Jump to content
FORUM

Recommended Posts

2 minutes ago, Grunf said:

Ma nista stari moj,sve je ovo komedija od drzave.Ne znam jesam li to pominjao ovdje ali vecer kad je regata bila ovdje u Bihacu (ove godine) kod Robota oko 21:00 me zaustavlja policija, sa njima 4-5 specijalaca sa fantomkama na glavi i dugim cjevima.Sa mnom u autu dijete i sve ok regularno pokazem dokumenta i samo prigovorim da mi se dijete prepalo i da ne bi trebali na takav nacin pristupiti građanima...ovaj jedan me htio tuci jbte a u međuvremenu bande ilegalnih migranata bez dokumenata haraju gradom.Van svake pameti

Sve je to politika sa viših nivoa ja od početka tvrdim da je narod taj koji će ovo jedini moći riješiti ali bojim se više da neide bez nasilja .

Sej je pokušao protestima mirno kulturno pa je kažnjen i distanciran znači on je otpao one peticije nisu ni za qurac to napije vode u ovoj državi .

Komesar je pokušao par dana odmah je iz Sarajeva i pojedinih medija osujećen  kako laže da je neki migrant višestruki ubojica a očito je i on morao poslati poslušan jer inače nice dugo sjediti znači od policije nema ništa .

Samo može sada da pomognu extremni protesti i blokada magistralnih puteva ili gradskog mosta blokada zgrade vlade i općine .

Onda će se početi stvari rješavati 

• Like 4
  • Replies 19,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3644

• rucica1

1519

• Barba

1275

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Posted Images

Kako su prešli u Biru očito je sad to da se okupljaju kod Robota, Korta, Adne, okupiraju polako Jablansku, Baksais, Mali lug... nista nego zauzimanje teritorije, upadi u dvorista, sluzenje imovinom istih, privatne objekte, provaljivanje u napustene kuce....Na raskrsnici kod Mosta i Baksaiske skole u sred bijela dana zadrzavanje i izvidjanje, a nocu da se zapitamo samo, sastajanje na mostu grupica njih 4-5 pa sastance po pola sata ( idi u Biru pa taktiziraj ). Ovdje se ceka samo ko ce prvi puknut u glavi. Invazija, prisvajanje, zauzimanje terotorije, kako god nazivali ocigledno je prisilno uzurpiranje svega ovdje. Ovako nikad nije bilo, niti igdje ima ovakav sistem, da se na ovaj nacin ugrozava sigurnost gradjana i imovine od strane ilegalnih. Kad smo dozvolili oko škola da se šeću, okupiraju djecija igralista, napadaju djecu, skolarce, studente, nemocne, sta da ocekujemo vise, sta nam se sprema, sta nam je upakovano, strahota.

• Like 4
  • Thanks 2
37 minutes ago, Barba said:

Sve je to politika sa viših nivoa ja od početka tvrdim da je narod taj koji će ovo jedini moći riješiti ali bojim se više da neide bez nasilja .

Sej je pokušao protestima mirno kulturno pa je kažnjen i distanciran znači on je otpao one peticije nisu ni za qurac to napije vode u ovoj državi .

Komesar je pokušao par dana odmah je iz Sarajeva i pojedinih medija osujećen  kako laže da je neki migrant višestruki ubojica a očito je i on morao poslati poslušan jer inače nice dugo sjediti znači od policije nema ništa .

Samo može sada da pomognu extremni protesti i blokada magistralnih puteva ili gradskog mosta blokada zgrade vlade i općine .

Onda će se početi stvari rješavati 

Trebaju se građani konsultovati sa predsjednicima mjesnih zajednica da se nesto organizuje,sto kazes od nase policije nikakve vajde

• Like 1
  • Thanks 1
1 minute ago, Neuron said:

Trebaju se građani konsultovati sa predsjednicima mjesnih zajednica da se nesto organizuje,sto kazes od nase policije nikakve vajde

To treba samo na takav način i da postoji komšinski wattsasp grupa .

Ne treba spavati jer migranti koliko ih ima mogu pobiti čitav Bihać za jedan dan .

Sreća pa je ono oružje u grčkoj oduzeto ali nove pošiljke i kontejnere oni lako dobiju .

Pa ne šetaju oni bezrazloga po gradu  .

