Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

Ne ide ovo ljudi moji ovako.Pod hitno trebaju se građani samoorganizovati,vrijeme nam istice.Da li ima neko kontakte sa Sejom da mu ovo prenese? Ne smijemo cekati vise niti dana.Patrole građana moraju nastupiti vec u 20:00 ako i to nije kasno.Osnovni zadatak bi trebao biti sprecavanje kretanja migranata kroz MZ a onda tako i da paze na JRM

Edited by Grunf
  • Like 2

6 minutes ago, Grunf said:

22:00 grupa od 20 migranata napusta Biru bez stvari i zapucuje se obilaznicom,preko Baksaiskog mosta prema Musanovica mahali.Ne kuzim sta u ovo doba imaju traziti osim haraciti po gradu?

Pa tako naša policija definira zabranu "slobode kretanja". Pusti grupu od 20 migranata (svi na Red Bullu i Monsteru jer ti ljudi su zadnji put vodu pili u Pakistanu) da kruži gradom bez ikakve kontrole. Pošto više nema nikakvog zaustavljanja buseva,taxija itd pitam se gdje je onda nestala policija

• Like 3

Politika, nova vlast  je htjela pokazati kako je bivša nesposobna (što u biti i jeste bila).Povukli su poteze kojim su malo umiriligrađane i sad žele prikazati stanje u USK (kao što je premijer danas rekao) na zadovoljavajućem nivou a ono je isto ako ne i gore.

• Like 2
  • Aferim! 1

2 minutes ago, Grunf said:

Ne ide ovo ljudi moji ovako.Pod hitno trebaju se građani samoorganizovati,vrijeme nam istice.Da li ima neko kontakte sa Sejom da mu ovo prenese? Ne smijemo cekati vise niti dana.Patrole građana moraju nastupiti vec 20:00 ako i to nije kasno.Osnovni zadatak bi trebao biti sprecavanje kretanja migranata kroz MZ a onda tako i da paze na JRM

Vidio si kad su protesti bili u Borićima da im policija nije dala da se kreću. Znači sa profesorom treba vidjeti da se svaki dan u aleji okupljaju građani pred Đačkim domom i nema kretanja. A samo jedna MZ da organizira stražu svi bi krenuli isto.

• Like 2

7 minutes ago, dobri duh said:

KOMENTAR LADISLAV TOMIČIĆ Huškanje na migrante slomit će se na kraju na našim leđima

Jesi ovo postavio sa prizvukom ironije i sarkazma? Ako jesi onda 👍. Samo mi nemoj reci da se slazes sa tekstom u kojem mediji koji mazu oci sve vrijeme sad licemjerno javnost optuzuju za huskanje.... Licemjerje in its best (medijsko).

• Dislike 1
  • Thanks 2

2 minutes ago, Fugaziii said:

Jesi ovo postavio sa prizvukom ironije i sarkazma? Ako jesi onda 👍. Samo mi nemoj reci da se slazes sa tekstom u kojem mediji koji mazu oci sve vrijeme sad licemjerno javnost optuzuju za huskanje.... Licemjerje in its best (medijsko).

A tebi bi mnogo značilo da li se slažem ili ne slažem sa ovim tekstom ??

Smirite strasti u komentarima - svi, ne koristite govor mržnje, ne pozivajte na nasilje a posebno ne vrijeđajte  jedni druge.

LP

• Like 3

10 minutes ago, dobri duh said:

Smirite strasti u komentarima - svi, ne koristite govor mržnje, ne pozivajte na nasilje a posebno ne vrijeđajte  jedni druge.

LP

Pa znacilo bi mi mnogo iskreno, obzirom da treba da nam se budi svijest i potraga i vidjenje istine, kao civiliziranim, obrazovanim, svjesnim i racionalnim ljudima, sposobnim da prevazidjemo subjektivne i nerealne, bezdokazne spinove kojima nam se odvraca paznja dok oni gore pokusavaju da realiziraju svoje nehumane sebicne i narcisoidne ciljeve. Eto zato mi je bitno. Danas ja, sutra Grunf, Barba, Venom, Neuron, eva, rucica, Pasic (sorry ako sam promasila nekoga), prekosutra Vi, pa Bihac, pa USK, pa BiH, pa Balkan, pa Evropa a i cijeli svijet. Utopijski, ali itekako ostvarivo... Ni Rim se nije preko noci sagradio. 

