Jump to content
FORUM

Recommended Posts

U svemu tome je Šuki enigma 

On je upozoravao kao što bi svako s imalo mozga rezonovao stvari ljetos a sad ga briga ja govorio išao u Sarajevo 

Mislim to ne može biti izgovor ipak si ti gradonačelnik Bihaća treba da djeluješ sada odmah i sutra 

Neka filmića 

• Like 2
  • Replies 19,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3594

• rucica1

1476

• Barba

1254

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

8 minutes ago, Grunf said:

Evo posjetio nas i francuski ambasador

Pa mu je hor migranata pozelio dobrodoslicu, ne bi li zadao defile tajedno s njima kroz nase Bisce na Uni. 

Obzirom da su evo na svim raskranicama policajci, nasi migranjerosi sad niz novu cetvrt aidju dole do zgrade oslobodjenja, pa se zakrenu deano prema stensu otkud imaju prilaz gradu, a koji ne pokrivaju policajci. Stave ih na glavnu cestu eto da se ne vide. 

D9D9C4F5-4CF0-4443-93E9-D8445AA7C15C.jpeg

• Like 2
  • Haha 2
2 hours ago, Sinbad said:

Komesar ima razloga da bude zahvalan migrantima, da nije ove situacije sa njima, nikad on nebi bio ponovo imenovan. Zato je i poceo isticati prvo narusenu sigurnosnu situaciju, tako da niko ne  spominje cinjenicu da je on imenovan protiv zakona. Sa uptrjebim pokeraski rijecnik, njemu su migranti legli kao kec na desetku. :)

Sto ne znaci da Komesar nije spreman da se uhvati sa ovim problemom u kostac definitivno, ali ovo su stvari malo vece od njega i gradonacelnika i premijera. Migranti kad vec udju u BiH, normalno je da ce doci na USK, pa odavde im je odskocna daska za Sloveniju, pa onda dalje. Pa nece iz Mostara ili Sarajeva ici za Sloveniju.

Pa izgleda da mu je baš leglo. Čovječe čitam intervju premijera Kantona i za njega je situacija sa migrantima ok,već počela demagogija bivša vlast vaka- naka,eto kao imenovanje Muje nas je spasilo. A kod nas sa novom Vladom još gore,dobili dva kampa,krivcna djela rastu,migranata sve vise i vise. Lako je premijeru pričat kad poslije posla ode u Cazin. Ne može izgovor biti ovo je "globalni problem" i "nisam nadležan" pa dignuti ruke od svega,a prije toga davati saglasnosti. Pa nije globalni problem ograničiti kretanje migrantima,nije globalni problem smjestiti migrante u centar grada itd 

• Like 4
4 minutes ago, Venom said:

Pa izgleda da mu je baš leglo. Čovječe čitam intervju premijera Kantona i za njega je situacija sa migrantima ok,već počela demagogija bivša vlast vaka- naka,eto kao imenovanje Muje nas je spasilo. A kod nas sa novom Vladom još gore,dobili dva kampa,krivcna djela rastu,migranata sve vise i vise. Lako je premijeru pričat kad poslije posla ode u Cazin. Ne može izgovor biti ovo je "globalni problem" i "nisam nadležan" pa dignuti ruke od svega,a prije toga davati saglasnosti. Pa nije globalni problem ograničiti kretanje migrantima,nije globalni problem smjestiti migrante u centar grada itd 

A najaca mu je citiram:necemo migrantsku krizu pomesti u tuđe dvorište. Pa covjece vracaj ih u dvoriste odakle su dosli,a to je sarajevo koje je ih pomela ovamo.vehta mu je prica totalno..

• Like 5
18 minutes ago, Neuron said:

A najaca mu je citiram:necemo migrantsku krizu pomesti u tuđe dvorište. Pa covjece vracaj ih u dvoriste odakle su dosli,a to je sarajevo koje je ih pomela ovamo.vehta mu je prica totalno..

Ovako gradonačelnik Bihaća i Vlada USk rješavaju migrantsku krizu. Motku im je dao IOM :D

• Haha 2

Migranti, njih oko 500, koji se već nalaze na području Unsko-sanskog kantona će u vrlo kratkom roku biti postupno smještani u prostore kompanije "Bira", koje će služiti kao prihvatni centar za migrante.  