• Like 4
  • Dislike 1
5 minutes ago, rucica1 said:

Akcija „Žena ženi“ za migrantice u Bihaću

Ovim zenama bi trebalo  par kontenjera sa migrantima u Sokolac postaviti pa neka ih tamo njeguju a ovom hodzi u dzamiju ih natrpati,... .  

i

Šuki je lijepo "ogradio" Sokolac od svega toga.Bas ne znam ima li ih i tamo? :)

Akcija „Žena ženi“ za migrantice u Bihaću

Ovim zenama bi trebalo  par kontenjera sa migrantima u Sokolac postaviti pa neka ih tamo njeguju a ovom hodzi u dzamiju ih natrpati,... . 

Tim humanitarnim organizacijama pod hitno preporucujem da zenama migrantkinjama anti- bebi pilule dijeli pa kad se negdje skrase i svoj status rujese onda nek djecu radjaju.

7 minutes ago, Grunf said:

Šuki je lijepo "ogradio" Sokolac od svega toga.Bas ne znam ima li ih i tamo? :)

Smjela bih se kladiti da ih tamo neJma.:/

• Like 1
  • Dislike 1

Zapravo,treba Šukiju predložiti ovo mjesto naznačeno na karti jer je idealno za migrantski centar,van grada a opet blizu,blizu je i granica tako da nesmetano mogu ići kad to požele.Ima priključak struje i vode,poredati kontejnere i samo dovući wifi

sok.png

• Like 1
  • Aferim! 1

Od 1. januara do 30. oktobra ove godine Službi za poslove sa strancima prijavljena su 20.782 nezakonita migranta na teritoriji BiH, navedeno je u informaciji Ministarstva bezbjednosti o stanju u oblasti migracija u vezi s povećanim prilivom migranata u BiH koja je na dnevnom redu današnje sjednice Savjeta ministara BiH.

"Namjeru za podnošenje zahtjeva za azil u BiH u istom periodu iskazalo je 19.625 lica, dok je 1.310 njih podnijelo zahtjev za azil. BiH se u 2018. godini suočila sa značajnim porastom nezakonitih migracija preko vlastite teritorije", navedeno je u toj informaciji koju je potpisao ministar bezbjednosti Dragan Mektić, a koja je u posjedu Srne.

U informaciji piše i da najveći broj migranata dolazi iz Pakistana (6.910), Irana (3.373), Sirije (2.529), Avganistana (2.431), Iraka (1.874) i Libije (760).

Ističe se i da je u periodu od 24. septembra do 30. oktobra ove godine Službi za poslove sa strancima prijavljeno 5.666 nezakonitih migranata, a da je namjeru za podnošenje zahtjeva za azil u BiH u istom periodu iskazalo 5.524 lica, dok je 207 njih podnijelo zahtjev za azil.

"Značajan broj stranih državljana još boravi na otvorenim javnim površinama i objektima neuslovnim za stanovanje tako da su se pojavili i humanitarni i bezbjednosni problemi. U bivšoj kasarni `Ušivak` u Hadžićima kod Sarajeva je 24. oktobra pušten u rad prihvatni centar za migrante kapaciteta 400 lica", piše u informaciji.

Pozivajući se na neimenovane izvore iz austrijskog Ministarstva unutrašnjih poslova, dnevni list "Kronen cajtung" objavio je da je oko 20.000 migranata spremno da uđe u EU iz BiH, preko graničnog prelaza kod Velike Kladuše.

U tekstu je navedeno da se ta grupa migranata, u kojoj skoro da nema žena, sastoji od mladića marokanskog, alžirskog, iranskog i pakistanskog porijekla, za razliku od prethodnih migrantskih talasa u kojima su bili mahom izbjeglice iz Sirije.

Ono što najviše brine austrijsko Ministarstvo unutrašnjih poslova jeste to što su, kako je navedeno, mnogi od tih mladića naoružani noževima.

Skoro 7.000 migranta iz jebenog Pakistana i niko u Bihaću neće da pozove ambasadora te zemlje da dođe i pokupi svoje državljane.

Clipboard01.jpg

Edited by Venom
Just now, Venom said:

Od 1. januara do 30. oktobra ove godine Službi za poslove sa strancima prijavljena su 20.782 nezakonita migranta na teritoriji BiH, navedeno je u informaciji Ministarstva bezbjednosti o stanju u oblasti migracija u vezi s povećanim prilivom migranata u BiH koja je na dnevnom redu današnje sjednice Savjeta ministara BiH.

