Jump to content
FORUM

Recommended Posts

3 minutes ago, Kula said:

Pa zar se ne plaćaju iz poreza oni koji trebaju brinuti o našoj sigurnosti?

Ja ne podržavam to da narod treba huškati u sukobe s njima. Oni su spremni na sve. Sjetite se koliko su noževa i mačeta pronađeni u posljednjoj raciji u domu. 

Porez je za politicare a ne za narod

Edited by Neuron
  • Like 1
  • Replies 19,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3594

• rucica1

1476

• Barba

1254

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

10 minutes ago, Barba said:

Najgore u svemu što on misli da je narod glup pa rasvjetu financiraju građani plaćanjem računa paušala i poreza svaki mjesec to nama niko ne poklanja . A sad što se u Elektrodistribuciji i općinskim službama zapošljavaju stranački ljudi čije Plate treba osigurati financiranjem preko leđa naroda  što se uvodi ušteda gradske rasvjete samo zbog toga !

U općini deset ljudi radi posao koji u normalnim zemljama radi jedan čovjek pogledajte koliko ih samo radi na matičnim knjigama sve to treba financirati ukidanjem gradske rasvjete par godina i onda tu rasvjetu pustiti sa pričom poklon IOM a meni je ovo omalovažavanje .

Ista stvar je i sa popravljanjem puteva kao oni to financiraju halo pa mi plaćamo registraciju auta koja nije mala a svak ImA auto koje je registrirano .

Pa to je to. Ovo sa rasvjetom i trim stazom je ruganje narodu,ali i podvrda da je Šuki prodao grad IOM- u. Samo bojim se da ovo nije bacanje prašine u oči građanima i da se ponovo u tišini dogovara nova lokacija za treći kamp negdje u gradu jer IOM neće "častiti" džabe

• Like 6
34 minutes ago, Kula said:

Zbog narušene sigurnosne situacije u Gradu Bihaću, proteklih nekoliko dana rukovodstvo JU Zavod za prostorno uređenje Bihać odlučilo je da se kompletna javna rasvjeta u gradu stavi u funkciju. Time su prekinute mjere štednje koje su bile uvedene zbog velikih troškova električne energije koje Grad plaća za javnu rasvjetu.

Toromanović je istakao i da je potpisan ugovor o sufinanaciranju 50% troškova javne rasvjete za naredna tri mjeseca od strane Međunarodne organizacije za migracije (IOM), što predstavlja nadoknadu troškova nastalih ukidanjem mjera štednje i još jedan vid podrške gradu Bihaću u smislu saniranja posljedica migrantske krize.

Boli mozak. Prvo ti IOM utrpa par tisuća ljudi koji "narušavaju sigurnosnu situaciju", pa ti onda plati pola struje za 3 mjeseca kao "vid podrške u smislu saniranja posljedica krize"- koju su sami izazvali.

Da nije tužno, bilo bi smiješno.

• Like 3

Ja ne podržavam to da narod treba huškati u sukobe s njima. Oni su spremni na sve. Sjetite se koliko su noževa i mačeta pronađeni u posljednjoj raciji u domu. 

• ovo nije nikakvo huškanje već samopomoć na koju svaki građanin ima pravo  a ti misli šta hoćeš. Šp tvojoj logici bi trebao sjediti u kući dok oni vršljaju po dvorištu jer " imaju mačete " oa i ja imam duplon 😡
  • Aferim! 1
2 hours ago, Kula said:

Screenshot 2018-11-07 at 21.38.47.png

IOM je preuzeo grad. Placa nam rezije. Ima ona "Koga jebem, toga i gotivim..."

Živimo od tuđe milosti od rata. Kakva smo mi vikojebina i šta sve sebi dopuštamo. Užas. 

Prekinute mjere štednje: IOM nadoknađuje dio troškova javne rasvjete za naredna tri mjeseca

Zbog narušene sigurnosne situacije u Gradu Bihaću, proteklih nekoliko dana rukovodstvo JU Zavod za prostorno uređenje Bihać odlučilo je da se kompletna javna rasvjeta u gradu stavi u funkciju. Time su prekinute mjere štednje koje su bile uvedene zbog velikih troškova električne energije koje Grad plaća za javnu rasvjetu.

