Jump to content
FORUM

Recommended Posts

• Replies 19,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3597

• rucica1

1479

• Barba

1256

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

17 hours ago, 1260 said:

Baš smo nepismen narod.  Konstantno se provlači teza " i mi smo bili izbjeglice, kako možemo protestovati protiv migransta" 

I tako na bilo kojem portalu u BiH. Ista priča. 

To pišu oni koji su u ratu i poslije rata doselili u Bihać i fino dobili državni posao ili ga kupili.Inače su oni iz okolni sela i gradova krajine.tako da se oni ne smatraju bišćanima i oni nemaju problem sa migrantima.To je problem bišćana i mi ćemo pokušati to sranje riješiti nekako nadam se da neće biti ko 92.Zato ćemo izići u subotu i bilo koji drugi dan za Svoju sigurnost.

• Like 5

Danas gledam dva migranta sjede ispred zgrade kantonalnog suda/bivsi sdk.Udijelio bi im covjek komad kruha kad vidis kako izgledaju.Međutim kad sam prisao blize vidim da broje i dijele svezanj eura po 20,50,100.Jadan i napacen narod

Edited by Grunf
  • Confused 1
35 minutes ago, 1260 said:

Veći problem od ovih migracionih centara je privatno izdavanje. Kažu da ovi što izdaju, plate i kaznu inspekciji i nastave izdavati. A čini mi se da je veći broj u privatnom smještaju nego u Borićima i Biri

Jeste ti isti su i u ratu profitirali.čak im je žao što je rat stao.neće ro stati dok ih narod ne rasprša.

• Like 1

Treba im dati zatvorsku kaznu a ne novcanu. Drugacije djeluje. Pa ces onda vidjeti kako vise ne izdaje. Proteste, proteste i proteste! Sto vise i sto duze. Grad, drzava, evropa, cak i sami radimo protiv sebe. Pitam se je li moguce da smo tako plitak i zao narod. Brinu li ti ljudi uopste o svojoj djeci i unucadi, jer buducnost kakva se sprema nije ni blizu ovoj sad, mogu sa sigurnoscu reci da iako smo sad u qrcu, to je mala maca za ono sto ce se desiti. Pitam se za ove mocnike sto koordiniraju ovaj haos po evropi jesu toliki debili da misle da ce se okoristiti od ove situacije, jer kad nas afrikanci i bliskoistocnjaci nadjacaju i brojcano i po svemu ostalom, prvi ce fasovati isti ti koji su im ovo omogucili.  Njih ce orve likvidirati, samo d dokazu svoju moc. Mentalitet ljudi koji dolaze i koji su vec tu nije prilagodljiv i nikad nece biti. Oni dolaze da bez ispaljenog ijednog metka pokose Evropu i zauzmu je. Pa pobogu jeste slijepi na sve ono sto se desava u Britaniji, Francuskoj, Njemackoj, Svedskoj??? Ono ostavlja bez rijeci!!! Pa onaj glupson u Francuskoj cak razmatra da uvede dva zakona u Francusku, jedan francuski i drugi serijetski. Haha talking about madness of stupidity!!! Katastrofa. I kazem opet, nek se odvija sta hoce, al nece preko Bihaca, nece preko Krajine. Sta ce nam tamo neki Suki ili Muki ili ko vec, sami cemo sve, sami se za sebe ionako i borimo sve ove godine. Jedva cekam proteste, hocu da svi moji sugradjani izadju i da se zajedno izborimo!

• Like 4
  • Aferim! 1
  • Thanks 2
7 minutes ago, rucica1 said:

Mogao bi se neko od vas (ko ima vremena) profesoru Ramicu  za pomoc  ponuditi (ako nista preko PP). Mislim bilo bi fer covjeku pomoc ponuditi.

Haha ja sad pricam coeku kako sam danas stajala kod standa i htjela pitat prof. Seja mogu li kako pomoci, ali je pricao s nekim i zurio na nastavu, pa cu pokusat sutra. Mogu li uz neciju licnu potpisati bliznjeg svog??

• Aferim! 1
2 hours ago, Fap mašina said:

Jeste ti isti su i u ratu profitirali.čak im je žao što je rat stao.neće ro stati dok ih narod ne rasprša.

