Jump to content
FORUM

Recommended Posts

• Replies 195
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Suvišan je svaki komentar, ti imaš svoje mišljenje o Aliji i muslimanima, ja imam svoje. Nikada neću podržati SDA i Alijine pretke, jer su oni uništili ovu državu. Šta imaju ljudi koji su odbranili ov

Nije u redu na taj nacin pisati o Aliji, mozda ne bi bilo lose malo literature od strane drugih o istom pa bi Ti puno bilo jasnije. U kakvom svijetu je zivio i sa kim se sve borio daj Boze da je

Posted Images

Auuuu

https://www.biscani.net/pad-podrske-suhret-fazlic-u-bihacu-dobio-svega-2-462-glasovadok-je-na-lokalnim-izborima-2016-osvojio-8-933-glasova/

Cazinjani se na veliko hvale da je Ogresevic politicki lider u USK sa najvise glasova a evo sad imamo listu da je to ipak Semsudin Dedic koi je dobio ca 2000 glasova vise, losa im matematika Merhametska haha

Rezulati izbora su razocaravajuci. Ne shvatam ljude koji hoce promjene i opet glasaju za iste. Mladi ne izlaze na izbore a stari nam kroje sudbinu a stari ne znaju dalje od SDA oni su jos u fazonu narod, Alija i armija. Nemam nista protiv SDA, nisam simpatizer nijedne stranke ali zamislite kakva je to masinerija, koliko su oni ljudi zaposlili tj. uhljebili u ovoj drzavi da samo ti ljudi glasaju za njih i naravno njihovi najblizi jer od toga imaju korist, plus ovi penzioneri i plus rularna podrucja gdje su svi slozni za SDA jer u njihovim glavama svaka druga opcija osim SDA je izdaja drzave, kad tome dodamo to sto je manja sredina veca je izlaznost, dolazimo do rutinske pobjede SDA. Ovi izbori su nam samo potrosili para, sve je ostalo. Slusam neku majku jedva hoda i kaze sine vodi me na glasanje hocu da glasam za SDA, reko majka vozim te al' de mi reci znas li jos koga od ovih politicara kaze ne znam sine SDA samo uvijek sam za njih, a majki penzija sve manja,kako ja majki da objasnim da postoji neki recimo Mirsad Hadzikadic ili neka treca opcija. Mladi vise vole kafu popiti nego otici na glasanje. Sje*ano smo drustvo nema nam spasa.

14 hours ago, Vywegh said:

Ljudi dragi, ima li barem jedan hrvat koji je glasao za Komsica? Koliko vidim, prateci vijesti, da smo mi bosnjaci jako organizirani i samosvjesni, jer smo uspjeli iz silne plejade nasih kandidata za clana Predsjednistva, izabrati i hrvatskog clana. 

Nametnula se klima da nisi hrvat ako ne glasas za HDZ ili si, u najmanju ruku, manji hrvat od onog koji glasa za HDZ.

Sto se tice kantona, smatram da ljevica nece moci organizirati vlast i da se nece moci zaobici SDA.

Pogledao sam na CIK.ba rezultate izbora za hrvatskog člana predsjedništva na biračkom mjestu Zavalje , gdje žive samo Hrvati, i gle čuda Komšić ima i tamo 8 glasova ;) tako da  u Bihaću ima sigurno još puno Hrvata koji su svoj glas dali Komšiću

Kaže jedan moj drug, moja žena Hrvatica a glasala za Šefika, šta sad reći ??

Nema druge nego jedan predsjednik i svi da ga mogu birati

Gradonačelniku Bihaća polpularnost pala na niske grane sve zbog njegovog hoću-necu-hoću stava oko migrantske krize.Interesantno kako tema migrantske krize u US kantonu uopće nije bila bitna a to je trenutno po meni najbitnija stvar koju treba rješiti. Valjda će nova vlast pokušati nešto učiniti po tom pitanju

• Thanks 1

To je sasvim normalno da političari na općim izborima ne dobijaju glasove kao za vrijeme lokalnih izbora. Ogrešević je, primjera radi, na izborima za gradonačelnika dobio više od 16 hiljada glasova, sad ima oko 11 hiljada (pad od 5 hiljada). Slična stvar kod Handanagića koji je također imao pad od 5 hiljada glasova. 