A govor mrznje... Ja smatram da sam iskljucivo iznijelaa stavove zasnovane na cinjenicama, kako historijskim, tako i ovim svakodnevnim. Tako da, eto... Ne ljuti se dobri duse, svoji smo i tu smo da se izborimo za svoje, i to niko nema pravo da nam oduzme. 

Edited by Fugaziii
  • Like 4
  • Dislike 1

1 hour ago, eva said:

E, moj Sherberte... Tko je veći "zlikovac"? Žena koja trudna do zuba forsira rijeke i planine po nedođijama, i još sa četvero- petero sitne dječice koju izlaže pogibelji zbog ekonomskog prosperiteta u zapadnjačkim zemljama, ili Ručica koja se, sigurna sam, zaletjela, pa to napisala- pretpostavljam, kao žena, da ju je nerviralo to neplansko "slaganje" djece po putu zbog njemačkog doplatka, kao onaj stari vic o romskom djetetu koje padne s kola, pa muž kaže, ne da mi se sad zaustavljat´ da ga dižem,  ženo, pravit ćemo novo.

Ručica je majka i sigurna sam da jako dobro zna odgovornosti koje roditeljstvo nosi sa sobom, a, koliko sam shvatila, i ona je otišla trbuhom za kruhom u EU (dakle, ne na doplatak), pa sigurno nije pješke putem rađala po poljima petero njih da lagodnije živi od dječjeg doplatka.

A da bi im trebalo uvesti seksualnu edukaciju (ne samo onu o tome da kratka suknja ne znači siluj me, i da se seks razlikuje po nekim sitnim distinkcijama od silovanja) o kontracepciji, i te kako bi. To će ti svaki odgovoran roditelj reći. Petero djece traži pažnju pet članova obitelji, ili petinu majčine pažnje, ako imaju samo nju. Te arapkinje, bliskoistočnjakinje (konkretno, znam za vječito nalarfane Iračanke i Kurdkinje) imaju stariju djecu koju debelo iskorištavaju po tom pitanju, sestre, majke, babe itd. i one im u većini slučajeva paze na tu silnu djecu. U zagrebačkom azilu volonterke Isusovačke (idiotske) službe za izbjeglice otvaraju vrata " cjelodnevne igraonice" u 8 ujutro, a u 15 do 8 te vrle majke već stoje u redu da se otarase  djece, pa da se mogu u miru posvetiti višesatnom šminkanju očiju. To traje, brate mili... Volonterke nose one marame, u koje po dvoje uprte na leđa, i dr*kaju se s njima cijeli božji dan, a ove koji hodaju navlače po parku, opterećene kao magarice. Radila sam s njima, vidjela sam to.

Ako zena koja je u Bihacu cetvrto djete rodila (a takvih po izbjeglistvima sirom Evrope, nije da malo ima) i ponosno se hvali da je cetri zemlje prosla i u svakoj po jedno djete rodila a ni jednom nista,osim mrcvarenja po svjetu, ponuditi nemoze i stom logikom idu, sto vise djece imam bolje cu proci... . To je zloupotreba djece.Takvi roditelji nezale vlastitu djecu a kako bi sutra nasu ( da - i dalje tvrdim da takve oceve treba kastrirati).Takvih mi nije zao, zao mi je te jadne djece.Takodjer ove grupe sto se u pola noci po gradu fuljaju ili koji preko dana po dvoristima i balkonima gradjana setaju pa sigurno da te treba snimati pa ih onda sacekati i dobro namlatiti. Posteni to nerade vec se odredjenog reda pridrzavaju.Hoce li me radi toga neko fasistom nazvati,bas me djon boli. Domicili koji su po Bihacu i Kladusi na razne nacine stetu i izzivljavanja dozivjeli, a i dalje dozivljavaju, su zrtve ali malo se o njima prica a od ovih humanih organizacija obzir ili  neku humanost prema njima, nevidim . Humanost i tolerancija imaju svoje granice, kad se te granice predju onda covjeka nista iznenaditi netreba.    

