Jump to content
FORUM

Recommended Posts

2 minutes ago, Sherbert said:

Pusti to šta bi bilo kad bi bilo. Nije to večernja škola za roditelje, nego poslijepodnevna za djecu. Nek idu malo učiti jezik, vježbati matematiku, bolje nego da dangube

Nije to šta bi bilo kad bi bilo...Porodica iz Irana (otac,majka,sin) koja se kretala iz pravca Srbljana prema Bihaću je prije dva dana čini mi se napala policijsku patrolu koja je htjela da ih legitimiše pri čemu je jedan policajac zadobio LTP.Imaš to i ovdje na portalu. Dalje,ja nemam ništa protiv da ta djeca idu u školu ali da je tim roditeljima stalo do tog da im djeca idu u školu ne bi ih odvela iz škole u zemljama iz kojih dolaze i uputila se sa njima u ovako opasne avanture

• Like 5
  • Thanks 1
  • Replies 19,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3594

• rucica1

1476

• Barba

1254

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

Sastanak u Ministarstvu sigurnosti BiH

Puna podrška USK i još snažnije uključenje državne vlasti u rješavanju problema migrantske krize

U Sarajevu su danas, na radnom sastanku u Ministarstvu sigurnosti BiH, sa ministrom Draganom Mektićem razgovarali premijer USK Mustafa Ružnić, policijski komesar Mujo Koričić i gradonačelnik Bihaća Šuhret Fazlić.
Sastanak je organizovan u skladu sa zaključcima zadnjeg sastanka Operativne grupa za koordiniranje aktivnosti i nadzora nad migrantskom krizom na području Unsko-sanskog kantona, održanom 5.novembra, kad su premijer, komesar i gradonačelnik Bihaća preuzeli obavezu da sa predstavnicima državnih institucija preciziraju dalje koordiniranje aktivnosti na rješavanju problema migrantske krize. 
Radnom sastanku je bila prisutna i državna ministrica za izbjeglice i ljudska prava Semiha Borovac a ministri Mektić i Borovac su obećali da će vlasti USK imati punu podršku i još snažnije uključenje državnih vlasti u rješavanju problema migranata. Posebno je istaknuta potreba daljeg smanjenja priliva migranata u USK. Premijer Ružnić je insistirao da se nađe rješenje za voz Sarajevo-Bihać koji migranti i dalje koriste kako bi došli do USK. Ministar Mektić je najavio da će o ovome upoznati Vijeće ministra BiH te Vladu FBiH jer nekontrolisan priliv migranata na područje USK može pogoršati sigurnosnu, zdravstveno-epidemiološku ali i humanitarnu situaciju na području Kantona. 
- Zatražili smo da se migranti koji borave u Velikoj Kladuši ne prebacuju u Bihać čiji su kapaciteti za boravak migranata odavno popunjeni, već da se njihov smještaj rješava kroz objezbjeđivanje prostora koje nadležne instucije BiH odrede. Također, tražimo da se zaustavi dolazak novih migranata iz Sarajeva talgo vozom prema Bihaću, da Granična policija BiH zaustavi nekontrolisan ulazak migranata iz Republike Hrvatske na područje USK, budući da se u našu zemlju vraćaju migranti koji u Hrvatsku ulaze iz drugih zemalja, te da se ograniči broj migranata koji mogu boraviti u USK-a, proporcionalno smještajnom kapacitetu koji može primiti ovaj Kanton, istakli su gradonačelnik Fazlić, premijer Ružnić i komesar Koričić.

Nakon ovog sastanka državni ministar sigurnosti sazvao je sjednicu Operativnog štaba za pitanja migracija u Bosni i Hercegovini na kojem su analizirali su trenutnu situaciju te donijeli zaključke s ciljem poboljšanja kontrole ulaska i kretanja migranata u BiH.

Konstatovano je da je otvaranjem prihvatnih centara BIRA u Bihaću i Ušivku kod Sarajeva, poboljšana situacija sa smještajem migranata a privodi se kraju i adaptacija objekta Đačkog doma u Bihaću a vode se razgovori oko trajnijeg rješavanja smještaja na području Velike Kladuše, gdje se trenutno koriste kapaciteti firme Miral, u koji bi se mogli smjestiti migranti iz kampa Trnovi. Ukazano je na postojanje opstrukcija od strane vlasti u Velikoj Kladuši, što otežava rješavanje ovog problema na području ove općine.

