Jump to content
FORUM

Recommended Posts

15 minutes ago, Fugaziii said:

Evo recimo upravo as I speak, policajac pokusava grupu od 8 migranata potjerati sa klupe u centru grada kod fontane, a oni sjede na klupi, masu mu rukama i galame, kao nesto protestuju, i ujedno se presmijavaju liku u facu. I nece da ustanu, a saga je potrajala evo 10-ak minuta, kada su sa ruksacima i torbama onako presmijavajuci se ustali, i laganim hodom odsetali prema kuli. Znaci, vidi se da ne fermaju ni policiju vise jer znaju da im oni realno ne mogu nista, i zajebavaju se ovuda. Je li to treba da dopustimo u svom gradu? Kad izlazim iz kuce, prvo smeknem s prozora nema li ih da prolaze ulicom dok izlazim, da ne vide da ostavljam kucu bez nadzora, obavezno ostavim popaljena svjetla i tv ili radio, pa onda nabrzinu izletim, zakljucam i put pod noge, nadajuci se da necu zateci provaljeno. Nemaju stida, nemaju morala, niti obzira i prema kome osim prema sebi, ne postuju nas grad, nase gradjane, nasu policiju, nasu djecu, nase zakone, apsolutno nista. Dobro je jedna psihologinja koja je u Svedskoj radila s migrantima rekla da oni nikad nisu prerasli fazu hirovitog sebicnog djeteta, i u pravu je. A mi treba je li da postujemo neka njihova prava? Postovanje je dvosmjerna ulica, a koliko vidim kod nas bas i ne. Ne postujem nikoga ko ne postuje mene, i tu druge logike osim te nema. Ako neces cuvati i postovati moj grad, moje ulice, mene i moje sugradjane, onda nemas sta da radis ovdje. Racunica je vrlo jednostavna. A vidim da mnogo ljudi ne vidi dalje od svog nosa, e pa cestitam Vam, osim horde politicara koja Vas zamajava vec 30 i kusur godina, uspjeli ste i ljudima daleko nizim od sebe dopustiti isto to. APPLAUSE

Sve isto, znaci cekaj hoce ti uci i napasti tebe i imovinu !!!!

• Sad 3
  • Replies 19,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3594

• rucica1

1476

• Barba

1254

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

Ja bih se osvrnuo na prevoz ilegalnih migranata a na to su me potakle slike koje sam upravo gledao o migrantima koje policija USK vadi iz autobusa na punktu Velecevo prije Ključa.Među brojnim slikama se vidi da policija tu radi i dalje svoj posao koliko su u mogućnosti. Dalje,listajući slike vidim i podjelu ćebadi,hrane a i slike medicinskih radnika koji im previjaju kojekakve rane.Nema nikakvih opisa slika ali ono što mi pada u oči da na pojedinim slikama ja razaznajem i svrab/šugu. I pitam se koliko pohlepni ti prevoznici trebaju biti da takve ljude trpaju među ostale putnike? Koliki idiot ili bezobraznik moraš biti ? Neka me neko ispravi ako griješim ali ja koliko se sjećam dok je Hrvatska bila otvorena i dok su je migranti koristili za tranzit u EU migranti su išli pješice uz pratnju policije RH. Bila je zabrana prevoza migranata javnim prevozom ali i privatnim. Kasnije su uveli poseban prevoz za te ljude. Koliko pohlepni ljudi iz npr.Centrotransa ili željeznica BiH moraju biti da ugrožavaju zdravlje ostalih putnika a kasnije i ostale populacije ?

mig.png

• Like 3
  • Thanks 2
14 minutes ago, Grunf said:

mig.png

FUJ FUJ FUJ....

gori je narod koji to trpi i dopusta.... Sta je migranjeros neki tamo bitniji od naseg penzionera, covjeka koji je ucestvovao u gradjenju ove zemlje, covjeka koji se mozda i borio za ovu zemlju??? FUJ SRAM VAS BILO VLASTI JEDNA POKVARENA SUGAVA

Edited by Fugaziii
  • Like 4
  • Thanks 1
4 minutes ago, Fugaziii said:

FUJ FUJ FUJ....

gori je narod koji to trpi i dopusta.... Sta je migranjeros neki tamo bitniji od naseg penzionera, covjeka koji je ucestvovao u gradjenju ove zemlje, covjeka koji se mozda i borio za ovu zemlju??? FUJ SRAM VAS BILO VLASTI JEDNA POKVARENA SUGAVA, I SRAM VAS GRADJANA KOJI ODOBRAVATE OVAKVO NESTO!¨!!!