Sjećam se vrlo dobro kad je žena jednog tajkuna švercera u ratu rekla na sav glas na tržnici kod aligatora ..dao Bog da rat nikad nezavrši !

Isti su krali čitav rat vreću brašna kupe za 50 DM kod Srba a onda istu prodaju za 1000 DM znaju svi bišćani ko su Tahrići Galići i kako su oni vršili ratni Western Union novca kojeg su slali naši ljudi iz Vana porodicama u Bihać !

Isto je danas sa migrantima desetak ljudi zarađuje na njima a čitav grad pati .

• Like 2
  • Thanks 2
33 minutes ago, Barba said:

Sjećam se vrlo dobro kad je žena jednog tajkuna švercera u ratu rekla na sav glas na tržnici kod aligatora ..dao Bog da rat nikad nezavrši !

Isti su krali čitav rat vreću brašna kupe za 50 DM kod Srba a onda istu prodaju za 1000 DM znaju svi bišćani ko su Tahrići Galići i kako su oni vršili ratni Western Union novca kojeg su slali naši ljudi iz Vana porodicama u Bihać !

Isto je danas sa migrantima desetak ljudi zarađuje na njima a čitav grad pati .

A joj kad se sjetim smucimi se. 20 maraka davali smo liku koji je novac za Zagreb nosio (po osobi - i taj se love nakupio), 10% od poslate sume, predstavnistvu okruga Bihac u Zagrebu, pa telefonske razgovore preko mobilnih ( mislim da je Cavkunovic najvise po minuti uzimo) _ derali sine, kako je ko gdje stigao. Koliko su pravedni bili, toliko neka bog dragi njima i njihovom porodu podari. Odosmo u ofic - nego da se od teme ne udaljavamo .

• Like 1
  • Thanks 1
2 hours ago, Fugaziii said:

Haha ja sad pricam coeku kako sam danas stajala kod standa i htjela pitat prof. Seja mogu li kako pomoci, ali je pricao s nekim i zurio na nastavu, pa cu pokusat sutra. Mogu li uz neciju licnu potpisati bliznjeg svog??

U kojoj skoli profesor predaje?

Ovo sve što se sad pokušava peticijama i protestima je kasno. Ništa mi nećemo postići novim apelima prema Sarajevu kad je jasno kao dan da od toga nema nista. Niti ce se ukinuti voz,a niti ce busevi prestat dovozit migrante. Ništa mi nebi trebali raditi da imamo sposobne političare,ali nažalost previše je vremena izgubljeno jer smo čekali da problem migranta rijese oni koji su grad prodali. Pa nas pokušaj silovanja djeteta nije probudio iz ove noćne more da se svi udružimo i kažemo dosta je moraju van. Sve se ovo može rjesit za cas da ima volje. Tri poteza koja nas mogu rjesit migranata zatvaranje svih kampova,ukinuti ishranu,Pošti zabraniti isplatu para. Nažalost korumpirana vlast koja se nalazi na platnoj listi IOM-a neće ništa uraditi. Jedino što bi ja na ovim protestima tražio je ostavku gradonačelnika i kompletnog gradskog vijeća.

• Like 5
9 hours ago, rucica1 said:

U kojoj skoli profesor predaje?

Likovno u gimnaziji.

47 minutes ago, Grunf said:

A još sijalica znači još migića !?

Znaci migice su viralne postale 😂

9 hours ago, Venom said:

Ovo sve što se sad pokušava peticijama i protestima je kasno. Ništa mi nećemo postići novim apelima prema Sarajevu kad je jasno kao dan da od toga nema nista. Niti ce se ukinuti voz,a niti ce busevi prestat dovozit migrante. Ništa mi nebi trebali raditi da imamo sposobne političare,ali nažalost previše je vremena izgubljeno jer smo čekali da problem migranta rijese oni koji su grad prodali. Pa nas pokušaj silovanja djeteta nije probudio iz ove noćne more da se svi udružimo i kažemo dosta je moraju van. Sve se ovo može rjesit za cas da ima volje. Tri poteza koja nas mogu rjesit migranata zatvaranje svih kampova,ukinuti ishranu,Pošti zabraniti isplatu para. Nažalost korumpirana vlast koja se nalazi na platnoj listi IOM-a neće ništa uraditi. Jedino što bi ja na ovim protestima tražio je ostavku gradonačelnika i kompletnog gradskog vijeća.

