Jump to content
FORUM

Recommended Posts

18 minutes ago, Suncokretova said:

Znaci, sudeci po rezultatima, u ovoj drzavi zive, u vecini pokvareni, licemjerni i ekstremno glupi ljudi. Mladi, stari, vi koji u sebi imate postenje, selite se odavde. Ovdje je sve propalo. 

Ja ću komentirati samo izbor bošnjačkog člana predsjedništva (SDA): Što smo drugo očekivali ? Neku promjenu ? Isti ti mladi ljudi koji su još ovdje u BiH su jučer trebali izići i reći svoj glas. Jučer su trebali stavljati iksiće u izbornim jedinicama a ne u kladionicama. Također i onaj dio,prvenstveno mladih,ljudi koji je i bio protiv SDA a izišao glasati, nije trebao birati Komšića (koji je hrvatski član predsjedništva i ne kažem ja da je on loš izbor po BiH) nego je trebao birati nekog drugog iz reda bošnjačkog naroda.Ne slažem se ja sa ovim ali tako stvari stoje...Promjene je trebao donijeti SDP možda i donio bi ih da je dobio "bošnjačke" glasove koji su dati Komšiću.SDA ima svoju glasačku mašineriju uhljeba ....Ne znam,teška situacija i prije i za vrijeme a tek poslije izbora nam slijedi sado-mazo...

Edited by Grunf
  • Like 3
  • Replies 195
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Suvišan je svaki komentar, ti imaš svoje mišljenje o Aliji i muslimanima, ja imam svoje. Nikada neću podržati SDA i Alijine pretke, jer su oni uništili ovu državu. Šta imaju ljudi koji su odbranili ov

Nije u redu na taj nacin pisati o Aliji, mozda ne bi bilo lose malo literature od strane drugih o istom pa bi Ti puno bilo jasnije. U kakvom svijetu je zivio i sa kim se sve borio daj Boze da je

Posted Images

1 hour ago, Grunf said:

Ja ću komentirati samo izbor bošnjačkog člana predsjedništva (SDA): Što smo drugo očekivali ? Neku promjenu ? Isti ti mladi ljudi koji su još ovdje u BiH su jučer trebali izići i reći svoj glas. Jučer su trebali stavljati iksiće u izbornim jedinicama a ne u kladionicama. Također i onaj dio,prvenstveno mladih,ljudi koji je i bio protiv SDA a izišao glasati, nije trebao birati Komšića (koji je hrvatski član predsjedništva i ne kažem ja da je on loš izbor po BiH) nego je trebao birati nekog drugog iz reda bošnjačkog naroda.Ne slažem se ja sa ovim ali tako stvari stoje...Promjene je trebao donijeti SDP možda i donio bi ih da je dobio "bošnjačke" glasove koji su dati Komšiću.SDA ima svoju glasačku mašineriju uhljeba ....Ne znam,teška situacija i prije i za vrijeme a tek poslije izbora nam slijedi sado-mazo...

Bolje Dzaferovic + Komsic u Predsjednistvu nego bilo ko drugi + Covic. Ako si realan, priznaces da je tako. Drugi nivoi vlasti su sasvim druga prica, gdje je trebalo izbrisati SDA sa scene.

• Like 1

Mi mozemo sad kritikovati i izmisljati toplu vodu koliko zelimo, ali cinjenica je da su svi oni koi su htjeli promjene trebali juce izici i to uciniti ovako se cini da nam je super sve ostaje kako je i bilo, blokada do blokade, vlast ovakva ili onakva a osnovni krivci su onih preko 50% koi nisu izisli na izbore i svoim glasom dosli do promjena.

• Like 3
55 minutes ago, java10 said:

Bolje Dzaferovic + Komsic u Predsjednistvu nego bilo ko drugi + Covic. Ako si realan, priznaces da je tako. Drugi nivoi vlasti su sasvim druga prica, gdje je trebalo izbrisati SDA sa scene.

