Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Upravo na regionalnim vijestima slusam , danas iz Baden Würtemberga 40 avganistanaca u avion ispraceno (protjerano).Ciscenje i razvrstavanje "IZBJEGLICA" radi se svakodnevno po cijeloj Njemackoj.Velika birokratija koja u Njemackoj vlada, usporava proceduru vracanja ali s obzirom na obiman i zahtjevan rad, pojacat je broj sluzbenih lica   tako da to sad dosta slozenije ide. Medju njih 40 bila su i cetvorica kriminalaca.

• Like 2

10 minutes ago, rucica1 said:

Upravo na regionalnim vijestima slusam , danas iz Baden Würtemberga 40 avganistanaca u avion ispraceno (protjerano).Ciscenje i razvrstavanje "IZBJEGLICA" radi se svakodnevno po cijeloj Njemackoj.Velika birokratija koja u Njemackoj vlada, usporava proceduru vracanja ali s obzirom na obiman i zahtjevan rad, pojacat je broj sluzbenih lica   tako da to sad dosta slozenije ide. Medju njih 40 bila su i cetvorica kriminalaca.

pa bravo.... volja naroda je ono sto je u demokratskom uredjenju odlucujuci faktor i vodilja vlada. To sto je narod na globalnom nivou zaspao i sve vrijeme spavao zimski san, ne znaci da se isti narod ne moze i na kraju krajeva nece probuditi. Nema zajebancije sine vise, traziti i zahtijevati ono sto mi zelimo..

A njemci ih sad ciste tamo i svi ce zavrsiti ovdje kod nas, da budemo pricuvne baze masa migranata odakle ce oni copkati i birkati kako im volja. e pa necete..... mrsh iz bihaca svi koji ne misle ovdje normalno zivjeti, raditi i pridonositi razvoju. Makar to znacilo i da liferujemo i nemigrante... pa je li dosta vise?

Edited by Fugaziii
  • Like 2

Ako im je vjerovati?

TRAŽE POMOĆ IOM-A

Vlada USK zabranila otvaranje novih prihvatnih centara za migrante

Vlada Unsko-sanskog kantona na današnjoj vanrednoj sjednici razmatrala je prijedlog zaključka o mjerama za koordiniranje i nadzor nad migrantskom krizom na području ovog kantona, ocjenjujući da postoji potreba za pojačanim nadzorom migrantskog vala.
Kako je saopćeno iz Vlade, potrebno je kontrolirati priliv ilegalnih migranata kao i njihovo kretanje, zbog čega je Vlada dala podršku radu Operativne grupe za koordiniranje aktivnosti i nadzora nad migrantskom krizom na području kantona.

Vlada USK zahtijeva od Međunarodne komisije za migracije (IOM) da predoči tačan broj osoba koje mogu biti smještenu u postojećim privremenim prihvatnim centrima - Đački dom, hotel Sedra, Bira, Miral i Trnovi, te da izvještava o svim promjenama koje se tiču kapaciteta za prihvat migranata.

Također, Vlada USK zabranila je uspostavljanje novih prihvatnih centara, kao i smještaja u privatnim objektima na području kantona od međunarodnih organizacija bez prethodno dobijene saglasnosti lokalne vlasti.

Zatraženo je i da IOM hitno organizira rad zaštitarskih službi unutar privremenih prihvatnih centara kojima upravljaju, te da u saradnji sa Uredom za strance uspostavi kućni red za migrante smještene u tim centrima.

Vlada je također zatražila od IOM-a da migrante smještene u hali Miral u Velikoj Kladuši zbrine u prihvatni centar Ušivak u Hadžićima, saopćeno je danas iz Vlade Unsko-sanskog kantona.

Od Ministarstva sigurnosti Bosne i Hercegovine i policijskih agencija zatražili su da se i dalje vrši pojačana kontrola prijevoznih sredstava koja idu u pravcu ovog kantona, radi kontroliranja priliva migranata u odnosu na raspoložive kapacitete u prihvatnim centrima.

Preuzeto; klix.ba

18 minutes ago, saco said:

Vlada USK zahtijeva od Međunarodne komisije za migracije (IOM) da predoči tačan broj osoba koje mogu biti smještenu u postojećim privremenim prihvatnim centrima - Đački dom, hotel Sedra, Bira, Miral i Trnovi, te da izvještava o svim promjenama koje se tiču kapaciteta za prihvat migranata.

U Trnovima nema nista osim velike njive, tu moze biti smjesteno 30.000 osoba, ali nema smisla jer spavaju na njivi. Ne znam zasto uopce se bave Trnovima.

