Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Na tzv novinare iz Sarajeva i njihovo "objektivno" pisanje o migrantskoj krizi i velikoj brigi za Bihać ne želim uopće trošiti vrijeme jer u 95% slučajeva su to obična gamad. Mislim da punu pažnju trebamo sada posvetiti animiranju ljudi za subotnji protest i da odziv bude što veći. Svako od nas bi trebao susjede rođake i kolege sa posla što više animirati da dođu na protest tako da nas bude što više. Sa tim treba početi odmah, još juče, jer u petak će biti kasno. ZATO HAJMO SVI U SUBOTU 

• Like 5

11 minutes ago, Bihac 2000 said:

Dinko Hafizović  , prvo se trebaš obratiti  domaćim tzv. novinarima  koji naše gradjane  koji potpisuju peticiju i izlaze na proteste   nazivaju fašistima  i to javno   komentirajući po profilima svojih istomišljenika. Žalosno je ko se sve naziva novinarom  i šta su sve sebi umislili , veličine od režimskih  piskarala  koji se nisu  pomakli iz gliba malogradjanštine. Fuj!

Takve treba kamenovati.Natrpati kamenica u dzep i kad se pruzi prilika ..., e sad bi pracka valjala - s njom se moze iz vece udaljenosti gadjati.😠 U Stutgardu na zeljeznickoj stanici pored pokretnih stepenica velike saksije sa drvecom (cvijecem) ukraseno - lik je prisao sa strane saksiji, skinu hlace i fino se izasra.Kad je zavrsio radnju samo se onako hladno od mjesta udaljio. Nije stim racunao da su ga nadzorne kamere snimile.Ta sracka ga je boravka u Njemackoj kostala.😌 

7 minutes ago, sk64 said:

Na tzv novinare iz Sarajeva i njihovo "objektivno" pisanje o migrantskoj krizi i velikoj brigi za Bihać ne želim uopće trošiti vrijeme jer u 95% slučajeva su to obična gamad. Mislim da punu pažnju trebamo sada posvetiti animiranju ljudi za subotnji protest i da odziv bude što veći. Svako od nas bi trebao susjede rođake i kolege sa posla što više animirati da dođu na protest tako da nas bude što više. Sa tim treba početi odmah, još juče, jer u petak će biti kasno. ZATO HAJMO SVI U SUBOTU 

Ne govorim o novinarima iz  Sarajeva , imamo mi svoju gamad  , bolje rečeno  isfrustrirane kučke koje su sebi umislile da su veličine . Nemaju pojma  jadnice  da  ono što one zovu novinarstvom  je  ravno nuli ili bolje rečeno nije ni za čitanje u žutoj štampi.  Želim im   da na svojoj koži osjete   ono što je doživjela  djevojčica od 13 godina pa da se uhvate  olovke  i napišu nam  kako je njihov posao težak i kako su ugrožene obavljajući svoj posao.  Je.bo ih režim koji ih plaća. 

• Like 2
  • Thanks 1

13 minutes ago, Grunf said:

Kod pojedinih portala i novinara, članci su naručeni od strane IOM-a...kod pojedinih na fb profilima vidim "zgražanje" za napad na migrante u Pokoju...isti ljudi se nisu niti osvrnuli na pokušaj silovanja trinaestogodišnje djevojčice (nije bitno da li je dijete naše ili nije) a neki idu do te mjere da bukvalno napadaju roditelje i tu curicu "šta će ona sama sa 13 godina u gradu" ???? I ko je tu fašist?  Ako sam ja fašist onda su ovi drugi koji ih podržavaju - teroristi ??? Sve je ovo jedno veliko nje-sra

Ružno je i jedno i drugo i ni jedno se ne može opravdati. Previše su komentari otišli daleko i izgubili smisao onog zašto smo se u početku borili i zalagali. 

• Like 2

2 minutes ago, Biscanin1977 said:

Gledam pred poštom na Ozimicama 2 ima ih milion, ima i nekih novih sa torbama znači to su očito neki novi... treba tu poštu zatvoriti i onemogućiti im da dižu pare bilo gdje. 

