Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

37 minutes ago, dobri duh said:

Oko 12 sati sam bio na trgu gdje se potpisuje peticija i čujem kako govore da im je neko javio kako od Bos Petrovca ide kolona oko 200 migranata ??

Nevjerovatno ako je istina, izgleda da sad idu preko Drvara i zaobilaze Ključ gdje bi trebala policija da ih zaustavlja i vraća. 

Ima li neko više info ??

Trebala bi patrola policije da provjeri..a ako je istina valjda će neko od naših građana koji su u putu to primjetiti.Moguće da ih šalju i od Livna jer kako čitam na

http://www.pogled.ba/clanak/migranti-preko-livna-i-drvara-do-eu-a/154554

pojavljuju se i dole...dakle treba nam još jedan punkt.Ali sve dok idu pješice lakše ih je uočiti

• Aferim! 1

Samo da dodam, steta je da ljudi direktno afektirani migrantskom krizom vrlo malo znaju o iskustvima drugih koji su im zapravo vrlo blizu, i geografski i na druge nacine. Znam da je bio rat, ali ipak je to bilo davno. Po meni, dovoljno davno, ali znam da mnogi ne dijele moje misljenje...

Na primjer, mnogima iz Zagreba Bihac izgleda daleko, i misle da se migrantska kriza ne moze desiti njima. Ocigledno, ima izuzetaka, pa i na ovom forumu...

Ukratko, pametni ljudi uce na tudjim iskustvima, ne cekaju da im se stvari dese...

• Like 2
  • Dislike 1
  • Aferim! 1

30 minutes ago, Srbin iz Knina said:

Iz globalne kaljuze kojoj kumuje, izmedju ostalih, i IOM se ne moze otici, pa makar otisao na kraj svijeta. 

Tako je. Ali ja sam mislila na specifična balkanska posla "demokracija", "kapitalizam" itd. na naš način, ne samo na ovo. A IOM ne da kumuje, nego je glavni u lancu.

24 minutes ago, Srbin iz Knina said:

Samo da dodam, steta je da ljudi direktno afektirani migrantskom krizom vrlo malo znaju o iskustvima drugih koji su im zapravo vrlo blizu, i geografski i na druge nacine. Znam da je bio rat, ali ipak je to bilo davno. Po meni, dovoljno davno, ali znam da mnogi ne dijele moje misljenje...

I tu se slažemo. A što se tiče rata, da, bio je davno, al´ ne brini, bit će opet neki 😉.

http://www.rtvusk.ba/vijest/migranti-iz-satorskog-naselja-u-boricima-izmjesteni-u-biru/25218

Migrantski gradonačelnik Šuki počeo trošit lovu od IOM-a. Nakon što je sjebao Boriće sad sjebaje područje oko Bire,ali dragi građani ništa se ne brinite jer za stotine novih migranata u Biri,ekipa koja ostaje u Đackom domu će dobiti novu trim stazu i djecije igraliste da bi ga nove horde ponovo uništili. Pa Šuhrete kad navodno renoviraš trim stazu molim te da prvi dođeš šetat ili trčat njom pored 1000 migranata uz stazu.

• Like 8
  • Haha 1

3 minutes ago, Venom said:

Dok se mi ovdje u Bihaću patimo sa hiljadama migranta u Bosanskoj Krupi panika što je oko 100 migranta u gradu :D

https://krupljani.ba/bk-info/migrantska-kriza-nije-zaobisla-ni-bosansku-krupu.html

tek ce se krupa susresti problemom.

Kako sam dobio informaciju da oko 200 migranata dolazi u bihac veceras e neznam znal iko ista o tome ?

35 minutes ago, sk64 said:

Bihać definitivno postaje hot-spot to sad više nema nikakve sumnje, a mi svi skupa se ponašamo kao "baba se češlja a kuća gori" STRAŠNO

Pa veliki igrači koji imaju korist od migranata su dobro odigrali da organizatori protesta dobiju velike kazne tako da su krila protesta u početku odsječena .

