Jump to content
FORUM
Vywegh

Gradonačelnik i gradsko vijeće

Recommended Posts

Ko želi, taj će i otići

Život u Njemačkoj samo u prošloj godini započelo je desetine hiljada građana BiH. Tokom 2017. godine Odjel za vize u Ambasadi u Sarajevu procesuirao je više od 17.000 takvih zahtjeva.

Prema podacima Unije za održivi povratak i integracije u BiH, od početka ove godine evidentiran je odlazak 18.000 ljudi. Zabrinjavajuće je, ističu organizacije, što zemlju napuštaju cijele porodice.

To je slučaj i sa porodicom iz Sarajeva s kojom smo razgovarali o životu u Njemačkoj. Mladi bračni par nije mogao naći posao u BiH, zbog čega su odlučili svoju šansu potražiti u Zapadnoj Evropi, ali je u toj odluci prevagnulo to što su svojoj kćerki htjeli osigurati bolji život.

“Suprug i ja smo već sedam godina u braku i nismo uspjeli da steknemo uslove za normalan život. Ja imam 33 godine, muž 31 godinu i imamo kćerku od šest i po godina”, kaže ova građanka BiH (ime i prezime poznato redakciji).

Nastavlja pričati kako njen suprug sa srednjom stručnom spremom ima svega četiri mjeseca prijavljenog radnog staža, dok ona sa završenim ekonomskim fakultetom nema niti jedan dan rada u svojoj struci. Stoga se prekvalificirala u medicinsku sestru.

“Idem u školu i na praksu i primam oko 900 eura plate. S tim da ne znam da li ću uopće taj posao raditi, to je privremeno, dok jezik ne savladam dobro. Moju diplomu fakulteta su mi priznali ali mi treba visok stepen znanja jezika. Mislim da ću nekad raditi svoj posao u struci, što u Bosni nikad ne bi mogla, jer nisam podobna, a sposobna itekako jesam. Smatram da ćemo sve stići ovdje za kratko vrijeme, što nisam uspjela u Bosni za ovih sedam godina zajedničkog života. Takođe, želim da moje dijete ima ‘normalan’ sistem školovanja, kao i normalnu zdravstvenu zaštitu”, ističe.

Kako kaže, težak su put prošli dok su stigli do Njemačke. Samo na termin za razgovor za vizu u njemačkoj ambasadi čekali su 13 mjeseci.

“Ali ko želi, taj će i otići. Nadam se da će svi mladi i sposobni ljudi otići iz BiH, ako imalo imaju ambicije prema nekom drugom i ljepšem životu.”

Nijemci veoma zadovoljni radnicima iz BiH

Od ovoga strahuju poslodavci u BiH koji kažu da se već sada osjeti nedostatak radne snage. Izvršni direktor Udruženja ekonomista SWOT Saša Grabovac smatra da će Njemačka usvojiti zakon o liberalizaciji tržišta rada, jer podaci pokazuju da je nedostatak radne snage u ovoj zemlji takva da kada bi svi radnici sa Balkana otišli tamo ne bi zadovoljili tu potrebu.

“S obzirom da je Njemačka u EU i da postoji slobodan protok radne snage unutar same Unije, znači ti kapaciteti drugih zemalja, Rumunije, Poljske, Bugarske, su već jednim velikim dijelom iscrpljeni.”

Ističe da su posljedice odlaska radnika iz BiH već sada vrlo očigledne, i problem je za poslodavca pronaći zaposlenika čak i za one poslove za koje ne treba nikakva kvalifikacija. Zbog toga poslodavci, dodaje, otkazuju neke poslove i odustaju od proširenja kapaciteta. Kao moguće rješenje, Grabovac vidi poresko rasterećenje.

“U Republici Srpskoj je to u manjem obimu već urađeno, ali naravno da to nije dovoljno, taj nivo od nekih 30 maraka kojih se vlada odrekla u korist radnika. Poslodavci iznad svojih mogućnosti pokušavaju da plate radnike, ali prosječan nivo plata u EU, posebno Njemačkoj, teško da mogu da nadmaše. Rješenje je jedino u iznimnom povećanju produktivnosti, uvođenjem savremenih tehnologija.”

Grabovac kaže da su najbolji i najtraženiji radnici davno otišli i sada obezbjeđuju ambijent za svoju rodbinu i kolege da također odu iz zemlje.