To sam i ja u mom postu pisala.Kad im se onemoguci dizanje novca u Bihacu onda ce dosta njih i rutu njihovog kretanja mjenjati. Treba vidjeti hoce li se kantonalana vlada sa bankama i postom htjeti u kostac uhvatiti. Dosad se nisu puno protiv privatnog iznajmljivanja trudili. Nije dovoljna kontrola i kazne oko iznajmljivanja na crno.Onaj ko legalno (bez obzira kome) stan ili smjestaj izda, obavezan je da se o kucnom redu brine, to jest da komsiluk i okolica nesmiju od njegovih podstanara biti uznemiravani.To je osnovna obaveza svih "Gazdi". Ako to ne cine a narod se policiji zali, ista ima pravo uskratiti dalje iznajmljivanje prostora.Pa bar to bi nasim nadleznicima trebalo poznato biti.    

Vidim da se spremaju protesti za iducu subotu. Dobro bi bilo da se ucesnici i organizatori pripreme za taj dogadjaj da se izbjegnu greske od proslog okupljanja. Pri tome mislim na navodne pozive na nasilje prema migrantima. Nemirenje sa ovom situacijom se ne smije pretvoriti u nasilje prema migrantima. Nezadovoljstvo se treba usmjeriti prije svega prema IOM i njihovim lokalnim pomagacima, kako onim ideoloskim tako i onim koji od migranata profitiraju. Najvaznije je izolovati IOM od lokalnih pomagaca i onda ih izloziti kritici. O sadrzaju ovih kritika sam vec pisao ranije.

Nisu biscanima problem sarajlije nego oni koji kroje kapu i jednima i drugima, tako da vracanje migranata nazad 'odakle su dosli' nema nikakvog smisla. Vi biscani morate se potruditi da pokazete, prije svega sebi samima, da vas ima vise nego migranata, i da stojite jedni uz druge i jedni za druge. Ako vas nema dovoljno, pozovite ljude iz VK, Cazina, Krupe i drugih mjesta da vam se pridruze. I oni su izlozeni istom problemu. Jos bolje bi bilo da vam se pridruze i ljudi s druge strane granice, ne samo iz pogranicnih sela, vec i iz gradova kao Karlovac, Slunj i dalje u Sloveniji i Njemackoj. Vidim da ima forumasa koji zive u Njemackoj i drugim zapadnim zemljama pa neka i oni pokusaju animirati svoje sugradjane tamo. Nece se ovo rjesiti u sobotu, proce jos mnogo subota dok se ovo ne rjesi, ne budimo naivni... 

• Like 4
  • Thanks 1

1 hour ago, Grunf said:

Kod pojedinih portala i novinara, članci su naručeni od strane IOM-a...kod pojedinih na fb profilima vidim "zgražanje" za napad na migrante u Pokoju...isti ljudi se nisu niti osvrnuli na pokušaj silovanja trinaestogodišnje djevojčice (nije bitno da li je dijete naše ili nije) a neki idu do te mjere da bukvalno napadaju roditelje i tu curicu "šta će ona sama sa 13 godina u gradu" ???? I ko je tu fašist?  Ako sam ja fašist onda su ovi drugi koji ih podržavaju - teroristi ??? Sve je ovo jedno veliko nje-sra

To je svijest pojedini tvz. Moralista koji su glupi kao qurac za njih ako žena nosi mini suknju ili dekolte odmah je treba silovati jer izaziva !

Takve ljude mrzim doslovno ali na žalost kod nas je mnogo takvih.

Posebno oni koji vide sve greške tuđe djece sve komentiraju a njihova djeca najgora !

14 minutes ago, Srbin iz Knina said:

Vidim da se spremaju protesti za iducu subotu. Dobro bi bilo da se ucesnici i organizatori pripreme za taj dogadjaj da se izbjegnu greske od proslog okupljanja. Pri tome mislim na navodne pozive na nasilje prema migrantima. Nemirenje sa ovom situacijom se ne smije pretvoriti u nasilje prema migrantima. Nezadovoljstvo se treba usmjeriti prije svega prema IOM i njihovim lokalnim pomagacima, kako onim ideoloskim tako i onim koji od migranata profitiraju. Najvaznije je izolovati IOM od lokalnih pomagaca i onda ih izloziti kritici. O sadrzaju ovih kritika sam vec pisao ranije.

