Jump to content
FORUM

Fleke i zvjezdice

Recommended Posts

14 hours ago, 1260 said:

Jeste Garavice spominjao. Napravljen je spomen park, i kome je to znacilo i koje htio  mogao je obiljeziti i odati pocast.

Niko nikad nije poricao zrtve tu i u Jasenovcu, kao sto oni  poricu bosnjacke zrtve u rs

Nisam mislio na to vec nije to nikad gledano kao iskljucivo srpsko stratiste vec se gledalo kao stratiste antifasista a sad se sve relativno dovodi kao stratiste jedino  srba pokojeg jevreja i roma. A sa druge strane mi zlocine nad muslimanima u ljutockoj dolini 1941-1943 ne nazivamo pravim imemenom od pocetka govori se o nekim ustanicima a niko ne kaze da su to uradili srbi odnosno cetnici sa podrucja Like Korduna Velebita Grmeca .

Koja komedija u Buzimu izdvajaju milion maraka za policijsku stanicu znaci samo za zgradu u kojoj ce raditi pet ljudi maksimalno plus dvije cistacice eventualno i dvije kahve kuharice SDA talibani i njihovi projekti za milion maraka se moglo napraviti i solidna policijska postaja sasvim dovoljna za selce sa statusom grada kao Buzim i jos 10 kuca za demobilisane borce ili socijalno ugrozene. Onom djecaku naros skuplja novac za lijekove da prezivi a nek ima policijska postaja od milion 

9 minutes ago, Grunf said:

Fleka Novaliću, po ko zna koja... pa koji smo mi automazohisti jbte...koje je to silovanje u ne/zdrav mozak to je čudo neviđeno...

Novalic je slika i prilika građana BiH jer su oni za njega glasali. Da su građani drugaciji izašli ni na ulicu i trazili smjenu i njega i tehnicke vlade kioju vodi. Da ima karakter podnio bi ostavku onog momenta kad je optuzen za aferu respirator. To se u normalnom svijetu radi i ako mislis da si nevin.

Narod suti a oni rade sto hoce. 

• Like 2

Fleke nasoj utopiji, glupoci i odustajanju od drzave. Specijalci mupa rs su u Crnoj Gori, spremni za masakr u Cetinju.

Crna gora je bizu pada, a velika srbija/srpske svet.. su napravili velike korake. Hrvati cekaju trenutak da zaokruze teritorije u hercegovini. Schmidt, radi na tome da tehinicki eliminise Komsica i Izetbegovica iz utrke za predsjednistvo. 

Bosnjo ti je sine moje ko malo retardiran, pogotovo mi u Bihacu i Usku smo dno. Titine slike, samouspravljanje su cesta tema na 'kojekakvijem' okupljanjima i razmjeni 'ideja'.

'Ovdje kome ne porastu zubi e kukala mu majka' .. stihovi Bregovica(nebitno sta mislim o njemu) najbolje oskikavaju kako prodjes na balkanu ako ti nisu zubi porasli. Agrarnom reformom, otese Bosnji 3/4 zemljist u cijeloj drzavi. Mojima su oteli zemlju na kojoj su skole pravljene... ali naucilo se sutiti. Pa se cekalo da nam Petrici i Ashdown.. rijese probleme a fatilo se pljackati.

Sad nakon svega mi nemamo nikakvu stragegiju. Srbi reformisase ideju o velikoj srbiji u srpski svet. Hrvati su od 2013.. vratiti tudjanov UZP plan i nebitno ko je na vlasti. Bosnjo ide na gradjansku drzavu, a kako vidim Evropa nas gleda ko muslimane i Turke.. bez obzira ko i kako se prezentirao.

Poslije Brege citat Poglavnika(bez obzira sta mislio o njemu) "Narod koji nije kadar podnijeti zrtvu, nije kadar ni imati drzavu".

Da dodam na kraju svog monologa upucenog ne znam ni sam kome.... da amerikanci ispustaju moc. Povacenje iz Afganistana, a i prije toga gubitak Krima, sad gubitak Crne Gore.. su strateski pogresan partner. Nista novo isto je bilo sa Britancima koji su podvijali rep pred novom imperijom.

