Jump to content
FORUM

Recommended Posts

4 minutes ago, Barba said:

Narod građani Bihaća će se muku mučiti sa migrantima a Sarajevo će uzimati pare za iste .

Ljudi u Sarajevu skupljaju novac preko fb za imigrante da im mogu kupiti kartu do Bihaća budem poslije priložio sliku .

2879233F-E83F-46D1-BECF-321BD299652B.jpeg

Mi da smo zakonski podkovani svi bi oni odmah bili vraćeni u sarajevo,ali pošto nismo mi građani pušimo foru...zato treba da se opet organizuje protest građana!

• Like 1
  • Replies 18,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3312

• rucica1

1245

• Barba

1161

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Posted Images

54 minutes ago, Barba said:

Narod građani Bihaća će se muku mučiti sa migrantima a Sarajevo će uzimati pare za iste .

Ljudi u Sarajevu skupljaju novac preko fb za imigrante da im mogu kupiti kartu do Bihaća budem poslije priložio sliku .

Danima sam tražio ovaj post na fb stranici da ga objavim ovdje ali nisam uspio. Hvala ti

Edited by Grunf

Sazaljevanja na Migrante su osnovana , u zbivanjma koja su se 90 tih dogadjala kod nas su natjerala i nase sugradjane , tada da se sele u Hrvatsku a poslije Toga u sve strane zemlje koje su nas prihvatile.

Sjecam se tada izbjeglickih centara u Zagrebu , masovni skupovi Bosnjaka pred Dzamijom u Zagrebu, ruzne slike , ali je bila nuzda i MORALO SE.

Koliko je nuzda ovim migrantima da se seljakaju iz nekolicine EU drzava preko Makedonije , Srbije i Bosne se nemoze procjeniti.Mislim otvoreno da je i nema.

Imaju za cilj dolaska u Njemacku ili Francusku sto nama Bosnjacima tada bijase svejedno gdje . Vazan je krov nad glavom , kakvog posla i mira u kuci jer smo iz rodjenih istjerani.

Bosnjacima nisu iz Bosne slali novac Western Unionom i nisu bacali putne isprave radi Azila.Bili smo pristojni i nismo nikog u tudjoj zemlji maltretirali.

Nasi Balkanski migranti su sve Osim bjegunci od Rata , u njima vidim bjegunce od zakona koi su kod svoje Kuce prekrsili,zlocine Koje su tamo pocinili mogli bi iskreno i kod nas ponoviti.

Kulturna razlika medju nama je ogromna a nasa vjerovanja u bolje sutra su takodjer drugacija.

Jedina zajednicka misao nam je to sto sad i mi hocemo u njemacku i to cinimo legalno.A oni ce i dalje cekati priliku i ciniti nuzna krivicna djela da bi opstali ocekujuci nasu samilost i ljudsku brigu .

Nemam sazaljenja prema njima, financijski su bolje zbrinuti od svih nasih penzionera, nijednog od njih nisam vidio da cjepa drva nasim sugradjanima , unistavaju sve sto im padne saka .

Suhrete skidam vam kapu u borbi za cist Bihac ali se i nadam da ce te u Tom istrajati jer ce vas DZELATI Sarajevskih klanova boim se natjerati da pokleknete.

Zelim nam svima i dalje cist i lijep Bihac, Miran i spokojan zivot i dobre susjedske odnose , jer boim se ako ich nebude mnoge ce kuce i stambeni objekti koi zjape prazni biti nasilno useljeni.

• Like 1

Evo sinoć opet makljaža na Novoj četvrti, "siroti" migranti iz Libije se poslije pijanke mlatili i  boli staklom. Bravo Šuki,samo daji saglasnosti da kriminalci i ubice ostaju u Bihaću.

Izvještaj MUP USK

Ubistvo u pokušaju“ u Bihaću

Dana 03.10.2018.godine, Policijskoj stanici Bihać, obratilo se više građana koji su prijavili da je došlo do fizičkog sukoba između migranta u privatnoj kući koju isti koriste a koja se nalazi u Ulici 502.Vbbr,  te da ima povrijeđenih lica.  

Izlaskom na lice mjesta događaja, policijski službenici zatekli su povrijeđena lica – migrante, a radi se o licima M.B. (1986), E.B. (1992) i W.T.    (2000) sva trojica iz Libije.  Istima je ukazana liječnička pomoć u Kantonalnoj bolnici Bihać i gdje su licima M.B. i E.B. konstatovane lakše tjelesne povrede, dok je lice W.T. zadržano na liječenju i kojem su konstatovane teške tjelesne povrede nanešene u predjelu abdomena upotrebom podesnog predmeta.