“To su uglavnom mlađe generacije i to nije produkt dobrog obrazovanja i prakse u našim školama, nego poslodavaca koji su im dali potrebne vještine i to je veća šteta. Taman onda kada su trebali svojim znanjem da povećaju produktivnost i utiču na poboljašnje poslovanja oni su otišli.”

S druge strane, ističe Smajić, njemački poslodavci su veoma zadovoljni radnicima sa područja zapadnog Balkana, prvenstveno iz BiH, jer su marljivi, vrijedni, komunikativni i odgovorni. Također, pokazalo se da se građani BiH brzo i uspješno integriraju u društvo, piše Al Jazeera.

https://usn.co.ba/bih/njemacka-uvodi-nova-pravila-uskoro-novi-val-iseljavanja-iz-bih/125567/

9 hours ago, dobri duh said:

PREUZETO SA FB

Nermin Nino Kasupović

Dragi moji sugrađani,

Danas 15.10. odlučio sam pokrenuti jednu akciju simboličnog naziva "Uključite rasvjetu ili odlazite". Osnovni razlog za pokretanje ovakve akcije je sigurnost. Ispred nas su hladni i kraći dani, već u 17 sati grad je u potpunom mraku. Veoma je neugodno šetati gradom, djeca se sama vraćaju iz škola. Također, ne treba oči zatvarati pred činjenicom da se u gradu trenutno nalazi 10.000 migranata i da svakim danom situacija postaje sve teža.

Šta po ovom pitanju radi gradonačelnik i gradska uprava? Ništa!

Ugasili su javnu rasvjetu pod izgovorom da je vrijeme za uštede, a zaboravljaju da u kriznim situacijama se ne štedi na sigurnosti. Gradonačelnik i njegovi saradnici baš poput majstora građevinaca uvijek krivicu prebacuju na one koji su radili prije njih, uvijek je neko drugi kriv za naš nerad i našu nesposobnost. Smatram da je Grad Bihać dužan da poduzme nešto po pitanju sigurnosti, a za početak to je uključivanje javne rasvjete.

Šuhreta Fazlića smatram poštenim i moralnim čovjekom, ali isto tako pozivam ga da ukoliko nema konkretno rješenje ostane dosljedan svom moralu i napusti poziciju koju obavlja, jer očigledno je da nema rješenje za situaciju u kojoj se nalazimo. Uz njegov odlazak neophodan je i odlazak svih ljudi koji se nalaze u njegovom okruženju. Tačnije trebaju nam prijevremeni izbori!

(PS. Ispod se nalaze dvije fotografije, jedna je cover druga profil FB slika, ukoliko podržavate akciju budite slobodni da ih preuzmete)

#ukljuciteiliodlazite

44154365_10155695762122882_8001417222251610112_n.jpg

IMA PODRŠKU OD MENE.

EVO PRIMJER ISKLJUČENE RASVJETE OD TC ADNA PA DO TEHNIČKOG FAKULTETA I TEHNIČKE SREDNJE ŠKOLE.  TOTALNI MRAK, PUNO PASA LUTALICA ALI I  NAVEČER KOLONE MIGRANATA KAD SE DJECA VRAĆAJU IZ ŠKOLE

Puna podrška,dosta je više kukljavine i prebacivanja krivice. Gasi rasvjetu jer je kriva bivša vlast,poskupi odvoz smeća jer kriva bivša vlast,poskupi vodu jer je kriva bivša vlast. Pa vala dosta je prebacivanja svih problema i nerada gradonačelnika i gradske uprave na leđa građana.

Najbolje bi za ovaj grad bilo da gradonačelnik podnese ostavku,prihvati mandat i ode u Skupštinu USK,a mi na prijevremenim izborima izaberemo onoga ko će raditi za građane ovog grada

• Like 1
  • Thanks 1

12 hours ago, Ammar said:

