Jump to content
FORUM

Posao u Njemackoj

Recommended Posts

45 minutes ago, saco said:

Svaka tebi cast @paša ako sa 300-400 € iz Njemacke mozes u Bosnu otici i vratiti se😀

Ja sam imao golfa 4,  1,9 tdi. Jeden rezervar od 50 eura dohvati do bihaca.znači 100 eura tamo i vamo. 70 eura ima vinjete i putarine razne i to je trošak puta. Obično dolazim na 4 dana ali češće zbog starih roditelja. Tu potrošim još 200-300 eura i to je to.

Drugo je godišnji na 15 dana, normalno da se potroši više.

• Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

To da rade i  nedeljom su ciste izmisljotine nema od tog nista kao ni od tog da rade navece do 11. Sto se tice plate i u  Minhenu kao i svugdje drugo onaj ko ima 2000€ neto  je jako dobra plata,

Zanimljiva tema, evo moje DE-price: Moje iskustvo u Njemackoj, napominjem da je ovo moje iskustvo, moji dozivljaji i moji zakljuci, sto znaci da ne moraju biti tacni, vec prestavljaju moj pogled

Na bausteli nema 4000€ netto niko koliki god majstor bio. To su plate za diplomce. Ali se moze zaraditi oko 2200/2300€ bez ikakvog rada na crno. Znam licno covjeka koji ima gradjevinsku firmu i ima 12

Supruga mi je otišla u njemačku prije dva mjeseca ne zbog para dobra smo imali pomanja nje nije bila drzavni jaslar živjeli ko gospoda. Otišla zbog ovih terorista koji se naseljavaju uz pomoć IZ i SDA jer više nije bez jedno živjeti u kladusi pa i samo policajci kažu da te ubije nikom ništa a ti ga osamari sud će te u zatvor.ukratko počela raditi u hotelu kao sobarica vlasnici su svake ali sve ostalo u poslovanju bugari i rumunj.Uglavnom probni rad super da bi nakon par dana povećali norme soba za čišćenje duplo i još tražili da sve to stigneš čistiti  ostati prekovremeno 2 sata koja ti ne upisuje.Recimo radi s do 7 a on piše završila u pet.kad je nakon par dana odbila da tako ostaje neće da je puste skoro na silu da ostane čistiti ali nazvala sina koji je otišao u upravu u odbrusio. Tražili da radi još 15 dana a platite po učinku stanica bi bila oko 6 eura.posto sin zna njemački i vidjeli da zna zakone riješen sporazum ni raskid.Znači imaju agencija mafijaške koja iznajmljuje radnike za preko 50 hotela a radnici misle da su zaposleni direktno u hotel.Tamo ima robovlasnistva koliko hoćeš.Radila u hotelu meridijen  u munchenu kraj glavne željezničke stanice.Za 15 dana promijenilo preko 20 radnika

• Like 1
  • Aferim! 1
On 25. 06. 2019. at 18:14, paša said:

Ja sam snimio klip o troškovima života u Njemačkoj, ovo je moj lični primjer

Zaboravio si TV i radio svaki mjesec 18€.Zaboravio si gorivo barem mjesečno recimo 50€ ,parkiralište kad voziš negdje 6€ na sat,garažu ako imaš oko 100€,kartu za gradski prevoz zavisi koja zona al oko 50-60€ najmanja,Haftpflicht osiguranje 20€ mjesečno,odjeća i obuća mjesečno bar 50€,automobilski klub godišnje 45€,hoćeš izaći recimo jednom mjesečno 50€ ili izlet po osobi,hobi ako imaš,elektronika,itd.itd.,Namještaj,lična higijena bar 30€ mjesečno.

On 25. 06. 2019. at 16:58, jokesOnYou said:

Koja je razlika izmedju Njemacke i Austrije sto se tice ekonomije, posla, politike i drustva? Moze li to neko na osnovu svog iskustva napisati? Pros and cons? 

Sta te konkretno zanima? 