Tokom sastanka posebno je ukazano da policija Hrvatske vraća migrante koje nađu čak u dubini svoje teritorije, mimo graničnih prijelaza BiH i procedura koje predviđa Sporazum o readmisiji. Zatražene su detaljne informacije o ovim pojavama o čemu će ministar sigurnosti BiH Dragan Mektić upoznati zvaničnike u Republici Hrvatskoj. 
Također, usvojena je preporuka da sve institucije koje se bave pitanjem migracija naprave planove zaštite ranjivih kategorija migranata.

22 minutes ago, dobri duh said:

Sastanak u Ministarstvu sigurnosti BiH

Puna podrška USK i još snažnije uključenje državne vlasti u rješavanju problema migrantske krize

U Sarajevu su danas, na radnom sastanku u Ministarstvu sigurnosti BiH, sa ministrom Draganom Mektićem razgovarali premijer USK Mustafa Ružnić, policijski komesar Mujo Koričić i gradonačelnik Bihaća Šuhret Fazlić.
Sastanak je organizovan u skladu sa zaključcima zadnjeg sastanka Operativne grupa za koordiniranje aktivnosti i nadzora nad migrantskom krizom na području Unsko-sanskog kantona, održanom 5.novembra, kad su premijer, komesar i gradonačelnik Bihaća preuzeli obavezu da sa predstavnicima državnih institucija preciziraju dalje koordiniranje aktivnosti na rješavanju problema migrantske krize. 
Radnom sastanku je bila prisutna i državna ministrica za izbjeglice i ljudska prava Semiha Borovac a ministri Mektić i Borovac su obećali da će vlasti USK imati punu podršku i još snažnije uključenje državnih vlasti u rješavanju problema migranata. Posebno je istaknuta potreba daljeg smanjenja priliva migranata u USK. Premijer Ružnić je insistirao da se nađe rješenje za voz Sarajevo-Bihać koji migranti i dalje koriste kako bi došli do USK. Ministar Mektić je najavio da će o ovome upoznati Vijeće ministra BiH te Vladu FBiH jer nekontrolisan priliv migranata na područje USK može pogoršati sigurnosnu, zdravstveno-epidemiološku ali i humanitarnu situaciju na području Kantona. 
- Zatražili smo da se migranti koji borave u Velikoj Kladuši ne prebacuju u Bihać čiji su kapaciteti za boravak migranata odavno popunjeni, već da se njihov smještaj rješava kroz objezbjeđivanje prostora koje nadležne instucije BiH odrede. Također, tražimo da se zaustavi dolazak novih migranata iz Sarajeva talgo vozom prema Bihaću, da Granična policija BiH zaustavi nekontrolisan ulazak migranata iz Republike Hrvatske na područje USK, budući da se u našu zemlju vraćaju migranti koji u Hrvatsku ulaze iz drugih zemalja, te da se ograniči broj migranata koji mogu boraviti u USK-a, proporcionalno smještajnom kapacitetu koji može primiti ovaj Kanton, istakli su gradonačelnik Fazlić, premijer Ružnić i komesar Koričić.

Nakon ovog sastanka državni ministar sigurnosti sazvao je sjednicu Operativnog štaba za pitanja migracija u Bosni i Hercegovini na kojem su analizirali su trenutnu situaciju te donijeli zaključke s ciljem poboljšanja kontrole ulaska i kretanja migranata u BiH.

Konstatovano je da je otvaranjem prihvatnih centara BIRA u Bihaću i Ušivku kod Sarajeva, poboljšana situacija sa smještajem migranata a privodi se kraju i adaptacija objekta Đačkog doma u Bihaću a vode se razgovori oko trajnijeg rješavanja smještaja na području Velike Kladuše, gdje se trenutno koriste kapaciteti firme Miral, u koji bi se mogli smjestiti migranti iz kampa Trnovi. Ukazano je na postojanje opstrukcija od strane vlasti u Velikoj Kladuši, što otežava rješavanje ovog problema na području ove općine.

