Jump to content
FORUM

Unuka Alije Izetbegovića promoviše Pedere i Lezbejke

Recommended Posts

Nađa Dizdarević-Berberović, direktorica sarajevskog Muzeja "Alija Izetbegović" i unuka prvog predsjedavajućeg Predsjedništva Bosne i Hercegovine Alije Izetbegovića, podržala je LGBTQ populaciju.

Naime imenovana nema nikakvih problema, što više zalaže se da se muškarci opće/imaju odnos sa muškarcima a žene sa ženama. 

Gospođa Dizdarević - Berberović inače kćerka izopačenog bolesnika Bakira Izetbegovića koji je očito nije odgojio u Bošnjačkom muslimanskom duhu,
je inače i Direktorica Muzeja čovjeka koji se strogo zalagao protiv takvih stvari, koji je u zatvoru bio zbog islamskih moralnih vrijednosti. 

Svaki hrišćanin koji kaže "Ja sam protiv svih nemorala koje jevanđelja zabranjuju" je 1000 puta meni bliži od gospođe Dizdarević-Berberović.

Sa najvećim gnušanjem i odvratnošću sam pročitao navedenu vijest (objavljena na klixu i avazu).

Ljudi koji podržavaju seksualne odnose muškarca i muškaraca za mene su gori od četnika, gori od mladića, gori od šešelja jer ti ljudi ne da su
neprijatelji nas muslimana Bošnjaka nego neprijatelji ljudskog roda. 

Ako doživim da pravoslavni popovi budu ti koji će braniti ljudski moral više nego muslimani u Bosni, ja ću se tih takvih muslimana ODREĆI. 

• Like 1
  • Dislike 2

To je uradjeno u sklopu izbornog marketinga doticne bar ja tako mislim nju boli briga za obican svijet a jos manje za pedere ali vazno je dobiti koji glas i od ovih koji se tako izjasnjavaju. 

Ali citav svijet je podlegao na pricu o izjednacavanju i pravima ove populacije ma kako se ona nazivala ja osobno smatram to ozbiljnim poremecajem i bolescu ne do bog da sta kazes protiv ove populacije mozes u zatvoru zaglaviti .

Da se razumijemo meni osobno ne smeta ko koga hebe i ko sa kim zivi protivnik sam da se ova populacija fizicki zlostavlja ili da im se ugrozava sigurnost to je njihovo pravo sta ce raditi u svoja 4 zida nemam apsolutno nista protiv toga .

Meni najvise smeta toliko nametanje da je ovo problem u svijetu smeta mi sto gey par je nesto moderno cool a normalan hetereseksualni bracni par sa djecom se moraju suociti sa mnogobrojnim problemima u modernom svijetu i vecini zemalja EU . Udar na porodicu je kad se zena disklaficira sa posla ili konkursa jer je u drugom stanju te joj se postavljaju razni uvjeti i pitanja na ovom osnovu . Enormno smanjen broj slobodnih dana  za porodiljno a znamo koliko je vazno da majka bude uz bebu privih 9 mjeseci zena doslovno mora da radi do zadnjeg dana termina kad treba da rodi . U velikim gradovima je uvijek problem vrtica i jaslica ko ovo nije prosao ne zna sta je stres .

Zadnjih 20 godina se vrsi konstantno spinovanje kroz medije filmove igrice serije uvijek mora biti neki pederski par u nekoj od radnjih u filmu ili seriji. Iskrivljivanje istorije posebno sto se tice stare Grcke il Rimsko carstva gdje se prikaziva da je svaki car kralj imao mladog deckica i da je pederluk bio normalan kod njih sto nije naucno utemeljeno .

Prije godinu dana kad sam vidio jedan naslov na netu gdje su gradjani Amsterdama ostali zgrozeni jer je zena u parku dojila dijete i toliko negativnih komentara i onda sam svatio kolio je ovaj svijet otisao u qurac . Njima smeta sto zena djite dijete a ne smeta sto se dva cika drze za rukice i ljubekaju po parku . 

Zivimo u svijetu iskrivljenih vrijednosti homo aktivizam ozbiljno udara na normalan svijet najvise na porodicu kao osnovnu jedinku i najvazniji faktor covjecanstva i buducnosti . Ja samo znam da kad bi sve se svelo na homo populaciju i da nema radjanja djece 10 godina da bi za 100 godina citav svijet izumro .

