Jump to content
FORUM
Prijavi se da biste "zapratili" ovo  
Fugaziii

Pravda: David Dragičević i Dzenan Memić

Recommended Posts

U Bihaću je sve unaprijed osuđeno na propast. Čak i najpozitivnije stvari završe katastrofalno.Svaki inicijator nečeg završio bi komentarom:" 'ta će on? " To je naša surova realnost

• Like 2

Davor Dragicevic, da ima trunku savjesti, morala, a i pameti, ne bi onu izdrkotinu od entiteta nazivao "drzavom za koju se borio", a prvenstveno ne bi dosao iz suncane Italije 1992. godine zbog agresije na nevini, nenaoruzani narod, zbog agresije na drzavu u cijem je glavnom gradu rodjen. Da ima trunku savjesti, morala i pameti, bio bi svjestan cinjenice da je pola danasnje Dodikove vlade direktno ili indirektno ucestvovalo u ubijanju bosnjacke djece, a da je i on (Davor) licno bio dijelom zlocinacke paravojske. Da ima trunku savjesti, morala i pameti, znao bi da je to isto on radio pripadnicima drugog naroda, i to dobrovoljno. Meni dovoljno da takve ne zalim...

Edited by Perovich
  • Like 1

3 minutes ago, Perovich said:

Davor Dragicevic, da ima trunku savjesti, morala, a i pameti, ne bi onu izdrkotinu od entiteta nazivao "drzavom za koju se borio", a prvenstveno ne bi dosao iz suncane Italije 1992. godine zbog agresije na nevini, nenaoruzani narod, zbog agresije na drzavu u cijem je glavnom gradu rodjen. Da ima trunku savjesti, morala i pameti, bio bi svjestan cinjenice da je pola danasnje Dodikove vlade direktno ili indirektno ucestvovalo u ubijanju bosnjacke djece, a da je i on (Davor) licno bio dijelom zlocinacke paravojske. Da ima trunku savjesti, morala i pameti, znao bi da je to isto on radio pripadnicima drugog naroda, i to dobrovoljno. Meni dovoljno da takve ne zalim...

Mi ovdje ne govorimo samo o njemu i njegovom slucaju.Ja se slazem sa tobom i sam sam o tom pisao ali ovdje nije u pitanju samo on i njegov slucaj

• Like 1

Pa pobogu koliko ste to zaslijepljeni s tim dogmama bize dragi da niko od vas uopste ne reaguje na nesrecu i smrt koja je zadesila tu djecu, vec vi lajete o nekim cetnicima i vojskama i ratu. Halooooo 2018 je i ta djeca su nastradala kako bi kriminalci sakrili svoje  malverzacije ili su od druge djece ubijena, ili od manijaka koji kose svojim vozilima. Prof. Jasna vas je skuzila kao malu djecu, i mislim da trebte malo na konsultacije, barem da se za pocetak u sebi malo bolje osjecate, jer ocigledno je u vama haos neki kad ste zasljepljeni toliko. Pravda se mora poceti desavati i zadovoljavati, kad jednom krene u pravom smjeru onda ce krnuti za sve pa i za te teme sto ih sami ponavljate kao papagaji. 

• Like 1

2 hours ago, Perovich said:

Djelimo mišljenje !

A naivni Bošnjo će prije pomoći jednom Dragičeviću i suosjećati se sa njegovom boli koju ja neosporavam a djevojku koju je silovao migrant će nazivati kurvom i reći šta će ona sa njim .

Ubojstva otmice nevinih ljudi djece se dešavaju svakodnevno svagdje u svijetu ne samo kod nas možda kod nas u manjoj mjeri .

Većina tih ubojstava tragedija nikad nebudu razješena nažalost to je život to je oduvjek bilo i biti će .

Čovjek dok može treba da pazi svoju djecu i da ih drži uvijek na oku te da ih nauči razlikovati dobro od lošeg ja se nemogu opustiti nikako ako znam da mi djeca nisu u kući i da ih vidim šta rade . moja djeca su još mala i to se može držati pod kontrolom ali Bogami kasnije moliti boga da ih čuva jer jednostavno na neke stvari čovjek nemože utjecati .