Tokom sastanka posebno je ukazano da policija Hrvatske vraća migrante koje nađu čak u dubini svoje teritorije, mimo graničnih prijelaza BiH i procedura koje predviđa Sporazum o readmisiji. Zatražene su detaljne informacije o ovim pojavama o čemu će ministar sigurnosti BiH Dragan Mektić upoznati zvaničnike u Republici Hrvatskoj. 
Također, usvojena je preporuka da sve institucije koje se bave pitanjem migracija naprave planove zaštite ranjivih kategorija migranata.

Opet niti govora o izmjestaju migranata van grada. Opet prica samo o talgo vozu,a buseve niko da spomene. I dok oni po Sarajevu sastanče migrante dovoze taksijma,a sad evo vidim i naši ljudi svojim privatnim autima krenuli u biznis dovoženja. Koliko je naša granična policija nesposobna to već mjesecima gledamo,tako da ovo što nam hrvati vracaju migrante koji nisu usli preko BiH samo govori o njima. Evo i krupljani nam dovoze migrante,uhvatila ih panika pa se autoprevoznik ponudio da besplatno nama doveze. Gdje je ta naša policija u Bihaću da to vrati nazad.

https://krupljani.ba/bk-info/problem-koji-bi-mogao-eskalirati-rekordan-broj-migranata-u-bosanskoj-krupi.html

• Like 2
  • Thanks 1
4 hours ago, Fap mašina said:

IOMudić bi plaćao svašta nešto za školu ahhha i bilo bi nam super.

IOM zna što vrti gdje burgija neće. Peter van den Q malo plaća struju, malo kupuje kredu, možda i ofarba koju učionicu... Taj dobročinitelj i humanist vam dođe nešto kao Djed Mraz.

27 minutes ago, eva said:

IOM zna što vrti gdje burgija neće. Peter van den Q malo plaća struju, malo kupuje kredu, možda i ofarba koju učionicu... Taj dobročinitelj i humanist vam dođe nešto kao Djed Mraz.

Cuvaj se Danajaca i darove kad ti donose ! 🤣🤣🤣🤣

• Haha 1

... A u međuvremenu u Hrvatskoj...  

🤣🤣🤣

"VRHUNAC HISTERIJE

POLICIJA PODNIJELA PRVU PRIJAVU ZA ŠIRENJE PANIKE Šumar iz Otočca se napio i kasnio na posao, pa tvrdio da su ga migranti pretukli bukovim kolcem

• AUTOR:
  •  

• Mario Pušić

• OBJAVLJENO:
  • 08.11.2018. u 11:43

Dva navodna migranta koja je starija gospođa “uhvatila” u jednom marketu u Samoboru, zapravo su bili zaposlenici tvrtke Rimac automobili, gdje su radili s urednim boravišnim i radnim dozvolama.

Na građane je apelirao njihov poslodavac Mate Rimac, a umirio ih je i gradonačelnik Krešo Beljak koji je demantirao informacije koje se šire društvenim mrežama kako samoborskim krajem tumaraju grupe migranata

Nelagoda od nepoznatih i sve više neželjenih došljaka s istoka još se može razumjeti, međutim, posljednjih dana ona je prešla u pravu histeriju. Sve je krenulo migrantskim prosvjedima i blokadom granice na Maljevcu. Iako ih se, što preko krijumčarskih ruta, a što u samostalnim aranžmanima, preko Hrvatske do Slovenije probilo više od 6.000, kaznena djela s kojima se dovode u vezu na karlovačkom području nisu strašnija od provaljivanja u vikendice i napuštene kuće u traženju zaklona (izuzev pokušaja napada na policajca na području Netretića), preko društvenih mreža se upozorava Hrvatice da ne nose minice, jer će biti silovane, a njihovi partneri zaklani.

Jedna je žena objavila vijest, koja se proširila brzinom munje, da je na Plitvicama šestero migranata silovalo 13-godišnjakinju, a oca joj pretukli toliko da je čovjek i danas u bolnici u komi, a sve joj je u povjerenju ispričala konobarica u Slunju. Vijest je, dakako lažna.

Zločini u Bihaću

Sličnih teških kaznenih djela nije bilo ni u Unsko-sanskom kantonu u kojem je trenutno najveći balkanski migrantski hot spot. Velika većina kaznenih djela od njih 300 koje su počinili migranti odnosi se na imovinske delikte. Dogodili su se jedno ubojstvo i jedno silovanje, ali oba ta strašna kaznena djela počinio je isti čovjek, Alžirac, i u oba slučaja na štetu dvojice drugih migranata.

