Jump to content
FORUM

Recommended Posts

• Replies 195
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Suvišan je svaki komentar, ti imaš svoje mišljenje o Aliji i muslimanima, ja imam svoje. Nikada neću podržati SDA i Alijine pretke, jer su oni uništili ovu državu. Šta imaju ljudi koji su odbranili ov

Nije u redu na taj nacin pisati o Aliji, mozda ne bi bilo lose malo literature od strane drugih o istom pa bi Ti puno bilo jasnije. U kakvom svijetu je zivio i sa kim se sve borio daj Boze da je

Posted Images

18 hours ago, Sherbert said:

Od kandidata za bošnjačkog člana su dobri svi osim Radončića, Hadžikadić je možda najkvalitetniji ali nema nikakve šanse nažalost.

Radončić je previše iskompleksiran lik. Slogan za moćnu BiH. Tip ima sve u životu, nema nikakvu potrebu da to radi, ali hoće da bude najmoćniji u državi. Kandidirao se samo iz tog razloga, nema taj nikakve predispozicije da napravi nešto, a i ono blaćenje drugih kandidata u Avazu nije baš lijepo. 

Hadžikadić definitivno najkvalitetniji, ali pored vukova nema šanse, naročito jer ne vodi predizbornu kampanju kao i oni! :/

Neki dan Rošić i Dedić svečano otvorili 500 m asfalta u Muratovićima pokraj Bužima,bio prilog 10 min na USK dnevniku,hej federalni ministar gospodarstva asfaltira zaseoke i vodi tako kampanju,ko njih zaokruži nek sebe prekriži...

Edited by _krle_
3 minutes ago, _krle_ said:

Neki dan Rošić i Dedić svečano otvorili 500 m asfalta u Muratovićima pokraj Bužima,bio prilog 10 min na USK dnevniku,hej federalni ministar gospodarstva asfaltira zaseoke i vodi tako kampanju,ko njih zaokruži nek sebe prekriži...

Primjetio sam da već mjesecima Rošić i Dedić hodaju po cazinskim selima i otvaraju  putiće dužine 100 -tinjak metara debljine asfalta 3 cm.

To e rang nekog opštinskog činovnika eventualno nekog referenta u kantonalnom ministarstvu. Smješno za premijera i ministra u federalnoj vladi

2 minutes ago, 1260 said:

Primjetio sam da već mjesecima Rošić i Dedić hodaju po cazinskim selima i otvaraju  putiće dužine 100 -tinjak metara debljine asfalta 3 cm.

To e rang nekog opštinskog činovnika eventualno nekog referenta u kantonalnom ministarstvu. Smješno za premijera i ministra u federalnoj vladi

Ma za Rošića me ne čudi,to je njegov domet ali me Dedić zabrinjava,kako ga el Bake nije naučio boljim manirima.

On 29. 09. 2018. at 7:44, Mentality said:

Ja ne znam što se bježi od ASDA ali činjenica jeste da iza njih stoje konkretni rezultati u Cazinu.

Cazin danas ima industrijsku zonu i kad dojde investitor daju mu isti dan ponudu za parcelu i izračunata komunalije. 

Direktori gradskih firmi ( čistoće i vodovoda) imaju plaću 1200KM i načelnik im je imao 1 savjetnika 8 godina sad mislim da ima 2 Al nisam siguran.

Prihodi grada su kroz rente, komunalije, prodaju zemljišta, najam nekretnina i profit firmi u vlasništvu grada. Na tom treba još poraditi a ne da te firme budu baza za sigurne glasove.

1. Iza A-SDA stoje rezultati u Cazinu?

-Treba naglasiti jednu vrlo bitnu cinjenicu a to je da iza A-SDA u Cazinu ne stoje nikakvi rezultati. Jedino pozitivno u cemu prednjaci grad Cazin je ukupna duzina asfaltiranih lokalnih puteva i u tome Cazin prednjaci u Federaciji BiH (ovo je sluzbena statistika). Medjutim da bi neko dobio asfalt, iz svog dzepa mora za isti projekt dati od 30 do 50% ukupne vrijednosti, sto znaci da mjestani odredjene Mjesne zajednice nikad u Cazinu nece dobiti asfalt, trotoar i rasvjetu ako sam ne plate pola. 

