Jump to content
FORUM

Recommended Posts

9 hours ago, Jasmin Rakić said:

Suvišan je svaki komentar, ti imaš svoje mišljenje o Aliji i muslimanima, ja imam svoje. Nikada neću podržati SDA i Alijine pretke, jer su oni uništili ovu državu. Šta imaju ljudi koji su odbranili ovu zemlju? Jedu li Alijinim "zlatnim kašikama"? Šta su napravili, osim što su napunili svoje džepove!? 

Nemaju prijatelju ništa, a neki čak nemaju šta ni da jedu. Oni koji su uniforme obukli poslije rata dobili su činove u vojsci i ordenje i imaju ogromna primanja, zlatnje ljiljane i slično, a oni koji su stvarno branili ovu zemlju nemaju ništa. Ako je Alija najbolje u zadnjih 100 godina, ne želim ni zamisliti kako bi bilo da je neko drugi bio taj prvi predsjednik. Glasaj ti i podrži Alijinu SDA i produži Izetbegovićima mandat u građenju privatnih vila i jačanju ličnog financijskog stanja! 

Za one koji nece pogledati ovaj video od 40 sec. Alija, rahmetli kaze:

- Nemojte glasati za one koji su postali lokalni mocnici;

- Nemojte glasati za one koji su stekli bogatstvo pa im se ne zna porijeklo; 

- Nemojte glasati za one koji mnogo govore, a rade privatne poslove

- I nemojte glasati za one koji za sebe agituju, koji kazu: Glasajte za mene, treba da za mene glasate

Pametnom je i ovo dovoljno da shvati velicinu ovoga covjeka.

I da budem jasan jos jednom, ja necu za SDA glasati jer u ovoj postavi nemam za koga. I ne branim ovdje SDA nego branim Aliju, rahmetli, koji je cist od toga sto mu se pripisuje, pa i od tih floskula o "zlatnim kasikama" jer nema ni jednog dokaza da je on to izjavio. Ne tvrdim nije imao gresaka, naravno, ljudi grijese, ali njegove greske nisu svjesno bile usmjerene ni protiv koga. 

Covjek je cijeli svoj zivot posvetio budjenju svijesti muslimanskog, danas Bosnjackog naroda i u toj borbi je osudjen, u politickom procesu, na zatvor ali ga to nije pokolebalo da nastavi svoju misiju.

Ja nalazim uzor u njegovoj posvecenosti da od jednog potlacenog, marginaliziranog i dezavusisanog naroda stvori naciju bez koje se danas ova nasa drzava Bosna i Hercegovina ne moze zamisliti. A zamisljana je kao drzava bez muslimana. To je svima jasno.

Cinjenica je da i dalje lutamo i da, kao narod, cesto, donosimo pogresne odluke koje nama samima stete ali ce doci vrijeme kada ce se to promijeniti. Najsretniji bih bio kada bi to bilo na ovim izborima, ali pred nama je. Vidjet cemo.

Ja, licno, Denisa Becirovica vidim u ulozi predvodnika bosnjackog korpusa i nadam se da ce mi se zelja ostvariti.

• Like 1
  • Replies 195
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Suvišan je svaki komentar, ti imaš svoje mišljenje o Aliji i muslimanima, ja imam svoje. Nikada neću podržati SDA i Alijine pretke, jer su oni uništili ovu državu. Šta imaju ljudi koji su odbranili ov

Nije u redu na taj nacin pisati o Aliji, mozda ne bi bilo lose malo literature od strane drugih o istom pa bi Ti puno bilo jasnije. U kakvom svijetu je zivio i sa kim se sve borio daj Boze da je

Posted Images

9 hours ago, Jasmin Rakić said:

Suvišan je svaki komentar, ti imaš svoje mišljenje o Aliji i muslimanima, ja imam svoje. Nikada neću podržati SDA i Alijine pretke, jer su oni uništili ovu državu. Šta imaju ljudi koji su odbranili ovu zemlju? Jedu li Alijinim "zlatnim kašikama"? Šta su napravili, osim što su napunili svoje džepove!? 

