Jump to content
FORUM

Recommended Posts

2 hours ago, Grunf said:

Izvini, svaka cast svima onima koji nemaju državljanstvo BiH ali ni u njihove "nove" domovine ne mogu drugi ući osim ponekih iznimki. Ono što mi najviše smeta je pljuvanje po BiH novopečenih EU građana dok je ista situacija što se toga tiče i kod njih. Ja ne mogu isto tako ući u ni u Njemačku ni u Austriju ili šta ja znam sa BH dokumentima.Jel tako? Pojedine EU zemlje čak i brane odlaske u BiH ili Hr, bar je tako u medjima objavljeno.

Tacno tako svaki BH drzavljanin u vecini zemalja moze imati dvojno drzavljanstvo ali to ne koristi a svake godine dolaze u Bosnu , to je posao oko 2 sata da predas sve papire. 

Ja sam osobno I svojoj zeni koja je Holandjanka izvadio sve BH papire kao i djeci koja imaju i BH rodne listove i JMB i prijavljen boravak . Sjecam se kad sam predavao papire da su se one tete iz CIPSA smijale da neko i strance uvodi u BH drzavljanstvo . 

Ja sam o ovom problemu davno pisao posebno za izbjeglice prognanike iz genocidne tvorevine koji zive po inozemstvu svi oni da sebi i svojoj djeci obezbjede BH dokumente i boravak vrlo lako mogu ebi obezbjediti legitiman broj predstavnika u skupstini i vladi genocidne tvorevine i posteno uzdrmati politicku vlast . Ali su nasi ljudi lijeni i glupi lakse je po facebooku djeliti objave sa bijelim trakama Prijedor Srebrenica i slicno . Vecina ovih ljudi su poslije rata sami sebe etnicki ocistili a da toga nisu svjesni . 

Barba sve si u pravu, ali ne daju sve evropske zemlje dvojno državljanstvo. 

2 hours ago, samke43 said:

Barba sve si u pravu, ali ne daju sve evropske zemlje dvojno državljanstvo. 

Tacno tako poslije 2000 te doslo je do promjene zakona o dvojnom drzavljanstvu u vecini EU zamelja ali uvijek postoje izvanredni specijalni slucajevi . Ako imas njemacko drzavljanstvo na osnovu naturaizacije ili braka i morao si se odreci Bosanskog drzavljanstva a recimo imas imovinu u Bosni imas pravo na dvojno drzavljanstvo ili si u braku sa vise od 3 godine sa drzavljankom drzavljaninom EU zemalja imas pravo na dvojno drzavljanstvo i naravno ako si bio u Njemackoj ili drugim EU zemljama prije 2000 te godine imas pravo na dvojno drzavljanstvo. Samo sto ljudi na zalost nece da se informisi u ovlastenim uredima vise vole slusati price izmedju sebe. A isto tako ako si se odrekao BH drzavljanstva radi druge zemlje a rodjen si u Bosni opet se mozes vratiti u drzavljanstvo bH naravno to se placa i nije jeftino. 

6 hours ago, Barba said:

Tacno tako svaki BH drzavljanin u vecini zemalja moze imati dvojno drzavljanstvo ali to ne koristi a svake godine dolaze u Bosnu , to je posao oko 2 sata da predas sve papire. 

Ja sam osobno I svojoj zeni koja je Holandjanka izvadio sve BH papire kao i djeci koja imaju i BH rodne listove i JMB i prijavljen boravak . Sjecam se kad sam predavao papire da su se one tete iz CIPSA smijale da neko i strance uvodi u BH drzavljanstvo . 

Ja sam o ovom problemu davno pisao posebno za izbjeglice prognanike iz genocidne tvorevine koji zive po inozemstvu svi oni da sebi i svojoj djeci obezbjede BH dokumente i boravak vrlo lako mogu ebi obezbjediti legitiman broj predstavnika u skupstini i vladi genocidne tvorevine i posteno uzdrmati politicku vlast . Ali su nasi ljudi lijeni i glupi lakse je po facebooku djeliti objave sa bijelim trakama Prijedor Srebrenica i slicno . Vecina ovih ljudi su poslije rata sami sebe etnicki ocistili a da toga nisu svjesni . 

Nije bas tako, nije mi poznato koja EU zemlja ima ugovor sa BiH o dvojnom drzavljanstvu, ako izuzmemo Hrvatsku.

Problem je u onima koi su uzeli drzavljanstvo neke druge zemlje a nije u to vrijeme bila potrebna ispisnica, isti misle da imaju i BH drzavljanstvo sto apsolutno nije tacno istog su se odrekli prilikom prihvatanja drugog drzavljanstva.

Austrija je prosle godine oduzela preko 2000 Turaka dravljanstva te istim izrekla dosta velike kazne nakon sto su iskoristili izbore u Turskoj te na istima i glasali,

Rezultat jako visoke kazne te o njihovom trosku oduzimanje Austrijskog drzavljanstva

Moja preporuka je za Austriju ima ih jako puno da se ne igraju, ako nije trazena ispisnica nigdje ne pise da mogu koristiti i BIH dokumente

Turska je do drugačije odradila. Svi Turci koji nemaju Tursko državljanstvo dobili su karte. Sa tom kartom može kupovati nekretnine u Turskoj, auto registrovati itd. Sve osim glasanja na izborima. 