Ovdje treba pokrenuti akciju #ilimiilioni zato što je postalo nemoguće živjeti u ovom gradu od migranata. Početak dana,  polazak na posao,  ima se čovjek čega nagledati  : smeća, ilegalnih migranata kako su postavili šatore u užem centru grada, drugi dio dana izlazak na pauzu mora se ići na drugi kraj grada zbog migranata koji koriste sve restorane i lokale u centru grada a koji mogu biti prenosnici raznih bolesti kao što su HIV, TBC, Malarija itd. Idemo dalje, treći dio dana polazak kući susret sa bagrom neizbježan u svakom naselju ( zaviruju u svaku avliju tražeči pogodno mjesto da se provali ) opet smeće sa svih strana, a kod osnovne škole Bakšaiš gdje roditelji idu po djecu na travi su vidljive boce pive i drugih alkoholnih pića...Idemo dalje, kada čovjek odluči da ode u neki od TC-a tamo ga čekaju grupe prosjaka kako migranata tako i domaćih koje se unose direktno u lice i dosađuju dok ne dobiju para...Na kraju je spavanje, a činjenično stanje da se broj krivičnih djela povećao više od 10 puta , znači ne spava se mirno...Ovo je dnevni prolazak svakog Bišćanina i Bišćanke, a vjerujem da je damama puno gore jer se suočavaju sa raznim dobacivanjima i drugim stvarima.... Pa se onda vlasti pitaju gdje omladina ide gdje su naši ljudi, naši ljudi bježe od ove nesigurnosti  i nepravde koju trpi dnevno...

Postoji način borbe protiv  neodgovorne vlasti grada Bihaća  i problema koji su nas zadesili . BOJKOT! 

To podrazumijeva da se moraju uključiti  mase gradjana . 

Roditelji - odluka da djeca ne idu u školu - nema rasvjete , sigurnost djece  u odlasku i povratku iz škole  zbog nedostatka rasvjete i grupa migranata koji su zauzeli  cijeli grad (nema gdje ih nema) ,  droga na svakom koraku ( o tome niko ne priča , tražite  info od policije i bolnica  koliko ih završi  tamo zbog narko kriza ) Bojkot  svih restorana i kafića u centru  grada  koji su " zauzeli "migranti  . Udjite ujutro u neke naše kafiće  i vidjet ćete  da su svi toaleti postali javna kupaona za migrante . Poseban oprez  u korištenju toaleta  u restoranima i kafićima zbog  mogućnosti zaraze  prenosivim bolestima .

Prijava sanitarnoj ili već kojoj ako postoji inspekciji za kontrolu upravo  toaleta ,  čaša , tanjura , pribora za jelo uzimanjem brisa  . 

Mali broj kafića i restorana u Bihaću koristi mašine za pranje čaša i  posudja , samo   na brzinu speru  hladnom vodom . Dezinfekcija  stolova , stolica ,   toaleta  - NULA. 

Zahtjev  gradskoj upravi  i  gradskom vijeću da se rasvjeta uključi  i da se izvrši kontrola   svih lokala  od strane  sanitarne inspekcije . 

Zahtjev poreznoj upravi FBiH da se izvrši kontrola i sankcije  iznajmljivanja  stanova i kuća ( zna se  tko izdaje )  i stavi pod kontrolu  registracijom istih i obavezom prijavljivanja gostiju  , a po zakonu  su dužni to uraditi.  U Bihaću se iznajmljuje više od 5000 kreveta  na crno . Ako ne može drugačije , pozvati gradjane da anonimno ( jer ljudi se boje odmazde svojih susjeda  i moćnika ) prijave  sve one koji iznajmljuju  stanove i kuće . Iznajmljivanje na crno   je prvi faktor ugrožavanja sigurnosti  sviju nas  jer ne znaš ko živi  vrata  do tebe , a drugo  , to je  utaja poreza  i nelojalna konkurecija  svima koji su registrovani .  Uključimo se svi u borbu za NAŠ GRAD , ovako više ne može ! Pozivam sve vas da oformimo   " krizni štab "  i pozovemo gradjane  . Ovo nije  5 minuta do 12 , ovo je već 5 minuta poslije 12 . 

• Like 2

Capture.PNG.159c4dda9e67fdbdc62e3914b699c91a.PNG

Koje će strankaše Šuhret Fazlić, Vid Šantić i Senad Tutić primiti u radni odnos u Komradu i Centru za socijalni rad?

Klasična kupovina glasova potrebnih za nova zaduživanja Opštine Bihać koja su planirana u ponedeljak na sjednici Gradskog vijeća

Nepotizam i stranačko zapošljavanje je najveći kriminal na našem kantonu. Gradonačelnik Bihaća Šuhret Fazlić je zasnovao svoju kampanju na štednji i neradu, a da pri tome ne zapošljava stranačke kadrove kojih imamo i onako previše. 10-tak dana nakon što je postao gradonačelnik odmah je zaposlio ekonomistu Edina Moranjkića na visoku poziciju u Opštini i tako prvi put pogazio svoju riječ. 