Nemaju prijatelju ništa, a neki čak nemaju šta ni da jedu. Oni koji su uniforme obukli poslije rata dobili su činove u vojsci i ordenje i imaju ogromna primanja, zlatnje ljiljane i slično, a oni koji su stvarno branili ovu zemlju nemaju ništa. Ako je Alija najbolje u zadnjih 100 godina, ne želim ni zamisliti kako bi bilo da je neko drugi bio taj prvi predsjednik. Glasaj ti i podrži Alijinu SDA i produži Izetbegovićima mandat u građenju privatnih vila i jačanju ličnog financijskog stanja! 

Nije u redu na taj nacin pisati o Aliji, mozda ne bi bilo lose malo literature od strane drugih o istom pa bi Ti puno bilo jasnije.

U kakvom svijetu je zivio i sa kim se sve borio daj Boze da je jos Alija u nasem narodu.

• Like 3
10 hours ago, Jasmin Rakić said:

miljenko jergović ima dobar komentar za to "svoje mišljenje"

kada spomeneš rahmetli prvog predsjednika treba da ustaneš, stidi se ovih svojih riječi, je li nam trebao autonomaš iz v. kladuše biti predsjednik ili onaj "slučajni prolaznik" ??

e tek bi onda svi kolektivno "obrali bostan"

nisi svjestan da širenjem laži o Aliji I. , sam se svrštavaš u neprijatelje BiH, evo poslušaj šta je govorio borcima u ratu a ti pričaš izmišljotine neprijatelja BiH

https://www.youtube.com/watch?v=E6RCnV6AwL0 

također ovo što pišeš nema veze sa istinom, svako ko je htio ostati u vojsci poslije rata mogao je, bilo je mjesta i prostora i tako su mnogi za par godina mogli ostvariti penzije i druge benificije ali mnogi su jedva dočekali kraj rata da skinu uniformu , neki se vratili u svoje firme koje nisu stradale ili se vratili svojim privatnicima

ja sam ušao u rat mlad, prošao sve dužnosti od komandira voda pa do komandanta bataljona, RVI sam, ostao u vojsci, molio mnoge svoje prijatelje da ostanu i oni, ali nisu htjeli, ova priča da su se poslije rata dijelili činovi i zlatni ljiljani također ti je neistina. lagali su te oni koji su ti to pričali

mani se šupljih, plaćeničkih i izmišljenih priča neprijatelja BiH

a proguglaj malo da vidiš u čije vrijeme je urađena masovna privatizacija najvećih firmi pa ćeš se iznenaditi

• Like 3
13 hours ago, Jasmin Rakić said:

Ma pustite vise i te sprske bajke o zlatnim kasikama... niti gdje postoji takva izjava, niti bilo sta... ne gotivim nijednu politicku partiju, jer nijedna nije sasvim ispravna, niti bez koalicije s vecim lopovima od sebe moze nesto napraviti. Jedina njihova briga nakon izbora jeste kome ce koja fotelja... sto se Alije tice, on je bio dobar covjek, humanista, ali na pogresnom mjestu u pogresno vrijeme. Medjutim, kao politicar, udario je temelje ovakvoj Bosni i Hercegovini, pocevsi od Dejtona, preko certifikata, pa nadalje... ukratko - bio je naivan, imao dobrih i losih poteza. Ne treba sve zivo posmatrati sa nekog subjektivnog stajalista.

Edited by Perovich
On 23. 09. 2018. at 20:33, Vywegh said:

Alija Izetbegović je najbolje sto se muslimanskom narodu dogodilo u zadnjih 100 godina medjutim, malo to ljudi priznaje i prepoznaje. Onaj ko iole poznaje njegov lik i djelo zna o cemu govorim. Ali nije problem Alija rahmetli, problem su muslimani koji su se iskvarili i koji su postali strucnjaci u razjedinjavanju. Dok se drugi narodi u BiH grupisu i jacaju svoje pozicije, samo muslimani lutaju bez cilja. Kada si vidio da je neko od drugih naroda blatio svoje predvodnike iako su neki od njih bili i ratni zlocinci?

