Jump to content
FORUM

Izrovan grad BIHAĆ

Recommended Posts

Evo, s obzirom da forum nije odavno radio, ja ću otvoriti nešto što je friško i za što su svi ogorčeni...

Ja sam jedan od onih koji smatra da ovo "rovarenje" lokalnih cesta će potrajati godinama i imam osjećaj da ih boli ona stvar za nama, važno im je uzeti pare, uključujući političare i oni koji izvode radove... nije prvi put da gledamo ove prizore, od kopanja importane-a na Lukama, do ovih novih gradnji koje su sve stale, pa evo do najnovijeg projekta koji uključuje kopanje svih mahala po Bihaću...

Mislim da ovo nisam nigdje vidio u Bosni, a da se za Evropom ne okrećemo... Strašno i užasno....

Ma ovo je smiješno, što se dešava... čitam komentare sa "biscani.net page-a" na fb.... valjalo bi da su se ovdje registrovali, a možda i to ne znaju još uvijek... evo prenosim u cjelosti:

Selver Vojic Imam ja moram kilometar zaobilaziti da dodjem do kuće u gradu sve i zrovano pitam se jel ovi rade za automehaničara. Plaćamo putarinu a dobijemo srednja. U krugu oko moje kuće i ako imamo kanalizaciju sve je i zrovano i ima hrpa rupa za satove. Ovo je fujjjjSee Translation
Like · Reply · Page responded privately · 4 · 3 hrs
Jasmin Samardzic

Jasmin Samardzic Ovo sve sto se radi,stice se dojam da je neplanski i van svake pameti.See Translation
Like · Reply · 1 · 3 hrs
Semsa Hadzihajdarevic

Semsa Hadzihajdarevic Ne može se nigdje maknuti od blata i barikadaSee Translation
Like · Reply · 1 · 3 hrs
Amra Žerić

Amra Žerić Ja putujem 30 km duže nego što trebaSee Translation
Like · Reply · 1 · 3 hrs
Aida Halavac

Aida Halavac Grad nikad ruznije nije izgledao 1f641.png:( nazalostSee Translation
Like · Reply · 2 · 2 hrs
Tutic Haver Omer

Tutic Haver Omer Podigli uplatu putarine,a nemozes od rupa i blata opstati ,ima li ko da je odgovoran za ovo stanje,koja je budala vidjela kopati pred zimu,kakvi su talovi u pitanju,ko ce da se opari ,ovo je van svake pameti,sta su radili cijelo proljece i ljeto,a u je...See MoreSee Translation
Like · Reply · 1 · 2 hrs · Edited
Adam Ćehić

Adam Ćehić Nisam protivnik radova,ali me zanima dali će sve ulice koje su prokopane biti u cijelosti asfaltirane ili samo pokrpaneSee Translation
Damir Demirović

Damir Demirović pitanje je kad padne snijeg,kako ce ga cistiti,ja mislim da ce biti haos...See Translation
Zijad Cehic

Zijad Cehic Kad je to u gradu funkcionisalo po pitanju cesta kad dodje zima nemaju kamiona,,iznenadilo ih ,,fali soli tenderi namjesteni itd . Licno jablanskom ulicom sam gledao gdje kamioni prolaze i nece da ciste ili samo po vrhu drljaju imalo ko se razumije u potrosnju goriva u kamiona shvatice sta to znaci. 20 god pljacke to je to nikad bolje biti nece.See Translation
Seherzudin Maoca Dizdarevic

Seherzudin Maoca Dizdarevic Ovo je MILINA sad kako je kad padne Bjeli onda ce bas biti CIRKUS KOLORADO 1f642.png:)See Translation
Ado Cellebic

Ado Cellebic Treba sve blokirati,strpiti se i zabraniti im radove ,dok ovo iskopano ne poprave,asvaltiraju sta vec,jedino kod nas svake godine u zimu pocinje se kao kopati ceste,znaci jedino kod nas,STOP KOPANJU ,pa makar na siluSee Translation
Anita Curic

Anita Curic Znaci kljucna mjesta treba odraditi odmah da bi kakav-takav saobracaj bio u funkciji.Cesta prema Golubicu danima zatvorena i bas se pitam hoce li uopce biti zavrseno ove godine?!See Translation
Like · Reply · 1 · 38 mins
Adnan Kurtović

Adnan Kurtović katastrofa, dokaz da ovome gradu treba jos mostova na rijeci uni a i ovi sto izvode radove kasne malo pa je haos
Edited by Teufik Lakas

Student  .. Zašto su ceste iskopane ? informacija svima koji zele znati mozda grešim mozda i bude asfalta haha 

Projekat koji je finansirala Švicarska vlada  i neka tamo KFB banka iz Njemačke je trebao da bude završen 2016 godine ... Donirana su sredstva od 25.000.000 miliona eura , cilj projekta je bio da se svi dijelovi grada sklope u kanalizaciju i da se napravi fabrika koja treba da prečišcava vodu da se naša rijeka una manje zagađuje lokacija fabrike blizina hipodroma ...

međutim sta se tu desilo od projekta koji je imao tačne mape ulica i kartu izradjenu u sitne detalje koje se trebaju spojiti na te kolektore i fabrike koja je trebala biti vec u funkciji neki tamo vaš naš njihov čiji god je vjerojatno uzeo te novce i oni su oprani e sad švicarci i njemci nisu budale i ne moze tako pa je doslo stani pani pa se sve počelo kopati ja ne znam ali vjerujem da tih para nema i da se ovo radi iz budzeta USK-a i mislim da ce proci jos dugo vremena dok se to sve napravi barem je to moj dojam a da ce ceste biti iskopane i da je sve ovo samo da se eto vidi da se nešto radi od tog projekta kad dodju svicarci il su vec bili nemam pojma ...

ali vjerujem da je naša Una mogla da manje kupi otpada jer su Svicarci i Svabe skontali o kakvoj je ljepotici riječ al nije nam ni ona sveta zbog toga je sve sada iskopano i nemam pojma da ce išta od svega biti ali to je moj neki dojam premalo cijenimo prirodu i mlade ljude ...