• Like 3
  • Thanks 1

24 minutes ago, dobri duh said:

Društvene mreže izuzetno su pogodna platforma za širenje laži. Nije pretjerano reći da su društvene mreže laž učinile jednakom istini. Tek s pojavom Facebooka čuvena maksima nacističkog propagandista Josepha Goebbelsa, da tisuću puta ponovljena laž postaje istina, dobila je svoju punu potvrdu. Svaka budala dobila je »pravo glasa« i priliku da u svijet plasira laž kakvu hoće, a svaka pa i najapsurdnija laž dobila je priliku da lako pronađe svoju mušteriju. One najkrvožednije, neprestano ponavljane, goebbelsovske laži postaju neupitne istine, u ime kojih su ljudi spremni ubijati jedni druge.

Ovaj gospodin je borderline personality- samo oni ovako crno/ bijelo razmišljaju.

Baš sam vas htjela upitati osjećate li se manje loše i manje "fašistički" nakon onog članka iz austrijskih novina koji si postao maloprije. Je, to je tabloid, da, možda pretjeruje i laže- ali lažete li svi vi ovdje koji živite s tim? To je vaša realnost zadnjih pola godina. A primili ste ih otvorena srca i bez predrasuda.

28 minutes ago, dobri duh said:

U takvim društvima cvjetaju ekstremne ideje, u takvim društvima nisu rijetkost ljudi koji javno poručuju da onom drugom treba smjestiti metak u čelo, takva društva odgajaju bešćutne nasilnike. Migrantska kriza jednom će proći (ili će postati skrajnuti, svakodnevni problem od kojeg se branimo oružjem i batinama). Plodove nasilja pokusat ćemo kod kuće, po biblijskom receptu: »Oci jedoše kiselo grožđe, sinovima trnu zubi!« Laži koje danas o migrantima šire profesionalni mrzitelji, a upijaju ih i reproduciraju mase na društvenim mrežama, ljudima koji su zaglavljeni na granicama ne mogu štetiti puno više nego im je do sada štetila uglađena europska i američka laž.

Ekstremne ideje cvjetaju pod ekstremnim okolnostima. Bihać 2018. je primjer ekstremnih okolnosti, izazvanih protiv vaše volje, a nije primjer ekstremnih ideja. Baš suprotno.

A taj "biblijski recept" na kojeg se autor referira je ovdje sasvim neprimjeren i idejno promašen.

31 minutes ago, dobri duh said:

Nemojmo zaboraviti, laži razvijenih zapadnih zemalja srušile su njihove svjetove. Rat u Iraku utemeljen je na laži da Sadam Husein ima oružje za masovno uništenje, rat u Libiji utemeljen je na laži da će Libijcima i cijelom svijetu biti bolje bez diktatora Moammara El Gadaffija, rat u Siriji planuo je potpaljen lažima o arapskom proljeću. Ljudima pod kojima europska desnica lažima danas tako strasno potpaljuje vatru mržnje svijet su srušile upravo laži političkih i vojnih elita »razvijenoga svijeta«. 

Razlog više da se migrante pošalje onima koji su im izvozili demokraciju. BiH nije jedna od tih zemalja. Ovo je relativizirajući pamflet, ciničan i bezobrazan. Neka se autor preseli u Bihać, pa neka onda relativizira.

33 minutes ago, dobri duh said:

Nije svaki migrant silovatelj, nije svaki migrant ubojica. U rijeci ljudi koja teče prema Europi nalaze se različiti pojedinci, baš kao što smo svi mi različiti pojedinci. U rijeci ljudi koja teče prema Europi ima i kriminalaca, baš kao što i među nama ima kriminalaca.

Naravno da nije svaki, ali vi tu ne provodite statistike o udjelu kukolja u žitu.

A civiliziran, liberalan, "ljudskopravni" svijet na kojeg se autor poziva, itekako nosi dokumente kad prelazi granicu. Za početak. To razlikuje ilegalnu od legalne migracije. I ne siluje noću zelenu granicu tako da ga je "brutalna" Granična policija primorana locirati termalnom kamerom i loviti za crkavicu od plaće kao j*benu divljač.