Evo sad čitam neki Halilović iz USN.ba dobio 7 hiljada maraka iz budžeta grada Cazina za neku vrstu "promocije". Čini mi se da mi je jasno koga je promovisao :D

On 09. 10. 2018. at 1:04, dacco said:

Moguće ali Hozan je takodjer mutan i zeznut igrač ako je istina to sto kazes za DF i Šepićeve onda je moguće opcija i asda- pomak 9  sdp 3 sbb 2 i po jedan NB i Naša stranka =16 gdje bih Šuki odigrao ulogu da ih ugura u koaliciju mislim na Našu stranku.

Naša stranka neće ulaziti u vlast. Ali je evo prema zadnjim rezultatima SDP dobio još jedan mandat, tako da se tu može napraviti koalicija. 

Problem je taj, bez obzira na podršku A-SDA prema SDP-ovom kandidatu za predsjednika, taj što ovdje nema političkih pravila ili prirodnih koaliranja. Evo to samo pokazuje odnos DF-a i SDA na kantonu i na državi, potrebna je dakle samo mala analiza. 

Moguće je vrlo lako da će SBB ipak prevagnuti na stranu SDA, onda tu imamo:

SDA 10

DF 2

LS 2

SBB 2

A-SDA, SDP, Nezavisni blok i Naša stranka ostaju u opoziciji i ovo je zasad najrealnija mogućnost. SDA i kad su joj oteli nekoliko zastupnika iz koalicije opet se nije srušila ovdje u USK i mislim da u ovom trenutku niko ne vjeruje Rifetu Hozanoviću niti ljudima u A-SDA. Stvar je do Agana Bunića i njegovog apetita. 

6 hours ago, sk64 said:

Gradonačelniku Bihaća polpularnost pala na niske grane sve zbog njegovog hoću-necu-hoću stava oko migrantske krize.Interesantno kako tema migrantske krize u US kantonu uopće nije bila bitna a to je trenutno po meni najbitnija stvar koju treba rješiti. Valjda će nova vlast pokušati nešto učiniti po tom pitanju

Najvjerovatnije je to razlog, ali njemu su ruke vezane po pitanju migranata, po pitanju financija i ovlasti.

1 hour ago, Sinbad said:

Najvjerovatnije je to razlog, ali njemu su ruke vezane po pitanju migranata, po pitanju financija i ovlasti.

Nisu njemu ruke vezane samo po pitanju migranata, ne cudi me da mu popularnost tako brzo opada, nekad mi se cini da ne zna sam sta i kud ide, 

Iskreno sta je uradio za svo dosadasnji mandata voli bih da mi neko kaze osim cijelo vrijeme kritika ko je sta ukrao itd, ali on nije samo za to tu treba krenuti u projekte, sta nam je za vrijeme predizborne kampanje obecao svasta nesto da ce rusiti objekte po gradu ocistiti medjutim nista od tog svega i siguran sam da su sad bili izbori za nacelnika nebi bio ni medju 4 po glasovima

Jednostavno mu je vrijeme da sa kukanja oputzivanja te mijenjanja stranackih boja predje na djela

• Dislike 1
2 hours ago, saco said:

Nisu njemu ruke vezane samo po pitanju migranata, ne cudi me da mu popularnost tako brzo opada, nekad mi se cini da ne zna sam sta i kud ide, 

Iskreno sta je uradio za svo dosadasnji mandata voli bih da mi neko kaze osim cijelo vrijeme kritika ko je sta ukrao itd, ali on nije samo za to tu treba krenuti u projekte, sta nam je za vrijeme predizborne kampanje obecao svasta nesto da ce rusiti objekte po gradu ocistiti medjutim nista od tog svega i siguran sam da su sad bili izbori za nacelnika nebi bio ni medju 4 po glasovima

Jednostavno mu je vrijeme da sa kukanja oputzivanja te mijenjanja stranackih boja predje na djela

Ti ili si pored ociju slijep ili si samo stranacki bot pa moras napadati druge. O kojoj popularnosti pricas? Jesi li vidio koliko je glasova dobio? Covjek vraca tudje kredite, placa tudje asfalte i tudje kvazi projekte. Drugi su kao nesto gradili, a nasu praunucad zaduzili smo da bi ostali na pozicijama. 

Vrijeme ce pokazati ko je Suhret i sta je uradio...