Uviđaj na licu mjesta pod nadzorom tužioca Kantonalnog tužilaštva obavili su istražitelji Sektora kriminalističke policije MUP USK-a, koji su utvrdili da su gore navedena lica konzumirali alkoholna pića nakon čega je došlo do verbalnog a potom do međusobnog fizičkog sukoba da bi u jednom trenutku lice M.B. ( 1986 ) nanio teške tjelesne povrede upotrebom komada stakla licu W.T. ( 2000).

Lice M.B. (1986) i E.B. (1992) lišeni su slobode i nad istima je zavedena kriminalistička obrada od strane istražitelja SKP MUP USK-a.

Protiv lica E.B. (1992) i W.T.( 2000) Kantonalnom tužilaštvu USK-a,  biti će podnešen Izvještaj o počinjenom krivičnom djelu iz člana 173. KZ F BiH „ Laka tjelesna ozljeda“.

Lice M.B ( 1986 ) uz Izvještaj o počinjenom krivičnom djelu iz člana 173 KZ F BiH „Laka tjelesna ozljeda“ i krivičnom djelu iz člana 166 KZ F BiH „ Ubistvo“  a u vezi sa članom 28 KZ F BiH „ Pokušaj“  biti predan na daljnje postupanje Kantonalnom tužilaštvu USK-a.

O predmetnom događaju upaznata je i Služba za poslove sa strancima – Terenski ured Bihać. 

18 hours ago, Haldir said:

Pričaš nebuloze, žao mi je što ti to moram na taj način reći. Da bi podigao bilo kakav novac sa računa na šalteru banke, pogotovo ako si nepoznat službenicima, MORAŠ IMATI IDENTIFIKACIONI DOKUMENT, i tu nema dalje priče. Pogotovo kod te tvoje "priče" da je neko bez dokumenta podigao 20 hiljada eura ništa ne štima. 

Ono što ti ne shvataš jeste da za svaki novac KOJI PRIMIŠ NA RAČUN, a kojeg nisi položio sam, moraš dokazati porijeklo tog novca. I tu nije samo stvar o identitetu osobe koja ti šalje taj novac. 

Pročitaj Zakon o sprečavanju pranja novca u FBiH, biće ti jasnije o čemu ti pričam. U njemu ti je sve jasno navedeno o potvrdi identiteta, porijekla novca itd. 

Naravno da primjećujem, čak štoviše, sjedio sam tik pored njih 15-ak kada su oko 300 maraka platili večeru. To znači da imaju novca, ali ako si ikad izlazio na teren u organizirane kampove, znao bi da većina njih NISU u privatnim smještajima. 

To što ti pišeš je ksenofobija, ili ovi gore zaključci tipa "i ovo su VJEROVATNO migranti". 

Ako je na kantonu boravilo oko 6-7 hiljada migranata, to znači da su trebali svaki ponaosob počiniti krivično djelo, ili barem njih 51%, da bi se moglo reći kako je većina ilegalnim migranata neviđeni ološ. 

Uzmimo kao uzorak da su počinili 300 krivičnih djela (a nisu), i da je svako krivično djelo počinilo drugo lice (migrant), to znači da je samo 4% njih kriminalaca. 

U hotelu Sedra ih boravi na stotine. Svakodnevno su dole razni humanitarni timovi. Njihova kultura je nešto što se zaista puno razlikuje od nas, prljavi su, nije im problem pustiti djecu same pored magistralnih cesta ili rijeke Une, nemaju neke osnovne manire, ali zaista nikog ne napadaju, ne provaljuju u kuće, ne diraju u prolaznike, ne kradu sa lokalne benzinske i sve uredno plaćaju. 

Ako se ne zele prilagoditi i postovati kulturu zemlje u koju su ilegalno dosli onda su trebali u svojoj vuko*ebini ostati ili mozda

ocekuju da se mi njihovom divljastvu prilagodimao.

Da medju njima i onih kojima je pomoc potrebna ima, to nebih poricala ali upravo ti se normalno ponasaju .

Po pitanju kriminala pa najmanje tri cetri zamlje su ilegalno presli ( sve to bez licne dokumentacije,kako im se identitet nebi

mogao ustanoviti).Zar to nespada u kriminalitet.

Po pitanju broja izbjeglica u US kantonu - pa ovaj oficijelnni broj koji je objavljen - najmanje toliko ih samo u Velikoj Kladusi ima.

Placaju privatne smjestaje ili u kuce provaljuju kako nebi registrovani bili.

Novac dobijaju tako sto koriste mjestane (idiote) kojima od sume koju dobiju 20% uslugu placaju .

Ja u banci, kad mi neko na moj racun novac uplati do odredjene sume  nemoram nista dokazivati, jedino za podignuti novac moram 

dokazati da sam ja vlasnik ziro racuna ( licna,pasos,...).

Pa u Njemackoj koja ljudski i tehnicki bolju mogucnost zastite gradjana ima, od 2015 godine u manjim gradicima gdje su

izbjeglice smjestene ( tu se najvise uocava), navecer ulice skoro pa puste.Zene i djeca ne izlaze kao prije.