Potpunom blokadom granice na karlovačkom području, migranti se, u pokušaju da dođu do Slovenije, okreću na jug tražeći “mekši” teren za ilegalni ulazak. Zato se stvara nova ruta kroz Hrvatsku i ona ide Likom, a potom Gorskim kotarom, što je dovelo do opće panike među Ličanima.

Legalno ušli, ali

Prozivaju policiju jer smatraju da se stvar zataškava, lokalni mediji izvještavaju kako su dvojica upala u sami centar Gospića, te donose reportaže s terena prenoseći svjedočanstva uznemirenih Ličana. Tako su u selu Kosa lički novinari došli do osobe koja otkrila 12 migranata, “ali zbog straha ne daje izjavu” novinari ipak doznaju “da ih je vidio kada je išao na ispašu ovaca”, a “baku Milku, koja ih nije vidjela, ali zna za njih, strah je kada psi laju, jer kaže, mogu doć oni i ubit je”. “Kažu mi da uzmem “sikiru”, ali što ja njima mogu”, žali se baka Milka.

Umirujuće informacije iz PU ličko-senjske koje odašilje glasnogovornica Maja Brozičević o tome kako policija radi svoj posao ne pomažu. Ona poziva sve građane da bilo kakvu situaciju koja im je sumnjiva i sigurnosno opasna prijave policiji, ali i moli da ne šire dezinformacije na društvenim mrežama. Ličani teško prihvaćaju da su dvojica Afganistanaca, koje su vidjeli u šetnji Gospićem, potpuno legalno ušla u Hrvatsku i odsjela u mjesnom hotelu na nekoliko dana, jer su došli u posjet rođaku koji je kao krijumčar migranata uhićen i smješten u gospićki zatvor.

Tomislav J. (34) iz Otočca gotovo je završio kao priča u dnevniku jedne nacionalne televizije gdje je trebao svjedočiti o tome kako ga je grupa migranata prebila bukovim kolcem, međutim, ispostavilo se da se čovjek napio pa je htio poslodavcima, Hrvatskim šumama, opravdati kašnjenje pa je izmislio napad, tako barem smatra policija. Potvrdili su nam u PU ličko-senjskoj (ne navodeći identitet osobe) da su muškarca prekršajno prijavili zbog “izmišljanja ili širenja lažnih vijesti kojima se remeti mir i spokojstvo građana”. Ovo je prva takva prijava koje je proizašla iz migrantske krize i histerije izazvane njihovim prisustvom.

Susret u šumi

Okrivljeni Tomislav i dalje se smatra žrtvom, a ne počiniteljem. Rekao nam je da ih je uhvatio u šumi i slikao mobitelom te da im je govorio: “Foto, polis, foto, polis”. Mislio ih je, kaže, poslikati pa taj dokaz predati policiji. Potom je osjetio jak udarac granom po leđima, a kad je pao, još i po kuku.

“Onda je jedan od njih rekao: ‘No fajt, pis, pis’ pa sam i ja krenuo u priču: ‘Pis, pis’. Sve sam lipo s njima pričao i onda su me pustili. Čim sam uhvatio prvi signal, zvao sam policiju. I što se dogodilo? Mene uhitili na kraju, bio sam tri sata na ispitivanju, završio na poligrafu. Optužili me da sam dobio novac od televizije za snimku. Ispao ja kriminalac, a ne oni”, ispričao nam je u dahu Tomislav.

Prema podacima kojima raspolaže lička policija, do sada su evidentirali 228 ilegalnih migratana te uhitili tridesetak krijumčara. Nema povećanja kaznenih djela krađa i teških krađa, štoviše u ovoj godini ih je počinjeno samo 333, što je 146 takvih kaznenih djela manje nego u istom razdoblju lani. S migrantima povezuju tek jednog Alžirca, koji je u Korenici ukrao bicikl. Povećan je broj kaznenih djela koja imaju veze s narušavanjem nepovredivosti doma s tri na 20, od čega ih se šest u Korenici i pet u Otočcu može povezati s migrantima."