Da budem jasan, ne branim SDA jer su vise stete nanijeli nego sto su dobra ucinili ali se jezim vise na te floskule o Aliji i muslimanima. Ako mi sebe i svoje ne postujemo, ne mozemo ni od drugih zahtijevati postovanje.

Alija je najgore što se desilo bošnjačkom narodu odnosno bosanskim muslimanima  realno ! Pored Fikreta A.

Isti taj Alija je mogao stvoriti državu jaku i sa prosperitetom ali nije jer ga je samo zanimao unitarizam sa vjerskim elementima gdje će reis uz njega i njegovi familiju odlučivati o svemu . Aliju je samo zanimalo od Sarajevo do Drine da se poveze sa Sandžakom  a ostali dijelovi BiH ni najmanje !

Pa mi iz Cazinske krajine smo trebali biti preseljeni na planine više Sarajeva taj plan je postojao samo sto se od toga odustalo jer je izbio sukob sa HVO Om .

Ti očito prijatelju nisi upoznat sa politikom koju je vodio Alija . Ali vrijeme će pokazati da se Alija samo borio za fildžan državu i nikad nije zastupao ideje cjelovite jedinstvene države .

Lik nije imao pojma o vanjskoj politici kao  i o vođenju države Srbe je uvažavao i previše nikad nije imao liderske sposobnosti !

Kad god bi ARBiH poduzela značajne akcije protiv neprijatelja te oslobodila teritorije te prešla u ofanzivi Alija bi se odmah sastao na pregovorima sa Srbima i obustavio akcije da bi se oni pregrupisali i prešli u kontraofenzivu .

Tuđman mu je nudio da 91’ pokrenu konfederalizaciju Jugoslavije sto  i slijedile Hrvatska Slovenija i Crna gora i samim tim bi bio spriječen rat jer JNA ne bi mogla tući narod oružjem kojeg su oni kupili , Alija je to odbio .

Tuđman mu je ponudio zajedničko naoružavanje i odbranu i to je odbio !

Na kraju je potpisao Dayton u momentu kada se za dva dana moglo riješiti pitanje cjelovite države padom BL !

Znam neki će reci to je svijet htio viša politika ovo ono ,nikad ne bi UN bombardirao našu vojsku ali to je ono sto sam rekao da Alija nije bio lider da zna preuzeti rizik u darom momentu .

Ali Alijini savjetnici i bliski saradnici su bili Fikret Muslimović Srpska KOS koji he i u ratu nanio veliku štetu BiH a poslije pred Haškim tribunalom uništio naše optužene generale tako da je ispalo da smo svi jednaki u zločinima . 

Na kraju je postavio Sulejmana Tihica kao svog zamjenika da bi isti utro olakšao put Bakiru .

lijep pozdrav

Meni se povraća od Šepića 20 godina bio na SDA i državnim jaslama u Sarajevu sa glasovima od Krajišnika a kad mu je SDA odbila dati veću stolicu u stranki počeo on kao pričati o nekim idejama i ostalom za podizanje života u Krajini .

Legendo šta si uradio za Krajinu zadnji deset godina dok si bio predstavnik ispred SDA ?

• Like 1
  • Aferim! 1

Ovo što je Šuki uradio vala je uzimanje glasača lopatom. Ovaj GS slogan od prije dvije godine je umjesto  "nova stranica" trebao biti "nova stranka".  Ja bih samo volio znati kako se osjećaju ovi lijevo orjentisani glasači koji su mu dali glas prije dvije godine uzdajući se da je rođen novi lider,a  pogotovo sad kad vide ovaj A-SDA grb pored glave na plakatu :) bude za dvije godine mozda SBB,SDA 

Untitled collage.jpg

• Haha 1
13 minutes ago, Sherbert said:

Njegovi prethodnici se vuku po sudovima a njemu najveći grijeh što je promjenio stranku/e... ma hajte molim vas 😂

Neko promjeni stranku neko kapu a neko ženu .