2008. godine Vlada Unsko-sanskog kantona je prebacila 300 hiljada maraka grant sredstava namijenjenih za rekonstrukciju ul. Zrtava domovinskog rata u Cazinu, gdje se zapravo radilo na trotoaru i rasvjeti. 3 godine kasnije, USAID, Svedska razvojna agencija i ambasada Kraljevine Holandije su tada opcini Cazin za isti projekt prebacili dodatnih 125 hiljada maraka. Iste te godine projekt je realiziran, u sluzbenim novinama grada Cazina navodi se da je projekt ukupne vrijednosti 269 hiljada maraka. To znaci da je grad Cazin za jedan projekt dobio 425 hiljada, a kostao je 270 hiljada. Inkasirali su ukupno oko 150 hiljada za koje nikad nije podnesen izvjestaj Vladi USK. Slicna stvar je i sa Ulicom Kula, gdje A-SDA nikad nije imala uporiste. U tom mjestu 2018. godine je zavrsen asfalt za koji je Vlada USK isplatila 100 hiljada maraka 9 godina ranije. Asfalt je dosao tek nakon pobjede A-SDA u tom mjestu. 

Pored raznih malverzacija valja spomenuti:

1. Nezakonite otkaze koje je Ogresevic podijelio, a po kojima je grad iz budzeta izgubio najmanje 1,5 miliona maraka

2. Nezakonitu isplatu radnicima Incela u vrijednosti od 613 hiljada maraka, bez pravne nadleznosti, koje nikad nece biti vracene u budzet

itd. itd.

2. Cazin danas ima privrednu zonu

-Priča o poslovnoj/privrednoj zoni vuce se u gradu Cazinu od 2008. godine. Tada su zapocete prve "pripreme" za istu. Poslovna zona je na raspolaganje stavljena investitorima u 2018. godini, a samo tri dana kasnije ista je bila u potpunosti poplavljena pod obilnim padavinama. Kada govorimo o privrednoj zoni, pored toga sto je A-SDA na tom projektu radila 10 godina, valja napomenuti i sljedece: 

2011. (mislim) emisijom municipalnih obveznica na Sarajevskoj berzi, grad se za Privrednu zonu Ratkovac zaduzio za milion maraka. Ta sredstva su bila namjenska i nisu se mogla koristiti u druge svrhe, vec samo u svrhu uspostave navedene PZ. Isti taj novac koji je godinama stajao u budzetu, iskoristen je nenamjenski, a u gore spomenutom slucaju Incela. Grad Cazin je, dakle, digao kredit sa kamatnom stopom u visini od 6% koji je na kraju otisao u ruke obespravljenih radnika Incela, iako grad Cazin za to nije dobio apsolutno nista, pa ni 40 miliona maraka vrijednu imovinu Incela koju su imali u vidu (Ustavni sud je presudio u korist Vlade USK). 

Neki drugi gradovi u USK vec odavno imaju poslovnu zonu. Bosanska Krupa u tome prednjaci. 

Informacije radi, u gradu Cazinu postoji SAMO JEDAN STRANI INVESTITOR u ovom trenutku. 

3. Javna preduzeca (gradske firme)

Po izvjestaju dva javna preduzeca koja posluju u sastavu grada Cazina - JKP Vodovod i JKP Cistoca, te dvije firme godinama posluju u gubicima (pogledati izvjestaje na njihovim web stranicama). Tako, primjera radi, cazinski Vodovod je duzan milione maraka, a samo u zadnjih 5 godina akumulirani deficit je veci od 2 miliona maraka. Taj deficit je nastao dolaskom novog menadzmenta, cije dugove placaju gradjani, a na cijem je celu Ibrahim Tatarevic nekadasnji direktor Komunalno-stambenog fonda. 

