Jump to content
FORUM

Fleke i zvjezdice

Recommended Posts

Fleka: 

Federalno ministarstvo kulture i sporta odbilo je podržati žensku košarkašku reprezentaciju na Evropskom prvenstvu jer zahtjev Košarkaškog saveza BiH nije bio “pravilno numerisan”, piše Istraga.ba.

Obavezna dokumentacija pogrešno numerisana. Numerisane sve stranice dokumenata”, navelo je Ministarstvo kulture i sporta Federacije BiH kojim rukovidi HDZ-ova ministrica Zora Dujmović.  

https://sport1.oslobodjenje.ba/s1/kosarka/reprezentacija/pokazali-su-koliko-vode-racuna-o-sportu-i-reprezentaciji-zbog-cega-je-ministrica-odbila-podrzati-bh-kosarkasice-666958?fbclid=IwAR1-7fTjeedwNvVds5X4sodJRRyEl8YiGAd34-lWyPldLSU5RSNLg4W3A8c

2 hours ago, Grunf said:

Fleka: 

Federalno ministarstvo kulture i sporta odbilo je podržati žensku košarkašku reprezentaciju na Evropskom prvenstvu jer zahtjev Košarkaškog saveza BiH nije bio “pravilno numerisan”, piše Istraga.ba.

Obavezna dokumentacija pogrešno numerisana. Numerisane sve stranice dokumenata”, navelo je Ministarstvo kulture i sporta Federacije BiH kojim rukovidi HDZ-ova ministrica Zora Dujmović.  

https://sport1.oslobodjenje.ba/s1/kosarka/reprezentacija/pokazali-su-koliko-vode-racuna-o-sportu-i-reprezentaciji-zbog-cega-je-ministrica-odbila-podrzati-bh-kosarkasice-666958?fbclid=IwAR1-7fTjeedwNvVds5X4sodJRRyEl8YiGAd34-lWyPldLSU5RSNLg4W3A8c

Svaki dokument zahtjev koji se predaje ministarstvu ili javnom drzavnom sektoru u slucaju gresaka mora da bude u zakonskom roku vracen sa imenovanim pogreskama radi ispravke . Ovo je licno smatram namjerno uradjeno radi ciste sabotaze od strane Extremnih HDZ ovaca. 

• Like 1

On 17. 06. 2021. at 2:18, Barba said:

Kakve veze ima nogomet i sport sa politikom? Pa prije cu nositi Hrvatski dres i podrzavati Hrvatsku Nogometnu reprezentaciju nego Tursku . Po cemu je ulazak u HR diskriminacija ? Jedan od tri uvjeta su potrebni da bi usao u bilo koju drzavu EU , ko ide na more moze odvojiti novac i za test .

Problem je sto se veoma lahko moze doci do vozacke dozvole i polaganje ne samo prakticne nastave vec i teorije je veoma lagano i 80 % oni koji poloze nemaju pojma o osnovama pravila saobracaja a najveci problem je asocijalno ponasanje u saobracaju i bahacenje koje nije adekvatno sankcionisano . Losi putevi pogresna procjena a pojedinci misle da su super vozaci a daleko su od toga. Na zalost cesto placaju skupu cjenu svog zivota ili nekog drugog .

Apsolutno je politicki... Zasto ljudi iz BiH koji imaju hrvatski pasos mogu prelaziti granicu bez kovid uslova? To nema nikakve logike. EU je dala preporuku clanicama da same odluce o grupi zemalja u kojim je BiH. BiH trenutno imunoloski izgleda bolje od Cro. .. To je sve dio pritiska oko izbornog zakona. Imali smo blokade kamiona, bezbroj sabotaza hdz-a

Ne znam nikog ko navija za Tursku, ali znam ove ove kmetove koji navijaju za hrvatsku.. valjda ce pjevati Thompsona kao i citav Cro. Evo u Bihacu nedavno pocele pokondirene tikve da bojkotuju kupovinu hrvatskih proizvoda.. gle cuda. 

Sretno Skotska nama prijateljska nacija!!!

• Dislike 1
  • Haha 1

9 minutes ago, Zijo_prvi said:

Apsolutno je politicki... Zasto ljudi iz BiH koji imaju hrvatski pasos mogu prelaziti granicu bez kovid uslova? To nema nikakve logike. EU je dala preporuku clanicama da same odluce o grupi zemalja u kojim je BiH. BiH trenutno imunoloski izgleda bolje od Cro. .. To je sve dio pritiska oko izbornog zakona. Imali smo blokade kamiona, bezbroj sabotaza hdz-a

Ne znam nikog ko navija za Tursku, ali znam ove ove kmetove koji navijaju za hrvatsku.. valjda ce pjevati Thompsona kao i citav Cro. Evo u Bihacu nedavno pocele pokondirene tikve da bojkotuju kupovinu hrvatskih proizvoda.. gle cuda. 