• Like 1
prije 1 sat, Pushiga said:

Kad citas ovakve komentare, kao da zivimo u 1912.

Pa dobro eto živimo u 2020... jel to znači da muslimani mogu biti pederi?

Jel to znači da 2150 možemo ljudožderi biti?

2320 pedofili?

2420... šta dalje?

Ako se već neko poziva na Islam (ko Bakir Izetbegović) neka ne prlja Islam svojom nastranošću.

Pederi ne mogu biti muslimani.

33 minutes ago, Bišćanin Čitaindexiklix said:

Pa dobro eto živimo u 2020... jel to znači da muslimani mogu biti pederi?

Jel to znači da 2150 možemo ljudožderi biti?

2320 pedofili?

2420... šta dalje?

Ako se već neko poziva na Islam (ko Bakir Izetbegović) neka ne prlja Islam svojom nastranošću.

Pederi ne mogu biti muslimani.

Kako ne mogu biti muslimani? Ili kršćani? Ili bilo koje vjere? Na stranu to što vjerske knjige kažu ali istospolni odnosi su puno, puno stariji od bilo koje danas zastupljene religije, maltene prisutne su i stare koliko i čovječanstvo. Možemo se mi ne slagati ili slagati sa tim tvrdnjama ali to je jedna činjenica. Meni ti ljudi ne smetaju ali mi smeta nametanje tog istog putem recimo onih parada ponosa ili bilo na koji drugi način. Čak šta više dobar dio (ne bitno koja je religija u pitanju) sveštenstva ima homoseksualne odnose. A religija to zabranjuje? Ma baš onda. U boldanom je odgovor na tvoje pitanje ali i konstataciju na zadnju tvoju rečenicu.

prije 2 minuta, Grunf said:

Kako ne mogu biti muslimani? Ili kršćani? Ili bilo koje vjere? Na stranu to što vjerske knjige kažu ali istospolni odnosi su puno, puno stariji od bilo koje danas zastupljene religije, maltene prisutne su i stare koliko i čovječanstvo. Možemo se mi ne slagati ili slagati sa tim tvrdnjama ali to je jedna činjenica. Meni ti ljudi ne smetaju ali mi smeta nametanje tog istog putem recimo onih parada ponosa ili bilo na koji drugi način. Čak šta više dobar dio (ne bitno koja je religija u pitanju) sveštenstva ima homoseksualne odnose. A religija to zabranjuje? Ma baš onda. U boldanom je odgovor na tvoje pitanje ali i konstataciju na zadnju tvoju rečenicu.

Pa jesu, zato je u više navrata u jevanđelju i Kur'anu naznačen narodi koji su potpuno uništeni zbog te prakse. 

To što neko sveštenstvo ima te odnose jel ti to aludiraš da se vjera treba mjenjati?

Kod nas na Balkanu je još u 6 vjeku car Justinijan to strogo zabranio ukazom koji je i dan danas valjan u Pravoslavnoj crkvi, a koji ukaz je potvrđen od cara Mehmeda II fatiha kao validan i muslimanima.

https://droitromain.univ-grenoble-alpes.fr/Anglica/N141_Scott.htm

Svako neka pravi sebi novu vjeru ali neka se ne petlja u našu, ako je neko Peder, ne može biti musliman ili hrišćanin.. neka pravi novu religiju, a ne da mi svi mjenjamo religiju da njima paše.. nema od toga ništa.

Iskreno zaboli me ko koga jebe u svoja 4 zida, ako ces u uticnicu ga gurati, guraj brate. Samo me nervira ovo sto @Barba rece, propagiranje toga kao neceg sasvim normalnog i konstantnog bombardovanja s tim gdje god se okrenes, razne parade itd. Mislim neko se lozi i na golden shower, pa ne ide sad po cesti pisati po ljudima i propagirati kako je to normalno, samo jer on to voli.

U zivotu ako ista mrzim, to je nametanje neceg na silu, pa bila to ekstremna religijska/politicka uvjerenja ili pederluk. Ja sam za slobodu ljudi svih uvjerenja, dok god je to dobrovoljno i ne ugrozava sigurnost i slobodu drugih.

Edited by Mofo
  • Like 1
prije 5 sati, Bišćanin Čitaindexiklix said:

Nađa Dizdarević-Berberović, direktorica sarajevskog Muzeja "Alija Izetbegović" i unuka prvog predsjedavajućeg Predsjedništva Bosne i Hercegovine Alije Izetbegovića, podržala je LGBTQ populaciju.

