Jump to content
FORUM

Recommended Posts

4 hours ago, gerix said:

Evo danas Vlada USK na našu štetu (OPET) izdvojila 10.000 KM za migrante... pa zašto ???? Zar EU nije do sada dala 62 miliona KM ? Zar EU mjesečno ne plaća svoje troškove prema hotelu Sedra gdje borave migranti te sve ostale troškove ?

Migranti hodaju po Bihaću goli i bosi, bolesni, smrdljivi .... zašto ? Pa do sada ste mogli napraviti 4 hotela na nekoj livadi i smjestiti te ljude ako ste već dogovorili da ti ljudi ostanu ovdje.

Kakvih 10.000 ? Pa je li mi zato plaćamo poreze kako bi se vi rasipali našim parama ? Ili je tih 10.000 za nešto drugo ? Stvarno mi nije jasno.

Očito je prijatelju da je u igri viša politika, kad su mogli da nam u centar grada puste ilegalne strance o kojima niko ne zna ništa da se slobodno šetaju i rade šta god požele... Sramno je što i dalje vlasti u USK mirno gledaju na to sve, a u gradu ih je sve više, pitam se šta treba da se desi a da oni konačno preuzmu kontrolu i očiste grad od migranata koji ga kontinuirano i bestidno prljaju. Očito je da smo mi građani našim vlastima na zadnjem mjestu, a to su pokazali i svojom nesposobnosti da osiguraju vikendice i kuće naših komšija i naše rodbine koji su u inostranstvu. Da se razumijemo, nemam ništa protiv migranata, moj bijes je nastrojen striktno prema vlastima koje su nesposobne da zaštite kako nas građane tako i našu imovinu. Od prvog dana su trebali da preuzmu kontrolu i ograniče kretanje, ali gotovo sada... 

Edited by Ammar
  • Confused 1

On 14. 09. 2018. at 23:32, gerix said:

Prije svega, super da ste vratili forum. Stvarno je osvježenje nakon toliko vremena.... 

Evo ja ću otvoriti novu temu koja je jako aktuelna u posljednje vrijeme u Bihaću, a to su migranti i migrantska kriza. Ovdje možete pisati sve informacije o tome i sva događanja koja su vezana za njih...

U posljenje vrijeme se priča i govori o tome da će ipak đački dom biti novi dom migranata... koliko ima istine u tome ?

Nažalost, njihov dom će biti Bihać ili BiH, naravno onih koji ne uspiju otići. Nisu ludi da se vrqte u Srbiju jer znaju da bi ih vratili tamo od kud su došli. Naš narod masovno ide u inostranstvo, oni dolaze ovamo i popunit će tu prazninu koja nastaje zbog odlaska naših ljudi.

• Like 1

11 minutes ago, Jasmin Rakić said:

Nažalost, njihov dom će biti Bihać ili BiH, naravno onih koji ne uspiju otići. Nisu ludi da se vrqte u Srbiju jer znaju da bi ih vratili tamo od kud su došli. Naš narod masovno ide u inostranstvo, oni dolaze ovamo i popunit će tu prazninu koja nastaje zbog odlaska naših ljudi.

Da ti nije Dodick drzao katedru gdje kad tako pricas :D

Ne boj se, nece ostati ovdje kao ni nasi mladi ljudi sto ne ostaju. 

• Like 1

11 minutes ago, Vywegh said:

Nije meni Dodik ništa držao. :D

Nemoj biti toliko uvjeren da neće ostati. Ovo što se dešava nije stvar izbora, ovo je malo viša politika. Kako im se djeca rađaju ovdje tako će se i ženiti ovdje i svašta nešto, sve dok smo mi nijemi posmatrači. Pogledaj malo oko sebe, pa ti ljudi imaju veća prava nego mi koji smo rođeni ovdje. Nađi se iza ponoći na ulici bez lične karte dobit ćeš kaznu, a oni se slobodno kreću kad god požele i gdje god požele, ne zna se ni ko su ni šta su. Uvode svoja pravila, opijaju se na mjestima gdje je nekad bihaćka omladina bila, ali neka tako i treba, naš narod bi rođenu mater prodao da može.

