Jump to content
FORUM

Fleke i zvjezdice

Recommended Posts

2 hours ago, samke43 said:

Barba sve si u pravu, ali ne daju sve evropske zemlje dvojno državljanstvo. 

Tacno tako poslije 2000 te doslo je do promjene zakona o dvojnom drzavljanstvu u vecini EU zamelja ali uvijek postoje izvanredni specijalni slucajevi . Ako imas njemacko drzavljanstvo na osnovu naturaizacije ili braka i morao si se odreci Bosanskog drzavljanstva a recimo imas imovinu u Bosni imas pravo na dvojno drzavljanstvo ili si u braku sa vise od 3 godine sa drzavljankom drzavljaninom EU zemalja imas pravo na dvojno drzavljanstvo i naravno ako si bio u Njemackoj ili drugim EU zemljama prije 2000 te godine imas pravo na dvojno drzavljanstvo. Samo sto ljudi na zalost nece da se informisi u ovlastenim uredima vise vole slusati price izmedju sebe. A isto tako ako si se odrekao BH drzavljanstva radi druge zemlje a rodjen si u Bosni opet se mozes vratiti u drzavljanstvo bH naravno to se placa i nije jeftino. 

6 hours ago, Barba said:

Tacno tako svaki BH drzavljanin u vecini zemalja moze imati dvojno drzavljanstvo ali to ne koristi a svake godine dolaze u Bosnu , to je posao oko 2 sata da predas sve papire. 

Ja sam osobno I svojoj zeni koja je Holandjanka izvadio sve BH papire kao i djeci koja imaju i BH rodne listove i JMB i prijavljen boravak . Sjecam se kad sam predavao papire da su se one tete iz CIPSA smijale da neko i strance uvodi u BH drzavljanstvo . 

Ja sam o ovom problemu davno pisao posebno za izbjeglice prognanike iz genocidne tvorevine koji zive po inozemstvu svi oni da sebi i svojoj djeci obezbjede BH dokumente i boravak vrlo lako mogu ebi obezbjediti legitiman broj predstavnika u skupstini i vladi genocidne tvorevine i posteno uzdrmati politicku vlast . Ali su nasi ljudi lijeni i glupi lakse je po facebooku djeliti objave sa bijelim trakama Prijedor Srebrenica i slicno . Vecina ovih ljudi su poslije rata sami sebe etnicki ocistili a da toga nisu svjesni . 

Nije bas tako, nije mi poznato koja EU zemlja ima ugovor sa BiH o dvojnom drzavljanstvu, ako izuzmemo Hrvatsku.

Problem je u onima koi su uzeli drzavljanstvo neke druge zemlje a nije u to vrijeme bila potrebna ispisnica, isti misle da imaju i BH drzavljanstvo sto apsolutno nije tacno istog su se odrekli prilikom prihvatanja drugog drzavljanstva.

Austrija je prosle godine oduzela preko 2000 Turaka dravljanstva te istim izrekla dosta velike kazne nakon sto su iskoristili izbore u Turskoj te na istima i glasali,

Rezultat jako visoke kazne te o njihovom trosku oduzimanje Austrijskog drzavljanstva

Moja preporuka je za Austriju ima ih jako puno da se ne igraju, ako nije trazena ispisnica nigdje ne pise da mogu koristiti i BIH dokumente

12 minutes ago, samke43 said:

Turska je do drugačije odradila. Svi Turci koji nemaju Tursko državljanstvo dobili su karte. Sa tom kartom može kupovati nekretnine u Turskoj, auto registrovati itd. Sve osim glasanja na izborima. 

nema sa njima u opste veze vec sa Austrijom , Austrija nema sa Turskom kao niti sa BH dvojno drzavljanstvo, to je bit

https://www.novosti.rs/vesti/planeta.299.html:742991-Austrija-oduzima-pasose-na-udaru-dvojni-drzavljani

Moj rođak koji živi u Njemackoj je dobio mogućnost dvojnog državljanstva isključivo na osnovu nekretnina u BiH ( isto je dokazao sa prevedenim dokumentima ) mislim da čak i u Njemackoj placa određeni porez za ovo . Samo sto naši ljudi koji su na socijali ili drugim supsidijama ili prijevremenim penzijama po Njemačkoj i drugim zemljama imovinu u BiH kriju kao zmija noge jer to im financijski ne odgovara .Stoga to je provjerena informacija kao i informacija da ako si duže od tri godine u braku sa stranim državljaninom na osnovu čega sam i sam dobio mogućnost dvojnog državljanstva. 