38 minutes ago, dobri duh said:

Ivan Pernar, politički gnomovi iz Hasanbegovićevog krila, labilni, psihotični generali u izgradnji političkih karijera, beskrupulozne barbike visoke politike - udruženi front profesionalnih huškača, koji huškaju zbog političkog i inog probitka. Slijede ih mase, navodno bogobojazne, neinformirane, agresivne, iskeženih zubi.

To je društvo u kojem živimo. Slomit će se na našim leđima

Sve te gnomove i Barbike netko, navodno, bira na te položaje. I nesumnjivo će se ovaj društveni poredak urušiti na našim leđima, umjesto na leđima Amerikanaca, Engleza, Francuza i ostalih kolonizatora/ imperijalista koji su ovu hordu prizvali, a nas na brdovitom Balkanu pustili da se s njima natežemo.

Isti oni koji su to zakuhali uplaćuju prepaid UNHCR master kartice (apsurd nad apsurdima) i uplaćuju plaću i doprinose ovom borderlajnu iz Novog lista, novine kojoj nikad nitko i ništa ne valja i čiji novinari po diktatu vlasnika, ne urednika pišu ovakve bljuzge koje nemaju uporište u realnosti, ali to nije ni bitno, jer smisao ovog članka je samo u udaranju kontre vlasti u Hrvatskoj.

Gle, s*erem i ja po njima, ali me za to nitko ne plaća. Baš zato mom djetetu neće "trnuti zubi", po biblijskoj alegoriji, a njegovom djetetu bi, na moju veliku žalost, mogla.

Ne dajte da vam ufuravaju krivnju ljudi koji su plaćeni da to rade!

38 minutes ago, Fugaziii said:

To, kraljice!!!

• Dislike 1
  • Thanks 1

6 minutes ago, rucica1 said:

Ako zena koja je u Bihacu cetvrto djete rodila (a takvih po izbjeglistvima sirom Evrope, nije da malo ima) i ponosno se hvali da je cetri zemlje prosla i u svakoj po jedno djete rodila a ni jednom nista,osim mrcvarenja po svjetu, ponuditi nemoze i stom logikom idu, sto vise djece imam bolje cu proci... . To je zloupotreba djece.Takvi roditelji nezale vlastitu djecu a kako bi sutra nasu ( da - i dalje tvrdim da takve oceve treba kastrirati).Takvih mi nije zao, zao mi je te jadne djece.Takodjer ove grupe sto se u pola noci po gradu fuljaju ili koji preko dana po dvoristima i balkonima gradjana setaju pa sigurno da te treba snimati pa ih onda sacekati i dobro namlatiti. Posteni to nerade vec se odredjenog reda pridrzavaju.Hoce li me radi toga neko fasistom nazvati,bas me djon boli. Domicili koji su po Bihacu i Kladusi na razne nacine stetu i izzivljavanja dozivjeli, a i dalje dozivljavaju, su zrtve ali malo se o njima prica a od ovih humanih organizacija obzir ili  neku humanost prema njima, nevidim . Humanost i tolerancija imaju svoje granice, kad se te granice predju onda covjeka nista iznenaditi netreba.    

Ja bih tu djecu takvoj majci oduzeo! Po meni je to zlostavljanje djece a istu vlastitu djecu koriste da bi ostvarile i/ili ostvarili svoje neke ciljeve.Pa dovoljno da vidis da su neki dan vlastitu djecu gurnuli u prve redove naspram policije na Maljevcu,odveli ih na ledinu iz kakvog takvog smjestaja u Sedri

• Like 5

31 minutes ago, dobri duh said:

LP

Molim te, bi li mogao kratko objasniti što točno potpada pod govor mržnje?

Ne bih htjela kršiti pravila foruma, a vidim da mi je neku večer djelomično obrisan post koji je, po mom mišljenju, bio odmjeren i sasvim prikladan odgovor čovjeku koji je onako vrijeđao religiju.

Hvala.