Edited by Alen Omanovic
  • Like 1

poslije ovog neselektivnog rovanja da to tako nazovm,ako svaka iskopana ulica bude na novo asvaltirana a ne samo zakrpano ono sto je kopano to ce biti ok,jer sramnotne su ulice u gradu Bihaču sramotne do bola.Mali primjer je ulica od semafora preko ceravaca pa do bolnice znaci prometna cesta do bola imala je na sebi stotine zakrpa i onih fleka, flekali dabogda i pokuci svojoj.Ja razumijem da se ne moze svake god. novi asfalt stavljati,ali imaju neki valjda limiti kad se vidi da je to otislo,da su kamioni i teret pojeo dionicu,daj uradi je na novo,sve vam platimo sa 1001 taksom.sramota.

• Like 1

25 minutes ago, TORO said:

Umjesto 3km do grada sad pilam 20km, jedan  bager kopa privilicu, svaki dan prokopa pola metra... sta reci, kome...?

Bihać grad žrtva tender mafije .

Tenderaši čekaju godišnji budžet grada nestrpljivo kao što se jebu štuke u plićaku pa skakuću od sreće. 

Grad koji je uništio i dozvolio da se uništi vlastita firma za ceste i izgradnju kao sto je krajina putevi treba da se zapita ko ga je vodio od poslije rata? Pod gradom mislim na biračko tijelo ljude .

Tender mafija je dokazala koliko je jaka da su i bivšem načelniku mogli smjestiti .

Ja ga ne opravdavam ali je očigledno da je i Emdzo  i Albin i Hamdija Zibija Adnan i svi ostali načelnici gledali propadanje gradskih firmi uz paralelan rast i razvoj privatnih firmi koje obavljaju istu djelatnost.

Za par godina KOMRAD ce zadesiti ista sudbina čim  se završe ovi poslovi oko prodaje zemljišta . 

Edited by Barba
  • Like 1

1 hour ago, Barba said:

Bihać grad žrtva tender mafije .

Tenderaši čekaju godišnji budžet grada nestrpljivo kao što se jebu štuke u plićaku pa skakuću od sreće. 

Grad koji je uništio i dozvolio da se uništi vlastita firma za ceste i izgradnju kao sto je krajina putevi treba da se zapita ko ga je vodio od poslije rata? Pod gradom mislim na biračko tijelo ljude .

Tender mafija je dokazala koliko je jaka da su i bivšem načelniku mogli smjestiti .

Ja ga ne opravdavam ali je očigledno da je i Emdzo  i Albin i Hamdija Zibija Adnan i svi ostali načelnici gledali propadanje gradskih firmi uz paralelan rast i razvoj privatnih firmi koje obavljaju istu djelatnost.

Za par godina KOMRAD ce zadesiti ista sudbina čim  se završe ovi poslovi oko prodaje zemljišta . 

nije gradonacelniku smjestila tender mafija, nego on podapeo sam sebi, a njegovi ga išutali kad je bio na podu 

Razgovarao sam , onako u prolazu, sa izvođačima radova i izgleda da je totalno loša organizacija oko kopanja.

Prvo ovi kopaju što postavljaju cijevi za kanalizaciju i onda to zatrpaju, zatim dolaze ovi iz vodovoda i ponovo kopaju da zamijene glavnu vodovodnu cijev pa to zatrpaju.

Sad čekaju telekom da i oni ponovo kopaju i postave svoje kablove.

Naravno kopa se i trotoar da bi se priključila domaćinstva na cijev od kanalizacije, pa će opet doći i ovi iz vodovoda da prikopčaju domaćinstva na cijev od vode itd itd

Neće se to završiti još dugo dugo izgleda, a na pitanje ko će i kad izvršiti asfaltiranje ulica samo slegnu ramenima  ??????

Slika: ulaz u Mušanovića mahalu danas

15571341_10207971520627325_1891423502_n.jpg?oh=81077c7d7d75c9d4b02076d14e48c8ff&oe=585373E0

Dok vremenski dozvoljavaju traje građevinska sezona.

Da bi se nešto napravilo,u ovom slučaju,mora se nešto i pokvariti.

Meni se čini da je najveći problem u lošoj organizaciji izvođenja radova.

To se da rješiti jednim zajedničkim sastankom svih izvođača radova,

nadzornog organa,predstavnika grada,inspekcije..

Sve se može - kad se hoće,ali : Nije svačije kroz selo pjevati.

Puno je tu podobnih a malo sposobnih..naročito u JP-ima

• Like 1

Ne znam da li je istina, ali kako sam cuo tender za asfaltiranje ce izaci tek 2018.???

S obzirom na dinamiku izvodjenja radova, pogotovo ovih u Privilici koje svaki dan gledam, a zbog kojih par hiljada ljudi svaki dan mora praviti krug od 20km nije daleko od istine...

btw  radovi u Privilici su trebali biti zavrseni s danasnjim danom...

Oni jednostavno da bi naplatili sredstva  moraju odpoceti radovima (iskopima) na vise mjesta inace nema para, a poznavajuci nasu organizaciju jadni mi sta nas tek ceka kad snijeg padne.

Pogledajte Veliku Kladusu,potpuno isti slucaj i tamo su glavnu ulicu raskopali od kad vec ni do dan danas nije zavrsena, asfaltirana.

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...