Anyhow, raspali smo se ko kula od karata, nas grupa migranata moze pokoriti.. sta se ima tu vise dodati dragi moji potlaceni sugradjani..

6 minutes ago, Zijo_prvi said:

Fleke nasoj utopiji, glupoci i odustajanju od drzave. Specijalci mupa rs su u Crnoj Gori, spremni za masakr u Cetinju.

Crna gora je bizu pada, a velika srbija/srpske svet.. su napravili velike korake. Hrvati cekaju trenutak da zaokruze teritorije u hercegovini. Schmidt, radi na tome da tehinicki eliminise Komsica i Izetbegovica iz utrke za predsjednistvo. 

Bosnjo ti je sine moje ko malo retardiran, pogotovo mi u Bihacu i Usku smo dno. Titine slike, samouspravljanje su cesta tema na 'kojekakvijem' okupljanjima i razmjeni 'ideja'.

'Ovdje kome ne porastu zubi e kukala mu majka' .. stihovi Bregovica(nebitno sta mislim o njemu) najbolje oskikavaju kako prodjes na balkanu ako ti nisu zubi porasli. Agrarnom reformom, otese Bosnji 3/4 zemljist u cijeloj drzavi. Mojima su oteli zemlju na kojoj su skole pravljene... ali naucilo se sutiti. Pa se cekalo da nam Petrici i Ashdown.. rijese probleme a fatilo se pljackati.

Sad nakon svega mi nemamo nikakvu stragegiju. Srbi reformisase ideju o velikoj srbiji u srpski svet. Hrvati su od 2013.. vratiti tudjanov UZP plan i nebitno ko je na vlasti. Bosnjo ide na gradjansku drzavu, a kako vidim Evropa nas gleda ko muslimane i Turke.. bez obzira ko i kako se prezentirao.

Poslije Brege citat Poglavnika(bez obzira sta mislio o njemu) "Narod koji nije kadar podnijeti zrtvu, nije kadar ni imati drzavu".

Da dodam na kraju svog monologa upucenog ne znam ni sam kome.... da amerikanci ispustaju moc. Povacenje iz Afganistana, a i prije toga gubitak Krima, sad gubitak Crne Gore.. su strateski pogresan partner. Nista novo isto je bilo sa Britancima koji su podvijali rep pred novom imperijom.

Anyhow, raspali smo se ko kula od karata, nas grupa migranata moze pokoriti.. sta se ima tu vise dodati dragi moji potlaceni sugradjani..

Ustati pa reci veliki vjecni Josip Broz Tito najveci sin nasi naroda i narodnosti.

6 minutes ago, Vywegh said:

Zvjezdica za hapsenje onog mizantropa Alispahica. Trebalo ga davno unplug da ne truje narod.

Ne znam kako truje narod? Što piše o kriminalu u IZ i SDA? Istina da su mu ovi nisu nista napakovali ali to ono dirnes u SDA dirnuo si u sve Bošnjake...

On 10. 09. 2021. at 16:21, Grunf said:

Ne znam kako truje narod? Što piše o kriminalu u IZ i SDA? Istina da su mu ovi nisu nista napakovali ali to ono dirnes u SDA dirnuo si u sve Bošnjake...

Na zalost i sam sam nekoliko pjta sa doticnim imao "belaja"

Licno znam ko ga iz Austrije financira odnosno daje materijal, Covjek nema pojma pise totalne lazi i ne istine ne obracajuci se ni na kog odnosnu na drugu stranu,

Nekoliko puta je bio pozvat nakon blacenja i iznosenja totalnih ne istina da dodje u Austriju saslusa i drugu stranu medjutim oglusio se i sasvim  sam siguran da mu je mjeato tu gdje je trenutno,

Isti je u mandatu Reisa Cerica bio na platnoj listi IZ i uzimao samo takvu lovu kao fol je knjige po Dijaspori prodavao ali je svoju cijenu imao, Tad je sve bilo super, sad kad vise nije dio price sve treba streljati 

FLEKA mu ogromna i nadam se da ce napokon prestati ciniti zlo koje je do sad cinio

• Dislike 1

17 minutes ago, saco said:

Licno znam ko ga iz Austrije financira odnosno daje materijal, Covjek nema pojma pise totalne lazi i ne istine ne obracajuci se ni na kog odnosnu na drugu stranu,