• Like 1

3 hours ago, Fugaziii said:

Pa pobogu koliko ste to zaslijepljeni s tim dogmama bize dragi da niko od vas uopste ne reaguje na nesrecu i smrt koja je zadesila tu djecu, vec vi lajete o nekim cetnicima i vojskama i ratu. Halooooo 2018 je i ta djeca su nastradala kako bi kriminalci sakrili svoje  malverzacije ili su od druge djece ubijena, ili od manijaka koji kose svojim vozilima. Prof. Jasna vas je skuzila kao malu djecu, i mislim da trebte malo na konsultacije, barem da se za pocetak u sebi malo bolje osjecate, jer ocigledno je u vama haos neki kad ste zasljepljeni toliko. Pravda se mora poceti desavati i zadovoljavati, kad jednom krene u pravom smjeru onda ce krnuti za sve pa i za te teme sto ih sami ponavljate kao papagaji. 

pa pobogu zašto si ti tako zaslijepljena ?

je li ti smeta to pitanje?

eto meni zasmetalo tvoje !

misli šta hoćeš , radi šta hoćeš ali ne napadaj neistomišljenike, zašto ti to treba ?

ne mogu se jabuke i kruške sabirati, makar su nas tako učili, meni ovaj Davor isto ko da je ratko mladić izgubio dijete i sad ja treba da dajem podršku tom zločincu, meni su svi iz zločinačke vrs zločinci, taj Davor je u ratu nosio mitraljez M-84, sijač smrti, važio kao jedan od hrabrijih njihovih vojnika dobrovoljaca(čitaj zločinaca) e takvim nikad neću dati podršku pa makar bio jedini na svijetu koji tako misli.

kad se organizuju protesti za ubijene curice iz Midžića mahale, za ubijenu djecu našeg grada za čija ubistva niko nije odgovarao onda ću podržavati , 

napad na režim milorada dodika i njegovu korumpiranu policiju može se organizovati protestima i podrškom traženja ubice Murata Badića ili mnogih povratnika čija ubistva nisu namjerno riješili

pp1.PNG.5003beab2aecabcc27ce26e2db443472.PNG

pp.PNG.ec77da4de788277d6a10871d108d0958.PNG

pp2.PNG.31f5190e75fd82897c32cf125275bfab.PNG

ti slobodno organizuj proteste podrške, idi na iste ali ne napadaj nas koji imamo drugačije stavove o tome

što se ne organizuje protest i peticija za hitnu smjenu najvećeg neprijatelja države tj milokrada laktašenka, s tim bi se mnogo toga riješilo pa i pitanje te njegove policije, tužiteljstva i sudstva

mislim da smo se razumjeli

• Like 2

23 minutes ago, dobri duh said:

pa pobogu zašto si ti tako zaslijepljena ?

je li ti smeta to pitanje?

eto meni zasmetalo tvoje !

misli šta hoćeš , radi šta hoćeš ali ne napadaj neistomišljenike, zašto ti to treba ?

ne mogu se jabuke i kruške sabirati, makar su nas tako učili, meni ovaj Davor isto ko da je ratko mladić izgubio dijete i sad ja treba da dajem podršku tom zločincu, meni su svi iz zločinačke vrs zločinci, taj Davor je u ratu nosio mitraljez M-84, sijač smrti, važio kao jedan od hrabrijih njihovih vojnika dobrovoljaca(čitaj zločinaca) e takvim nikad neću dati podršku pa makar bio jedini na svijetu koji tako misli.

kad se organizuju protesti za ubijene curice iz Midžića mahale, za ubijenu djecu našeg grada za čija ubistva niko nije odgovarao onda ću podržavati , 

napad na režim milorada dodika i njegovu korumpiranu policiju može se organizovati protestima i podrškom traženja ubice Murata Badića ili mnogih povratnika čija ubistva nisu namjerno riješili

pp1.PNG.5003beab2aecabcc27ce26e2db443472.PNG

pp.PNG.ec77da4de788277d6a10871d108d0958.PNG

pp2.PNG.31f5190e75fd82897c32cf125275bfab.PNG

ti slobodno organizuj proteste podrške, idi na iste ali ne napadaj nas koji imamo drugačije stavove o tome

što se ne organizuje protest i peticija za hitnu smjenu najvećeg neprijatelja države tj milokrada laktašenka, s tim bi se mnogo toga riješilo pa i pitanje te njegove policije, tužiteljstva i sudstva

mislim da smo se razumjeli

Hvala Bogu da postoje ljudi koji misle kao ja ! 

