Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Policija zabranila blokadu Bire jer nije pravovremenom najavljena a takoder zbog moguceg remecenja reda i mira te ugrozavanje sigurnosti. Bravo za policiju, to sto na okupu imas 3000 divljaka iz kamenog doba, to nije ugrozavanje sjgurnosti, da ti pamet stane. 

• Thanks 1
  • Upvote 2

prije 12 sati, Haldir said:

3.804 ljudi je ubijeno, od čega 927 djece, dodatnih 7 hiljada je ranjeno u Afganistanu u 2018. godini. 

17.000 ljudi je ubijenu u Iraku u 2017. i 2018. godini. 717 u tekućoj godini.

262 teroristička napada na granici Pakistana i Afganistana. Samo u njima je ubijeno 595 ljudi, a ranjeno preko 1000 u Pakistanu. 

20. maja 2017. samo jedan teroristički napad ubio je 141 osobu a ranio preko 100 u Libiji. U istom mjesecu godinu dana kasnije, u terorističkim napadima ubijeno je 47, a ranjeno 54 ljudi i djece. U Libiji je počeo rat.

Prvi put u 26 godina, Alžir je 2018. godine prvi put bio bez terorističkih napada. 30% mladih do 25 godina u toj državi je nezaposleno. Preko 13 miliona ljudi živi ispod granice siromaštva. 

Iran je s druge strane relativno sigurna zemlja, bez rata, terorizma, sa malom stopom kriminala. Ali ima 30% nezaposlenih mladih ljudi i represivan aparat koji je samo u 2 mjeseca (decembar 17. i januar 18.) uhapsio skoro 5.000 ljudi, stotine studenata od kojih su većina završili na dugogodišnjim robijama zbog traženja vlastitih prava. 

Ako neko i dalje misli kako je život u ovim državama prelijep i ako ga misli usporediti sa životom u BiH, radije neka to ne radi. Dakako da ima određen dio onih koji su ilegalno u Evropu krenuli kako bi izbjegli zakonske sankcije, ili pak što se jednostavno žele domoći zapadnog života, ali AFganistan, Pakistan, Irak, Libija, Sirija, Alžir, pa i druge države nisu i neće nikad ni biti sigurne. 

U Africi i na Bliskom Istoku ratovi traju desetljećima, pa i stoljećima. Od kad znam za sebe uvijek je u dnevniku bila neka vijest o nekom ratu, građanskom ili međudržavnom, ili o napadima na civile. Pa NIKADA do sada nismo imali milijune ljudi koji organizirano provaljuju u Europu. Dakle, sada ih je netko ciljano i organizirano pokrenuo. Ista je stvar i u srednjoj Americi. Tamo oduvijek plamte revolucije i građanski ratovi, pa smo tek sada po prvi put imali organiziranu hordu kako provaljuje u SAD. Također, netko ih je sada ciljano i organizirano pokrenuo. 

A i čudan je to neki terorizam u Aziji i Africi, izgleda da se radi o supersofisticiranim napadima koji ciljano ubijaju mušku populaciju u dobi od 20-30 godina koja je očito najugroženija, jer takvih je u dolazećim hordama 95%. Biti će da ih se napada biološko-kemijskim oružjem na način da ih dio pobije, a dijelu ciljano uništi pasoše i osobne dokumente, i još im u džepove gurne po 10 tisuća dolara, desetak pametnih mobitela s GPS-om, a djeluje i neurološki na način da u njima ubije svaku empatiju za žene, djecu i starce koje onda ostavljaju u tom terorističkom paklu.

• Thanks 1
  • Upvote 2

53 minutes ago, Rijecanin said:

Policija zabranila blokadu Bire jer nije pravovremenom najavljena a takoder zbog moguceg remecenja reda i mira te ugrozavanje sigurnosti. Bravo za policiju, to sto na okupu imas 3000 divljaka iz kamenog doba, to nije ugrozavanje sjgurnosti, da ti pamet stane. 

Policija u ovom slučaju onemogućava neposrednu demokratiju samih građana koji izražavaju svoje nezadovoljstvo. Ovo je protiv ustavno djelovanje policije što je nedopustivo u demokratskim sistemima ovakve stvari nije radila ni Slobina policija ni u najcrnjem periodu u Srbiji .

Na kraju policija će nas tući hapsiti jer su postali instrument IOM a .

Sramota . Bišcani da su pravi danas bi se skupilo 10000 ljudi najmanje ispred Bire i sve blokirali pa i pod cijenu sukoba sa policijom jer se mora početi klupko odmotavati.