Nisu biscanima problem sarajlije nego oni koji kroje kapu i jednima i drugima, tako da vracanje migranata nazad 'odakle su dosli' nema nikakvog smisla. Vi biscani morate se potruditi da pokazete, prije svega sebi samima, da vas ima vise nego migranata, i da stojite jedni uz druge i jedni za druge. Ako vas nema dovoljno, pozovite ljude iz VK, Cazina, Krupe i drugih mjesta da vam se pridruze. I oni su izlozeni istom problemu. Jos bolje bi bilo da vam se pridruze i ljudi s druge strane granice, ne samo iz pogranicnih sela, vec i iz gradova kao Karlovac, Slunj i dalje u Sloveniji i Njemackoj. Vidim da ima forumasa koji zive u Njemackoj i drugim zapadnim zemljama pa neka i oni pokusaju animirati svoje sugradjane tamo. Nece se ovo rjesiti u sobotu, proce jos mnogo subota dok se ovo ne rjesi, ne budimo naivni... 

Slazem se s tvojim postom - osim ovim boldovanim.Hocu reci da to i te kako ima smisla.Kao prvo migrantima se daje do znanja da nemogu sta hoce i kako hoce raditi a oni koji i dalje to pokusavaju, otezava im se taj nacin putovanja tako da mnogi odustaju, a kao drugo pokazuje se nacin (ne)rada nadleznih u vrhu vlade BiH.Sa ovakvim nacinom prikazuje se svim gradjanima BiH realnost koju mnogi minimizirati ili prikriti pokusavaju, sta se u zemlji dogadaja a takodjer da se krajina od raznih kalkula braniti zna.Naravno da se na svim demonstracijama i gradskim skupovima red i nivo dostojanstveno pokazati mora. Sta ce  nakon dan,dva,... pojedinci raditi to pod njihovu (a ne drustvenu) odgovornost spada. Nego, (ako sam dobro razumjela daa u Peterovovoj rodnoj grudi zivis) pa ako si drug, pokusaj naci nacin da malo publiciras njegov podli rad. :)

2 hours ago, Lunatic said:

Nista novo jucer ja i supruga krenuli u setnju a Novoj Cetvrti i napominjem onaj ko dobro poznaje Novu Cetvrt znat ce o kojem mijestu pricam naime 2 velike crveno-roze kuce gdje im iznajmljuju mijesto pored tih dvije kuce nalazi se necije zemljiste na kojem nije izgraden objekat migrant izvadio onu stvar pisa i  tacno se okrenuo prema nama i vrsi nuzdu i uopste ga nije briga sto mu gledamo u oci i on nama 30-tak metara jedni od drugih , otresa ga brat i okrenu se prema ostalim migrantima koja je u grupici tu stojala od nekih njih 20-tak

Ja svakom preporucujem da takve i slicne dogadjaje mobitelom snimaju i na portale ,feizbuk..., postaavljaju.