• Thanks 1

1 minute ago, Barba said:

Hvala Bogu da postoje ljudi koji misle kao ja ! 

Ima nas puno, ne brigaj a evo ovi neki drugi misle da smo mi "priglupi" da smo nacionalisti , da ne kontamo  kao o čemu se tu radi.

Prosto, jesam da se ruši režim milorada dodika, da se stane u kraj svim korumpiranim policajcima , tužiocima, sudijama u oba entiteta i distriktu Brčko, ne samo radi brutalno ubijene djece već zbog ubijenih i obespravljenih mnogih drugih ljudi, ali vezati se samo za ovaj slučaj i davati njemu podršku nije fer, nije fer prema 102 ubijena djeteta iz Prijedora kojim ni spomenik ne daju da se podigne a kamoli da se traže i osude ubice, nema smisla.

Kažu nam da živimo u prošlosti, e pa imaju knjige od našeg Muje Begića i stradanju Bošnjaka Kulen Vakufa i ljutočke doline u WWII i u ovom proteklom ratu,  isti scenario i onda i u zadnjem ratu, a takav naum imaju opet, i opet ako nas uspavaju sa bratstvom i jedinstvom , ma neću više o tome, bojim se da i ja ne počnem svašta pisati.

• Like 1

@dobri duh ja dijelim isto misljenje, međutim nije samo problem Davora u pitanju.Znam ja dobro sta je Davor radio.Problem je sto on nije sam u pitanju,vec je pobrojan broj zrtava a stvaran broj je puno veći,tom se mora stati na kraj.Briga mene za Davorom, Davor je požnjeo što je i posijao.Nazalost vratilo se na nevinom djetetu.Ali taj problem ostaje. I onaj borac sto je protestovao pa ga policija provukla kroz sake i onda je umro (zaboravio sam ime na zalost) i on je žrtva iste torture.

5 minutes ago, Grunf said:

@dobri duh ja dijelim isto misljenje, međutim nije samo problem Davora u pitanju.Znam ja dobro sta je Davor radio.Problem je sto on nije sam u pitanju,vec je pobrojan broj zrtava a stvaran broj je puno veći,tom se mora stati na kraj.Briga mene za Davorom, Davor je požnjeo što je i posijao.Nazalost vratilo se na nevinom djetetu.Ali taj problem ostaje. I onaj borac sto je protestovao pa ga policija provukla kroz sake i onda je umro (zaboravio sam ime na zalost) i on je žrtva iste torture.

OK, pa napisao sam i ovo:

Prosto, jesam da se ruši režim milorada dodika, da se stane u kraj svim korumpiranim policajcima , tužiocima, sudijama u oba entiteta i distriktu Brčko, ne samo radi brutalno ubijene djece već zbog ubijenih i obespravljenih mnogih drugih ljudi

mislim da sam bio jasan, ne vezati se za ovaj slučaj, 

pp3.PNG.28cb6f89e8c526cffbce39d73b394597.PNG

• Thanks 1

5 hours ago, Grunf said:

Mi ovdje ne govorimo samo o njemu i njegovom slucaju.Ja se slazem sa tobom i sam sam o tom pisao ali ovdje nije u pitanju samo on i njegov slucaj

Ja sam govorio konkretno o njemu... da ti pravo kazem, ne interesuje me vise nicija pravda... ovdje je sve uzaludno, a ko bude ganjao istu, zivot ce samo proci kraj njega... ne mozemo preskociti 10 stepenica, pa se baviti problemom ubijene, nevine djece, od strane mafijaskih rezima Dodika ili nekog treceg... moramo krenuti od sebe, od obicnih demokratskih izbora, od toga da moramo reci stop korupciji i prijavljivati istu, da nasu djecu odgajamo mi, a ne internet i "pametni" telefoni, da budemo samokriticni i realni... Sve ovo cemu smo danas svjedoci, refleksija je nas samih. Da smo mi kao narod svjesni nekih visih vrijednosti, danas bi bila aktivna tema o putovanjima i novim idejama