Sve ove peticije poslije su qurac od ovce sve je to dobro osmišljeno .

Jer da se nastavilo sa protestima bilo bi nekih rezultata međutim sada he sve mazanje očiju .

U Bihaću se može računati vrijeme prije i poslije migranata .

Onaj iz IOM ma kako se ono zvaš van der qurac radi dobar posao a Šuki potpisuje i odobrava samoinicijativno !

welcome to Bihać imigrants city 

Edited by Barba
  • Like 2
  • Sad 1

#BosanskaRuta: Krijumčarenje cvjeta u migrantskoj krizi

Migranti u Bihaću. Izvor: BIRN BiH

#BosanskaRuta: Krijumčarenje cvjeta u migrantskoj krizi

Autor: BIRNDatum: 07.11.2018

Skoro 70 posto svih migranata koji su ove godine boravili u BiH uspjelo je, uprkos strogim kontrolama granica, prijeći u Hrvatsku i dalje do zemalja Zapadne Evrope. Najčešće, kako sami kažu, uradili su to uz pomoć krijumčara, koji su im uz prijevoz dali i informacije o vremenima i lokacijama, kada i gdje se prelaze granice.

Piše: Adis Nadarević

Veliki broj migranata uspijeva iz Bosne i Hercegovine otići u države Evropske unije (EU), odnosno vratiti se u taj prostor, budući da su prije dolaska u našu zemlju prešli teritorij i granične kontrole Grčke ili Bugarske – koje su članice EU.

Službeni podaci govore da se od 21.163 migranta, koliko ih je ove godine registrirala Služba za poslove sa strancima, na prostoru naše zemlje trenutno ne nalazi niti petina od tog broja. Ovo znači da se migranti u velikom broju uspijevaju domoći Italije, Francuske, Njemačke i drugih zemalja Evropske unije, uglavnom, kako sami kažu, uz pomoć krijumčara ljudima, kojima posao cvjeta.

Jedan od njih je i dvadesetosmogodišnji Pakistanac U.M., koji je nakon tri godine putovanja preko Afganistana, Irana, Turske, Grčke, Makedonije, Srbije i BiH, u septembru uspio prijeći zadnja dva nivoa “igre”, te preko Hrvatske i Slovenije stići u Italiju.

Trenutno se nalazi u Napulju, a Bihać, u kojem je proveo tri mjeseca, pamti po dobrim ljudima i želi ga nekad u životu posjetiti kao turist. U Italiji se ne planira zadržati i namjera mu je da se pridruži rođacima u Španiji. O načinu na koji je došao na Apeninski poluotok nema problem govoriti, ali iz straha ne želi spominjati imena i tačne lokacije.

“Igraju se ljudima. (…) Svi se igraju ljudima. To je jako loša igra”, kaže ovaj Pakistanac.

On je prolaz preko Hrvatske i Slovenije platio 2.200 eura i napominje kako je to uobičajena tarifa. Novac su skupili članovi njegove šire porodice, u nadi da će on uspjeti doći do posla u Evropi i da će im moći pomoći.

Oni koji nemaju novca, kaže U.M., posuđuju ga od prijatelja, zadužuju se, a ukoliko ne uspiju nabaviti novac, ostaju “zaglavljeni” u nekom od kampova ili pokušavaju teritoriju prijeći na najteži način, pješke.

Novac za krijumčarenje migranta obično daje njegova porodica, i transakcija se, kako kaže U.M., obavlja u domovini, obično tako što se krijumčarima plati ili puni iznos ili njegova polovina. Druga polovina se u tom slučaju plaća nakon što se migrant javi porodici iz neke zemlje EU.

“Ko nema novca pokušava cijeli put prijeći pješice. To je najteži i najrizičniji način. Pješači se neprekidno po 15 do 20 dana i najčešće ih policija uhvati onako umorne i izranjavanih nogu, slome im telefone, nekad ih opljačkaju ili istuku. (…) Nekad uspiju prijeći, ali najčešće tek nakon puno neuspješnih pokušaja”, priča U.M.

