Jump to content
FORUM

Recommended Posts

• Replies 19,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3594

• rucica1

1476

• Barba

1254

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

1 hour ago, 1260 said:

Ljudi spustite loptu na zemlju. Kakvo nasilje, dajete povoda dušmanima da nas zovu fsšistima. 

Protesti su rješenje. 

Da, ali masovni i dobro organizirani.

I tjerajte tu svoju Vladu ili već koga, ne znam kako je to kod vas, al´ nekoga natjerajte da mijenja zakon o azilu. Kod nas je iznimno zaj*ban, jako ga je teško dobiti, npr. Iranku od 30 godina, obrazovanu, s mužem iste dobi, teheranskim fotografom- upoznala sam ih, vrlo pristojni i kulturni ljudi- su ljetos odbili- oboje njih- jer da predstavljaju sigurnosnu prijetnju. Bez pretjeranih objašnjenja, osim njihove dobi. Baš sam ih pitala o tome, zanimalo me. Uložili su žalbu i opet su ih otkačili.

• Like 2
27 minutes ago, sk64 said:

Pa hajmo se organizirati da svaki dan idemo u šetnju centrom grada i gelenderima recimo u 5 po podne. To nam ne može niko zabraniti niti trebamo kao građani od nikoga dozvolu za šetnj gradom. To neka bude prvi korak da vidimo koliko je građana spremno sudjelovati u akcijama a i bolje ćemo se upoznati i zbližiti i to veće nešto znači zar ne.

Ja sam to predlagao prije 50+ stranica.Da pozovemo građane da izlaze da se vidi da ovaj grad zivi.Sto masovnije setnje.Sto se tice protesta ne znam jesi li upucen ali novi protesti su u pripremi

• Like 2
20 minutes ago, sk64 said:

Dajte da se organiziramo ljudi, ovo nema smisla ovako. Ja sam dao prijedlog ako ima neko bolji neka ga iznese

Ja sam za ali nas je malo na ovom forumu,sad ne znam koliko se ovo nase polemisanje prati..dobro bi bilo na kafi se naci , prozboriti i skontati nekakav plan

• Like 3
11 minutes ago, sk64 said:

pa onda širite poziv građanima da se svaki dan okupimou 5 kod sata ili na tgu i da se ide u šetnju

Za mene je to rano jer radim do 5 al mogu vikendom.Idealno bi bilo 19:00 al nije uvjet da se izlazi svaku noc.Da imamo svaku noc 100-200 ljudi na okupu bilo bi super

• Like 2
  • Thanks 1
15 minutes ago, Grunf said:

Ja sam to predlagao prije 50+ stranica.Da pozovemo građane da izlaze da se vidi da ovaj grad zivi.Sto masovnije setnje.Sto se tice protesta ne znam jesi li upucen ali novi protesti su u pripremi

Drug, obzirom da neki od nas nemaju na fejsu profile, zamolila bih te, ili bilo koga ko prati to na netu, da i ovdje objavljujete i prenosite kako napreduje. Moramo se okupiti i zahtijevati da se sve ovo ponisti sto su napravili, i to je itekako moguce. Vidite da nasu sutnju i mir smatraju odobravanjem, pokazimo da nije tako

• Like 3
  • Thanks 2

EU / Krone Zeitung: Austrijanci pišu o 20.000 naoružanih migranata u V. Kladuši

maljevac_fena_01-640x360.jpg

Na granici s Hrvatskom, samo 224 kilometara od Austrije, više od 20.000 migranata čeka “proboj” prema Centralnoj Europi.

To piše u pomalo histeričnom tekstu austrijskog tabloida Krone Zeitung koji je zatražio mišljenje tamošnjih zvaničnika u oblasti migracija.

Krone Zeitung citira šefa odjela migracija u Ministarstvu unutrašnjih poslova Austrije s najnovijim informacijama oficira za vezu o situaciji na granici BiH i Hrvatske, u blizini Velike Kladuše.

“Vrlo brzo bi se na graničnom prijelazu kod Velike Kladuše mogli suočiti s pokušajem proboja najmanje 20.000 migranata prema centralnoj Europi. Oni su naoružani, gotovo svi imaju nož”, govori austrijski ekspert.maljevac_fena_02.jpg

Dalje se navodi da hrvatska policija trenutno pokušava zaustaviti migrante, stigle su specijalne snage, ali…

“Postoje tendencije koje su zabrinjavajuće. Više ne dolaze porodice, skoro da nema žena. Čak 95 odsto migranata koji se žele probiti preko Velike Kladuše su mladići, gotovo svi naoružani noževima. Granični policajac je već izboden”, Krone citira izvore u Beču.