• Like 1
  • Upvote 1

2 hours ago, Vywegh said:

Ako malo opreznije citas novosti vezane za krizu mozes primjetiti da neke akcije vezane za ovaj pogranicni dio eu misli provoditi tek 2020-te. Mislim da je sve jasno. 

• Like 1
  • Upvote 1

On 15. 09. 2018. at 8:19, Vywegh said:

Nisam odavno bio u Bihacu, nazalost. Je li istina da ih ima na svakom cosku. Ovi podaci u medijima su malo zbunjujuci sto se tice broja. Primjetio sam da varira od 1600 pa do 5200 u Bihacu. Sta je istina? Negdje izmedju ili...

Tek covjek kad vidi uvjeri se koliko ih ima , ovako kad neko prica ne mozes ni zamislit koliko je to strasno 

On 15. 09. 2018. at 11:29, stacemi said:

Ja sam jučer baš prolazio alejom, strašno je za vidjeti one šatore. Prije svega, ono nije život jednog čovjeka, ali još ide zima, teško se građanima Bihaća. Već sad im je postalo hladno, a kad dođe zima, strašno će biti. A i da se renovira Đački dom, nema šanse da ih sve prihvati

Bas to 

• Like 1

Evo ih kod mene u Bakšaišu, dvoje spavaju na šetalištu, ne krivim njih, krivim sistem koji je razocarao u svakom pogledu da uradi bilo sta konkretno da skloni migrante sa ulica i tako osigura i nas građane a i njih.  Pričao sam sa jednim od njih rekao mu da nije sigurno da ovdje spavaju zbog zmija itd. Naglasio da ne ostavljaju smeće i da poštuju našu prirodu dao im malo hrane i valjda su se uputili u đački dom. 

Teško nama sa ovim vlastima... 

Edited by Ammar
  • Like 1

5 minutes ago, Patron said:

Ljudi šta se dešava u borićima, hitne su tamo čujem?!

Nemam pojma, nisam u blizini, u Bakšaišu sam... Da nije opet kakav obračun?

• Like 2

5 minutes ago, Patron said:

Ljudi šta se dešava u borićima, hitne su tamo čujem?!

Između sebe se počeli komešati. Nervoza, daleko od kuće, nemogućnost prelazska granice..

• Like 2

Sinoć su u Bihaću nadzorne kamere postavljene na privatnoj kući zabilježile pokušaj ulaska migranta u istu

• Like 1

Ja bih 9ve provalnike mlatio dok krv ne pocnu pisati. Mater im jebem, izidjes im kao domacin u susret, cinis sve sto mozes da im priustis osnovne zivotne stvari da prezive, a kako se oni zahvaljuju? Ovako?

Naravno, ne govorim o svima nego samo o ovim nasilnicima i pljackasima.

• Like 1
  • Upvote 1

Citiram, riječi gradonačelnika ako se ne riješi smještaj prije zime 

“Ukoliko se to ne uradi, ja ću do zime tražiti da se migranti isele u Sarajevo, a objekat zapečati, budući da je u vlasništvu Grada. "

Šta se čeka gradonačelniče? Da li treba  (ne daj Bože) da padne mrtva glava, a da vi djelujete?! 

Edited by Ammar
  • Like 1
  • Upvote 1

Zena iz Hadzica prica da su kod njih u izbjeglickom smjestaju pod stalnom kontrolom .

Nema izlaska kad hoces i hodanja kud hoces. Kod nas rade sta hoce  a policija

se (a i njih) ljudskim pravima brani.

Po  Kladusi usred dana u kuce ulaze i kradu. 

Sve te i takve treba dobro pretuci i nazad u Sarajevo vratiti pa nek se tamo o njima pobrinu.

Dok god narod nepocne reagovati i oni ce sve vise dolaziti.

• Like 2

<iframe width="775" height="461" src="https://www.youtube.com/embed/aLvdvwujOD8" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe> 

Sigurnosne kamere snimile pokušaj ulaska mgranta u privatnu kuću... Ovoga se ovakvog može još očekivati kako zima ide 

• Like 1

2 hours ago, Ammar said:

Citiram, riječi gradonačelnika ako se ne riješi smještaj prije zime 

“Ukoliko se to ne uradi, ja ću do zime tražiti da se migranti isele u Sarajevo, a objekat zapečati, budući da je u vlasništvu Grada. "

Šta se čeka gradonačelniče? Da li treba  (ne daj Bože) da padne mrtva glava, a da vi djelujete?! 