Edited by Perovich
  • Like 2

Ja stvarno smo pokusavam reci da ne trebaju i ne smiju djeca da nam ginu po cestama, da ne smijes pustiti ga samog u skolu, u grad, da krenes na posao a neko te pregazi i produzi kao da je lokvu pogazio, da se bojis ostaviti kucu da otputujes negdje da ne bi zatekao nove stanare, i sta sve ne. I istina, najprije svi moramo krenuti od sebe i svojih kuca pa dalje. Sve je izgubilo smisao, svako radi sta hoce i kako hoce, i tu mislim na lose stvari. Ova zemlja i drzava je postala samo geografsko tlo na kojem zive neki organizmi i eto samo zive i pokusavaju prezivjeti. To fkt strasi. A svi znamo da je bilo i da sigurno moze biti dobro, a to se ne postize nepoduzimanjem nicega. Eto to

• Like 1

#PravdaZa102UbijenePrijedorskeDjece   

Na fb grupi Pravda za Davida kako kažu pravda i za sve nas a koja ima na hiljade članova kako iz BiH,Hrvatske,Srbije i cijelog svijeta u kojoj pravdu traže i Srbi i Hrvati i Bošnjaci ali i ostali  postavio sam upit da li će ikad biti i na jednom skupu zatražena pravda i za ubijene 102 prijedorske djece. Nazvan sam balijom,turčinom,prokletim ustašom uz poruke nož..... i blokiran od strane administratora. Toliko od mene što se tiče i ovog slučaja. Moja podrška ovom skupu ide samo zbog rušenja režima Milorada Dodika

• Like 3

10 hours ago, dobri duh said:

Ima nas puno, ne brigaj a evo ovi neki drugi misle da smo mi "priglupi" da smo nacionalisti , da ne kontamo  kao o čemu se tu radi.

Prosto, jesam da se ruši režim milorada dodika, da se stane u kraj svim korumpiranim policajcima , tužiocima, sudijama u oba entiteta i distriktu Brčko, ne samo radi brutalno ubijene djece već zbog ubijenih i obespravljenih mnogih drugih ljudi, ali vezati se samo za ovaj slučaj i davati njemu podršku nije fer, nije fer prema 102 ubijena djeteta iz Prijedora kojim ni spomenik ne daju da se podigne a kamoli da se traže i osude ubice, nema smisla.

Kažu nam da živimo u prošlosti, e pa imaju knjige od našeg Muje Begića i stradanju Bošnjaka Kulen Vakufa i ljutočke doline u WWII i u ovom proteklom ratu,  isti scenario i onda i u zadnjem ratu, a takav naum imaju opet, i opet ako nas uspavaju sa bratstvom i jedinstvom , ma neću više o tome, bojim se da i ja ne počnem svašta pisati.

Da tako je !

Da se razumijemo svakom normalnom čovjeku smeta nepravda i stradanje nevinih i to niko neosporava .

Realnost je da jao što sam već rekao da se ubojstva otmice dešavaju svugdje u svijetu i to niko nemože spriječiti ni najbolje policijske službe i najsređenije države to se dešava i uvijek će se dešavati , čovjeku jedino ostaje da se čuva sebe i svoju djecu i moli boga da se njemu to nedesi.

A sto se tiče ovih iz manjeg BiH entiteta koji i slučaj najveće tragedije koja može nekog zadesiti koriste za isticanje i nazivanje genocidne tvorevine državom pjevanje himnih drugih država ja lično takvim nemogu dati podršku jer je to za mene lično kontra mojih stavova .

Ja idem i u Banja Luku i širom naše države i šta sam zaključio to odgovorno tvrdim i stojim iza toga ... Sutra 99% bosanskih srba da mogu i da imaju sredstva i silu kao nekad bi izvršili deset puta gori genocid nad  Bošnjacima opet bez trunke suosjećanja u ovo sto kažem sam siguran milion posto . Ali hvala Bogu nemogu jer su postali šaka jada i sirotinje .