U.M. nije pješačio 20, nego dva dana, preko planina koje razdvajaju Krajinu i Liku. Hodao je u grupi od 46 ljudi do lokacije u Lici na kojoj ih je čekao kombi. Kaže samo da je kombi bio u blizini puta koji je na mapi označen sa E71, što je međunarodni pravac u koji spada hrvatska autocesta Zagreb – Split koja prolazi kroz Liku. Kombi je bio velik i u njega su nagurali 24 migranta, nakon čega su se vozili dva do tri sata do podnožja planine u blizini granice Hrvatske sa Slovenijom.

Tih nekoliko sati, prisjeća se, trajalo je kao vječnost što zbog straha, što zbog mučnine i gušenja u pretrpanom kombiju.

U takvim kombijima redovno se prevozi više od 20 ljudi, kaže U.M., i protiv krijumčara koji su dosad uhvaćeni da tako prevoze migrante, u Hrvatskoj su, osim za krivična djela povezana s krijumčarenjem ljudi, podnošene prijave za nečovječno postupanje.

Na primjedbu da je 2.200 eura za nekoliko sati vožnje u nehumanim uvjetima skup taksi, U.M. kaže kako migranti plaćaju za prevoz preko Hrvatske, ali i informacije o najboljem vremenu za prelazak hrvatsko-slovenske i slovensko-talijanske granice. Njemu je, kako kaže, pomogla informacija krijumčara o prelasku planine između Hrvatske i Slovenije.

“Ta planina je strma i kamenita. Dosta je opasno i bojim se da će zimi ljudi umirati ako je budu pokušavali prijeći sami. Slovenska granica je blizu, a otamo nije daleko ni granica Italije. Bude policije, vidimo policiju i sačekamo da prođu. Krijumčari znaju sve, kažu nam koje je vrijeme pogodno za prelazak. Ako nas uhvate, vrate nas u Bosnu”, priča Pakistanac i kaže kako za navigaciju po šumama i planinama migranti ne koriste ništa osim Googleovih mapa, zbog čega je najvažnije da imaju GPS-signal i da baterija na mobitelu nije prazna.

Nekada se, kaže U.M., zna desiti da se zbog policijskih kontrola kombi ni ne pojavi. U tom slučaju, pojašnjava on, migrante obično pohapsi policija i vrati ih na bosanskohercegovačku stranu granice, nakon čega će oni sačekati drugu priliku za prelazak. Kako U.M. tvrdi, ukoliko ste krijumčarima platili iznos, imate pravo da pokušavate sve dok ne uspijete prijeći.

U slučajevima da se ne skupi dovoljno migranata za turu, krijumčari snize cijenu da izbjegnu “underbooking”. Jednako tako, spremni su spustiti cijenu za po nekih stotinu ili dvjesto eura ukoliko se dogovara prijevoz grupe od barem četiri ili pet migranata.

Pakistanac U.M. priča kako se krijumčari ili njihovi saradnici nalaze i među samim migrantima i kako oblače iznošenu odjeću da se stope s njima. Uvezani su međusobno, prisutni su u svim zemljama na migrantskoj ruti i imaju kontakte posvuda. Ključna stvar je, kako kaže, povjerenje, jer se radi o velikom novcu.

Uzmemo li da je samo “bosanskom rutom” u Evropsku uniju ove godine dospjelo barem 15.000 migranata i pretpostavimo li da je samo pola od njih za to platilo krijumčarima prosječan iznos o kojem govori U.M., dolazimo do cifre koja je veća od 30 miliona maraka.

http://detektor.ba/bosanskaruta-krijumcarenje-cvjeta-u-migrantskoj-krizi/ 

• Like 1

Samo u Bihaću je moguće baciti priču da grad i IOM poklanja javnu rasvjetu građanima od novca isti tih građana !

