrlina obzirom u kakvoj smo situaciji. Onakvo "autonomno" raspolaganje novcanom svotom treba ograniciti, jer ovo vise nema smisla... preseravanje...

Edited by Perovich
( )
  • Like 1

Zao mi je zbog kina UNA za kojeg me vezu lijepa sjećanja i uspomene neka sjeta , mada to kino odavno nema prosperitet bolje da su ga malo renovirali i ostavili u onom retro izdanju jer je to simbol grada da bude kao neki muzej tu se je i galerija mogla preseliti.

Sto se tice vijećnice Ilde ona sebi samo diže rejting sa ovim postupcima kao i preko ABC portala i udruženja . 

Kao sada neće pare hoće da ih vraća pa sto si ih onda sestro draga uzela ?

Sto nisi otišla u banku i digla sebi kredit pa vraćala i mirna Bosna .

Ja ne sporim tešku i žalosnu situaciju koja je zadesila njenu obitelj zelim im sve najbolje , ali brate sama je ispala licemjerna i podcjenjuje našu inteligenciji sada ona je kao bolja od drugih vijećnika .

A da se nije povuklo ovo pitanje oko 2000 KM za posjetu rodbine sto je smijesno i Ilda bi šutala za novac koji je dobila.

Mislim ovo je sve smijesno ovdje se raspravlja o minimalnim sumama novca dok se šuti o milionskim prevarama posebno dok je na vlasti bio kleptoman Lipovača i drugi .

Sramota je da neki imaju milione a ljudima umiru djeca zbog nemogućnosti liječenja i nedostatka sredstava za odlazak vani u EU .

Gdje je tu obraz ?

• Like 1

Grad Bihać ne poštuje Zakon o slobodi pristupa informacijama FBiH?

Informacije pod kontrolom javnog organa predstavljaju javno dobro, dok javni pristup informacijama potiče veću transparentnost i odgovornost javnih organa prema građanima, što je glavna odlika demokratskog društva.

Prema Zakonu o slobodi pristupa informacijama FBiH svako fizičko ili pravno lice ima pravo pristupa ovim informacijama, a javni organi imaju obavezu da saopšte informacije na upit, u roku od 15 dana.

U više navrata u javnosti je isticana spremnost Gradske administracije da kroz javan i transparentan rad omogući u svakom trenutku građanima Bihaća uvid u rad općinske administracije, međutim, u praksi je to nešto drugačije.

Naime, Udruženje ABC je u pokušaju doznavanja određenih informacija, u više navrata, prema Zakonu o slobodi pristupa informacijama FBiH, uputilo pismene zahtjeve prema gradskom organu uprave na koje do danas nismo dobili odgovore.

• 06. maja 2015. godine zahtjevali smo informacije o namjerama izmještanja Gradske galerije,
  • 01. jula 2015. uputili smo pitanje u vezi poljoprivrednih zadruga i oduzimanja poljoprivrednog zemljišta u državnom vlasništvu,
  • 11. augusta 2015. godine uputili smo pitanje o kupovini novih vozila za kabinet Gradonačelnik
  • 11. augusta 2015. tražili smo specifikaciju troškova obnove mosta na kupalištu Brvice u MZ Hatinac,
  • 05. novembra 2015. uputili smo pitanje kakve novčane koristi na godišnjem osnovu grad Bihać ostvaruje od HE Kostela Bihać,
  • U sklopu projekta "Brana", u par navrata, u zadnjih nekoliko mjeseci tražili smo informacije o iznosu sredstava utrošenih za sanaciju šteta od prošlogodišnjih polpava.

Iako smo većinu pobrojanih tema svakako obradili pomoću informacija iz drugih izvora, a pomenute zahtjeve uputili radi poštivanja etičkog novinarskog pravila - traženja mišljenja "druge strane", niti jedan od upućenih upita nikada nije odgovoren. Naravno, za sve navedene upite postoje dokazi o zaprimanju.

Iako Grad kao javni organ ima službenike za informiranje koji obrađuju zahtjeve, što je i zakonska obaveza, službe Gradske uprave od kojih se informacije traže očito su neagilne i ne odgovaraju na svoje zakonske obaveze.

