Jump to content
FORUM

Recommended Posts

36 minutes ago, 1260 said:

Vidim koloni migranata ide od Pokoja prema gradu. Od kud izviru... 

Preko 60 000 migranata iz Grcke ide prema BiH... eto otkud izviru. A racunaj da ce svi u western union na OZ 2

2 minutes ago, Perovich said:

Preko 60 000 migranata iz Grcke ide prema BiH... eto otkud izviru. A racunaj da ce svi u western union na OZ 2

Treba vladu natjerati da im tu postu ili gdje vec pare dizu zatvori.🤔:S

12 hours ago, Fugaziii said:

Jel to zvanican info?

Pa kako sam dobila info u pitanju je napad na dva migranta i navodno im je otet novac, sad ko je to se jos ne zna. A ako je mnogo policije pa to je zato sto je u njih neko dirao, da je neko nas napadnut ne bi se digla tolika ‘halabuka’. 🧐

Zna li se  zvanično šta je bilo sinoć u Pokoju iza škole ?  Policije je bilo jako puno .

Znaci, kad nas migranti opljackaju policija kaze da tu ne mogu nista uraditi.Kad neko opljacka migrante cijelu noc traje potjera?!

• Sad 1

tako ispada da u stvari oni imaju veća prava nego domaće stanovništvo. I za subotu se trebamo dobro organiziriati u svakom pogledu 

ne vidim razlikuizmeđu ovih što dođu talgom i ovih što dolaze pješice.Policija kako vraća ove iz talga tako bi trebala pokupiti u buseve i ove što idu pješke jer 3 puta ih više dolazi pješke i taksijima nego talgom. Treba pitati komesara zašto to ne rade koji je sada razlog

• Like 1

Pa zahvaljujući ovakvom katastrofalnom ponašanju naše policije migranti postaju sve bahatiji,a građani sve ugroženiji. Zakon treba da je isti za sve,bez obzira je li kriminalac domaći ili migrant. Definitivno sam uvjeren da policija prvo skriva informacije o krivičnim djelima i o tome šta sve migranti rade,a danas sam i sam vidio prvo privodjenje migranta sa lisicama u prostorije tuzilastva,a onda i njegovo odvodjenje opet u lisicama sa zatvorskom policijom. O kome se radi i šta je uradio apsolutno nema nikakvih informacija. 

• Like 2

10 minutes ago, nick said:

Grupice migranata prema pljesvavici danas. Ne znam ima li gdje gore prolaz, ali izgleda da prelaze granicu nekud tuda. Cak i familije s djecom idu, naisla je i policija zaustavila par njih. 

Pa oduvijek idu tu da. Naveče možeš vidjeti kolone od Žegara prema Zavolju. 

8 minutes ago, sk64 said:

dok god budu lako ulazili u HR dolaziće još i više

Dok god mi ne zatvorimo granicu, bit će tsko

• Like 1

18 minutes ago, 1260 said:

Dok god mi ne zatvorimo granicu, bit će tsko

to je najveći problem, loš ili nikakav rad granične policije a policija KS bi trebala kao i naša policija sa USK da pokupi migrante i vraća ih na granične prelaze sa Srbijom i Crnom Gorom

• Like 2

22 hours ago, Fugaziii said:

ajmo sad zaozbiljno, nisam valjda ja sama poslala ovo? Na slanje maila jos cekam, posto hocu u paketu svima da posaljem, ove bitnije mailove sam stavila, a cc-ovala portale... hoce se slati i na ovaj mail od ureda gradonacelnika?

Poslao sam i ja. 

Samo da dodam da je silovatelj iz Pakistana uhapsen jucer i nalazi se u pritvoru. 

28 minutes ago, dobri duh said:

to je najveći problem, loš ili nikakav rad granične policije a policija KS bi trebala kao i naša policija sa USK da pokupi migrante i vraća ih na granične prelaze sa Srbijom i Crnom Gorom

Granicna policija nema kapacitete. Mi imamo 3 puta manje granicnih policajaca od Hrvatske kojoj takodjer prolaze migranti. Ima tu i do loseg rada ali njima bas fali ljudi prije svega. Granicni policajci sa jednog kraja drzave idu na drugi kraj tj istocnu granicu i opet je to prosjecna brojka. Zato tu kao ispomoc trebaju iskociti druge policijske agencije i to sa jacom brojkom od simbolicnih stotinjak policajaca koliko je ukupno angazovano. 