Dalje se navodi da među migrantima koji čekaju u Bosni više nema Sirijaca nego većinu čine Pakistanci, ali ima i Iranaca, Alžiraca, Marokanaca.

“Njihov cilj nije Austrija koja sada ima lošu reputaciju. Migranti žele u Njemačku ili skandinavske zemlje”, piše Krone Zeitung i dodaje da su migranti dobro opremljeno, pa mnogi imaju prepaid kreditne kartice UNHCR-a i UNICEF-a.

“Europa ne želi nametati bilo kakvu pomoć Hrvatima. Treba spriječiti proboj u Velikoj Kladuši, kako bi se odvratile desetine hiljada novih migranata”, naglašavaju u Ministarstvu unutrašnjih poslova Austrije i dodaju da će od ovog mjeseca na granicu BiH i Hrvatske stići snage europske granične policije Frontex.

https://www.krajina.ba/eu-krone-zeitung-austrijanci-pisu-o-20-000-naoruzanih-migranata-u-v-kladusi/?fbclid=IwAR1a5Bvsl5gLMMz780bFBnYx91JOLmc0CgeK-xyTo8JkA1dDXCOLq-8IacY

Zasto se ne napravi dogadjaj na fb i time se pozovu ljudi u tu grupu i pita se ljude koji termin najbolje pase.

Recimo, pravi termin nije uopste lako naci. Ako bude rano onda ljudi ne mogu ako bude kasno mrak je i onda se nista ne vidi..

• Dislike 1
11 minutes ago, Neuron said:

Ja sam za ali nas je malo na ovom forumu,sad ne znam koliko se ovo nase polemisanje prati..dobro bi bilo na kafi se naci , prozboriti i skontati nekakav plan

Meni se čini da ste vi svi jednostavno prefini, predobri ljudi. Vama je sve neugodno, imam dojam da ćete se radije "stisnuti" i pretrpjeti "nelagodu" (kriminal i sl., za početak), da ćete pustiti drugome na vlastitu štetu, možda i da ne ispadnete ovakvi, onakvi; fašisti, kako neki spominju. Dobro, možda sam malo nespretno formulirala- uglavnom, da ćete radije pretrpjeti nego se pobuniti. Ne znam, ja sam jako pozitivno iznenađena vašom tolerancijom i dobrotom, u Hrvatskoj su ljudi puno agresivniji, divljiji- dobro, u Hrvatskoj je fašizam skoro pa proglašen pozitivnim 🙄- kod nas za svaki q prijete i vrijeđaju i predsjednicu i premijera i policija ih privodi, al´ ovima se j*be, oni opet isto. Tu da krene ovakvo divljaštvo, prvo bi ovi poluizluđeni od PTSP- a skočili, a onda i drugi s njima...

Nekako mi se čini da ste vi jako fini i to mi se kod vas neizmjerno sviđa, ali me i plaši- zbog vas. U Hrvatskoj prolazi sve i svašta, ali za ovako nešto bi svi skočili i bilo bi svega (probajte se logirati na hrvatske portale, požderat će vas što god napisali, jednostavno je narod divlji, j*bi ga, nemam bolje riječi...).

• Aferim! 1
1 hour ago, eva said:

E, moj Sherberte... Tko je veći "zlikovac"? Žena koja trudna do zuba forsira rijeke i planine po nedođijama, i još sa četvero- petero sitne dječice koju izlaže pogibelji zbog ekonomskog prosperiteta u zapadnjačkim zemljama, ili Ručica koja se, sigurna sam, zaletjela, pa to napisala- pretpostavljam, kao žena, da ju je nerviralo to neplansko "slaganje" djece po putu zbog njemačkog doplatka, kao onaj stari vic o romskom djetetu koje padne s kola, pa muž kaže, ne da mi se sad zaustavljat´ da ga dižem,  ženo, pravit ćemo novo.

Ručica je majka i sigurna sam da jako dobro zna odgovornosti koje roditeljstvo nosi sa sobom, a, koliko sam shvatila, i ona je otišla trbuhom za kruhom u EU (dakle, ne na doplatak), pa sigurno nije pješke putem rađala po poljima petero njih da lagodnije živi od dječjeg doplatka.

