Jump to content
FORUM

VOZI Misko!!!!

Recommended Posts

Nakon akcije Tuzilastva koja je usmjerena na veliki broj Auto Skola na nasem kantonu kao i vecem broju instruktora kao i privatnoj zdravstvenoj ustanovi Medica jer su pribavljali i izdavali zdravstvena uvjerenja polaznicima obuke za voznju i polaganja vozackog ispita bez ikakvih detaljnih pregleda vjestacenja. Znaci veci broj doktora je potpisivao uvjerenja ad hoc a da tu osobu nisu ni vidjeli.  Neko ce reci hajde nije to nista obicno zdravstveno uvjerenje ali da li je tako ?

Zamislite da slabovidna osoba ili osoba koja je na zalost epilepticna i slicno bez ikakvog problema dobije uvjerenje da je sposobna da upravlja sa motornim vozilom a o neoravnotezenim i psihicki bolesnim nestabilnim ljudima i da ne govorim. Nije ni cudan broj nastradalih ljudi kod nas u saobracaju. Koliko je tesko poloziti testove kod nas taj odgovor zna i vecina vas preko veze se sve moze srediti .

Zasto sve mora da ide na kriv neposten nacin kod nas zasto se ljudi usudjuju svoj ili tudji zivot prokockati zbog banalne stvari ?

Zasto jedan doktor doktori kod nas moraju tako jedno casno zvanje i znanje omalovaziti deskriditirati zbog novca. 

Ne samo u vezi ovog slucaja ali poslije rata do danas je bilo malo postenih i casnih doktora. 

• Like 1

Ja iskreno vidim isto tako velik problem u tome, pogotovo kad vidim ljude za volanom a za koje znam da sigurno imaju psihičkih problema, problema sa alkoholom, problema sa narkoticima...onda u zadnjih par godina sam primjetio jako velik broj mladih vozača u Bihaću koji ne poznaju niti pravila učešća u saobraćaju niti najosnovnije znakove naročito na bihaćkim raskrsnicama, evo jedan očit primjer pravo prvenstva kod "ateljea" u Prekounju tj. "Milky Way" gdje ti oduzimaju pravo prvenstva ako ti ideš od Plandišta a oni od ateljea ravno prema pješačkom mostu...to je samo jedan najbanalniji primjer te bih dodao ako su u stanju ali i potrebi kupiti zdravstveno uvjerenje zašto ne bi kupili i kompletnu vozačku dozvolu. Kod nas je sve moguće

On 04. 01. 2022. at 16:49, Hysteria said:

Zamisli koji idiot moraš biti da ni zdravstveno uvjerenje ni vozački ne možeš dobiti normalnim legalnim putem, to su oni nadrkani što sviraju kad se zaustaviš ispred pješačkog da pustiš pješake 

Sto sviraju kad stanes na ojesackom, sto ne zbaju pravika na raskrsnicama, pogotovo onim bez saobracajnih znakova, koji ne znaju dati zmigavac jer bi mi valjda trebali znati da njemu stanuje strina u toj ulici, koji se u svakoj situaciji bahate.

Nazalost u nas je sve na prodaju

On 04. 01. 2022. at 15:59, Grunf said:

Ja iskreno vidim isto tako velik problem u tome, pogotovo kad vidim ljude za volanom a za koje znam da sigurno imaju psihičkih problema, problema sa alkoholom, problema sa narkoticima...onda u zadnjih par godina sam primjetio jako velik broj mladih vozača u Bihaću koji ne poznaju niti pravila učešća u saobraćaju niti najosnovnije znakove naročito na bihaćkim raskrsnicama, evo jedan očit primjer pravo prvenstva kod "ateljea" u Prekounju tj. "Milky Way" gdje ti oduzimaju pravo prvenstva ako ti ideš od Plandišta a oni od ateljea ravno prema pješačkom mostu...to je samo jedan najbanalniji primjer te bih dodao ako su u stanju ali i potrebi kupiti zdravstveno uvjerenje zašto ne bi kupili i kompletnu vozačku dozvolu. Kod nas je sve moguće