U Pokoju su neki nasi navodno pretukli i opljackali migrante. 

Edited by JohnQ

1 hour ago, sk64 said:

dok god budu lako ulazili u HR dolaziće još i više

U pravu si,ja to cijelo vrijeme govorim.Nasi nikad nece zatvoriti granicu sa Srbijom jer im nije u interesu.Lokalno gledajuci,dok gid je na ovom dijelu granica sa Hrvatskom propusna,oni ce dolaziti u Bihac

• Like 1

1 hour ago, JohnQ said:

I ja sam cuo mada nema nigdje nikakve vijesti ali sudeci po onom sto sam cuo to su neki "pocetnici"

1 hour ago, JohnQ said:

Nisu ih pretukli, samo malo izlupali, uopce nisu imali ozb povrede, pokoja modrica ogrebotina. 

Ako ih nadju neka se i oni predstave kao Muhamed Ali i nek kazu da nemaju dokumente, pa ce ih pustiti sutradan. Phhh

• Like 2
  • Aferim! 1

50000 ilegalnih migranata ima na raspolaganju 650 milijuna eura na mastercard karticama sa oznakom UNHCR-a i to je novac koji su drzave clanice EU prisilno uplatile u fond za izbjeglice UNHCR-a, drugim rijecima iz nasih poreza se ovo placa, od tih 50 tisuca je 7000 registriranih, to znaci da su ostalo nn osobe koje su financirane s nasim novcima da ilegalno ulaze u zemlje po odabiru? to je prilog sa njemacke drzavne televizije, zasto o tome nema priloga na hrt, rtl, nova, index, 24sata, n1..?

650 Mio. Euro Budget: EU  lockt Migranten mit Pre-Paid-Karten

https://www.wochenblick.at/650-mio-euro-budget-eu-lockt-migranten-mit-pre-paid-karten/?fbclid=IwAR0ZSSi-34NNrIFYxfuunu-ntjckJaj69O_7sn2saIBujNL0S4mQDBe7TDs

• Like 3

Kao Bišćanin, kao neko ko prosto ne može da vjeruje kako mediji u BiH i Hrvatskoj predstavljaju ovu situaciju kao nešto sasvim bezopasno, od ljudi koji su tu, tek tako, bez dokumenata, i u prolazu, pitam se da li sam ja to stvaran, da li je moj glas stvaran, da li uopšte postojim, jer vlastitim očima, sa prozora, u gradu, od prijatelja i komšija, vidim i doživljavam stvari kakve sam dosad samo na filmu gledao?! Vi zatucana, liberalna, sarajevsko-zagrebačka novinarsko-intelektualna elito! Dođite, svratite u naš grad, na granici. Provedite ovdje 10, 15 dana, sa nama, građanima, i iskusite kako je to živjeti sa našim novim stanovnicima. Lako je pisati i mudrovati iz udobnih kancelarija bezbrižne metropole. Nekada su se reporteri otimali ko će izvještavati javnost slobodnog svijeta sa terena, a danas, svaki kolumnista, pokupio svu pamet svijeta sa raznih NGO edukacija po jadranskim odmaralištima, sve zna, i ne bi takav prljao hipsterske cipele gazeći po seoskome blatu među fašistima!

- Dinko Hafizović iz Bihaća

• Like 3
  • Aferim! 2
  • Thanks 2

2 minutes ago, dobri duh said:

Kao Bišćanin, kao neko ko prosto ne može da vjeruje kako mediji u BiH i Hrvatskoj predstavljaju ovu situaciju kao nešto sasvim bezopasno, od ljudi koji su tu, tek tako, bez dokumenata, i u prolazu, pitam se da li sam ja to stvaran, da li je moj glas stvaran, da li uopšte postojim, jer vlastitim očima, sa prozora, u gradu, od prijatelja i komšija, vidim i doživljavam stvari kakve sam dosad samo na filmu gledao?! Vi zatucana, liberalna, sarajevsko-zagrebačka novinarsko-intelektualna elito! Dođite, svratite u naš grad, na granici. Provedite ovdje 10, 15 dana, sa nama, građanima, i iskusite kako je to živjeti sa našim novim stanovnicima. Lako je pisati i mudrovati iz udobnih kancelarija bezbrižne metropole. Nekada su se reporteri otimali ko će izvještavati javnost slobodnog svijeta sa terena, a danas, svaki kolumnista, pokupio svu pamet svijeta sa raznih NGO edukacija po jadranskim odmaralištima, sve zna, i ne bi takav prljao hipsterske cipele gazeći po seoskome blatu među fašistima!

