Jump to content
FORUM

Recommended Posts

25 minutes ago, eva said:

Zato šta smo budale, a i ta velika politika koju spominješ nam je zakuhala rat. I još koji će.

Ma svuda je isti sr*nje, jedino smo mi po Hrvatskoj "uspješno" rastjerali manjine 😑, pa nam sad nema tko bit kriv nego mi sami. To je to što kažeš- samo međustranački sukobi i mazanje očiju ovcama/ narodu.

Do proljeća će u Bihaću biti najmanje 30000 migranata ja u to vjerujem ako nebude i više jer usprkos zabranama oni dolaze na razne načine !

• Like 1

Do proljeća smo i vi i mi hot- spot. Zato i treba rezati ovakve stvari u korijenu, jer oni tu testiraju zakon zemlje u koju su banuli, kao i toleranciju domaćeg stanovništva.

Policija će sad malo stisnut, vidim, netko je tu spomenuo da hapse taksista- to je zato. Oni će pokušat naći tog Pakistanca ili šta već je, ali neće uspjeti, a trebalo bi ga odrapiti za pokušaj silovanja djeteta mlađeg od 15 godina na jedno 10 godina robije, pa nek svira, drugima za primjer.

Tako Orban radi, zato i nema problema s njima.

• Like 2

28 minutes ago, eva said:

Do proljeća smo i vi i mi hot- spot. Zato i treba rezati ovakve stvari u korijenu, jer oni tu testiraju zakon zemlje u koju su banuli, kao i toleranciju domaćeg stanovništva.

Policija će sad malo stisnut, vidim, netko je tu spomenuo da hapse taksista- to je zato. Oni će pokušat naći tog Pakistanca ili šta već je, ali neće uspjeti, a trebalo bi ga odrapiti za pokušaj silovanja djeteta mlađeg od 15 godina na jedno 10 godina robije, pa nek svira, drugima za primjer.

Jedino je riješenje sto cijelo vrijeme pričam blokiranje mostova u Bihaću  te blokiranje Jablanske ulice ta što treba najmanje 300 ljudi i svaki dan tako .

Tu si u pravu. Treba se pokrenuti.

Nego, ja prevodim pismo van der Qurcu, šta ćemo s tim? Nitko ništa ne govori.

7 minutes ago, eva said:

Tu si u pravu. Treba se pokrenuti.

Nego, ja prevodim pismo van der Qurcu, šta ćemo s tim? Nitko ništa ne govori.

Možemo mi napisati milion pisama ali to je sve uzalud vam trud svirači 😭

2 hours ago, Venom said:

Na Dnevniku RTV USK je bio prilog i prema izjavama curica je Bišćanka kojoj se treba pomoći jer je doživjela tešku traumu. 

Ja sam pogledao prilog dvaput i ovo nije tacno. U prilogu se ni u jednom trenutku ne spominje ko je cura niti se na osnovu bilo cega u navedenom prilogu nesto takvo moze ustanoviti. Ne letimo pred rudu. 

Ovdje treba podcrtati sljedece: naravno, nevino dijete je nevino dijete i zlocine ne treba razdvajati zbog nacionalnosti. Ali @eva je to jako fino rekla - kad stavimo sve ovo u kontekst migrantske krize i svih problema koji prate istu, onda je zbog definisanja njihovog odnosa prema domacem stanovnistvu bitno izaci u javnost sa informacijom odakle je cura. 

Opet ponavljam, dijete je dijete ali zbog svih okolnosti, muke i gnjeva kojih je Krajina puna, pojedini ili slobodno mogu reci grupe ljudi ce imati jednu reakciju kad neko dirne Biscana i Biscanku a potpuno drugu kad je zlocin izmedju samih migranata. Upravo zbog potencijalne reakcije takvih ne treba davati nepotpune informacije i samim tim dopustati medijima da igraju svoju igru i manipulisu time. 

Mozda nekom zvuci grubo ali we are talking about facts. 