Alkohol i voznja kod nas je sasvim normalna stvar kod veceg broja vozaca a gora stvar od toga je sto oni u tome ne vide nista pogresno vec kao licno uzdizanje ja to mogu meni popiti deset piva nije nista i ne osjetim. Ljudi sebe precjenjuju kao i situacije u saobracaju gdje se uzme prednost to sam dozivio milion puta najvise iz razloga sto oni zbilja ne poznaju osnovna pravila i sta ces ti budali . Ja se ljetos vozim kroz Golubic u blizini aerodroma tamo je cesta zbilja uska i doslovno je mrkli mrak ispred mene je biciklist i naravno usporavam dok ne prodjem krivinu da bi u tom trenutku dosao krkan iza mene koje pretice u krivini i zamalo je ubio covjeka na biciklu koji je bio ispred mene . On apsolutno za tih par sekundi u zivotu nije mogao nista dobiti sto je usporio ali je mogao ubiti svjesno covjeka na pravdi boga. Odmah se moze vidjeti o kakvom se frustriranom idiotu radi. 

A veliki problem su i pretrpavanje kamiona ili traktora preko dozvoljene tezine kamion vuce pet tona vise nego sto moze doslovno se raspada vozi sporo iza njega kolona i naravno ne pada mu ni na pamet da ode vise u desnu stranu vec vozi doslovno sredinom.

Mozemo mi na kantonu imati 500 radara koji nece nista rijesiti problem se rjesava strogim kaznama kao i podizanjem ranga da bi se dobila vozacka dozvola  ili polozili testovi. 

On 04. 01. 2022. at 16:49, Hysteria said:

Zamisli koji idiot moraš biti da ni zdravstveno uvjerenje ni vozački ne možeš dobiti normalnim legalnim putem, to su oni nadrkani što sviraju kad se zaustaviš ispred pješačkog da pustiš pješake 

Nije stvar u tome. Instruktori po automatizmu samo uzmu lične karte i za dan riješe papir za ljekarski za sve kandidate koje obučavaju. Pola te djece ni nema pojma da trebaju dobiti to uvjerenje. Prije 12 godina sam prošao taj proces. Dan danas ne znam ko, kad i za koliko mi je izdao to uvjerenje. Samo sam dao ličnu kartu 

• Like 2

1 hour ago, Haldir said:

Nije stvar u tome. Instruktori po automatizmu samo uzmu lične karte i za dan riješe papir za ljekarski za sve kandidate koje obučavaju. Pola te djece ni nema pojma da trebaju dobiti to uvjerenje. Prije 12 godina sam prošao taj proces. Dan danas ne znam ko, kad i za koliko mi je izdao to uvjerenje. Samo sam dao ličnu kartu 

Nije mi jasno kako medicinska ustanova moze izdati nekom potvrdu da je zdrav znaci da vidi da cuje da nije daltonist ako ne izvrsi direktan pregled vec ono samo pregledom licne karte. Sa ovim se treba pozbaviti tuzilastvo i sdrasticno kazniti svakog doktora koji je potpisao ovakva uvjerenja .

10 hours ago, Barba said:

Nije mi jasno kako medicinska ustanova moze izdati nekom potvrdu da je zdrav znaci da vidi da cuje da nije daltonist ako ne izvrsi direktan pregled vec ono samo pregledom licne karte. Sa ovim se treba pozbaviti tuzilastvo i sdrasticno kazniti svakog doktora koji je potpisao ovakva uvjerenja .

U Bosni moze sve. Do prije desetak godina si mogao registrovati auto a da ga ne dovezes na tehnicki pregled. Ni sada nije nista bolje, moras ga dovest na pregled a je li tehnicki ispravan nije vazno

On 07. 01. 2022. at 10:55, Barba said:

Evo vrlo lako. Mene u Medici taj dan niko nije vidio osim na ličnoj karti. Ovo što je CIN objavio odavno je stara priča, sad je prahistorijska. Zamisli koliko dugo na to niko nije reagirao. Tako da može u Bosni svašta.

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...