Jump to content
FORUM

Recepti za zdravlje i nutricionizam

katarina

Recommended Posts

Željela bih da ovdje razmjenimo neke recepte alternativne medicine, koje ljudima pomažu u borbi protiv određenih bolesti. Osim konvencionalnih načina liječenja, sve više ljudi pribjegava promjeni načina ishrane i pripavljanjem zdravih namirnica. Ako imate recepte koji mogu pomoći i drugim ljudima, podijelite ih sa nama od recepata za borbu protiv povišenog holesterola, povišenog pritiska, smanjenje  tjelesne težine do onih za lijepu kosu, nokte i slično

ALBINIZAM - MNOGO SVJETLOSTI IZ SRCA

Grupa na fb koju je napravila Ana Samaržija

Ovo je njena priča:

** Na temelju svog iskustva gdje imam svega 15% vida, što znači osamdeset pet posto oštećenja je uzrokovano albinizmom. Kao što možete vidjeti dragi fanovi svojim fotografijama i životnim pozivom radim ono što volim unatoč slabom vidu i samo želim pokazati i dokazati da ništa nije nemoguće ako istinski radite ono što volite sa srcem. Kao albino osoba pokrećem ovu grupu kao bi se svi zajedno povezali na tu temu, podijelili iskustva, razmišljanja i dali savijete jedni drugima. Kako na internetu nisam do sada pronašla neku „zajednicu“ ili kutak gdje se može prikupiti pokoja informacija na tu temu, pokrećem stvari kao i uvijek na svoju ruku. Želja mi je sakupiti sve ljude koji imaju albinizam i njihove obitelji u hrvatskoj i problematiku s time.

Albinizam (lat. albus, bijel) urođena je i nasljedna nesposobnost organizma da proizvodi melanin, odnosno pigment koji našoj kosi, koži i očima daje boju. Takva hipopigmentacija (smanjen udio pigmenta) kod albinizma se javlja u rasponu od potpune do minimalne. Albinizam jednako pogađa sve etničke skupine ljudi, ali i životinje. To je rijetka bolest.

Moja priča u kratko: 
„Moja ljubav prema fotografiji bila je velika. Te mi se postavljalo pitanje, pa kako ćeš ti to s obzirom na vid, kako ovo - kako ono? Otkrivam ju prvim plesnim koracima. Zašto baš boje, fotografija i ples? Ples je prekrasna meditacija kao i život, samo ako se prepustite. Uz fotografiju veliku ljubav imam prema planinarenju, biciklizmu, meditaciji, duhovnosti, video produkciji i svemu onome što čini moj život radosniji. Dobila sam mnogo upita kao ja to sve mogu, i kako ti sunce ne smeta itd.? Ja ni ne znam što je to vidjeti 100% savršeno, meni je mojih 15% vida kao da imam savršen vid, kristalan. Naravno da je bilo problema tijekom cijelog školovanja vezano uz čitanje i sl. Da ne idem previše u dubinu problema jer nisam tip osobe da kuka i traži samosažaljenje već jednostavno kroz svoje iskustvo mogu pomoći drugima bez obzira na nekoga tko vam kaže: „ti to ne možeš, ili ti to nikada nećeš moći.“ – upravo radi takvih izjava si još jači i rušiš sve predrasude svima. Naravno da mi vid stvara problem kod „divljanja“ na biciklu kroz šumu ili u planinarenju kada se spuštam niz brijeg, ali jednostavno naučiš time vladati i savršeno kontrolirati do te razine da drugi ni ne primijete.

Kroz svoje desetogodišnje liječenje u Zurichu, napretka definitivno ima, medinica još nema lijeka za to. Ali moj lijek je sve ono što ja radim i što si priuštim.

Albino osobe moraju se pojačano štititi od sunčeve svjetlosti zbog štetnog utjecaja ultraljubičastog zračenja. To znači da se neophodno moraju koristiti kremama za sunčanje visokog zaštitnog faktora (od 60 do 100) jer su podložni sunčanici te im koža brzo može izgorjeti čak i u hladovini, pa imaju veliku mogućnost oboljenja od raka kože. Čak i ljeti bi trebali nositi laganu odjeću i neizostavna pokrivala za glavu te sunčane naočale sa zaštitom od UV-zraka te izbjegavati dugotrajno ostajanje na suncu.