Pored toga sto preduzeca posluju u minusu, a Vodovod je u dubokoj financijskoj dubiozi, valja napomenuti sljedece: Direktor Vodovoda svake godine trosi hiljade maraka tog preduzeca na sportsku odjecu radnicima, sportske termine za radnike, putovanja u Neum na sportske igre i slicno. 

Ne mogu a da ne spomenem dvije vrlo bitne stavke:

1. U 2017. godini Cistoca je imala 81 zaposleno lice i neto gubitak od 194 hiljade maraka. Na 81 zaposleno lice trosili su 64% svojih prihoda, odnosno 1.67 miliona maraka, a ukupni prihodi iznosili su 2.61 milion maraka

2. U 2017. godini Vodovod je brojao 74 zaposlena lica i neto gubitak u iznosu od 857 hiljada maraka. Na 74 uposlena lica Vodovod je potrosio 1,82 miliona maraka, odnosno 48% od ukupnih prihoda koji su iznosili 3,76 miliona maraka

To su porazavajuce brojke. 

Nadalje, u gradu Cazinu se placa najskuplja voda na kantonu. Zasto? Zato sto je preduslov za novo zaduzenje preduzeca u dubiozi bio taj da se poveca naknada za vodu i mjerna mjesta kako bi Vodovod bio likvidan prilikom isplate kamata i glavnice inostranim bankama. Zalostan je i primjer u kojem stanari zgrada, gdje postoji jedno mjesto, vodu placaju pausalno. Ali, svaki od stanova mora platiti 4 marke za mjerno mjesto. Uzmemo li u obzir cetverogodisnji mandat jedne stranke, to znaci da A-SDA 100 hiljada maraka priliva u javna preduzeca u tom periodu ima samo putem prevare stanara koji vodu placaju pausalno.

4. Nacelnik imao jednog savjetnika 8 godina, sad ima 2

Ovo je netacna tvrdnja. Gradonacelnik Nermin Ogresevic ima 5 savjetnika. Hamdija Ljubijankic, Suad ili Fuad Rosic, Muhamed Samardzic, Sanel Zulic i petog ne mogu imenovati, jer ga se u ovom trenutku ne mogu sjetiti. Jedan gradonacelnik koji ima platu 4000 hiljade maraka kao Nermin Ogresevic, ima pet savjetnika, budzet grada Cazina u cetverogodisnjem mandatu kosta preko 1,5 miliona maraka (na 6 ljudi se trosi 1,5 miliona maraka, kada saberemo plate, doprinose, tople obroke, putne troskove, telefone, sluzbene automobile). 

Gradonacelnik Nermin Ogresevic 5 savjetnika ima u trenutnom mandatu. U proslom mandatu ih je imao u jednom trenutku 4 u jednom trenutku 5. Dakle to su apsolutne dezinformacije. 

5. Izborni rezultati A-SDA

Ako sagledamo Biracke odbore koje je sastavila Gradska izborna komisija, na cijem celu je Admir Pjanic iz A-SDA, ujedno i zaposlen u organima uprave, dolazimo do podatka da se izborni rezultati A-SDA ogledaju upravo u BO. Naime, preko 50% birackih odbora na predstojecim izborima u Cazinu cine ljudi koji su na ta mjesta postavljeni ispred fiktivnih stranaka. Tako, primjera radi, na birackom mjestu MZ Gnjilavac - Skola, predsjednik birackog odbora je IBRAHIM TATAREVIC IZ A-SDA KOJI JE DIREKTOR VODOVODA, ALI ISPRED STRANKE HDZ. 

Direktor Sportske dvorane u Cazinu, takodjer A-SDA, Seadin Badic, u istoj MZ samo na drugom birackom mjestu, obnasa funkciju predsjednika Birackog odbora ISPRED KOMUNISTICKE PARTIJE. 