Razlika je recimo da u auateiji ima minimalna datnica po kolektivnom ugovoru. Rafnicka kamara je jaka - mada su peobali da je oslabi politika zdmasnjih godina ali neide im od ruke.

U austrriji imas 14 plata, cak su ove plate za godianji vece od normalne plate dok u njemackoj nisu obavezne 13 i 14 plata. Porezi su u obe zemlje ogromni tako da recimo u austriji imas pprez od 55 % sto znaci da radis do jula za drzavu pa tek onda do kraja godine za sebe.

U Austeiji se u odredjenim branzama da dobro zaraditi i nisam nikad imo problema ni sa jesnim poslodavcem. Plata je mpgla biti samo prije roka i veca od dogovorenog!

Kad se usporede troskovi i primanja moze se jako dobro zivjeti u austriji i ako netoplaca je mozda u svedskoj, irskoj,holandiji,danskoj veca ali kupovna moc je zahvaljujuca i austeija je sigurno medju top 10 zemalja na svijetu, pogovo socijalni sistem i zdravsto je na visokom nivou i time kvalitet zivota! 

Moje iskustvo je sljedeci ja I supruga smo na pustili Bihac prije 3 Godine. Otisli u Dojcland na Ausbildung. 😂😂Na pocetku je bilo tesko nismo poznavali jezik bili smo sami okruzeni ljudima Sa svih strana svijetau firmi. Grcima,Afrikancima it'd.. Nije bilo nasih. Ali Sa vremenom je bilo samo bolje jer Sam ja radio u Bihacu za 440 km a supruga nije Imala posla Sa fakultetski diplomom je mogla samo da se kuci nista vise 😁😂. Sad nakon 3 Godine kad ja radim za 3 hiljade stvari su puno bolje. Sve se nauci jer svabo investira u ljude Koji zele da napreduju. U svako slucaju puno bolje nego u Bihacu. 

• Like 2
10 hours ago, Lidjo said:

Sta te konkretno zanima? 

Razlika je recimo da u auateiji ima minimalna datnica po kolektivnom ugovoru. Rafnicka kamara je jaka - mada su peobali da je oslabi politika zdmasnjih godina ali neide im od ruke.

U austrriji imas 14 plata, cak su ove plate za godianji vece od normalne plate dok u njemackoj nisu obavezne 13 i 14 plata. Porezi su u obe zemlje ogromni tako da recimo u austriji imas pprez od 55 % sto znaci da radis do jula za drzavu pa tek onda do kraja godine za sebe.

U Austeiji se u odredjenim branzama da dobro zaraditi i nisam nikad imo problema ni sa jesnim poslodavcem. Plata je mpgla biti samo prije roka i veca od dogovorenog!

Kad se usporede troskovi i primanja moze se jako dobro zivjeti u austriji i ako netoplaca je mozda u svedskoj, irskoj,holandiji,danskoj veca ali kupovna moc je zahvaljujuca i austeija je sigurno medju top 10 zemalja na svijetu, pogovo socijalni sistem i zdravsto je na visokom nivou i time kvalitet zivota! 

Mislis li pod 14 platom vakantiegeld odnosno novac za godisnji odmor ili sta vec ?

Sto se tice troskova ja mislim ipak da nasi ljudi znaju dobro proci jer vecina nas kuha kod kuce  mi recimo idemo maximalno 2 puta sedmicno negdje u restoran jesti .

Kuhanjem kod kuce se moze najbolje ekonomisati jer ipak hrana nije skupa u NL su odredjeni proizvodi jeftiniji nego u BiH.

Ja osobno uvijek pratim reklame iz par prodavnica PluS ,Albert H, ili Kauflland u Njemackoj jer mi je blizu tako da se na ovaj nacin najbolje moze ustedjeti mada ja licno kupujem gluposti uvijek se nesto zalipi na ruku sto nije potrebno posebno slatkisi u Kauflandu .

