Jump to content
FORUM

Recommended Posts

1 hour ago, brnjo said:

Zakon o azilu BiH

Član 10.

(1) Stranci koji su iskazali namjeru podnošenja zahtjeva za azil, tražitelji azila, izbjeglice, osobe pod supsidijarnom ili privremenom zaštitom uživaju pravo na slobodu kretanja unutar BiH i slobodan izbor mjesta boravka.
(2) Prava iz stavka (1) ovoga članka mogu biti djelomično ili potpuno ograničena pod uvjetima propisanim ovim ili drugim zakonom.

Pogledaj i clan 29 mislim koji kaze da ako si prijavljen u Hadzicima npr. ne mozes zavrsiti u Bihacu u Boricima

• Replies 19,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3597

• rucica1

1479

• Barba

1256

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

Kod nas ljudi sa fakulteta izlaze nepismeni  to je ono što uništava ovaj narod i na kraju će ga uništiti vjerovali ili ne ovoj budali Barbi , ako se nešto nepromjeni .

Pa za sve postoji protokol i metodologija pa tako i u procesu azila državljanstva i ostalog !

Policija nesmije sebi dozvoliti da pretpostavljaju da pojedini migranti imaju podnesen zahtjev za azil !

Najzad mora biti spisak podnosisca zahtjeva za azil dokumentacija mora postojati i mora se podudarati , nemože biti u Bihaću 15000 migranata a u Sarajevu zahtjev za azilom podnijelo 100 ljudi !

Ko tu koga laže onda da se ostalih 14900 migranata mogu slobodno kretati ?

Moje osobno pitanje za komesara ,premijera, gradonačelnika neću ni pitati on je budaletina koja samo zna potpisivati .

Pojedinci su ovaj zakon počeli pokazivati po internetu i opravdavati migrante oa nemože svaka budala tumačiti zakon .

A najzad u izvanrednoj situaciji kao ova uvijek se može donijeti privremena uredba ili drugi pravni koji će ograničiti kretanje tvz azilanata .

• Like 4
27 minutes ago, Barba said:

Kod nas ljudi sa fakulteta izlaze nepismeni  to je ono što uništava ovaj narod i na kraju će ga uništiti...

Nepismeni, potkupljeni, stipendirale ih interesne organizacije zvane političke stranke, zaposlile na teret budžeta, a sami sebe smatraju "uspješnim mladim ljudima", dok šutnjom odobravaju sve što se dešava njihovom gradu, podržavajući dobro nam poznate politike. Nesposobni da rade posao za koji su zaduženi, a kamoli da razmišljaju o tamo nekim odredbama zakona, kad iste te zakone krše od početka svojih "uspješnih karijera".

Edited by Dinchy
  • Like 4
  • Thanks 1
39 minutes ago, Dinchy said:

Nepismeni, potkupljeni, stipendirale ih interesne organizacije zvane političke stranke, zaposlile na teret budžeta, a sami sebe smatraju "uspješnim mladim ljudima", dok šutnjom odobravaju sve što se dešava njihovom gradu, podržavajući dobro nam poznate politike. Nesposobni da rade posao za koji su zaduženi, a kamoli da razmišljaju o tamo nekim odredbama zakona, kad iste te zakone krše od početka svojih "uspješnih karijera".

Još bi dodao da su ljudi kod nas sebični postali bitno je da je meni dobro a za drugog me nije briga . 

Jer se ljudi samo gledaju kroz materijalno  kod bas se čovjek koji ima automatski veći bolji cjenjeniji u društvu .

Jedna od stvari koje mi se najviše svidjele ovdje u Holandiji su možeš imati milione ako si seljak/glup niko te ne jebe ni dva posto , ljudi cijene samo čovjeka bez da gledaju njegovu materijalnu situaciju .

• Like 3
8 minutes ago, 1260 said:

Baš smo nepismen narod.  Konstantno se provlači teza " i mi smo bili izbjeglice, kako možemo protestovati protiv migransta" 

I tako na bilo kojem portalu u BiH. Ista priča. 

Pa to pričaju ljudi koji nikad nisu bili izbjeglice niti znaju šta znači biti izbjeglica .

U mojoj kući je 1992 godine bilo 20 i vise izbjeglica koji su molili boga da se mogu vratiti u svoje kuće njih nije zanimala ni čaršija ni grad ni Njemačka ni Austrija već tamo njihovo malo selo i ognjište koje su morali napustiti .

Poređenje njih sa našim ljudima je glupo .