• Like 2

6 minutes ago, JohnQ said:

Ja sam pogledao prilog dvaput i ovo nije tacno. U prilogu se ni u jednom trenutku ne spominje ko je cura niti se na osnovu bilo cega u navedenom prilogu nesto takvo moze ustanoviti. Ne letimo pred rudu. 

Ovdje treba podcrtati sljedece: naravno, nevino dijete je nevino dijete i zlocine ne treba razdvajati zbog nacionalnosti. Ali @eva je to jako fino rekla - kad stavimo sve ovo u kontekst migrantske krize i svih problema koji prate istu, onda je zbog definisanja njihovog odnosa prema domacem stanovnistvu bitno izaci u javnost sa informacijom odakle je cura. 

Opet ponavljam, dijete je dijete ali zbog svih okolnosti, muke i gnjeva kojih je Krajina puna, pojedini ili slobodno mogu reci grupe ljudi ce imati jednu reakciju kad neko dirne Biscana i Biscanku a potpuno drugu kad je zlocin izmedju samih migranata. Upravo zbog potencijalne reakcije takvih ne treba davati nepotpune informacije i samim tim dopustati medijima da igraju svoju igru i manipulisu time. 

Apsolutno se slažem sa svime što si rekao. Nisam znala da to nije utvrđeno još.

Može li netko nekako saznati odakle je ta jadna djevojčica? Dok se ne sazna, ništa ne poduzimati, ali pismo imamo u pripremi. Ja sam ga već prevela na engleski. Ako zatreba, idemo van s tim.

7 minutes ago, Barba said:

Možemo mi napisati milion pisama ali to je sve uzalud vam trud svirači 😭

Zbog male. I zbog toga što će ga policija htjeti naći, ali to neće moći jer je ilegalac. I nitko neće odgovarati. Ovako, ako se napumpa u medije, zbog njih će Peter nešto morati napraviti.

To je jedini put.

5 minutes ago, Fap mašina said:

Da pošalji mu pismo samo što će on biti na skijanju pa ne stigne pročitati.

A i ti zaj*bavaš. Nije to pismo po golubu, nego otvoreno pismo koje ide i UNICEF- u i medijima. Je*o te, ako si na forumu, onda čitaj što piše.

I, plus, nema ti još snijega 😜

• Like 2

53 minutes ago, eva said:

Da bi se ova navala migranta zaustavila sad dok je recimo fol manji val potrebna je Hrvatska da se "trgne" kao članica EU. I zatraži pritisak preko Brisela na Grčku i Tursku. Ali problem sad stvara vidim i premijer Plenković,gledam njegove izjave na dnevniku Nove TV i vidim da i on glumi sad nekog humanistu,pa traži da se migrantima pomogne,pa je za onu Marakešku deklaraciju ... a takav stav nije dobar ni za nas a ni za HR.

• Like 2

19 minutes ago, JohnQ said:

Ja ipak smatram da je rijec o našem djetetu jer da nije izislo bi odmah u javnost kao i u onom slucaju silovanja u Kladusi izmedju njih.Ovako se pokusava zastiti to dijete od javnosti

Edited by Grunf
  • Like 2

2 minutes ago, Venom said:

Da bi se ova navala migranta zaustavila sad dok je recimo fol manji val potrebna je Hrvatska da se "trgne" kao članica EU. I zatraži pritisak preko Brisela na Grčku i Tursku. Ali problem sad stvara vidim i premijer Plenković,gledam njegove izjave na dnevniku Nove TV i vidim da i on glumi sad nekog humanistu,pa traži da se migrantima pomogne,pa je za onu Marakešku deklaraciju ... a takav stav nije dobar ni za nas a ni za HR.

Ma sad bih ti rekla čime Hrvatska može trgnuti...

Mi smo zadnja rupa na svirali u EU, a Plenković im viri iz d*peta svima, prodat će nas sve u tom Marakešu.

3 minutes ago, Grunf said:

Ja ipak smatram da je rijec o našem djetetu.Jer da nije izislo bi odmah u javnost.Ovako se pokusava zastiti to djete od javnosti

Ajd saznajte, pa da odrapimo van den Q- u otvoreno pismo.