Dakle, preko 50% predsjednickih mjesta u birackim odborima A-SDA je dala strankama sa kojima usko suradjuje. To su SNSD, HDZ, Komunisticka partija, Savez mladih snaga, Liberalna stranka, Hrvatska republikanska stranka itd. Zasto kazem da s njima suradjuju? A-SDA nema nijednog kandidata u Modrici, u gradu u kojem su dobili tri mjesta u birackim odborima gdje ce A-SDA predstavljati ljudi koji su Srbi, a koji su clanovi SNSD-a. Poveznica je sasvim jasna. Ista stvar je i u Dubici i u brojnim drugim gradovima. 

O tome sta je A-SDA uradila u Cazinu, a sta nije, mogao bih do sutra. 

Ukoliko smatras da sam igdje ovdje iznio dezinformaciju, slobodno me citiraj i kazi gdje tacno, kako bih ti dostavio tacnu dokumentaciju u prilogu - na ovoj temi. 

On 29. 09. 2018. at 8:33, Vywegh said:

Ma ne trudi se uopce da objasnjavas, nemas kome. Ovdje botovi raspolazu sa 3 imena i sve oko toga vrte. Dzaba ti dokazi svi.

Sve sto je on naveo je klimavo ili netacno. Ljudi koji zive van Cazina rijetko kad imaju otvorenu perspektivu prema onome sto se dogadja u tom gradu. 

• Like 1
11 hours ago, 1260 said:

Trebala bi se organizovati grupa koja bi izstamapala i podjelila letke sa sadrzajom : Stotinjak metara asfalta, debljine 3 centimetra nije vrijedan vaseg glasa. Taj asvalt ce se kroz dvije zime raspasti a vasim glasom omogucit cete da vas 4godine dalje varaju.😧

52 minutes ago, Kula said:

Do sada su Cazinjani vladali kantonom i svim glavnim institucijama u Bihacu i kantonu, nakon izbora cemo im dati opet glasove i tada ce jos vise pozivija Cazin uzeti, cak ce nakon toga vladati i Suhretom, odnosno gradom Bihac jer Sukiju trebaju pare iz kantona da bi ista napravio u svome mandatu. A kad ovi preuzmu nece imati ni za sebe, a da daju Sukiju. 

Tesko nam se. Uakoro cemo vidjeti nove kravate i odijela koje ce nositi zene i muskarci iz Cazina na rukovodecim mjestima u bihacu. Pa vi pricajte sta god hocete. 

Ko pronadje u Cazinu plakatu bilo koje stranke da je na njoj osoba koja nije iz Cazinu treba mu dati nagradu.

U Bihaću na banderama preovladavaju cazinjani

On 01. 10. 2018. at 17:08, Kula said:

Do sada su Cazinjani vladali kantonom i svim glavnim institucijama u Bihacu i kantonu, nakon izbora cemo im dati opet glasove i tada ce jos vise pozivija Cazin uzeti, cak ce nakon toga vladati i Suhretom, odnosno gradom Bihac jer Sukiju trebaju pare iz kantona da bi ista napravio u svome mandatu. A kad ovi preuzmu nece imati ni za sebe, a da daju Sukiju. 

Tesko nam se. Uakoro cemo vidjeti nove kravate i odijela koje ce nositi zene i muskarci iz Cazina na rukovodecim mjestima u bihacu. Pa vi pricajte sta god hocete. 

Kakve veze ima,tako i tako pola Cazina i čitav Bužim zapravo živi u Bihaću.

Bišćani su imali šansu voditi glavnu riječ ali vodili su seljačku politiku,sad ponovo vode ljudi sa strane i tako će biti dok ja ne preuzmem vlast...

Zbilja dugo,predugo sam bio optimista da će biti bolje. Vjerojatno sam zapravo ispao glup a i vjerojatno ćete mi zamjeriti ali odlučio sam da i ja napustim ovaj naš brod koji tone. Uopšte me više ne zanimaju niti izbori jer izbora nemamo niti njihovi rezultati.Kao što sam i neki dan rekao vrlo brzo možda već za četiri godine više neće imati tko da glasa. Onaj ko zadnji izađe na Izačiću neka ugasi  svijetlo ali neka  i razbije sijalicu da koja budala ponovo ne upali svjetlo

Edited by Grunf
18 minutes ago, Grunf said:

Zbilja dugo,predugo sam bio optimista da će biti bolje. Vjerojatno sam zapravo ispao glup a i vjerojatno ćete mi zamjeriti ali odlučio sam da i ja napustim ovaj naš brod koji tone. Uopšte me više ne zanimaju niti izbori jer izbora nemamo niti njihovi rezultati.Kao što sam i neki dan rekao vrlo brzo možda već za četiri godine više neće imati tko da glasa. Onaj ko zadnji izađe na Izačiću neka ugasi  svijetlo ali neka  i razbije sijalicu da koja budala ponovo ne upali svjetlo

Nema tu ko sta da zamjera. Svi koji imaju priliku odlaze. To je fakta. I ja sam cekao bolje dane, trudio se, radio po 230 sati mjesecno za 540 km, ostajao bez posla, pa onda izmisljao kako da prehranim porodicu... ugl. dani kojih se nerado sjecam.

Sad sam vec godinu i po u Njemackoj i za to vrijeme sam ostvario ono sto u Bosni, nazalost, ne bih mogao za 10 godina. Vec sam dovoljno srar da nemam vremena da cekam ta neka bolja vremena. Odlucio sam ih sam sebi stvoriti...

Edited by Vywegh
  • Like 1
  • Aferim! 1
On 01. 10. 2018. at 18:00, 1260 said:

Ko pronadje u Cazinu plakatu bilo koje stranke da je na njoj osoba koja nije iz Cazinu treba mu dati nagradu.

U Bihaću na banderama preovladavaju cazinjani

Živa istina. Čovječe pola Bihaća obljepili plakatima Ogreševića i ostalih cazinjana koje ASDA očigledno gura da uđu u skupštini preko famozne priče zvane pomak. Šuhret i ovih njegovih par kandidata na listi nepostoje za Cazin

• Like 2

Kakva je fakat situacija sa plakatima u Bihaću u odnosu na prethodne godine? U Cazinu ih je vjerovatno 50% manje nego 2016. i 2014. Uglavnom se zakupljuju billboardi i koncesijska mjesta na banderama. 

U Kladuši je lokalna vlast zabranila plakatiranje (izuzev gore navedenih billboarda i mjesta na banderima što je dato u koncesiju firmi Dibs98 iz Bihaća). 

16 minutes ago, Haldir said:

Kakva je fakat situacija sa plakatima u Bihaću u odnosu na prethodne godine? U Cazinu ih je vjerovatno 50% manje nego 2016. i 2014. Uglavnom se zakupljuju billboardi i koncesijska mjesta na banderama. 

U Kladuši je lokalna vlast zabranila plakatiranje (izuzev gore navedenih billboarda i mjesta na banderima što je dato u koncesiju firmi Dibs98 iz Bihaća). 

Stari nisi ti bio u Cazinu. Svaka bandera je okupirana ilegalno sa onim kartonima. Bihac je danas imao nekakvu akciju i uklanjali su sve plakate koji su bili postavljeni mimo predviđenog mjesta

Ma ja sam iz Cazina a mislio sam na uži dio grada (centar, Ćuprija, Mala Lisa, okolna naselja Klisa, Tatari, Bašče, Šepići, gornja čaršija). Nema više plakata po zidovima, po napuštenim objektima, po drvećima. Po selima je to uvijek dominantno, ali ni tamo doduše nema toliko plakata kao 2016., isto u duplo manjoj mjeri. 

Edited by Haldir
2 hours ago, Kula said:

Evo ostalo jes sitno. Ko ce dobiti izbore ? Kako vidite buducu Vladu kantona ? Ko ce je formirati ?

Hozan ili Handanagic ?

Koalicija 100% SDA i jos jedna ili dvije stranke. Mozda ASDA jer nisu oni toliko ideoloski nastrojeni da bi se odrekli vlasti, a i bio bi apsurd.

Fahrudin Radoncic me sve cesce sa soim gestom tijekom drzanja govora narodu podsjeca na jednog ITALIJANSKOG VODJU koi je neslavno zavrsio.