A da bi im trebalo uvesti seksualnu edukaciju (ne samo onu o tome da kratka suknja ne znači siluj me, i da se seks razlikuje po nekim sitnim distinkcijama od silovanja) o kontracepciji, i te kako bi. To će ti svaki odgovoran roditelj reći. Petero djece traži pažnju pet članova obitelji, ili petinu majčine pažnje, ako imaju samo nju. Te arapkinje, bliskoistočnjakinje (konkretno, znam za vječito nalarfane Iračanke i Kurdkinje) imaju stariju djecu koju debelo iskorištavaju po tom pitanju, sestre, majke, babe itd. i one im u većini slučajeva paze na tu silnu djecu. U zagrebačkom azilu volonterke Isusovačke (idiotske) službe za izbjeglice otvaraju vrata " cjelodnevne igraonice" u 8 ujutro, a u 15 do 8 te vrle majke već stoje u redu da se otarase  djece, pa da se mogu u miru posvetiti višesatnom šminkanju očiju. To traje, brate mili... Volonterke nose one marame, u koje po dvoje uprte na leđa, i dr*kaju se s njima cijeli božji dan, a ove koji hodaju navlače po parku, opterećene kao magarice. Radila sam s njima, vidjela sam to.

Što se sestro slatka  raspravljaš sa ovim koji ne kuži ništa već samo provocira .

Pa za mene je zlostavljanje djece u svakom pogledu kada neko ko nema šta jesti niti kuće niti posla a ima 5 djece i čeka 6 .

Ovi tvz. Migranti su obični divljaci koji bi ubili i silovali svakog što suknju nosi oni ne gledaju jel dijete nemaju nikakvo sažaljevanje .

Ja bi to sve protjerao od kud su došli !

• Like 4
  • Thanks 2
13 minutes ago, Fugaziii said:

Pitanje ti je na mjestu, nasmijala sam se od srca jer realno ne bi covjek drugacije ni zakljucio... Haha kraljica si

Pa da, jbt, on stalno fura neko relativiziranje, liberalizam... Mislila sam, valjda živi u Njemačkoj, pa govori s aspekta imigranta (naravno, ne ovakvog kao ovi Muhamedi Aliji koji vama rade rusvaj), kao, teškoće integracije u društvo i te fore, iz vlastitog iskustva, ali- što? On živi u BiH? Onda ne razumijem.

17 minutes ago, dobri duh said:

EU / Krone Zeitung: Austrijanci pišu o 20.000 naoružanih migranata u V. Kladuši

maljevac_fena_01-640x360.jpg

Na granici s Hrvatskom, samo 224 kilometara od Austrije, više od 20.000 migranata čeka “proboj” prema Centralnoj Europi.

To piše u pomalo histeričnom tekstu austrijskog tabloida Krone Zeitung koji je zatražio mišljenje tamošnjih zvaničnika u oblasti migracija.

Krone Zeitung citira šefa odjela migracija u Ministarstvu unutrašnjih poslova Austrije s najnovijim informacijama oficira za vezu o situaciji na granici BiH i Hrvatske, u blizini Velike Kladuše.

“Vrlo brzo bi se na graničnom prijelazu kod Velike Kladuše mogli suočiti s pokušajem proboja najmanje 20.000 migranata prema centralnoj Europi. Oni su naoružani, gotovo svi imaju nož”, govori austrijski ekspert.maljevac_fena_02.jpg

Dalje se navodi da hrvatska policija trenutno pokušava zaustaviti migrante, stigle su specijalne snage, ali…

“Postoje tendencije koje su zabrinjavajuće. Više ne dolaze porodice, skoro da nema žena. Čak 95 odsto migranata koji se žele probiti preko Velike Kladuše su mladići, gotovo svi naoružani noževima. Granični policajac je već izboden”, Krone citira izvore u Beču.

Dalje se navodi da među migrantima koji čekaju u Bosni više nema Sirijaca nego većinu čine Pakistanci, ali ima i Iranaca, Alžiraca, Marokanaca.

“Njihov cilj nije Austrija koja sada ima lošu reputaciju. Migranti žele u Njemačku ili skandinavske zemlje”, piše Krone Zeitung i dodaje da su migranti dobro opremljeno, pa mnogi imaju prepaid kreditne kartice UNHCR-a i UNICEF-a.