Naime imenovana nema nikakvih problema, što više zalaže se da se muškarci opće/imaju odnos sa muškarcima a žene sa ženama. 

Gospođa Dizdarević - Berberović inače kćerka izopačenog bolesnika Bakira Izetbegovića koji je očito nije odgojio u Bošnjačkom muslimanskom duhu,
je inače i Direktorica Muzeja čovjeka koji se strogo zalagao protiv takvih stvari, koji je u zatvoru bio zbog islamskih moralnih vrijednosti. 

Svaki hrišćanin koji kaže "Ja sam protiv svih nemorala koje jevanđelja zabranjuju" je 1000 puta meni bliži od gospođe Dizdarević-Berberović.

Sa najvećim gnušanjem i odvratnošću sam pročitao navedenu vijest (objavljena na klixu i avazu).

Ljudi koji podržavaju seksualne odnose muškarca i muškaraca za mene su gori od četnika, gori od mladića, gori od šešelja jer ti ljudi ne da su
neprijatelji nas muslimana Bošnjaka nego neprijatelji ljudskog roda. 

Ako doživim da pravoslavni popovi budu ti koji će braniti ljudski moral više nego muslimani u Bosni, ja ću se tih takvih muslimana ODREĆI. 

Ja mislim da si ti zreo za neuropsihijatrije. Ono sad maksimalno ozbiljno i dobronamjerno. 

• Like 1

@Bišćanin Čitaindexiklix - A koji bi bio onda tvoj komentar da postoji ideja u Sarajevu (ali i drugim evropskim gradovima) da se napravi peticija da se dopuste homoseksulani brakovi cak i u Islamu, tj. da se homoseksualni parovi mogu serijatski vjencati u dzamiji? Kako krscani u odredjenim zemljama dopustaju takve brakove i vjencanja i u crkvi, smatra se da s vremenom treba svaka religija da se "prilagodi" vecinskim zahtjevima naroda kojem sluzi kao "oslonac" i to je, citiram "zdrava evolucija religije". Pretpostavljam da postoje ljude koji se pronalaze u 99% svega sto Islam propisuje, ali taj 1% vezano za ljubavnog partnera istog spola, to je instinktivno jace od njih i iz tog razloga oni ne vide nista pogresno da se to dvoje spoji zajedno (religija i ljubav). Uzmimo za primjer, ako bi se ta ideja ostvarila u djelo, iako cisto sumnjam, to znaci da bi ljudi, kojima se to ne svidja bili u manjini. Hipoteticki, ali kako bi se ti u tom, za tebe sci-fi scenariju, onda postavio?

P.S. ovo nije moja izjava ili misljenje, nego sam nasao nekada na netu na nekom blogu clanak.

Edited by jokesOnYou
prije 34 minuta, jokesOnYou said:

@Bišćanin Čitaindexiklix - A koji bi bio onda tvoj komentar da postoji ideja u Sarajevu (ali i drugim evropskim gradovima) da se napravi peticija da se dopuste homoseksulani brakovi cak i u Islamu, tj. da se homoseksualni parovi mogu serijatski vjencati u dzamiji? Kako krscani u odredjenim zemljama dopustaju takve brakove i vjencanja i u crkvi, smatra se da s vremenom treba svaka religija da se "prilagodi" vecinskim zahtjevima naroda kojem sluzi kao "oslonac" i to je, citiram "zdrava evolucija religije". Pretpostavljam da postoje ljude koji se pronalaze u 99% svega sto Islam propisuje, ali taj 1% vezano za ljubavnog partnera istog spola, to je instinktivno jace od njih i iz tog razloga oni ne vide nista pogresno da se to dvoje spoji zajedno (religija i ljubav). Uzmimo za primjer, ako bi se ta ideja ostvarila u djelo, iako cisto sumnjam, to znaci da bi ljudi, kojima se to ne svidja bili u manjini. Hipoteticki, ali kako bi se ti u tom, za tebe sci-fi scenariju, onda postavio?

P.S. ovo nije moja izjava ili misljenje, nego sam nasao nekada na netu na nekom blogu clanak.

Znam znam za to.. ja to i očekujem da se desi.   Ali ti ljudi predstavljaju samo sebe i igraju se vjere, naravno ja kao pojedinac samo kažem: "Ti ljudi nisu naše vjere" Mogu oni sebe zvati muslimanima ili hrišćanima.. ali ni islam ni hrišćanstvo ne priznaje te ljude kao pripradnicima. 