Nekoliko puta je bio pozvat nakon blacenja i iznosenja totalnih ne istina da dodje u Austriju saslusa i drugu stranu medjutim oglusio se i sasvim  sam siguran da mu je mjeato tu gdje je trenutno,

Isti je u mandatu Reisa Cerica bio na platnoj listi IZ i uzimao samo takvu lovu kao fol je knjige po Dijaspori prodavao ali je svoju cijenu imao, Tad je sve bilo super, sad kad vise nije dio price sve treba streljati 

FLEKA mu ogromna i nadam se da ce napokon prestati ciniti zlo koje je do sad cinio

Ma znam to...nego do prije migrantske krize kada je pljuvao po Srbima (čitaj četnicima) i Hrvatima (čitaj ustašama)/kako vole kazati ovi iz SDA/  -bio je uzdizan u zvijezde od iste te IZ ali i SDA i zbog tog mu se gledalo kroz prste i zato je mogao raditi to što spominješ. Zašto tad nije bio izazivanja medjunacionalne mrznje? E sad kad proziva bivšeg poslodavca (osnovano ili neosnovano) sad se hapsi zbog rasne mržnje ili šta ja znam. Nadam se da shvataš šta sam zapravo htio reći...

10 minutes ago, Grunf said:

Ma znam to...nego do prije migrantske krize kada je pljuvao po Srbima (čitaj četnicima) i Hrvatima (čitaj ustašama)/kako vole kazati ovi iz SDA/  -bio je uzdizan u zvijezde od iste te IZ ali i SDA i zbog tog mu se gledalo kroz prste i zato je mogao raditi to što spominješ. Zašto tad nije bio izazivanja medjunacionalne mrznje? E sad kad proziva bivšeg poslodavca (osnovano ili neosnovano) sad se hapsi zbog rasne mržnje ili šta ja znam. Nadam se da shvataš šta sam zapravo htio reći...

Odlicno shvatam sta zelis reci, ali kazem imao sam i licno sa doticnim nekoliko puta, tako da znam sta pisem,

Sad je tamo gdje mu je mjesto ali me cudi da jos njegova ekipa iz Austrije i Australije nije krenula u akciju prikupljanja sredstava da ga izvuku haha

• Like 1

20 hours ago, saco said:

Ma lik je totalno prolupao nema profesionalnosti ni morala obicna ubleha njegov vrhunac novinarstva je bila reportaza sa pijace gdje je istrazivao koliko bosnjaka muslimana kupuje pecenu krmetinu znaci ako se poslije takve reportaze mozes nazvati bilo kojim drugim zvanjem osim da direktno odes u ludnicu i obuces lijepo ispeglanu kosulju skopcas je na ledjima pustis ljude na miru. 

Na svijetu najvise mrzim prelivode sa vama sam dok placate a poslije vam zabijam noz u ledja . Ko se sjeca odmah poslije rata lik je bio okorjeli SDA-ovac mislim cak da je bio i na nekoj listi ali nisam siguran .

Taj bi sutra radio i sa Srbima na rusenju drzave ako mu dovoljno plate kao i onaj Dzevad tvz. strucnjak za terorizam u genocidnoj tvorevini . 

Ja prije odi na neko druzenje sto organizuju Bosanske organizacije u Beneluxu ono da se upoznam sa ljudima sto ti kazes dodju ovakvi likovi proturaju te knjige uzmu lovu i odose . 

On 14. 09. 2021. at 10:52, Barba said:

Ma lik je totalno prolupao nema profesionalnosti ni morala obicna ubleha njegov vrhunac novinarstva je bila reportaza sa pijace gdje je istrazivao koliko bosnjaka muslimana kupuje pecenu krmetinu znaci ako se poslije takve reportaze mozes nazvati bilo kojim drugim zvanjem osim da direktno odes u ludnicu i obuces lijepo ispeglanu kosulju skopcas je na ledjima pustis ljude na miru. 

Na svijetu najvise mrzim prelivode sa vama sam dok placate a poslije vam zabijam noz u ledja . Ko se sjeca odmah poslije rata lik je bio okorjeli SDA-ovac mislim cak da je bio i na nekoj listi ali nisam siguran .