• Like 1
35 minutes ago, Barba said:

Sarajevo nas mnogo voli mogu zaključiti !

Mozda vam nije poznato ali je nasa Policija zabranila gradjanima da daju Licne podatke kako bi novac za Migrante bio poslan na ime BiH DRZAVLJANA i za to se dobivala masna provizija.

Svaka budala zna da se bez vazeceg dokumenta nemoze podici novac na salteru , ali zato ima rjesenja na taj nacin plati pa preuzmi .

• Like 1

Nova lokacija za smještaj, nova lokacija za Crveni križ, novi-isti ( DOK SE SVI NE NAMIRE ) profiteri u krug, nova teritorija za uzurpirati, piti, drogirati se, provaljivati, bosti se, ugrožavati mještane i njihove živote, jednako je novo,isto,očitije, brutalnije na oči nas GRAĐANA u NAŠEM GRADU. Broj krivičnih, kaznenih djela u Bihaću ove godine, ima iko relevantne, istinite, realne podatke, uzmemo li u obzir u kojem smo problemu i da se 50 % djela ne može utvrditi, niti zna za iste? STRAŠNO, nebuloze razmjera da je to zapanjujuće. Da li bi protestvovali da se ugroženim pridošlicama ustupi STO 2 ( scenarij za smijati se, ali u NAŠEM GRADU ne možeš isključiti ), teško da bi mrdali guzicama, čast onih šačica ljudi s kojima sam stajao na prošlim, radnim danom u žiži radnog vremena ( GREŠKA ), a ticali se ove krize. REALNI BUDITE.

• Like 3
1 hour ago, Barba said:

Sarajevo nas mnogo voli mogu zaključiti !

Naravno.Pa čak su nam i voz pustili i sad cujem kao fol ovaj talgo neće ići jer mora na remont. 😎

1 hour ago, Venom said:

Evo sinoć opet makljaža na Novoj četvrti, "siroti" migranti iz Libije se poslije pijanke mlatili i  boli staklom. Bravo Šuki,samo daji saglasnosti da kriminalci i ubice ostaju u Bihaću.

Izvještaj MUP USK

Ubistvo u pokušaju“ u Bihaću

Dana 03.10.2018.godine, Policijskoj stanici Bihać, obratilo se više građana koji su prijavili da je došlo do fizičkog sukoba između migranta u privatnoj kući koju isti koriste a koja se nalazi u Ulici 502.Vbbr,  te da ima povrijeđenih lica.  

Izlaskom na lice mjesta događaja, policijski službenici zatekli su povrijeđena lica – migrante, a radi se o licima M.B. (1986), E.B. (1992) i W.T.    (2000) sva trojica iz Libije.  Istima je ukazana liječnička pomoć u Kantonalnoj bolnici Bihać i gdje su licima M.B. i E.B. konstatovane lakše tjelesne povrede, dok je lice W.T. zadržano na liječenju i kojem su konstatovane teške tjelesne povrede nanešene u predjelu abdomena upotrebom podesnog predmeta.

Uviđaj na licu mjesta pod nadzorom tužioca Kantonalnog tužilaštva obavili su istražitelji Sektora kriminalističke policije MUP USK-a, koji su utvrdili da su gore navedena lica konzumirali alkoholna pića nakon čega je došlo do verbalnog a potom do međusobnog fizičkog sukoba da bi u jednom trenutku lice M.B. ( 1986 ) nanio teške tjelesne povrede upotrebom komada stakla licu W.T. ( 2000).

Lice M.B. (1986) i E.B. (1992) lišeni su slobode i nad istima je zavedena kriminalistička obrada od strane istražitelja SKP MUP USK-a.

Protiv lica E.B. (1992) i W.T.( 2000) Kantonalnom tužilaštvu USK-a,  biti će podnešen Izvještaj o počinjenom krivičnom djelu iz člana 173. KZ F BiH „ Laka tjelesna ozljeda“.

Lice M.B ( 1986 ) uz Izvještaj o počinjenom krivičnom djelu iz člana 173 KZ F BiH „Laka tjelesna ozljeda“ i krivičnom djelu iz člana 166 KZ F BiH „ Ubistvo“  a u vezi sa članom 28 KZ F BiH „ Pokušaj“  biti predan na daljnje postupanje Kantonalnom tužilaštvu USK-a.

O predmetnom događaju upaznata je i Služba za poslove sa strancima – Terenski ured Bihać. 

E sad lijepo onom ko im je iznajmio kuću isto lupiti po džepu,jer je nije iznajmio legalno.Da bi je iznajmio legalno morao bi prijaviti one koji u kući borave a da bi ih prijavio morao bi imati njihove pasoše. A čisto sumnjam da imaju pasoše

• Like 4
51 minutes ago, Senad1965 said:

Mozda vam nije poznato ali je nasa Policija zabranila gradjanima da daju Licne podatke kako bi novac za Migrante bio poslan na ime BiH DRZAVLJANA i za to se dobivala masna provizija.