Imamo politicki RUKOVODSTVENI  potencijal koi cuci u mraku jer se nemoze vidjeti od sjenke sadasnjih politicara.

I kad bi dosli na red i bili izabrani vise i nece moci nista pametno uraditi jer nam je skoro sva PAMET napustila dragu nam BiH.

Intelektualci i mentalno razvijeni ljudi koi su ostali u BiH nemogu doci do rjeci od MEDIOKRITETA koi su zasjeli ima vec vise od 20 godina u njake fotelje i kako su se debljali godinama , sad iz njake fotelje nemogu niti ustati.

Moj otac mi ostavio u nasljedstvo nesto malo kucice koju djelim sa ostatkom porodice )BRACA SESTRE ) a Alija poslie svega ostavio svom sinu KRVLJU NAtopljenu BiH svome sinu uz parolu "SINE BAKIRE I POSLIJE MENE JA"

A sa druge strane Milorad bekrija ubi ono malo Pravoslavlja sto je ostalo njemu u amanet ,Hrvatski se duh siri Hercegovinom,Tomislav Grad posta rodni grad svih Hrvata Tomson pjeva a GORA GORI sa borovinom.

Ko je...e narod mi smo je stvorili sine Bakire i mi smo je PODJELILI u Deytonu.. Svi smo u nekim zrelim godinama i jos uvjek vjerujemo u dobre Vile hahahah e pa jbg.

Strasno

Koje smo mi ovce za kurbana.

1 hour ago, rucica1 said:

Ako se ne zele prilagoditi i postovati kulturu zemlje u koju su ilegalno dosli onda su trebali u svojoj vuko*ebini ostati ili mozda

ocekuju da se mi njihovom divljastvu prilagodimao.

Da medju njima i onih kojima je pomoc potrebna ima, to nebih poricala ali upravo ti se normalno ponasaju .

Po pitanju kriminala pa najmanje tri cetri zamlje su ilegalno presli ( sve to bez licne dokumentacije,kako im se identitet nebi

mogao ustanoviti).Zar to nespada u kriminalitet.

Po pitanju broja izbjeglica u US kantonu - pa ovaj oficijelnni broj koji je objavljen - najmanje toliko ih samo u Velikoj Kladusi ima.

Placaju privatne smjestaje ili u kuce provaljuju kako nebi registrovani bili.

Novac dobijaju tako sto koriste mjestane (idiote) kojima od sume koju dobiju 20% uslugu placaju .

Ja u banci, kad mi neko na moj racun novac uplati do odredjene sume  nemoram nista dokazivati, jedino za podignuti novac moram

dokazati da sam ja vlasnik ziro racuna ( licna,pasos,...).

Pa u Njemackoj koja ljudski i tehnicki bolju mogucnost zastite gradjana ima, od 2015 godine u manjim gradicima gdje su

izbjeglice smjestene ( tu se najvise uocava), navecer ulice skoro pa puste.Zene i djeca ne izlaze kao prije.

Satori u Boricima

Susenje vesa po zbunju i grmlju

Pranje vesa na betonu i javnim kupalistima

Redovi u WU filijalama

e sad ono najgore

Ugostiteljski objekti uvecer puni

Udvaranje nasoj djeci / narivanje BOCA Sampanjca i klanjanje kobajagi vjernici

Mjesni turizam se upolio jer je njihovih zemljaka i sunarodnjaka sramota doci u njihovu blizinu a i strah da ih nebi napali

NARAVNO IMA I POSTENIH MIRNIH I LJUBAZNIH MIGRANATA

NISU SVI ISTI

ALI IMAJU I VODJE KLANOVA KOI IH ORGANIZUJU I DJELE NA IMAS PARA I NEMAS PARA

MENI TO SVE NIJE NORMALNO , KO IH VOLI NEK IH SEBI KUCI VODI

SVE TO TREBA LIJEPO IZOLOVATI OGRADITI I USKRATITI IM SLOBODNO KRETANJE

VIDJECECETE DA CE SAMI OTICI BEZ DA IH TJERANMO

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...