Jump to content
FORUM
  • 0

Dozvola za nošenje oružja?

Question

6 answers to this question

Recommended Posts

• 0
prije 56 minuta, Grunf said:

Kakvi su uslovi kod nas, da li se može uopšte dobiti i da li je neko već ima?

Fakat, i mene zanima, znaci sve da je legala, pa kad dokipi da pucam po koljenima...

• 0
9 hours ago, Pushiga said:

Fakat, i mene zanima, znaci sve da je legala, pa kad dokipi da pucam po koljenima...

Pa ne znam, ali mislim da je bolje da mi daju da nosim neko oruzje legalno nego ilegalno. Htio sam vidjeti zna li neko mogucnosti i nacine da se dodje do te dozvole i sta je sve potrebno

• 0

Nemam oružje ali znam kolege koje ga imaju. Moraš izvaditi ljekarski pregled za nošenje oružja i podnijeti zahtkjev za izdavanje dozvole. Kad dobiješ  dozvolu ideš kod prodavca da uzmeš pištolj. Koliko znam trebaju još uvjerenje o nekažnjavanju, uplate i sl.

Znam da ima razlika dozvola za nošenje i dozvola za držanje.

Ovdje imaš nešto pa čitaj

https://sites.google.com/site/kps711bihac/posjedovanje-oruzja

• Like 1
  • 0
14 hours ago, _krle_ said:

Me može se dobiti dozvola za nošenje,dozvala za držanje može ali na nošenje jako teško jedino s jako dobrom vezom i razlogom....

Razlog je itekako dobar. Ali svejedno meni je dovoljno i da mi bude kući

• -1
7 hours ago, Grunf said:

Razlog je itekako dobar. Ali svejedno meni je dovoljno i da mi bude kući

Onda idi u MUP tamo će ti dati papire da se prijavis,oni će vršiti provjeru,treba se napraviti ljekarako,ako sve bude ok onda će te poslati na polaganje teorije i rukovanje  oružjem,kad se to položi onda će MUP izdati nabavnu dozvolu,s tom nabavnom koja traje 6 mjeseci imaš pravo kupiti oružje bilo u trgovini bilo od fizičkog lica,poslije kupnje ide se na registraciju oružja u MUP,dobiva se dozvola za drzanje i to je to i mislim da se svakih 5 godina pravi ljekarski za produžetak dozvole. Kao fizičko lice imaš pravo tražiti nabavnu za kratku cijev,jedino lovci,policija i vojska imaju duge cijevi.

Cijena svega ovoga bez oružja je cca 250 KM (ljekarski,takse,polaganja,itd...)

• Like 2

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...