U svom prvom intervjuu posebno je naglasio da su Opština kao i ostale Javne ustanove prepune pravnika i ekonomista, a onda sve to porekao dozvolivši raspisivanje konkursa u JKP Komrad Bihać na čijem je čelu Vid Šantić -ASDA i u Centru za socijalni rad na čijem je čelu Senad Tutić član ASDA stranke.

Čekao je Šuhret dok nisu prošli Izbori u kojima je koalirao sa ASDA strankom i tražio od građana Bihaća da glasaju za njega kako bi napravio nešto u Kantonu i onda odustao od pozicije kao bi Rifet Hozanvić iz Cazina redao svoje Cazinjane u Skupštinu kantona.

Po završetku Izbora završila su i Šuhretova obećanja i da bi obezbijedio većinu u Gradskom vijeću morao je raspisati konkurse za čak 15 radnih mjesta. Od tih 15, čak 11 je u JKP Komradu u Bihaću, 2 u Centru za socijalni rad i po jedno u Zavodu za prostorno uređenje i Stanoupravi u Bihaću.

Da krenemo redom: JKP KOMRAD 11 pozicija

11 pozicija i sve strankaši:

1. Irma Dedić udana Fatkić – Žena od Gradskog vijećnika Ahmeda Fatkića i zastupnica u Skupštini USK postaje Šefica javne rasvjete nakon samo godinu dana pripravničkog.
  • Sanela Keškić – žena Gradskog vijećnika Hasana Fatkića i majka v.d. direktorice Zavoda zdravstvenog osiguranja Senite Keškić također dobija posao u JKP Komradu.
  • Nevjenčana supruga od Gradskog vijećnika Sanela Havića zvanog Žile inače člana bivšeg Građanskog saveza a sada Šuhretovog Pomaka.
  • Haris Dedić, sin Mufida Dedića inače predsjednika sindikata JKP Komrada koji je izgleda morao dati saglasnot na zapošljavanje ovoliko ljudi kako bi i njegov sin dobio posao a sirotinja neka ispašta.
  • Ramo Delić iz Male Peći također član ASDA stranke koji je po pričama svojih stranački kolega odlično odradio izbore i zadovoljio svoje šefove pa će biti nagrađen i poslom u JKP Komradu.
  • Matej Grgić, sine Franje Grgića koji je bio na listi ASDA stranke. Matej radi već godinu i više dana na ugovor i sad će napokon dobiti za stalno.
  • Emil Muharemović inače Gradski vijećnik Bihaća ispred Demokratske Fronte koji će glasati za novi kredit i zaduženja Bihaća.
  • Kenana Bećirspahić žena od Gradskog vijećnika Dinke Bećirspahića koji je bio član SBB-a i kada su mu odbili zaposliti suprugu izišao je i SBB-a i otišao u Nezavisne a Savjetnik Šuhreta Edin Moranjkić ga je pridobio tako što mu je obećao posao za ženu u JKP Komradu.
  • Adnan Kasupović kojeg je sam direktor Vid Šantić predložio jer je želio i on nekog svog zaposliti. Adnan je inače kolega od Vidovog sina.

Za 10tu i 11t-u poziciju nismo dobili imena.

Zaposlenici JKP Komrada su upozoravali direktora Šantića da će sve prijaviti nadležnim institucijama. Evo još uvijek nisu otvorene prijave na konkurs a već se znaju imena. 

Kako Vide Šantiću, Šuhrete Fazliću i Edinu Moranjkiću?

KONKURSI U CENTRU ZA SOCIJALNI RAD

U Centru za socijalni rad će vjerovatno biti primljene članice ASDA stranke a to su:

1. Lejla Hafizović socijalni radnik
  • Una Halilagić psiholog
  • Anida Piralić socijalni radnik

Prije otvaranja prijava na Konkurs firma je brujila o ovim imenima i njihovom sigurnom zapošljavanju od strane direktora ASDA Senada Tutića.

Stanouprava Bihać je sljedeća firma u kojoj će gradonačelnik Šuhret Fazlić zaposliti još jednu članicu svog POMAKA a to je Selma Muharemović koja je trenutno zaposlena u firmi doo Zijo i Sin. Direktor firme Zijo i Sin je otac Elvedina Sedića Šuhretovog direktora Aerodroma Bihać. 