"Namjeru za podnošenje zahtjeva za azil u BiH u istom periodu iskazalo je 19.625 lica, dok je 1.310 njih podnijelo zahtjev za azil. BiH se u 2018. godini suočila sa značajnim porastom nezakonitih migracija preko vlastite teritorije", navedeno je u toj informaciji koju je potpisao ministar bezbjednosti Dragan Mektić, a koja je u posjedu Srne.

U informaciji piše i da najveći broj migranata dolazi iz Pakistana (6.910), Irana (3.373), Sirije (2.529), Avganistana (2.431), Iraka (1.874) i Libije (760).

Ističe se i da je u periodu od 24. septembra do 30. oktobra ove godine Službi za poslove sa strancima prijavljeno 5.666 nezakonitih migranata, a da je namjeru za podnošenje zahtjeva za azil u BiH u istom periodu iskazalo 5.524 lica, dok je 207 njih podnijelo zahtjev za azil.

"Značajan broj stranih državljana još boravi na otvorenim javnim površinama i objektima neuslovnim za stanovanje tako da su se pojavili i humanitarni i bezbjednosni problemi. U bivšoj kasarni `Ušivak` u Hadžićima kod Sarajeva je 24. oktobra pušten u rad prihvatni centar za migrante kapaciteta 400 lica", piše u informaciji.

Pozivajući se na neimenovane izvore iz austrijskog Ministarstva unutrašnjih poslova, dnevni list "Kronen cajtung" objavio je da je oko 20.000 migranata spremno da uđe u EU iz BiH, preko graničnog prelaza kod Velike Kladuše.

U tekstu je navedeno da se ta grupa migranata, u kojoj skoro da nema žena, sastoji od mladića marokanskog, alžirskog, iranskog i pakistanskog porijekla, za razliku od prethodnih migrantskih talasa u kojima su bili mahom izbjeglice iz Sirije.

Ono što najviše brine austrijsko Ministarstvo unutrašnjih poslova jeste to što su, kako je navedeno, mnogi od tih mladića naoružani noževima.

Skoro 7.000 migranta iz jebenog Pakistana i niko u Bihaću neće da pozove ambasadora te zemlje da dođe i pokupi svoje državljane.

Clipboard01.jpg

Jesi pametan da zovu ambasadora Pakistana da dođe pa da i on ostane !

• Haha 5
32 minutes ago, Andreas said:

Totalni promašaj Borići Bira i Sedra to će sve doći na naplatu kad prvi snijeg padne 

Imamo grad koji nije naš više 

Pa nije naš grad, ovo nikako ne ide na dobro, ne znam kad ce se ovdje shvatiti, da je ovo okupacija na naše oči. Već ima post prije o tome da će devastacija grada ići u krug, nakon Borića i Nove četvrti, sad su na još jednoj, Jablanska, Bakšaiš, Mali Lug..., a šta su počeli raditi od obala Une i smeće koje se frndelja sa Bakšaiškog Mosta nikog ne zanima.

2 minutes ago, Barba said:

Doći će i on, polako, i još neki, kao danas Francuski. Nikad više ambasadora nije dolazilo u Bihać do zadnjih mjesec dana, nikad za 25 god, stalo im do nas 10.000 %.

• Like 3
5 minutes ago, Barba said:

A di ćemo s njim? Nema mjesta u Borićima...stvarno od jutros o tom razmišljam i interesantno je da se Pakistanska ambasada nikad ama baš nikad nije javno niti oglasila o tome.Jedino se sjećam da je nešto Bakir kakio o bratskom pakistanskom narodu bla,bla,bla...izgleda da je to bila dobra uvertira za ovo što se danas događa.Bilo bi interesantno poslati email ovoj ambasadi i pitati ih za mišljenje i kad namjeravaju pokupiti svoje građane. BTW ono što sam čuo nezvanično je da se njih Pakistan odrekao. I ja bih se rado odrekao problema

• Like 1

Ja sam ljetos prosla kroz Bihac na putu za more i prenerazila se koliko je to ljudi po ulicama, mislili smo stat na rucak, ali nije nam bas bilo od volje zbog cijele situacije. 

Suosjecam s vama, ali mi nije jasno zasto ste tako puni razumijevanja. Raspravljate o prijavljivanju nekakvih prosvjeda protiv neprijavljenih migranata...nije li to teski paradoks? Sta vas boli k??

Ja bi na vasem mjestu otisla na granicu bez dokumenata i blokirala sve, bas kako su i oni to nedavno napravili. Ako te krenu legitimirat, reci da si Abdulah iz Irana i zali se kako se krse tvoja ljudska prava time sto te netko pitao za dokumente. Prosvjedujte na nacin da vlastima zagorcate zivot. To sto cete vi setati po gradu s transparentima, boli njih kuki. Koristite se njihovim metodama...