Svaka budala zna da se bez vazeceg dokumenta nemoze podici novac na salteru , ali zato ima rjesenja na taj nacin plati pa preuzmi .

A znaš kad će se naši ljudi opametiti ? Kad im stignu "plave" koverte od porezne uprave da plate porez na dobit  na te iznose od 10% . Misliš da se to ne kontroliše?

20 minutes ago, Grunf said:

A znaš kad će se naši ljudi opametiti ? Kad im stignu "plave" koverte od porezne uprave da plate porez na dobit  na te iznose od 10% . Misliš da se to ne kontroliše?

Najgore je što je činjenica da ćeisti taj ološ i bagru opet pustiti na slobodu... Treba bojkotovati izbore definitivno...

• Aferim! 1
1 hour ago, Senad1965 said:

Šta je svašta zabranjeno  oa ljudi opet to i dalje rade .

Zabranjeno je i piti i voziti pa kod nas svaki drugi vozač pijan .

• Like 1
  • Aferim! 1

Riješenje za izmještanje migranata je  peticija gradjana sa zahtjevom  gradskoj upravi  a isto tako i kantonalnoj  da se  smjeste u  prostor koji će biti pod kontrolom sa ograničenom slobodom kretanja  za one sa dokumentima , a  bez dokumenata  zabrana kretanja   i vraćanje  u zemlje iz kojih su došli ( Srbija , Crna Gora ) . Ni u jednoj zemlji na svijetu  osobe bez dokumenata  nemaju slobodu kretanja , deportuju se  nakon što se ustanovi identitet u zemlje porijekla . Samo u Bosni i Hervegovini  sve može . 

• Like 2
  • Aferim! 1
5 minutes ago, Bihac 2000 said:

Riješenje za izmještanje migranata je  peticija gradjana sa zahtjevom  gradskoj upravi  a isto tako i kantonalnoj  da se  smjeste u  prostor koji će biti pod kontrolom sa ograničenom slobodom kretanja  za one sa dokumentima , a  bez dokumenata  zabrana kretanja   i vraćanje  u zemlje iz kojih su došli ( Srbija , Crna Gora ) . Ni u jednoj zemlji na svijetu  osobe bez dokumenata  nemaju slobodu kretanja , deportuju se  nakon što se ustanovi identitet u zemlje porijekla . Samo u Bosni i Hervegovini  sve može . 

Pazi ovo, u Italiji su smješteni van grada, pod kontrolom su i moraju da rade na zemljištima a za tajr ad primaju pare, međutim gospoda  to neće pa  idu dalje što znači da su to paraziti prve vrste koji hoće sve džaba! A ovo izmještanje prave samo zato da bi mogli dovršiti đački dom i smjestiti bagru... 

Edited by Ammar
  • Like 1
2 hours ago, rucica1 said:

Ako se ne zele prilagoditi i postovati kulturu zemlje u koju su ilegalno dosli onda su trebali u svojoj vuko*ebini ostati ili mozda

ocekuju da se mi njihovom divljastvu prilagodimao.

Da medju njima i onih kojima je pomoc potrebna ima, to nebih poricala ali upravo ti se normalno ponasaju .

Po pitanju kriminala pa najmanje tri cetri zamlje su ilegalno presli ( sve to bez licne dokumentacije,kako im se identitet nebi

mogao ustanoviti).Zar to nespada u kriminalitet.

Po pitanju broja izbjeglica u US kantonu - pa ovaj oficijelnni broj koji je objavljen - najmanje toliko ih samo u Velikoj Kladusi ima.

Placaju privatne smjestaje ili u kuce provaljuju kako nebi registrovani bili.

Novac dobijaju tako sto koriste mjestane (idiote) kojima od sume koju dobiju 20% uslugu placaju .

Ja u banci, kad mi neko na moj racun novac uplati do odredjene sume  nemoram nista dokazivati, jedino za podignuti novac moram 

dokazati da sam ja vlasnik ziro racuna ( licna,pasos,...).

Pa u Njemackoj koja ljudski i tehnicki bolju mogucnost zastite gradjana ima, od 2015 godine u manjim gradicima gdje su

izbjeglice smjestene ( tu se najvise uocava), navecer ulice skoro pa puste.Zene i djeca ne izlaze kao prije.

Naravno da se oni trebaju prilagođavati nama, ali to su dva različita svijeta i mi smo sad trenutno u situaciji u kakvoj jesmo. Ne možemo okrenuti leđa onima koji su zaista ratne izbjeglice, zarad toga što je jedan dio onih koji su ekonomski migranti nastrojeni kriminalnim radnjama. I oni su manjina i to je bitno u ovoj priči - da se ne generalizira jer se na taj način širi ksenofobija. Evropa ih je prihvatila - milione njih (bez obzira što je određeni dio njih sklon kriminalu i ne mogu se afirmisati u društvo u kojem se nalaze).