25 minutes ago, Fugaziii said:

Pa znacilo bi mi mnogo iskreno, obzirom da treba da nam se budi svijest i potraga i vidjenje istine, kao civiliziranim, obrazovanim, svjesnim i racionalnim ljudima, sposobnim da prevazidjemo subjektivne i nerealne, bezdokazne spinove kojima nam se odvraca paznja dok oni gore pokusavaju da realiziraju svoje nehumane sebicne i narcisoidne ciljeve. Eto zato mi je bitno. Danas ja, sutra Grunf, Barba, Venom, Neuron, eva, rucica, Pasic (sorry ako sam promasila nekoga), prekosutra Vi, pa Bihac, pa USK, pa BiH, pa Balkan, pa Evropa a i cijeli svijet. Utopijski, ali itekako ostvarivo... Ni Rim se nije preko noci sagradio. 

A govor mrznje... Ja smatram da sam iskljucivo iznijelaa stavove zasnovane na cinjenicama, kako historijskim, tako i ovim svakodnevnim. Tako da, eto... Ne ljuti se dobri duse, svoji smo i tu smo da se izborimo za svoje, i to niko nema pravo da nam oduzme. 

Bravo, Fugazi!! Govor (mržnje 😉) ti je od riječi do riječi na mjestu!

17 minutes ago, rucica1 said:

Draga Ručice, razmišljam o svemu ovome isto kao i ti. Nije to pozivanje na linč niti govor mržnje.

Ne postoji univerzalni kriterij za govor mržnje, a niti bi smio postojati jer ako postoji, ako ga netko definira kriterijem, onda je upravo to fašizam.

• Thanks 1

3 hours ago, sk64 said:

Pa hajmo se organizirati da svaki dan idemo u šetnju centrom grada i gelenderima recimo u 5 po podne. To nam ne može niko zabraniti niti trebamo kao građani od nikoga dozvolu za šetnj gradom. To neka bude prvi korak da vidimo koliko je građana spremno sudjelovati u akcijama a i bolje ćemo se upoznati i zbližiti i to veće nešto znači zar ne.

👍 Kad se sjetim u proslom forumu onih akcija u prikupljanju pomoci ugrozenim porodicama,kako se na brzinu grupa organizovala..., pa napravite jedan pocetak ako nista da se upoznate i zblizite. 

• Like 1

33 minutes ago, eva said:

Molim te, bi li mogao kratko objasniti što točno potpada pod govor mržnje?

Ne bih htjela kršiti pravila foruma, a vidim da mi je neku večer djelomično obrisan post koji je, po mom mišljenju, bio odmjeren i sasvim prikladan odgovor čovjeku koji je onako vrijeđao religiju.

Hvala.

Bravo, Fugazi!! Govor (mržnje 😉) ti je od riječi do riječi na mjestu!

Draga Ručice, razmišljam o svemu ovome isto kao i ti. Nije to pozivanje na linč niti govor mržnje.

Ne postoji univerzalni kriterij za govor mržnje, a niti bi smio postojati jer ako postoji, ako ga netko definira kriterijem, onda je upravo to fašizam.

Znaš ti dobro šta je govor mržnje, znaš i šta je sloboda govora ali znaš i gdje je "granica između slobode govora i govora mržnje"

E sad ako si "zaboravila" evo ti mali podsjetnik, baš iz Cro i EU http://www.dostajemrznje.org/cesto-postavljana-pitanja/

S tim smo završili, ne samo ti već i svi drugi komentarišite normalno.

Imamo problem zbog nesposobne vlasti, ali ni anarhija nije rješenje.

Masovni protesti svakodnevni, pozivi na ostavke ovih iz vlasti su jedno od rješenja a znamo svi kako vole pozicije i fotelje, valjda ih to probudi, valjda stanu uz narod tj svoje građane a ako ne onda neka idu sa pozicija.

Policiji dati veća ovlaštenja i tehnička sredstva i kombi vozila - marice, migrantima ne dozvoliti hodanje kako hoće, privoditi ih i vraćati u boriće ili biru

41 minutes ago, dobri duh said:

Znaš ti dobro šta je govor mržnje, znaš i šta je sloboda govora ali znaš i gdje je "granica između slobode govora i govora mržnje"

E sad ako si "zaboravila" evo ti mali podsjetnik, baš iz Cro i EU http://www.dostajemrznje.org/cesto-postavljana-pitanja/

S tim smo završili, ne samo ti već i svi drugi komentarišite normalno.