Ti si sam sebi kontradiktoran  jer radis i razmisljas isto kao i Extremni Rvati iz Ercegovivine sa takvim mozgovima ce mo zbilja daleko dogurati svi naprijed samo mi nazad. 

Sport je sport i ne mjesam politiku u to i nikad mi nece biti drazi Skot ili Englez od brata Hrvata sa kojim imam milion stvari zajednicki a sa ovim drugim nemam apsolutno nista zajednicko.  Nije Dragan Covic i slicni njemu mjerilo za Hrvate i Hrvatsku a sad sto on misli da jeste to je druga stvar a najzalosnije sto je uvjerio i tebe i slicne tebi da jeste mjerilo. 

1 hour ago, Zijo_prvi said:

Apsolutno netačno. Ljudi iz BiH sa hr putovnicom ne mogu putovati bez kovid uslova kako ti to kažeš. Jedini koji slobodno mogu putovati na obje strane neometano su BiH građani koji imaju BiH pasoš i radnu i boravišnu dozvolu u HR.

prije sat vremena, Barba said:

Ti si sam sebi kontradiktoran  jer radis i razmisljas isto kao i Extremni Rvati iz Ercegovivine sa takvim mozgovima ce mo zbilja daleko dogurati svi naprijed samo mi nazad. 

Sport je sport i ne mjesam politiku u to i nikad mi nece biti drazi Skot ili Englez od brata Hrvata sa kojim imam milion stvari zajednicki a sa ovim drugim nemam apsolutno nista zajednicko.  Nije Dragan Covic i slicni njemu mjerilo za Hrvate i Hrvatsku a sad sto on misli da jeste to je druga stvar a najzalosnije sto je uvjerio i tebe i slicne tebi da jeste mjerilo. 

Nasu imovinu u Cro nije uzeo Covic vec RH. Peljesacki most je napravila RH ne covic. Odlaganje nuklearnog otpada isto. Cijela lipa nasa piva Herceg bosno srce ponosno. Cila lipa nasa piva uz Thomopsona.. valja i ti pjevas uz to. Hrvatska nema nimalo postovanja prema nasoj zemlji. Uvrenede predhodne predsjednice pa sadasnjeg predsjednika, pa podvale na samitu NATO i EU. 
Ti ne mozes i neces sebi da priznas da Hr na nas gleda kao na nesto sto treba raskomadati na ovaj ili onaj nacin. Nadji na dnevnik.hr, .. gdje je zena objasnila da ovo sto se  danas desava je politika ukovana od 2013.. odnosno povratak Tudjmanovim poimanjima povijsne zbilje. Uz korekcije i malo make-up-a. 
Navijao sam i ja nekad.. ali nikad nisam sebi dozvolio da nosam njihove dresove.. a zivio sam tamo i dobro znam kavkvi stereotipovi vladaju o nama, cim se odmaknes od Zg. Postujem svacije ali postujem i svoje.. 90% mi je svjedno kako ce proci Cro na EP, ali da zbog tih hercegovacih slavlja volio bih da Skotska dobije. Apsolutno i neupitno.

Evo i u Bihacu mi se nedavno javljaju kako eto poceli i oni sa bojkotom Cro proizvoda... dug je put iz zadnjice do mozga. Kao eto previse je..

• Like 1
  • Dislike 1
  • Haha 1

26 minutes ago, Zijo_prvi said:

Nasu imovinu u Cro nije uzeo Covic vec RH. Peljesacki most je napravila RH ne covic. Odlaganje nuklearnog otpada isto. Cijela lipa nasa piva Herceg bosno srce ponosno. Cila lipa nasa piva uz Thomopsona.. valja i ti pjevas uz to. Hrvatska nema nimalo postovanja prema nasoj zemlji. Uvrenede predhodne predsjednice pa sadasnjeg predsjednika, pa podvale na samitu NATO i EU. 
Ti ne mozes i neces sebi da priznas da Hr na nas gleda kao na nesto sto treba raskomadati na ovaj ili onaj nacin. Nadji na dnevnik.hr, .. gdje je zena objasnila da ovo sto se  danas desava je politika ukovana od 2013.. odnosno povratak Tudjmanovim poimanjima povijsne zbilje. Uz korekcije i malo make-up-a. 
Navijao sam i ja nekad.. ali nikad nisam sebi dozvolio da nosam njihove dresove.. a zivio sam tamo i dobro znam kavkvi stereotipovi vladaju o nama, cim se odmaknes od Zg. Postujem svacije ali postujem i svoje.. 90% mi je svjedno kako ce proci Cro na EP, ali da zbog tih hercegovacih slavlja volio bih da Skotska dobije. Apsolutno i neupitno.