Želim s vama podijeliti sve radosti koje vam život pruža. Svaki korak u životu prati nas boja. Svi ste vi vječni plesači koje u vama simbolizira životni elan koji vam donosi i daje ideje i mogućnosti da iskusite što god želite. Radite ono što volite jer jedino tako možete raširiti svoja krila i rasti iz dana u dan. Glazba je savršen izum čovječanstva. Toliko je raznovrsna i neobična, kao i svaki stanovnik ove planete. Osluškujte to što glazba budi u vama. Sumnjam da postoji čovjek koji ne voli glazbu. Postoji jedino onaj koji nije svjestan njezine ljepote. Osluškujte njezin ritam. Kada zatvorite oči dopustite da vas ritam ponese, sve polako nestaje. Više nema ničega oko vas. Stanje ovdje i sada je jače nego ikada. Tada ste prepušteni sebi i svome ritmu. Vođeni ste. Ako vam uspije prepustiti se, počinjete osjećati jedno nevidljivo vodstvo i tada na svome putu više ne možete pogriješiti. Kao što je moje "oko" - moja fotografija- i ljudi s kojima sam okružena.“

„MANJE SUNČEVE SVJETLOSTI, A MNOGO SVJETLOSTI IZ SRCA“

Hvala 2764.png<3

Ana Samaržija**

Kada sam bio mlađi i kao bivši sportaš nisam baš vodio toliko računa o ishrani već sam u sebe trpao tone šećera masti i gaziranih pića . Dan mi je bio nemoguć a da ne popijem najmanje 2 L cole .

Kako sam redovno trenirao ipak se nisam debljao ali sam se osjećao loše često sam osjećao težinu u želudcu žgaravicu nadutost te sam bio nervozan .

Kada sam upoznao moju sadašnju suprugu prilikom naših izlazaka i boljeg upoznavanja primijetio sam da ona skoro nikako ne konzumira šećer u kafi čaju ili nekom drugom napitku te nikako ne pije gazirane sokove. 

Kada smo počeli zajedno živjeti počeo sam piti kafu sa malo šećera da. I danas skoro potpuno izbacio šećer iz kafe i čaja.

Gazirane sokove rijetko pijem ponekad .

hranu poput salame hrenovki pašteta sam zamjenio mliječnim namazima ili đemom i medom.

cips i ostale grickalice sa orasima , lješnjacima datulama i ostalim suhim voćem ponekad kokice .

Iskreno osjecam se odlično u svim segmentima .

šecer i sol su najveći krivci svih bolesti na zalost malo ljudi kod nas pridaje pažnju tome . 

Posebno roditelji vlastitoj djeci .

Edited by Barba
  • Like 1

Koliko su štetni gazirani sokovi - cole, može vam pokazati jedan običan eksperiment :

Uzmite dvije čaše .. u svaku stavite po jedan komadić jetrice 

U jednu čašu nalijte gazirano piće - colu,u drugu rakiju,po mogućnosti domaću..

..uz uslov da prekrije jetricu.

Ostavite da tako stoji 24 sata..pa izvadite iz tekućine.

Volio bih dobiti povratne informacije vaših utisaka i osjetila,vida,njuha i dodira.

Okusa..ne preporučujem ;)

17 hours ago, Barba said:

Kada sam bio mlađi i kao bivši sportaš nisam baš vodio toliko računa o ishrani već sam u sebe trpao tone šećera masti i gaziranih pića . Dan mi je bio nemoguć a da ne popijem najmanje 2 L cole .

Kako sam redovno trenirao ipak se nisam debljao ali sam se osjećao loše često sam osjećao težinu u želudcu žgaravicu nadutost te sam bio nervozan .

Kada sam upoznao moju sadašnju suprugu prilikom naših izlazaka i boljeg upoznavanja primijetio sam da ona skoro nikako ne konzumira šećer u kafi čaju ili nekom drugom napitku te nikako ne pije gazirane sokove. 

Kada smo počeli zajedno živjeti počeo sam piti kafu sa malo šećera da. I danas skoro potpuno izbacio šećer iz kafe i čaja.

Gazirane sokove rijetko pijem ponekad .

hranu poput salame hrenovki pašteta sam zamjenio mliječnim namazima ili đemom i medom.

cips i ostale grickalice sa orasima , lješnjacima datulama i ostalim suhim voćem ponekad kokice .

Iskreno osjecam se odlično u svim segmentima .