Po čemu je bolji bilo koji kandidat iz SDA od bilo kojeg drugog ???? Šta je to Bakir do sada uradio za BiH naspram velikosrpske politike osim što je pognuo glavu i ćutajući sve odobravao? Džaferović će biti nešto bolji i to još uz Dodika ? Istina je jeidno da će Komšić biti dobar penicilin za ovog debila

Edited by Grunf
  • Like 2
16 minutes ago, Grunf said:

Po čemu je bolji bilo koji kandidat iz SDA od bilo kojeg drugog ???? Šta je to Bakir do sada uradio za BiH naspram velikosrpske politike osim što je pognuo glavu i ćutajući sve odobravao? Džaferović će biti nešto bolji i to još uz Dodika ? Istina je jeidno da će Komšić biti dobar penicilin za ovog debila

pod bilo ko drugi nisam mislio bilo ko drugi iz SDA nego uopste bilo koji drugi bosnjacki kandidat. Dodik + Covic bi bila ubitacna i po BiH destruktivna kombinacija tako da je meni apsolutno OK da se ipak bosnjacki glasovi nisu razvodnili i da je Komsic glatko pobijedio. Naravno, kada bi se moglo dozirati bosnjacke glasove - idealno bi bilo dati Komsicu tek onoliko koliko mu je dovoljno da pobijedi a ostatak dati ne-SDA kandidatu. Ali to je, jelte, nemoguce.

Edited by java10

Nije mnogo nedostajalo Bećireviću. Uspjeh je da je jedan od njega i Komšića ušao s obzirom da dijele te glasove lijevih birača. Očekivao sam da neće nijedan pobijediti tj. da će obojici malo nedostajati. Dodik očekivano iz RS-a, biće zanimljivo definitivno sa njim. Najavio je već da uvjetuje odlazak u Sarajevo sa postavljanjem zastave RS-a. Glavni cilj mu je i vraćanje oduzetih nadležnosti RS-a od strane visokih predstavnika. Izgledno je i prisustvo SNSD-a u Vijeću ministara. Sreća samo što nema Čovića kao potporu u Predsjedništvu. Čović praktički sa konferencijom najavio moguću blokadu formiranja vlasti posebno u FBiH tzv. njegov plan B. SBB sa Radončićem je doživio baš veliki potop, ali potpuno zasluženo. Ne možeš imati svoje ministre u Vijeću ministara i tvrditi da si opozicija. U USK zasad kako stvari stoje biće isto veselo kao i prošli mandat

Skupština USK:

SDA - 9

A-SDA PoMAK - 8

SDP - 3

DF - 2

Laburisti - 2

SBB - 2

Naša stranka - 1

Nezavisni blok - 1

Ovo je zasad 28 sigurnih mandata u Skupštini. Nakon prebrojavanja svih glasova doći će do blažih promjena, vrlo vjerovatno još jedan mandat će dobiti SDA i A-SDA. 

Ako SDA dobije još jedan mandat onda će imati sigurnih 15 zastupnika u Skupštini (jer su DF i LS njihovi sa po 2 mandata) bez koalicije sa A-SDA i tu je pitanje samo kome će se prikloniti SBB (jer će Nezavisni blok sa Hozanom, Naša stranka vjerovatno ostaje u opoziciji s namjerom, nebitno ko s njima tu bio). Ako se priklone SDA, poznata većina, ako se priklone Pomaku, imamo pat poziciju. 

Nisam nesto sokiran rezultatom SDA kad je to masinerija koja nazalost melje izbore godinama. Vise me iznenadio debakl SBB,a jos ako budu opozicija vjerovatno ce nestat. SDP je sam kriv za los rezultat jer umjesto da su napravili veliku koaliciju sa DF,GS,NS prosli bi bolje,ali de bitnije im bilo koalirat sa Asda. 

Ja bih iskreno volio da se SDA i ASDA u USK pomire i naprave stabilnu koaliciju,te nas spase jebade koju smo gledali u protekle 4 godine kad su se vecine,premijeri i ministri mjenjali kao carape. Gospodo iz sda i asda progutajte ponos i pocnite raditi posao za koji ste dobili glasove

1 hour ago, Haldir said:

U Cazinu ogromno izborno razočarenje vladajuće strukture. Očekivali su minimalno 12 mandata u Skupštini i nadmoćnu pobjedu nad SDA. Hozan izjavio danas kako je otvoren za koaliciju sa SDA :( 

MERHAMETLIJA HOZAN SE PRERAČUNAO, A GDJE SU OVI BIŠĆANI IZ KOALICIJE, IZGLEDA DA IH NEMA SKORO NIKAKO ZA MANDAT, GDJE JE SEJ RAMIĆ, IZIGRAŠE IH CAZINSKE MERHAMETLIJE KO NIKO, ŠUKI ODRADI POSAO ZA NJIH A ONI IM GA ŠUKNUŠE

• Aferim! 1
1 hour ago, dacco said:

Ima li kakve sanse za koaliciju

a-sda-pomak  9

sdp 3

df 2

sbb 2

tj. jednako 16

mislim da je to trenutno najbolja opcija za kanton a i u gradskom vjecu je skoro slicno...