Europa ne želi nametati bilo kakvu pomoć Hrvatima. Treba spriječiti proboj u Velikoj Kladuši, kako bi se odvratile desetine hiljada novih migranata”, naglašavaju u Ministarstvu unutrašnjih poslova Austrije i dodaju da će od ovog mjeseca na granicu BiH i Hrvatske stići snage europske granične policije Frontex.

https://www.krajina.ba/eu-krone-zeitung-austrijanci-pisu-o-20-000-naoruzanih-migranata-u-v-kladusi/?fbclid=IwAR1a5Bvsl5gLMMz780bFBnYx91JOLmc0CgeK-xyTo8JkA1dDXCOLq-8IacY

Koji je to izboden, kad?

Čuj ovo... Pao rejting Austriji u očima nuklearnih fizičara s čakijama o pasu, jbt... Jadni Austrijanci, kako ih srozaše! A ovi žele u Njemačku, pa to stvarno nije više za čitati, te provale. Želim i ja na Kanare, pa tko me pita!

I ja bih tu karticu!

Ne žele "nametati". Vrh! Žele iskoristiti Krajinu na način već viđen u povijesti.

A što Frontex ima, UNHCR plastične pljuce?

Ajme, slabo mi je došlo od ovoga. Jest žuta štampa, ali ovo je previše.

• Thanks 2
13 minutes ago, Barba said:

Što se sestro slatka  raspravljaš sa ovim koji ne kuži ništa već samo provocira .

Pa za mene je zlostavljanje djece u svakom pogledu kada neko ko nema šta jesti niti kuće niti posla a ima 5 djece i čeka 6 .

Ovi tvz. Migranti su obični divljaci koji bi ubili i silovali svakog što suknju nosi oni ne gledaju jel dijete nemaju nikakvo sažaljevanje .

Ja bi to sve protjerao od kud su došli !

🙂

Ajme, kako si drag... Baš ti hvala!

Ma znam da provocira, ali bez veze vrijeđa ženu koja je nešto rekla u afektu, pa vidiš po tome kako piše, Ručica je skroz OK, a on ju je sigurno povrijedio. Ali ja ti vjerujem da se ipak može ljudima doći do mozga- ne svima, ali nekima ipak da, zato vrijedi pokušati.

Pa jasno da je zlostavljanje, znaš po vlastitoj djeci, ako ih imaš, što je to. Zlostavljanje i iskorištavanje za pare. Fuj!

Ma to je divlja horda, nema tu govora. Ja se svako malo sjetim one Isil-ove karte "kalifata" iz 2014., ja sam to gledala i mislila, pa kako ovi to kane sve osvojiti, pa nisu normalni, ne mogu oni cijelu Evropu pokoriti- eto, ovako misle. I ovako jedino mogu.

Ja bih odavno stavila vojsku svih naših bijednih državica zajedno- na granice Makedonije, da se začepi uže grlo, a ne ovo dr*anje i igranje lovice i skrivača po šumama i gorama, pogotovo između Hr i BiH.

• Like 3
2 minutes ago, Grunf said:

22:00 grupa od 20 migranata napusta Biru bez stvari i zapucuje se obilaznicom,preko Baksaiskog mosta prema Musanovica mahali.Ne kuzim sta u ovo doba imaju traziti osim haraciti po gradu?

A znaš šta mogu tražiti mladići u čoporu... Jao, jao.

KOMENTAR LADISLAV TOMIČIĆ Huškanje na migrante slomit će se na kraju na našim leđima

Foto Srdjan Ilić / PIXSELL
Foto Srdjan Ilić / PIXSELL
Nije svaki migrant silovatelj, nije svaki migrant ubojica. U rijeci ljudi koja teče prema Europi nalaze se različiti pojedinci, baš kao što smo svi mi različiti pojedinci. Ima i kriminalaca, baš kao što ih ima i među nama

Svakodnevne laži, krupne laži, opasne laži, državotvorne laži, povijesne laži.... Laži su nam servirane u neumjerenim količinama, u različitim pakovanjima, u brojnim prigodama, iz mnogih motiva. U Sarajevu je ovih dana umro čuveni tamošnji odvjetnik, Fahrija Karkin, kojeg su, jer je branio najteže zločince, višestruke ubojice i kontroverzne biznismene, u Sarajevu nazivali »đavoljim advokatom«. Jednom je Fahrija Karkin na primjedbu novinarke da se na sudu ne smije lagati odgovorio: »Ja ću uvijek reć' ono što su me naučili stari pravnici - sud je da se laže.«

Rekao je istinu. I sud - mjesto gdje bi istina trebala biti svetinja - je tu da se laže. To mi u Hrvatskoj, na žalost, vrlo dobro znamo. Cijeli je svijet, da parafraziramo rahmetli Fahriju Karkina, da se laže. I nije da se ne laže! Laže se masno, laže se neumjereno, laže se krvožedno. Istina ne da se iskrivljuje, ona se savija u čvor, i čovječanstvo to vrlo skupo plaća, a kako stvari stoje - punu cijenu laži tek ćemo platiti.