Ova opuštena situacija gdje migranti rade sta im volja po principu djelovanja u NO-GO zonama je samo za palijanja, druge nema. Vršenje nužde gdje god stignu, bahaćenje, upadi u privatno.... o pokušaju silovanja, kradjama, razbojnistvima, provalama i ostalom da ne govorimo, koji zakon i koji principi vaze za njih, kada ih isti ne zele prihvatiti, a nasa vlast sankcionisati. Stan pun migranata, ispekcija dosla, pokucali par puta na vrata, ljudi se ne javljaju (pa nisu budale da otvore), i inspekcija se okrene i ode, ljepota. Migranti iz Bire redovno idu maksuz na otoku i brine kod Repusina, zabiju se u grmlje, njive ( ne suncaju se i ne kupaju u Uni ), iz daljine se vidi da nešto traže, kopaju. IOM je glavni problem ovdje i majka migrantima, pošta je problem do, centri u urbanom dijelu grada, Nova cetvrt-Harmani, Centar..., Bira-Jablanska, Lug, Bakšaiš, Hatinac..., Sedra-Srbljani,Kostela...,Pošta-Oz 2, Oz1... KOME PRIPADA I ČIJI JE BIHAĆ ???!!!! Za sve one a njih je 50% u ovom gradu, a mislim na ove koridskog mentaliteta, koji se u manjku višeg intelekta okreću framama, zadrugama i talentima...., neka ne dolaze na proteste, jer su ionako digli ruke od građana, grada, sebe samih, a ustrb marke profita, i nesvjesnog sirenja paučine u svojoj glavi. Na protestima treba istaći najvažnije, ako je to država, vlast, sistem, politika....( a vidljivo je pa ne pije vode ), onda ovu drugu stranu IOM, Poštu, inspekcije, privatnike, prijevoznike, migrante koji ne postuju nista i nikog.....Poziv i Pernaru !!!

• Like 4

Ja sam pisao brojnim portalima da najave proteste ali i da pozovu svoje stanovništvo (lokalni portali) da nam se pridruže u subotu.Neki su to već i uradili:

https://www.cazin.net/vijesti/najavljeni-novi-mirni-protesti-u-bihacu?fbclid=IwAR2bHUydjHqYN0ZWTwdRFh_Mlq4xX9C_r-kT8OEkl0UtEUa50ksitSD5Whc#sthash.Ei1WjuRq.dpbs

Pored domaćih lokalnih pisao sam i portalima iz hr tj lokalnim portalima baziranima na Liku i pogranično područje da također pozovu svoje stanovništvo na proteste jer problem u Bihaću je problem i u selima sa one strane granice.Vidjet cemo odaziv

• Like 4
  • Thanks 2

I kratki osvrt na te ROZE KUCE, ILEGALNO, 100 METARA OD POLICIJSKE STANICE, sta se radi po pitanju tih kuca u privatnom vlasnistvu?, ima post na hate crew Bihac iz januara za doticnu nekretninu i muljanje oko prodaje i sl. Sve ovo što se dešava bit će samo lošije, lošije i lošije. Mirni posmatrači pokušaja silovanja i svega ostalog, takvi smo izgleda. Provale i kradje u blizini PS Bihać, haloooooo !!!! Pa koji vrag, da se još dokopa oružja i legalan i ilegalan pa da ide sve u PM.

46 minutes ago, SAMO_REALNOST said:

I kratki osvrt na te ROZE KUCE, ILEGALNO, 100 METARA OD POLICIJSKE STANICE, sta se radi po pitanju tih kuca u privatnom vlasnistvu?, ima post na hate crew Bihac iz januara za doticnu nekretninu i muljanje oko prodaje i sl. Sve ovo što se dešava bit će samo lošije, lošije i lošije. Mirni posmatrači pokušaja silovanja i svega ostalog, takvi smo izgleda. Provale i kradje u blizini PS Bihać, haloooooo !!!! Pa koji vrag, da se još dokopa oružja i legalan i ilegalan pa da ide sve u PM.

I da napomenemo par kuca nize bijela kuca sa lijeve strane kad ides uz put broj kuce 19 , iznajmljuje se i nigdje ne pise na kuci da je apartman ili nesto slicno , slatke pare a to sto ih u Novoj Cetvrti ima vise od samog domaceg stanovnistva to ih ne interesuje vec samo financijska korist , i druga cinjenica da prilikom potpisivanja na korzu ciko koji je duzio stand kroz pricu mi kaze da se dosta stanovnistva srami potpisati , jbg nije to cool znate sta ce reci ona raja sto sijedi i ispija kafe pred RB-om ili nedo Bog da te komsija vidi

55 minutes ago, SAMO_REALNOST said:

Da li ste prijavili vlasnike tih kuća kantonalnoj inspekciji?