kad smo kod toga onda ajmo sazvati sve gradjane citave BiH i traziti smjenu sviju i svakoga... ahaha... istina, dosta je kasno za drasticne promjene u smislu da se ponisti sad sve sto se izdesavalo.... ali moramo pokusati, i pokusavati i truditi se na sve nacine da pocne vlast raditi za narod. ako mi zelimo promjene i ako zelimo bolje mjesto za zivot ovdje gdje smo sad onda se moramo izboriti za to, i traziti traziti dok ne dobijemo, jer istini za volju sami smo i krivi sto smo dali da gubavci rade sto rade godinama na nasu stetu. Citava zemlja jos od poslije rata suti i nijemo posmatra kako nas kradu, kako nam oduzimaju, kako donose zakone da nas onesposobe u svemu i svacemu... Zasto se nije reagovalo odma? Mogli smo davno stati na kraj svemu.... Korumpiranu vlast smo sami pomogli stvoriti svojom letargicnoscu i lijenoscu, i stavom haj mozda ce neko drugi dici se protiv toga.. i eto sad imas sto imas... medjutim, neki su vladali i duze od ovih pa su pali, ko kaze da ne mozemo i mi isto.

• Like 1
  • Thanks 1
16 minutes ago, Fugaziii said:

kad smo kod toga onda ajmo sazvati sve gradjane citave BiH i traziti smjenu sviju i svakoga... ahaha... istina, dosta je kasno za drasticne promjene u smislu da se ponisti sad sve sto se izdesavalo.... ali moramo pokusati, i pokusavati i truditi se na sve nacine da pocne vlast raditi za narod. ako mi zelimo promjene i ako zelimo bolje mjesto za zivot ovdje gdje smo sad onda se moramo izboriti za to, i traziti traziti dok ne dobijemo, jer istini za volju sami smo i krivi sto smo dali da gubavci rade sto rade godinama na nasu stetu. Citava zemlja jos od poslije rata suti i nijemo posmatra kako nas kradu, kako nam oduzimaju, kako donose zakone da nas onesposobe u svemu i svacemu... Zasto se nije reagovalo odma? Mogli smo davno stati na kraj svemu.... Korumpiranu vlast smo sami pomogli stvoriti svojom letargicnoscu i lijenoscu, i stavom haj mozda ce neko drugi dici se protiv toga.. i eto sad imas sto imas... medjutim, neki su vladali i duze od ovih pa su pali, ko kaze da ne mozemo i mi isto.

Pa najsretniji bi bio da ih sve smjenimo ali mi smo proklet narod. Umjesto protesta mi idemo linijom manjeg otpora i dižemo ruke od svega. Mi moramo svatiti da je ovo biznis i da se na migrante gleda na način što ih je više to više love. Zato kazem da nista mi necemo dobiti ni ovim protestima kao sto nismo ni proslim. Kampovi nicu,migranti i dalje dolaze,rade sta hoce itd. 

• Like 2
24 minutes ago, Venom said:

Pa najsretniji bi bio da ih sve smjenimo ali mi smo proklet narod. Umjesto protesta mi idemo linijom manjeg otpora i dižemo ruke od svega. Mi moramo svatiti da je ovo biznis i da se na migrante gleda na način što ih je više to više love. Zato kazem da nista mi necemo dobiti ni ovim protestima kao sto nismo ni proslim. Kampovi nicu,migranti i dalje dolaze,rade sta hoce itd. 

Treba traziti hitno  da se zaustavi svako dalje devastiranje Borica i  izdavanje privatnog smjestaja  N.N licima .Pozvati sve inspekcije, podnijeti kolektivnu prijavu opcinskim, kantonalnim i federalnim inspekcijama, sa potpisima stotina gradjana, kao i svim drugim relevantnim institucijama. 

• Like 3
40 minutes ago, Sadik said:

Treba traziti hitno  da se zaustavi svako dalje devastiranje Borica i  izdavanje privatnog smjestaja  N.N licima .Pozvati sve inspekcije, podnijeti kolektivnu prijavu opcinskim, kantonalnim i federalnim inspekcijama, sa potpisima stotina gradjana, kao i svim drugim relevantnim institucijama. 