Šta ako se to ne desi ? Šta je činiti ? Narod mora reagirati i zaštiti sebe i svoju imovinu. Vlast zanima u narednom periodu kako će zadržati svoje pozicije, a oni novi kad dodju ce gledati kako da sjednu i da se snađu i osuđivati prethodne da su oni "ostavili" problem i da mi budemo strpljivi.

Srbija izjavila da oni ne žele biti "leglo migranataa", po tome se zaključuje da ih sve "upućuju" u BiH.

• Like 1

12 hours ago, Kula said:

Cuo sammi ja dvije hitne prodjose prema boricima. Zna li ko sta ?

Sinoc u 22h izboden jedan od migranata, prica covjek koji cuva lovacki dom.

Obadvojica su u alkoholiziranom stanju bila...

Kazu da je bila jako ruzna scena.

• Like 1
  • Sad 1

2 hours ago, rucica1 said:

Zena iz Hadzica prica da su kod njih u izbjeglickom smjestaju pod stalnom kontrolom .

Nema izlaska kad hoces i hodanja kud hoces. Kod nas rade sta hoce  a policija

se (a i njih) ljudskim pravima brani.

Po  Kladusi usred dana u kuce ulaze i kradu. 

Sve te i takve treba dobro pretuci i nazad u Sarajevo vratiti pa nek se tamo o njima pobrinu.

Dok god narod nepocne reagovati i oni ce sve vise dolaziti.

To jest... ali kojim ljudskim pravima? Ne mozes ilegalno uci u neku drzavu, bez dokumenata, raditi sta hoces, pa se pozivati na slobodu kretanja u istoj... a postivajuci njihova prava, ugrozavaju slobodu kretanja domacinu, gradjanima i drzavljanima BiH. Moze se njima uvesti policijski sat, ograniciti kretanje, ali problem je sto nemamo opreme, a ni ljudstva za takvo nesto.

Edited by Perovich
  • Like 1

1 hour ago, gerix said:

Šta ako se to ne desi ? Šta je činiti ? Narod mora reagirati i zaštiti sebe i svoju imovinu. Vlast zanima u narednom periodu kako će zadržati svoje pozicije, a oni novi kad dodju ce gledati kako da sjednu i da se snađu i osuđivati prethodne da su oni "ostavili" problem i da mi budemo strpljivi.

Srbija izjavila da oni ne žele biti "leglo migranataa", po tome se zaključuje da ih sve "upućuju" u BiH.

Pa i ako se ne desi, to se mora rijesiti, a ako se ne rijesi treba da se digne cijeli Bihać, i lijepo na proteste ili oni ili mi... 

• Like 1

3 minutes ago, Ammar said:

Pa i ako se ne desi, to se mora rijesiti, a ako se ne rijesi treba da se digne cijeli Bihać, i lijepo na proteste ili oni ili mi... 

Ali kome protestvovati ? Sami sebi ? Ovi naši poglavari ili nemaju uticaja i ovlasti ili su u "talu".

• Like 1

7 minutes ago, gerix said:

Ali kome protestvovati ? Sami sebi ? Ovi naši poglavari ili nemaju uticaja i ovlasti ili su u "talu".

Ja sam kritikovao više puta odnos vlasti prema svemu ovome. Znači treba naći način pod hitno da se nešto poduzme, ili mirni protesti ili da bojkotujemo vlastiti grad da ne izlazimo iz kuća dok ne riješe ovaj problem, počelo je sa obračunima, noževima, provalama, krađama, a kako će se završiti to Bog dragi zna.

Screenshot_9.png

• Like 1

https://www.biscani.net/pogledajte-sukob-izmedju-migranata-i-osiguranja-u-bihacu-povrijedjena-jedna-osoba-video/

U Đačkom domu u Bihaću jutros oko 8 sati došlo je do incidenta između migranata i osiguranja Službe za poslove sa strancima BiH, potvrđeno nam je u MUP-u USK. Tom prilikom je povrijeđena najmanje jedna osoba.

Kako nam je kazala glasnogovornica Snežana Galić, incident je odmah prijavljen policiji i patrola je upućena u Đački dom te će više informacija o događaju biti poznato kasnije.