Kad uzmemo u obzir činjenicu da je Šuhret Fazlić rekao da neće zapošljavati i da je odjednom tražio ovoliko radnih mjesta, jasno nam je da se ovako kupuje većina u Gradskom vijeću i pokušava obezbijediti 20 vijećnika da izglasaju kreditno zaduženje grada Bihaća zbog kojeg ćemo još više grcati u dugovima a Šuhret će moći reći da je nešto napravio u Bihaću.

Prijave nisu otvorene, još uvijek ne znamo ni ko se prijavio na ove konkurse ali imamo informacije ko će biti primljen. 

Molimo dragog Allaha da nam pokaže da nismo upravu ali bojim se da jesmo. U narednoj sedmici će se otvoriti koverte i obaviti intervjui pa ćemo vidjeti da li smo bili upravu i hoće li Šuhret Fazlić na ovaj način obezbijediti većinu u vijeću koja će izglasati nova zaduženja.

Sigurno je samo da je novi pulen Rifeta Hozanovića popularnog Hozana upravo Šuhret Fazlić koji je poslao poslušniji nego ikad. 

U nastavku vam donosimo kako je Šuhret na nagovor Hozana izdao dozvolu za benzinsku pumpu u Jablanskoj ulici u Bihaću i to na sred raskrsnice. 

https://www.inmedia.ba/koje-ce-strankase-suhret-fazlic-vid-santic-i-senad-tutic-primiti-u-radni-odnos-u-komradu-i-centru-za-socijalni-rad/?fbclid=IwAR0y5wKZ-TQyFHK4x_IRW_xocLM7p_jbSSwqHio_TKE3n6ZxNv1jpOMRWeo

• Dislike 1
  • Sad 1

Ma nemojte ljudi bolan sta Vam je, nije Suhret takav, 😂

Ne znam gdje su sad oni kriticari koi su meni par puta odma pripisali da sam poslusnik SDA i sl, neto su se zamirovali a jako bi bilo dobro da ovo demantuju ili mozda budu uz narod pa potvrde posto je sve vidljivo i nista se skriti ne moze, Bihac je ipak samo provincija gdje skoro svako svakog zna, zato ih pozivam da nam se jave napisu sta je da li je ovo istina ili je Suki i dalje sticenik istih.

• Like 2

Vrijeme pokazuje da ce Suhret Fazlic biti mozda najgori gradoncelnik/nacelnik koji grad zavija u crno svakim danom sve vise i vise .

Do sada je pokazao da je sto puta gori od kleptomana Hamde koji makar nije igrao na kartu postenja i nije bio hinjo kao Suki .

U opcini nikad nije bilo veceg nepotizma kao sad !

• Like 1

Što se tiče ovih nabrojanih "kandidata", neke znam osobno neke ne, za one koje znam osobno, recimo za Unu Halilagić mogu reći da je to jedna divna djevojka, obrazovana i vaspitana kako valja, gradsko dijete što bi se reklo, koja zasigurno može doprinijeti radu Centra za socijalni rad. Što se tiče ovih drugih, prvo sam se dobro dobro ismijala, onako više od muke i nevjerovanja, šta ćeš, pa me ošamarila surova java kad sam skužila da je to sve jebiga tako kako je, te se stvari dešavaju već desetinama godina kako ovdje u našem gradu, tako i u kantonu, pa i zemlji. Malo je onih koji su svoje zaposlenje opravdali. Pa se opet počnem presmijavati, plakati od smijeha kad vidim ime ove Kenane haha, pa ta ne zna dva broja sabrati, seljanka obična iz potpizda nekog tamo, osoba puna zlobe, zavisti, dvolična licemjerna i prije svega nesposobna za posao u Komradu (osim ako joj neće dati metlu i grablje, mislim da tu može proći).

kažem ja Vama, Šuki Vam je šukn'o!!! nijedan političar nije iskrenošću i principijelnošću kod nas došao do pozicije i dok god je ovakva situacija nikad ni neće. Ovdje ne napreduje onaj ko je pošten i ko nosi vrijednosti, već uhljebljenici bez obraza i kićme koji bi za siću dali guze i prodali mater rođenu. I radiće to zauvijek, foreva-eva, zato što mi, vjerne male ovčice pasemo travu što su nam je zasadili, i šutimo, i vičemo bee-eee--eeee... 🐑🐑🐑

• Like 1

A šta očekivati od najgoreg gradonačelnika Bihaća. Priča mu postala kao i njegovo preskakanje iz stranke u stranku tj.jedna velika prelivoda. Ovim zaposljavanjem uhljeba je pokazao pravo lice,a to je da je klepanje love najvaznije,a ko jebe grad i građane. Uvalio nam migrante,dize nove kredite,nula investicija u grad,uhljebljava strankase itd. 