Sto se tice energije struja grijanje gas mi u jutru u 7:30 napustamo kucu do 17:15 i tako 5 dana fakticki racuni za energiju su nista u odnosu koliko ima clanova. 

Da, regres za godisnji ili kako se kaze na nasem?

Vecinom se isplacuje jedna bruto plata sa regularnom platom u junu i sa platom u novembru.

Porez je manji na te dodatke tako da se dobije vise nego normalna plata.

I kad apliciras za posao u austriji obavezno je da poslodavac navede minimalnu platu - vecinom to stoji godsinja bruto plata koju moras kroz 14 djeliti da bi dobio mjesecnu platu.

Sto se tice potrebstina mislim da su osiguranja i namjernice puno jeftinije u Njemackoj nego u Austriji ali je recimo gorivo i stanovanje jeftinije u AT.

Uglavnom ako se dobro razumijes mozes se puno ustediti na osiguranje, telefon, grijanje, struju (recimo u Austriji mozes skroz jednostavno promijeniti dostavljaca struje).

PS: mislim da je 2 puta sedmicno ici na veceru uopste ne malo - nego u visem prosjeku - znaci zivis sigurno iznad prosjeka - barem kad usporedim sa Austrijom.

Kod Austrijanaca je recimo tako da oni nedjeljom idu familijom na rucak a izmedju sedmice vecimo ne.

I koja je prosijecna plata u Austriji i Njemackoj sa srednjom skolom? @Pasa je napravio dobar video, ali ja ne mogu da vjerujem da je tako nizak standard, tj. da plate nisu ipak malo vise. Dodje ti da je zivotarenje i tamo isto. Otkud onda sve one "bogate" tetke koje dodju u posjetu? :D :P 

Gdje se prije moze doci do svoje nekretnine i zasto? Pitam zato sto imam mnogo poznanika koji su u Austriji puno brze dosli do svog doma, nego u Njemackoj u kojoj su navodno vece plate? Zasto je to tako (ako ste naravno upoznati s tim pravilima)?

2 minutes ago, jokesOnYou said:

I koja je prosijecna plata u Austriji i Njemackoj sa srednjom skolom? @Pasa je napravio dobar video, ali ja ne mogu da vjerujem da je tako nizak standard, tj. da plate nisu ipak malo vise. Dodje ti da je zivotarenje i tamo isto. Otkud onda sve one "bogate" tetke koje dodju u posjetu? :D :P 

Gdje se prije moze doci do svoje nekretnine i zasto? Pitam zato sto imam mnogo poznanika koji su u Austriji puno brze dosli do svog doma, nego u Njemackoj u kojoj su navodno vece plate? Zasto je to tako (ako ste naravno upoznati s tim pravilima)?

Pa i sam sam reko da je stambeno pitanje lakse i jeftinije rijesiti u AT nego u Njemackoj.

Potrazna u centrima je ogromna kao i svudgdje. Kirije u Becu, Insbruku i Salzburgu su ogromne, u Lincu je malo jeftinije.

Plata i cijena stambenog objekta su mislim u relaciji u AT bolja nego u DE

Prosjecnu platu je tesko reci jer zavisi od struke, branze, radnog iskustva. Na gradjevini ljudi od 2000 neto pa gore zarade, sa prekovremenim satima i ako imas iskustva moze se i 3 ili 4 zarazdit (ukoliko si placen recimo na kvadrat). Ali ej na gradjevini problem stemplanje, tako da recimo zimi dobijas minimalu od biroa rada..

Cistacica mislim da je negdje oko 1000 - 1200 eura - naravno vecina njih radi jos preko vremeno privat kod nekih baba po satnici od 10 pa do 16 eura kako sam cuo.

Kao prodavacica u Billi = REWe mislim da je negdje od 1200 - 1350 neto..