• Dislike 2
2 hours ago, Vywegh said:

Ti ili si pored ociju slijep ili si samo stranacki bot pa moras napadati druge. O kojoj popularnosti pricas? Jesi li vidio koliko je glasova dobio? Covjek vraca tudje kredite, placa tudje asfalte i tudje kvazi projekte. Drugi su kao nesto gradili, a nasu praunucad zaduzili smo da bi ostali na pozicijama. 

Vrijeme ce pokazati ko je Suhret i sta je uradio...

Neznam ko je od nas dvoice slijep, ali bice da si ti to sto meni pises, ja licno sam neovisan od bilo koje stranke tako da meni su svi pod jednim krovom, ali nakon dvije godine kukanja treba da je jednom dosta, ili zasto jos jednom ne uradi ono sto je obecao i zasto je najvecim dijelom dobio poziciju koju obnasa te ne porusi objekte u centru grada.

Kukali su i prije njega isti kao i on samo mjenjali dresove na grbaci sirotinje, 

Sad je ponovo promjenio dres otisao Hozanu pod okrilje a svi dobro znamo ko je Hozan i nije ga sramta  nakon svega dokazanog pricati o  postenju, ima ona narodna "ko o cemu kurva o postenju" haha

https://www.biscani.net/rifet-hozanovic-asda-ne-zelimo-ni-u-kakvu-koaliciju-sa-sda/

Ili sam mozda i ovo ja izmislio;

https://www.biscani.net/pad-podrske-suhret-fazlic-u-bihacu-dobio-svega-2-462-glasovadok-je-na-lokalnim-izborima-2016-osvojio-8-933-glasova/

Narod ne prasta

• Aferim! 1

Četiri stranke dogovorile blok za zajednički nastup u pregovorima za formiranje vlasti

Kako Klix.ba saznaje iz pouzdanih izvora, danas je u Zenici dogovoren zajednički nastup četiri stranke u pregovorima za formiranje vlasti na svim nivoima gdje to bude moguće i gdje su zastupljene. Dogovor je postignut između Stranke demokratske aktivnosti (ASDA), Naroda i pravde (NiP), Nezavisnog bloka (NB) i Pokreta demokratske akcije (PDA).

Dogovor o zajedničkom nastupu postignut je danas, a u narednom periodu zvanični tekst sporazuma trebaju potpisati sve navedene stranke u svojim centralama.

Plan ASDA, NiP-a, NB-a i PDA je da pokušaju u dogovoru s potencijalnim partnerom formirati vlast u kantonima gdje to bude moguće, odnosno gdje ove stranke budu zastupljene u dovoljnom broju u kantonalnim skupštinama.

Također, spomenute stranke će zajedno nastupiti i u pregovorima za formiranje vlasti na nivou FBiH, ali i države, kada je riječ o strankama koje budu imale zastupnike.

Na nivou FBiH projekcije su da će ASDA, NiP, NB i PDA imati 13 zastupničkih mjesta, a kao potencijalni partner u pregovorima se spominje SDP. Ono što je zajedničko ovim strankama je opredijeljenost da ne pregovaraju sa SDA o vlasti.

Kantoni gdje bi ove stranke sa SDP-om potencijalno mogle formirati vlast su Kanton Sarajevo, Tuzlanski kanton, Zeničko-dobojski te Unsko-sanski kanton.

Podsjetimo, najviše glasova pojedinačno na svim nivoima osvojila je SDA, koja će tražiti vertikalno uspostavljanje vlasti, odnosno nakon Predsjedništva BiH, formiranje državne vlasti, zatim entitetske pa kantonalnih.

Ključni faktor u pregovorima na državnom i federalnom nivou će biti HDZ.
1 hour ago, saco said:

Neznam ko je od nas dvoice slijep, ali bice da si ti to sto meni pises, ja licno sam neovisan od bilo koje stranke tako da meni su svi pod jednim krovom, ali nakon dvije godine kukanja treba da je jednom dosta, ili zasto jos jednom ne uradi ono sto je obecao i zasto je najvecim dijelom dobio poziciju koju obnasa te ne porusi objekte u centru grada.