4 minutes ago, Lunatic said:

I da napomenemo par kuca nize bijela kuca sa lijeve strane kad ides uz put broj kuce 19 , iznajmljuje se i nigdje ne pise na kuci da je apartman ili nesto slicno , slatke pare a to sto ih u Novoj Cetvrti ima vise od samog domaceg stanovnistva to ih ne interesuje vec samo financijska korist , i druga cinjenica da prilikom potpisivanja na korzu ciko koji je duzio stand kroz pricu mi kaze da se dosta stanovnistva srami potpisati , jbg nije to cool znate sta ce reci ona raja sto sijedi i ispija kafe pred RB-om ili nedo Bog da te komsija vidi

Ja sam potpisao kad je najveći broj ljudi u centru i još se zadržao kod štanda da me svi vide

• Thanks 1

2 minutes ago, Grunf said:

Da li ste prijavili vlasnike tih kuća kantonalnoj inspekciji?

Ja sam potpisao kad je najveći broj ljudi u centru i još se zadržao kod štanda da me svi vide

Svaka cast ista situacija samnom , i ako nisam Biscanin iz Kladuse sam , no stanujem i radim u Bihacu vec dugo godina i smatram Bihac mojim drugim gradom i volim ovaj grad , ali sramota ako je istina da rodjeni Biscani se srame neceg sto bi trebalo da bude sasvim normalno

• Like 4
  • Thanks 1

3 hours ago, Grunf said:

Ja sam pisao brojnim portalima da najave proteste ali i da pozovu svoje stanovništvo (lokalni portali) da nam se pridruže u subotu.Neki su to već i uradili:

https://www.cazin.net/vijesti/najavljeni-novi-mirni-protesti-u-bihacu?fbclid=IwAR2bHUydjHqYN0ZWTwdRFh_Mlq4xX9C_r-kT8OEkl0UtEUa50ksitSD5Whc#sthash.Ei1WjuRq.dpbs

Pored domaćih lokalnih pisao sam i portalima iz hr tj lokalnim portalima baziranima na Liku i pogranično područje da također pozovu svoje stanovništvo na proteste jer problem u Bihaću je problem i u selima sa one strane granice.Vidjet cemo odaziv

Dovoljno je da jedan objavi, ovi ostali će copy paste. 

Ovo je dobro da se pozovu i ostali građani kantona. 

Gdje su ovi dusebriznici da objasne sljedecu situaciju. Baksaisko turbe, sator tik uz mezarluke, covjek 50 god. marlboro u ruci, 2 momka od cca 20 god., zena u nekim 40-im, djevojka od 16-20 god., i 5 DJECE ISPOD 4 GODINE, svi iz Iraka. Kazu otisli iz Sedre ima puno nasilja medju grupama, nece u Borice, kazes im za Biru, pita jel to HOTEL, ostali bi tak u satoru ili se prebacili na drugu stranu obale ( iste obale prema Repusinama iz ranijeg posta, sto znaci da su planirali satoriti i ostali, samo nas testiraju, nas i granice normalnog i nenormalnog ), znaci ko nas faka, oni ce gdje oni hoce. Dzaba besplatan smjestaj, grijanje, struja, voda, hrana, nije to njima zadovoljavajuce !!!! Pa useli se kod nas jaro, ko nas pita, jos ce nam i to nametnuti. Sve treba rastjerati sa podrucja naseg grada ali i kantona, kad kazem sve mislim doslovno SVE I ZRAK SA NJIMA.

• Like 6

Za bilo kakav uspjeh u borbi protiv tog ludila je potrebna usklađenost u djelovanju nadležnih institucija. Ako uzmemo u obzir da institucije najblaže rečeno "prebacuju vruć krompir" jedni drugima u ruke, dođemo do zaključka da su u ovakvom načinu rada nefunkcionalni. Problem raste i tek će da naraste sa njihovim brojem i zimom koja je pred vratima. Ovi palamudani koji glume vlast očito su pritisnuti od nečega i nekoga da ih primaju, a to se i vidi i u medijima koji siluju istinu sa natpisima i tekstovima u kojima se ovaj problem krije, minimalizuje, obrće itd. Zasad, jedino što bi moglo dati rezultata , jest da građani zajedno i složno izvrše na institucije veći pritisak nego što ga imaju od strane onih koji im uvaljuju azilante.Jer ako to ne upali, još samo ostaje da ljudi uzmu stvar u svoje ruke.