• Thanks 1
  • Upvote 1

16 minutes ago, Barba said:

Policija u ovom slučaju onemogućava neposrednu demokratiju samih građana koji izražavaju svoje nezadovoljstvo. Ovo je protiv ustavno djelovanje policije što je nedopustivo u demokratskim sistemima ovakve stvari nije radila ni Slobina policija ni u najcrnjem periodu u Srbiji .

Sramota . Bišcani da su pravi danas bi se skupilo 10000 ljudi najmanje ispred Bire i sve blokirali pa i pod cijenu sukoba sa policijom jer se mora početi klupko odmotavati.

Ovo sve vise vodi i mirise na gradjanski rat - protiv domicilnog stanovnistva.

Pazi, kad cujem nije najavljeno na vrijeme. Sto policija nije dala svoju najavu i rekla nesto nego kad su ljudi krenuli onda pocinje 

Znaci policija je ovdje napravila gresku i radi protiv svog naroda - covjek je javno najavio i reko da ima dokumentaciju.

Fujj Bosno - bjezite narode sto dalje iz nje!!! Zali boze onih sto su svoje zivote dali za nju! Fujj , fujj fujj!

• Thanks 1
  • Upvote 1

Ja kad sam još 15 tak god.govorio da mi nemamo svoju policiju i vojsku već prozapadne sluge koje će se okrenuti protiv svog naroda i to ne svjesno proglasise me ludakom. Zapad je već instalirao svoje kucke na svim nivoima vlasti počevši od IZ pa do civilno vojni struktura.

• Upvote 2

13 hours ago, Sadik said:

Koliko u BiH ljudi zivi ispod ili na granici siromastva ? Koliko mladih je ova usrana pljackaska politika otjerala u svijet ? O kome mi trebamo da brinemo i koga da hranimo ? Narkomane, kriminalce, ubice, isilovce , silovatelje ?  Ima i BiH svoju crnu statistiku ... pitam te kako prezivljavaju penzioneri sa penzijama od 300-400 KM, kako zive cetvoroclane porodice sa platom od 500 KM ? Kako se lijece  Bh djeca ? 

Jesu li oni znali da se u BiH ginulo svakog dana, da je ovdje bio rat 4 godine ? Nisu i nije ih ni briga ...

Moj odgovor se odnosio na tvrdnju da ovi ljudi više nemaju od čega bježati. BiH, kao i nabrojane, ima iste probleme. Moje pitanje sad glasi, a zbog čega bježimo mi? Zar mi imamo neko ekskluzivno pravo da bježimo od politike, siromaštva, bijede, nepravde, oni nemaju? Šta ti to opravdavaš time što mi bježimo u svijet kao i oni?

5 hours ago, Lidjo said:

i sta to ima sa nama? Sta mi ili Europa tu moze? Ne moze Europa probleme svih tih zemalja rijesiti.

U EU je prosjek 17 % nezaposlenosti mladima. Kroz digitalizaciju ce ova stopa se povecavati u narednom periodu.

Izvor: ekonomska komora Austrije http://wko.at/statistik/Extranet/Bench/jarb.pdf

Zar Europa moze sve te drzave spasiti? Ako Europa ne pocne vracati ove ljudi nazad dobice i sama sve vise problema i nereda kao sto su u Francuskoj ili u Engleskoj gdje su ljudi izglasali da zele napustit EU

Najveći broj njih ne želi ni u Španiju ni u Grčku. Šta to Njemačka ima sa nama? Zašto mi to možemo u Njemačku i zašto bi Njemačka trebala spašavati nas a ne njih? 200 hiljada je ljudi tražilo azil u Njemačkoj 2014. godine, 500 hiljada 2015. godine, 800 hiljada 2016. godine, 230 hiljada 2017. godine. 1,7 miliona ljudi je u cijeloj ovoj krizi krenulo isključivo u razvijene, a ne zemlje u teškoj ekonomskoj krizi poput Grčke ili Španije. 

U Njemačkoj je nezaposleno samo 5.6% mladih ljudi, a ukupna nezaposlenost je 3.1% radne snage. 

4 hours ago, toby said:

U Africi i na Bliskom Istoku ratovi traju desetljećima, pa i stoljećima. Od kad znam za sebe uvijek je u dnevniku bila neka vijest o nekom ratu, građanskom ili međudržavnom, ili o napadima na civile. Pa NIKADA do sada nismo imali milijune ljudi koji organizirano provaljuju u Europu. Dakle, sada ih je netko ciljano i organizirano pokrenuo. Ista je stvar i u srednjoj Americi. Tamo oduvijek plamte revolucije i građanski ratovi, pa smo tek sada po prvi put imali organiziranu hordu kako provaljuje u SAD. Također, netko ih je sada ciljano i organizirano pokrenuo. 