Na snimku koji je u posjedu portala Klix.ba vidi se, između ostalog, jedan migrant čija je glava krvava, a njegova sestra tvrdi da ga je napala policija.

“Sjedili smo u šatoru kada je došla policija i rekla nam je da moramo ići. Mi se nismo bunili samo smo tražili da nas puste da pokupimo sve stvari. Međutim, policija je počela psovati i napali su mog brata i roditelje”, kazala je sestra povrijeđenog migranta.

Glasnogovornica MUP-a USK nam je pak kazala da kantonalna policija nije učestvovala u incidentu, nego da je riječ o osiguranju Službe za poslove sa strancima.

Podsjećamo, u Đačkom domu i sinoć se desio incident u kojem je teže povrijeđen maloljetnik iz Pakistana kojeg je nožem napao drugi migrant.

• Like 1

2 hours ago, Perovich said:

To jest... ali kojim ljudskim pravima? Ne mozes ilegalno uci u neku drzavu, bez dokumenata, raditi sta hoces, pa se pozivati na slobodu kretanja u istoj... a postivajuci njihova prava, ugrozavaju slobodu kretanja domacinu, gradjanima i drzavljanima BiH. Moze se njima uvesti policijski sat, ograniciti kretanje, ali problem je sto nemamo opreme, a ni ljudstva za takvo nesto.

O tome i govorim.🙂

Nadlezni, pocevsi od gradskih,regionalni i drzavnih, trebali bi bolje ljudska prava proucit.

U njima nigdje nestoji da se kriminal (pod kriminal ubrajam i nelegalan ulazak u jednu zemlju) i nasilje mora stiti.

Ako neznaju raditi neka sa funkcije sidju..

U nas dozvoljavaju da im gradjani "stanove" iznajmljuju a prije nekoliko nedelja gledam slovenci javno - medijski upozoravaju gradjane da

nesmiju izbjeglice pomagati a kamoli pod kiriju ih uzimati.

To sto nemamo opreme i ljudstva - pa tamo gdje su do sad, za te svrhe dobijeni novac ulagali , tamo neka ih smjeste.

Nezaposlenog ljudstva ima dovoljno. 

• Like 2

8 minutes ago, rucica1 said:

O tome i govorim.🙂

Nadlezni, pocevsi od gradskih,regionalni i drzavnih, trebali bi bolje ljudska prava proucit.

U njima nigdje nestoji da se kriminal (pod kriminal ubrajam i nelegalan ulazak u jednu zemlju) i nasilje mora stiti.

Ako neznaju raditi neka sa funkcije sidju..

U nas dozvoljavaju da im gradjani "stanove" iznajmljuju a prije nekoliko nedelja gledam slovenci javno - medijski upozoravaju gradjane da

nesmiju izbjeglice pomagati a kamoli pod kiriju ih uzimati.

To sto nemamo opreme i ljudstva - pa tamo gdje su do sad, za te svrhe dobijeni novac ulagali , tamo neka ih smjeste.

Nezaposlenog ljudstva ima dovoljno. 

Upravo to. Rješenje ima ali ga nema ko primjeniti!  Ovdje bi morala reagovati državna vlast, a ne ignorisati i slati ilegalne migrante i dalje u USK. Takvu smo vlast birali mi građani nažalost.

Ovo je rezultat nesposobne vlasti... Sjedi narode  gledaj i plači... 

• Like 1
  • Upvote 1

Na ovom snimku INCIDENTA se jedino čuje da psuju migranti. Kada napadaju policijske službenike šta tek mogu očekivati obični građani. Naravno snimak je dorađen u propagandne svrhe, imaju čak i naratora koji govori gdje se ovo dogodilo, i isgurno će biti uručeno bandi iz raznih NVO koji na ovoj krizi zarađuju milione a ne žele da shvate da je napad na policijsku uniformu napad na državu.

Koji krikovi i cirkus,kazu u srbiji im bilo super,ne razumijem sto ne odu nazad svojoj braci na istok,svi oni kad dodju na zapad odmah se bave kriminalom,silovanjem..........ne zalim nikoga od njih,nase izbjeglice su bile najkulturnije ikad,sad svapski politicari kukaju sto su vracali nase kuci

• Like 2

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...