Samo da bi se ljudi napravili glupi i držali u zabludi , i da se prikaže da od migranata ima neke koristi 

Pa svi građani plaćaju račune za Struju razne gradske paušale poreze , sad ispada da je u 21. Stoljeću rasvjeta samo zbog migranata u gradu .

Pa ljudi moji Bihać je imao rasvjetu za vrijeme austrougarske .

Ispada da gradovi bez migranata nemaju rasvjetu 😂😂😂

E2608995-6B3B-43AC-B70A-1EE9B9D32C1E.png

Edited by Barba
  • Like 1
  • Haha 4

13 minutes ago, Barba said:

Ovo si baš dobro rekao.

Onaj iz IOM ma kako se ono zvaš van der qurac radi dobar posao a Šuki potpisuje i odobrava samoinicijativno !

Van der Q je tu "gazda", nema gradonačelnik pola njegove moći-  em para vrti gdje burgija neće, em je cijela ta scena nevladinih internacionalnih bla bla humanitaraca paralelna državnoj vlasti ili naddržavna, pa kako ti ga skroje... A Bihaću su ga skrojili fino. ☹️

4 minutes ago, Barba said:

Pa svi građani plaćaju račune za Struju razne gradske paušale poreze , sad ispada da je u 21. Stoljeću rasvjeta samo zbog migranata u gradu .

Peru mozak i manipuliraju.

13 minutes ago, dobri duh said:

Na primjedbu da je 2.200 eura za nekoliko sati vožnje u nehumanim uvjetima skup taksi, U.M. kaže kako migranti plaćaju za prevoz preko Hrvatske, ali i informacije o najboljem vremenu za prelazak hrvatsko-slovenske i slovensko-talijanske granice. Njemu je, kako kaže, pomogla informacija krijumčara o prelasku planine između Hrvatske i Slovenije.

Biznis cvjeta...

InternetRevolucija Srijeda, 07.11.2018. u 20:11

Možete mi pidava maglu, ali nećete mi ju prodat. Ja ću vam nabrojat razloge zašto nam ne vjerujem, a vi brišite ako hoćete .... 1. Većina pravih izbeglica ide do najbliže "sigurne" teritorije, čak i u istoj državi. 2. Prave e izbeglice ne putuju nekoliko kilometara, kad imaju pedeset bližih država u kojima se ne ratuje. 3. Prave izbeglice idu u države u okruženju. (U okruženju Sirije je petnaestak država od toga pet-šest njih koje su od jedne najbogatijih na svetu.) 4. Prave izbeglice ne prave demonstracije. 5. Prave izbeglice ne probijaju kordone policije i ne sukobljavaju se sa njima u stranim državama. 6. Prave izbeglice ne demoliraju objekte i vozila u prolasku kroz druge države. 7. Prave izbeglice ne pljačkaju i ne napadaju domicilno stanovništvo. 8. Prave izbeglice idu u države sličnog mentaliteta i kulture. 9. Prave izbeglice su u devedeset posto slučajeva žene, deca i starci, a ne devedeset posto vojno sposobnih muškarca. 10. Prave izbeglice ne odbijaju humanitarnu pomoć, hranu, vodu. 11. Pravim izbeglicama nije cilj država na drugom kraju sveta gde je najveća socijalna pomoć. 12. Prave izbeglice ne skrivaju identitet i ne spaljuju svoje otiske. 13. Prave izbeglice nemaju lažne dokumente. 14. Prave izbeglice su sretne ako imaju krov nad glavom i što pojesti. 15. Prave izbeglice poštuju zakone država u kojima se nalaze. 16. Prave izbeglice se ne ponašaju kao oni od kojih su protjerani. Pametnom dosta..razlika izmedju MIGRANTA i IZBJEGLICE je jako velika.