Bitno je da se mjenja 

ja sam promjenio dva bacikla mislim da ću i treće 

6 hours ago, dobri duh said:

miljenko jergović ima dobar komentar za to "svoje mišljenje"

kada spomeneš rahmetli prvog predsjednika treba da ustaneš, stidi se ovih svojih riječi, je li nam trebao autonomaš iz v. kladuše biti predsjednik ili onaj "slučajni prolaznik" ??

e tek bi onda svi kolektivno "obrali bostan"

nisi svjestan da širenjem laži o Aliji I. , sam se svrštavaš u neprijatelje BiH, evo poslušaj šta je govorio borcima u ratu a ti pričaš izmišljotine neprijatelja BiH

https://www.youtube.com/watch?v=E6RCnV6AwL0

također ovo što pišeš nema veze sa istinom, svako ko je htio ostati u vojsci poslije rata mogao je, bilo je mjesta i prostora i tako su mnogi za par godina mogli ostvariti penzije i druge benificije ali mnogi su jedva dočekali kraj rata da skinu uniformu , neki se vratili u svoje firme koje nisu stradale ili se vratili svojim privatnicima

ja sam ušao u rat mlad, prošao sve dužnosti od komandira voda pa do komandanta bataljona, RVI sam, ostao u vojsci, molio mnoge svoje prijatelje da ostanu i oni, ali nisu htjeli, ova priča da su se poslije rata dijelili činovi i zlatni ljiljani također ti je neistina. lagali su te oni koji su ti to pričali

mani se šupljih, plaćeničkih i izmišljenih priča neprijatelja BiH

a proguglaj malo da vidiš u čije vrijeme je urađena masovna privatizacija najvećih firmi pa ćeš se iznenaditi

Druže, ti si ostso u vojsci kako kažeš, ja nisam hvala Bogu sudjelovao u tom ratu, ali jest moj otac i kao i svaki čovjek koji je prošao te strahote molio je Boga skinuti uniformu sa sebe. Neki su vidjeli korist u tome da ostanu u vojsci, neki su se priključili vojsci poslije rata, ali nemoj mi te šuplje priče da se nisu djelili činovi i liljani poslije rata. Ja lično znam masu ljudi koji nisu rata vidjeli ni na slikama a danas nose zlatne ljiljane po gradu dignute glave. Što se tiče Alije, očito nisi pročitao moj prvi komentar, svaka čast za Aliju, ali kao što sam kažeš ljudi griješe, on je pogrješio u stvarima u kojima nije smio nikako. Ja sam djete rođeno u obvoj zemlji i želim znati pravu istinu o svemu tome, nisam pitao nikoga i nisam uzeo ništa zdravo za gotovo, istraživao sam malo pa naišao na raznorazne stvari. I kao što sam rekao svako ima pravo na svoje mišljenje, to je jedino u BiH što nam nisu uzeli! 

• Dislike 1
1 hour ago, Sherbert said:

Njegovi prethodnici se vuku po sudovima a njemu najveći grijeh što je promjenio stranku/e... ma hajte molim vas 😂

Hani brate ima vremena i za to. Treba prvo pronaci stranku koja ce dati zastitu i utociste 😄a znas da nase gradonacelnike tuzilastvo hapsi i tako na kraju mandata 😄

On 27. 09. 2018. at 0:40, dobri duh said:

slušaj, nije problem kada obični građanin promjeni opciju ali kad to rade političari to nije u redu, obično to urade radi ličnih interesa i fotelja