A-SDA i Pomak još uvijek nemaju 9 mandata, treba sačekati sutra do 12 konačne rezultate. Ako i dobiju deveti mandat, ta koalicija je neostvariva jer je DF od uspona na USK desna ruka SDA. Laburisti također. Oni zajedno imaju 13 mandata u ovom trenutku. Ako uzmu SDP, a siguran sam da to već pregovaraju, jer kod nas nema političkih pravila u to smo se davno uvjerili, A-SDA će u opoziciju. 

Ne treba zaboraviti ni to da bi SDA uzela vlast i sa uzimanjem SBB-a, tako da bi SDP ostao opozicija. 

S druge strane A-SDA je sigurna samo u prijateljske odnose sa Nezavisnim blokom koji ima jedan mandat. 

57 minutes ago, dobri duh said:

MERHAMETLIJA HOZAN SE PRERAČUNAO, A GDJE SU OVI BIŠĆANI IZ KOALICIJE, IZGLEDA DA IH NEMA SKORO NIKAKO ZA MANDAT, GDJE JE SEJ RAMIĆ, IZIGRAŠE IH CAZINSKE MERHAMETLIJE KO NIKO, ŠUKI ODRADI POSAO ZA NJIH A ONI IM GA ŠUKNUŠE

Najinteresantnija dva imena u toj koaliciji koja će vrlo vjerovatno dobiti mandate, a jedan je sigurno i dobio, su Suad Puškar zvani Toro, inače konobar iz Cazina koji sjedi u Gradskom vijeću, te Sanel Zulić iz Stijene, koji je skoro prešao izborni prag. On je trenutno savjetnik gradonačelnika Nermina Ogreševića i na tu je poziciju došao ekspresno nakon što se vratio iz Slovenije gdje je vozio kamion :D

• Sad 1
49 minutes ago, Haldir said:

A-SDA i Pomak još uvijek nemaju 9 mandata, treba sačekati sutra do 12 konačne rezultate. Ako i dobiju deveti mandat, ta koalicija je neostvariva jer je DF od uspona na USK desna ruka SDA. Laburisti također. Oni zajedno imaju 13 mandata u ovom trenutku. Ako uzmu SDP, a siguran sam da to već pregovaraju, jer kod nas nema političkih pravila u to smo se davno uvjerili, A-SDA će u opoziciju. 

Ne treba zaboraviti ni to da bi SDA uzela vlast i sa uzimanjem SBB-a, tako da bi SDP ostao opozicija. 

S druge strane A-SDA je sigurna samo u prijateljske odnose sa Nezavisnim blokom koji ima jedan mandat. 

Najinteresantnija dva imena u toj koaliciji koja će vrlo vjerovatno dobiti mandate, a jedan je sigurno i dobio, su Suad Puškar zvani Toro, inače konobar iz Cazina koji sjedi u Gradskom vijeću, te Sanel Zulić iz Stijene, koji je skoro prešao izborni prag. On je trenutno savjetnik gradonačelnika Nermina Ogreševića i na tu je poziciju došao ekspresno nakon što se vratio iz Slovenije gdje je vozio kamion :D

Moguće ali Hozan je takodjer mutan i zeznut igrač ako je istina to sto kazes za DF i Šepićeve onda je moguće opcija i asda- pomak 9  sdp 3 sbb 2 i po jedan NB i Naša stranka =16 gdje bih Šuki odigrao ulogu da ih ugura u koaliciju mislim na Našu stranku.

Pozdrav svima, moj prvi post na forumu. Sto se tice velike koalicije SDA-ASDA, nisam optimista po pitanju toga, iako tu su jako male ideoloske razlike, najveca prepreka su naruseni odnosi medju ljudima i stranakama. Ali cak ako se naruseni odnosi prevazidju,  Isto treba znati da takva koalicija bi se raspala do opcinskih izbora (znaci godina i po maksimanlno), jer tu vec pocinje kampanja sa projektima po opcinama, obstrukcije i sabotiranje ministara unutar jedne vlade. Neko bi tu izasao iz koalicije vec prije opcinskih izbora i optuzio ove druge za sav neuspjeh.

• Like 2

Sve u svemu SDA je ostvarila gotovo ne moguce imajuci u vidu da su ih u zadnje 2-3 godine napustili odredjeni clanoviu te osnovali nove stranke, samim tim odveli i broj glasaca sa sobom.