🤣🤣🤣

• Like 1

Sve više migranata u sjeverozapadnim opštinama Srpske

https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=315887

Ovo je odlična vijest. Naši susjedi iz manjeg bh entiteta umjesto da vraćaju nazad, mjesecima su slali migrante nama u USK i sad se "bumerang" počinje vraćati nazad. Migranti polako kuže da je vrijeme da se promjeni ruta jer je preko Bihaća sve teže ulaziti u Hrvatsku pa sami kreću prema gradovima u enitetu rs. Policija treba sve vraćati prema Novom,a ovima ovdje treba podjeliti letke gdje tačno imaju granične prelaze.

Clipboard01.jpg

• Like 4

50.000 ilegalnih migranata ima na raspolaganju 650 miliona EUR-a koje su zemlje članice EU prisiljene uplacivati UNHCR-u. Tu vam lezi odgovor na ono pitanje o UNHCR karticama:

https://www.wochenblick.at/650-mio-euro-budget-eu-lockt-migranten-mit-pre-paid-karten/?fbclid=IwAR2gTLAnE-80cQD_CP56qqdCEZ8B0xNpm7MvIAO0r90mrXG1CJr_EDG3N1s

Edited by Grunf
  • Confused 1
48 minutes ago, sk64 said:

Pitanje svima : JEL ČUVATE ULICE 

U Austriji se najavalia neka vrsta civilne zastite koja planira patrolirati gradom. Proslu subotu su prvi put vidjeni. Odmah je izjavljeno da su neki nacisti, desnicari..

Ne znam da li je ovakvo nesto za podrzati. Kod ovakvih patrola policija gubi smisao. Sa druge strane policija ocito malo radi i gradjani se sve manje osjecaju sigurni

• Dislike 1
  • Sad 1
1 hour ago, Biscanin1977 said:

Unsko-Pakistanski kanton

🤣🤣🤣

Svaka čast!

1 hour ago, dobri duh said:

ovo je vrhunac histerije ;)  JADNI DEČEC  HA HA HA

Ovo je lov na vještice. Ali najsmješnije mi je to da novine stave takav lud naslov o "pijanom šumaru" i iznad toga još doda "vrhunac histerije".

Znam da vam nije lako, al´ bar da se malo nasmijemo...

1 hour ago, Grunf said:

50.000 ilegalnih migranata ima na raspolaganju 650 miliona EUR-a koje su zemlje članice EU prisiljene uplacivati UNHCR-u. Tu vam lezi odgovor na ono pitanje o UNHCR karticama:

O, majke ti mile, ovo još nisam čula.... Pa tim članarinama kojima reketare članice, potpiruju migracije.

Ovaj svijet je potpuno poludio. Nego, Grunfe, a da se mi s foruma nekako infiltriramo među njih? Malo se provaljamo u blatu, razdrljimo, pusti bradu tko može, i stanemo u kolonu...

• Like 1
20 minutes ago, eva said:

🤣🤣🤣

Svaka čast!

Ovo je lov na vještice. Ali najsmješnije mi je to da novine stave takav lud naslov o "pijanom šumaru" i iznad toga još doda "vrhunac histerije".

Znam da vam nije lako, al´ bar da se malo nasmijemo...

O, majke ti mile, ovo još nisam čula.... Pa tim članarinama kojima reketare članice, potpiruju migracije.

Ovaj svijet je potpuno poludio. Nego, Grunfe, a da se mi s foruma nekako infiltriramo među njih? Malo se provaljamo u blatu, razdrljimo, pusti bradu tko može, i stanemo u kolonu...

Ja sam malo tamnije puti.U noci kad su bili protesti vracao sam se sa istih pjesice i jos malo zabradatio bio pa sam dozivio povike od mladje raje iz automobila GO HOME ! Dakle mogao bih proci...😂

• Haha 1
7 minutes ago, Grunf said:

Ja sam malo tamnije puti.U noci kad su bili protesti vracao sam se sa istih pjesice i jos malo zabradatio bio pa sam dozivio povike od mladje raje iz automobila GO HOME ! Dakle mogao bih proci...😂

🤣🤣🤣I ja sam tamna (dalmatinsko- talijanski geni), samo mi nešto brada ne raste, al uzet ću neke hormone u apoteci da to sredim, j*be mi se, UNHCR će mi pokriti troškove!

Edited by eva
  • Dislike 1
  • saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...