Tebi kad neko uplati novac u banci do određene sume ne moraš dokazivati porijeklo, ali kad ti neko uplati 20 hiljada eura i ti ih podižeš, moraš imati dokument i moraš pravdati porijeklo novca. Momak je ranije tvrdio da je neko od njih podigao 20 hiljada na šalteru, bez ikakvog dokumenta. 

U Kladuši 7 hiljada migranata? Jeste li vi svjesni koliko je zapravo 7 hiljada insana na jednom mjestu? 

Ja živim i radim u Njemačkoj. Trenutno sam u Bosni. Ni ovdje ni u Njemačkoj još nisam naišao na nekog ko kaže da se boji, a da nije čitao laži o silovanju djevojke u Bihaću, o pokušaju silovanja u stanu itd. 

U Njemačkoj zaista i jesu prazne ulice poslije 11 sati. Kao i u Austriji i u drugim razvijenim državama. Ali ne iz razloga što se plaše migranata. 

Ono što ja hoću da kažem jeste da e previše lažnih informacija prenosi. Prije svega glupih i neprovjerenih informacija, poput ove o podizanju 40 hiljada maraka, silovanju djevojke koja se iz škole vraćala u ponoćnim satima i sličnih sranja koja prenose USN i Fatmir Alispahić. Migranti U VEĆINI, dakle generalno, ne prave probleme. Jedan dio njih pravi i taj dio treba deportirati iz ove države ili hitno donijeti zakon po kojem im se može suditi za krivično djelo bez ustanovljenog identiteta. Takve će Evropa opet vratiti nama. 

Edited by Haldir
  • Like 1
2 minutes ago, Haldir said:

Naravno da se oni trebaju prilagođavati nama, ali to su dva različita svijeta i mi smo sad trenutno u situaciji u kakvoj jesmo. Ne možemo okrenuti leđa onima koji su zaista ratne izbjeglice, zarad toga što je jedan dio onih koji su ekonomski migranti nastrojeni kriminalnim radnjama. I oni su manjina i to je bitno u ovoj priči - da se ne generalizira jer se na taj način širi ksenofobija. Evropa ih je prihvatila - milione njih (bez obzira što je određeni dio njih sklon kriminalu i ne mogu se afirmisati u društvo u kojem se nalaze

Oni ne trebaju da budu u centru grada uopšte, ni blizu centra grada! Ekonomske izbjeglice i kriminalci su jarane većina ovdje, jer velika većina ne posjeduje nikakav dokumenat.  

Edited by Ammar
5 minutes ago, Ammar said:

Oni ne trebaju da budu u centru grada uopšte, ni blizu centra grada! Ekonomske izbjeglice i kriminalci su jarane većina ovdje, jer velika većina ne posjeduje nikakav dokumenat.  

Pa normalno da ne trebaju. SDA je kriva što su oni i dalje na ulicama. Davno su im trebali osnovati prihvatne centre, zaposliti ljude ili angažirati agenciju koja će ih držati okupljene na jednom mjestu. Ali gadi mi se to generaliziranje i širenje ksenofobije, jer većina nije takva kakvim ih predstavljate. Otiđite u Sedru ili u prihvatni centar u Velikoj Kladuši i vidjet ćete tužne životne priče ljudi koji su prisiljeni napuštati države u kojim se ratuje ili vladaju plemena koje nad njima vrše represiju. To što oni nemaju dokumente jeste čin mimo evropskih zakona, ali to kako se vi određeni ponašate je još gori zločin - pišanje po evropskim vrijednostima. 

I mi smo prije 25 godina masovno bježali od rata,  a sad u miru opet bježimo iz ove države. Jedina razlika je ta što je nama Njemačka otvorila vrata na legalan način. 

I što je najžalosnije, mi se uporno svađamo oko tih migranata, a veći kriminal i genocid nad nama čine oni koje po Bihaću i drugim gradovima ne smijete ni pogledati, kamoli o njima govoriti. Problem jeste kad neko uđe u tuđu kuću, ali nama očigledno nije problem što zbog pojedinih u tim kućama nemamo ništa vrijedno. Ali eto, ugroženi smo, svi problemi dolaze sa migracijama arapskog stanovništva. Bože. 

I budimo realni, ko životinje smo koje osjećaju da im je teritorija ugrožena. Čim neko drugi kroči kod nas i uradi nešto mimo zakona, čitava se država diže na noge, mediji se angažiraju da etiketiraju, sazivaju se press konferencije, traže se reakcije viših nivoa vlasti, proziva se, prikupljaju se politički poeni...

