Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Navaljni, najpoznatiji kritičar Putinovog režima, uhapšen je 17. januara po povratku u Moskvu iz Berlina, gdje se oporavljao od trovanja nervnim agensom u Rusiji u augustu.

Maloprije gledam video kako su tv reporterku uhapsili samo zato što je izvještavala o protestima. Upali su u gomilu novinara i grubo je izvukli.

Pretpostavlja se da je samo danas preko 1000 ljudi uhapšeno. 

Navaljni je poznat kao borac protiv korupcije i čovjek koji je Putinovu stranku Jedinstvena Rusija nazvao partijom „prevaranata i lopova".

Nekoliko puta je bio u zatvoru u Rusiji, a svaki put je govorio da su optužbe imale političku osnovu.

U prošlosti su kritičari Putina više puta bili mete napada u Rusiji, a Kremlj je svaki put negirao umješanost.

Navaljni je od avgusta prošle godine boravio u Njemačkoj gdje je prebačen na liječenje pošto mu je pozlilo u avionu kojim je letio iz Sibira za Moskvu.

Ljekari u Njemačkoj su potom utvrdili da je bio otrovan nervnim agensom novičok, a Putin i drugi visoki zvaničnici Kremlja odlučno su odbacili optužbe da iza toga stoji ruska državna služba.

Vaše mišljenje?

Edited by Vywegh
  • Like 1

Interesantna tematika. Navodno je preko 2600 ljudi uhapšeno. Zanima me hoće li se ovo nastaviti i hoce li demokratija po "uzoru" na arapske zemlje biti dovedena i u Rusiju. Da napomenem nisam zagovornik niti štovatelj Putina ni njegove diktature ali mi ovo miriši na rusko proljeće

• Like 1
12 hours ago, Grunf said:

Interesantna tematika. Navodno je preko 2600 ljudi uhapšeno. Zanima me hoće li se ovo nastaviti i hoce li demokratija po "uzoru" na arapske zemlje biti dovedena i u Rusiju. Da napomenem nisam zagovornik niti štovatelj Putina ni njegove diktature ali mi ovo miriši na rusko proljeće

Nista mu nemogu, nema tu ni d od demokratije, covjek je usvoio zakon da mi niko nista nemoze radi sta hoce.

6 minutes ago, saco said:

Nista mu nemogu, nema tu ni d od demokratije, covjek je usvoio zakon da mi niko nista nemoze radi sta hoce.

Dok je Medvedev bio predsjednik, Putin je kroz parlament progurao zakon o neograničenom broju predsjedničkih mandata. Zadnji zakon koji je donio odnosi se na trajni imunitet svim članovima vlade. Što znači da ni nakon prestanka mandata ne mogu biti krivično gonjeni. 

Mislim da bi mu se i sam Satljin divno.

• Like 1
6 minutes ago, Vywegh said:

Dok je Medvedev bio predsjednik, Putin je kroz parlament progurao zakon o neograničenom broju predsjedničkih mandata. Zadnji zakon koji je donio odnosi se na trajni imunitet svim članovima vlade. Što znači da ni nakon prestanka mandata ne mogu biti krivično gonjeni. 

Mislim da bi mu se i sam Satljin divno.

Upravo to pisem, covjek je kroz zakon provukao odluku da moze biti predsjednik koliko hoce haha a i trajni imunitet, tako da 😀

• Like 2

Ako neko misli da zemlja kao Rusija može funkcionirati bez Putina ili nekog kao on onda se grdno vara ista stvar je i sa nama zemljama bivše Jugoslavije čim je umro nikad prežaljeni Tito opće rasulo . 
Putin jeste diktator ali je sačuvao i osnažio Rusiju po svakom pogledu bolje imati jednog diktatora nego kao kod nas milion gdje je predsjednik mjesne zajednice Bog i sud i sudac i mudrac jer dolazi iz vladajuće stranke . 

57 minutes ago, Barba said:

predsjednik mjesne zajednice Bog i sud i sudac i mudrac jer dolazi iz vladajuće stranke . 

Pa to je Putin, ima sam malo veću Mjesnu zajednicu. Putin Pupan. Pupu 😆

Šalu na stranu... slažem sa tvojim mišljenjem. Rusija je ogromna zemlja, najveća na svijetu, jel', ali je teško pojmiti ljudima šta to znači. 144.5 mil stanovnika rasporedjenih na 17 mil km2. Kulturološke razlike između ruskog zapada i istoka su ogromne, a one same u mnogočemu odudaraju od zapadnjačkih pa otuda sklonost nama da ih osuđujemo. To uopće ne znači da su oni u krivu, a mi u pravu ili obrnuto. 

Putin, nakon alkosa Jeljcina u tranzicijskoj Rusiji jeste bio osvježenje na političkoj sceni i svojevrsan revolucionar koji je zadržao model vladanja željeznom šakom ali se ujedno i otvorio ka svim svjetskim tržištima što je značajno utjecalo na GDP pa samim time i životni standard. 

E sada, ima prostora za demokratizaciju zemlje još ali je pitanje koliko to, većinski pravoslavno/slavenskom etnosu koji je na vlasti, odgovara. 

Vecina vas ne razumije kako se odvijao zivot u Rusiji prije i poslije pedesetrojke narod je bio doslovno gladan pogotovo po velikim gradovima posebno ako se doda Cecenski rat koji ih je najvise oslabio po svakom segmentu  ali su ipak na kraju svatili i jedni i drugi te su nastavili zivjeti kako treba i dolikuje normalnim ljudima u sklopu Ruske federacije. 

Zivot danas u Rusije je boilji od zivota vecine EU zemalja o tome se ne prica u vijestima jer je to javna tajna.

Ja sam vise puta bio u Rusiji imam tamo dosta prijatelja Rusija je prelijepa zemlja za ne povjerovati slobodno mogu reci da su tamo najljepse zene na svijetu to je definitivno nema dalje . Cak sam se vozio kroz Rusiju vise od 1800km. od Moskve do Groznog znaci rentana  lada Niva od volana sam ojacao ruke kao da sam bio u teretani .

Ja znam da Putin nije cvjecka ali tolike razlike i lud narod moze samo cvrsta saka da drzi na okupu inace Ujedinjeno Kraljevstvo i Amerika brzo ubace crv raskola i pobune 

Barba ti mene podsjećaš na neke prijatelje iz Rotterdama koji se druže sa bogatim Rusima koji su tamo glavni npr. za uvoz voća i povrća pa onda svršavaju na Putina i Rusiju. Kao što se neki druže sa bogatim Turcima pa kad im idu u goste u Istanbul i Antaliju svršavaju na Erdogana i Tursku. Isto sranje, da je sve tamo tako bajno ne bi ovi živjeli u Nizozemskoj i Njemačkoj, tu se bar ne moraš bojati hoće li te mrak progutati ako nešto pogrešno napišeš

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...