Evo i u Bihacu mi se nedavno javljaju kako eto poceli i oni sa bojkotom Cro proizvoda... dug je put iz zadnjice do mozga. Kao eto previse je..

Ti si čovjek zadojen nacionalizmom i mržnjom  i raspravljati sa takvim kao ti je nemoguća misija vi samo vidite mržnju za sve su vam krivi Hrvati Srbi . Jebo vas Pelješki most nek ljudi grade i rade ispada to najveći problem ove države . U Bošnjaka da ima i jedan sposoban političar a da nije mafija i ovdje bi se gradilo.

prije 32 minuta, Barba said:

Ti si čovjek zadojen nacionalizmom i mržnjom  i raspravljati sa takvim kao ti je nemoguća misija vi samo vidite mržnju za sve su vam krivi Hrvati Srbi . Jebo vas Pelješki most nek ljudi grade i rade ispada to najveći problem ove države . U Bošnjaka da ima i jedan sposoban političar a da nije mafija i ovdje bi se gradilo.

Ne mrzim nikog, ali se i ne dodvoravam i ponizavam ni pred kim. Postovanje za postovanje. Da oblacim dres tamo neke reprezentacije pored svoje zemlje, kakva je da je, ne pada mi na pamet. 

Bitno je da se ti meni nalijepio neki atribut i karakter asesinaciju, sto bi Snowdan rekao, pa idemo dalje.

• Dislike 1
  • Haha 1

26 minutes ago, Zijo_prvi said:

Ne mrzim nikog, ali se i ne dodvoravam i ponizavam ni pred kim. Postovanje za postovanje. Da oblacim dres tamo neke reprezentacije pored svoje zemlje, kakva je da je, ne pada mi na pamet. 

Bitno je da se ti meni nalijepio neki atribut i karakter asesinaciju, sto bi Snowdan rekao, pa idemo dalje.

De molim te pričaš gluposti  jebo te dres koliko ti godina boga ti imaš ?

Konverzacija ti je na nivou djeteta od 10 godina.

Ti veliki Bošnjak SDA spika na nivo plemenskih voda  samo sve mrzi i živi u svom toru nek te Bakir čuva.

1 hour ago, Barba said:

Ako covjek prema nekom izgubi respekt i postovanje to ne znaci da ga mrzi. Ja sam zivjela u Hrvatskoj (Dalmacija) i licno sam se naslusala i vidjela kakvi su i sta o nama misle (cast pojedincima) [email protected] je u pravu sto dalje od Zagreba prema Splitu krenes vise nacionalizma.Jednom prilikom na plazi do mene lezala jedna gospodja iz Zagreba pa na price koje su okolo nas padale valjda je na mom licu primjetila reakciju te mi je dodala - gospodjo nisu ljudi u Zagrebu ovakvi. Vjerujem vam, odgovorila sam i dodala, nazalost sam Zagreb ne cini  Hrvatsku. Ne mrzim ih ali da ih kao drage prijatelje u politickom smislu  gledam -ne . Svoje volim tudje postujem ali isto u mjeri koju  prema sebi ili svom osjetim. U rodbini imamo mijesanih brakova takodjer u krugu prijatelj ali nemamo nikakvih problema. 

• Like 2

prije 20 sati, Barba said:

De molim te pričaš gluposti  jebo te dres koliko ti godina boga ti imaš ?

Konverzacija ti je na nivou djeteta od 10 godina.

Ti veliki Bošnjak SDA spika na nivo plemenskih voda  samo sve mrzi i živi u svom toru nek te Bakir čuva.