17 minutes ago, Barba said:

Moj rođak koji živi u Njemackoj je dobio mogućnost dvojnog državljanstva isključivo na osnovu nekretnina u BiH ( isto je dokazao sa prevedenim dokumentima ) mislim da čak i u Njemackoj placa određeni porez za ovo . Samo sto naši ljudi koji su na socijali ili drugim supsidijama ili prijevremenim penzijama po Njemačkoj i drugim zemljama imovinu u BiH kriju kao zmija noge jer to im financijski ne odgovara .Stoga to je provjerena informacija kao i informacija da ako si duže od tri godine u braku sa stranim državljaninom na osnovu čega sam i sam dobio mogućnost dvojnog državljanstva. 

To su vec drugi zakoni, drugi nacini dobivanja drzavljanstva, pisem izrazito za nase gradjane koi su pozurili uzeti drzavljanstva drugih zemalja i sad kao imaju problem ako u Bosni moraju dobiti boravisne dozvole (vize) i sl, a kada isto to trebaju u nekoj EU zemlji tad je to normalno.

58 minutes ago, saco said:

To su vec drugi zakoni, drugi nacini dobivanja drzavljanstva, pisem izrazito za nase gradjane koi su pozurili uzeti drzavljanstva drugih zemalja i sad kao imaju problem ako u Bosni moraju dobiti boravisne dozvole (vize) i sl, a kada isto to trebaju u nekoj EU zemlji tad je to normalno.

U šustini niko nema nikakav problem i sa Bosanskim pasošem čovjek može putovati svagdje za određene zemlje treba viza ali za dobivanje iste nije nikakav problem .

Mada ja osobno ovu situaciju sa coronom i plaćanja kazne ko ima licnu kartu a ne pasoš smatram čistom diskriminacijom .

Sto se tiče Turaka oni su već druga priča oni su počevši od Njemačke Holandije Belgije pravili velike financijske malverzacije najviše kreditne znaci lik digne kredit 300k eura iznese novac u Tursku vrati se u Njemačku vuče se po bolovanju dobije ili socijalu ili neku invalidsku penziju uđe u zakon o saniranju dugova 2-3 godine država preuzima njegov dug i njemu po osobi sedmicno daje cc 50 eura da preživi  on za tri godine čist pred bankom i državom  i u šteku ima toliki novac sto niko od nas za taj period ne može uštedjeti a cijelo vrijeme radi na crno ili se bavi kriminalom .

1 minute ago, Barba said:

U šustini niko nema nikakav problem i sa Bosanskim pasošem čovjek može putovati svagdje za određene zemlje treba viza ali za dobivanje iste nije nikakav problem .

Mada ja osobno ovu situaciju sa coronom i plaćanja kazne ko ima licnu kartu a ne pasoš smatram čistom diskriminacijom .

Ja licno nemam apsolutno nikakav problem i putujem jako puno, skoro svaka zemlja treba vizu u nekoj drugoj ali to su samo detalji.

Da smo na temi, ZVJEZDICA ZA BH PASOS🙂

• Like 1
  • Dislike 1

Fleka i onim crnčugama u SAD dosadni su 🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌

samo mlate  praznu slamu 

• Like 1
  • Haha 1

Fleka svima onima koji su ubili jedan ovakav grad ! Nekad je ovaj grad imao veliki potencijal. Gužve na porodilištu, gužve na pedijatriji, gužve u vrtićima, osnovnim i srednjim školama, fakultetima, kafićima,gelenderima,betonu,restoranima,diskotekama..danas nam ostale još jedino gužve na gerijatriji, staračkim domovima, grobljima i na Izačiću za Uskrs i Božić. Ma jebite se !!!!!

FB_IMG_1591802641736.jpg

Ubili ste ovaj grad, smradovi jedni

Edited by Grunf
  • Like 5

• 2 months later...