Hvala Bogu da postoje ljudi kao Mujo Begić i Mujo Demirović koji su koliko toliko prikazali i ukazali na stradanje ljudi Ljutočke Doline posljednjih 70 godina i genocida te egzodusa naroda Bošnjaka od strane njihovih komšija iz okolnih sela poviše Ljutočke Doline . Iste te komšije njihovi potomci doslovno ubijaju ponovno potomke Bošnjaka odvode ih u logore pljačkaju njihove imetke pale kuće i slično .  

8 minutes ago, Grunf said:

Na fb grupi Pravda za Davida kako kažu pravda i za sve nas a koja ima na hiljade članova kako iz BiH,Hrvatske,Srbije i cijelog svijeta u kojoj pravdu traže i Srbi i Hrvati i Bošnjaci ali i ostali  postavio sam upit da li će ikad biti i na jednom skupu zatražena pravda i za ubijene 102 prijedorske djece. Nazvan sam balijom,turčinom,prokletim ustašom uz poruke nož..... i blokiran od strane administratora. Toliko od mene što se tiče i ovog slučaja. Moja podrška ovom skupu ide samo zbog rušenja režima Milorada Dodika

Toliko pametnom bi bilo dosta !

Ako Bošnjaci misle da će ikad dobiti empatiju suosjećanje od Bosanskih Srba zbog toga što daju njima suosjećanje podršku onda se grdno varaju !

Ja o tome pričam od početka na ovoj temi !

4 hours ago, Grunf said:

a šta si očekivao ?

Stvarno nemam rijeci. Svaka se tema ispolitizira ovdje i odmah se izokrene na ono Srbin, Hrvat, Cetnik, ustasa i sta sve ne...

Sama tema je pravda za sviju nas a ne samo David. A to sto je njegov otac uporan i ne plasi se nikoga tu je u stvari nas problem. Dok nasi politicari i mi Bosnjaci generalno ne drzimo do niceg svog, tudje je sve bolje, ovaj Dragicevic je pokazao moral i volju da istraje. On se hvata za svaku slamku trazeci pravdu za svoje dijete. 

Eto mi smo imalk proteste protiv izbjeglica, i to smo bacili u vodu i pomirili se situacijom pa tako je i uvijek.

Zasto ovaj Memic nije iso u Sarajevo pred vladu i danima protestivo, prozivo, jeb.. im m.ater? Zasto on nije uradio isto sto i ovaj Dragicevic?

Evo mi se na ovoj temi ne mozemo sloziti, odmah okrenemo na to da se radi o Srbinu! Da smo mi slozni kao oni i da mozemo u bilo cemu izdrzati i istrajati  zivot bi nam bio puno bolji i drugi bi nas vise cijenili! Ne bi nam drzava bila u kurcu, na kraju ce srpska postati drzava a bosna izgleda entiteg!

Zato jer Bosnjo ne cijeni svoje, kako bi onda necije drugo? 

• Like 2

Niko ovdje nije politizirao ništa samo se istina govori i iznosi činjenično stanje !

Vraga mi Dragičević ista organizirao da opozicija iz manjeg entiteta nije stala uz njega i dala mu svu moguću logistiku od ljudstva pa do sredstava on se predstavlja kao običan čovjek a bio je unajmio najača tri advokata u regiji a to košta !

Ja se nadam da će se to kad tad sve otkriti mada ja lično mislim da će se naći neki scenario koji će odgovarati svima a koji će isto tako biti daleko od istine , jer to tako obično biva .

• Like 1

I te priče silovan ovo ono to su gluposti koje mu je rekao neki od advokata sad će neko silovat dečka i otet istog pored toliko dobri djevojki u BL

Nonses

Ja mislim licno da je dečka neko zgazio autom i vratio se uzeo ga u gepek prvo odnio u neku šumu pa poslije došao po tijelo i bacio ga sa mosta u rijeku a da je taj neko bio nečiji sin i da su te kamere brisane samo zbog toga da se nevidi slučaj , a price o provali su dio renomea policije manjeg entiteta  koje je neko skupo platio , zapamtite ovo što sam napisao

59 minutes ago, Barba said:

I te priče silovan ovo ono to su gluposti koje mu je rekao neki od advokata sad će neko silovat dečka i otet istog pored toliko dobri djevojki u BL