Mještani oko Bire novi vladari grada Bihać poznatiji kao IOM vam šalju u komšiluk novih 500 migranta. Vjerovatno je i ove "zaustavila i vratila" imaginarna policija na granicama kantona.

Kaže nama premijer kantona Ružnić migrantska kriza i sigurnosna situacija je pod kontrolom :D 

Clipboard01.jpg

Clipboard02.jpg

Clipboard03.jpg

Edited by Venom
  • Sad 1

Ne bih da branim Ruznica, ali moram ipak navesti neke probleme na koje on nema utjecaja. Zasto BiH trpi najvise od komsija, pa zato sto BiH postuje sve moguce zakone a nase komsije ne postuju niti jedan. Tu mislim na zakon o azilu i readmisiji. Jeste se kad zapitali kako to da nema u Hrvatskoj kampova gdje se grupisu migranti koji prelaze sa USK u HR zadjih 9 mjeseci (namjerno izostavljam Hotel Doru jer tu su migranti pod EU programom raspodjele). Znaci pitam zasto nema slucaj Bihaca i Kladuse u Hrvatskoj?

Pa jasno je zasto nema, jer HR ne postuje 2 glavna zakona, Zakon o Azilu i Zakon o Readmisiji, a BiH postuje ta 2 zakona do mrtvog slova. U praksi to znaci, migrant udje sa USK u HR, zatim ga HR policija uhvati, on zatrazi azil, oni mu odbiju to pravo da trazi na licu mjesta, strpaju ga u kombi i nazad u BiH (on nema dokumenata, po zakonu ne bi mogli jer nema dokaza da je usao u HR iz BiH). E sad kako BiH to radi: migrant udje iz Srbije u BiH, nasa policija ga nadje negdje, on zatrazi azil, nasa policija ga sprovede prema Uredu za Strance. Mi radimo readmisiju samo one koji se uhvate u granicnom pojasu, a to je mali procenat, neucinkovito, nista. E sad jel viditi razliku u postupanju, ovdje lezi sav problem.

Da dodami ovo jer je povezano, iz intervjua prije 5 dana, pita novinarka Komesara Koricica"Jos uvijek se mogu primjetiti migranti kako pjesace Ripac-Pritoka -Bihac. Kaze Koricic:" Da to su oni koji su vraceni na Uzebljic po sistemu readmisije". E sad viditie da je to stvar granicne policije, oni prihvataju ljude bez dokumenata, a mi nikoga ne mozemo izruciti Srbiji, osim one sto se ulove bas na granici, a nama HR policija trpa svakako, i preko prezala i van prelaza. Migrant koji napusti Srbiju je jedan problem manje za Srbiju, a sa druge strane migrant koji napusti BiH, se vraca nazad u BiH i po 20 puta isti. Sve je do zakona i postupanja.

• Like 4
6 minutes ago, Sinbad said:

E sad kako BiH to radi: migrant udje iz Srbije u BiH, nasa policija ga nadje negdje, on zatrazi azil, nasa policija ga sprovede prema Uredu za Strance. Mi radimo readmisiju samo one koji se uhvate u granicnom pojasu, a to je mali procenat, neucinkovito, nista. E sad jel viditi razliku u postupanju, ovdje lezi sav problem.

Pa ugledajte se na susjede. Nitko ih ne želi u svom dvorištu, zato ih i loptaju, svi osim vas. Vraćajte ih u RS ili u Srbiju ili u Crnu Goru, odakle vam dolaze. Hrvatska policija ignorira povike "azil" i noću ekipu vraća vama, to je javna tajna. A to vam ne radi zbog nikakve mržnje nego iz praktičnih razloga-  što god uđe u Sloveniju, oni isto tako vrate nama, što danju, po Dublinskom sporazumu, što noću, preko Sutle.

U Schengen ovi neće ući, neće ih nitko pustiti, a nadrljat će onaj tko zadnji zatvori granicu. Lijepo je biti human i pomoći u nevolji, ali sve ima svoje granice, vidite dokle vas je to dovelo. Taoci ste u vlastitom gradu.

Ugledajte se na Hrvate i Slovence dok nije prekasno.

Mala ispravka, u hotelu "Porin" u Zagrebu, ako si na njega mislio, su migranti koji su u postupku dobivanja azila. Dosta ih naši odbiju, kao, sigurnosni rizici i slično, a dosta ih i puste da pobjegnu- bila, vidjela.