Fleka Haškom tribunalu i sudu jer su od sudjenja Mladiću napravili show program koji vrijeđa žrtve te su dozvolili da se u nedogled iznose zahtjevi i obrazlaganja odbrane zločinca koja nema nikakvog osnova i veze sa stvarnim stanjem i dešavanjima. Sam proces i procesi traju predugo a u suštini sve se moglo riješiti za par mjeseci . Njemačka je danas demokratska zemlja najviše zbog Numberškog procesa koji za razliku od Haaga nije dozvolio cjepidlačenje i presipanje iz šupljih u prazno . Zločinci nisu dobijali pozornicu da brane genocid egzodus i sve ostalo . 

• Like 2

Fleka Hamdiji Abdiću -Tigru i njegovoj ulozi u NK"Jedinstvo"..Kako čovjek koji nikad nije igrao u Jedinstvu sebe prolongira za nekog "spasioca" istog..Jedinstvo su sjebali takvi kao on,puno priče,malo pameti..Imalo je Jedinstvo samo takvih talenata,a oni su za sto maraka takve sklanjali i ubacivali u ekipu ljude sa dvije lijeve noge.razjebali klub pljačkom fondova,pekli se janjci i feštalo a nije bilo lopti,mreža,čunjeva za treninge..uostalom,presušile mu pare od ratnog profiterstva,pa sad daj igdje da se ubacim da još malo lapim...Opće poznata stvar je da je Jedinstvo propalo davnih dana,nema igračkog kadra,nema vođa,nema dobrih menadžera,nema trenera,sve neki levati koji pokušavaju zadržati neku poziciju,..fuj ...gade mi se.,a pogotovo Tigar,gradski huligan,hohštapler,kriminalac,ratni profiter,alkoholičar koji sam sebe naziva spasiocem..čega?? Jedinstva??Haj bog te mazo sjedi u birtiji i mlati konobarice,kockaj i puši u guzicu tim istim koji te tu postavljaju,to je tvoje,a ne da se u nogomet upetljavaš,jer sport je za tebe misaona imenica..ma dno dna..

• Like 2

12 hours ago, robespier said:

Fleka Hamdiji Abdiću -Tigru i njegovoj ulozi u NK"Jedinstvo"..Kako čovjek koji nikad nije igrao u Jedinstvu sebe prolongira za nekog "spasioca" istog..Jedinstvo su sjebali takvi kao on,puno priče,malo pameti..Imalo je Jedinstvo samo takvih talenata,a oni su za sto maraka takve sklanjali i ubacivali u ekipu ljude sa dvije lijeve noge.razjebali klub pljačkom fondova,pekli se janjci i feštalo a nije bilo lopti,mreža,čunjeva za treninge..uostalom,presušile mu pare od ratnog profiterstva,pa sad daj igdje da se ubacim da još malo lapim...Opće poznata stvar je da je Jedinstvo propalo davnih dana,nema igračkog kadra,nema vođa,nema dobrih menadžera,nema trenera,sve neki levati koji pokušavaju zadržati neku poziciju,..fuj ...gade mi se.,a pogotovo Tigar,gradski huligan,hohštapler,kriminalac,ratni profiter,alkoholičar koji sam sebe naziva spasiocem..čega?? Jedinstva??Haj bog te mazo sjedi u birtiji i mlati konobarice,kockaj i puši u guzicu tim istim koji te tu postavljaju,to je tvoje,a ne da se u nogomet upetljavaš,jer sport je za tebe misaona imenica..ma dno dna..

Tigar je kao vageta mjesa se u sve . 

Ali mi danas i posljednjih 25 godina zivimo u drustvu gdje ovakvi ljudi mogu da rade sta hoce . Jedinstvo ili bilo koji sportski glub mogu uspjeti jedino uz adekvatan i kvalitetan omladinski program i rad sa djecom podjeljenom u vise generacija to je posao kojeg mora voditi najmanje 50 ljudi da bi imao nekoliko razreda razlicitih uzrasta . Fudbal je sport koji ne trpi rupe u izgradnji jednog dobrog igraca ne mozes od 15 godisnjaka praviti fudbalera koji do tad nikad nije imao doticaj sa ovim sportom . Jedinstvo ima infrastrukturu i terene ali nema ko da ga vodi . Klub je poslije rata do danas pojeo vise novca neopravdano bez ikakvih rezultata nisu u stanju 20 godina uci u prvu ligu najslabije lige mozda u Europi i svijetu o cemu pricamo. Samo iz razloga sto se sa Jedinstvom bave ljudi koji nemaju veze od sporta . 