• Like 1

Zbilja nesposobnijeg gradonacelnika do sad nismo imali.Međutim,moram konstatovati da je prvi gradonacelnik koji je slatkorjecivoscu dosao do fotelje.Narod mu je vjerovao ,povjerenje je izigrao a ima jos onih "zaslijepljenih" njegovim "poštenjem". Nikad vise kriminala i nepotizma u gradu nije bilo.Sve sto je odradio,odradio je hinjski a Emdžo i Hamdo su nevinasca naspram Šukija.Nadam se da ću vidjeti uskoro i njegovo hapšenje.Ni u gradskom vijeću situacija nije ništa bolja i zbilja nema ama baš niti jedne osobe koju bih izdvojio kao pozitivnu.Dizači ruku bi i mater prodali za šaku eurića.To je moje licno vidjenje trenutne situacije

• Like 1

Ljudi ne smijete tako pisati bicete proglaseni SDA placenicima, haha

Par puta sam pisao, nije Suhret takav, i sad kad malo pogledate na sto jer dobio izbore ama bas sve je slagao, objekti nelegalno sagradjeni i dalje stoje i cine grad josa vecim ruglom, zaposljava vise nego njegovi predhodnici, prije njega lopovi dizali kredite a on sad isto to cini dovodi grad u jos vecu dubiozu, medjutim ima nesto i pozitivno sto je uradio, doveo nam je migrante i dva migracionacentra u grad a iskreno pogasio nam je i veliki dio rasvjete tako da smo u 21 vijeku bas kao u petnestom, milina.Pomogao je i Zavodu za zaposljavanje sina je zaposlio u IOM  tako da im je smanjio troskove 😂

• Like 1

16 hours ago, Venom said:

A šta očekivati od najgoreg gradonačelnika Bihaća. Priča mu postala kao i njegovo preskakanje iz stranke u stranku tj.jedna velika prelivoda. Ovim zaposljavanjem uhljeba je pokazao pravo lice,a to je da je klepanje love najvaznije,a ko jebe grad i građane. Uvalio nam migrante,dize nove kredite,nula investicija u grad,uhljebljava strankase itd. 

Lik u gradu nije ništa napravio  izgradio , a njegovi stranački prijatelj direktor aerodroma mislim da u životu nikad nije ni putovao auvionom a direktor .

Godinama pokazuju da su vise nego nesposobni jer neuspjevaju ostvariti nikakav pomak oko aerodroma , nisu u stanju osigurati sredstva iz Federacije kao i iz državnog te sponzora .

Ja se kunem da aerodrom u Bihaću može vrlo lako naći internacionalnog investitora to nije nikakav problem , samo što su oni nesposobni i nepoznaju strane jezike da mogu kvalitetno komunicirati sa potencijalnim investitorom .

A uz to njima odgovara da svake godine iz bužeta uzmu milion dva i samo prodaju skice nacrte narodu .

Aerodrom Bihać čeka 3 godine na odobravanje idejnog projekta i ostalih dozvola što je sramota .

Samo lažu narod fuj 

Od 27 obecanja za dvije godije odnosno pola svog mandata ispunio 2,

znaci nasem Gradonacelniku treba samo jos 25 godina mandata da ispuni obecano

Aferim Suhrete

Šuhret je dobar načelnik samo ga guši dug.. Ali kome da ispunjava obećanja u zemlji u kojoj ni jedan političar nije ispunio obećanja?

4 hours ago, RiDaM said:

Šuhret je dobar načelnik samo ga guši dug.. Ali kome da ispunjava obećanja u zemlji u kojoj ni jedan političar nije ispunio obećanja?