Društvene mreže izuzetno su pogodna platforma za širenje laži. Nije pretjerano reći da su društvene mreže laž učinile jednakom istini. Tek s pojavom Facebooka čuvena maksima nacističkog propagandista Josepha Goebbelsa, da tisuću puta ponovljena laž postaje istina, dobila je svoju punu potvrdu. Svaka budala dobila je »pravo glasa« i priliku da u svijet plasira laž kakvu hoće, a svaka pa i najapsurdnija laž dobila je priliku da lako pronađe svoju mušteriju. One najkrvožednije, neprestano ponavljane, goebbelsovske laži postaju neupitne istine, u ime kojih su ljudi spremni ubijati jedni druge.

S takvim lažima smo ovih dana suočeni kad je u pitanju migrantska populacija. Društvene mreže gore od neprovjerenih informacija, od poluistina i čistih, krvožednih laži, a to bombardiranje lažima ima svoj motiv i svoju svrhu. Svrha mu je politička, motiv mu je politički, a posljedica je agresivnost masa na društvenim mrežama, masa koje sve što na Facebooku nađu uzimaju zdravo za gotovo. Posljedice ne osjećaju samo migranti, ljudi tamnije boje kože nego što je naša, koji u desetinama tisuća hrle prema Europi, zaglavljeni pred granicama, očajni i u nemalom broju slučajeva spremni na sve u borbi za opstanak. Posljedice osjećaju i društva izložena tim lažima, militarizirana, agresivna, nepovjerljiva, ustrašena i - spremna na sve. 

U takvim društvima cvjetaju ekstremne ideje, u takvim društvima nisu rijetkost ljudi koji javno poručuju da onom drugom treba smjestiti metak u čelo, takva društva odgajaju bešćutne nasilnike. Migrantska kriza jednom će proći (ili će postati skrajnuti, svakodnevni problem od kojeg se branimo oružjem i batinama). Plodove nasilja pokusat ćemo kod kuće, po biblijskom receptu: »Oci jedoše kiselo grožđe, sinovima trnu zubi!« Laži koje danas o migrantima šire profesionalni mrzitelji, a upijaju ih i reproduciraju mase na društvenim mrežama, ljudima koji su zaglavljeni na granicama ne mogu štetiti puno više nego im je do sada štetila uglađena europska i američka laž.

Nemojmo zaboraviti, laži razvijenih zapadnih zemalja srušile su njihove svjetove. Rat u Iraku utemeljen je na laži da Sadam Husein ima oružje za masovno uništenje, rat u Libiji utemeljen je na laži da će Libijcima i cijelom svijetu biti bolje bez diktatora Moammara El Gadaffija, rat u Siriji planuo je potpaljen lažima o arapskom proljeću. Ljudima pod kojima europska desnica lažima danas tako strasno potpaljuje vatru mržnje svijet su srušile upravo laži političkih i vojnih elita »razvijenoga svijeta«. 

Nije svaki migrant silovatelj, nije svaki migrant ubojica. U rijeci ljudi koja teče prema Europi nalaze se različiti pojedinci, baš kao što smo svi mi različiti pojedinci. U rijeci ljudi koja teče prema Europi ima i kriminalaca, baš kao što i među nama ima kriminalaca. Zasigurno bi se našao i poneki zločinac, baš kao što se i među nama može naći. Ne treba vjerovati svakoj političkoj budali koja danas huška na te ljude. Huškaju, jer im se čini da će od huškanja profitirati.

Ivan Pernar, politički gnomovi iz Hasanbegovićevog krila, labilni, psihotični generali u izgradnji političkih karijera, beskrupulozne barbike visoke politike - udruženi front profesionalnih huškača, koji huškaju zbog političkog i inog probitka. Slijede ih mase, navodno bogobojazne, neinformirane, agresivne, iskeženih zubi.

To je društvo u kojem živimo. Slomit će se na našim leđima

http://www.novilist.hr/Komentari/Kolumne/Ladovina-Ladislava-Tomicica/LADISLAV-TOMICIC-Huskanje-na-migrante-slomit-ce-se-na-kraju-na-nasim-ledima?meta_refresh=true

• Thanks 1
  • saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...