Zasto se ne obznani na koji se nacin bira trener uprava ko kontrolira finansije transvere ko ima licencu i ko je radio bez licence . 

20 hours ago, Barba said:

Tigar je kao vageta mjesa se u sve . 

Ali mi danas i posljednjih 25 godina zivimo u drustvu gdje ovakvi ljudi mogu da rade sta hoce . Jedinstvo ili bilo koji sportski glub mogu uspjeti jedino uz adekvatan i kvalitetan omladinski program i rad sa djecom podjeljenom u vise generacija to je posao kojeg mora voditi najmanje 50 ljudi da bi imao nekoliko razreda razlicitih uzrasta . Fudbal je sport koji ne trpi rupe u izgradnji jednog dobrog igraca ne mozes od 15 godisnjaka praviti fudbalera koji do tad nikad nije imao doticaj sa ovim sportom . Jedinstvo ima infrastrukturu i terene ali nema ko da ga vodi . Klub je poslije rata do danas pojeo vise novca neopravdano bez ikakvih rezultata nisu u stanju 20 godina uci u prvu ligu najslabije lige mozda u Europi i svijetu o cemu pricamo. Samo iz razloga sto se sa Jedinstvom bave ljudi koji nemaju veze od sporta . 

Zasto se ne obznani na koji se nacin bira trener uprava ko kontrolira finansije transvere ko ima licencu i ko je radio bez licence . 

Ima onaj video na fb grupi sa mislim predizbornog skupa u kojem govori upravo kontra onog što je izjavio u zadnja dva dana ali se taj video ne može podjeliti sa fb grupe. Ako ga neko ima...

prije sat vremena, Grunf said:

Fleka, velika fleka sudstvu: https://www.klix.ba/vijesti/bih/hamdija-lipovaca-osudjen-na-godinu-uslovne-kazne-zatvora-bihacu-mora-vratiti-skoro-50-000-km/200902092

Za 3 metra drva ides na robiju pola godine a za 50.000 KM uslovna kazna iako je riječ o takoreći o "povratniku u privredni kriminal". Fuj, govnjiva govna

Smijesno je sve to. Jos ti zakonodavac zaprijeci kaznu od sest mjeseci do pet godina ako steta prelazi iznos od 10.000. Treba dodati odredbu za stetu preko 50.000 ili 100.000 KM, neku vecu kaznu gdje zakonski ne bi bila ostavljena mogucnost da se izrekne uvjetna. U sustini, kod nesavjesnog rada mozes napraviti stetu pet miliona i opet je ista zaprijecena kazna kao kod stete od 10.000 KM i teoretski mozes proci sa uvjetnom. 

Definitivno se isplati biti kriminalac. I to ne samo kao privredni kriminalac. Generalno kod nas ukrades/istuces nekoga/dilas drogu pet puta i svaki put uvjetna, novcana ili rad u dobrotvorne svrhe. Ne vidis zatvora nikako, a imas kaznenu evidenciju na tri lista. To je zalosno. 

I vidjet cemo kako ce proci ovo vracanje novca gradu Bihacu jer te stvari nikad ne idu glatko. Ako nece dobrovoljno, pokrenuti izvrsni postupak pa neka mu popisuju nekretnine. Nece milom, hoce silom. 

Edited by Pavarotti
  • Like 3

2 hours ago, Grunf said:

Fleka, velika fleka sudstvu: https://www.klix.ba/vijesti/bih/hamdija-lipovaca-osudjen-na-godinu-uslovne-kazne-zatvora-bihacu-mora-vratiti-skoro-50-000-km/200902092

Za 3 metra drva ides na robiju pola godine a za 50.000 KM uslovna kazna iako je riječ o takoreći o "povratniku u privredni kriminal". Fuj, govnjiva govna

Ja bih ,,sudstvu" dao zvjezdicu. Postupak je okončan u nešto više od godinu dana. / 20.06.2019. podizanje optužnic

Tužiteljstvu,možda fleku,jer mu je trebalo više od 10 godina da pokrene postupak.

Edited by L19.S61.

2 hours ago, Grunf said:

+ 1

Tare li se jos od posla u sudu, ona njegova zena (predmeti po 5 godina u ladici cekaju).

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...