Jump to content
FORUM

Recommended Posts

http://www.biscani.net/blog/2017/02/24/suhret-fazlic-vazni-su-nam-banja-luka-zagreb/

Unsko-sanski kanton je nestabilan, u Skupštini nema većine, stranke su u neprestanoj borbi, pa se građani nemaju kome okrenuti izuzev svojim lokalnim zajednicama. Kakve su posljedice toga za Vaš rad i funkcionisanje Grada?

Ja izbjegavam, a nemam ni vremena, da se bavim političkim temama. Zatim, ne smijem sebi sada nikako dozvoliti da ulazim u političke kombinatorike i igre, jer moj blizak spoj sa građanima je mjerljiv, ali i osjetljiv. Bilo kakav moj politički izlet može se negativno odraziti po mene, a i na građanstvo. Nažalost, na nivou Kantona to nije tako. Oni su na neki način odvojeni od stvarnih zbivanja, nisu pritisnuti svakodnevnim problemima kao načelnici, pa i imaju vremena da se bave tom nekom visokom politikom. Mada, nama ta nestabilnost ne ide naruku, svi očekujemo da postoji neki okvir za rad, kantonalni propisi su nam značajniji i od federalnih, svaka ovakva pauza u praktičnom radu stvara probleme. Za Grad i općine bilo bi koristi od usvajanja propisa za legalizaciju bespravno podignutih objekata, ali to nije ni došlo na dnevni red, jer je posljednja sjednica Skupštine prekinuta.

• Replies 144
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

U svijetu se ljudi bave politikom nakon što su prvo izgradili karijere u poslovima koji nemaju veze sa politikom . I na vrhuncu tog nekog životnog uspjeha u karijeri onda se počnu baviti politiko

Pa po dosadasnjem ponasanju i ako je istina mali dio onog sto mediji pisu neka frca nije mu tu ni mjesto, bez obzira ko bio

Iz neozbiljnosti u još veću neozbiljnost. Postavlja se pitanje kako će funkcionirati buduća Vlada u kojoj će participirati 4 ili 5 političkih subjekata.?  

Posted Images

• 2 weeks later...

P R O G N O Z A

**Prvu dekadu ožujka obilježilo je većinom iznadprosječno toplo vrijeme te u većem dijelu zemlje uz više oborina od prosjeka.
Pred nama je druga dekada koja će imati manje oborina ali i nešto niže temperature u odnosu na prvu dekadu.

Naime anticiklona koja se nalazi nad zapadnom Europom proširit će se i na sjever i sjeveroistok odnosno preko Skandinavije do Rusije. U takvim okolnostima sjeverno visinsko strujanje koje se danas iznad nas uspostavilo nastavit će se i idućih dana uz dotok hladnijeg zraka po visini. ( ... ... ... ... ) Anticiklona sa centrom iznad Skandinavije će na svojoj prednjoj strani poslati jednu hladnu jezgru ka našem području.

Temperature zraka će po visini u unutrašnjosti pasti i na oko -5°C, te će za isto toliko iznositi negativno temperaturno odstupanje od prosjeka. Tu dakle govorimo o plohi od 850 hPa odnosno nadmorskoj visini od oko 1500 metara.

S obzirom da ćemo biti pod utjecajem polja povišenog tlaka vrijeme će u mnogim krajevima biti stabilno i suho. Ipak, ta jezgra hladnog zraka u višim slojevima atmosfere će sadržavati i određenu količinu vlažnog zraka pa se ne može sasvim jamčiti potpuno stabilno vrijeme odnosno bez oborina. To se ponajviše odnosi na unutrašnjost zemlje gdje bi recimo u nedjelju lokalno uz više oblaka moglo biti i nešto kiše a u višim predjelima snijega. Na ( ... ... ) stabilno i pretežno sunčano.

Što se temperatura zraka tiče jutarnje će biti niže, posebice za vrijeme vedrih noći pa će na kopnu ali i unutrašnjosti ( ... ... ... ... ) biti mraza. Dnevne temperature uglavnom u okvirima prosjeka za doba godine.
Prva polovica nadolazećeg tjedna proći će u znaku stabilnog i suhog vremena uz dosta sunca. Jutra u početku hladna uz mraz a zatim će prema sredini tjedna temperature postupno rasti.**

Što se tiče USK tu imamo i dvije ''ciklone'' koje bi mogle znatno utjecati na ''vrijeme''.