šecer i sol su najveći krivci svih bolesti na zalost malo ljudi kod nas pridaje pažnju tome . 

Posebno roditelji vlastitoj djeci .

pretjeran unos secera i soli... secer imas u prirodnom obliku skoro u svemu, a sto se tice i rafiniranih, ako si zdrav (no diabetes), jedna poslastica dnevno pozitivno koristi organizmu i emocionalnom zdravlju, a sol je bitna za normalno funkcionisanje organizma... normalna svakodnevna upotreba, u hrani, nece skoditi. Pojesti kocku cokolade na dan, unijeti malo soli u organizam, a imati uravnotezenu i raznovrsnu prehranu, uz svakodnevnu fizicku aktivnost, sigurno ne steti organizmu... umjerenost je kljuc svega, a to je najveci problem. Ljudi ne znaju umjereno... :)

• 4 weeks later...

''Jedem 5-6 puta dnevno....jedem iako sam sita.Sad ću vam objasniti zašto?

Prvo, da nema osjećaja gladi i da se ubrza usporeni metabolizam. Dakle, zamislimo da jedemo obilato samo ujutro ( gablec ili marenda), pa onda imamo veliku stanku do idućeg obroka, recimo večere( što večina radi). Ono što smo pojeli ujutro, tijelo ( tijelo je pametno i nemoj te to podcijeniti, to je zvijer sama za sebe) će potrošiti tijekom dana, ali vi čete opet za nekoliko sati biti gladni, pa čete čekati večer, i pri tom čekanju još više izgladniti sebe i zvijer u vama. A kad dođe večera izgladnjela zvijer u vama će razmišljati " nakrkat ću se sad kao prase, jer sam gladna i nervozna!"

Zvijer u vama je neutaživa jer se boji!

Boji se tog vašeg dnevnog izgladnjivanja i od straha stvara zalihe i razmišlja " što ako ovoj padne na pamet da ne jede do sutra?" ," što ako joj je ovo zadnji pošteni obrok i krene na neku dugu dijetu koja joj traje ravno do vikenda na moju sreću?" Zvijer u vama jede pohlepno. Ono što je potrebno jest da zavarate svoju zvijer i obuzdate je tako da joj dajete hranu svakih par sati.

To morate raditi neko duže vrijeme, jer zvijer ima duuuuugo pamćenje.

Zvijer treba opustiti da počne vjerovati kako nema potrebe za strahom jer hrana stiže redovito u manjim količinama, ali redovito. To ga opušta.

Naravno hrana je balansirana , nema šećera i ostalog smeća. Zvijer kad shvati da dobiva hranu ali ne dobiva " smeće" krene koristiti masti i šećere koje je uredno pospremao mjesecima a možda i godinama. Još ako tome pridodate vježbanje, zvijer će morati malo više grabiti u te zalihe. S druge strane, kad jedete 5-6 obroka dnevno, pod tim podrazumijevamo, 3 glavna obroka i 2 međuobroka, tijelo konstantno radi, a kad radi ono i troši, a zvijer od silnog rada ne može misliti na gluposti.''

DD

• 2 weeks later...

SAD MI JE JASNO…

Kažu da svaki dan moramo pojesti jednu jabuku, a i jednu bananu... radi kalija.

Također i naranču zbog vitamina C. I obavezno popiti jednu šalicu zelenog čaja (bez šećera za prevenciju dijabetesa) kao i za smanjenje masnoće u krvi...

Svakoga dana moramo popiti dvije litre vode (da, i poslije je ispišati, što udvostručuje vrijeme koje smo do sada provodili u WC-u).

Svakoga dana treba uzeti barem jedan Bioaktiv ili jedan jogurt da biste imali sve dobre bakterije, za koje nitko ne zna što su točno, ali ako se ne opskrbiš s barem milijun i pol tih bakterija, vidjet ćeš vraga.

Svakoga dana jedan aspirin za prevenciju infarkta i jedna čaša crnog vina, također protiv infarkta. I jednu čašu bijelog, za živčani sustav? I jednu čašu pive... ne mogu se sjetiti za što? Ako ih popiješ odjednom, međutim, možeš dobiti moždani udar, ali ne sekiraj se, nećeš ni primijetiti.

Svakoga dana treba jesti balastne tvari. Puno, puno, gomilu balastnih tvari, dok ne pokakaš veličine ovala.