Sve je to stari već bezbroj puta zatraženo i ništa se nije desilo. Inspekcija dođe napiše kaznu,ovaj plati i nastavi izdavati. Ova situacija sa migrantima je samo javno pokazala koliko su svi nivoi vlasti nesposobni i korumipirani.

http://www.rtvusk.ba/vijest/bos-krupa-vijecnici-bez-saglasnosti-o-migrantima/25379

Pa pogledaj samo scene jučer u Krupi. Sazvana sjednica vijeća povodom migranta i pazi sad scene,umjesto da svi podrže zaključke SDA vijećnici nisu htjeli glasati za jer su "nezadovoljni izborom nove Vlade USK" . Znači koga briga za migrantsku krizu u Krupi,njima je veći problem nova vlada kantona. Tako bi isto bilo i u Bihaću,ovi bi ovdje vjerovatno rekli mi nećemo glasati jer su uhapšeni Jusić i Emdžo. I zato kažem da se treba tražiti kolektivna ostavka čitavog vijeća jer ništa nisu poduzeli kao i gradonačelnika koji je svojim saglasnostima napravio najveću štetu.

• Like 3

Devastacija Borića  ide dalje !  Dovlače još kontejnera  !Postavljaju se kamere  za nadzor po Borićima ,  mješalice rade , kopa se  , kanalizacija , voda , struja  , gradjevinski radovi , prosijeca put , siječe drveće - sve bez  urbanističke - gradjevinske saglasnosti koju mi obični smrtnici trebamo   i čekamo godinama  i plaćamo. Došao IOm i radi šta hoće i to sve  bespravno . I ja ću pa da vidim tu gradjevinsku inspekciju koja će doći . Podnijet ću krivičnu prijavu   protiv gradonačelnika i gradjevinske inspekcije  , IOM-a , urbanizma i svih  koji  su ovo dopustili. 

• Like 7
  • Aferim! 1

Pod hitno svemu stati u kraj, ovo je zlo zla, ovo je raspacavanje grada od strane vlasti, a i onih koji nuzno nisu u vlasti, ali od vlasti imaju koristi. Ovo nije dobro nikako, po principu sve je na prodaju ( s tim da ovdje nije vise ni prodaja, nego na ustupanje i zauzimanje tudjeg, postupanje sa istim kao da je tvoje ), sve ovo treba pod hitno rješavat. Onaj ko je i sekundu pametan i otvorenih ociju skontat ce ovu opstrukciju jucer u B. Krupi, mazanje ociju kao zbog Vlade, a u sustini kajmak od krize mazu ti koji opstruktuiraju kao i neki sto nisu htjeli u Sarajevo na vijecnicke proteste.

• Like 1
  • Aferim! 1
14 minutes ago, Bihac 2000 said:

Devastacija Borića  ide dalje !  Dovlače još kontejnera  !Postavljaju se kamere  za nadzor po Borićima ,  mješalice rade , kopa se  , kanalizacija , voda , struja  , gradjevinski radovi , prosijeca put , siječe drveće - sve bez  urbanističke - gradjevinske saglasnosti koju mi obični smrtnici trebamo   i čekamo godinama  i plaćamo. Došao IOm i radi šta hoće i to sve  bespravno . I ja ću pa da vidim tu gradjevinsku inspekciju koja će doći . Podnijet ću krivičnu prijavu   protiv gradonačelnika i gradjevinske inspekcije  , IOM-a , urbanizma i svih  koji  su ovo dopustili. 

to i treba da se uradi. Pa eee molila sam ako ima pravnika medju nama ili onih koji se dobro kuze s tim zakonima da se vidi sta je potrebno sve da se ovo sto oni rade legalno radi, koje dozvole po kojim zakonima, i da zatrazimo da javno objave sve te dozvole i saglasnosti, i ako takve postoje da se vidi ko je iste potpisao. Imamo puno pravo da to trazimo, jer to je javna povrsina, znaci nasa, znaci de da vidim ko je reko da smijes to raditi bez saglasnosti javnosti.

• Like 6
  • saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...