šuhretu je ovo čini mi se četvrta stranka i niko me ne može ubijediti da je to normalno

drugo,  pobijedi na izborima ispred građanskog saveza i onda se popiša na sve te građane koji mu dadoše glas i prikloni se ekstremno desnoj opciji koja je sve samo nije poštena, likovi koji pokradu merhamet, likovi koji kockaju na veliko i koji se opijaju, likovi koji kao načelnici sami sebi šalju zahtjeve za jednokratne pomoći i sami sebi ih odobravaju ne mogu i nisu pošteni

dvije godine šuhretovog mandata a ništa se u gradu nije uradilo, ova asfaltiranja su  nastavak tj kraj rada KFV projekta iz prethodnog perioda, to se njemu ne može pripisati, a kad ga pitaš zašto nema radova i investicija stalno kuka kako vraća dugove prethodnih vlasti a neće pošteno da prizna da su to i njegovi dugovi jer je on bio savjetnik hamdi lipovači u čijem periodu je nastao najveći dug tj zaduženje grada

bio je šuhret savjetnik hamdi lipovači na preuzimanju kantonalne vlasti, tad je kanton bio u plusu a nakon hamde kanton se još nije oporavio i neće zadugo, 

niti ijedno predizborno obećanje nije ispunio a bilo ih je za mašala, zato ne slažem se s tobom da je šuhret poštenjačina, možda tako izgleda ali ....

opet kažem da se nadam da će bišćani shvatiti ovu prljavu igru koja se sprema od strane cazinske stranke i da ih ni u kom slučaju neće podržati i dozvoliti da u bihaću glavnu riječ vodi hozan kradljivac merhameta i njegovi suigrači

Kako ce se sta uraditi kad je SDA ostavila 15 miliona duga, a svaki pedalj asfalta kojeg su radili u okolnim selima prije izbora, npr. na Klokotu - nisu platili... lako je praznu slamu... moj konj ne valja, tvoj valja... ne branim nikoga, niti sam simpatizer bilo koje stranke, ali da su Hozan i Suhret i cazinska stranka jedini problem ovdje, gdje bi nam bio kraj

Za mene je razočarenje ovo što je uradio Šuhret Fazlić. Da je formirao novu stranku i s njom pokušao osvojiti koji mandat bilo bi mi ok. Ovako će uzeti  broj glasova kojei trebaju ASDA i i ostaviti toj stranci  da vladaju kantonom.

Također ne razumijem islužene političare  koji su 20 godina po raznim listama i  iza sebe nemaju  nikakvih rezultata.

Mira Ljubijankić Braco Kulenović, Hajrudin Havić, Mahmut Alagić, Kamberi , Mahmići, Šemsudin Dedić, Rošić, Bašagić i 100-tine drugih

• Like 1
  • Aferim! 2
2 hours ago, Jasmin Rakić said:

Druže, ti si ostso u vojsci kako kažeš, ja nisam hvala Bogu sudjelovao u tom ratu, ali jest moj otac i kao i svaki čovjek koji je prošao te strahote molio je Boga skinuti uniformu sa sebe. Neki su vidjeli korist u tome da ostanu u vojsci, neki su se priključili vojsci poslije rata, ali nemoj mi te šuplje priče da se nisu djelili činovi i liljani poslije rata. Ja lično znam masu ljudi koji nisu rata vidjeli ni na slikama a danas nose zlatne ljiljane po gradu dignute glave. Što se tiče Alije, očito nisi pročitao moj prvi komentar, svaka čast za Aliju, ali kao što sam kažeš ljudi griješe, on je pogrješio u stvarima u kojima nije smio nikako. Ja sam djete rođeno u obvoj zemlji i želim znati pravu istinu o svemu tome, nisam pitao nikoga i nisam uzeo ništa zdravo za gotovo, istraživao sam malo pa naišao na raznorazne stvari. I kao što sam rekao svako ima pravo na svoje mišljenje, to je jedino u BiH što nam nisu uzeli! 

Zbog toga je Alija oba puta hapsen bio. Nisu ljudi imali pravo na misljenje, pogotovo nakon 1947 kada je uveden Verbalni delikt. Kazes nekome iz KP-a da ima kriv nos, i ides u prdekanu na neodredjeno, gdje te, po sluzbenoj duznosti, ondasnji zandari pendrecima prevaspitavaju.