1. http://www.biscani.net/blog/2017/03/10/visoka-medunarodna-skola-u-cazinu-ne-ispunjava-uslove-za-obavljanje-djelatnosti/

2. http://www.biscani.net/blog/2017/03/09/srusio-vladu-zbog-izvjestaja-o-supruzi/

Da li će doći do zagrijavanja hladnog i vlažnog zraka u topli i suhi koji donosi vrijeme bez oborina ? Što bi značilo dodatnu stabilnost vlade.

..ili...

Ako anticiklona nije dovoljno jaka pa dopusti ovim ciklonama da povuku zrak,

takav kakav je,preko Plješevice..eto nam vjetra. 

Vjetra povoljnog,za jedra skupštinskih poslanika,da promijene stranačku boju..

..ili samo nijansu.

• 2 weeks later...

16.03.2017.

SKUPŠTINA ..zakazana (24.03.2017)

http://www.rtvusk.ba/vijest/skupstina-usk-zakazana-za-24-mart/12693

24.03.2017.

SKUPŠTINA .. danas

http://www.rtvusk.ba/vijest/skupstina-usk-danas-o-budzetu-za-2017/12852

..prekinuta

http://www.rtvusk.ba/vijest/prekinuta-sjednica-skupstine-o-budzetu-31-marta/12859

..nije usvojen ''dnevni red''.

11:19 (u pitanju je vrijeme/sat a ne odnos pozicije i opozicije)

''Upravo je završila sjednica Kolegija skupštine na kojoj je sazvana vanredna sjednica za danas u 18h, a na kojoj će se raspravljati o produženju mandata v.d. skupštini Unsko-sanskih šuma, radi formiranja Upravnih tijela te prodaje fabričkog pogona DI ''Sanica'' Ključ investitoru ''Hamdo group'' iz Katara.

Također, sazvana je i naredna, 56. redovna sjednicaza 31.mart, a sa identičnim dnevnim redom.''

http://www.abc.ba/novost/51105/zasjedala-skupstina-usk-citav-kanton-ovisi-o-politickoj-volji-stranackih-interesa

19:02

..vanredna je u toku..traje

• 3 weeks later...

Na službenoj FB stranici Vlade Unsko-sanskog kantona, Bišćanin Ivan Jelić napisao je zanimljivo pismo kojim je opisao razloge zbog kojih mladi ljudi napuštaju Krajinu i Bosnu i Hercegovinu. Pismo vam prenosimo u cijelosti.

Evo otišao ja u Austriju pa se nakon par mjeseci sjetio Vas, reko da Vam se javim!

Došao ja ovdje i zamislite, dobijem posao, kakva glupost, oni otvaraju radna mjesta umjesto da zatvaraju tvornice kao Vi, jer opće poznato je da su tvornice jedne od najvećih zagađivača zraka!

Zamislite, u mojoj maloj firmi 50 zaposlenih a samo 3 ureda, EJ, 3 ureda. Imaju li ti ljudi pojma o poslu? Kako u 3 ureda ugurati tetku, strica, ujaka, malog od kuma, stvarno mi nije jasno!? Te žene u uredu moraju raditi svih 8 sati, ne stignu u trgovine, piti kafu i zvati prijateljice za vrijeme radnog vremena, pa to je teror nad tim radnicama! I još veća je glupost što niti jedna nije u rodu sa šefom, bezveze!

Zamislite sad najvećeg apsurda, radim ja i dođe mi plaća, ej PLAĆA! To vam je ono kad radnika platite za njegov rad, uglavnom idiotarije. Opće je poznato da radnik kada dobije plaću pomislja na gluposti; drogu, alkohol, kocku, tako da ste Vi to odlično riješili uskrativši radnicima plaće! Evo ja na primjer, dobio plaću, kupio 10 litara vina, ubio se ko svinja, nije to dobro!

Eto, htio sam samo da Vam kažem da se ništa ne brinete, ovi ovdje pojma nemaju, 100 godina ste ispred njih, samo nastavite tako, svaka Vam čast!

Pozdrav!

Ivan Jelić

vlada-jelic.png

• Thanks 1

Pa realno ne trebaš biti nešto posebno pametan da bi zaključio zašto ljudi napuštaju naš grad , kanton, državu.

Ja se samo divim ljudima koji su ostali .

Nije sve ni u financijskoj situaciji već o poštovanju osobne ličnosti i privatnosti koju zaslužuje svako živo biće a to kod nas ne postoji .

Ja ne znam da li je ikada bilo više nestručnih ljudi u vladi, ministarstvima  i javnim ustanovama. 

Sve su to kupljene diplome bez stručnosti znanja i tehnike . Čast pojedincima !