U fabrikama mislim da su plate otisle dole i da nije vise tako dobro raditi jer se vecinom zaposlava preko leasing firme i tu cesto cujes da ljudi za 38,5 sati sedmicno (bez rada vikendom ili preko vremena i nocne) rade u smjenama za oko 1500 eura...

prije 32 minuta, jokesOnYou said:

S jednom platom možeš preživiti ako stanuješ loše u malom stanu ili apartmanu i sa najjeftinijom i najnekvalitetnijom hranom,imam i ovakvu i onakvu familiju u njemačkoj,austriji,švici,bio sam vidio sam kako se živi i zaradi ali i potroši.Državni stan nije da nemožeš dobiti odmah već trenutno nikako jer ih jednostavno nema.Čekanja su godinama i godinama.

Ko živi normalno,kupuje kvalitetnu i bio hranu koja je duplo skuplja,ko vozi normalno auto,živi u normalnom stanu recimo 70-80qm ima dvoje školske djece,može sebi priuštiti jedan pristojan godišnmji odmor i na kraju je plusminus 0. Auto kad crkne ide novo opet na kredit, ako će nov bmw ili merdžo da može glumiti za vrijeme godišnjeg u domovini ili neka kanta od 10-15 godina za hiljadu dvije € da mu treba za posla.Kažem imam familiju u Austriji i njih sedmoro žive u 45qm ko sardine a kad dođu u bosnu onda glume gospodu s mečkom na kredit i ulete u austriji u dispo s par hiljada

Austrija je super zemlja za ,zivjeti, mada kao i svugdje ako ces se raspati nema te nigdje.

U koliko samo jedno radi tu je iskreno teze prezivjeti nego u Bosni posebno ako imas svoj vlastiti stan, kucu tad nema pravo na pomoc za stanovanje.Austrija ima jedno od bolje rijesenih socijalnih politika tako da onaj ko je bolestan ili iz nekih drugih razloga ne moze raditi ima uvijek nacin da dodje do odredjenih primanja te je skoro u svakom obliku socijalno osiguran

Stanovi, kuce su svakako skupi jako ali kako je vec neko gore pisao ovisno od grada gdje zivis kao i dijela grada u kojem zivis.Kvadratni metar stana, nova gradnja je u Grazu sad skoro svugdje iznad 4000€ i vecinom se sad rade manji stanovi tipa garsonjera i sl, dok onaj ko sebi zeli kuc izgraditi u Grazu sa ca 500 metara kvadratnih zemljista mora racunati na cifru od 400.000 - 500.000€ sa zemljistem.

Sto se tice stanova za iznajmiti, takodje ulogu igra u kojem se dijelu grada nalazi i cijenu u Grazu su od 8-9€ pa na vise.

• Like 1
prije 4 sati, Blanco7 said:

Jel ima neko da je isao na ausbildung za Zerspanungsmechaniker ( ili ti za rad na CNC masini)  i da objasni  ako moze sve oko toga (plata, dal se isplati itd)

Ono sto ja znam jeste da ausbilderi dobijaju oko 800€ mjesecno (prva godina, svaka naredna +100€) i mjesec dana idu na praksu kod poslodavca, a mjesec dana u skolu. Dozvoljen je i neben job da se radi sto znaci da mjesecno mozes oko 1200€ inkasirati. WG smjestaj kosta do 240 do 350€ sa rezijama (struja, voda i grijanje u cijeni) tako da se sa preostalih 900tinjak € moze zivjeti. 

Isplati se svakako ako nemas djece jer 3 godine brzo prodju, a to je dobro placeno zanimanje (izmedju 14 i 17 € brutto sat).

7 hours ago, Bosanac said:

Ono sto ja znam jeste da ausbilderi dobijaju oko 800€ mjesecno (prva godina, svaka naredna +100€) i mjesec dana idu na praksu kod poslodavca, a mjesec dana u skolu. Dozvoljen je i neben job da se radi sto znaci da mjesecno mozes oko 1200€ inkasirati. WG smjestaj kosta do 240 do 350€ sa rezijama (struja, voda i grijanje u cijeni) tako da se sa preostalih 900tinjak € moze zivjeti.  