Taj hotel je u Novom Zagrebu, daleko od centra, skroz je na periferiji i grada i naselja, ali mještani tog naselja trpe iste stvari koje vi navodite- nesigurnost, obračuni noževima, pokušaji silovanja (neki dan ujutro je bilo, čak se probilo do medija), pljačke i provale u aute i stanove... Jasno, djecu ne puštaju samu u školu. Užas. Pa tko bi živio s tim?

Na stranu sad taj famozni "govor mržnje", mentalitet i ponašanje tih ljudi je takvo. Samo, Zagreb je puno veći i ovi su stvarno daleko od centra. Ne mogu ni zamisliti kako je vama i stvarno mi je žao. U omjerima stanovništvo: migranti, vaša brojka je iznimno visoka i jasno je da nosi ogroman sigurnosni rizik. To nije govor mržnje ni teorija zavjere nego gola činjenica.

Trpajte ih preko dok nije kasno.

• Like 5

"Prema njegovim riječima, na sastanku Operativnog štaba za pitanje migracija u BiH dogovoreno je da Unsko-sanski kanton ne vraća migrante, odnosno da ih smještaju u za to predviđene objekte."

Izjava direktora policije RS

Šta će reći sad premijer i komesar. 

Vrijeme je za nove proteste i hitno zatvaranje Đačkog doma i Bire,a migrante protjerat van teritorije grada Bihaća.

• Like 6

Kod Himze Zjakica (Čulana) stari kafe bar Raj poslije kafica Raj blizu Gimnazije ima ih puno prizemlje.Ako prodjete pjesice mozete ih vidjeti kako se izlezavaju - sa ceste.Nekad je on imao tu sobe za ucenike i studente.Ocito posao sa migrantima je bolje placen

• Like 1
8 minutes ago, eva said:

Pa ugledajte se na susjede. Nitko ih ne želi u svom dvorištu, zato ih i loptaju, svi osim vas. Vraćajte ih u RS ili u Srbiju ili u Crnu Goru, odakle vam dolaze.

E pa ne mozemo mi to. Lako je Hrvatskoj kad ima jednu vladu sa jednim programom, jedno ministarstvo sa jasnim uputama za razne situacije. U BiH Vijece Ministara (nasa vlada) nema ujedinjen stav niti po jednom pitanu, nikad. Sto se tice promjene zakona u Skuptini BiH, to je nemoguca misija zbog dejtonskog uslova formiranja vecine i nacina odlucivanja. A sad da granicna policija BiH to radi na svoju ruku je naucna fantastika, jer citav sistem granicne policije je odraz dejtonske BiH, od glavne kancelarije do izvrsioca na terenu. A o stavu FBiH i RS vlasti i policije necu cak ni govoriti. Cak ni kantonalne policije nemaju isto postupanje. BiH je katastrofalna drzava sto se tice rjesavanja problema, i zato je i idealna za migrante.

• Like 3
  • Sad 1
1 minute ago, rucica1 said:

Dok god ih nepocnete sacekivai i junacki premlacivati (naravno bez svjedoka) oni ce se osjecati sigurno a stim i ostale pozivati.Nazalost al tako je.Kad to osjete onda ce se to medju njima procuti tako da ce se teze za rutu Bihac odlucivati

Izvini ali to je uzasan prijedlog. :)

40 minutes ago, Venom said:

"Prema njegovim riječima, na sastanku Operativnog štaba za pitanje migracija u BiH dogovoreno je da Unsko-sanski kanton ne vraća migrante, odnosno da ih smještaju u za to predviđene objekte."

Izjava direktora policije RS

Šta će reći sad premijer i komesar. 

Vrijeme je za nove proteste i hitno zatvaranje Đačkog doma i Bire,a migrante protjerat van teritorije grada Bihaća.

U prijevodu, Operativni štab je dogovorio da USK postane trajni hot- spot.

Morate organizirati proteste- paralizirajte promet, sve; opći štrajk: nemate izbora.