A i čudan je to neki terorizam u Aziji i Africi, izgleda da se radi o supersofisticiranim napadima koji ciljano ubijaju mušku populaciju u dobi od 20-30 godina koja je očito najugroženija, jer takvih je u dolazećim hordama 95%. Biti će da ih se napada biološko-kemijskim oružjem na način da ih dio pobije, a dijelu ciljano uništi pasoše i osobne dokumente, i još im u džepove gurne po 10 tisuća dolara, desetak pametnih mobitela s GPS-om, a djeluje i neurološki na način da u njima ubije svaku empatiju za žene, djecu i starce koje onda ostavljaju u tom terorističkom paklu.

I šta to opravdava, ta činjenica da se na tim prostorima desetljećima ratuje? To neko treba da se navikne na tu situaciju, i da to prihvati kao svakodnevnicu u životu? Do sredine ove prošle godine imao si skoro 5.8 miliona Sirijaca koji su stekli status izbjeglica širom svijeta (naravno da nisu svi iz aktuelnog rata). Sasvim je logično da će organizirano početi bježati od nasilja i smrti. To što je taj val sa sobom pokrenuo milion drugih, nimalo ne dokazuje tezu da je neko organizirano pokrenuo akciju naseljavanja Evrope afroazijskom populacijom. Druga najveća brojka izbjeglica dolazi iz Afganisstana. Obje zemlje su zahvaćene teškim ratom. 

Svakako, nekoliko miliona mladih ljudi je na put krenulo opremljeno sa 10 hiljada dolara i mobitelima ukupne vrijednosti od nekoliko hiljada dolara. 

70-ih je 2 miliona Vijetnamaca otišlo u druge države. Skoro 3 miliona ljudi je napustilo Afganistan nakon invazije Svojetskog saveza, većinom svi u Pakistan. 3.6 miliona ljudi je napustilo Evropu i svijet i preselilo se u Izrael. Historija ljudskih migracija piše se od pamtivijeka i ovo je jedna od najvećih, jer je rat istovremeno zahvatio preko 400 miliona ljudi. Ako pri tome dodamo siromaštvo i život na rubu smrti, pričamo o milijardama ljudi. 

• Like 1

Zudox, nije za utjehu ali i u Hrvatskoj ti je ista stvar, briselska podguzna muha Pljenkovic i njegovi sateliti rade  sve kako bi im guzice sjele u kakvu briselsku fotelju, cijena nije bitna, ako treba osaviti pustoš, ostaviti ce je, eto u Hrvatsku svaki dan uspije uci barem 300 migranta, (u zadnja 3 dana Slovenci su vratili 100 ilegalaca u Hrvatsku)  po nekim selima uz granicu organiziraju se seoske straze s lovackim puskama, za to vrijeme nigdje nemozes procitati o tome, sve i jedan ebeni medij suti kao zaliven na cinjenicu da cijela sela zive u strahu dok olos po noci ulazi u selo, ne smije Anemija Plenkovic  ljutiti gospodare, imaju striktna uputstva, ministar policije Bozinovic je bijedni lazljivac i cijelo vrijeme bezocno laže kako je situacija pod kontrolom dok svak onaj koji prođe ovim krajevima na ruti zna da to nije istina. Ja uopce ne sumnjam da su  Pljenkoviceva bagra i mediji spremni presutiti i mrtvu glavu ako treba. I sve to nakon sto je za Hrvatsku stradalo tisuce i tisuce ljudi, to je klasicna definicija VELEIZDAJE.

• Upvote 2

4 hours ago, Barba said:

Zakon o javnom okupljanju garantira ustavna prava svih građana BiH u onoj mjeri u kojoj se taj Zakon poštuje. Da bi on blokirao biru ili održao javno okupljanje, to je morao najaviti najranije u prošli petak. On je to uradio prije dva dana. 

4 minutes ago, Rijecanin said:

Zudox, nije za utjehu ali i u Hrvatskoj ti je ista stvar, briselska podguzna muha Pljenkovic i njegovi sateliti rade  sve kako bi im guzice sjele u kakvu briselsku fotelju, cijena nije bitna, ako treba osaviti pustoš, ostaviti ce je, eto u Hrvatsku svaki dan uspije uci barem 300 migranta, (u zadnja 3 dana Slovenci su vratili 100 ilegalaca u Hrvatsku)  po nekim selima uz granicu organiziraju se seoske straze s lovackim puskama, za to vrijeme nigdje nemozes procitati o tome, sve i jedan ebeni medij suti kao zaliven na cinjenicu da cijela sela zive u strahu dok olos po noci ulazi u selo, ne smije Anemija Plenkovic  ljutiti gospodare, imaju striktna uputstva, ministar policije Bozinovic je bijedni lazljivac i cijelo vrijeme bezocno laže kako je situacija pod kontrolom dok svak onaj koji prođe ovim krajevima na ruti zna da to nije istina. Ja uopce ne sumnjam da su  Pljenkoviceva bagra i mediji spremni presutiti i mrtvu glavu ako treba. I sve to nakon sto je za Hrvatsku stradalo tisuce i tisuce ljudi, to je klasicna definicija VELEIZDAJE.