• Like 1
  • Thanks 3
8 minutes ago, Grunf said:

A di ćemo s njim? Nema mjesta u Borićima...stvarno od jutros o tom razmišljam i interesantno je da se Pakistanska ambasada nikad ama baš nikad nije javno niti oglasila o tome.Jedino se sjećam da je nešto Bakir kakio o bratskom pakistanskom narodu bla,bla,bla...izgleda da je to bila dobra uvertira za ovo što se danas događa.Bilo bi interesantno poslati email ovoj ambasadi i pitati ih za mišljenje i kad namjeravaju pokupiti svoje građane. BTW ono što sam čuo nezvanično je da se njih Pakistan odrekao. I ja bih se rado odrekao problema

Pa sve i jedna ta zemlja je sad happy jer se rijesila velikog broja kriminalaca, ubica, silovatelja i cega sve ne.... Svi su oni lijepo izbirkani iz mase da se ispale iz tih zemalja, i proslijede dalje. a mi cemo da sjedimo i placemo kako jadni zive u neljudskim uslovima..pihhh

• Like 2
16 minutes ago, Grunf said:

Pakistan je zemlja najvaćeg paradoksa nemaju šta jesti ali imaju atomsku bombu.

Velika selidbe ili seobe naroda su pokrenute i to više niko nemože zaustaviti .

Kad vidim one Pakistance Indijce Marokance koji dolaze iz zemalja bez rata ili neke druge opasnosti , sve više imam respekta i poštovanja za ljude iz Filipina i Indonezije koji se svake godine sučeljavaju sa tsunamijima poplavama potresima odronima gdje ih hiljade strada ali oni opet ostaju na svojim otocima i ako je dokazano da će za nekih 50 godina Filipini Indonezija izgubiti preko 50 % kopna da će otići pod vodu .

Nek nam pošalju Filipinke te divne i vrijedne žene koje su od malih nogu naučile red rad i disciplinu .

• Like 2
  • Dislike 1
1 hour ago, Grunf said:

Zapravo,treba Šukiju predložiti ovo mjesto naznačeno na karti jer je idealno za migrantski centar,van grada a opet blizu,blizu je i granica tako da nesmetano mogu ići kad to požele.Ima priključak struje i vode,poredati kontejnere i samo dovući wifi

sok.png

samo oznaci u google maps - Camp 🙂

• Haha 2
4 hours ago, Venom said:

Pa evo jedno pitanje za našu policiju. Jel normalno da grupa od 5-6 migranata sinoć u 3 sata hoda po gradu i još gore da hoda pored MUP-a,a pred istim tim mupom nigdje policajca. Šta migranti imaju raditi u to doba u gradu osim ici u provale. Policija nas gura da se samoorganizujemo i mi zavedemo red ovim kriminalcima

pa policajaca je uvijek isto, prema tome sto je pojacani pregledi na ulazu u kanton jasno je da fali policajaca u gradu.

Recimo kad je na granicnom prelazu u Maljevcu bilo zatvoreno mi smo isli na drugi mali granicni prelaz pored Maljevca (Pasin Potok Plazikur).

Tu je bila samo jedna zenska sama I pregledala pasose.

Zamislite da kraj nje podju grupa njih. Sta bi ona uradila?

Tako da o tim patrolama po gradu kao prije nema nista a oni to vide.

Vide oni da nema policije I samim tim vide da mogu raditi sta hoce.

25 minutes ago, Barba said:

Pakistan je zemlja najvaćeg paradoksa nemaju šta jesti ali imaju atomsku bombu.

Velika selidbe ili seobe naroda su pokrenute i to više niko nemože zaustaviti .

Kad vidim one Pakistance Indijce Marokance koji dolaze iz zemalja bez rata ili neke druge opasnosti , sve više imam respekta i poštovanja za ljude iz Filipina i Indonezije koji se svake godine sučeljavaju sa tsunamijima poplavama potresima odronima gdje ih hiljade strada ali oni opet ostaju na svojim otocima i ako je dokazano da će za nekih 50 godina Filipini Indonezija izgubiti preko 50 % kopna da će otići pod vodu .