41 minutes ago, JohnQ said:

Ne vidim bit suštinu u tvom kontriranju danas za mene je pedofil pedofil , nije bitno o kome se radi možda je danas žrtva dijete iz kapa sutra će biti naše dijete , shvatite to su bolesni ljudi koji znaju priznaju jedino zakone kad su gladni kad su žedni i kad moraju nuždit i kad im se q digne onda bi je*ali sve živo  nije bitno jel to dijete ili bilo što drugo !

A kad ih bude 20000 ili 30000 onda će biti svega vjeruj mi mi nemamo dovoljno policije  ni vojske za te divljake !

• Like 2

19 minutes ago, JohnQ said:

Stari ja stvarno ne znam koji je tvoj problem. Čitav dan pokušavaš dokazati da je migrant pokušao silovati migrantsko dijete. Da se radi o djevojčici koja je migrant Centar za socijalni rad nebi ni reagovo jer to nije u njihovoj nadležnosti,a druga stvar imaš na dnu teksta navodi se iz MUP-a USK  što je službena izjava i nigdje nema da piše da se radi o djevojčici da je migrant.

Migrant iz Pakistana počinio je sinoć bludnje radnje nad trinaestogodišnjom djevojčicom u Bihaću i tom prilikom pokušao da joj, nasilu, skine odjeću.

Pored rijeke Une, u večernjim satima, službenici Policijske stanice Bihać sinoć su zatekli šestero migranata koji su im pokazali mjesto na kojem se nalazi nepoznata ženska osoba. Pregledom terena u žbunju je pronađena trinaestogodišnjakinja.

Nakon obavljenog razgovora, u prisustvu majke kao i službenice Centra za socijalni rad, trinaestogodišnjakinja je izjavila da joj je nepoznati migrant iz Pakistana pokušao nasilno skinuti odjeću te da su zatečeni migranti otjerali Pakistanca.  

O događaju je obaviješten tužilac Kantonalnog tužilaštva, koji se očitovao o događaju i istakao obilježja krivičnog djela bludne radnje te naložio daljnje provođenje istrage.

Istražitelji Sektora kriminalističke policije nastavljaju daljnji rad na dokumentiranju krivičnog djela bludne radnje te identifikaciji migranta koji je počinio navedeno krivično djelo, navodi se iz MUP-a USK.

4 minutes ago, Venom said:

Da se radi o djevojčici koja je migrant Centar za socijalni rad nebi ni reagovo jer to nije u njihovoj nadležnosti

To sam i ja pomislila kad sam čitala članak.

20 minutes ago, Venom said:

Stari ja stvarno ne znam koji je tvoj problem. Čitav dan pokušavaš dokazati da je migrant pokušao silovati migrantsko dijete. Da se radi o djevojčici koja je migrant Centar za socijalni rad nebi ni reagovo jer to nije u njihovoj nadležnosti,a druga stvar imaš na dnu teksta navodi se iz MUP-a USK  što je službena izjava i nigdje nema da piše da se radi o djevojčici da je migrant.

Migrant iz Pakistana počinio je sinoć bludnje radnje nad trinaestogodišnjom djevojčicom u Bihaću i tom prilikom pokušao da joj, nasilu, skine odjeću.

Pored rijeke Une, u večernjim satima, službenici Policijske stanice Bihać sinoć su zatekli šestero migranata koji su im pokazali mjesto na kojem se nalazi nepoznata ženska osoba. Pregledom terena u žbunju je pronađena trinaestogodišnjakinja.

Nakon obavljenog razgovora, u prisustvu majke kao i službenice Centra za socijalni rad, trinaestogodišnjakinja je izjavila da joj je nepoznati migrant iz Pakistana pokušao nasilno skinuti odjeću te da su zatečeni migranti otjerali Pakistanca.  

O događaju je obaviješten tužilac Kantonalnog tužilaštva, koji se očitovao o događaju i istakao obilježja krivičnog djela bludne radnje te naložio daljnje provođenje istrage.

Istražitelji Sektora kriminalističke policije nastavljaju daljnji rad na dokumentiranju krivičnog djela bludne radnje te identifikaciji migranta koji je počinio navedeno krivično djelo, navodi se iz MUP-a USK.