Ljudi ovo sve vise igzleda da su naredbe odozgo. Ovaj migracijski pakt se mora ocito ispostovati.

Tu tacno stoji da migrant imaju prednost I ista prava kao I lokalni stanovnici.

Bice interesantno kako ce se poslije oktobra sa tim izbjeglicama postupati. SVe je pitanje da li ce se taj pakt potpisati ili ne.

• Like 1
  • Dislike 1
  • Sad 1
3 minutes ago, Fugaziii said:

FUJ FUJ FUJ....

gori je narod koji to trpi i dopusta.... Sta je migranjeros neki tamo bitniji od naseg penzionera, covjeka koji je ucestvovao u gradjenju ove zemlje, covjeka koji se mozda i borio za ovu zemlju??? FUJ SRAM VAS BILO VLASTI JEDNA POKVARENA SUGAVA

Ovdje treba i sve doktore koji se ovako ponasaju prozvati.Narod je taj koji ih placa,takvim naredbama trebaju javno, poslusnost, (s naznakom "dok zavrsim sa prisutnim pacijentima")  odbiti. Ko je taj da ovakve naredbe izdaje - i to bi se trebalo objelodaniti.  

• Like 1
  • Aferim! 1

Zanimljivo kako policija i inspekcija u Sarajevu kažnjava Centrotrans jer su uveli mini bus linije u određenim Sarajevskim naseljima bez tendera jer u istim traje renoviranje tramvajskog kolosjeka pa ljudi moraju pješačiti po 5-6 kilometara .

Znači Centrotrans je tu upao u nečiji privatni biznis koji će biti na stranačkom tenderu dodijeljen nekom privatniku i inspekcija odmah reaguje .

Zanimljivo da nema inspekcije u istom tom Sarajevu po pitanju Talga i bus linija za Bihać .

Priča mi prijatelj koji živi u Sarajevu a inače je iz Bihaća da u istočnom Sarajevu nema ni jednog migranta a u stvari se radi o nevidljivoj granici od par ulica ali doslovno niti jednog .

U RS su pametni nikakvih kampova ili bilo kojeg oblika besplatne hrane odjeće spavanja . Bitno je da naši glume humanitarce sa besplatnim obrocima odjećom i ostalim normalno da će dolaziti .

• Like 5

Ovo na Ozimicama je totalna sramota pa ne razumijem i te ljude da samo tako su primili na znanje i nikom ništa Pa to govori dosta o apatiji koja je zahvatila ovaj narod i koji više nema ni volje da išta učini 

Sinoć smo ja i kolega dvojicu iz ulice potjerali (krenula banda u izviđanje) malo počeli nešto da viču a lkad smo mi dreknuli da vidiš kako se okrenuše i natrag. Oni samo silu priznaju

• Like 2
  • Thanks 1
6 minutes ago, Lidjo said:

Ljudi ovo sve vise igzleda da su naredbe odozgo. Ovaj migracijski pakt se mora ocito ispostovati.

Bice interesantno kako ce se poslije oktobra sa tim izbjeglicama postupati. SVe je pitanje da li ce se taj pakt potpisati ili ne.

Pod "ovo se mora" - nista se nemora osim, jesti, piti,vrsiti nuzdu i umrijeti, sve ostalo je u rukama naroda -NAROD JE VLAST.:)

6 minutes ago, Barba said:

Zanimljivo kako policija i inspekcija u Sarajevu kažnjava Centrotrans jer su uveli mini bus linije u određenim Sarajevskim naseljima bez tendera jer u istim traje renoviranje tramvajskog kolosjeka pa ljudi moraju pješačiti po 5-6 kilometara .