Jedan komentar na clanak o sirenju 'laznih vijesti'.

https://www.24sata.hr/news/za-sirenje-laznih-vijesti-suci-daju-kaznu-do-30-dana-zatvora-598834

• Like 7
  • Thanks 2

4 minutes ago, Messiah said:

InternetRevolucija Srijeda, 07.11.2018. u 20:11

Možete mi pidava maglu, ali nećete mi ju prodat. Ja ću vam nabrojat razloge zašto nam ne vjerujem, a vi brišite ako hoćete .... 1. Većina pravih izbeglica ide do najbliže "sigurne" teritorije, čak i u istoj državi. 2. Prave e izbeglice ne putuju nekoliko kilometara, kad imaju pedeset bližih država u kojima se ne ratuje. 3. Prave izbeglice idu u države u okruženju. (U okruženju Sirije je petnaestak država od toga pet-šest njih koje su od jedne najbogatijih na svetu.) 4. Prave izbeglice ne prave demonstracije. 5. Prave izbeglice ne probijaju kordone policije i ne sukobljavaju se sa njima u stranim državama. 6. Prave izbeglice ne demoliraju objekte i vozila u prolasku kroz druge države. 7. Prave izbeglice ne pljačkaju i ne napadaju domicilno stanovništvo. 8. Prave izbeglice idu u države sličnog mentaliteta i kulture. 9. Prave izbeglice su u devedeset posto slučajeva žene, deca i starci, a ne devedeset posto vojno sposobnih muškarca. 10. Prave izbeglice ne odbijaju humanitarnu pomoć, hranu, vodu. 11. Pravim izbeglicama nije cilj država na drugom kraju sveta gde je najveća socijalna pomoć. 12. Prave izbeglice ne skrivaju identitet i ne spaljuju svoje otiske. 13. Prave izbeglice nemaju lažne dokumente. 14. Prave izbeglice su sretne ako imaju krov nad glavom i što pojesti. 15. Prave izbeglice poštuju zakone država u kojima se nalaze. 16. Prave izbeglice se ne ponašaju kao oni od kojih su protjerani. Pametnom dosta..razlika izmedju MIGRANTA i IZBJEGLICE je jako velika.

Jedan komentar na clanak o sirenju 'laznih vijesti'.

https://www.24sata.hr/news/za-sirenje-laznih-vijesti-suci-daju-kaznu-do-30-dana-zatvora-598834

Ja to cijelo vrijeme pričam prave izbjeglice su većinom u Turskoj a veći broj se vratio u Siriju gdje žive u kampovima .

A sve ovi kod nas to nisu izbjeglice samo budale u to vjeruju !

• Like 3
  • Thanks 1

Samo u Bihaću je moguće baciti priču da grad i IOM poklanja javnu rasvjetu građanima od novca isti tih građana !

Samo da bi se ljudi napravili glupi i držali u zabludi , i da se prikaže da od migranata ima neke koristi 

Pa ljudi moji Bihać je imao rasvjetu za vrijeme austrougarske .

Ispada da gradovi bez migranata nemaju rasvjetu 😂😂😂

E2608995-6B3B-43AC-B70A-1EE9B9D32C1E.png

Pa zaboravio si spomenut da je bačena  priča da je Bihać i grad koji će dobiti novu trim stazu i djecije igralište par metara od kampa u Borićima gdje se nalazi 1000 migranata :D da mi je vidjeti koji će to bišćani trčat i šetat stazom pored koje se nalazi 1000 migranat ili tko će to odvesti djete da se igra na tom igralištu :D kad se dobro zna da će i to opet okupirati 

Šuhrete zatvori kamp pa obnavljaj sve što su uništili tvoji migranti,jer građani Bihaća tamo neće kročiti 

• Like 7
  • Thanks 1

37 minutes ago, Barba said:

Pa veliki igrači koji imaju korist od migranata su dobro odigrali da organizatori protesta dobiju velike kazne tako da su krila protesta u početku odsječena .

Sve ove peticije poslije su qurac od ovce sve je to dobro osmišljeno .