Feta je kralj! 🤘

• Like 1

Mediji su izdali narod kao i politicari, u Novom listu naslov na pol stranice 'Migranti su bezopasni', pa majke ti mile dali su ti ljudi normalni, znaci novinar je svakom ilegalcu koji je usao u Hrvatsku napravio sigurnosnu provjeru, ustanovio tko je, odakle je, da li ima dosje?  Koliko zlonamjeran moras biti da tako obmanjujes vlastiti narod ?, pratim situaciju kod Vas, prepusteni ste sami sebi i nitko Vas ne sljivi za suhu sljivu a nemojte misliti da ce i kod nas biti drukcije kad se sve rasplamsa, Marakeski sporazum je izdaja Europe a potpisati ce je i bahati briselski cinovnik Plenkovic. 

• Like 2

On 10. 11. 2018. at 18:28, Fugaziii said:

Je li neko vec poslao ikome ovo pismo?

Evo u pdf-u pismo, bolje da se salje tako, u wprdu mogu i prepravljati haha pa bi napisali, mi, fasisti, gradjani BIhaca apelujemo haha.... 

Otvoreno pismo građana Bihaća.pdf

Poslao sam i ja

On 10.11.2018. at 13:42, 99bby said:

Na ozimicama 2 je mogu slobodno reći novi kamp s obzirom da ih ima ko mrava. S prozora sam dvojicu vidjela koju uriniraju na sred livade između zgrada(kod konzuma) dok ljudi prolaze, 1 je pratio djecaka sve dok on nije ušao u ulaz, drugi se obraca djecaku i djevojčici koji imaju max 10 godina(SVE SE OVO DEŠAVALO U SRED DANA) . Zvala sam policiju 1,nisu došli, zvala 2. put nisu došli.Kod pošte na Oz2 je potreban bar jedan policijski službenik. 

I da ne pustajte djecu nigdje samu, NIGDJE! 

Nista novo jucer ja i supruga krenuli u setnju a Novoj Cetvrti i napominjem onaj ko dobro poznaje Novu Cetvrt znat ce o kojem mijestu pricam naime 2 velike crveno-roze kuce gdje im iznajmljuju mijesto pored tih dvije kuce nalazi se necije zemljiste na kojem nije izgraden objekat migrant izvadio onu stvar pisa i  tacno se okrenuo prema nama i vrsi nuzdu i uopste ga nije briga sto mu gledamo u oci i on nama 30-tak metara jedni od drugih , otresa ga brat i okrenu se prema ostalim migrantima koja je u grupici tu stojala od nekih njih 20-tak

11 hours ago, dobri duh said:

Dinko Hafizović  , prvo se trebaš obratiti  domaćim tzv. novinarima  koji naše gradjane  koji potpisuju peticiju i izlaze na proteste   nazivaju fašistima  i to javno   komentirajući po profilima svojih istomišljenika. Žalosno je ko se sve naziva novinarom  i šta su sve sebi umislili , veličine od režimskih  piskarala  koji se nisu  pomakli iz gliba malogradjanštine. Fuj!

• Like 3

15 minutes ago, Bihac 2000 said:

Dinko Hafizović  , prvo se trebaš obratiti  domaćim tzv. novinarima  koji naše gradjane  koji potpisuju peticiju i izlaze na proteste   nazivaju fašistima  i to javno   komentirajući po profilima svojih istomišljenika. Žalosno je ko se sve naziva novinarom  i šta su sve sebi umislili , veličine od režimskih  piskarala  koji se nisu  pomakli iz gliba malogradjanštine. Fuj!

Kod pojedinih portala i novinara, članci su naručeni od strane IOM-a...kod pojedinih na fb profilima vidim "zgražanje" za napad na migrante u Pokoju...isti ljudi se nisu niti osvrnuli na pokušaj silovanja trinaestogodišnje djevojčice (nije bitno da li je dijete naše ili nije) a neki idu do te mjere da bukvalno napadaju roditelje i tu curicu "šta će ona sama sa 13 godina u gradu" ???? I ko je tu fašist?  Ako sam ja fašist onda su ovi drugi koji ih podržavaju - teroristi ??? Sve je ovo jedno veliko nje-sra

• Like 5

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...