Kukali su i prije njega isti kao i on samo mjenjali dresove na grbaci sirotinje, 

Sad je ponovo promjenio dres otisao Hozanu pod okrilje a svi dobro znamo ko je Hozan i nije ga sramta  nakon svega dokazanog pricati o  postenju, ima ona narodna "ko o cemu kurva o postenju" haha

https://www.biscani.net/rifet-hozanovic-asda-ne-zelimo-ni-u-kakvu-koaliciju-sa-sda/

Ili sam mozda i ovo ja izmislio;

Narod ne prasta

U sve se mozes sam uvjeriti, nemoj da ti mazu oci. Izgubio je 2000 glasova jer je rekao ds nece ici u Skuprtinu USK.

Sacekaj naredne lokalne izbore pa ces vidjeti stvarne rezultate.

Da budem jasan, ne branim ja Suhreta ali nije uredu to bezrazlozno napadanje. Treba biti korektan ipak.

Screenshot_20181010-145001_Opera.jpg

Screenshot_20181010-144855_Opera.jpg

...

Sta ce biti sa gradskim vijećem... koje rotacije se ocekuju

Edited by Vywegh
1 hour ago, Vywegh said:

U sve se mozes sam uvjeriti, nemoj da ti mazu oci. Izgubio je 2000 glasova jer je rekao ds nece ici u Skuprtinu USK.

Da budem jasan, ne branim ja Suhreta ali nije uredu to bezrazlozno napadanje. Treba biti korektan ipak.

...

pa zar nije ovo sramota, hrpa načelnika, njihovi članovi i opet izgube

da te podsjetim čije dugove vraća Šuhret, kada je lipovača pobijedio SDA-ov načelnik mu u kasi ostavio 2 miliona KM, a Šuki bio savjetnik, kad je lipovača prešao u vladu USK također sve bilo u plusu, što znači , najveće zaduženje grada i kiantona napravio lipovača a šuki bio s njim, znači vraća svoje dugove, tek poslije dolazi emdžo i on zadužuje već prezadužen grad, sjećaš li se onih preklapanja kredita i slično, šuhret je najobičniji demagog i slatkorječiv kao i lipi a ništa ne radi, ama baš ništa

izlagao nas je da on nije dao odobrenje za đački dom i nakon mjesec dana rekao da jeste, uzima lovu za migrante, on, crveni križ i poliklinika a svi ćute o koliko para se tu radi

• Like 1

Mislim da je u interesu Laburista podrzati bilo koga ko ce formirati Vladu. Naravno da njima bi odgovaralo da to bude SDA, jer vec imaju razradjenu praksu sa njima. Mnogi se pitaju o motivima i ciljevima Laburista, evo pokusacu ih objasniti.

Zanimljivo da za razliku od drugih stranaka, Laburisti za svoju podrsku ne traze nista od Vlade, ne traze pare za Kladusu, ne traze ministarstva i ne traze instituciju i slicno, ali traze samo jednu stvar, a to je da im se da potpuna sloboda da rade u Kladusi sta hoce, bez uplitanja inspekcija, revizora i propitivanje zakonitosti.

Mnogi ne znaju ali Fikret pokrece  u Kladusi nekoliko dosta neobicnih projekata za danasnje uredjenje ekonomije. Preko opstinskog komunalnog preduzeca otvorili su opstinske poljoprivredne apoteke, neku tvornicu cetaka, opstinsku tvornicu kombinezona. Sad otvara opstinsku benzinsku pumpu. U fazi je zaduzivanja opstine da otvori neki kompleks malih pijaca, i takodje opstinsku prodavnicu rezervnih auto dijelova i jos toga da ne nabrajam. A bice toga jos. Vec ima optuzbi da ovo predstavlja nefer konkurenciju privatnom sektoru, ali Laburista to nije briga. Iskreno nije ni mene, pokusavam biti neutralan, samo navodim sta laburisti zele. Cinjenica je da odlazak stanovnistva iz Kladuse je vec poprimio masovne proporcije, i nesto se mora uraditi.