• Like 3

Meni nije jasno zašto policija može biti toliko nemoćna letargična da zabrani migrantima kretanje po gradu !

Znači ako si u biri ili Sedri tu si registriran i nemaš se šta šetati kretati po gradu jer automatski kršiš zakon !Nemaš dokumente !

Treba im dati to jasno do znanja ko bude izvan kampa posebno u večernjim satima treba da bude deportiran !

Policija je dozvolila da razni teroristi silovatelji pedofili kradljivci slobodno šetaju gradom .

• Like 3

3 minutes ago, Barba said:

Meni nije jasno zašto policija može biti toliko nemoćna letargična da zabrani migrantima kretanje po gradu !

Znači ako si u biri ili Sedri tu si registriran i nemaš se šta šetati kretati po gradu jer automatski kršiš zakon !Nemaš dokumente !

Treba im dati to jasno do znanja ko bude izvan kampa posebno u večernjim satima treba da bude deportiran !

Policija je dozvolila da razni teroristi silovatelji pedofili kradljivci slobodno šetaju gradom .

Zakon o azilu BiH

Član 10.

(1) Stranci koji su iskazali namjeru podnošenja zahtjeva za azil, tražitelji azila, izbjeglice, osobe pod supsidijarnom ili privremenom zaštitom uživaju pravo na slobodu kretanja unutar BiH i slobodan izbor mjesta boravka.
(2) Prava iz stavka (1) ovoga članka mogu biti djelomično ili potpuno ograničena pod uvjetima propisanim ovim ili drugim zakonom.

2 hours ago, SAMO_REALNOST said:

Gdje su ovi dusebriznici da objasne sljedecu situaciju. Baksaisko turbe, sator tik uz mezarluke, covjek 50 god. marlboro u ruci, 2 momka od cca 20 god., zena u nekim 40-im, djevojka od 16-20 god., i 5 DJECE ISPOD 4 GODINE, svi iz Iraka. Kazu otisli iz Sedre ima puno nasilja medju grupama, nece u Borice, kazes im za Biru, pita jel to HOTEL, ostali bi tak u satoru ili se prebacili na drugu stranu obale ( iste obale prema Repusinama iz ranijeg posta, sto znaci da su planirali satoriti i ostali, samo nas testiraju, nas i granice normalnog i nenormalnog ), znaci ko nas faka, oni ce gdje oni hoce. Dzaba besplatan smjestaj, grijanje, struja, voda, hrana, nije to njima zadovoljavajuce !!!! Pa useli se kod nas jaro, ko nas pita, jos ce nam i to nametnuti. Sve treba rastjerati sa podrucja naseg grada ali i kantona, kad kazem sve mislim doslovno SVE I ZRAK SA NJIMA.

Jesi li prijavio policiji ? 

30 minutes ago, brnjo said:

Zakon o azilu BiH

Član 10.

(1) Stranci koji su iskazali namjeru podnošenja zahtjeva za azil, tražitelji azila, izbjeglice, osobe pod supsidijarnom ili privremenom zaštitom uživaju pravo na slobodu kretanja unutar BiH i slobodan izbor mjesta boravka.
(2) Prava iz stavka (1) ovoga članka mogu biti djelomično ili potpuno ograničena pod uvjetima propisanim ovim ili drugim zakonom.

Zakon o azilu član 66., stav 3. i 4.

(3) Tražiocu azila može se ograničiti kretanje zabranom kretanja izvan imigracionog centra ili određenog mjesta ako je:

a) izrečena mjera protjerivanja i nije utvrđen identitet tražitelja azila;

b) izrečena mjera protjerivanja a postoje osnovi sumnje da se radi o zahtjevu iz člana 45. (1) ovog zakona 

c) izrečena mjera protjerivanja.