Znači Centrotrans je tu upao u nečiji privatni biznis koji će biti na stranačkom tenderu dodijeljen nekom privatniku i inspekcija odmah reaguje .

Zanimljivo da nema inspekcije u istom tom Sarajevu po pitanju Talga i bus linija za Bihać .

Priča mi prijatelj koji živi u Sarajevu a inače je iz Bihaća da u istočnom Sarajevu nema ni jednog migranta a u stvari se radi o nevidljivoj granici od par ulica ali doslovno niti jednog .

U RS su pametni nikakvih kampova ili bilo kojeg oblika besplatne hrane odjeće spavanja . Bitno je da naši glume humanitarce sa besplatnim obrocima odjećom i ostalim normalno da će dolaziti .

Dok god se nepocnu kampovi po RS- praviti - oni ce ih s te strane granice BiH sa Srbijom u BiH pustati.

6 minutes ago, rucica1 said:

Pod "ovo se mora" - nista se nemora osim, jesti, piti,vrsiti nuzdu i umrijeti, sve ostalo je u rukama naroda -NAROD JE VLAST.:)

Dok god se nepocnu kampovi po RS- praviti - oni ce ih s te strane granice BiH sa Srbijom u BiH pustati.

Nikad oni neće u RS vjeruj mi ali će RS uzeti jedan dio pomoći koju daje EU.

Postoje kampovi u RS ali samo na papiru i vlasti iste te odobravaju samo da se uzmu pare .

Ove naše budale nek besplatno volontiraju po borićima i biri !

Na kraju će neko one curice silovati nisu ni svjesni kojem se riziku daju jer tako je bilo i u Njemačkoj.

• Like 3
  • Thanks 1
10 minutes ago, sk64 said:

Ovo na Ozimicama je totalna sramota pa ne razumijem i te ljude da samo tako su primili na znanje i nikom ništa Pa to govori dosta o apatiji koja je zahvatila ovaj narod i koji više nema ni volje da išta učini 

Ja mislim da to nije apatija nego nesigurnost radi neznanja.Pa mnogi penzioneri nemaju internet ili neku vecu mogucnost informisanja.Ja vjerujem da se je u tom momentu nasao bar jedan i podviknuo "neidemo nikud dok nas ne opremi, kad snama zavrsi nek onda ide", da bi svi to podrzali i izlaz iz ambulante blokirali. 

• Like 2
52 minutes ago, Grunf said:

Ja bih se osvrnuo na prevoz ilegalnih migranata a na to su me potakle slike koje sam upravo gledao o migrantima koje policija USK vadi iz autobusa na punktu Velecevo prije Ključa.Među brojnim slikama se vidi da policija tu radi i dalje svoj posao koliko su u mogućnosti. Dalje,listajući slike vidim i podjelu ćebadi,hrane a i slike medicinskih radnika koji im previjaju kojekakve rane.Nema nikakvih opisa slika ali ono što mi pada u oči da na pojedinim slikama ja razaznajem i svrab/šugu. I pitam se koliko pohlepni ti prevoznici trebaju biti da takve ljude trpaju među ostale putnike? Koliki idiot ili bezobraznik moraš biti ? Neka me neko ispravi ako griješim ali ja koliko se sjećam dok je Hrvatska bila otvorena i dok su je migranti koristili za tranzit u EU migranti su išli pješice uz pratnju policije RH. Bila je zabrana prevoza migranata javnim prevozom ali i privatnim. Kasnije su uveli poseban prevoz za te ljude. Koliko pohlepni ljudi iz npr.Centrotransa ili željeznica BiH moraju biti da ugrožavaju zdravlje ostalih putnika a kasnije i ostale populacije ?

