Jump to content
FORUM

Recommended Posts

On 14. 11. 2020. at 19:36, Grunf said:

Službeni rezultati ja mislim 15.12 ili tako nekako u decembru. Nesluzbeno: Biden.

Dobi čoJk izbore bez metra asfalta.

omg..treba izdurati tih mjesec dana..a više od dva do ustoličenja.. Nek nam je bog u pomoći od silnih pisanija i informacija. Džumbus/Cirkus

Edited by L19.S61.
  • 1 month later...
prije 9 sati, Grunf said:

Ovi  Trumpovi teoretičari zavjera ni za moždani udar nisu sposobni a oni bi izvodili državni...jbte koji su ovo debili

Mene samo cudi kako su uspjeli bez ovecih problema da udju u jednu od najosiguranijih gradjevina na svijetu.

3 hours ago, Hysteria said:

Ovo je ona demokratija što su Ameri uveli u Libiju i Irak, Biden bi završio kao Gadafi i Husein da je ona bagra naletila na njega. Likovi policajca na smrt dotukli fuj

Holywood  ameriku predstavlja preko filmova kao savrseno mjesto za zivot medjutim stvarnost je daleko od toga .

Trump je u sustini samo jedan bogati covjek realno a stvarno je osoba bez ikakvog nivoa i morala sa misljenjem ja sve mogu da kupim novcem nula empatije . Meni je dovoljno pogledati u face tih njegovih simpatizera  bude mi jasno o kome se radi tipicni SDAovski krezubi talibani. 

• Like 1

Biden je jedina sansa da se Bosna i Hercegovina ocuva u kakvom takvom obliku. Hoce li imati snage, vremena i moci da nesto uradi to je vec druga prica. Amerika je veoma podjeljena, i podjele su teske, duboke i ozbiljne. Gradjanski rat im se smjesi vec duze vremena i Biden je u teskoj poziciji. Na srecu osigurao je Senat, i republikanci bi se mogli ozbiljno podijeliti, sto je u neku ruku dobra stvar.

Ovo sto Senad forsira pricu o gradjanskoj BiH. Bojim se da je utopija, ne vidim da ista materijala ostalo za takvu ideju. Dva naroda otvoreno djele drzavu, institucije su vise formalnog karaktera, ali ipak za Bidena BiH ima vazno geostratesko znacenje. Ne vidim postojanje ikakve pro bosanske politike koja bi predlagala rjesenja koja bi se mogla razmatrati u USA i EU. Ocigledno je da Biden zeli BiH u NATOu i ne zeli Ruse ovdje. 

TO je uzasno vazno, ali je potupuno zamnemareno, mislim na cinjenu da postoji pro-bosanska, ili pro-bosnjacka politika. Po meni, ako je vec gradjanska drzava utopija morao mi se naci modus operenda da Bosnjaci imaju eksluzivna prava u BiH jer ostala dva naroda imaju 1.3 drzave a mi 0.3. Minimum, minimuma je da ako ovo ostaje ovako da bi Hrvati u Federaciji trebali imati status nacionalne manjine. Oni su vec nazocni u Cro Saboru, a i odluke Haskog tribunala se moraju unijeti u novo drustveno uredjenje.

Inace, topic ili tema buduceg ustrojstva Bih bi trebao biti odavno aktualan na brojnim forumima. Sasvim sigurno ce se Dayton mijenjati.

• Dislike 1
On 12. 01. 2021. at 4:18, Ribar said:

Biden je jedina sansa da se Bosna i Hercegovina ocuva u kakvom takvom obliku. Hoce li imati snage, vremena i moci da nesto uradi to je vec druga prica. Amerika je veoma podjeljena, i podjele su teske, duboke i ozbiljne. Gradjanski rat im se smjesi vec duze vremena i Biden je u teskoj poziciji. Na srecu osigurao je Senat, i republikanci bi se mogli ozbiljno podijeliti, sto je u neku ruku dobra stvar.

Ovo sto Senad forsira pricu o gradjanskoj BiH. Bojim se da je utopija, ne vidim da ista materijala ostalo za takvu ideju. Dva naroda otvoreno djele drzavu, institucije su vise formalnog karaktera, ali ipak za Bidena BiH ima vazno geostratesko znacenje. Ne vidim postojanje ikakve pro bosanske politike koja bi predlagala rjesenja koja bi se mogla razmatrati u USA i EU. Ocigledno je da Biden zeli BiH u NATOu i ne zeli Ruse ovdje. 

