Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Pozdrav lijepi moji..

Sorry ako sam promašio mjesto za tematiku :D

Ovako, imam jedan problem. Naime, ima jedno mjesec dana sam uzeo u BHTelecomu Samsung a5 2017, meni stvarno jako lijep uređaj, bio oduševljen ko tele na livadi (oduševljenje proizilazi iz same činjenice da sam bio korisnik jedno jakooo dugooo vrijeme Samsung S2 mini, znači totalni reborn :D ). No međutim, problem nailazim na kvalitet GSM prijema signala. Mobitel je uvijek uključen, Wifi je uvijek upaljen, uvijek pune crte po pitanju GSM prijema signala, ponekad urijetko jedna crta manje (mislim, ono kad si u zgradama, betonske konstrukcije bla bla, i za očekivat je to) i  zna se desiti ponekad da mi dođe od VBox dojava kao "zvao te je taj i taj toliko i toliko puta..." ono ispada ko da mobitel nije na mreži. Štos je u tome što se to ne događa često nit ja primjetim taj "drop" signala. Nikad nisam imao problem kad ja nekoga zovem, ide bez problema. Znam jednom frend me nazvao, ja se javio a on urla sa druge strane kao "što si nedostupan bla bla bla" i ja ono kontam "Wtf buraz..", a nakon kad završim razgovor 3 minute iza toga fkt dođe od Telecoma "ko je zvao"...

Jel tu uobičajno tako da signal "šeta" il Telecom "eksperimentiše" sa svojim repetitorom, jer nisam imao tih problema na S2mini. Il uređaj "defektan" iako je nov ?! Znam da je kod njih antena na dnu, pa kao ak ga zakloniš rukom tijelom metalnim objektom bla bla slabiji signal, to stoji, al da učini tako da "krepa" signal da me ljudi ne mogu dobiti?

Btw. promijenio sam sa LTE/3g/2g (auto connect) na 3g only, ko kontam da u toku njegovog "šetanja" poklopi se sa potencijalnim pozivom pa me nekad ljudi ne mogu dobiti.

Bilo kakva ideja bi bila straha za čuti ;)
Nemoj samo one fazone "de sine vrati se na s2mini" ili "de si uzmi s7 ko čoek" :D;)

Ja sam imao isti problem ali ne u Bosni i bilo je do signala - mreze, kad sam promijenio mrezu nemam nikakvih problema sa signalom niti vise primam poruke oblika ko je zvao i sl.

Mislim da je i kod tebe do mreze ne do tel

• Like 1

Hvala vam! Naime u međuvremenu dok nisam dovukao dupe na forum, radio sam testiranja mreže sa aplikacijom zvanom Net Monitor, i fkt doista, 3g pokrivenost je totalno loše, jedino ako ćeš šetati vani tj. biti na otvorenom, mimo debelih betonskih zidova stana, e onda može proći. Tokom očitavanja vrijednost parametara je odskakivalo al nikako kako treba RSSI signal bio između -80 i -90, urijetko da dođe do -70. Na otvorenom malo je bolja situacija. Kad sam žvaknuo na 2g, signal zalijepio na -51, konstantan, moram probati u podrumu da vidim kakva je situacija :D 

U svakom slučaju hvala na savjetima, a taman sam se narajcao da se svađam na šalter službi :D;)

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...