Ma lik  pokušava opravdat pedofila može ga biti sramota  !

@ Barba, @ Venom

Nemojte čovjeka napadati, ima pravo- dok nismo sigurni, ne treba trčati pred rudo.

• Like 1

10 minutes ago, eva said:

Ma sad bih ti rekla čime Hrvatska može trgnuti...

Mi smo zadnja rupa na svirali u EU, a Plenković im viri iz d*peta svima, prodat će nas sve u tom Marakešu.

Ajd saznajte, pa da odrapimo van den Q- u otvoreno pismo.

Lako je Plenkoviću sad glumiti humanistu kad je turistička sezona gotova,ali ako se ovo naviranje nastavi on mora biti svjestan da će oni krenuti i preko Hercegovine u Dalmaciju. Pa kad počnu pljačati i napadati turiste onda će tek otvoriti oči.

3 minutes ago, eva said:

To sam i ja pomislila kad sam čitala članak.

Pa zna se nadležnost

Lako je Plenkoviću sad glumiti humanistu kad je turistička sezona gotova,ali ako se ovo naviranje nastavi on mora biti svjestan da će oni krenuti i preko Hercegovine u Dalmaciju. Pa kad počnu pljačati i napadati turiste onda će tek otvoriti oči.

E, to, to! Da znaš da jedva čekam da mu se krenu raznosit usred sezone koliko sam na njega već nadr*ana!

Gori je od svih do sada, za njega je Tuđman mala beba.

6 minutes ago, Venom said:

Pa zna se nadležnost

Da, to je i meni upalo u oko.

13 minutes ago, Barba said:

Ma inače izbjegavam odgovarati na njegove provokacije,ali vidim da čitav dan pokušava opravdati migrante. Prva stvar je da Centar za socijalni rad nije nadležan za ovo,druga stvar a fino piše Nakon obavljenog razgovora, u prisustvu majke kao i službenice Centra za socijalni rad, trinaestogodišnjakinja je izjavila da joj je nepoznati migrant  ... svako normalan bi skužio da Centar nema prevodioca koji tečno priča pakistanski jezik sa majkom i djetetom ... tako da je sve rečeno

8 hours ago, Venom said:

Ja se stvarno trudim ali dzaba.  Pozdrav za @evu koja je jedina  zapravo shvatila sustinu. 

8 hours ago, Barba said:

Ok stari, ako ti tako kazes. 😂

• Thanks 1

4 minutes ago, eva said:

E, to, to! Da znaš da jedva čekam da mu se krenu raznosit usred sezone koliko sam na njega već nadr*ana!

Gori je od svih do sada, za njega je Tuđman mala beba.

Da, to je i meni upalo u oko.

Vidim da je tamo kod vas rat na relaciji Plenković-Kolinda zbog migranta i deklaracije. Nažalost takva situacija je slična i kod nas gdje entitet rs migrante iz Srbije šalje nama ili u Sarajevo,a onda Sarajevo glumi humaniste i šalje ih nama u Bihać,a po priči svi su da im se pomogne ali da budu u nekom drugom gradu.

17 minutes ago, Venom said:

Ma inače izbjegavam odgovarati na njegove provokacije,ali vidim da čitav dan pokušava opravdati migrante. Prva stvar je da Centar za socijalni rad nije nadležan za ovo,druga stvar a fino piše Nakon obavljenog razgovora, u prisustvu majke kao i službenice Centra za socijalni rad, trinaestogodišnjakinja je izjavila da joj je nepoznati migrant  ... svako normalan bi skužio da Centar nema prevodioca koji tečno priča pakistanski jezik sa majkom i djetetom ... tako da je sve rečeno

Pa nekim treba milion godina da svate !