20 minutes ago, saco said:

Također, Vlada USK zabranila je uspostavljanje novih prihvatnih centara, kao i smještaja u privatnim objektima na području kantona od međunarodnih organizacija bez prethodno dobijene saglasnosti lokalne vlasti.

Ne uspostavlja IOM centre bez prethodnog dogovora izmedju Ministarstva Sigurnosti BiH i vlasnika objekta, to je razlog zasto Agrokomerc nije nikad stavljen  u funkciju kao centar. Kao drugo, to da nece biti novih prihvatnih centara bez saglasnosti opstinskih vlasti u prevodu znaci da u Kladusi nece biti centra jer zna se stav njihovog vijeca i ostalih u opstini.

22 minutes ago, saco said:

Vlada je također zatražila od IOM-a da migrante smještene u hali Miral u Velikoj Kladuši zbrine u prihvatni centar Ušivak u Hadžićima, saopćeno je danas iz Vlade Unsko-sanskog kantona.

E na ovo se moram nasmijati. Pa zar nije prioritet zatraziti da se radije migranti iz Trnova prebace u Hadzice nego oni iz Mirala. Iz razloga sto u Trnovima nema objekta, nema nista osim satora, a zima ide.

• Like 1

Na gradskoj otoci ovog momenta ih je brat bratu jedno stotinjak.Ne mozes proci normalno

• Sad 2

Sljedecih dana  temperature drasticno padaju, to ce svakako utjecati na sigurnosnu situaciju koja ionako nije dobra, zakljucavajte i provjeravajte sve.

• Like 1

13920772_1178881688851445_24054909224940

"JER NA SE TIČE!"
Koordinacija Boračkih Udruženja potpisnika Boračke Rezolucije grada Bihaća će podržati mirne proteste građana najavljene za subotu 17.11.2018.godine.Situacija sa migrantima na Kantonu je takva da ima potrebe da se svi uključimo u njeno rješavanje. Mi borci okupljeni oko Boračke Rezolucije smo odlučili da podržimo mirne proteste građana i da pomognemo u organizaciji i nastojanju da isti proteknu u najboljem redu!
Demobilisani borci informišite se o dešavanjima na našem IKM-u, kako bi pomogli u realizaciji ovog opravdanog projekta!
ŽIVJELA BOSNA I HERCEGOVINA!!

• Like 3
  • Thanks 3

POTRESNI PRIZORI

BRITANCI DOŠLI U POSJED UZNEMIRUJUĆE SNIMKE: Hrvatski policajci na granici brutalno pretukli migrante?

Foto: GuardianAutor: Danas.hr 16:24 14.11.2018
collage163.jpg?quality=100&strip=all&w=6

Na snimci se mogu čuti glasovi migranata koji tvrde da hrvatski policajci lome kosti jednom muškarcu

Britanski Guardian objavio je na svom portalu uznemirujuću snimku koja prikazuje migrante koje su navodno pretukli hrvatski policajci.

‘Kažu da su brutalno pretučeni’

Guradian navodi da je riječ o migrantima iz Alžira, Sirije i Pakistana koji su pokušali prijeći granicu između Bosne i Hercegovine i Hrvatske.

“Kažu da su brutalno pretučeni i potom vraćeni natrag u BiH”, pišu britanski novinari.

Na snimci se mogu čuti glasovi migranata koji tvrde da hrvatski policajci lome kosti jednom muškarcu, a kasnije se prikazuje muškarac čije je lice obliveno krvlju.

Klasičan obrazac rada nevladinih udruga. Mrkli mrak (moze biti bilo gdje) liku razbijen nos (mogao je pasti, mozda se potukao) niti jedan dokaz da su mu to napravili policajci i opet to izade u Guardianu, dok se npr. Dokazani pokusaj silovanja djevojcice u BIhacu u tom istom Guardianu nije moglo procitati, interesantno za ne?. 

• Like 6
  • Thanks 1

Upravo gledam,crveni audi 80 skrivio manji udes kod Le Monda nakon par sekundi iz njega iskace  grupa migranata sa ruksacima i zaputi se prema boricima.

56 minutes ago, Biscanin1977 said:

Možemo slobodno reći da mi nemamo apsolutno nikakve kontrole nad migrantima. 

Možemo reći da su zaštićeniji od nas, da ih čitav UN štiti a da smo mi prikazani kao najveće ZLO.

NAJVEĆE ZLO U BOSNI SMO MI,  a najugroženiji su migranti... koji su prekršili sve i jednu stavku humanosti, sve i jedan zakon... sve što postoji i na to sve naši političari šute dok smo mi taoci tih ljudi. 