On je sto bi hrvati rekli Jazavac xD

16 hours ago, Grunf said:

Zvijezda EU parlamentarcima koji opališe strašan šamar fašističkim prohtjevima HR vlasti na uštrb naše domovine BiH. Jasno i glasno. Bravo

Ako neko misli da ce ovo potrajati dovjeka ova ludjacka kosulja nazvana dejton i sve njegove gluposti poput nacionalnog kljuca konstitutivnosti i ostalih nacionalistickih sranja koja nisu dostojna vremenu i prostoru. Svjesno zanemarivanje kvaliteta radi podobnosti a guranje antidemokratskih nacela . A najzalosnije zatvaranje jednog naroda  Bosnjaka i majorizacija po svakom osnovu. I Orban i Plenkovic ce uskoro dobiti po prstima ovo se sve radilo smisljenjo dok ne dodje novi visoki predstavnik za kojeg sam uvjeren da ce uspostaviti red i zanemariti nacionalisticke represalije i iz HR i iz SR .

Zaposljavas se u  javnoj ustanovi i bitnije je sta si po nacionalnosti nego strucna sprema i ostale radne kvalitete . A sve javne ustanove su pune ovakvih panjeva. 

5 hours ago, Grunf said:

Zvijezda našim "zmajicama", nadam se da ce politika i politicari poštedjeti bar ovu zensku reprezentaciju jer je svijetla buducnost pred njima

Zajebbale du ih. Odbile su svecani doce ns kojem ni se seronje ssmopromovirale.

Zvijezda nssim kosarkasicama na uspjehu i stavu

• Like 1

Fleka Alijagićima (caffe Centar) i uzurpiranju javne površine. Prvo su uzeli više od 50% širine trotoara za par stolova ispred kafića, kad im je to postalo malo onda su preko puta porušili jedno od rijetkih preostalih mjesta za oglašavanje i na tom mjestu napravili sebi baštu, na javnoj površini. Konobar pređe cestu 200 puta tokom dana, tri trake, neobilježeno mjesto za prelazak. Valjda se "pravim Bišćanima" sve oprašta.

Mislim da bi se Tulić i ovim slučajem mogao pozabaviti. Ili treba sačekati da moć i utjecaj SDA još malo splasne?

• Like 4

1 hour ago, Denise Higgins said:

Fleka Alijagićima (caffe Centar) i uzurpiranju javne površine. Prvo su uzeli više od 50% širine trotoara za par stolova ispred kafića, kad im je to postalo malo onda su preko puta porušili jedno od rijetkih preostalih mjesta za oglašavanje i na tom mjestu napravili sebi baštu, na javnoj površini. Konobar pređe cestu 200 puta tokom dana, tri trake, neobilježeno mjesto za prelazak. Valjda se "pravim Bišćanima" sve oprašta.

Mislim da bi se Tulić i ovim slučajem mogao pozabaviti. Ili treba sačekati da moć i utjecaj SDA još malo splasne?

Treba postaviti novi saobracajni znak "konobar na putu "

• Haha 2

Grad Bihać:

Obavijest Službe za inspekcijske poslove Grada Bihaća

Nakon prijave građevinskog zahvata betoniranja obale rijeke Une u bihaćkom naselju Pritoka, Služba za inspekcijske poslove Grada Bihaća izišla je na teren i  utvrdila da se radi o nelegalnom i nezakonitom zahvatu bez pribavljenih akata za građenje na zemljištu k.č. 1032/1 k.o. Pritoka. 

S tim u vezi sačinjen je službeni zapisnik, vlasniku zemljišta naložena je obustava daljih radova i postavljena inspekcijska traka čime se gradilište smatra zatvorenim. Nakon navedenih radnji slijedi i izdavanje Rješenja o uklanjanju nelegalne građevine, a eventualna povreda inspekcijske trake prouzročit će i krivičnu odgovornost za vlasnika. 

- Bespravni građevinski zahvati i betoniranje obala rijeke Une, osim što štete okolišu, narušavaju prirodu i vizuelni ambijent zbog kojeg se grad Bihać svrstava u red ekoloških i turističkih destinacija. Sve češćim utvrđivanjem obala nedozvoljenim materijalima narušava se autentičnost prostora i ugrožava turistički potencijal grada Bihaća. S tim u vezi Gradska građevinska inspekcija će u narednom periodu provoditi intenzivne aktivnosti vezano za popis i  izdavanja rješenja za ukljanjanje nelegalnih građevina i zahvata, s naglasnom na područja uz rijeku Unu. Mole se svi građani i ekološke organizacije da da nadležnoj Službi za inspekcijske poslove prijave svaki slučaj potencijalne nelegalne gradnje, a naročito devastacije obala Une.

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...