Jer da se nastavilo sa protestima bilo bi nekih rezultata međutim sada he sve mazanje očiju .

Ne vrijedi da pravimo proteste u centru,jer nisu utjecali na rjesenje bilo cega..najbolje bi bilo ispred vlade da se građani okupe..

• Like 3

11 minutes ago, Messiah said:

Iz članka: " Migracije su nešto čime ćemo se suočavati desetljećima. Ono regulira pitanje nacionalnog suvereniteta. Ovim sporazumom se regulira da je pitanje migracija u ovlasti države. Državama daje mogućnost da zakonskim mjerama odluče što je legalno, a što ilegalno - kaže Božinović."  (ministar policije)

Ja sam mislila da država već ima tu mogućnost.

Pa onda:  "Novi sporazum bi vjerojatno mogao izazvati pisanje novih lažnih vijesti. U Hrvatskoj se takav prljavi posao danas prijavljuje prekršajno i kazneno. Brži način kažnjavanja je po Zakonu o javnom redu i miru. U članku 16. piše da onaj tko izmišlja ili širi lažne vijesti kojima se remeti mir i spokojstvo građana može dobiti između 50 i 200 njemačkih maraka kazne ili kaznu zatvora do 30 dana. U težim slučajevima, u kojima su bez veze intervenirali policija, Hitna pomoć ili vatrogasci, okrivljeni se može kazniti kaznom zatvora do tri godine.

Ovisno o slučajevima, policija huškače može prijaviti i za javno poticanje na nasilje i mržnju. Ono se odnosi na napade na ljude po rasnoj, vjerskoj, nacionalnoj, etničkoj pripadnosti, jeziku, podrijetlu, boji kože, spola, opredjeljenja, identiteta, invaliditeta ili bilo koje druge osobine. Za to je također predviđena zatvorska kazna do tri godine. Ako je to organizirala grupa od tri ili više ljudi, mogu dobiti do pet godina iza rešetaka.

Logičan sljedeći korak je osnivanje Ministarstva istine, kao kod Orwella...

• Like 2

5 minutes ago, Venom said:

Pa zaboravio si spomenut da je bačena  priča da je Bihać i grad koji će dobiti novu trim stazu i djecije igralište par metara od kampa u Borićima gdje se nalazi 1000 migranata :D da mi je vidjeti koji će to bišćani trčat i šetat stazom pored koje se nalazi 1000 migranat ili tko će to odvesti djete da se igra na tom igralištu :D kad se dobro zna da će i to opet okupirati 

Šuhrete zatvori kamp pa obnavljaj sve što su uništili tvoji migranti,jer građani Bihaća tamo neće kročiti 

Mene je Šuhret najviše razočarao od svih gradonačelnika više i od Lipovače u početku sam mislio da je drukčiji da je dobar čovjek a ono čista suprotnost .

Lik djeluje letargično po svim pitanjima u gradu djeluje mutavije od Emdže za kojeg smatram da nikad nebi dozvolio migrante u gradu !

Ja šukija još nisam čuo da je imao konkretan stav u vezi nečeg i konkretne poduhvate lik je kralj polovičnih stvari i nedovršenih priči ba kraju se ispostavilo da je najveći manipulator koji je upao u igru IOM a i međunarodne politike !

• Like 6

Just now, Barba said:

Mene je Šuhret najviše razočarao od svih gradonačelnika više i od Lipovače u početku sam mislio da je drukčiji da je dobar čovjek a ono čista suprotnost .

Lik djeluje letargično po svim pitanjima u gradu djeluje mutavije od Emdže za kojeg smatram da nikad nebi dozvolio migrante u gradu !

Ja šukija još nisam čuo da je imao konkretan stav u vezi nečeg i konkretne poduhvate lik je kralj polovičnih stvari i nedovršenih priči ba kraju se ispostavilo da je najveći manipulator koji je upao u igru IOM a i međunarodne politike !

