Jump to content
FORUM

Recommended Posts

• Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ima li ova "produhovljena pojava" ili ti ga "otaj coJik" ikako obraza ili pameti ili je ovo pravi primjer da ljudksa pokvarenost i bezobrazluk ne poznaju granice? https://www.biscani.net/emdzad-galija

To je naša raja, to je naš grad. Zvjezda!!!  

Fleka svima onima koji su ubili jedan ovakav grad ! Nekad je ovaj grad imao veliki potencijal. Gužve na porodilištu, gužve na pedijatriji, gužve u vrtićima, osnovnim i srednjim školama, fakultetima, k

Posted Images

prije 7 sati, saco said:

FLEKA primitivizmu i rasistima koih na zalost evo i medju sudijama ovako visokog ranga ima FUJ

https://www.klix.ba/sport/nogomet/susret-psg-a-i-basaksehira-prekinut-u-21-minuti-zbog-rasizma-turci-ne-zele-nastaviti-mec/201208172

Ne bih bas rekao da je sudija rasista i da je isao da nekog uvrijedi po toj osnovi. Citam komentare nekih Rumuna i fakat crnac se na njihov jezik prevodi kao negro. Svakako veliki kiks, nesmotrenost i treba ga adekvatno kazniti, ali da je rasista, tesko. Jebote sudis mec Lige prvaka i ne znas ime pomocnog trenera neke ekipe. Ispalo je kako je ispalo, jebiga. Pogotovo u ovom BLM vremenu su neke stvari preosjetljive. 

Edited by Pavarotti

@hatinac ti mene mrzis jer sam ti spustio u svakoj raspravi i sto si obicni SDA dupelizac vire ti noge iz guzice tigra i slicnih olosa njemu stoga odjebi nisi mi ni do koljena ni po cemu a najmanje po znanju ili zvanju da mozes ulaziti u raspravu sa mnom. Ja cu uvijek pisati protiv otpadaka i olosa iz Bosnjackog naroda posebno iz SDA tvoje stranke jer samo zbog toga me ciljano vriedjas i izazivas sukob .

Nemas pojma ni o cemu a ti se nasao pricati o Armeniji Azerbedzanu i ostalim 😆

Vama ogranicenim glavonjama iz SDA stranke je svako Kusturica ko god kriticki opravdano kaze sta je to lose u Bosnjackom narodu stoljecima pa tako postade  i Ivo Andric i Branko Copic cetnicki pisac , ali to je nivo talibana u koju ovu drzavu nikad necete napraviti .

To sa tablom je obicna glupost tabla stoji od 2016 koliko se sjecam ali eto sad kao da se vidi da i visoki predstavnik nesto radi ali dobro ja smatram da medju Bosanskim Srbima ima vecih licnosti po kojima bi davali imena ustanova kao recimo jedan od najboljih Bosanskih pisaca Branko Copic ili Aleksa Santic . Ali opet ostaje genocidna tvorevina puna Drazinih spomenika murala imena ulica i ostalog .Ali mene vise ljuti sto mi Bosnjaci vidimo gresko kod drugih a recimo Sarajevo puno naziva ulica ili skola  po Bosnjacima koje su bile ustase a Mostar pogotovo .

Lako smo mi skinuli imena narodnooslobodilacke vojske zasluzenih partizana i druga Tita a zamjenili ih sa fasistima i ratnim zlocincima . U Bihacu izmjenjali imena ulica doslovno presutno i bez ikakve potrebe . Ali kako smo se lako odrekli heroja NOB -a jos lakse ce se nase buduce generacije odreci heroja V korpusa i obrambeno oslobodilackog rata 92-95 jer to tako ide .

• Like 2
1 hour ago, Barba said:

To sa tablom je obicna glupost tabla stoji od 2016 koliko se sjecam ali eto sad kao da se vidi da i visoki predstavnik nesto radi ali dobro ja smatram da medju Bosanskim Srbima ima vecih licnosti po kojima bi davali imena ustanova kao recimo jedan od najboljih Bosanskih pisaca Branko Copic ili Aleksa Santic . Ali opet ostaje genocidna tvorevina puna Drazinih spomenika murala imena ulica i ostalog .Ali mene vise ljuti sto mi Bosnjaci vidimo gresko kod drugih a recimo Sarajevo puno naziva ulica ili skola  po Bosnjacima koje su bile ustase a Mostar pogotovo .