Zbog prava na javno iznosenje svog misljenja mozes, dobrim dijelom, Aliji zahvaliti :)

• Like 2
1 minute ago, Mentality said:

Po meni je Suhret  jedan od boljih grado/nacelnika  koje je Bihac imao. Dosta je stvari popravio što se tice rada unutar same opstine. Ne ogleda se upravljanje gradom samo u trgovima i nekim projektima koji na prvu izgledaju odlično Pa sad pola grada ljeti smrdi  na izmet.

Slažem se ali ovo s ASDA mu je veliki minus. Pogotovo što je rekao da  neće prihvatiti mandat. Znači služi samo da bi priskrbio određeni broj glasova ASDA

• Like 3
4 hours ago, Perovich said:

Kako ce se sta uraditi kad je SDA ostavila 15 miliona duga, a svaki pedalj asfalta kojeg su radili u okolnim selima prije izbora, npr. na Klokotu - nisu platili... lako je praznu slamu... moj konj ne valja, tvoj valja... ne branim nikoga, niti sam simpatizer bilo koje stranke, ali da su Hozan i Suhret i cazinska stranka jedini problem ovdje, gdje bi nam bio kraj

jeste i emdžo ostavio dug ali prvo i najveće zaduženje grada preko 30 miliona napravio je lipovača a šuhret mu bio savjetnik

i sad taj koji je učestvovao u najvećem zaduženju, promjenio stranku, misli da je neko novo lice i misli da su svi zaboravili kako je on saučesnik tih velikih zaduženja i vidi molim te on druge proziva i optužuje a on gori od tih koje proziva, znaš ono : drž lopova

glumiti poštenjačinu a lagati i ići u koaliciju sa kriminalcima koji merhamet pokradu, kockaju itd je licemjerno

naivan lik naš šuki, cazinjani će ga okupati

• Aferim! 2
9 hours ago, 1260 said:

Slažem se ali ovo s ASDA mu je veliki minus. Pogotovo što je rekao da  neće prihvatiti mandat. Znači služi samo da bi priskrbio određeni broj glasova ASDA

Pa sva 4 nacelnika će prepustiti mandat, ali činjenica i jeste da se ozbiljni projekti ne mogu napraviti ako nema podrške  od kantonalnih institucija.

Ja ne znam što se bježi od ASDA ali činjenica jeste da iza njih stoje konkretni rezultati u Cazinu.

Cazin danas ima industrijsku zonu i kad dojde investitor daju mu isti dan ponudu za parcelu i izračunata komunalije. 

Direktori gradskih firmi ( čistoće i vodovoda) imaju plaću 1200KM i načelnik im je imao 1 savjetnika 8 godina sad mislim da ima 2 Al nisam siguran.

Prihodi grada su kroz rente, komunalije, prodaju zemljišta, najam nekretnina i profit firmi u vlasništvu grada. Na tom treba još poraditi a ne da te firme budu baza za sigurne glasove.

Edited by Mentality
29 minutes ago, Mentality said:

Pa sva 4 nacelnika će prepustiti mandat, ali činjenica i jeste da se ozbiljni projekti ne mogu napraviti ako nema podrške  od kantonalnih institucija.

Ja ne znam što se bježi od ASDA ali činjenica jeste da iza njih stoje konkretni rezultati u Cazinu.

Cazin danas ima industrijsku zonu i kad dojde investitor daju mu isti dan ponudu za parcelu i izračunata komunalije. 

Direktori gradskih firmi ( čistoće i vodovoda) imaju plaću 1200KM i načelnik im je imao 1 savjetnika 8 godina sad mislim da ima 2 Al nisam siguran.

Prihodi grada su kroz rente, komunalije, prodaju zemljišta, najam nekretnina i profit firmi u vlasništvu grada. Na tom treba još poraditi a ne da te firme budu baza za sigurne glasove.

Ma ne trudi se uopce da objasnjavas, nemas kome. Ovdje botovi raspolazu sa 3 imena i sve oko toga vrte. Dzaba ti dokazi svi.