Slazem se u potpunosti.Lipovača je imao kriminalnih radnji ali je barem nesto ulagao u grad..a i mislim da bi se bolje snasao sa trenutnom situacijom..

• Like 3

24 minutes ago, Barba said:

Pa svi naši gradončelnici su u prvoj godini mandata "anđeli" promjena pa štede,pa obećavaju investicije,pa radna mjesta,...i onda odjednom "šejtan" se probudi :D Lipovača i Emdžo su bar imali koliko toliko neki autoritet tj bili su "galamdžije" možda nebi dopustili kamp u centru grada,ali bi za lovom poletili sigurno :D ali Šuhret je katastrofa. Od prvog dana je radio iza leđa građanima. Lagao,kukao,apelovao,štrajkovao,davao saglasnosti,dogovarao lokacije. Pa sad misli ako se uključi rasvjeta ili popravi trim staza narod će zaboraviti i to je to.

Spasit se može samo ako migranti odu,sa ovakvom politikom koju trenutno  vodi otići će kao najgori načelnik Bihaća jer sa migrantima u gradu može zaboravit drugi mandat.

Edited by Venom
  • Like 3

25 minutes ago, Venom said:

Pa svi naši gradončelnici su u prvoj godini mandata "anđeli" promjena pa štede,pa obećavaju investicije,pa radna mjesta,...i onda odjednom "šejtan" se probudi :D Lipovača i Emdžo su bar imali koliko toliko neki autoritet tj bili su "galamdžije" možda nebi dopustili kamp u centru grada,ali bi za lovom poletili sigurno :D ali Šuhret je katastrofa. Od prvog dana je radio iza leđa građanima. Lagao,kukao,apelovao,štrajkovao,davao saglasnosti,dogovarao lokacije. Pa sad misli ako se uključi rasvjeta ili popravi trim staza narod će zaboraviti i to je to.

Spasit se može samo ako migranti odu,sa ovakvom politikom koju trenutno  vodi otići će kao najgori načelnik Bihaća jer sa migrantima u gradu može zaboravit drugi mandat.

Najgore u svemu što on misli da je narod glup pa rasvjetu financiraju građani plaćanjem računa paušala i poreza svaki mjesec to nama niko ne poklanja . A sad što se u Elektrodistribuciji i općinskim službama zapošljavaju stranački ljudi čije Plate treba osigurati financiranjem preko leđa naroda  što se uvodi ušteda gradske rasvjete samo zbog toga !

U općini deset ljudi radi posao koji u normalnim zemljama radi jedan čovjek pogledajte koliko ih samo radi na matičnim knjigama sve to treba financirati ukidanjem gradske rasvjete par godina i onda tu rasvjetu pustiti sa pričom poklon IOM a meni je ovo omalovažavanje .

Ista stvar je i sa popravljanjem puteva kao oni to financiraju halo pa mi plaćamo registraciju auta koja nije mala a svak ImA auto koje je registrirano .

Edited by Barba
  • Like 5

Prestanite već jednom u prazno pričati i napravite nešto konkretno,npr. kad vidite migrante u ulici da šetaju okupite se par komšija i potjerajte ih 2-3 puta kad ih potjerate shvatiće da neko u ulici vodi računa tko se šeta pa više neći ni oni dolaziti. Iz vlastitog primjera govorim DJELUJE

• Like 1

3 minutes ago, sk64 said:

Prestanite već jednom u prazno pričati i napravite nešto konkretno,npr. kad vidite migrante u ulici da šetaju okupite se par komšija i potjerajte ih 2-3 puta kad ih potjerate shvatiće da neko u ulici vodi računa tko se šeta pa više neći ni oni dolaziti. Iz vlastitog primjera govorim DJELUJE

Ma dzaba je to stari ja sinoc jedva otjerao cetvoricu a kasnije dosla nova trojica..nicu ko gljive poslije kise covjece..

• Sad 1

• saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...