Lako smo mi skinuli imena narodnooslobodilacke vojske zasluzenih partizana i druga Tita a zamjenili ih sa fasistima i ratnim zlocincima . U Bihacu izmjenjali imena ulica doslovno presutno i bez ikakve potrebe . Ali kako smo se lako odrekli heroja NOB -a jos lakse ce se nase buduce generacije odreci heroja V korpusa i obrambeno oslobodilackog rata 92-95 jer to tako ide .

U poslijeratnom periodu pricao mi covjek (biscanin) kako se na sastaku SDA javio covjek sa zahtjevom da se partizansko groblje u Boricima srusi (eto kao sta to ima tamo da stoji - neki teski mazlum). Covjek (nas biscanin) rece da mu se od toga kosa na glavi podigla te je vidjevsi da svi sute, protivrijecio sa rijecima- Bihac je moj grad.Za njega sam krv prolio (bio je 2 put ranjavan, zarobljavan i cijeli rat u odbrani proveo), a partizansko groblje je istorija mog grada i prvi sam koji to nikad dozvoliti nece ... .Kako je rekao da tog maloumnika nije poznavao te misli da je u Bihac doselio. Cula sam da je nako tri cetri godine (radi raznih nebuloza i ponasanja u straki), napustio SDA.

Zvijezdica za tog biscanina a i za svakog ko u svojoj stranci na takve seljacine i maloumnike reakcije pokaze.

• Like 1
15 minutes ago, rucica1 said:

U poslijeratnom periodu pricao mi covjek (biscanin) kako se na sastaku SDA javio covjek sa zahtjevom da se partizansko groblje u Boricima srusi (eto kao sta to ima tamo da stoji - neki teski mazlum). Covjek (nas biscanin) rece da mu se od toga kosa na glavi podigla te je vidjevsi da svi sute, protivrijecio sa rijecima- Bihac je moj grad.Za njega sam krv prolio (bio je 2 put ranjavan, zarobljavan i cijeli rat u odbrani proveo), a partizansko groblje je istorija mog grada i prvi sam koji to nikad dozvoliti nece ... .Kako je rekao da tog maloumnika nije poznavao te misli da je u Bihac doselio. Cula sam da je nako tri cetri godine (radi raznih nebuloza i ponasanja u straki), napustio SDA.

Zvijezdica za tog biscanina a i za svakog ko u svojoj stranci na takve seljacine i maloumnike reakcije pokaze.

Ovo je cinjenica da postoji veliki broj ljudi koji zive u nekim medjusvjetovima koji gledaju ljude prema imenu prezimenu boji koze i sveg ostalog.  Ja necu reci da je u toj Jugoslaviji bilo sve idealno nije ali brate bilo milion puta bolje nego danas u svim republikama bivse drzave. Ali taj NOB i partizanska borba u Jugoslaviji je nesto unikatno i jedinstveno u historiji citavog covjecanstva na zalost slabo odradjeno i obradjeno u Historiskim udzenicima. Jugoslavenski partizani su doprinjeli veliku ulogu u rusenju fazima i nacizma  u Europi na zalost danas preko filmova i montirane historije koleboracionisti i te zemlje su danas predstavljeni kao glavni nosioci borbe protiv Hitlera a Jugoslaviju i Jugoslovene niko vise i ne spominje jer ne postoje totalno su izbrisani . u Srbiji i Hrvatskoj se rehabilituju osudjeni ratni zlocinci na kraju ispade Draza bio veci protivnik Hitleru od Tita a u Hrvatskoj Ustastvo i NDH su i dan danas aktivni .