S obzirom na konstantnu priču o viškovima zaposlenih, ova situacija je u najmanju ruku apsurdna, a o transparentnosti informacija da i ne govorimo.

Nije na odmet dodati da druge javne institucije, poput Vlade USK, Skupštine USK i kantonalnih ministarstava, poštuju ono što im ovaj Zakon nalaže te uredno i pravovremeno dostavljaju informacije koje se od njih traže.

Osim problema oko ne/poštivanja Zakona o slobodi pristupa informacijama FBiH, svjedoci smo niskog stupnja informiranosti građana kada su u pitanju neki potezi Gradske administracije, a netransparentnost je posebno izražena  prilikom prodaje nekretnina i zemljišta u vlasništvu grada Bihaća.

Prema Zakonu o slobodi pristupa informacijama FBiH svako fizičko ili pravno lice ima pravo pristupa ovim informacijama, a javni organi imaju obavezu da saopšte informacije na upit, u roku od 15 dana.

/ABC.ba 

Vijećnik Nijaz Čaušević najavio borbu za povećanje vijećničkog paušala

Posljedna sjednica Gradskoj vijeća Bihać protekla je burno. Pored Nacrta budžeta na sjednici su se našle i neke druge tačke koje su privukle pažnju javnosti, a među njima je i informacija o trošenju sredstava tekuće rezerve Gradonačelnika za period od 01.01. – 30.09.2015. godine.

Čaušević će tražiti povećanje paušala?

Tokom sjednice primjetno izlaganje, u svom stilu, imao je i vijećnik Nijaz Čaušević koji je konstatirao da se on u ove četiri godine svog mandata odrekao značajnih sredstava u cilju stabilizacije budžeta i da će upravo on na slijedećoj sjednici Gradkog vijeća pokrenuti pitanje da se paušali vijećnika vrate na prijašnji nivo.

Činjenica jeste da primanja vijećnika nisu enormno visoka, ali treba imati na umu da se na mjesto gradskog vijećnika ne kandidira zbog primanja, niti je to pozicija od koje neko treba da živi. Pozicija vijećnika je pozicija na koju treba da se kandidiraju osobe sa željom da svojom sposobnošću, radom i zalaganjem doprinesu svojoj lokalnoj zajednici.

Čauševič je u nastaku iznio mišljenje da se ni vijećnici, niti Gradonačelnik nemaju kome pravdati za svoje postupke, pogotovo ne "nadoubnim portalima".

Na ovu opasku replicirali su vijećnici te iznijeli svoje neslagnje, navodeći pri tom da smatraju da oni jesu dužni da se pravdaju građanima koji su ih birali i cjelokupnoj javnosti.

/ABC.ba

• Like 1

Ispravak netacnog navoda. Smail Toromanovic je rekao da je kino PRODATO!!!! O majko moja ima li nam iko pismen na vlasti :S

Ispravak netacnog navoda. Smail Toromanovic je rekao da je kino PRODATO!!!! O majko moja ima li nam iko pismen na vlasti :S

prodat ili prodan

Piše se i jedno i drugo.;)

Trpni glagolski pridjev od glagola prodati je prodat i prodanod glagola predati predat i predan, od glagola izdati izdat izdan ...............

ali nešto drugo je smješnije-obrati pažnju na naslov teme, odnosno pročitaj prvu riječ u naslovu

"Gradonačenlik :S  i gradsko vijeće"

Gradonačenlik ili Gradonačelnik :D

Edited by katarina

Kino Una,Toplana, Komrad, Poslovni prostori ispod boračke zgrade i hiljade,hiljade kvadrata općinskog zemljišta je prodano(poklonjeno). Ni jedna politička opcija nema pravo prodavati našu imovinu bez da prije toga obavi dijalog sa građanima,sasluša javno mijenje i najprije obrazloži razloge same prodaje kao i u koje će projekte ta sredstva biti uložena. Zgrada Kina , Komrada i komad zemlje koji je poklonjen Ilmi preko puta Avlije se nalazi u gradskoj jezgri i bez dijaloga sa građanima nikako se nije smjelo prodati, jer vrijednost tog zemljišta je neprocjenjiva. Ovaj grad i država već 20 godina poklanjaju čitava preduzeća,zgrade, poslovne prostore, zemlju koju su naši očevi gradili i branili raznim managerima koji i nakon svih tih donacija i miliona maraka i dalje im uvjek malo i uvjek su na dnu,nikad na noge da stanu.Njihovi radnici rade za minimalac koji im redovno kasni, isti ti konstantno krše zakone ove zemlje, ali im ista ta država i dalje izlazi u susret i nesebično pomaže njihov neuspjeh svjesno to čineći na štetu svojih građana,a samo zato što su infiltrirani u sve pore ovoga bolesnog sistema i što u svakom momentu mogu reći država to smo mi. Ko zadnji izađe(ili poleti sa Golubićkog aerodroma) neka ne gasi svjetlo, neka marva vidi kakvu su pustoš napravili.

