Jump to content
FORUM

Ponovo online - izbor novih moderatora

Recommended Posts

15 minutes ago, katarina said:

Ja iskreno mislim da bi pristup forumu (barem dok se ne omasovi) trebao biti dozvoljen, tako da svi mogu otvoriti teme i biti na  read-only, kao gost. A kasnije čitajući, poželit će sami da se registruju i prijave i komentarišu. Eto to je moj prijedlog

Ja smatram baš suprotno jer kako je forum postao otvoren tada je i doživio najveći pad . 

Jer ljudi ce doči citati kada je forum otvoren bez želje da nesto napišu ili reaguju . 

A kada je forum zatvoren ljudi ce se registrirati da bi vidjeli sta piše a kada se jednom registriraju oni ce učestvovali i u raspravi sigurno .

Ja recimo odem nekad na BL forum koji je otvoren pročitam i odem .

A da je zatvoren sigurno bi se registrirao  a i sudjelovao u raspravama .

Po mom nekom skromnom mišljenju 

LP .

• Like 1
18 minutes ago, Barba said:

Ja smatram baš suprotno jer kako je forum postao otvoren tada je i doživio najveći pad . 

Jer ljudi ce doči citati kada je forum otvoren bez želje da nesto napišu ili reaguju . 

A kada je forum zatvoren ljudi ce se registrirati da bi vidjeli sta piše a kada se jednom registriraju oni ce učestvovali i u raspravi sigurno .

Ja recimo odem nekad na BL forum koji je otvoren pročitam i odem .

A da je zatvoren sigurno bi se registrirao  a i sudjelovao u raspravama .

Po mom nekom skromnom mišljenju 

LP .

@Barba, moj stav je isti prema tome, razne taktike smo upotrebljavali i testirali, evidentno je kad je Forum bio otvoren da smo imali po 100 gostiju koji čitaju u trenutku, a 20 članova koji pišu u trenutku i čitaju... naravno.

Upravo sad:
Who's Online   24 Members, 0 Anonymous, 102 Guests (See full list)

Evo dodao sam u dnu foruma opet statistiku pa mozete pratiti koliko ljudi upravo je logovano i koliko ih pokusava citati, a kad se registruje ima priliku odmah da pise... bar se sad lako registrovati. Čak sam za trenutak smaknuo verifikaciju putem maila, kasnije ću je aktivirati da malo pomognem ljudima pri registraciji... i da, uveo sam i Fb registraciju, samo kliknes par puta i povuce te sa Fejsbuka tako da nemas potrebe da ispunjavas pristupne podatke u formu za registraciju...

Svakako sam tu za daljnje kritike, sugestije/prijedloge.... hvala !

6 minutes ago, NEO2k said:

@Barba, moj stav je isti prema tome, razne taktike smo upotrebljavali i testirali, evidentno je kad je Forum bio otvoren da smo imali po 100 gostiju koji čitaju u trenutku, a 20 članova koji pišu u trenutku i čitaju... naravno.

Upravo sad:
Who's Online   24 Members, 0 Anonymous, 102 Guests (See full list)

Evo dodao sam u dnu foruma opet statistiku pa mozete pratiti koliko ljudi upravo je logovano i koliko ih pokusava citati, a kad se registruje ima priliku odmah da pise... bar se sad lako registrovati. Čak sam za trenutak smaknuo verifikaciju putem maila, kasnije ću je aktivirati da malo pomognem ljudima pri registraciji... i da, uveo sam i Fb registraciju, samo kliknes par puta i povuce te sa Fejsbuka tako da nemas potrebe da ispunjavas pristupne podatke u formu za registraciju...

Svakako sam tu za daljnje kritike, sugestije/prijedloge.... hvala !

Ovo je forum multi tipa sa mogućnošću otvaranja raznih tema od gemerskih tema pa do politike i ostalog .

A sve zavisi od interesa čitaoca .

Kada bude dobrih i kvalitetnih tema van politike smatram da ce se forum obogatiti za nove članove . 

Posebno mislim na teme oko obrazovanja odnosno škole faxa ispita i ostalog . 

Te teme kupovina prodaja ili upoznavanje partnera tipa ljubavni oglasi i slicno . 

Poklanjanje stvari koje nam nisu potrebne , savjeti i ostalo.

druga stvar sta sam primijetio do sada u zadnjih godina da tema fleke i zvjezdice utice na otvaranje drugih tema jer u istoj se raspravlja replicira o svemu i svačemu tako da se i ne otvaraju nove teme  zbog opravdanog offtopica jer je dovoljno ispod napisanog staviti fleka ili zvjezdica i onda se javlja rasprava u nedogled po nekad.

• Like 1

Mislim da je bitno da se vecina clanova naseg foruma aktivira i vecini diskusija kako bi iste bile aktivne te samim tim ce se svakako privuci i oni koih ce ista tema zanimati.

Slazem se svakako da treba ostaviti da ucestvovati u diskusiji mogu samo registrovani clanovi posto kako @Barba rece najvise je pao kvalitet foruma upravo u vrijeme kad je svako imao pristup.

Prema tome poziv svima nama da se aktivno ukljucimo u radu foruma.

• 2 months later...

Da li biste se zbog posla preselili u drugi grad ili zemlju?

Kad i koliko često se mijenja anketno pitanje u ANKETI na portalu? 

Mjesečno,kad se skupi određen broj glasova ili

kad se moderator sjeti slijedećeg pitanja..?

Narod odlazi ''trbuhom za kruhom'' a pitanje ostaje(stoji)  !!

• 1 year later...

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...