• Like 3

Fleka Milanovići, vratite Kolidu

Hrvatski Predsjednik Zoran Milanović za Bosnu i Hercegovinu kaže:
"Dakle, još jednom govorim, građanska država je daleki, daleki san, i to je lijepa stvar, ali prvo sapun, onda parfem''
Mi, ponosni Bosanci i Hercegovci, možemo samo reći, dođi Milanoviću, okupaj se na Uni, napij se vode na Sani, nasmij se na Neretvi, ogledaj se u Drini, okrijepi se na Trebišnjici!
Mala je tvoja mržnja za ljepotu ove zemlje i ovog naroda! Sapunom operi svoja usta prije nego što ispustiš otrov preko jezika. A Bosna i Hercegovina, kao najljepši đul cvijet obavija čak i tebe i tvoj svijet i daje ti koliko vidimo jedini smisao političkom životu!
Mi praštamo, jer smo ljudi, ti uči da bi bio čovjek!
Preko tvoje strelice mržnje bacićemo miris ljubavi!
Evo ti jedan prirodni, a bosanski sapun od lavande.
I pazi da ga ne ispustiš dok se tuširaš. Ne bi ti valjalo!

Slika može sadržavati: hrana

• Like 1

Zoran Milanović je izgleda počeo šmrkati jeftinu robu. Izgleda da kriza sa koronom utiče i na kvalitet robe ili je zafalilo novca za bolju robu. Kad je izabran za predsjednika neki moji prijatelji iz Hr su se hvalili sa "napokon dobar predsjednik". Ja sam im rekao da je u odnosu na Zokija, Andrej Plenković gospodin i antifašista. Tad su se ljutili na mene, danas kažu da sam u pravu.

• Like 1

@1260 Hvala.

@Grunf u te 'opijate' se ne razumijem. Po tebi 'Albanska roba' nije dobra,a migrantski distributivni lanac prekinut na Plješevici..Zoki u krizi !

Znam da u nešto ne treba dirati, jer onda smrdi..a mnogi su se zalijepili na 'ispuštenu tvar' (Hadžifejzović(i), Bursać(i) ..). KGK je slično radila..frka-strka,naša reakcija. Šta imamo sad ? "Migrante"

On 12. 12. 2020. at 16:53, Grunf said:

Zoran Milanović je izgleda počeo šmrkati jeftinu robu. Izgleda da kriza sa koronom utiče i na kvalitet robe ili je zafalilo novca za bolju robu. Kad je izabran za predsjednika neki moji prijatelji iz Hr su se hvalili sa "napokon dobar predsjednik". Ja sam im rekao da je u odnosu na Zokija, Andrej Plenković gospodin i antifašista. Tad su se ljutili na mene, danas kažu da sam u pravu.

Realno sta je to zoran Milanovic pogresno rekao ili slagao ?

Ja njega osobno nisam nikad volio smatram ga isfrustriranim neznalicom koji se folira i misli da nesto zna a u sustini je sto bi Zagrebcani rekli obicni Bedak . 

Ali je istina da je nasa zemlja daleko od demoktatije a jos dalje od demokratske ili gradjanske drzave  znaci sve sami paradoxi po svim pitanjima .

Imamo politicare ili politicarke koje se fale svojim primanjem od 5000 KM a iste mrze drzavu i to javno govore u parlamentu te iste drzave koja ih placa. Imamo najmnogoljudniji narod Bosnjake koji su majorizirani po svakom osnovu nemaju predstavnike apsolutno niti u jednom znacajnijem ministarstvu  najmnogoljudniji narod najvise puni budzet te drzave a 80 %

mjesta gdje ti Bosnjaci zive nemaju nikakvu infrastrukturu puteva komunikacije industrije ili bilo cega . A najzalosnije sto ti Bosnjaci najvise ispastaju i najskuplje placaju sistem nacionalnog kljuca prilikom zaposljavanja . Za moj pojam ne moze biti demokratija ako se neko zaposljava po nacionalnom kljuci jer mora da se izpuni zakonska kvota o nacionalnoj zastupljenosti na odredjenu funkciju i to se samo gleda a sve ostalo nije bitno niti znanje zvanje strucnost .Ja ako se izjasnim kao Bosanac a ne Bosnjak Bos Srbin Ili bos Hrvat ne mogu da obavljam niti jednu politicku funkciju ili da konkurisem na odredjeni posao u javnoj sluzbi sta je to nego obicna diskriminacija koja se kosi sa gradjanskom drzavom. 

Daleko smo mi od demokratije ili gradjanske drzave mi smo suoceni sa obicnom diktaturom najgore vrste .