Toromanović je istakao i da je potpisan ugovor o sufinanaciranju 50% troškova javne rasvjete za naredna tri mjeseca od strane Međunarodne organizacije za migracije (IOM), što predstavlja nadoknadu troškova nastalih ukidanjem mjera štednje i još jedan vid podrške gradu Bihaću u smislu saniranja posljedica migrantske krize.

Ma i Sej kao tu je ide tjera a u biti je sa Suhretom u vlasti, zasto mu otvoreno ne odbiju koaliciju u vijecu neka Suki sam ide u akciju potpisivanja sa IOM

"

Radnici Željeznica FBiH upozoravaju da su na području Bihaća primijetili kretanje većeg broja migranata po pruzi i pružnom pojasu.

Redovni zadaci

– Radnici ŽFBH na području Bihaća su prilikom obavljanja redovnih zadataka nailazili na migrante po pruzi, tunelima, nadvožnjacima, propustima, mostovima. Ovim postupcima dovode svoje živote u opasnost, pogotovo ako se uzme u obzir i opasnost od djelovanja visokog napona od 25.000 volti kojim se napaja željeznička kontaktna mreža – kaže Samir Alagić, direktor Područja infrastrukture Željeznica Federacije Bosne i Hercegovine u Bihaću.

Alagić nadalje navodi kako Uprava ŽFBH reagira na način da redovno obavještava pripadnike MUP-a USK o lokacijama i kretanju migranata te i sami radnici uklanjaju te ljude s pruge i ukazuju im na opasnosti kojima se izlažu.

Također, Željeznice FBiH su pismeno o ovoj problematici obavijestile Vladu USK, premijera, ministra unutrašnjih poslova i policijskog komesara te su tražili od njih da se uključe u rješavanje ove problematike – kaže Alagić.

Iz sindikata navode da su Željeznice Federacije BiH postale kolateralna šteta na relaciji migranti – nadležne institucije na svim nivoima u Bosni i Hercegovini koje su u konačnici zakazale u činjenju određenih zakonskih radnji kojima bi se spriječio ulazak migranata u Bosnu i Hercegovinu.

Stub razvoja

Napominju kako je Unska pruga stub razvoja privrede Unsko-sanskog kantona. Revitalizacijom ove pruge Unsko-sanski kanton bi umnogome profitirao, prvenstveno na otvaranju novih radnih mjesta u trenutku kada nam radno sposobno stanovništvo odlazi u zemlje Evropske unije.

Poštovati propise

– Od nadležnih institucija Federacije, Kantona, gradova i općina očekujemo zaštitu i podršku kada je u pitanju opstojnost željezničkog saobraćaja na Unskoj pruzi, a posebno Talgo voza i realizacije daljnjeg projekta revitalizacije Unske pruge.

– Radnici ovoga Poslovnog područja obavezni su i spremni svim sredstvima učiniti da se željeznički saobraćaj na Unskoj pruzi nesmetano odvija uz maksimalno poštivanje željezničkih propisa, kao i Zakona o sigurnosti željezničkog saobraćaja – kazao je Alagić."

A pazi sad ovo...a samo da prestanu prevoziti iste te migrante vozom ne bi do ovog dolazilo.Ali ovo željeznice pokušavaju prozivkom uzvratiti udarac.

Nadam se da će im neko od prozvanih odgovoriti baš onako kako treba

• Like 4

Drugovi i drugarice, nikakve provokacije i ništa. I sam sam potpisnik ove peticije koja se dešava, ali želim da razgraničim neke stvari jer ste dopustili da vas strah i xenofobicna retorika konzumiraju. Sve više je pogrešnih pitanja, umjesto da je pitanje zašto državna vlast ne radi ništa u rješavanju ovog problema, diže se hajka na migrante i stavljaju se svi u isti koš. Između humanosti i xenofobije tanka je granica u ovim situacijama, zato sam htio da vam skrenem pažnju. Toliko od mene. Pozdrav za sve. 

Edited by Hulkster
  • Aferim! 3
3 minutes ago, Hulkster said:

Drugovi i drugarice, nikakve provokacije i ništa. I sam sam potpisnik ove peticije koja se dešava, ali želim da razgraničim neke stvari jer ste dopustili da vas strah i xenofobicna retorika konzumiraju. Sve više je pogrešnih pitanja, umjesto da je pitanje zašto državna vlast ne radi ništa u rješavanju ovog problema, diže se hajka na migrante i stavljaju se svi u isti koš. Između humanosti i xenofobije tanka je granica u ovim situacijama, zato sam htio da vam skrenem pažnju. Toliko od mene. Pozdrav za sve. 