12 hours ago, Barba said:

Pa realno ne trebaš biti nešto posebno pametan da bi zaključio zašto ljudi napuštaju naš grad , kanton, državu.

Ja se samo divim ljudima koji su ostali .

Nije sve ni u financijskoj situaciji već o poštovanju osobne ličnosti i privatnosti koju zaslužuje svako živo biće a to kod nas ne postoji .

Ja ne znam da li je ikada bilo više nestručnih ljudi u vladi, ministarstvima  i javnim ustanovama. 

Sve su to kupljene diplome bez stručnosti znanja i tehnike . Čast pojedincima !

Upravo zbog tog i jesmo tu gdje smo moj @Barba

• Like 1
20 hours ago, saco said:

Konacno evo pronasli su "strucniju Vladu" sad ce sve ici po planu haha:D

Opet novi ministri , pa dokle vise.....

Skontali su da su neki od novih ministara stručniji, samo što ranije kad su obavljali dužnost ministra nisu to primjetili.

U svemu tome ne razumijem te koji se prihvate te funkcije zašto sebi dozvole da to budu: Zar je toliko važna ta suma novaca koju će primati max. 2 mjeseca

20 hours ago, saco said:

Mozda ne bi bilo lose da postavimo tabelu i pogadjamo do kad ce koi "ministar" ostati na funkciji:D

Ministarstvo zdravstva u kontinuitetu je fokus političkih lovaca i tu se stalno vodi rat. Za očekivati je brze promjene.

A na poziciju ministra privrede je došao Mahmićev teletabis (inače pravnik!!!) i to sistemom ucjene tako da se i tu može očekivati brza promjena.

48 minutes ago, saco said:

Sto se zdravstva tice kolika je lova u igri to je i normalno da bitku biju, zivi bili pa vidjeli,

ma da mi je iskreno zao dosadasnje ministrice za obrazovanje, :D

Više mi je žao bivšeg ministra zdravstva dr. Saliha Mesića. Po mojoj procjeni jako fin čovjek. Kako sam čula nije ni znao da će biti razriješen.

On 5/5/2017 at 9:45 PM, Barba said:

Sjećam se onog Sedića kada je došao u Bihać na fakultet lik nije znao pričati kako treba , ima anegdota kada je Dženani Čaušević rekao aaa brreetee 😂😂😂 a sada ministar

Taj je, kako tvrde za remonta!! Fali mu nosiva greda.

• 1 year later...

dok se mi bavimo oko migranata kriminalac iz cazina hozanović rifet ruši vladu kantona

hozan ili boško buha kako ga zovu je presuđeni lopov koji je ukrao 80 000KM iz merhameta, od sirotinje i takav sad komanduje vladom kantona, fuj

hoće li hozan sad na mjesto direktora zavoda za zapošljavanje postaviti svog saradnika admira hadžipašića koji je za zapošljavanje cura i žena tražio seksualne usluge, i takvi da vode kanton

četnički komandant bataljona mladen lonić presjedava sjednicom za rušenje vlade po nalogu kradljivca merhameta hozana

eto preuzeše vladu ober kriminalci, oni koji nisu ponovo obezbjedili mandate 

i ove kriminalce treba protjerati iz bihaća kao i migrante

• Like 1
29 minutes ago, Kula said:

Mustafa Ružnić novi premijer: Izabrana nova Vlada USK

Skupština Unsko-sanksog kantona na vanrednoj sjednici u Bihaću, smijenila je Vladu USK, te na istoj sjednici izabrala novog premijera i devet novih ministara. Novu Vladu čine kadrovi A SDA, SDP-a i DF. Za premijera je imenovan Mustafa Ružnić (A SDA), a ministri su:

Jasmin Karabegović, ministar unutrašnjih poslova

Damir Redžić, ministar pravosuđa i uprave

Zlatka Šepić, ministrica finansija

Amel Kamenčić, ministar privrede

Hadzim Kapić, ministar zdravstva, rada i socijalne politike

Damir Omerdić, ministra obrazovanja, nauke, kulture i sporta

Adnan Alagić, ministar za građenje, prostorno uređenje i zaštitu okoliša

Almir Mašinović, ministar poljoprivrede, vodoprivrede i šumartva

Sandi Salkić, ministar za pitanje boraca i ratnih vojnih invalida

Prelazno rijesenje do imenovanja nove vlade za par mjeseci najvise, i jaka poruka za novu vecinu u skupstini u novom sazivu. SDA ako zeli da bude nazad u igri mora podhitno preuzeti inicijativu, tu mislim na jako lobiranje prema delegatima DF i SBB prvenstveno.

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...