A najzalosnije sto mi imamo politicare koji kupe diplomu fakulteta i sto sebi umisle da imaju znanje pogledaj slucaj Masirace znaci lik je imao privatni fakultet koji je bio ekvivalentan drzavnom univerzitetu na trzistu rada ili prilikom zaposljavanja. 

@Barba bit je u njegovom fašističkom pristupu. Svako insistiranje na bilo kakvom preuređenju izuzev građanskom uređenju je čisti fašizam. Isto tako konstitutivnost na koju se mnogi pozivaju je krajnje fašistička i diskriminirajuća za ostale narode u BiH...uostalom isto smrdljivo govno ima u svojoj vlastitoj zemlji naspram ostalih naroda a naročito naspram Srba koji je prije rata bilo puno više u Hrvatskoj od Hrvata u BiH. Da napomenem,a to svi znaju i na forumu da nisam nacionalistički nastrojen te ovdje ja mislim na političko uređenje u sve tri države.

Upravo si me zapravo potvrdio ovim (citiram):"a moj pojam ne moze biti demokratija ako se neko zaposljava po nacionalnom kljuci jer mora da se izpuni zakonska kvota o nacionalnoj zastupljenosti na odredjenu funkciju i to se samo gleda a sve ostalo nije bitno niti znanje zvanje strucnost .Ja ako se izjasnim kao Bosanac a ne Bosnjak Bos Srbin Ili bos Hrvat ne mogu da obavljam niti jednu politicku funkciju ili da konkurisem na odredjeni posao u javnoj sluzbi sta je to nego obicna diskriminacija koja se kosi sa gradjanskom drzavom. " Pa to je to.Baš o tom govorim. Milanović upravo insistira na kontra stvari. 

5 minutes ago, Grunf said:

@Barba bit je u njegovom fašističkom pristupu. Svako insistiranje na bilo kakvom preuređenju izuzev građanskom uređenju je čisti fašizam. Isto tako konstitutivnost na koju se mnogi pozivaju je krajnje fašistička i diskriminirajuća za ostale narode u BiH...uostalom isto smrdljivo govno ima u svojoj vlastitoj zemlji naspram ostalih naroda a naročito naspram Srba koji je prije rata bilo puno više u Hrvatskoj od Hrvata u BiH. Da napomenem,a to svi znaju i na forumu da nisam nacionalistički nastrojen te ovdje ja mislim na političko uređenje u sve tri države.

Ma pusti Milanovica svi Hrvatski politicari kad nemaju nacina da rijese probleme u vlastitoj kuci odnosno zemlji onda se doticu Bosne samo da bi skrenuli paznju sa vlastitog loseg rada i krize problema ,kao sto sam skoro napisao Hrvatska prazna sve otislo niti je uzorana niti posijana. 

Ako ce mo historijski gledati Hrvatska je nastala na genocidu i etnickom ubijanju Srba od 1941-1945 bas kao i manji BH entitet genocidna tvorevina. Za vrijeme drugog svjetskog rata jedina zemlja u svijetu koja je imala logore za djecu je NDH odnosno danasnja Hrvatska mala je razlika . Da nisu ubili u drugom svjetskom ratu vise od 800 hiljada Srba iz Hrvatske danas bi bila druga prica i etnicka slika Hrvatske . Ali ovo je projekat od Vatikana koji najvise stiti Hrvatsku samo iz razloga sto su katolici . Vatikan je prosle godine najavio otvaranje arhiva od pape Pia mislim da se tako zvao uglavnom on je bio papa za vrijeme II sv. rata i zamisli apsolutno niti jedan hrvatski historicar ili kronolog se nije prijavio da moze pogledati ove arhive i izvjestiti o istima samo iz jednog razloga sto ce tamo samo naci potvrdu o hiljadama i hiljadama ubijenih Srba i to njima ne odgovara. 

Fleka svim stranim medijima (na engleskom) koji prenose vijest o Bojkotu Lavrova na način da kažu: Bosanski Muslimani i Hrvati odbili se susresti sa Sergejem Lavrovom.

Svi zapadnjaci na taj način iskazuju mržnju prema Bošnjacima, šta bi bilo da kažemo Bošnjak i dva hrišćanina u predsjedništvu...???? To bi bio skandal.

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...