• Like 1
  • Aferim! 1
  • Thanks 2
3 hours ago, Sadik said:

Jesi li prijavio policiji ? 

Mjestani cekali predsjednika Mz jer se i njega tice, u medjuvremenu se pokupili i otisli prema Biri, medjutim nisu otisli u Biru vec bili digli sator preko puta u privatnom posjedu uz onaj sto je limom ogradjen. A na istoj relaciji ovi iz Bire sto setaju bacaju i smece uz cestu, treba im nova deponija kao u Boricima, otislo sve u .....

12 hours ago, 1260 said:

Baš smo nepismen narod.  Konstantno se provlači teza " i mi smo bili izbjeglice, kako možemo protestovati protiv migransta" 

I tako na bilo kojem portalu u BiH. Ista priča. 

U pravu si...medjutim nisam skontao da li to pojednici rade namjerno ili su nepismeni

6 minutes ago, Grunf said:

U pravu si...medjutim nisam skontao da li to pojednici rade namjerno ili su nepismeni

Sta imas kontati.Kad ovakve slike vidis  a i ostala mjesta njihovog nasilnog boravka..., nema to veze sa, dali si pismen ili nepismen.Neznam samo kako se raznih zaraza ne boje. -

rvk-migranti121118-5-tile-1024x581.jpg

Nego nesto kontam gdjeli nam je Eva (da nije radi nas u kakav belaj upala). 

U subotu sam proso kroz Kladusu. Bilo je poslije 6 sati navecer I bio sam zaprepasten.

Skoro ni jedna radnja nije radila, kafici prazni - privreda svedena na nulu.

Naseg naroda nema na ulicama, samo sam njih vidio

Znaci lokalni ljudi su se povukli I zabarikadirali u svoje kuce a njima su prepustili grad.

Ne znam da li je u Bihacu tako, ali predpostavljam da je jos gore?!

Sta mislimo koliko para privreda gubi kroz ovu situaciju I kako dalje?

Ovako mislim da dalje ne moze ici ili ne dugo. Situacija bi mogla ubrzo oteti se kontroli I eskalirati!

• Like 1
  • Sad 1
32 minutes ago, rucica1 said:

Sta imas kontati.Kad ovakve slike vidis  a i ostala mjesta njihovog nasilnog boravka..., nema to veze sa, dali si pismen ili nepismen.Neznam samo kako se raznih zaraza ne boje. -

rvk-migranti121118-5-tile-1024x581.jpg

Nego nesto kontam gdjeli nam je Eva (da nije radi nas u kakav belaj upala). 

Ja ovakve slike imam iz vlastite kuce.Eva se odavno ne javlja.I pojedini lokalni portali iz HR su pozitivno odgovorili na onu moju poruku,prenijeli vijesti iz Bihaca i pozvali i svoje stanovnike Like (Gospic,Korenica,sela uz granicu itd..) na proteste u Bihac.Kakav ce odziv biti vidjet cemo

Edited by Grunf
  • Like 1
  • Thanks 2

Ja znam ljude iz Like koji su redovito dolazili u Bihać u kupovinu na klopu ili na provod i rekli su da više neće dolaziti dok je migranata . Kažu da je ovo potpuna okupaciaja da ne mogu nigdje normalno ući i sjesti . Ljudi moji Bihać silne novce gubi a ovi naši se hvale da je porastao promet u trgovinama. KOJI LUĐACI ili možda nas prave ludima!?

• Like 4
  • Aferim! 1
2 minutes ago, sk64 said:

Ja znam ljude iz Like koji su redovito dolazili u Bihać u kupovinu na klopu ili na provod i rekli su da više neće dolaziti dok je migranata . Kažu da je ovo potpuna okupaciaja da ne mogu nigdje normalno ući i sjesti . Ljudi moji Bihać silne novce gubi a ovi naši se hvale da je porastao promet u trgovinama. KOJI LUĐACI ili možda nas prave ludima!?

Procitaj moj post iznad

Bilo bi super kad bi se odazvali jer i njima je u interesu da se ovdje situacija normalizira. S druge strane razumijem te ljude što više neće da dolaze pa ni ja ne mi išao da me tamo neko maltretira i da gledam hoće li mi neko nešto ukrasti ili auto možda razbiti.

• Like 5

Slazem se da se treba fokusirati na protest u subotu i pozdravljam napore koje organizatori cine da se ljudi ohrabre i da im se vrati povjerenje u sebe i druge, kako sugradjane tako i druge ljude iz kantona i sire. Ovo samopouzdanje, vjera u moc zajednistva, je jako bitno jer samo ljudi koji vjeruju u sebe i svoje sugradjane mogu se izboriti s ovom situacijom. Pojedinacno se ova situacija ne moze rjesiti, a pojedince koji bi 'uzeli pravdu u svoje ruke' moze samo skupo kostati. 