Ista stvar je bila početkom rata kad  je Gorilo u Bosanskoj krupi , Bojnoj , Ljutočkoj dolini ,pojedini Bišćani su to sve negirali i išli u Pritoku u poznatu kafanu piti izigravali face usprkos upozorenjima to su bili tatini sinovi tad ,i na kraju ih četnici zarobili njih grupicu oa je na kraju Senad Omanović samo zbog njih dao zarobljene četnike iz JNA a u ljutočkoj dolini je bilo skoro hiljadu ljudi u logoru !

baš zbog ovih kao jonhQ

pet ljudi je bilo Vrednije nego hiljadu 

sad on priča priče 

Edited by Barba
  • Like 2

Opet pojedinci zaboravljaju da neće moći vrijeđati druge diskutante i pisati neprimjereno.

Nekoliko puta sam upozoravao,  uređivao tj brisao uvrede i neprimjeren govor e pa od sad idete na hlađenje po desetak dana najmanje za  lične uvrede ili nešto neprimjereno.

LP

• Like 2
  • Dislike 1

3 minutes ago, Venom said:
3 minutes ago, Venom said:

Vidim da je tamo kod vas rat na relaciji Plenković-Kolinda zbog migranta i deklaracije. Nažalost takva situacija je slična i kod nas gdje entitet rs migrante iz Srbije šalje nama ili u Sarajevo,a onda Sarajevo glumi humaniste i šalje ih nama u Bihać,a po priči svi su da im se pomogne ali da budu u nekom drugom gradu.

Kolinda sluša Ameriku, a Plenković Bruxelles. Svaki od njih će nastaviti karijere u zemlji za koju navija, a mi nek se je*emo s ovima. Zapamti da će tako biti. Sad krajem mjeseca stiže Frontex na granicu s vama, pa će dići logore/ kampove/ naselja i u USK i u Lici, a mi ćemo onda s njima ratovati kad shvate da su osuđeni ostati tu, onda će kriminal procvjetati uslijed frustracija.

Daj zamisli, ideš pješke iz Afganistana do Hrvatske da bi shvatio da si, gledajući po ekonomiji i prosperitetu, komotno mogao ostati u špilji u Islamabadu i natezati se s talibanima...

+ Kažeš da si gledao Dnevnik Nove TV- pogledaj HRT- ov koji put, to ti je tek prava stvar! Droga čista. Zadnji put kad je bila ona frka na Maljevcu, imali su prilog- glasnogovornica MUP- a USK govori, a idioti titluju...🤣🤣🤣

• Aferim! 1

17 minutes ago, eva said:

To su i po Njemackoj cinili sve dok narodu nije dozlogrdilo i tek kad su gradjani, javno poceli sa pricom - bukvalno "da bi zastitio moje djete i domovinu, ako treba,bit cu i radikalac".Politicari s punim ustima o humanosti, ljudskim pravima, nisu htjeli cuti nit vidjeti, muke i probleme naroda koji im je povjerenje na izborima dao,naroda koji je svojim radom i trudom zemlju izgradio i do civiliziranog nivoa doveo.To im se i osvetilo.Pravi radikalci iskoristili su priliku i javno se na velikoj bini pojavili. Poceli si napadi raznih vrsta na migrante i njihove centre - a gradjani (sto se na izborima pokazalo) svoj glas AFD dao.Moj kucni doktor, kod kojeg sam godinama, kaze, izbjeglicama sve placaju a pacijenti koji su sistem izgradili i redovno u njega uplacuju, njima (cak i tezim bolesnicima) ne placaju ustvari odredjene stvari uskracuju.Politika sparanja u zdravstvu, u skolstvu, ... dovela je mnoge pa i mene do toga da glas ADF-u dam. Ne sto ih volim,rekao je, nego da vladajuce kaznim.Sad u vladi svi gledaju kako da se iskoprcaju i vrate povjerenje gradjana ali mnogo zapostavljenih socijalnih problema u zemlji jos vise napredak otezava.                                                                                                                                                                    U svakom slucaju nas ne testiraju samo migranti vec i zemlje koje  ih se hoce rijesiti a naracno i taj hebeni Peter. Zato nasi gradjani sto strpljiviji i humaniji budu, vise ce sebi belaja natovariti. Zato dok je jos vrijeme treba redovno masovne proteste organizovati.

• Like 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...