Hrvatska svakodnevno krši međunarodna prava i u Bosnu i Hercegovinu vraća stotine migranata, i to nasilnim putem, ilegalno ulazeći na teritoriju suverene evropske države, još pritom i kršeći međunarodne konvencije kao potpisnica ne dozvoljavajući migrantima zakonsko pravo predavanja zahtjeva za azil. Hrvatska zapravo radi sve što je u njenoj moći da krši razne konvencije, prava i zakone, kako ti migranti ne bi ušli u važu državu. 

• Haha 1

5 minutes ago, Haldir said:

Zakon o javnom okupljanju garantira ustavna prava svih građana BiH u onoj mjeri u kojoj se taj Zakon poštuje. Da bi on blokirao biru ili održao javno okupljanje, to je morao najaviti najranije u prošli petak. On je to uradio prije dva dana. 

Hrvatska svakodnevno krši međunarodna prava i u Bosnu i Hercegovinu vraća stotine migranata, i to nasilnim putem, ilegalno ulazeći na teritoriju suverene evropske države, još pritom i kršeći međunarodne konvencije kao potpisnica ne dozvoljavajući migrantima zakonsko pravo predavanja zahtjeva za azil. Hrvatska zapravo radi sve što je u njenoj moći da krši razne konvencije, prava i zakone, kako ti migranti ne bi ušli u važu državu. 

Ja zbilja ne znam šta ti jedeš u zadnje vrijeme? Hrvatska to ne bi radila svojevoljno. Očito to radi pod pokroviteljstvom EU jer se zna stav drugih zemalja EU. Moraš uzeti u obzir drugu stvar...da se sa teritorije BiH svakodnevno NASILNO narušava integritet Republike Hrvatske...zna se kako se prelazi granica,na graničnom prelazu. Sve ostalo je atak na jednu susjednu suverenu državu i to sa našeg teritorija !!!! Drugo,osvrnut ću se na tvoje pitanje od čega naši ljudi "bježe". Pa skoro od iste stvari...neko od neimaštine, neko od zakona,neko jednostavno zato što želi...ali još nisam čuo da neko bježi iz BiH ilegalno. Naši ljudi i po dvije godine čekaju vizu za Njemačku, za to vrijeme nauče jezik,prekvalificiraju se...tako i ti ljudi trebaju da čine. Sad,drugi par opanaka je to što nikad neće niti dobiti vizu za te zemlje...

• Thanks 3
  • Upvote 1

19 minutes ago, Haldir said:

Čovjek je objavio da će blokirati Biru ima 10 dana ako i ne više. Ovdje se radi isključivo o uskraćivanju neposredne demokratija građanima ove države.

Taj zakon na koji se pozivaš onda se treba odnositi i na migrante jer i oni se okupljaju oko Bire u enormnom broju baš kao svugdje po gradu pitanje kome su se oni najavili svoje okupljanje i kako to policija njih ne spriječava jer ja i ostali smatramo da to ugrožava našu sigurnost .Pogotovo sigurnost saobraćaja jer se u blizini nalazi jedna od najprometnijih prometnica.

Edited by Barba
  • Thanks 1
  • Upvote 3

Problem je sto se ovdje na silu zeli naseliti ti ljudi vecina ih zeli otici u Zapadne zemlje.Naravno tu imamo i jedan dobar dio porazeni teroristickih vojski iz Sirije koji se dovode na nas kanton dobice dzaba nase kuce.Nije ovo nikakva tajna samo nase muhe podguzne ne smiju pisnuti,Medjunarodni zakon vazi samo kad nas treba maltretirati a kad su drugi u pitanju to je mrtvo  slovo na papiru.Nema sta ovaj haldir zaradi svaku paru koju dobije ovdje sireci demagogiju kako ono kazu kukavicje jaje medju nama.