mig.png

Kažem ja da je vrijeme za proteste. Protjerati i migrante,a bogami i političare koji su prodali ovaj grad. Pa zar jebena migrantska stoka koja nema dokumente,kriminalci i pitaj boga sta još moze biti bitnije od građana koji tu uslugu plaćaju 

• Like 3
21 minutes ago, rucica1 said:

Ja mislim da to nije apatija nego nesigurnost radi neznanja.Pa mnogi penzioneri nemaju internet ili neku vecu mogucnost informisanja.Ja vjerujem da se je u tom momentu nasao bar jedan i podviknuo "neidemo nikud dok nas ne opremi, kad snama zavrsi nek onda ide", da bi svi to podrzali i izlaz iz ambulante blokirali. 

Nema tu ide ili ne ide.Građani plaćaju zdravstvo, ne može neko otići sa posla i primati za to platu. Za zdravstvenu zaštitu doktore plaća IOM po satu dakle neka idu ali u slobodno radno vrijeme.Ovako ide plata,sve beneficije a ubere se dnevno nekoliko dodatnih satnica u toku radnog vremena

Edited by Grunf
  • Like 1
2 hours ago, Barba said:

Tako par puta i nikad oni vise neće smjeti izaći .Neko je spomenuo ISIL ovu kartu EUROPE to he tačno tako oni su rekli da će Europu preuzeti u roku pet godina !

Nek nam je Bog u pomoći ali vjerujte ovo neće izaći na dobro

Prijatelju, ja sam je spomenula, i sad, kad si je stavio, opet je gledam i mislim isto što i ti. Neće ovo na dobro izaći.

1 hour ago, Fugaziii said:

Kad izlazim iz kuce, prvo smeknem s prozora nema li ih da prolaze ulicom dok izlazim, da ne vide da ostavljam kucu bez nadzora, obavezno ostavim popaljena svjetla i tv ili radio, pa onda nabrzinu izletim, zakljucam i put pod noge, nadajuci se da necu zateci provaljeno.

Nabavi psa. Ako si u kući, pogotovo.

1 hour ago, Grunf said:

Nema nikakvih opisa slika ali ono što mi pada u oči da na pojedinim slikama ja razaznajem i svrab/šugu. I pitam se koliko pohlepni ti prevoznici trebaju biti da takve ljude trpaju među ostale putnike?

Svrab i uši su ti jedna od češćih infestacija među njima i zbog toga ih drže u Zagrebu u karanteni tjedan dana.

1 hour ago, Grunf said:

I pitam se koliko pohlepni ti prevoznici trebaju biti da takve ljude trpaju među ostale putnike? Koliki idiot ili bezobraznik moraš biti ? Neka me neko ispravi ako griješim ali ja koliko se sjećam dok je Hrvatska bila otvorena i dok su je migranti koristili za tranzit u EU migranti su išli pješice uz pratnju policije RH. Bila je zabrana prevoza migranata javnim prevozom ali i privatnim. Kasnije su uveli poseban prevoz za te ljude. Koliko pohlepni ljudi iz npr.Centrotransa ili željeznica BiH moraju biti da ugrožavaju zdravlje ostalih putnika a kasnije i ostale populacije ?

Upravo to. A svrab i uši se lako šire, pogotovo po onim tapeciranim materijalima sjedala u autobusima... Koristite javni prijevoz što manje. Dokle ovo vodi?! Širenje prava pridošlih nauštrb prava domaćih ljudi. To su te EU vrijednosti. Staljin mi je bio draži, bar je bio direktan.

• Like 2

Da bi mogao pobiti ove lazne izjave iz raznih krugova u vrhu, komesar mora imati statisticke dokaze - argumente. U tome trebaju i gradjani biti aktivniji to jest svaki ulazak migranata na njihov posjed, nocne grupne setnje, pokusaji kradje u autima i ostale incidente obavezno policiji prijaviti.Zato nebi bilo lose da se napravi letak sa sadrzajem incidenata koje gradjani trebaju MUP-u prijavljivati (ako nista bar telefonski i dodati broj telefona).Letak u vise primjera izsprintati i na javna mjesta a i po ulicama (na bandere) postaviti. Svaka prijava i poziv se u MUP-u registruju a stim i komesar bolje dokaze u rukama ima. 