(4) Tražitelju azila može se ograničiti kretanje zabranom kretanja izvan određenog mjesta ako:

a) nije utvrđen identitet tražitelja azila;

b) postoje osnovi sumnje da se radi o zahtjevu iz člana 45. (1) ovog zakona.

ili

Zakon o strancima BiH, član 118., stav 1. i  2. :

1) Nadzor nad strancem, do njegova napuštanja BiH, provodi se:

a) ograničavanjem kretanja na određeno područje ili mjesto uz obvezu javljanja organizacijskoj jedinici Službe ili policiji, odnosno blažom mjerom nadzora ili

b) smještanjem u specijaliziranu ustanovu za prihvat stranaca odnosno imigracijski centar.

2.) Strancu se može odrediti stavljanje pod nadzor ograničavanjem kretanja na određeno područje ili mjesto uz obvezu javljanja organizacijskoj jedinici Službe ili policiji

e) ako postoje osnove sumnje da bi slobodno i neograničeno kretanje stranca moglo ugroziti javni poredak, javni red i mir ili sigurnost ili međunarodne odnose BiH ili predstavljati prijetnju javnom zdravlju u BiH, odnosno ako je utvrđeno da predstavlja prijetnju za javni poredak, javni red i mir ili sigurnost BiH;

f) kad postoji sumnja u istinitost navoda stranca o njegovu identitetu ili se inače identitet stranca ne može utvrditi ni u roku od šest sati od dovođenja u službene prostorije;

Edited by JohnQ
  • Like 3

Migranti deložirani iz objekta na staroj autobusnoj stanici

Migranti deložirani iz objekta na staroj autobusnoj stanici

Po nalogu nadležne Općinske komunalne i građevinske inspekcije pripadnici Policijske stanice Velika Kladuša jučer su iz napuštenog objekta na staroj autobusnoj stanici deložirali grupu migranata koja se tu nalazila već duže vrijeme. Inspekcija je prethodno uputila zahtjev menadžmentu Agrokomerca da riješi pitanje nelegalnog ulaska i korištenja objekta od strane migranata, a kako to nije učinjeno, pripadnici PS Velika Kladuša po nalogu Inspekcije su deložirali migrante.

rvk-migranti121118-1-1024x768.jpg

Nakon što su migranti napustili objekat, on je danas očišćen od strane JKUP „Komunalije“, te je Higijensko-epidemiološka služba Doma zdravlja Velika Kladuša izvršila njegovu dezinfekciju, dezinsekciju i deratizaciju. Objekat će od sutra zvanično biti zapečaćen.

rvk-migranti121118-2-tile-1024x341.jpgrvk-migranti121118-5-tile-1024x581.jpgrvk-migranti121118-7-tile-1024x290.jpg

Posljednjih mjeseci veća grupa od 50-tak migranata boravila je u ovom  objektu koji se nalazi u centru grada. Deložaciju je Općinska inspekcija zatražila zbog bojazni od pojave bolesti, ali i zbog stalnih fizičkih sukoba među migrantima u ovom objektu i ispred njega. Troškove odvoza smeća i dezinfekcije, dezinsekcije i deratizacije (DDD) platit će Općina, ali će ispostaviti fakturu Agrokomercu.

• Confused 1

3 minutes ago, brnjo said:

Zakon o azilu BiH

Član 10.

Pa 90 % od svih migranata nije ni podnijelo zahtjev za azilom našoj zemlji tako da oni ne spadaju pod ovaj zakon .

Da bi podnio zahtjev o azilu moraš imati određeni dokument iz matične zemlji ,jedno je biti azilant a poseban je pojam apatrid . Apatrid je većina ovih migranata jer kriju dokumente i lažno se predstavljaju i za njih ne vrijedi zakon o azilantima !

Glupo mi je što naša policija barem ovi njihovi šefovi i pravne službe nisu u stanju da tumače zakone vlastite zemlje !

Pa znam ja za ovaj zakon koji je očito pogrešan u ovih pola godine se moglo donijeti milion drugi zakona uredbi koji bi ograničili kretanje migranata .

• Like 2

Evropa za koju godinu 👏👏👏

I mi i hrvati i srbi i svi... Cc.. gdje mozes ovo podrzavati, samo glupa neznalica moze smatrati svu ovu situaciju neozbiljno i bez straha...ccc

• Like 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...