I da još nešto da ti kažem @Hangir porediti ove vandale sa našim ljudima koji idu vani raditi je sramotno , oni prvo moraju imati naš radnički mentalitet kulturu i nivo ponašanja da bi se mogli porediti . Druga stvar savezna republika Njemačka je još sa Jugoslavijom imala potpisan međunarodni ugovor o razmjeni radne snage taj ugovor nikad nije poništen raspadom Jugoslavije sukcesivnim pravom sve bivše zemlje su nastavile primjenjivati taj ugovor Njemačka Austrija su potpisale i omogučile mnoge zakonske uredbe da se našim ljudima pruži zaposlenje boravak i sve ostalo !

Ja koliko znam takva zakonska riješenja nemaju sa zemljama iz koje dolaze ovi divljaci .

A najvažnija stvar naši ljudi ulaze legalno u zemlje EU  a još važnija stvar Bosna i Hercegovina se nalazi u Europi ako nisi znao njeni građani po svakom pravu imaju veća prava od vandala koji teže samo socijali i kriminalnom životu terorizmu .

Ti ozbiljno nisi dobar u glavi .

Edited by Barba
  • Thanks 1
  • Upvote 3

Vidite da provocira, nekad bas zna da izbaci iz takta. Ja predlazem da ga ignorisemo. Sta god napise i citira nemojte uopce reagovati niti odgovarati, samo se pravimo da ta persona ne postoji. Mozda s vremenom razguli i shvati da nikakva iomovska suhretovsko politicka retorika ovdje ne pije vode, jer se mi vodimo za dokazima, cinjenicama i dogadjajima, i nismo slijepi niti smo do te mjere naivni. Ja predlazem, nadam se d ce vecina usvojiti prijedlog, dakle daje se na glasanje: "Potpuno ignorisanje spike gdina Haldira, te bilo koga drugog ko nam dodje s kvazi humanitarnim spikama o ljudskim pravima i tome slicno". Ko je za: 

tenor.gif

• Upvote 2

48 minutes ago, Haldir said:

Moj odgovor se odnosio na tvrdnju da ovi ljudi više nemaju od čega bježati. BiH, kao i nabrojane, ima iste probleme. Moje pitanje sad glasi, a zbog čega bježimo mi? Zar mi imamo neko ekskluzivno pravo da bježimo od politike, siromaštva, bijede, nepravde, oni nemaju? Šta ti to opravdavaš time što mi bježimo u svijet kao i oni?

Najveći broj njih ne želi ni u Španiju ni u Grčku. Šta to Njemačka ima sa nama? Zašto mi to možemo u Njemačku i zašto bi Njemačka trebala spašavati nas a ne njih? 200 hiljada je ljudi tražilo azil u Njemačkoj 2014. godine, 500 hiljada 2015. godine, 800 hiljada 2016. godine, 230 hiljada 2017. godine. 1,7 miliona ljudi je u cijeloj ovoj krizi krenulo isključivo u razvijene, a ne zemlje u teškoj ekonomskoj krizi poput Grčke ili Španije. 

U Njemačkoj je nezaposleno samo 5.6% mladih ljudi, a ukupna nezaposlenost je 3.1% radne snage. 

I šta to opravdava, ta činjenica da se na tim prostorima desetljećima ratuje? To neko treba da se navikne na tu situaciju, i da to prihvati kao svakodnevnicu u životu? Do sredine ove prošle godine imao si skoro 5.8 miliona Sirijaca koji su stekli status izbjeglica širom svijeta (naravno da nisu svi iz aktuelnog rata). Sasvim je logično da će organizirano početi bježati od nasilja i smrti. To što je taj val sa sobom pokrenuo milion drugih, nimalo ne dokazuje tezu da je neko organizirano pokrenuo akciju naseljavanja Evrope afroazijskom populacijom. Druga najveća brojka izbjeglica dolazi iz Afganisstana. Obje zemlje su zahvaćene teškim ratom. 

Svakako, nekoliko miliona mladih ljudi je na put krenulo opremljeno sa 10 hiljada dolara i mobitelima ukupne vrijednosti od nekoliko hiljada dolara. 

70-ih je 2 miliona Vijetnamaca otišlo u druge države. Skoro 3 miliona ljudi je napustilo Afganistan nakon invazije Svojetskog saveza, većinom svi u Pakistan. 3.6 miliona ljudi je napustilo Evropu i svijet i preselilo se u Izrael. Historija ljudskih migracija piše se od pamtivijeka i ovo je jedna od najvećih, jer je rat istovremeno zahvatio preko 400 miliona ljudi. Ako pri tome dodamo siromaštvo i život na rubu smrti, pričamo o milijardama ljudi. 