Imamo problem zbog nesposobne vlasti, ali ni anarhija nije rješenje.

Masovni protesti svakodnevni, pozivi na ostavke ovih iz vlasti su jedno od rješenja a znamo svi kako vole pozicije i fotelje, valjda ih to probudi, valjda stanu uz narod tj svoje građane a ako ne onda neka idu sa pozicija.

Policiji dati veća ovlaštenja i tehnička sredstva i kombi vozila - marice, migrantima ne dozvoliti hodanje kako hoće, privoditi ih i vraćati u boriće ili biru

Ne, ne znam "dobro" što je govor mržnje, niti što je sloboda govora, a pogotovo ne znam kako ih definiraju Hr i EU. Ja se u određivanju tih kategorija vodim vlastitim moralom. Mislila sam da mi ti, kao moderator, daš svoju definiciju toga, ali, OK, očito je tvoj kriterij u navedenom linku, pa ću ga pročitati.

Ne znam zašto smatraš da ne komentiram "normalno", ali nadam se da ću na navedenom linku naći i tu definiciju.

Nesposobna vlast- to svakako svi imamo, a anarhija nikad nije rješenje, slažem se.

A ostatak teksta se može dvoznačno tumačiti: protesti, ostavke političara, veće ovlasti policije i suzbijanja prava migranata... Vidiš da smo na skliskom terenu kad se uhvatimo floskule "govor mržnje".

Ja mislim da je bitno poštovati sugovornika i ne vrijeđati ga, a to pouzdano znam da ne radim.

• Aferim! 1

3 hours ago, Venom said:

Pa tako naša policija definira zabranu "slobode kretanja". Pusti grupu od 20 migranata (svi na Red Bullu i Monsteru jer ti ljudi su zadnji put vodu pili u Pakistanu) da kruži gradom bez ikakve kontrole. Pošto više nema nikakvog zaustavljanja buseva,taxija itd pitam se gdje je onda nestala policija

Mislim da nisi u pravu, po pitanju zaustavljanja. I veceras je talgo kasnio. U 12.45 jos ga nije bilo ni na vidiku. U gradu i ulica I.Ljubijankica hodalo je 10-15  migranata, uglavnom po dvojica. 

Opet ponavljam treba samoorganizacije građana koja će se boriti protiv kretanja migranata kroz grad !

Jer policija ništa ne čini po tom pitanju !

Posebno treba u noćnim satima te grupice 20 i nekog organizovano čekati i dati im takve batine da im više nikad ne naumpadne .

Tako par puta i nikad oni vise neće smjeti izaći .Neko je spomenuo ISIL ovu kartu EUROPE to he tačno tako oni su rekli da će Europu preuzeti u roku pet godina !

Nek nam je Bog u pomoći ali vjerujte ovo neće izaći na dobro , i prestanite ih zvati izbjeglicama ili ugroženim jer oni to nisu !

DC228BF2-15A4-4DF3-B558-D2A7CB0D6BDA.jpeg

Edited by Barba
  • Like 4
  • Dislike 1
  • Thanks 1

10 hours ago, Venom said:

Ide 5-6 grupa po njih 4,5,6, Adna-Bira-kako god, svaku noć od 23-02, one dvije stare kuce na raskrsnici kod skole doslovno ko misevi, citavu noc sunjanje.

2 minutes ago, SAMO_REALNOST said:

Ide 5-6 grupa po njih 4,5,6, Adna-Bira-kako god, svaku noć od 23-02, one dvije stare kuce na raskrsnici kod skole doslovno ko misevi, citavu noc sunjanje.

Ona napuštena kuća, mala je zbilja napuštena a vlasnici su davno umrli i koliko se sjećam nisu imali djece tako da pojma nemam kome sad pripada.Ona druga stara preko puta,pričao sam sa vlasnikom koji iako živi u istom dvorištu u novoj kući-zbilja pojma nije imao da su tu. Ja sam imao slučaj takve stare napuštene kuće u svojoj ulici u koju su dolazili migranti u kasne sate i jednom ih slučajno primjetim i policija to riješi.Sutradan sam poskidao sve prozore sa kuće tako da više ne dolaze tu jer je i hladno u kući a i vidi se sa vana.