10 hours ago, dobri duh said:

jeste i emdžo ostavio dug ali prvo i najveće zaduženje grada preko 30 miliona napravio je lipovača a šuhret mu bio savjetnik

i sad taj koji je učestvovao u najvećem zaduženju, promjenio stranku, misli da je neko novo lice i misli da su svi zaboravili kako je on saučesnik tih velikih zaduženja i vidi molim te on druge proziva i optužuje a on gori od tih koje proziva, znaš ono : drž lopova

glumiti poštenjačinu a lagati i ići u koaliciju sa kriminalcima koji merhamet pokradu, kockaju itd je licemjerno

naivan lik naš šuki, cazinjani će ga okupati

Mozda ga je jedino savjetovao o tome sta doruckovati na pauzi, ali cisto sumnjam da je imao bilo kakvog uticaja na njega kad je u pitanju budzet. Ok, pokrali merhamet, kockaju, ali kako ne spomenes ove zelene koji hronicno boluju od kleptomanskog virusa. Pa odbjegli komesar je ziva paradigma SDA vladavine na kantonu, da ne govorim o bivsem gradonacelniku, mandatu Semse Dedica koji je veslao prema tituli federalnog poslanika, i jedino ga je oko toga znala glava zaboliti, itd... i ovi izbori svode se nazalost samo na ono - od dva zla, birajmo manje. 

Edited by Perovich
  • Like 1

Nadam se samo da će dinastija Izetbegović i ova kleptomanska SDA doživjeti poraz i da neće moći odlučivati  o sudbini BiH poslije izbora,

Nadam se da će u predsjedništvo BiH ući Denis Bećirević  i da u predsjedništvo neće ući rušitelji BiH Dodik i Čović.

A ostalo teško da nam nakon 20-godišnjeg uništavanjamože bilo ko vratiti zemlju na ispravni put. Puno je toga uništeno. A više nemamo ni ljudi. 

Izgleda da nam je jedini izlaz granični prelaz Izačić

1 hour ago, 1260 said:

Nadam se samo da će dinastija Izetbegović i ova kleptomanska SDA doživjeti poraz i da neće moći odlučivati  o sudbini BiH poslije izbora,

Nadam se da će u predsjedništvo BiH ući Denis Bećirević  i da u predsjedništvo neće ući rušitelji BiH Dodik i Čović.

A ostalo teško da nam nakon 20-godišnjeg uništavanjamože bilo ko vratiti zemlju na ispravni put. Puno je toga uništeno. A više nemamo ni ljudi. 

Ja nebi mogao glasati za Denisa jer mislim da neko ko ima 43 godine a  sa 20 je ušao u politiku i jedino sto je radio za REALNU  platu je to što je par godina bio nastavnik, ne može imati prave poglede na realnost u državi. Tako smo svi glasali za Hamdiju pa ispustili.

Treba se čovjek napatiti  u zivotu i naći se u raznim ružnim i dobrim situacijama ( čitaj iskustvo) da bi mogao donositi dobre odluke koje će biti u interesu ljudi.

Isto to mislim i za ovog iz SDA jer čovjek jedino iskustvo što ima da je bio sudija 6 godina u Zavidovicima a od 92 do danas uzeo 1.2mio maraka plata. On nikako ne može biti realan.

• Like 1
4 hours ago, Perovich said:

Mozda ga je jedino savjetovao o tome sta doruckovati na pauzi, ali cisto sumnjam da je imao bilo kakvog uticaja na njega kad je u pitanju budzet. Ok, pokrali merhamet, kockaju, ali kako ne spomenes ove zelene koji hronicno boluju od kleptomanskog virusa. Pa odbjegli komesar je ziva paradigma SDA vladavine na kantonu, da ne govorim o bivsem gradonacelniku, mandatu Semse Dedica koji je veslao prema tituli federalnog poslanika, i jedino ga je oko toga znala glava zaboliti, itd... i ovi izbori svode se nazalost samo na ono - od dva zla, birajmo manje. 