I to sve opravdava da ti ljudi krenu bez ikakvih dokumenata preko x zemalja i gaze sve pred sobom? Zamislimo koliko ljudi iz Tailanda cekaju na vizu - ili nemaju nikakve sanse da je dobiju. Ovdje u Austriji se ljudi vjencaju sa Tajlandjankom i cekaju pet godina da dobiju vizu. I zamisli sad zbog te situacije svi Tailandjani krenu prema Europi?

Druga stvar, to sa nezaposlenima. U Njemackoj ta brojka je totalno netacna, kao i u Austriji, zato sto Austrija i Njemacke su velemastoriji u prekrivanju nezaposlenosti. Oni salju ljude od 58 godina u kurseve samo da se ne vode kao nezaposleni.

Evo ti tacne brojke za recimo mart ove godine:

https://www.die-linke.de/themen/arbeit/tatsaechliche-arbeitslosigkeit/2019/

Tatsächliche Arbeitslosigkeit 2019

Offizielle Arbeitslosigkeit im März 2019: 2.301.121

Nicht gezählte Arbeitslose verbergen sich u.a. hinter:

Älter als 58, beziehen Arbeitslosengeld II: 170.258
Ein-Euro-Jobs (Arbeitsgelegenheiten): 70.433
Förderung von Arbeitsverhältnissen: 6.551
Fremdförderung: 204.486
Teilhabe am Arbeitsmarkt (§ 16i SGB II): 6.226
berufliche Weiterbildung: 169.835
Aktivierung und berufliche Eingliederung (z. B. Vermittlung durch Dritte): 216.615
Beschäftigungszuschuss (für schwer vermittelbare Arbeitslose): 1.879
Kranke Arbeitslose (§146 SGB III: 84.534
Nicht gezählte Arbeitslose gesamt: 930.817

Tatsächliche Arbeitslosigkeit im März: 2019 3.231.938

Quellen: Bundesagentur für Arbeit: Monatsbericht zum Arbeits- und Ausbildungsmarkt. März 2019, Tab. 6.7. Die dort aufgeführten Gründungszuschüsse und die sonstige geförderte Selbstständigkeit haben wir in der Tabelle nicht berücksichtigt. Die dort ebenfalls aufgeführten älteren Arbeitslosen, die aufgrund verschiedener rechtlicher Regelungen (§§ 428 SGB III, 65 Abs. 4 SGB II, 53a Abs. 2 SGB II u.a.) nicht als arbeitslos zählen, befinden sich in der Gruppe "Älter als 58", beziehen Arbeitslosengeld I oder ALG II.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Znaci Njemacka prikriva skoro milion nezaposlenih i time dobija puno bolju statistiku, tako radi i Austrija.

Ako i druge zemlje tako rade, dobijemo jos vecu stopu nezaposlenosti u EU!

4 minutes ago, Fugaziii said:

Vidite da provocira, nekad bas zna da izbaci iz takta. Ja predlazem da ga ignorisemo. Sta god napise i citira nemojte uopce reagovati niti odgovarati, samo se pravimo da ta persona ne postoji. Mozda s vremenom razguli i shvati da nikakva iomovska suhretovsko politicka retorika ovdje ne pije vode, jer se mi vodimo za dokazima, cinjenicama i dogadjajima, i nismo slijepi niti smo do te mjere naivni. Ja predlazem, nadam se d ce vecina usvojiti prijedlog, dakle daje se na glasanje: "Potpuno ignorisanje spike gdina Haldira, te bilo koga drugog ko nam dodje s kvazi humanitarnim spikama o ljudskim pravima i tome slicno". Ko je za: 

tenor.gif

Ne nije to rijesenje po meni. Evo ja sam sve potkovo sa cinjenicma i dokazima, nisam nista lupo u prazno! Neka vide ljudi ko je u pravu i stvore sami sebi sliku.

LP

• Upvote 1

prije 6 sati, Haldir said:

Oprosti, budi dobar kao što si pametan pa nam još jednom pojasni logiku po kojoj iz polustoljetnog pakla nasilja, rata, terorizma i neimaštine u 95% slučajeva unazad zadnje 3 godine, po prvi put u povijesti civilizacije, bježe mladi muškarci u dobi od 20-30 godina, s gomilom novaca i s gomilom pametnih telefona, bez dokumenata, a iza sebe ostavljaju žene, djecu i starce? Organizirani su kao specijalne postrojbe, kreću se kao specijalne postrojbe, ponašaju se kao specijalne postrojbe, sve u potpunosti izgleda kao marš specijalnih snaga kao prepisan iz priručnika SAS-a ili Legije stranaca, ali to su ipak samo napaćene izbjeglice ili migranti koji bježe, i to upravo u sjevernu i zapadnu Europu?