• Like 2

12 minutes ago, Grunf said:

Ona napuštena kuća, mala je zbilja napuštena a vlasnici su davno umrli i koliko se sjećam nisu imali djece tako da pojma nemam kome sad pripada.Ona druga stara preko puta,pričao sam sa vlasnikom koji iako živi u istom dvorištu u novoj kući-zbilja pojma nije imao da su tu. Ja sam imao slučaj takve stare napuštene kuće u svojoj ulici u koju su dolazili migranti u kasne sate i jednom ih slučajno primjetim i policija to riješi.Sutradan sam poskidao sve prozore sa kuće tako da više ne dolaze tu jer je i hladno u kući a i vidi se sa vana.

Vlasnici su u drugom posjedu u blizini, ali je objekat rusevan i zapusteno, a znam da nije znao vlasnik, policija dolazila jednu noc, drugu opet se zavukli, sinoc pokusali, ma nema tu nadzora, skola blizu...okupacija

• Like 1

9 minutes ago, SAMO_REALNOST said:

Vlasnici su u drugom posjedu u blizini, ali je objekat rusevan i zapusteno, a znam da nije znao vlasnik, policija dolazila jednu noc, drugu opet se zavukli, sinoc pokusali, ma nema tu nadzora, skola blizu...okupacija

Ovaj problem ni u ratu nismo imali,tad nam je dvoriste  bilo sigurnije 

• Like 1

10 minutes ago, rucica1 said:

Policija treba napraviti sabirni centar i ove sto pjesice dolaze u taj centar pokupiti te ih kad se za jedan bus nakupi strpati i u Sarajevo vracati.

Upravo tako,mogu ih prikupljati već tamo kod Jasa i kad ih nakupe za jedan bus,potrpati ih i vratiti...baš kao što to rade prije Ključa

Edited by Grunf
  • Like 2

Evo recimo upravo as I speak, policajac pokusava grupu od 8 migranata potjerati sa klupe u centru grada kod fontane, a oni sjede na klupi, masu mu rukama i galame, kao nesto protestuju, i ujedno se presmijavaju liku u facu. I nece da ustanu, a saga je potrajala evo 10-ak minuta, kada su sa ruksacima i torbama onako presmijavajuci se ustali, i laganim hodom odsetali prema kuli. Znaci, vidi se da ne fermaju ni policiju vise jer znaju da im oni realno ne mogu nista, i zajebavaju se ovuda. Je li to treba da dopustimo u svom gradu? Kad izlazim iz kuce, prvo smeknem s prozora nema li ih da prolaze ulicom dok izlazim, da ne vide da ostavljam kucu bez nadzora, obavezno ostavim popaljena svjetla i tv ili radio, pa onda nabrzinu izletim, zakljucam i put pod noge, nadajuci se da necu zateci provaljeno. Nemaju stida, nemaju morala, niti obzira i prema kome osim prema sebi, ne postuju nas grad, nase gradjane, nasu policiju, nasu djecu, nase zakone, apsolutno nista. Dobro je jedna psihologinja koja je u Svedskoj radila s migrantima rekla da oni nikad nisu prerasli fazu hirovitog sebicnog djeteta, i u pravu je. A mi treba je li da postujemo neka njihova prava? Postovanje je dvosmjerna ulica, a koliko vidim kod nas bas i ne. Ne postujem nikoga ko ne postuje mene, i tu druge logike osim te nema. Ako neces cuvati i postovati moj grad, moje ulice, mene i moje sugradjane, onda nemas sta da radis ovdje. Racunica je vrlo jednostavna. A vidim da mnogo ljudi ne vidi dalje od svog nosa, e pa cestitam Vam, osim horde politicara koja Vas zamajava vec 30 i kusur godina, uspjeli ste i ljudima daleko nizim od sebe dopustiti isto to. APPLAUSE

Edited by Fugaziii
  • Like 4
  • Thanks 2
  • Sad 1

• saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...