Koliko je vas izašlo u javnost kad su dijete ubili u Bihaću u bolnici? Koliko vas je tražilo reakciju viših nivoa i koliko vas je prozivalo SDA, Pomak, materine pičke i druge kad je Federalni zavod za statistiku iznio podatke da smo jedan od najsiromašnijih, najmanje razvijenih kantona sa najvećom stopom iseljavanja stanovništva jer imamo najmanje stope zaposlenosti, privrednog razvoja i socijalne zaštite? Ne sjećam se ni da se ovolika halabuka dizala kad su nam se osuđeni kriminalci NAŠLI NA LISTAMA I KOJI SU DOBILI AKTUELNE MANDATE. 

Dajte, molim vas. Preusmjerite već jednom tu energiju na neke druge stvari osim što na kafama i po forumima pišete o migrantima.

Jebem ja nas. Ni ne zaslužujemo ništa više od ovog. 
  • Dislike 1
26 minutes ago, Haldir said:

Pa normalno da ne trebaju. SDA je kriva što su oni i dalje na ulicama. Davno su im trebali osnovati prihvatne centre, zaposliti ljude ili angažirati agenciju koja će ih držati okupljene na jednom mjestu. Ali gadi mi se to generaliziranje i širenje ksenofobije, jer većina nije takva kakvim ih predstavljate. Otiđite u Sedru ili u prihvatni centar u Velikoj Kladuši i vidjet ćete tužne životne priče ljudi koji su prisiljeni napuštati države u kojim se ratuje ili vladaju plemena koje nad njima vrše represiju. To što oni nemaju dokumente jeste čin mimo evropskih zakona, ali to kako se vi određeni ponašate je još gori zločin - pišanje po evropskim vrijednostima. 

I mi smo prije 25 godina masovno bježali od rata,  a sad u miru opet bježimo iz ove države. Jedina razlika je ta što je nama Njemačka otvorila vrata na legalan način. 

Samo nemoj o evropskim vrijesnostima... Evropa je najveca kurva na kugli zemaljskoj, ali o tome drugom prilikom. Medju tim tuznim facama ima puno glumaca, poput onog koji je "izgubio" svoju kcerku u Hrvatskoj, puno kriminalaca koji bjeze od zakona, ali i puno normalnih ljudi koji su u potrazi za boljim zivotom. Ono sto je jedan od problema, jeste to da ne postoji konstanta kad je u pitanju "bagra", vec se taj broj mijenja iz dana u dan, tacnije - pocecava, sto dolaskom novih migranata, sto pretvaranjem "normalnih" u kriminalce, ne zato sto im se to svidja, vec zato sto ih konkretna situacija tjera na takvo nesto. Ruzno je reci, ali ksenofobija je i vise nego opravdana, jer nijedan gradjanin Bihaca na osnovu navedenog, ne moze i ne treba da se osjeca sigurno, jer se doslovno radi o NEPOZNATOM. Radi se o ljudima drugacijeg mentaliteta, ljudima koji su godinama na nogama, i koji su manje vise spremni na sve. Licno sam za humano postupanje, ali kod ljudi se razvio opravdan strah, jer ovdje nema nikakvog postupanja, tj. ne zna se ko pije ni ko placa. Kad bih ja pred tebe stavio 100 casa vode, a samo u jednu otrov, bi li smio riskirati? A ti razmisli koliko je kriminalaca, pedofila, silovatelja, psihopata na 100 ljudi koje nasumice odaberes u trgovackom centru, kamoli... migranti u djackom domu su odraz nesposobnosti bihacke politike, i nista vise. Ne pise nikome na celu ko je i sta je, a ja nisam duzan da riskiram i vjerujem nekome ko je ilegalno dosao u moj grad i drzavu.

Edited by Perovich
  • Like 2
  • Thanks 2

Jbte, Suhret ce jos malo biti kriv za klimatske promjene, za napetost sa  Sj. Koreom, poskupljelje barela nafte i sl.

Shvatate li vi da su ovo problemi globalnih razmjera i da se ne moze lokalno rukovodstvo kriviti za stanje u kojem se nalazimo. Neki dijelovi zemlje su postedjeni, ili sretni, samo zbog geografskog polozaja. Drugi su najebali iz istog razloga.

Ovaj problem se samo na nivou drzave moze rijesiti i nikako drukcije, zato nemojte ditipr puno i svaljivati krivicu na one koji nisu krivi. Pogotovo ovi stranacki botovi. Vas treba zajedno sa izbjeglicama deportovati.

Edited by Vywegh
  • Like 1
  • Dislike 1

@Haldir Ako cemo traziti krivca onda treba prvu RS optuziti - najvise s te strane i prelaze BiH granicu.

Mektic kao nadlezni razletao se po Bihacu i Kladusi umjesto da napravi odmah na granicnom prelazu migracioni centar gdje

bi se ljudi registrovali i gdje bi dalje odlucivati trebali kako i gdje izbjeglice raspodjeliti.