Homoseksualnost u Islamu, Hrišćanstvu je jedan od najvećih grijeha i smatra se teškom izopačenošću. 

11 minutes ago, Bišćanin Čitaindexiklix said:

Znam znam za to.. ja to i očekujem da se desi.   Ali ti ljudi predstavljaju samo sebe i igraju se vjere, naravno ja kao pojedinac samo kažem: "Ti ljudi nisu naše vjere" Mogu oni sebe zvati muslimanima ili hrišćanima.. ali ni islam ni hrišćanstvo ne priznaje te ljude kao pripradnicima. 

Homoseksualnost u Islamu, Hrišćanstvu je jedan od najvećih grijeha i smatra se teškom izopačenošću. 

Da napomenem: nisam religiozan. Ne bih da ispadne da želim nekog isprovocirati ali vodeći se čistom logikom zar ne bi trebalo da svaka religija homoseksualnost prihvati kao nešto normalno ili čak kao nešto od Boga, budući (prema religiji) da nas je sve stvorio sam Bog pa nam je i dao sve sličnosti ali i različitosti po kojima smo jedinstveni te me zanima kako si onda jedan čovjek ili neka grupa ili čak populacija ljudi da za pravo da nametne ostalima "božiju" volju jer je takav stav proizišao od čovjeka a ne od Boga. Bog, kao pojedinac, se nije izjasnio po tom pitanju.

Pitam to sa polazišta filozofije koja mi je bliska a ne sa stajališta (bilo koje) religije, nebitno koje.

• Like 1
prije 10 minuta, Grunf said:

Da napomenem: nisam religiozan. Ne bih da ispadne da želim nekog isprovocirati ali vodeći se čistom logikom zar ne bi trebalo da svaka religija homoseksualnost prihvati kao nešto normalno ili čak kao nešto od Boga, budući (prema religiji) da nas je sve stvorio sam Bog pa nam je i dao sve sličnosti ali i različitosti po kojima smo jedinstveni te me zanima kako si onda jedan čovjek ili neka grupa ili čak populacija ljudi da za pravo da nametne ostalima "božiju" volju jer je takav stav proizišao od čovjeka a ne od Boga. Bog, kao pojedinac, se nije izjasnio po tom pitanju.

Pitam to sa polazišta filozofije koja mi je bliska a ne sa stajališta (bilo koje) religije, nebitno koje.

Koncept Hrišćana i Muslimana je da su Jevanđelje i Kur'an riječ božija, a u tim knjigama je On naveo da je uništavao ljude zbog homoseksualnosti, na tome se bazira vjerovanje onih koji vjeruju. 

Žena ušla u politiku (SDA) i p(r)oziva se na liberalizam  

"SDA je za mene prirodan izbor jer vjerujem u izvorne ideje koje je ova stranka afirmisala, kao i univerzalne ljudske vrijednosti za koje se Alija Izetbegović zalagao i borio"  zarad ličnih interesa

U Sarajevu ima mjesta za sve ljude..ali u koju ćeš ih kategoriju svrstati (kako ćeš ih zvati/nazivati) ..?

Nije se dogodilo jednom : dođem u SA,u neku instituciju,kažem ime i od kud sam..neko prešuti ali se vidi po izrazu face,a neko promrmlja sebi "u bradu" .. autonomaš 

#mošmisliti

#kolkohoš

Ovo je tema koja je u "modernom svijetu" nesto sto je sasvim normalno, kao i da sretnemo m - z par i sl,

Cini mi se da hocemo u EU, modernu, demokratsku tako da u tom slucaju ovakve teme su stvarnost i skoro nikog vise ne zanima dali se za ruke vode m-z ili, z-z kao i m-m par

Opusti se i uzivaj🙂

• Like 2

Plaho ce im podrzavanje LGBT populacije donijeti glasove u primitivnom BH drustvu. Posebno kod njihovog glasackog tijela koje je mentalno zaglavljeno u srednjem vijeku. 

Zena je iznijela neki svoj stav, al ono,  zena je po zanimanju unuka Alije Izetbegovica i debelo nebitna, te stoga i sav besmisao ove teme. Donekle bih i razumio da je tema otvorena jer je to rekao neko utjecajan cije rijeci imaju odredjenu tezinu, al valja spamati. 

Edited by Pavarotti
  • Like 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...