12 minutes ago, samke43 said:

Turska je do drugačije odradila. Svi Turci koji nemaju Tursko državljanstvo dobili su karte. Sa tom kartom može kupovati nekretnine u Turskoj, auto registrovati itd. Sve osim glasanja na izborima. 

nema sa njima u opste veze vec sa Austrijom , Austrija nema sa Turskom kao niti sa BH dvojno drzavljanstvo, to je bit

https://www.novosti.rs/vesti/planeta.299.html:742991-Austrija-oduzima-pasose-na-udaru-dvojni-drzavljani

U Njemackoj, dvojno drzavljanstvo mogu imati samo djeca, ukoliko jedan roditelj ima njemacko, a drugi BH drzavljanstvo. To je jedan jedini nacin i gotovo, nikakve nekretnine i sl. ne pomaze. Kao sto je neko gore napisao, Njemacka nema ugovor sa BH za dvojno drzavljanstvo. 

Moj rođak koji živi u Njemackoj je dobio mogućnost dvojnog državljanstva isključivo na osnovu nekretnina u BiH ( isto je dokazao sa prevedenim dokumentima ) mislim da čak i u Njemackoj placa određeni porez za ovo . Samo sto naši ljudi koji su na socijali ili drugim supsidijama ili prijevremenim penzijama po Njemačkoj i drugim zemljama imovinu u BiH kriju kao zmija noge jer to im financijski ne odgovara .Stoga to je provjerena informacija kao i informacija da ako si duže od tri godine u braku sa stranim državljaninom na osnovu čega sam i sam dobio mogućnost dvojnog državljanstva. 

17 minutes ago, Barba said:

Moj rođak koji živi u Njemackoj je dobio mogućnost dvojnog državljanstva isključivo na osnovu nekretnina u BiH ( isto je dokazao sa prevedenim dokumentima ) mislim da čak i u Njemackoj placa određeni porez za ovo . Samo sto naši ljudi koji su na socijali ili drugim supsidijama ili prijevremenim penzijama po Njemačkoj i drugim zemljama imovinu u BiH kriju kao zmija noge jer to im financijski ne odgovara .Stoga to je provjerena informacija kao i informacija da ako si duže od tri godine u braku sa stranim državljaninom na osnovu čega sam i sam dobio mogućnost dvojnog državljanstva. 

To su vec drugi zakoni, drugi nacini dobivanja drzavljanstva, pisem izrazito za nase gradjane koi su pozurili uzeti drzavljanstva drugih zemalja i sad kao imaju problem ako u Bosni moraju dobiti boravisne dozvole (vize) i sl, a kada isto to trebaju u nekoj EU zemlji tad je to normalno.

58 minutes ago, saco said:

To su vec drugi zakoni, drugi nacini dobivanja drzavljanstva, pisem izrazito za nase gradjane koi su pozurili uzeti drzavljanstva drugih zemalja i sad kao imaju problem ako u Bosni moraju dobiti boravisne dozvole (vize) i sl, a kada isto to trebaju u nekoj EU zemlji tad je to normalno.

U šustini niko nema nikakav problem i sa Bosanskim pasošem čovjek može putovati svagdje za određene zemlje treba viza ali za dobivanje iste nije nikakav problem .

Mada ja osobno ovu situaciju sa coronom i plaćanja kazne ko ima licnu kartu a ne pasoš smatram čistom diskriminacijom .

Sto se tiče Turaka oni su već druga priča oni su počevši od Njemačke Holandije Belgije pravili velike financijske malverzacije najviše kreditne znaci lik digne kredit 300k eura iznese novac u Tursku vrati se u Njemačku vuče se po bolovanju dobije ili socijalu ili neku invalidsku penziju uđe u zakon o saniranju dugova 2-3 godine država preuzima njegov dug i njemu po osobi sedmicno daje cc 50 eura da preživi  on za tri godine čist pred bankom i državom  i u šteku ima toliki novac sto niko od nas za taj period ne može uštedjeti a cijelo vrijeme radi na crno ili se bavi kriminalom .

1 minute ago, Barba said:

U šustini niko nema nikakav problem i sa Bosanskim pasošem čovjek može putovati svagdje za određene zemlje treba viza ali za dobivanje iste nije nikakav problem .

Mada ja osobno ovu situaciju sa coronom i plaćanja kazne ko ima licnu kartu a ne pasoš smatram čistom diskriminacijom .

Ja licno nemam apsolutno nikakav problem i putujem jako puno, skoro svaka zemlja treba vizu u nekoj drugoj ali to su samo detalji.

Da smo na temi, ZVJEZDICA ZA BH PASOS🙂

• Like 1
  • Dislike 1

Fleka i onim crnčugama u SAD dosadni su 🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌

samo mlate  praznu slamu 

• Like 1
  • Haha 1

Fleka najglupljoj igri svih vremena PUGB toliko glupo da je ocajno .

Fleka svima onima koji su ubili jedan ovakav grad ! Nekad je ovaj grad imao veliki potencijal. Gužve na porodilištu, gužve na pedijatriji, gužve u vrtićima, osnovnim i srednjim školama, fakultetima, kafićima,gelenderima,betonu,restoranima,diskotekama..danas nam ostale još jedino gužve na gerijatriji, staračkim domovima, grobljima i na Izačiću za Uskrs i Božić. Ma jebite se !!!!!

FB_IMG_1591802641736.jpg

Ubili ste ovaj grad, smradovi jedni

Edited by Grunf
  • Like 4

Zvjezdica za spomenik braniocima Bihaća

Fotografija korisnika/ce Naš Bihac.

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...