42 minutes ago, Sinbad said:

E pa ne mozemo mi to. Lako je Hrvatskoj kad ima jednu vladu sa jednim programom, jedno ministarstvo sa jasnim uputama za razne situacije. U BiH Vijece Ministara (nasa vlada) nema ujedinjen stav niti po jednom pitanu, nikad. Sto se tice promjene zakona u Skuptini BiH, to je nemoguca misija zbog dejtonskog uslova formiranja vecine i nacina odlucivanja. A sad da granicna policija BiH to radi na svoju ruku je naucna fantastika, jer citav sistem granicne policije je odraz dejtonske BiH, od glavne kancelarije do izvrsioca na terenu. A o stavu FBiH i RS vlasti i policije necu cak ni govoriti. Cak ni kantonalne policije nemaju isto postupanje. BiH je katastrofalna drzava sto se tice rjesavanja problema, i zato je i idealna za migrante.

Znam, zato mi i jest najviše žao. Tri vlade, tri predsjednika, tri ova, tri ona: nikad dogovora. Sve mi je jasno. Taj dejtonski sporazum vam je zakucao čavao u lijes, to je to kad se Amerika umiješa. U zadnjih 30 godina minimum, svo zlo od tamo dolazi.

Ja sam se nadala da će vaša granična policija raditi na svoju ruku, ovo što ti kažeš da je naučna fantastika, jer nisam ti ja baš sigurna da hrvatska policija ima dozvolu i blagoslov Vlade (pogotovo Plenkovićevih ministara briselaca). Kolinda je- navodno- protiv toga, kao i desne stranke, ali HDZ bi i vlastitu mater pustio "migrantima" na iživljavanje da skupi koji bijedni politički poen. Tako da... nisam baš sigurna da naši to rade "po naređenju", mislim da vladajući više zažmire na jedno oko. A i velika većina Hrvata je od početka ove invazije izrazito nadr*ana na migrante, tako da je to možda malo stvar i mentaliteta i izbacivanja frustracija i, naravno, licemjerne i nedjelotvorne vlasti.

Al´ kako god, ne sumnjam ja da ćemo i mi dijeliti vašu sudbinu hot- spota, čim Bruxelles pucne prstima.

Ovo boldano, to je velika istina i to mi je najtužnije.

• Like 1
5 hours ago, Andreas said:

Trenutno je Bihać put ka zapadu i oni dolaze i dolaze i ima ih desetine hiljada spremno koji će doći 

Hrvatska će staviti i ogradu njoj to nije problem ali će biti nama 

Pa mi imamo pedesetak specijalaca i vojsku koja kunja 

Hrvatskoj ovog časa to nije problem, ali će ubrzo postati.

Ono čemu se ja najviše nadam je da ćemo se onda, kad bude trebalo, ujediniti (ne mislim na državu, nego na policijsko- vojne snage) i obraniti svoje teritorije jer do toga će neminovno doći. Nadjačat će inžinjeri brojčano i vaših 50 i naših 150 specijalaca, pa će se morati mobilizirati sve po spisku.

48 minutes ago, rucica1 said:

Dok god ih nepocnete sacekivai i junacki premlacivati (naravno bez svjedoka) oni ce se osjecati sigurno a stim i ostale pozivati.Nazalost al tako je.Kad to osjete onda ce se to medju njima procuti tako da ce se teze za rutu Bihac odlucivati. 

Ružno zvuči, znam, ali to su i u Zagrebu radili. Ovi iz hotela su se noću vrtili u čoporima po željezničkom kolodvoru i pothodnicima s fast foodovima, pa su izbijale masovne tuče, i to su naši napadali, da se razumijemo.

Pa su malo popustili pritisak na djevojke noću nakon par posjeta Traumatološkoj.

Ne propagiram nasilje. Znam da je ovo što pišem ružno, strašno i necivilizirano, ali i oni nad vama vrše nasilje i testiraju granicu vaše tolerancije. Pa pogledaj samo te provale, pljačke, ono dijete iz 2. srednje opljačkali pod prijetnjom noža, pa šta je sljedeće, jbt? Neću ni pisati ni zamišljati. Šokere i suzavac nabavite pod hitno.

Ipak, probajte protestima- prvo, nasilje je zadnje rješenje i može eskalirati u ulične sukobe jer su već lagano brojčano premoćni, a drugo, predaleko je ovo kod vas otišlo da bi se rješavalo fizičkom silom.

Morate se dići na noge i zahtijevati da ih premjeste u kamp van grada- njima je tako i tako samo do wi- fija, j*bo ih internet, da ih j*bo, a to se bar može provesti i na ledinu bogu iza leđa. Neka im Peter Von Den Q to organizira i plati.