2 minutes ago, toby said:

Oprosti, budi dobar kao što si pametan pa nam još jednom pojasni logiku po kojoj iz polustoljetnog pakla nasilja, rata, terorizma i neimaštine u 95% slučajeva unazad zadnje 3 godine, po prvi put u povijesti civilizacije, bježe mladi muškarci u dobi od 20-30 godina, s gomilom novaca i s gomilom pametnih telefona, bez dokumenata, a iza sebe ostavljaju žene, djecu i starce? Organizirani su kao specijalne postrojbe, kreću se kao specijalne postrojbe, ponašaju se kao specijalne postrojbe, sve u potpunosti izgleda kao marš specijalnih snaga kao prepisan iz priručnika SAS-a ili Legije stranaca, ali to su ipak samo napaćene izbjeglice ili migranti koji bježe, i to upravo u sjevernu i zapadnu Europu?

Da se nadovežem...to je sve dokaz niskih moralnih vrijednosti kod tih ljudi iz tih podneblja.Zašto? pPa Haldir tvrdi da bježe iz rata i od ratnih strahota? Kako opravdati činjenicu da muškarci bježe i ostavljaju žene i djecu? Ja to ne razumijem. Masa naših ljudi je silom prilika morala napustiti svoje domove u ratu zajedno sa starcima,ženama i djecom ali 90% njih nisu izbjeglice već prognanici.Znači nisu bježali od rata nego su protjerani (mislim to je isto samo sam razdvojio da shvatite o čemu je riječ) ali jako velik broj vojno sposobnih muškaraca se vratio u BiH naročito u Bihać (Prijedor,Sanski Most,Ključ) i priključio odbrani zemlje.Velik broj ih je izginuo što u samom prolasku kroz tzv SAO Krajinu što u borbama na ovom području. Dakle pitanje za @Haldir šta im je sa starcima,ženama i djecom ? (većina žena i djece koji su ovdje su Sirijci - bar tako se govori ja nemam podatke) Što je sa Afganistankama? Šta im je sa djecom? Starcima? Nisu ih valjda ostavili na milost i nemilost tim ubicama tamo ?

Druga moja konstatacija se veže za ruske obavještajne izvore (koje sam pročitao na nekim portalima) a koji tvrde da je među ovim sad migrantima oko 1500 (čini mi se) pripadanika ISIL-a i Al - Qa'id-e

• Upvote 2

Bili oni ISILovci ili ne, njih je sve vise i vise i nimalo mi se ne svidja prizor gdje po gradu ima vise migranata nego domaceg stanovnistva. Ali ako narod nece poduzeti nista i ako ce kao ovce kao i sve dosad tupavo i kao debili posmatrati sta se desava, neka ih potamane i istjeraju i otjeraju i sta god... ko god samo lamprda da ispadne pametan i laje, a ne poduzima nista za mene je kukavica i jadnik i nek mu bude sta mu bude. 

Ja sam zatecena i ne mogu da vjerujem da ovaj narod ne poduzima nista. Haha to je tragikomedija zesca. Ja bukvalno ne znam koji epitet da dodijelim ovim svojim sunarodnjacima.... sta ti sve treba uciniti neko da skuzis konju?!! Haha, znac... ne vjerujem...

• Upvote 1

Grunf za ove isilovce se znalo odmah kad su počeli gubiti gdje će i ruši točno naveli da će kod nas bosanaca koje vodi onaj anemicnibaki.Ruši nas upozoravamo ali ne može doći do ljudska se priprema od ovih prozapadnih sluga.još prošle godine sam na ovo upozoravamo ali brišu admini po forumima da se kreću ovdje čitave gomile terorista.Zato je bilo propast malina jagoda i dr samo da se seljaci sele otišlo na stotine porodica zbog toga još poreza na kuće ima i kladusaklli porez na septicke jame

Hpcu reci da vlast smisljeno izgoni narod da se nasele postrojbe terorista puna ih kladusa 

8 hours ago, Haldir said:

Da ti ponovim moja pitanja : Na sve ovo sto si napisao , pitam te : Gdje su zene, sestre, majke djeca ? Zasto dolaze samo vojno sposobni muskarci  ? Koliko u BiH ljudi zivi ispod ili na granici siromastva ? Koliko mladih je ova usrana pljackaska politika otjerala u svijet ? O kome mi trebamo da brinemo i koga da hranimo ? Narkomane, kriminalce, ubice, isilovce , silovatelje ?  Ima i BiH svoju crnu statistiku ... pitam te kako prezivljavaju penzioneri sa penzijama od 300-400 KM, kako zive cetvoroclane porodice sa platom od 500 KM ? Kako se lijece  Bh djeca ? 