• Like 3
  • Thanks 1
3 minutes ago, rucica1 said:

Da bi mogao pobiti ove lazne izjave iz raznih krugova u vrhu, komesar mora imati statisticke dokaze - argumente. U tome trebaju i gradjani biti aktivniji to jest svaki ulazak migranata na njihov posjed, nocne grupne setnje, pokusaji kradje u autima i ostale incidente obavezno policiji prijaviti.Zato nebi bilo lose da se napravi letak sa sadrzajem incidenata koje gradjani trebaju MUP-u prijavljivati (ako nista bar telefonski i dodati broj telefona).Letak u vise primjera izsprintati i na javna mjesta a i po ulicama (na bandere) postaviti. Svaka prijava i poziv se u MUP-u registruju a stim i komesar bolje dokaze u rukama ima. 

Slažem se...mada ne znam kako je to slučaj sad ali policija je prije dolaska Muje na ovu poziciju samo izlazila na teren i uglavnom nije radila nikakve zapisnike a sitne stvari su išle pod "ostalo"

• Sad 1
59 minutes ago, Lidjo said:

Mislim da je to sve već dogovoreno, vidiš da trtljaju te potpisuje se, te ne potpisuje se, te već je potpisano, te to je "neobavezujuće"... Čim to čujem, znam da lažu.

2 minutes ago, eva said:

Nabavi psa. Ako si u kući, pogotovo.

Nemam ja kad voditi brigu o psu, a ne bi ga htjela imati eto sAMO zato da ga imam protiv migranata. Vise stete bi nanijela jadnom psu sto ne bi imala vremena za njega, tako da cu se morati okrenuti drugim taktikama.

• Like 1
  • Aferim! 2
24 minutes ago, Grunf said:

Nema tu ide ili ne ide.Građani plaćaju zdravstvo, ne može neko otići sa posla i primati za to platu. Za zdravstvenu zaštitu doktore plaća IOM po satu dakle neka idu ali u slobodno radno vrijeme.Ovako ide plata,sve beneficije a ubere se dnevno nekoliko dodatnih satnica u toku radnog vremena

Jesi li siguran da doktore plaća IOM? Jer kod nas idu običnom doktoru opće prakse, na teret proračuna, ne plaćaju ovi kojekakvi internacionalni gadovi.

Edited by eva
5 minutes ago, Fugaziii said:

Nemam ja kad voditi brigu o psu, a ne bi ga htjela imati eto sAMO zato da ga imam protiv migranata. Vise stete bi nanijela jadnom psu sto ne bi imala vremena za njega, tako da cu se morati okrenuti drugim taktikama.

E, jbg, šteta. Premda, nisu ti svi zahtjevni- ja ih imam cijeli život, prvi koji je bio u kući kad sam rođena me naučio hodati, a i moj sin je odrastao s psom. Neki traže vremena, ove fensi pasmine, mali, histerični itd., ovi veći trebaju istrčavanje, ali nije to toliko vremena.

Ja bez psa ne bih mogla, oni su meni nešto posebno- bit će da i ja imam nekih psećih gena; oduvijek sam nakačena na njih (i na tuđe, ne samo na svoje), a i oni na mene. Al´ neću te nagovarati, sama znaš što je za tebe najbolje.

Ova konstrukcija boldana mi je zakon! 😂

2 minutes ago, eva said:

Jesi li siguran da doktore plaća IOM? Jer kod nas idu običnom doktoru opće prakse, na teret proračuna, ne plaćaju ovi kojekakvi internacionalni gadovi.

Ministar zdravstva je na RTV USK ako se ne varam rekao kako postoje "sporazumi" neki potpisani sa zdravstvom nasim, samo kakvi u vezi cega kako i to ne znam.... mozda sam ja pogresno shvatila, ali sve mi se cini da to nije samo jedan put da sam cula takvo nesto....

• saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...