opet ista priča, što ne pišeš o ovom što ne pišeš o onom

pišemo o šuhretu koji je aktuelni gradonačelnik, kakve veze ima ramo brkić krimos s njim i sa predstojećim izborima

meni lično smetaju oni koji su preletači, emdžo također bio preletač i evo ga na sudu, tako i treba,

nije ok pokrali merhamet, ma da je moj otac prozovi ga i reci šta treba ali ne budi naivan i sad samo krivicu na hamdu prebacivati, s kim si - s tim si, 

nama trebaju nova lica, neiskvareni i ne okaljani ljudi, ni u kom slučaju preletači prevrtači jer takvi su najgori, bojim se da dugo to nećemo dočekati

a za asda , hozana i ogiya pune su ladice prijava , svi ćemo se iznenaditi kad neko bude imao hrabrosti da to procesuira

• Like 1
21 hours ago, Vywegh said:

Zbog toga je Alija oba puta hapsen bio. Nisu ljudi imali pravo na misljenje, pogotovo nakon 1947 kada je uveden Verbalni delikt. Kazes nekome iz KP-a da ima kriv nos, i ides u prdekanu na neodredjeno, gdje te, po sluzbenoj duznosti, ondasnji zandari pendrecima prevaspitavaju.

Zbog prava na javno iznosenje svog misljenja mozes, dobrim dijelom, Aliji zahvaliti :)

Uporedi šta je bilo bolje, imati sve i šutqti ili nemati ništa a imati pravo da pričaš? 

Nije Alija zaslužan za to, nego demokratija tako zvana, i bilo ko da je došao na vlast isto bi bilo, tako da nema potrebe da više veličaš Aliju, shvatio sam šta si htio reći. Da te nije Alija, ni progovorio ne bi. Hvala ti! 

On 28. 09. 2018. at 12:37, Perovich said:

Ma pustite vise i te sprske bajke o zlatnim kasikama... niti gdje postoji takva izjava, niti bilo sta... ne gotivim nijednu politicku partiju, jer nijedna nije sasvim ispravna, niti bez koalicije s vecim lopovima od sebe moze nesto napraviti. Jedina njihova briga nakon izbora jeste kome ce koja fotelja... sto se Alije tice, on je bio dobar covjek, humanista, ali na pogresnom mjestu u pogresno vrijeme. Medjutim, kao politicar, udario je temelje ovakvoj Bosni i Hercegovini, pocevsi od Dejtona, preko certifikata, pa nadalje... ukratko - bio je naivan, imao dobrih i losih poteza. Ne treba sve zivo posmatrati sa nekog subjektivnog stajalista.

Temelji države, a i sama država, suvišan svaki komentar. 

Dejton, nije ga Alija osmislio, niti ustav ove zemlje. Alija je bio prisiljen potpisati taj nametnuti ustav koji se i danas vuče i zbog kojeg ovdje nema napretka. Da je NATO zaustavio rat kad je trebao, bilo bi super, ali su ga zaustavili onda kad se BiH počela oslobađati i nametnuli Dejton. Ništa nisam loše rekao za Aliju kao čovjeka, ponavljam opet, ali zbog te naivnosti koju navodiš, danas ispaštamo mi, dok njegov sin uživa sva moguća bogatstva ove države.

Pogrešno je protumačen moj prvi komentar u kome se spominje Alija, naveo sam primjer gdje se pojavljaju danas ljudi koji glasaju "za Aliju" sugerirajući na SDA jer je to muslimanska stranka. U tome i jest problem, svi govore Srbi nacionalisti, Hrvati nacionalisti, a isto sranje pričaju isti ljudi koji to govore. Dokle god je takva nacionalna podjela u državi i dokle se god glasa na taj način, iste gorile će uzimati državni novac, a narod će biti glup kao i do sada i svađati se ko je ko.

4 hours ago, 1260 said:

Što ne bi glasali za nekoga čije lice ne vidimo na plakatama po gradu. Mirsad Hadžikadić, jedini kandidat koji kampanju vodi putem interneta i nigdje nema plakata sa njegovom slikom. Obrazovan čovjek, stručan, a po samoj kampanji očigledno i dovoljno inteligentan da ne daje silne milione na kampanju. 

Ako ništa barem promjena! 🙂

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...