TO je uzasno vazno, ali je potupuno zamnemareno, mislim na cinjenu da postoji pro-bosanska, ili pro-bosnjacka politika. Po meni, ako je vec gradjanska drzava utopija morao mi se naci modus operenda da Bosnjaci imaju eksluzivna prava u BiH jer ostala dva naroda imaju 1.3 drzave a mi 0.3. Minimum, minimuma je da ako ovo ostaje ovako da bi Hrvati u Federaciji trebali imati status nacionalne manjine. Oni su vec nazocni u Cro Saboru, a i odluke Haskog tribunala se moraju unijeti u novo drustveno uredjenje.

Inace, topic ili tema buduceg ustrojstva Bih bi trebao biti odavno aktualan na brojnim forumima. Sasvim sigurno ce se Dayton mijenjati.

**Jest, Amerika će čim Bidena inauguriraju, prvo se uhvatiti Bosne i Hercegovine i rješavati sve, od začepljenih kanalizacija, divljih deponija, bespravne gradnje, do kriminala i ganjanja zločestih političara. To što Amerika ne zna đe goni jer je u deep shit, nema kao veze. Mi smo njima prioritet. Vazda se balkanoid uzdao da će ga iz blata izvući neko drugi, a njegovo je da leži, reži i čeka. Eno, slijeću agenti FBI da hapse kod nas, nemaju koga kod sebe.** N.Dž.

Mi možemo samo FORUM  mijenjati / proširivati.

Još dana.

Edited by L19.S61.
prije 7 sati, L19.S61. said:

**Jest, Amerika će čim Bidena inauguriraju, prvo se uhvatiti Bosne i Hercegovine i rješavati sve, od začepljenih kanalizacija, divljih deponija, bespravne gradnje, do kriminala i ganjanja zločestih političara. To što Amerika ne zna đe goni jer je u deep shit, nema kao veze. Mi smo njima prioritet. Vazda se balkanoid uzdao da će ga iz blata izvući neko drugi, a njegovo je da leži, reži i čeka. Eno, slijeću agenti FBI da hapse kod nas, nemaju koga kod sebe.** N.Dž.

Mi možemo samo FORUM  mijenjati / proširivati.

Još dana.

Stvarno si bezvezni depresivac. Nisam to rekao. On nam je zadnja sansa, Koliko ce se baviti snama pored milion problema u kuci je pitanje. Moja poanta je da bosnjacka politika ne postoji. Zalosno je da se Mesic vise trudi od bilo koga u drzavi. Stvarno si teski demagog iz sportslih kladionica.

Pa nece se previse baviti. Politika ce otprilike ostati kakva je bila i za vakat Obame i Trumpa. Americku vanjsku politiku cini citav lanac ljudi i Bosnom se uglavnom bave trecerazredne diplomate. 

Ameri su se iz nase politike drasticno povukli nakon pada Aprilskog paketa kada je stvarno bilo ozbiljnih inicijativa sa njihove strane i kada je izmedju ostalog proguran i Zakon o odbrani. Nakon sto je Silajdzic srusio Aprilski paket, BiH je ostavljena EU na cuvanje i americka politika je ovdje prisutna samo u onoj mjeri koliko je to potrebno da BiH ostane u zapadnoj geopolitickoj sferi utjecaja, odnosno da ne padnemo pod Ruse. Tako ce i ostati. 

1 hour ago, Ribar said:

Stvarno si bezvezni depresivac. Nisam to rekao. On nam je zadnja sansa, Koliko ce se baviti snama pored milion problema u kuci je pitanje. Moja poanta je da bosnjacka politika ne postoji. Zalosno je da se Mesic vise trudi od bilo koga u drzavi. Stvarno si teski demagog iz sportslih kladionica.

Hvala za sve komplimente upućene na moju adresu. (depra,de..gog, kladioničar) Iznio sam mišljenje fb frenda (to ti je ono pod navodnicima,u stvari pod ** .. ** + inicijali) i vlastito (o FORUMu) i vrijeme do preuzimanja USAtrona.

Biden može ! Da li će htjeti ? 'Dejton' je američka ideja. Mogao bi i 'Dejton2' isto biti 'bidenova ideja',zašto da ne. Old boy napravi team koji će da 'igra za bih' . Rezultat ? Živi bili pa vidjeli. Supotpisnike 'dejtona' ne bi trebalo eliminirati u toj igri.

**bosnjačka politika** postoji ! O njenom pravcu i svrsi,ne bih,jer to nije tema ovog topica.

Vidimo se u SK. 😏

Edited by L19.S61.

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...