Potrebno je 4 do 6 dnevnih obroka, laganih, s tim da ne smiješ zaboraviti žvakati svaki zalogaj 42 puta.Tako da ti samo za jelo treba 5 sati...

E da, iza svakog jela trebalo bi oprati zube, tako da zube treba oprati i poslije jabuke, poslije bioaktiva, poslije banana, poslije balastnih tvari i tako sve dok imaš zube u ustima. S tim da ne zaboraviš zubni konac, masažu desni i ispiranje vodicom za usta. Bilo bi dobro urediti kupaonicu, možda staviti unutra CD player ili TV, jer s obzirom na vodu, balastne tvari i zube, provest ćeš puno, puno vremena unutra.

Treba spavati 8 i raditi preko 8 sati, plus 5 za jelo, to je 21. Ostaje ti 3 sata, ako nije gužva u prometu. Prema statistikama, TV se gleda prosječno 3 sata dnevno. Sada se to više ne može, jer svakoga dana treba hodati najmanje pola sata (savjet: nakon 15 min kreni natrag jer ako ne, pola sata postaje cijeli sat).

Treba njegovati prijateljstva, jer su poput biljaka, treba ih održavati svakodnevno. Pretpostavljam i kada ideš na put?

Između ostalog, moraš ostati informiran, i čitati barem dvoje dnevnih i nekoliko tjednih novina, da bi imao kritički stav...

Seksati se treba svaki dan, ali bez upadanja u rutinu: treba biti inovativan, kreativan i iznova osvajati. Za sve ovo treba vremena. Da ne govorimo o tantričkom seksu.

Treba imati vremena i za dodir s prirodom, pranje poda-suđa-veša, da ne govorimo o tome što sve treba ako imaš kućnog ljubimca ili djecu...

Računica kaže da je za sve to potrebno minimalno 29 sati. Jedina mogućnost koja se nameće je raditi nekoliko stvari istovremeno: npr: tuširaj se hladnom vodom i drži usta otvorena... tako ćeš popiti 2 litre vode. Dok izlaziš iz kupaone sa četkicom za zube u ustima, istovremeno se seksaj (tantrički) s partnerom koji istovremeno gleda TV i čita novine dok ti pereš pod.

Ostala ti je jedna ruka slobodna? Nazovi prijatelje! I rodbinu! Popij vino (nakon razgovora s rodbinom će ti trebati). Aaaaajjj!

No, ako ti je ostalo dvije slobodne minute, pošalji ovu poruku svojim prijateljima (koje treba pazit kao biljke) dok jedeš žlicu meda, koja je vrlo korisna.

Sada te pozdravljam, jer između jabuke, jogurta, crnog vina, prve litre vode i trećeg obroka s dnevnom dozom balastnih tvari, ne znam više što trebam, ali moram hitno u WC

..SMIJEH JE NAJBOLJI LIJEK

• 3 weeks later...

HR

'' lijepim link gdje mozete pogledati sto i koju vrstu cannabis zenskog sjemena mozete kupiti i naravno sami si ,,UZGOJITI,, lijek koji mozete napraviti , naravno prvo trebate prebroditi i preskociti ,,STRAH,, od tzv zakonske odredbe kojom su odredili da se NEMOZEMO NITI SMIJEMO SAMI LIJECITI , ZALIJECITI I U KONACNICI I IZLIJECITI , naravno dolje nize u ovoj grupi mozete naci i preko 100-inu istrazivanja koje govore o tome sto LIJEPO PISE NA FOTCI , znaci kupite si sjeme uzgojite i nece biti prevare sa bilo cije strane ,,,, evo link'' ,,,,https://www.facebook.com/groups/242730085891939/permalink/695050390659904/

'' evo kako napraviti pravo RSO ulje , a glede dozvole tj tzv ,,zakonske odredbe,, Vase je hocete li ponavljam skupiti ,,HRABROST,, da odlucite jeste li VI vlasnik svoga ZDRAVLJA , i na koji nacin ce-te odabrati kako se lijeciti pokusati izljeciti i na kraju sto je i najbitnije VALJDA STE VI VLASNIK VASEG ZIVOTA I ZDRAVLJA , a ne drzava i zakonske odrebe ili da si napokon priznamo da smo ne ljudi nego OFCE U RUKAMA PASTIRA''

,,,,,,,,,,,,https://www.facebook.com/groups/242730085891939/permalink/613092675522343/

16681608_10212283187664534_7157753833634203995_n.jpg

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...