O kojoj humanosti, o kojim statistikama  pises ? Izbaci prvo BH statistiku , pa onda pisi o drugima .

Jesu li oni znali da se u BiH ginulo svakog dana, da je ovdje bio rat 4 godine ? Nisu i nije ih ni briga ...

• Like 1
  • Upvote 2

jos nesto za Haldira da dodam.

Kad spominje da ovi azilanti su u potrazi za boljim zivotom i da zele raditi evo jedan primjer iz Austrije.

https://www.fischundfleisch.com/herbert/32-348-arbeitslose-asylberechtigte-im-land-aber-nur-800-job-willige-wurden-bei-der-job-boerse-53573

na inicijativu od biroa za rad je sastavljena berza za rad, gdje su htjeli da nadju posao za azilante da ne zive od socijale.

Od 32348 azilanata koji imaju status azila i koji su sposobni za rad, javilo se samo njih 800, ostali su odlucili da dalje zive od socijale!

Mislim pametnom dosta!

• Thanks 2
  • Upvote 2

Imam svastiku u stutgartu pa u tom bloku zgrada bili smjestili ove arape sa burkama.Toliki bezobrazluk drugi stanari pitaju svastiku  jesu li ovi muslimani kao i ti ne mogu vjerovati koji divljaci prljavi lupaju djeca sve redom ,zene im samo noga preko noge ili setnja sa cadorima.Kad im je prepukao film skupili se mjestani i da vidis kako ih mogu izbaciti iz kvarta kakva ljudska prava.Pricao slucajno kroz razgovor sa nasim covjekom koji godinama radi u austriji i manje mjesto dobar sa gradonacenikom.Ukratko kad su dolazile balkanske izbjeglice u tom centru pomagao ih pa ga gradonacelnik zamolio hajde ti si musliman a i ove tzv izbjeglice su muslimani pa pomozi nam kao njihov si.Kad je otisao u njihovim onim kucicama koji svinjac smece prljavo kako su jeli samo ostavili ono sudje .Sram ovog naseg sto to ne ocistite de nek zene operu bar ove tanjire na sta oni ko nase zene da rade to je njima ispod casti ponizenje neka nadju tko ce im oprati i ocistiti,Kaze mene sram pita me gradonacelnik nakon nekog vremena kad je vidio sta je to da bi to najradije izbacio sve da moze a primio sve ljude sa balkana u svoj grad bez obzira ko je ko..Najgore je sto ce i nas gledati drugacije zbog ovih divljaka nije da oni ne znaju neke propise vec su to bezobraznici i neradnici.

• Upvote 2

Ne zamarajte se sa ovim "sell out-om" Haldirom(izdajicom) i njegovim objavama. On radi po nalogu SVOJIH GOSPODARA iz IOM-a! Vjerovatno je plaćen, pored onoga što radi za njih,  i za ovo što piše ovdje. Ovakve prodane duše bi i preko mrtvih gazili za spostveni profit  a kamoli nešto drugo. Ali Svevišnji Gospodar SVE vidi i teška kazna će da slijeduje za profit PREKO NAŠIH LEĐA i mnogih ljudi koji su imali/imaju problema zbog ove situacije. Najbolje bi bilo ignorisati izdajnika i ne odgovarati na njegove upise!

• Upvote 2

kaže gradonačelnik da će migrantski centar biti na granici RH između Meljinovca i Izačića. PA JELI ON NORMLAN? JEL MISLI DA ĆE RH TO SAM TKO GLEDATI DA SE NA GRANICI PRAVI LOGISTIČKI CENTAR ZA ILEGALNE PRELASKE OVIH MIGROSA!! PA IMA DA ZATVORE GRANICU I NAMA

OVOM PRODANOM LIKU TREBA OBJASNITI NEKE STVARI, JER LIK SA LMR TO IZGLEDA NE MOŽE SHVATITI

Plaho nas zanima sta ce RH reci. Mogli bi i mi svasta reći na grubo krsenje sporazuma o readmisiji. 

Ali ok i to. Ovdje svako gleda svoj interes sto je legitimno i posteno. Svaka drzava duz rute problem rijesava aktivnim pomaganjem da migranti predju u drugu drzavu. Svi osim nas. Jucer Dodik rece da se nece stavljati nikakve zicane prepreke na granicu jer bi to ugrozilo rješavanje problema migranata u Srbiji. 😀

Uostalom, ako Grad Bihac nudi lokaciju, gdje si ti očekivao da se gradi centar? U okolici Kiseljaka?

• Upvote 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...