Nema tu hajke nikakve.Bez obzira bili ok ili najveci kriminalci postoji limit koji grad moze primiti.Za kanton teoretski kazu 2500 ljudi.Sve preko je visak.Postoji ZABRANA koju svjesno krse,dakle moraju se sankcionisati.I oni najposteniji medju njima krse JRM ma koliko to zvucalo nevjerovatno.Pa nije ovo dzamahirija njihova Zakon se mora postovati

• Like 5

Sto se tice ovih rasvijeta , to mogu okaciti macku o rep , u Novoj Cetvrti prvo je kod mene iz pred kuce mrak jer 2 rasvijete ne rade do duse rade sat-dva i onda se ugase cijelu noc , a tako je u biti po cijeloj mahali pola radi pola ne , a vrlo dobro se zna ako ih igdje  ima to jest gdje najvise zvirnjaju i gdje nasi ljudi svaka treca kuca im iznajmljuje smijestaj  to je onda Nova Cetvrt , al haj sta ima veze dobicemo novu trim stazu pored koje je smijesteno 1000+ migranata to je odlicna stvar  😊 , pa ne mogu da vijerujem kakvo mazanje ociju 🧐

• Like 3
19 minutes ago, Hulkster said:

Naravno u tome se potpuno slazem da je vlast glavni krivac za sva desavanja..mi građani moramo sto prije nesto poduzeti da demagogija koju nam prosipaju cijelo vrijeme,prisjedne im.

• Like 2

Slazem se s misljenjima da je IOM najodgovorniji za stanje u Bihacu i da zato ostricu kritike treba usmjeriti prema njima. To naravno ne znaci da njihove pomagace u lokalnoj vlasti treba amnestirati, ali radi uspjesnosti kolektivne akcije mislim da je potrebno se fokusirati na IOM. U ovom kontekstu, imam konkretan prijedlog pitanja za gospodina koji vodi IOM: Smatra li on da bi u Belgiji, iz koje kako sam razumio, dolazi, bilo moguce da stari, izolovani, i ranjivi ljudi kao sto su oni koji zive u selima Zavalje, Medjudrazje, Veliki i Mali Skocaj budi izlozeni uznemiravanju kakvo migranti nesumnjivo izazivaju svojim nocnim prolascima kroz njihova sela? Uz svo razumijevanje teskoca koje imaju ljudi u samom gradu, mislim da je ljudima u ovim selima jos i puno gore radi njihove vlastite fizicke slabosti i izolovanosti i nemogucnosti racunanja na pomoc komsija. 

Koliko je meni poznato, malobrojni stanovnici tih sela su etnicki Hrvati, uglavnom starije zivotne dobi. S obzirom da je vecinsko stanovnistvo Bihaca bosnjacko, a pretpostavljam i inicijatori protesta protiv migrantske situacije na ovom forumu, bilo bi dobro da se posebno zauzmu za sudbinu ovih ljudi, i to iz dva razloga. Prvi, ljudski i moralni, da pomognu najslabijima i najpotrebitijim medju sobom. To je, po mom misljenju, moralni imperativ zajednice civilizovanih ljudi. Drugi, pragmaticni, je da bi takvom pomoci sugradjanima razlicite etnicke grupe izbili iz ruku argument protivnika da su ksenofobi i rasisti.

• Like 5
  • Aferim! 1
  • Thanks 2
1 hour ago, Hulkster said:

Slažem se. S osnovnog problema a to je neorganizovanosti grada, kantona, drzave da nađe adekvatno rješenje prešlo se u hajku na migrante. Da je država napravila adekvatan smještaj na adekvatno lokaciji bilo bi sve drugačije. Ovako ljudi spavaju na livadi, padaju u očaj i rade što nebi radili inače. 

Imamo mi svojih građana koji se potuku u 35-ici,  ukradu, razbiju. 