Eeee, da nisu izbori blizo - zamjerio bi se tamnosnjem narodu sto bi naravno Dodiku u prilog islo.

"Covic" u Hercegovini zube pokazao tako da je navala u tom smjeru prestala.

Da ce BiH ovaj problem imati znalo se prije 2 godine. Da su se tad poduzele mjere za osiguravanje granice nebi u ovom obimu problem bio.

Ali tad bi se nas ministar mozda i Vucicu zamjerio, tako da veceg pritiska na vladajuce, (da personal po granicnom pitanju povecaju) nije bilo.

Njemacka je (mislim ) prije dvije godine sa Srbijom dogovore o izbjeglicama imala, sa EU takodje. Srbija je i te kako,na osnovu izbjeglica,

dobro kasirala i sad ih treba nama gurnuti.

Po pitanju izbjeglica i zivota u Njemackoj mislim da nisi u toku ili to gledas kroz tvoje okruzenje (moje iskustvo sigurno nemas).

Merkel kad je uz selvi i dobrodoslicu  pozelila, nije ni slutila sta ce je strefiti.

S nasim izbjeglicama imali su pretezno dobro i pozitivno iskustvo tako da je to i Merkel zavaralo.

Njih Evropa nije prihvatila vec su se oni (uz Merkelin prilog dobrodoslice) u Evropu utrpali i to najvecim dijelom u Njemacku.

Kad se vidi cjelokupna struktura i politicka situacija u BiH u tome i EU ili njene clanice udjela imaju tako da po izbjeglickom pitanju

nemogu i nemaju pravo nista ocekivati.

Kad je doslo pitanje raspodjele izbjeglica po EU onda se vidjelo koliko zemalja su odbili da prime izbjeglice a koliko

njih je na osnovu pritiska pristalo i to samo odredjen broj, s kojim bi tu osnovnu kvotu ispunili tako da ostavi molim te ovo

tvoje "Evropa" ih primila.

Ako pratis (kad vec u Njemackoj zivis) onda bi trebao znati sta se u vrhu vlade desava (glavni uzrok migranti).

Mada ih je na desetine hiljada u njihove zemlje vraceno (deportovano) zahtjeva se brza obrada slucajeva a pali su i dogovori sa

Italijom (mislim i Grckom) da izbjeglice koje su kod nji registrovane nazad prihvate. 

Da jedna straka u drzavi izbjeglicama posao obezbjedi  pa neznam gdje to jos ima a pogotovo u BiH.

Kod nas stranke samo svoje uhljebe zaposljavaju.

Obidji ti malo vise mjesta po - ne samo Krajini nego cijeloj BiH pa ces se na stotine hiljada tih tuznih prici naslusati.

Ljudi jedva prezivljavaju a ti im jos na jade stajes sa tvojim evropskim vrijednostima.

• Like 2

Jedini političar  u Bihaću koji je dao saglasnost da migranti ostanu ovdje je gradonačelnik Šuhret Fazlić. Možemo mi pisati poslao ih Bakir,Dodik itd,ali jedini koji ih drži nama na grbači je naš gradonačelnik jer je potpisao saglasnost da Đaćki dom bude prihvatni centar.

Ja i dalje želim saznati  šta je IOM obećao i zašto je nakon onoliko kukanja,protesta po Sarajevu,itd. odjednom promjenio mišljenje i odlučio mimo Gradskog vijeća dati sam saglasnost,jer ovo davanje saglasnosti mi liči na zloupotrebu ovlasti pogotovo što i dalje na službenoj stranici stoji da se Đački dom prodaje  za cijenu od 2.497.125,00 KM

Ponovni javni oglas o prodaji nekretnine Đački dom „Borići“ u Bihaću putem javnog nadmetanja – licitacije

http://bihac.org/bs/javni-pozivi/ponovni-javni-oglas-o-prodaji-nekretnine-djacki-dom-borici-u-bihacu-putem-javnog-nadmetanja-licitacije/2181

Zamislite sad situaciju da dođe kupac i hoće da kupi Đački dom za dva miliona KM a gradska vlast drži migrante u njemu

Edited by Venom
  • Like 2
2 hours ago, Haldir said:

Ne možeš porediti VK ili hotel Sedru gdje ih ima nekoliko stotina, u Bihaću ih ima nekoliko hiljada, i problemi su neizbježni u nekim naseljima. To nije ksenofobija to je istina i realnost, a to što tu realnost ne želi neko prihvatiti to je njegov problem... Ja bi volio da se organiziraju protesti i da izađe čitav narod i da se stavi tačka na ove slučajeve X  u Bihaću. 

• Like 2
2 hours ago, Venom said:

Jedini političar  u Bihaću koji je dao saglasnost da migranti ostanu ovdje je gradonačelnik Šuhret Fazlić. Možemo mi pisati poslao ih Bakir,Dodik itd,ali jedini koji ih drži nama na grbači je naš gradonačelnik jer je potpisao saglasnost da Đaćki dom bude prihvatni centar.