• Like 4

Kino Una,Toplana, Komrad, Poslovni prostori ispod boračke zgrade i hiljade,hiljade kvadrata općinskog zemljišta je prodano(poklonjeno). Ni jedna politička opcija nema pravo prodavati našu imovinu bez da prije toga obavi dijalog sa građanima,sasluša javno mijenje i najprije obrazloži razloge same prodaje kao i u koje će projekte ta sredstva biti uložena. Zgrada Kina , Komrada i komad zemlje koji je poklonjen Ilmi preko puta Avlije se nalazi u gradskoj jezgri i bez dijaloga sa građanima nikako se nije smjelo prodati, jer vrijednost tog zemljišta je neprocjenjiva. Ovaj grad i država već 20 godina poklanjaju čitava preduzeća,zgrade, poslovne prostore, zemlju koju su naši očevi gradili i branili raznim managerima koji i nakon svih tih donacija i miliona maraka i dalje im uvjek malo i uvjek su na dnu,nikad na noge da stanu.Njihovi radnici rade za minimalac koji im redovno kasni, isti ti konstantno krše zakone ove zemlje, ali im ista ta država i dalje izlazi u susret i nesebično pomaže njihov neuspjeh svjesno to čineći na štetu svojih građana,a samo zato što su infiltrirani u sve pore ovoga bolesnog sistema i što u svakom momentu mogu reći država to smo mi. Ko zadnji izađe(ili poleti sa Golubićkog aerodroma) neka ne gasi svjetlo, neka marva vidi kakvu su pustoš napravili.

Ona parcela je od nekadasnje bihacke trgovine a znamo da je to ilma kupio davno :D

A dijalog nema potrebe da se vodi sa gradjanima :D jer mi smo birali gradonacelnika a i vijece :D tako da su oni glas naroda :D

E sad sto oni nas ne jebu ni 3% je druga prica :D

Jel ovo i Mujo Bejzin dobio financijsku pomoć zbog teške materijalne situacije?? Ili je neki njegov dvojnik imenjak i prezimenjak?

Covjek ima restoran i objekat izgradjen na nicijoj zemlji direkt na Uni i sad se širi pored tog objekta još malo nećeš moći vidjeti najljepsu sliku Bihaća sa mostom.

Ako je ovo baš on dobio 1300KM zbog teške situacije onda stvarno bezobrazluk nema granica ni od Emdze ni od njega.

mujo_19-34-42.jpg

• Like 2

Jel ovo i Mujo Bejzin dobio financijsku pomoć zbog teške materijalne situacije?? Ili je neki njegov dvojnik imenjak i prezimenjak?

Covjek ima restoran i objekat izgradjen na nicijoj zemlji direkt na Uni i sad se širi pored tog objekta još malo nećeš moći vidjeti najljepsu sliku Bihaća sa mostom.

Ako je ovo baš on dobio 1300KM zbog teške situacije onda stvarno bezobrazluk nema granica ni od Emdze ni od njega.

mujo_19-34-42.jpg

To je emdzo sebi uplatio godisnju zalihu gemista kod muje :D

• Like 3

Da "oživimo" i ovu temu :)

U srijedu 14.decembra 2016.godine zakazana 2.sjednica GV Bihać

Davor Župa, predsjedavajući GV Bihać u srijedu 14.decembra 2016.godine sazvao je sa početkom u 9:00 sati, 2.sjednicu Gradskog vijeća Bihać. Pored usvajanja zapisnika sa konstituirajuće sjednice GV Bihać , aktuelnog sata i vijećničkih pitanja predložen je slijedeći dnevni red:

1. Prijedlog Rješenja o izboru zamjenika predsjedavajućeg Gradskog vijeća Bihać
2.Prijedlozi Rješenja o imenovanju članova Komisija Gradskog vijeća Bihać:
a) Prijedlog Rješenja o imenovanju članova Administrativne komisije
b) Prijedlog Rješenja o imenovanju članova Statutarne komisije
c) Prijedlog Rješenja o imenovanju članova Komisije za finansije i budžet
d) Prijedlog Rješenja o imenovanju članova Komisije za prostorno uređenje i zaštitu okoliša
e) Prijedlog Rješenja o imenovanju članova Komisije za rad, zdravstvo i socijalnu politiku 
f) Prijedlog Rješenja o imenovanju članova Komisije za obrazovanje, kulturu, sport i mlade 
g) Prijedlog Rješenja o imenovanju članova Komisije za lokalnu samoupravu
h) Prijedlog Rješenja o imenovanju članova Komisije za žalbe
i) Prijedlog Rješenja o imenovanju članova Komisije za predstavke i prijedloge 
j) Prijedlog Rješenja o imenovanju članova Komisije za odlikovanja i priznanja 
k) Prijedlog Rješenja o imenovanju članova Komisije za ljudska prava i ravnopravnost spolova 
l) Prijedlog Rješenja o imenovanju članova Etičke komisije 
m) Prijedlog Rješenja o imenovanju članova Komisije za sigurnost i regulaciju saobraćaja grada Bihaća
3. Prijedlog Rješenja o imenovanju članova Kolegija Gradskog vijeća
4. Prijedlog Odluke o kratkoročnom zaduživanju Grada Bihaća za 2017. godinu 
5. Prijedlog Odluke o izmjenama Odluke o plaćama i naknadama zaposlenika gradskih organa Grada Bihaća

https://www.facebook.com/pg/GRADBIHACBiH/posts/?ref=page_internal

Ja koliko se sjećam, Šuhret Fazlić i nova većina u GV Bihaća su kampanju uglavnom vodili potencirajući ogromnu zaduženost grada i da će se to zaustaviti a evo vidimo da već na prvoj radnoj sjednici GV se grad želi zaduživati ??

Pa ako ima neko od vijećnika na forumu da nam to objasni i da pojasni i petu tačku dnevnog reda, da li ove izmjene o platama i naknadama se smanjuju ili povećavaju ??

Šuhret Fazlić: Ne planiram se baviti visokom politikom, u mom fokusu je Grad Bihać

Kao što su mediji već ranije pisali nekoliko nezavisnih političkih aktera u BiH, na čelu sa Senadom Šepićem iz Cazina koji je član SDA ali se ne slaže sa rukovodstvom svoje stranke, pokrenulo je inicijativu za osnivanjem tzv. Bloka za Evropu.

Iako su informacije govorile o osnivanju nove političke stranke, prema najnovijim saznanjima to se neće desiti.

http://www.biscani.net/suhret-fazlic-ne-planiram-se-baviti-visokom-politikom-u-mom-fokusu-je-grad-bihac/

• Like 1

On 3.12.2015 at 7:12 PM, Lavirint said:

Gdje si ti isao u skolu Bgt?

Da bi se ocjenio rad novog gradonačelnika jaoš je rano. Međutim primjetio sam neke sitnice koje nisu bile prisutne kod dosadašnjih načelnika (možda su beznačajne ali eto...), Dan državnosti nam nije čestitao Gradonačelnik XY s svim mogućim titulama mr,dr,fr, nego GRAD BIHAĆ

15122996_642654022526580_6522536250644952137_o.jpg?oh=6953bc2a69fc08215947a5ba18fa606c&oe=58B6B215

U obraćaanjima javnosti putem medija ispred imena gradonačelnika ne stoje nikakve titule ako kod prethodnika. Ne pojavljuje se na raznoraznim otvaranjima nego šalje svoje saradnike iz opštine kao što je slučaj bio danas kod dodjele ključeva romskim  porodicama.

Vidjet ćemo šta će uraditi da vrati oronulom Bihaću stari sjaj

• Like 2

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...