Neka ih nabiju u tor s visokom ogradom, minimalno 5- 10 km od Bihaća. Kad zazimi, neće im se dati pješačiti- bar se nadam.

1 hour ago, Sinbad said:

Izvini ali to je uzasan prijedlog. :)

Je. Znam. Ali koji put nemaš izbora. Ne počinjite prvi, u svakom slučaju. Žao mi je što ovakve grozote pišem, ali žao mi je vas, a njih većine, boga mi, nije. Došao iz Pakistana bez ijednog dokumenta, pojma nemaš tko je i što je, i sad tu kod vas tjera svoje.

J*bi ga, on ima rezervnu domovinu, ali vi nemate.

• Like 1
2 hours ago, Neuron said:

Mislim da smo ovu izjavu pogresno shvatili.Svi.Bas nesto kontam i ponovo je citam i mogu ti reci da je u pravu.Poruka je bila upucena zapravo drugim kantonima samo sa nase tacke gledista.Kontas?

• Aferim! 1
1 hour ago, rucica1 said:

Dok god ih nepocnete sacekivai i junacki premlacivati (naravno bez svjedoka) oni ce se osjecati sigurno a stim i ostale pozivati.Nazalost al tako je.Kad to osjete onda ce se to medju njima procuti tako da ce se teze za rutu Bihac odlucivati. 

Dok god na ulice ne izadje minimum 20.000 gradjana , nece se nista promijeniti. Nekad je samo prisustvo mase dovoljna poruka onima u vlasti , od Mz do Predsjednistva drzave 

• Like 2
  • Thanks 1
45 minutes ago, Sherbert said:

Predlagala je ona i kastraciju migranata 🤪

E, moj Sherberte... Tko je veći "zlikovac"? Žena koja trudna do zuba forsira rijeke i planine po nedođijama, i još sa četvero- petero sitne dječice koju izlaže pogibelji zbog ekonomskog prosperiteta u zapadnjačkim zemljama, ili Ručica koja se, sigurna sam, zaletjela, pa to napisala- pretpostavljam, kao žena, da ju je nerviralo to neplansko "slaganje" djece po putu zbog njemačkog doplatka, kao onaj stari vic o romskom djetetu koje padne s kola, pa muž kaže, ne da mi se sad zaustavljat´ da ga dižem,  ženo, pravit ćemo novo.

Ručica je majka i sigurna sam da jako dobro zna odgovornosti koje roditeljstvo nosi sa sobom, a, koliko sam shvatila, i ona je otišla trbuhom za kruhom u EU (dakle, ne na doplatak), pa sigurno nije pješke putem rađala po poljima petero njih da lagodnije živi od dječjeg doplatka.

A da bi im trebalo uvesti seksualnu edukaciju (ne samo onu o tome da kratka suknja ne znači siluj me, i da se seks razlikuje po nekim sitnim distinkcijama od silovanja) o kontracepciji, i te kako bi. To će ti svaki odgovoran roditelj reći. Petero djece traži pažnju pet članova obitelji, ili petinu majčine pažnje, ako imaju samo nju. Te arapkinje, bliskoistočnjakinje (konkretno, znam za vječito nalarfane Iračanke i Kurdkinje) imaju stariju djecu koju debelo iskorištavaju po tom pitanju, sestre, majke, babe itd. i one im u većini slučajeva paze na tu silnu djecu. U zagrebačkom azilu volonterke Isusovačke (idiotske) službe za izbjeglice otvaraju vrata " cjelodnevne igraonice" u 8 ujutro, a u 15 do 8 te vrle majke već stoje u redu da se otarase  djece, pa da se mogu u miru posvetiti višesatnom šminkanju očiju. To traje, brate mili... Volonterke nose one marame, u koje po dvoje uprte na leđa, i dr*kaju se s njima cijeli božji dan, a ove koji hodaju navlače po parku, opterećene kao magarice. Radila sam s njima, vidjela sam to.

• Like 3
  • Dislike 1

Pa hajmo se organizirati da svaki dan idemo u šetnju centrom grada i gelenderima recimo u 5 po podne. To nam ne može niko zabraniti niti trebamo kao građani od nikoga dozvolu za šetnj gradom. To neka bude prvi korak da vidimo koliko je građana spremno sudjelovati u akcijama a i bolje ćemo se upoznati i zbližiti i to veće nešto znači zar ne.

• Like 3
  • saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...