Isplati se svakako ako nemas djece jer 3 godine brzo prodju, a to je dobro placeno zanimanje (izmedju 14 i 17 € brutto sat).

Ahm, razmisljam da to upisem kad budem isao.. pa sad ne znam kako bi se uklopio u to jer ovamo imam zavrsenu gimnaziju ( i uskoro bachelor šumarstva) a ovo skroz drugo nesto.. jos vidim na tim oglasima za ausbildung  da se trazi dobro poznavanje matematike i fizike.. prpa samo da ne pogrijesim u izboru.
A to vezano za platu, znaci ja bi trebao onda imati neto nekih 1500 kad bi zavrsio sve to, valjda se moze napredovati da se nagura preko 2000 neto

17 hours ago, Blanco7 said:

Ahm, razmisljam da to upisem kad budem isao.. pa sad ne znam kako bi se uklopio u to jer ovamo imam zavrsenu gimnaziju ( i uskoro bachelor šumarstva) a ovo skroz drugo nesto.. jos vidim na tim oglasima za ausbildung  da se trazi dobro poznavanje matematike i fizike.. prpa samo da ne pogrijesim u izboru.
A to vezano za platu, znaci ja bi trebao onda imati neto nekih 1500 kad bi zavrsio sve to, valjda se moze napredovati da se nagura preko 2000 neto

Kao varioc ili CNC, nisam sa tim u kontaktu ali to su dosta trazena zanimanja u Austriji (prije neki dan je moj rodjak sa talijanskim pasosem dosao ovdje, radi kao varioc sa diplomom i dosta iskustva iz Italije, pocetna plata koju je dobio je ca 1500€ Ntt)

I u tim zanimanjima  kao i u ostalima,pocetna plata je manja a dalje sam sebi svoim sposobnostima te ucinkom privredjujes za povecanje plate.

Ovako gledajucu plata od 1500€ izgleda jako puno sa gledista iz Bosne medjutim ako si sam i normalno zelis imati stan, auto svakodnevne potrebstine, godisnji odmor,. to je u tom slucaju jako malo da ces jako tesko izlaziti na kraj sa tim iznosom, zivot je jako skup

On 29. 06. 2019. at 16:11, saco said:

Kao varioc ili CNC, nisam sa tim u kontaktu ali to su dosta trazena zanimanja u Austriji (prije neki dan je moj rodjak sa talijanskim pasosem dosao ovdje, radi kao varioc sa diplomom i dosta iskustva iz Italije, pocetna plata koju je dobio je ca 1500€ Ntt)

I u tim zanimanjima  kao i u ostalima,pocetna plata je manja a dalje sam sebi svoim sposobnostima te ucinkom privredjujes za povecanje plate.

Ovako gledajucu plata od 1500€ izgleda jako puno sa gledista iz Bosne medjutim ako si sam i normalno zelis imati stan, auto svakodnevne potrebstine, godisnji odmor,. to je u tom slucaju jako malo da ces jako tesko izlaziti na kraj sa tim iznosom, zivot je jako skup

Moj stricevic je radio u Bihacu za neku Austrijsku firmu kao varioc pravili su neke peci tu je radio nekih 3 godine onda poslije toga je otisao u Sloveniju polagao neke kurseve i cetrefikate ateste nemam pojma sad radi u Belgiji u luci u Antwerpenu kao varioc ima tako dobru platu da je to nesto nemoguce .jeste posao malo tezi i ubitacan ali imaju dobru zastitu i poseban rezim od prehrane pa do ostalog tako da posao nije stetan kao nekad kad su varioci imali kvrge po rukama zbog trovanja metalima.