• Like 1

Problem kod te proizvodnje četaka je taj što oni u prvoj godini rada nisu zaradili dovoljno da isplate godišnje plate za 2 do bog zna koliko uposlenika. Problem je ujedno i taj što cijepaju okvirne sporazume na direktne, a kroz javne nabavke, gdje se vidi sva suština tog kriminala. Nije to ništa neobično u tim projektima. To je zaista i više nego obično kod kriminalnih organizacija kakva je ta u Kladuši. Njihov budžet je u dubiozi. 

za sada crveni kriz jos nije dobio nista jer sve placa iom pa i volontere i njihovu zdravstvenu zastitu mislim na migrante a i isto tako i dz bihac koji dobija pare za uradjene usluge i to tek od septembra ove godine.Znaci nema ono da dobijes sta unaprjed nego sta si uradio to i dobijes(jer se radi sa neosiguranim licimma).To se odnosi samo na usluge u DZ Bihac a ne na usluge na terenu tj u migrantskom centru.Ljekove hranu i sve ostalo nabavlja IOM .Pozdrav

4 hours ago, Vywegh said:

...

Nema meni ko mazati oci vjeruj mi ja sam totalno neovisan od tog svega, @dobri duh ti je vec odgovorio odakle dugovi opcine poticu, on je bio Lipovacin savjetnik cijelo vrijeme.

Sto se tice nacelnika to sto su njih 4 uradili je sramota svih nas i vjeruj to se u modernom svijetu moze podici optuznica ali eto kod nas samo neka ide oni svakako nece preuzeti poziciju za koju su uredno prijavljeni na listu, pa gdje to ima to je jadno i bijedno, 
Ali nemoj se brinuti ima vjerovatno u Merhametu jos nesto ekipa je na broju

7 hours ago, java10 said:

Četiri stranke dogovorile blok za zajednički nastup u pregovorima za formiranje vlasti

Kako Klix.ba saznaje iz pouzdanih izvora, danas je u Zenici dogovoren zajednički nastup četiri stranke u pregovorima za formiranje vlasti na svim nivoima gdje to bude moguće i gdje su zastupljene. Dogovor je postignut između Stranke demokratske aktivnosti (ASDA), Naroda i pravde (NiP), Nezavisnog bloka (NB) i Pokreta demokratske akcije (PDA).

Dogovor o zajedničkom nastupu postignut je danas, a u narednom periodu zvanični tekst sporazuma trebaju potpisati sve navedene stranke u svojim centralama.

Plan ASDA, NiP-a, NB-a i PDA je da pokušaju u dogovoru s potencijalnim partnerom formirati vlast u kantonima gdje to bude moguće, odnosno gdje ove stranke budu zastupljene u dovoljnom broju u kantonalnim skupštinama.

Također, spomenute stranke će zajedno nastupiti i u pregovorima za formiranje vlasti na nivou FBiH, ali i države, kada je riječ o strankama koje budu imale zastupnike.

Na nivou FBiH projekcije su da će ASDA, NiP, NB i PDA imati 13 zastupničkih mjesta, a kao potencijalni partner u pregovorima se spominje SDP. Ono što je zajedničko ovim strankama je opredijeljenost da ne pregovaraju sa SDA o vlasti.

Kantoni gdje bi ove stranke sa SDP-om potencijalno mogle formirati vlast su Kanton Sarajevo, Tuzlanski kanton, Zeničko-dobojski te Unsko-sanski kanton.

Podsjetimo, najviše glasova pojedinačno na svim nivoima osvojila je SDA, koja će tražiti vertikalno uspostavljanje vlasti, odnosno nakon Predsjedništva BiH, formiranje državne vlasti, zatim entitetske pa kantonalnih.

Ključni faktor u pregovorima na državnom i federalnom nivou će biti HDZ.

Četiri stranke koje su nastale iz SDA žele zamjeniti SDA, čista komedija. Nikakve razlike, ljudi koji su preko 20 godina bili uhljebi iste SDA sad ko fol progledali tj. postali još više pohlepni pa osnovali svoje stranke da bi se nasilu dokopalo vlasti i klepalo još više. 

Nažalost ovo će samo još više jačati SDA, jer ce se ovima pridruziti SDP i SBB u formiranju matematicki koalicija po kantonima gdje budu mogli. 

• Like 1

Agan Bunić iz SBB-a se vratio u SDA nakon što je osvojio mandat u Skupštini USK. Računica:

SDA - 9 

Agan Bunić - 1

LS - 3

DF - 2

=

15 mandata

Naša stranka odbila mogućnost ulaska u vlast. 

Dakle, pred nama je pat pozicija i vjerovatno nova kriza oko uspostave vlasti jer će se sad morati čekati preletač koji će ići ili na stranu SDA ili na stranu A-SDA. 

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...