Nek nam pošalju Filipinke te divne i vrijedne žene koje su od malih nogu naučile red rad i disciplinu .

kad bi na to isli zasto Iz Jemena nema nikog, tamo ljudi umirou od gladi, Saudirjci ih ubijaju. Ili Palestinci, sta je sa njjima. Godinama su pod opsjedom pa nema nikoga. Zasto taj napaceni narod ne izvucu?

• Dislike 1
6 minutes ago, Grunf said:

:D:D:D:D  Zna li neko kako se to radi da to napravi? Ja sam prije oznacavao neke stvari ali su ostajale samo meni vidljive

Ovo ta označavanja na Google Maps su radili svojevrsno u Hrvatskoj Grčkoj Albaniji pojedini iznajmljivači apartmana i Hosteli oni oko apartmana naprave idealno susjedstvo sa McDonald’s  bankomat Barovi bazeni tržni centri u blizini a u stvarnosti ništa od toga !

Treba pod hitno kamp označiti u Širokom Brijegu , i uz njega dodati granični prijelaz te u Sokolcu isto tako .

• Like 2

Ovo je ljudi ponovo izmaklo kontroli. Sad iz pravca autobusne stanice hrpa novih migranata sa torbama stiže. Komesarova šutnja samo potvrđuje da je zabrana dolaska bila jedna "patka" za građane i da su linije buseva i voz vraćeni u standardni režim dovoženja novih migranata u Bihać. Stižu kao i ranije direktno busevima. Grad je sve zatrpaniji,opet hodaju oko škola,provaljivaju u privatne kuće,oko Bire ljudima ulaze u dvorišta....znači ovo ubrzano ide prema tački pucanja.

Očigledno je da je otvoranje Bire umjesto najavljivanog raterećenja Bihaća,a koje nam je pričao retard Peter iz IOM-a samo još gori belaj napravilio. Svakim danom sve više migranta i sve je gore i gore.

U gradu stanje nikad gore a Šuhret se sakrio i šuti, Komesar šuti, Premijer kantona se zašutio i vjerovatno mu priče smjenjivat direktore nego rješavat gorući problem,Gradsko vijeće nema muda sazvat sjednicu vijeća, a IOM gospodari gradom i vjerovatno dogovara još jednu lokaciju jer je čitava vlast kupljena.

Svima ovima gore nabrojanima je glavna i jedina izjava koju znaju reći je "nisam nadležan"... 

• Like 3
  • Sad 2
10 minutes ago, Venom said:

Ovo je ljudi ponovo izmaklo kontroli. Sad iz pravca autobusne stanice hrpa novih migranata sa torbama stiže. Komesarova šutnja samo potvrđuje da je zabrana dolaska bila jedna "patka" za građane i da su linije buseva i voz vraćeni u standardni režim dovoženja novih migranata u Bihać. Stižu kao i ranije direktno busevima. Grad je sve zatrpaniji,opet hodaju oko škola,provaljivaju u privatne kuće,oko Bire ljudima ulaze u dvorišta....znači ovo ubrzano ide prema tački pucanja.

Očigledno je da je otvoranje Bire umjesto najavljivanog raterećenja Bihaća,a koje nam je pričao retard Peter iz IOM-a samo još gori belaj napravilio. Svakim danom sve više migranta i sve je gore i gore.

U gradu stanje nikad gore a Šuhret se sakrio i šuti, Komesar šuti, Premijer kantona se zašutio i vjerovatno mu priče smjenjivat direktore nego rješavat gorući problem,Gradsko vijeće nema muda sazvat sjednicu vijeća, a IOM gospodari gradom i vjerovatno dogovara još jednu lokaciju jer je čitava vlast kupljena.

Svima ovima gore nabrojanima je glavna i jedina izjava koju znaju reći je "nisam nadležan"... 

Komesar ima razloga da bude zahvalan migrantima, da nije ove situacije sa njima, nikad on nebi bio ponovo imenovan. Zato je i poceo isticati prvo narusenu sigurnosnu situaciju, tako da niko ne  spominje cinjenicu da je on imenovan protiv zakona. Sa uptrjebim pokeraski rijecnik, njemu su migranti legli kao kec na desetku. :)

Sto ne znaci da Komesar nije spreman da se uhvati sa ovim problemom u kostac definitivno, ali ovo su stvari malo vece od njega i gradonacelnika i premijera. Migranti kad vec udju u BiH, normalno je da ce doci na USK, pa odavde im je odskocna daska za Sloveniju, pa onda dalje. Pa nece iz Mostara ili Sarajeva ici za Sloveniju.

Edited by Sinbad
  • Like 3
  • saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...