Od svih zemalja EU slobodno mogu reci da je u Belgiji i Luxemburgu najbolje za zivot stanovi i troskovi zivota osiguranje su dosta jeftiniji plate su mozda u odredjenim sektorima nize ali ipak dosta su povoljniji u svakom pogledu. U Luxemburgu je idealno za zivot javni prijevoz besplatan plate dobre .Cak sto vise u Luxemburgu mislim da vrijedi isto pravili kaou Njemackoj ako dobijes zaposlenje da mozes dobiti i papire znam nekoliko nasih ljudi koji su dosli raditi u Luxemburg i ostali. Ja cesto idem sa prijateljima u Luxemburg. Mene cudi da nasi ljudi ne idu vise u Luxemburg cak su prije nekoliko primali mlade bracne parove iz zemalja istocne europe to sam gledao na tv.

2 hours ago, Barba said:

Moj stricevic je radio u Bihacu za neku Austrijsku firmu kao varioc pravili su neke peci tu je radio nekih 3 godine onda poslije toga je otisao u Sloveniju polagao neke kurseve i cetrefikate ateste nemam pojma sad radi u Belgiji u luci u Antwerpenu kao varioc ima tako dobru platu da je to nesto nemoguce .jeste posao malo tezi i ubitacan ali imaju dobru zastitu i poseban rezim od prehrane pa do ostalog tako da posao nije stetan kao nekad kad su varioci imali kvrge po rukama zbog trovanja metalima.

Od svih zemalja EU slobodno mogu reci da je u Belgiji i Luxemburgu najbolje za zivot stanovi i troskovi zivota osiguranje su dosta jeftiniji plate su mozda u odredjenim sektorima nize ali ipak dosta su povoljniji u svakom pogledu. U Luxemburgu je idealno za zivot javni prijevoz besplatan plate dobre .Cak sto vise u Luxemburgu mislim da vrijedi isto pravili kaou Njemackoj ako dobijes zaposlenje da mozes dobiti i papire znam nekoliko nasih ljudi koji su dosli raditi u Luxemburg i ostali. Ja cesto idem sa prijateljima u Luxemburg. Mene cudi da nasi ljudi ne idu vise u Luxemburg cak su prije nekoliko primali mlade bracne parove iz zemalja istocne europe to sam gledao na tv.

U redu je to, kada ima potrebne certifikate, diplome i jos ako ima iskustvo da zna raditi normalno je da ce bolja primanja imati.

Sto se tice tih zanimanja gdje dobijes ( jogurt😀)   i gdje ti je potrebna posebna zastitna oprema, od takvog posla treba bjezati sto dalje i dalje, bez obzira na fenomenalna primanja, zivot onih koi vise godina u tmo poslu rade je ugrazen do maximuma,

Imam badzu u Minhenu radi nocnu smjenu u jendoj livaonici neznam koliko stepeni je unutra, odlicna prrimanja ima ali sta on ima od svog zicvota nakon 20 godina, nista,˙vec je poceo ici doktoru za probleme u stomaku,

Zbog tog je bolje ako treba manje zaraditi a zdravo i sigurno zivjeti

• Aferim! 1
1 hour ago, saco said:

U redu je to, kada ima potrebne certifikate, diplome i jos ako ima iskustvo da zna raditi normalno je da ce bolja primanja imati.

Sto se tice tih zanimanja gdje dobijes ( jogurt😀)   i gdje ti je potrebna posebna zastitna oprema, od takvog posla treba bjezati sto dalje i dalje, bez obzira na fenomenalna primanja, zivot onih koi vise godina u tmo poslu rade je ugrazen do maximuma,

Imam badzu u Minhenu radi nocnu smjenu u jendoj livaonici neznam koliko stepeni je unutra, odlicna prrimanja ima ali sta on ima od svog zicvota nakon 20 godina, nista,˙vec je poceo ici doktoru za probleme u stomaku,

Tacno tako to su teski poslovi koji imaju posljedice po zdravlje ali jebi ga mora i to neko raditi .

Kvalifikovani varioc ili cak osoba koja hoce to raditi u Belgiji moze dobiti placenu i obuku i stan samo da radi kao varioc.

4 hours ago, saco said:

bas i kod mene neku noc bio neki tipicni Bosnjo, radi kao fasader i samo na kvadrate.