Ovi izbori cijeli kanton pa mogu slobodno reci i drzava ih rusi, na nasem kantonu Merhametlija na celu je imao vecu obvavezu da srusi SDA a ne da se brine sa kim ce i kako ce nama biti nakon izbora, rezultat sad ima ne znam samo sta je jos ostalo ovima iz kako ga nazvase pomaka ali cini mi  se da nisu sve nacalnike pokupili neka se pobrinu mozda sljedeci put bude vise sreci i para u kasama merhameta,

Jedno je sigurno Merhametlija Hozan je od Sukija, Zikrije napravio ovisnike Cazina.

Mozda sljedece izbore budu imali vise srece ili mozda vise nacelnika haha

• Like 1

Ljudi dragi, ima li barem jedan hrvat koji je glasao za Komsica? Koliko vidim, prateci vijesti, da smo mi bosnjaci jako organizirani i samosvjesni, jer smo uspjeli iz silne plejade nasih kandidata za clana Predsjednistva, izabrati i hrvatskog clana. 

Nametnula se klima da nisi hrvat ako ne glasas za HDZ ili si, u najmanju ruku, manji hrvat od onog koji glasa za HDZ.

Sto se tice kantona, smatram da ljevica nece moci organizirati vlast i da se nece moci zaobici SDA.

• Like 1
13 hours ago, Haldir said:
  1.  Najinteresantnija dva imena u toj koaliciji koja će vrlo vjerovatno dobiti mandate, a jedan je sigurno i dobio, su Suad Puškar zvani Toro, inače konobar iz Cazina koji sjedi u Gradskom vijeću, te Sanel Zulić iz Stijene, koji je skoro prešao izborni prag. On je trenutno savjetnik gradonačelnika Nermina Ogreševića i na tu je poziciju došao ekspresno nakon što se vratio iz Slovenije gdje je vozio kamion :D

I sta od njih ocekivati - osim poslusnosti.😟

I meni nije jasno kako je ukupni rezultat SDA u državi ovako dobar. Obnovili su vlast, a nikad gora situacija u državi. Šta nam se dešava ? Dovodi se u pitanje da li su mogli ukupne rezultate lažirati u toj mjeri u svim mjestima u državi ili smo mi totalne ovce?

Ja vjerujem da se za 2 godine organizuje nova stranka običnih ljudi, da apsolutno nema nikoga od aktuelnih i bivših političara u njoj da bi razvalili.

Da se okupe doktori, notari, bankari, poljoprivrednici, sportisti, ljudi iz kulture... da se oformi jedan TEAM koji će locirati sve te ljude .... i da se sjedne sa svim medijima da se objasni da je to jedini put da se nešto u državi napravi i da ih mediji prate naredne 2 godine. Vjerujem da bi razvalili.

5 hours ago, Vywegh said:

Ljudi dragi, ima li barem jedan hrvat koji je glasao za Komsica? Koliko vidim, prateci vijesti, da smo mi bosnjaci jako organizirani i samosvjesni, jer smo uspjeli iz silne plejade nasih kandidata za clana Predsjednistva, izabrati i hrvatskog clana. 

Nametnula se klima da nisi hrvat ako ne glasas za HDZ ili si, u najmanju ruku, manji hrvat od onog koji glasa za HDZ.

Sto se tice kantona, smatram da ljevica nece moci organizirati vlast i da se nece moci zaobici SDA.

Gledajuci izjave pobjednika na pres konferenciji, Komsic je bio (po mom gledanju)

jedini koji je imao retoriku dostojnu pozicije za koju je izabran.

• Like 1
7 hours ago, Sinbad said:

Pozdrav svima, moj prvi post na forumu. Sto se tice velike koalicije SDA-ASDA, nisam optimista po pitanju toga, iako tu su jako male ideoloske razlike, najveca prepreka su naruseni odnosi medju ljudima i stranakama. Ali cak ako se naruseni odnosi prevazidju,  Isto treba znati da takva koalicija bi se raspala do opcinskih izbora (znaci godina i po maksimanlno), jer tu vec pocinje kampanja sa projektima po opcinama, obstrukcije i sabotiranje ministara unutar jedne vlade. Neko bi tu izasao iz koalicije vec prije opcinskih izbora i optuzio ove druge za sav neuspjeh.

Sumnjam da će doći do ove vrste koalicije, ma da bi bila najstabilnija. Ali u politici je sve moguće, čak i drveni šporet. Oni znaju sve izmisliti i ubjediti da će to funkcionirati.

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...