Trebamo se vratiti  protestima i traženju rješenja od vlasti a ne stvarati hajku na migrantd

• Like 2
  • Aferim! 1

pa zar nije jasno da državne vlasti nema ni na jednoj razini da je neće u dogledno vrijeme ni biti i da je u ovoj situaciji svako prepušten sam sebi i pod parolom "Snađi se druže" ova država funkcionira. Kako na državnoj tako i na kantonalnoj gradskoj razini svako gleda kako da sebe zaštiti a na kraju sve dođe u Bihać i ispada da mi nemamo nikva prava pa ni čak pravo da kažemo da ovo ovako ne može, nemamo pravo ni da protestiramo PA NEK MI TO NEKO OBJASNI. A što se tiče ILEGALNIH MIGRANATA (naglasak na ilegalni) oni su za mene svi u istom košu s obzirom da su ILEGALNI i tu je priči kraj.

• Like 4

Upravo je u školi u bakšaišu održan sastanak diraktorica je došla sa idejom da se migrantska djeca popodne školuju tu.zato što je škola popodne prazna i blizo je Bira.ona stere priču:dabi oni bili vakcinisani i medicinski pregledani,i da bi imali svoj prevoz u školu,škola bi se redovno dezinfekcirala i da nebi dolazili stariji migranti.IOMudić bi plaćao svašta nešto za školu ahhha i bilo bi nam super.roditelji su pitali jel to već odlučeno ili se i njih nešto pita.tako da su došli na to da glasaju većina je bila protiv.predložili su joj da u biri sebi organizuju školu.Neznam šta više državne struktue misle o nama narodu da smo kurbani i ako ćutimo 20 god. Da ćemo i dalje biti mutavi na nekom će se ovo sve slomiti.

• Like 6
  • Aferim! 1
38 minutes ago, Fap mašina said:

Upravo je u školi u bakšaišu održan sastanak diraktorica je došla sa idejom da se migrantska djeca popodne školuju tu.zato što je škola popodne prazna i blizo je Bira.ona stere priču:dabi oni bili vakcinisani i medicinski pregledani,i da bi imali svoj prevoz u školu,škola bi se redovno dezinfekcirala i da nebi dolazili stariji migranti.IOMudić bi plaćao svašta nešto za školu ahhha i bilo bi nam super.roditelji su pitali jel to već odlučeno ili se i njih nešto pita.tako da su došli na to da glasaju većina je bila protiv.predložili su joj da u biri sebi organizuju školu.Neznam šta više državne struktue misle o nama narodu da smo kurbani i ako ćutimo 20 god. Da ćemo i dalje biti mutavi na nekom će se ovo sve slomiti.

Pa zar nisu porodice sa djecom u Sedri? Ali čisto sumnjam da bi ta djeca i pohađala školu bilo gdje da je dugo jer svima je njima u interesu da odu odavde. Tako da nisam baš siguran u bilo kakav projekat takve vrste

25 minutes ago, Sherbert said:

Svaki od tih roditelja sigurno prosipa šuplju da mu je žao djece migranata ali opet im ne daju da idu u školu. Zar ne mogu barem djecu razlikovati od svih tih silnih terorista, kriminalaca i silovatelja

Ti misliš da su te porodice nešto bolje od ovih mladih "samaca" ? Pa uzmi samo neki dan porodicu koja je napala policiju koja ih je htjela legitimisati. Ako se usude dici ruku na policajca što bi tek radili običnom građaninu. Nadalje (bit ću iskren i direktan) muku mučimo i sa ovim našim zatupljenim vehabijama koji bi i u školama uvodili svoja pravila a gdje su tek ovi

Edited by Grunf
  • Like 3

MORAM i ovo da napišem.Pojedinci ovdje upoređuju nas i Srbiju i kako sve to u Srbiji izgleda bajno jer gledaju vijesti i čitaju portale.Moram priznati da sam i ja prije dvije godine bio očaran čitajući,slušajući i gledajući kako je Srbija primila i zbrinula migrante...No kopajući malo dublje, stvari se ne čine onakve kako su ih mediji predstavljali i predstavljaju još uvijek. Građani Srbije su imali iste probleme (a imaju još uvijek) koje mi imamo sada i zbilja je pojedincima u našem gradu teško otvoriti oči a još teže zadržati ih širom otvorene.Bit ću kratak:ko ima vremena neka pogleda dublje tj čita tok migrantske krize u Srbiji  od januara 2015 hronološki na slijedećem forumu:

http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?f=13&t=3431

Iste stvari,isti problemi. Trebali smo i trebamo učiti na tuđim greškama

• Like 1
  • saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...