Kaze da zaradi od 3500 - 4000 hiljade u Austriji.

medjutim sjede covjek sa svojih 50 godina na pod ispruzi se i poce jaukati od kicme, ne moze nikako sjediti na kaucu!!!

Zamisli bolan. Ja sam samo reko e druze moj treba i poslije 65e zivjeti.....

Ovi neki poznanici idu iz Bihaca u München da rade na bausteli. Na bausteli rade svakim danom (i cijeli vikend) od 7 sati ujutro pa do 11 sati navece, da bi zaradilo neku platu oko 3k-4k eura. Zale se da jedu samo one jeftine pastete i parizere i da dodje u stan samo da prespava. Kakav je i to zivot?! A da normalno radi, imao bi duplo manju platu, ali koja isto nije mala. Mislim da je 2000 eura netto postena plata, gdje god zivio, ali zbilja i zivio, a ne postajao invalid, pa sve zaradjeno potrosio kod doktora i jaukao. Ne treba biti rob nikome, ali ni novcu. 

10 hours ago, jokesOnYou said:

Ovi neki poznanici idu iz Bihaca u München da rade na bausteli. Na bausteli rade svakim danom (i cijeli vikend) od 7 sati ujutro pa do 11 sati navece, da bi zaradilo neku platu oko 3k-4k eura. Zale se da jedu samo one jeftine pastete i parizere i da dodje u stan samo da prespava. Kakav je i to zivot?! A da normalno radi, imao bi duplo manju platu, ali koja isto nije mala. Mislim da je 2000 eura netto postena plata, gdje god zivio, ali zbilja i zivio, a ne postajao invalid, pa sve zaradjeno potrosio kod doktora i jaukao. Ne treba biti rob nikome, ali ni novcu. 

Mislim da sa 2 hiljade eura u minhenu ne skaces daleko. Stanovanje je toliko skupo da vjerovatno ces i zivjeti samo od pastete.

Naravno dako dvoje rade lakse je ili ako se zivi negdje u okolici ali za grad mislim da je to malo...

PS: za toliko rada i te 4 k je malo. Ocito rade kod nekog bosnje koji ih koristi maximalno

9 hours ago, jokesOnYou said:

U ovo bas nevjerujem da se moze raditi svaki dan posebno do tako kasno poslije 18:00 zavrsava svaka baustela posebno vikendom.

A druga stvar ovo covjek nemoze ni da izdrzi nakon deset dana budes krepat.

Nemoj vjerovati sve sta ti ljudi kazu. Neznam sto bi jeli jeftine pastete kad u Njemackoj za 10 Eura mozes da se dnevno prehranis kvalitetno na svakom cosku se nesto prodaje 3 eura pola pecenog pileta i pomfrit a o kebabima i donerima da ne pricam .

• Like 1
2 hours ago, Barba said:

U ovo bas nevjerujem da se moze raditi svaki dan posebno do tako kasno poslije 18:00 zavrsava svaka baustela posebno vikendom.

A druga stvar ovo covjek nemoze ni da izdrzi nakon deset dana budes krepat.

Nemoj vjerovati sve sta ti ljudi kazu. Neznam sto bi jeli jeftine pastete kad u Njemackoj za 10 Eura mozes da se dnevno prehranis kvalitetno na svakom cosku se nesto prodaje 3 eura pola pecenog pileta i pomfrit a o kebabima i donerima da ne pricam .

Uz duzno postovanje ali pola pecenog pileta i pomfrid za 3 € je odavno proslost (danas za to moras bar 7-8€ izbrojati, takodjer doner 4.5 - 5€).:) 

15 minutes ago, rucica1 said:

Uz duzno postovanje ali pola pecenog pileta i pomfrid za 3 € je odavno proslost (danas za to moras bar 7-8€ izbrojati, takodjer doner 4.5 - 5€).:) 

Ja jucer u Achenu nakon fudbala platio 4 eura pola pileta pomfrit i sok.

Ali to sve zavisi od mjesta do mjesta inace .

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...