Ja i dalje želim saznati  šta je IOM obećao i zašto je nakon onoliko kukanja,protesta po Sarajevu,itd. odjednom promjenio mišljenje i odlučio mimo Gradskog vijeća dati sam saglasnost,jer ovo davanje saglasnosti mi liči na zloupotrebu ovlasti pogotovo što i dalje na službenoj stranici stoji da se Đački dom prodaje  za cijenu od 2.497.125,00 KM

Ponovni javni oglas o prodaji nekretnine Đački dom „Borići“ u Bihaću putem javnog nadmetanja – licitacije

http://bihac.org/bs/javni-pozivi/ponovni-javni-oglas-o-prodaji-nekretnine-djacki-dom-borici-u-bihacu-putem-javnog-nadmetanja-licitacije/2181

Zamislite sad situaciju da dođe kupac i hoće da kupi Đački dom za dva miliona KM a gradska vlast drži migrante u njemu

30 godina to zjapi prazno. Je li realno ocekivati da se sad bas neko pojavi?

Mene sto se tice, tu gradjevinu je trebalo pokloniti nekome, da to preuredi u nesto i da bar nesto ljudi nadje posao tu. Korist bi bila visestruka... da ne nabrajam sad.

7 minutes ago, Kula said:

A zna li neko vise informacija o trojici iz Libije koji su se poklali u toj kuci ? Jedan je navod o jos u bolnici ?

Pa njima nije nista izbosti jedan drugog, ukrasti bilo sta ili nesto deseto sto pripada kategoriji skandaloznih stvari. 

Tesko nama. 

Ti ljudi nisu pobjegli od rata nego od zatvora..govorim za pojedince..i takvi hodaju pored nas,naše djece..autobusna stanica nam liči na bronks...grad nam postaje geto...i za pitati se kako narod još na to ne reaguje..možda hoće,ali tek kad bude kasno...

• Like 2
On 03. 10. 2018. at 17:28, Haldir said:

Pričaš nebuloze, žao mi je što ti to moram na taj način reći. Da bi podigao bilo kakav novac sa računa na šalteru banke, pogotovo ako si nepoznat službenicima, MORAŠ IMATI IDENTIFIKACIONI DOKUMENT, i tu nema dalje priče. Pogotovo kod te tvoje "priče" da je neko bez dokumenta podigao 20 hiljada eura ništa ne štima. 

Ono što ti ne shvataš jeste da za svaki novac KOJI PRIMIŠ NA RAČUN, a kojeg nisi položio sam, moraš dokazati porijeklo tog novca. I tu nije samo stvar o identitetu osobe koja ti šalje taj novac. 

Pročitaj Zakon o sprečavanju pranja novca u FBiH, biće ti jasnije o čemu ti pričam. U njemu ti je sve jasno navedeno o potvrdi identiteta, porijekla novca itd. 

Naravno da primjećujem, čak štoviše, sjedio sam tik pored njih 15-ak kada su oko 300 maraka platili večeru. To znači da imaju novca, ali ako si ikad izlazio na teren u organizirane kampove, znao bi da većina njih NISU u privatnim smještajima. 

Pokušaj shvatiti da živiš u državi gdje je zakon samo slovo na papiru i ništa više. 

Nisam izlazio na teren, iz razloga što ne mogu razaznati kome stvarno treba pomoć i ko stvarno bježi od rata od onoga ko je tu iz nekih drugih razloga. Prvenstveno ne mogu sebi pomoći sa svojim primanjima, kako da pomognem nekom drugom. Uz to jedno pitanje, zašto taj koji plaća večeru 300KM ne pomogne svome sunarodnjaku koji je gladan i žedan?

Zato što su oni iz različitih razloga tu i jer znaju da oni u prihvatilištima neće ostati gladni jer dnevno dobijaju po 3 obroka. Nažalost ljudi koji rade u ovoj državi nisu u mogućnosti da sebi obrzbjede tri obroka svaki dan, dok je migrantima obezbjeđeno sve od strane EU ili vlasti BiH. 

Bio je rat i u BiH i mnogi su otišli u inostranstvo, ali tamo gdje su došli već je postojao zakon, kojem su se morali prilagoditi. Ovi ovdje nameću svoje nešto, kao da smo mi došli u njihovu državu. Svjedočio sam tome više puta i to su stvari koje nećeš pročitati na internetu.

Slobodno reci opet kako pričam nebuloze i gluposti, ali nemoj sve uzeti zdravo za gotovo. Ono što pročitaš na internetu ili čuješ na tv-u, ispitaj malo, informiši se više o tome, jer su mediji pod uticajem i pišu ono što ti želiš pročitati, a ne ono kako stvarno jest. 

• Like 3
  • saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...