Nonses

Ja mislim licno da je dečka neko zgazio autom i vratio se uzeo ga u gepek prvo odnio u neku šumu pa poslije došao po tijelo i bacio ga sa mosta u rijeku a da je taj neko bio nečiji sin i da su te kamere brisane samo zbog toga da se nevidi slučaj , a price o provali su dio renomea policije manjeg entiteta  koje je neko skupo platio , zapamtite ovo što sam napisao

Ovaj stav imati je karakteristika sociopatskog ponasanja, a rezultira se onim raznim negativnim"...izmima" u ljudima. Tebe je neki od njih izgleda spucao kada mozes reci da je biranje manjeg od dva zla je ono kada je zena silovana? Wtf? 

Ti nekad fakat ne razmisljas kad pises.

4 hours ago, Vywegh said:

Ovaj stav imati je karakteristika sociopatskog ponasanja, a rezultira se onim raznim negativnim"...izmima" u ljudima. Tebe je neki od njih izgleda spucao kada mozes reci da je biranje manjeg od dva zla je ono kada je zena silovana? Wtf? 

Ti nekad fakat ne razmisljas kad pises.

Nisam ti ja kriv što nemožeš svatit o čemu ja pričam i o čemu navodim primjer .

Tebi ako je logično da će neko silovat dečka a taj neko ide sa namjerom silovanja i baš će izabrat muško ispred toliko djevojaka ako je to logično onda ti očito imaš sklonosti prema muškarcima !

To je sve advokatska savjetodavna priča radi senzualizma slučaja ništa drugo !

Sve je ovo politički izrežirano na žalost.Sad Dodik i genocidni RS prebacuju lopticu u Sarajevo,tacnije na sud u Sarajevo,jednim potezom ce prebaciti odgovornost sa sebe,Davora maknuti sa trga u BL,proteste prebaciti u SA i vratiti mir u RS.  J.L.Z.

U Banja Luci pponovo akcija specijalaca, 

PONOĆNA DRAMA U BANJOJ LUCI: Policija rastjerala demonstrante,ponovo uhapšen Davor Dragičević!

Jake policijske snage večeras su iza 22 sata stigle na glavni banjalučki trg, gdje su okupljeni članovi grupe "Pravda za Davida", zatraživši od njih da napuste trg.

Policija je zatražila da se mirno raziđu jer nemaju odobrenje za okupljanje. Oko 30-tak čanova krenulo je da šeta trgom ističući da im ne treba odobrenje ako se kreću.

Uputili su tom prilikom pogrdne riječi pripadnicima policijske jedinice za podršku.

Nakon toga policajci su počeli da rastjeruju okupljene sa Trga Krajine.

Iz MUP-a su uputili apel građanima da se raziđu zato što je njihov skup bio dozvoljen do 20 sata.

- Skup je bio dozvoljen do 20 sati, pozivamo vas da se raziđete zbog vaše sigurnosti. Ako ne postupite tako bit će upotrebljena zakonska sredstva - kazao je policajac putem megafona.

Nekoliko osoba js uhapšeno u blizini Trga Krajine. Prema nezvaničnim informacijama ponovo je uhapšen i Davor Dragičević.

ATV javlja da je policija uhapsila najmenje pet osoba, među njima i Davora Dragičevića. 

Ovu informaciju potvrdila je i Suzana Radanović koja je na Facebook grupi "Pravda za Davida" objavila da je Davor uhapšen.

Prethodno je otkazan koncert Harisa Džinovica koji je trebalo da se održi 100-njak metara dalje od gradskog trga.

Preuzeto; slobodna-bosna.ba

19 hours ago, Lidjo said:

80.000 ljudi u Beogradu traži pravdu❤️Bravo Beograde🙌bravo Srbijo

A kod nas?

U Beogradu su protesti usmjereni prvenstveno protiv Vučića i nemaju veze sa ovim slučajem.Mislim da su kod ovih BG protesta Rusi umješali prste.Najiskrenije,volio bih da gledam žestoke okršaje između srbadije kako u rs tako i i Srbiji jer nisu bolje niti zaslužili.

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Prijavi se da biste "zapratili" ovo  

• Create New...