Medjutim, treba biti svjestan da jedan protest nece rjesiti migrantsku krizu. Ljudi su atomizirani, tj. djeluju kao pojedinci, odnosno po pravilu 'cuti i gledaj svoja posla' vec duzi niz godina. Veliko je nepovjerenje prema istitucijama i kolektivnom djelovanju generalno. Iz ovih razloga, neodlucni i nepovjerljivi ljudi u Bihacu i sire ce cekati da vide kako ce protest u subotu proci, pa ako prodje dobro onda ce se neki od njih i aktivno ukljuciti. Organizatori trebaju biti strpljivi i ostati fokusirani i ne smiju dozvoliti sebi malodusje ako stvari ne krenu dobro. 

• Like 4
  • Thanks 1
7 minutes ago, Biscanin1977 said:

OTVARA SE TREĆI MIGRANTSKI CENTAR = BREKOVICA

U BREKOVICU PREBACUJU "Žene i Djecu" u ŠKOLU! 

DAKLE I POTAJNO SE RADI PROTIV NARODA

FUJ! 

...bome sve se bojim da će ih brekovčani sa merakom pobacati sa litice...

Zavladalo je opce ludilo, ilegalnim mlatimudanima od 20 godina koji okolo secu s mobitelima treba osigurati 3 obroka dnevno, toplu prostoriju i zdravstvenu njegu, pitam se da li to pravo imaju i ostali gradani  BIH, narocito starcad po selima ili su oni nevazni?. Dolazi hladnije vrijeme, strah me bit ce svega.

• Like 6
2 hours ago, sk64 said:

Bilo bi super kad bi se odazvali jer i njima je u interesu da se ovdje situacija normalizira. S druge strane razumijem te ljude što više neće da dolaze pa ni ja ne mi išao da me tamo neko maltretira i da gledam hoće li mi neko nešto ukrasti ili auto možda razbiti.

Sve to stoji ali ocekivati ljude iz Hr da dodju dok vecina Bihaca je i dalje pasivna je nesto van pameti...

• Like 1
  • Aferim! 1
  • Thanks 1

Vlasti su se potrudile pacificirati raju, uvijek sam bio protiv teorija zajvere, ali ovo sto se sada desava, to je ocito dio veceg plana, pa ja u Hrvatskoj s kim god pricam je protiv ilegalnih migracija, dok mediji s druge strane konstantno tekstovi u kojima se oni koji su protiv ovakvih migracija nazaviju ksenofobi, da ti pamet stane, netko je na netu nasao pravi opis za te lazne filantrope koj prizivaju ilegalne migrante na tuđi racun i na tuđu muku, 'dobrovoljni darivatelji tuđe krvi'.

• Like 4
2 minutes ago, Rijecanin said:

Vlasti su se potrudile pacificirati raju, uvijek sam bio protiv teorija zajvere, ali ovo sto se sada desava, to je ocito dio veceg plana, pa ja u Hrvatskoj s kim god pricam je protiv ilegalnih migracija, dok mediji s druge strane konstantno tekstovi u kojima se oni koji su protiv ovakvih migracija nazaviju ksenofobi, da ti pamet stane, netko je na netu nasao pravi opis za te lazne filantrope koj prizivaju ilegalne migrante na tuđi racun i na tuđu muku, 'dobrovoljni darivatelji tuđe krvi'.

Baš tako.Zadnjih dana čitam index.hr (ne smatram ih nekim mjerilom uglednog medija da se razumijemo),ali zadnjih 10 dana svaki put jedan članak u "dobrim" migrantima i "zlim" Hrvatima.Pogledaj pa ćeš vidjeti.Mora da je Matija primio lijepu svotu od ovog IOM-a

• Like 2
1 minute ago, Grunf said:

Baš tako.Zadnjih dana čitam index.hr (ne smatram ih nekim mjerilom uglednog medija da se razumijemo),ali zadnjih 10 dana svaki put jedan članak u "dobrim" migrantima i "zlim" Hrvatima.Pogledaj pa ćeš vidjeti.Mora da je Matija primio lijepu svotu od ovog IOM-a

Nisam htio spominjati taj portal jer tekstova koji su bili na tom portalu u zadnjih par dana u vezi migracija ne bi se postidio ni Goebels.

• saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...