Ja ne vidim ništa dobro u njegovom poslu za ove dvije godine.Kakav dug? Kakve veze ima dug sa njegovim poslom? Ne može Šuki vraćati dug zakidajući građane. Konkretan primjer ti je gradska rasvjeta,dvije godine smo imali tj nismo imali gradsku rasvjetu na ime štednje a građani su redno plaćali i plaćaju istu.Onaj ko ne zna kako se te stvari odvijaju nema takav dojam.Ali tu rasvjetu ne plaća grad i gradonačelnik već građani.Dakle novac od rasvjete je usmjeren u druge stvari,recimo u njihove plate koje opet nisu zaslužili. To sa rasvjetom je samo jedan primjer u moru drugih gdje se uštede i vraćanja dugova prebijaju opet preko leđa građana. E dosta je više

• Like 2

5 hours ago, RiDaM said:

Sta je to dobro sto je uradio @RiDaM osim sto je boje mijenjao i pao pod Hozanovu komandu

Prije sam postavio link gdje je od 27 predizbornih obecanja ispunio cijela 2, ako je to uspjeh, kapa do poda

7 hours ago, saco said:

Sta je to dobro sto je uradio @RiDaM osim sto je boje mijenjao i pao pod Hozanovu komandu

Prije sam postavio link gdje je od 27 predizbornih obecanja ispunio cijela 2, ako je to uspjeh, kapa do poda

Al si se ti prijatelju nalozio na tog Hozana opasno. Da te ne privlaci ovako fizicki mozda :D

De prelistaj malo, ni jednog posta nemas a da nisi njega spomenuo. Spinujes kao i Dodickovi poslušnici u vezi zadnjih desavanja... 

• Like 1
  • Dislike 1

On 04. 01. 2019. at 16:25, Vywegh said:

Al si se ti prijatelju nalozio na tog Hozana opasno. Da te ne privlaci ovako fizicki mozda :D

De prelistaj malo, ni jednog posta nemas a da nisi njega spomenuo. Spinujes kao i Dodickovi poslušnici u vezi zadnjih desavanja... 

Mozda tebe privlaci advokatu njihov kako te nije sramota vise braniti uhljebe ovog jadnog grada ili si mozda i ti jedan od njih, stidi se

18 minutes ago, saco said:

Mozda tebe privlaci advokatu njihov kako te nije sramota vise braniti uhljebe ovog jadnog grada ili si mozda i ti jedan od njih, stidi se

Ma ne branim ja nikoga, zaboli me neka stvar za svima njima nego mi samo zapelo za oko to tvoje forsiranje :) alles gut, Bruder ;)

23 minutes ago, Vywegh said:

Ma ne branim ja nikoga, zaboli me neka stvar za svima njima nego mi samo zapelo za oko to tvoje forsiranje :) alles gut, Bruder ;)

Vidi se da ne branis, nadji neki upis o istom na koi nisi reagovao kao advokat, imas koliko hoces cinjenica medjutim ti sve pobijas

20 minutes ago, saco said:

Vidi se da ne branis, nadji neki upis o istom na koi nisi reagovao kao advokat, imas koliko hoces cinjenica medjutim ti sve pobijas

Pa brate ti u svaki post trpaš "Hozan ove merhametlije" ubi s tim. Da su aktivne teme o seksu ili muzici našao bi i tamo način da to napišeš. 

10 minutes ago, 1260 said:

Pa brate ti u svaki post trpaš "Hozan ove merhametlije" ubi s tim. Da su aktivne teme o seksu ili muzici našao bi i tamo način da to napišeš. 

Hahah fakat 

Zbilja, prenose li se jos sjednice Vijeca na radiju. Volio bih poslusati katkada.

13 minutes ago, Vywegh said:

Hahah fakat 

Zbilja, prenose li se jos sjednice Vijeca na radiju. Volio bih poslusati katkada.

Prenose svaki put

On ‎25‎.‎12‎.‎2018‎. at 8:51, Barba said:

Lik u gradu nije ništa napravio  izgradio , a njegovi stranački prijatelj direktor aerodroma mislim da u životu nikad nije ni putovao auvionom a direktor .

Godinama pokazuju da su vise nego nesposobni jer neuspjevaju ostvariti nikakav pomak oko aerodroma , nisu u stanju osigurati sredstva iz Federacije kao i iz državnog te sponzora .

Ja se kunem da aerodrom u Bihaću može vrlo lako naći internacionalnog investitora to nije nikakav problem , samo što su oni nesposobni i nepoznaju strane jezike da mogu kvalitetno komunicirati sa potencijalnim investitorom .

A uz to njima odgovara da svake godine iz bužeta uzmu milion dva i samo prodaju skice nacrte narodu .

Aerodrom Bihać čeka 3 godine na odobravanje idejnog projekta i ostalih dozvola što je sramota .

Samo lažu narod fuj 

Baci, si stavio ono 'kandzijanje'!?!

• Dislike 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...