Taj bi sutra radio i sa Srbima na rusenju drzave ako mu dovoljno plate kao i onaj Dzevad tvz. strucnjak za terorizam u genocidnoj tvorevini . 

Ja prije odi na neko druzenje sto organizuju Bosanske organizacije u Beneluxu ono da se upoznam sa ljudima sto ti kazes dodju ovakvi likovi proturaju te knjige uzmu lovu i odose . 

Ne znam jeli stranacki aktivan bio ali znam sigurno da se preko IZ dobro naplatio i kao jedan od uposlenika iste za vrijeme Reisa Cerica, kojeg sad blati samo tako,

Posebno je lovu kupio po Dijaspori sa tim kjnigama tzv predavanjima i sl

Ljiga od covjeka nista drugo

Sustina Srba je u njihovom imenu,koje izvorno znaci Sluge (Robovi),o cemu polovinom X stoljeca govori Konstantin Porfirogenet, u spisu "De Administrando Imperio",gdje doslovno kaze sljedece: "[...] »Srbi« na jeziku Rimljana je riječ koja označava »robove«, a na tom jeziku obično se riječju »serbula« označava obuću robova, a riječ »tzerboulianoi« označava one koji nose jeftinu, siromašku obuću. Srbi su to ime dobili jer su postali robovi imperatora Rimljana[...]" (Konstantin Porfirogenet,De administrando imperio,Glava trideset i druga,str. 153.) I u svim istorijskim izvorima na latinskom rijec "Srbi" se redovno prevodila kao "Sluge",a Srbija kao "Sluganija"(Servia),ili "zemlja Sluga"LOOOOOL...Kao Sluge su dovedeni na Balkan (od strane rimskog cara Heraklija),kao Sluge su se oformili kao narod i to bezobzirno plagirajuci koga su stigli

I u svim istorijskim izvorima na latinskom rijec "Srbi" se redovno prevodila kao "Sluge",a Srbija kao "Sluganija"(Servia),ili "zemlja Sluga"

Nesrpski (ilirski) naziv "njihove" drzave "Raska",nesrpska (avarska) titula vladara "zupan",nesrpska vjera krscanstvo (pokrsteni od strane Nesrbina,vidi pod "Heraklije"),malo poslije toga nesrpska (bizantijska) vjera pravoslavlje,nesrpska (bugarska) ekavica,nesrpsko (bugarsko) pismo cirilica,,nesrpski (slavenski) jezik. Sve sto prakticno imaju originalno kao cinilac u procesu njihovog nastanka jeste njihovo ime "Sluge",a znamo svi koliko je to originalno !

Citava istorija Sluga govori samo o njihovim gospodarima,prvo je to bio Rim,potom Bizantija,pa Turska,Pa Njemacka... U zadnjih stotinjak godina Sluge su ostavljene bez gospodara,i kao takvi zapali su u masovnu psihozu,samobmanivanje i zlocin.Koliko su samo ogrezli u samoobmanivanju,pokazuju brojne cinjenice navedene ovdje.Npr.Sluge bezocno lazu sami sebe dan i noc da su jedini branili "krscansku Evropu" od Turaka,ali nikada ih necete cuti da govore o bici na Nikopolju gdje je na jednoj strani bila vojska "krscanske Evrope"najjaca do tada ikad skupljena,a sa druge Turci i Srbi (Sluge) i tako Turci i Srbi (Sluge) na celu sa Stefanom Lazarevicem poklase na Nikopolju najjacu vojsku "krscanske Evrope" i to tako zestoko da se u narednih 300 godina nije oporavila.Ili,kada se lazu da je Marko Kraljevic bio "najveci borac protiv Turaka",a kraljevic Marko u stvari bio turski vezir...

1871. Srpski književnik M.Milicević napisa: "Ne mogu naši potomci znati istinu o nama, jer je mi i ne kazujemo, nego izlažemo što nam podmiruje racun"

-„Laž je srpski državni interes.“

1172. piše Helmold von Bosau iz Lübecka nakon svojega putovanja Balkanom:

“…zovu se Servi, đavolovi sinovi, bez jarma Božjega, obslužitelji svih prljavština, koji na svojim mjestima na zvjerski način žive, divljiji od životinja.”

Helmoldi Presbyteri Chronica slavorum; In: Monumenta Germanica Historica,

Scriptorum tomus XXI, Hannoverae MDCCCLXVIIII

"...Servi dicuntur, filii Belial, sine iugo Die, illecebris camis & gule dediti & secundum nomen immundiciis omnibus servientes & iuxta locorum qualitatem bellualiter vivendo, bestiis etiam agrestiores."

na talijanskom glagol servire doslovno znaci sluziti nekome ili necemu

na engleskom jeziku, glagol serve znaci isto, From Middle English serven, from Middle French servir, from Old French, from Latin servire (“to be a slave; to serve”), from Latin servus (“slave; servant”)

Dakle,  all in all,  fleka im

4 hours ago, rucica1 said:

Kosovari bez pardona po ko zna koji put. Srbija tj Vučić bez ikakvih odgovora po ko zna koji put. Mislim da je Srbija odavno priznala Kosovo samo Vučić to ne smije priznati narodu

Pricajte vi sta hocete ali kad Srbi krenu na Kosovo bice svega neka se siptari previse ne raduju samo sto ce ovaj put ostati bez pomoci Amerike jer su se stvari dosta promjenile samo se ceka pogodan trenutak. Dosta zemalja povlaci svoj potpis sa priznanja kosova . Amerika je digla ruke od Afganistana tako ce i od Kosova bice isti scenario. Da je neko rekao da ce predati Talibanima sve zivo svako bi se nasmijao. 

Ja osobno smatram da se Kosovo treba vratiti pod suverinitet Srbije i da Srbija treba da garantira sva prava Siptarima .

Meni je glupo kad se nasi raduju a u svom dvoristu imamo Kosovo odnosno genocidnu tvorevinu koja svakim danom najvise nesposobnoscu Bosnjacke politike postaje samostalnija. Ja znam da je ljudima tesko priznati mnogo stvari ali to je realnost .

7 minutes ago, Barba said:

Pricajte vi sta hocete ali kad Srbi krenu na Kosovo bice svega neka se siptari previse ne raduju samo sto ce ovaj put ostati bez pomoci Amerike jer su se stvari dosta promjenile samo se ceka pogodan trenutak. Dosta zemalja povlaci svoj potpis sa priznanja kosova . Amerika je digla ruke od Afganistana tako ce i od Kosova bice isti scenario. Da je neko rekao da ce predati Talibanima sve zivo svako bi se nasmijao. 

Ja osobno smatram da se Kosovo treba vratiti pod suverinitet Srbije i da Srbija treba da garantira sva prava Siptarima .

Meni je glupo kad se nasi raduju a u svom dvoristu imamo Kosovo odnosno genocidnu tvorevinu koja svakim danom najvise nesposobnoscu Bosnjacke politike postaje samostalnija. Ja znam da je ljudima tesko priznati mnogo stvari ali to je realnost .

Ja naprotiv smatram da je samu Srbiju trebalo još 1999 godine nakon udara NATO-a podjeliti na dvije interesne sfere baš kao onomad nacističku Njemačku, jednu dati Zapadu jednu Rusima i tako negdje 50 godina. Čisto sumnjam da Kosovari rade na pamet i bez podrške Zapada. Ali koliko sam skontao zapravo mjere koje su Kosovari uveli su zapravo kontra mjere jer im Srbija radi isto već godinama

14 minutes ago, Grunf said:

Ja naprotiv smatram da je samu Srbiju trebalo još 1999 godine nakon udara NATO-a podjeliti na dvije interesne sfere baš kao onomad nacističku Njemačku, jednu dati Zapadu jednu Rusima i tako negdje 50 godina. Čisto sumnjam da Kosovari rade na pamet i bez podrške Zapada. Ali koliko sam skontao zapravo mjere koje su Kosovari uveli su zapravo kontra mjere jer im Srbija radi isto već godinama

Srbija je posljednjih 7-8 godina ulozila mnogo novca na najsavremenije naoruzanje opremu i obuku vojske i apsolutni su lider po tom pitanju na Balkanu to nije bez razloga. Ja osobno smatram da ce Kosovo izgubiti nezavisnost kad ode posljednji hamer iz americke baze na Kosovu . Njemacka se davno okrenula srbiji a smanjila interes sa Kosovarima.

• Dislike 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...