I zato mi necemo sutati!! I zato cemo slati pisma i opomene i zshtjeve, i zato cemo protestvovati i zato cemo traziti smjenu svih onih koji su izabrani od naroda a rade protiv njega i zato necemo stati dok se grad ne ocisti od migica. Pa ako su nasi stariji narastaji bili nijemi i gluhi i nisu i poslije onoliko poginulih hrabrih dusa u ratu nasli za shodno da im kazu ALO MAJMUNI DJECES U ZELENAC, ne znaci da necemo mi biti ti koji ce se izboriti za sebe, za borce, za penzionere, za djecu i buduce narastaje, za nase domove i za nas grad!! Ja odustati niad necu, i otkad znam za sebe borim se koliko mogu protiv nepravde i skuzila sam da ako dovoljno dugo udaras u jedno mjesto ono naposlijetku probijes, zato se uvijek borim i uvijek cu biti buntovnik i nikad necu prodati dusu djavolim, i na kraju dana za sebe sam ja pobjednik a ne oni, jer odzvonice i njima

• Like 1
  • Thanks 1

Englesko smeće prikazuje kozojeba razbijenog nosa i to je sad kao vijest!!!!

pa to je moglo biti snimljeno bilo gdje al najbolje od svega je da se čuje u pozadini kako hrvatski policajci lome kosti PA OVO JE GORE OD GEBELSA

• Thanks 1
  • Haha 1

Guardian odavno nije ozbiljan medij, tako da mogu da sipu nesto, svi znaju da su mediji postali oruzje masovnog pranja mozga, tako da mislim da ce malo ko popusiti ovu foru. Haha guardian objavljuje  za hrvate ko fol nesto, sto ne objave sta im u novotvorenim islamskim centrima i skolama i no go zonama po citavoj britaniji uce djecu, te videe nikad nece objaviti, a u njima se by the way tacno vide i lica i ko sta govori i kome govori, lakse je manipulisati ovakvim atvarima. Nek metu ispred svojih vrata prije nego krenu na tudja

• Like 2

49 minutes ago, Grunf said:

Biscani su kopirali prvobitni tekst koji je stajao na klixu a vidis tu pored naznake vremena objavljivanja vijesti na klixu takodjer naznaku da je vrsen update odnosno da je uslijed novih informacija mijenjan tekst. 
Ali su i oni zaspali i ne pisu vise nista a mnogi drugi sarajevski portali prenijeli informacije iz hitne da niko nije izboden nego se radi o laksim tjelesnim povredama u predjelu oka. 
Edited by JohnQ

9 minutes ago, JohnQ said:

Biscani su kopirali prvobitni tekst koji je stajao na klixu a vidis tu pored naznake vremena objavljivanja vijesti na klixu takodjer naznaku da je vrsen update odnosno da je uslijed novih informacija mijenjan tekst. 
Ali su i oni zaspali i ne pisu vise nista a mnogi drugi sarajevski portali prenijeli informacije iz hitne da niko nije izboden nego se radi o laksim tjelesnim povredama u predjelu oka. 

Jos sam negdje naletio na trecu varijantu,msm source.ba

Ubjedljiva većina migranata iz Somalije u Švedskoj živi od socijalne pomoći to jest novca poreskih obveznika. Čak 80% migranata se nije zaposlilo, a sada se migrantska zajednica buni da su diskriminisani od stranke socijalnih službi.

Na protestu Somalijaca u Švedskoj prisutni su uvredljivi plakati i poruke, da su Šveđani rasisti kao i da Švedska navodno diskriminiše nezaposlene migrante.„To je nepravda“ kaže Somalijka „Mi imamo pravo i na kuće. Svako ima pravo u Švedskoj. Svako zna šta je zapisano među pravima“.

• Like 3
  • Confused 1

Ma vidi Šveđana svi visoki zgodni i plavi🤣

a što se tiče nekretnina naravno trebalo bi uvesti da onoliko nekretnina koliko bosanci kupe u Kataru mogu i Katarani kupiti u Bosni , to je jedino pošteno. Ma Izetbegoviću ti bi prodao mater MARŠŠŠŠŠ

• Like 3

25 minutes ago, Alen Pašić said:

Ovo kad sam pročitao šokirao sam se koliko je Izetbegović štete nanio i nanosi ovom narodu . Vidi se da je njemu jedini cilj da od Bosne napravi arapski rezervat gdje će naši ljudi biti robovi a žene seksualne robinje bogatim Arapima.

Nekretnine su i ovako skupe kod nas i prosječan čovjek teško može kupiti stan ili kuću  ali nakon ovog cijene će biti 50 ili 100% vece .

Bosanski narod će biti u zavisnom položaju !

Strašno da strašnije nemože biti !

Svagdje se u svijetu zemlja daje u najam Strancima na određeno vrijeme ali u trajno vlasništvo nikad .

Još jedan u nizu zločina prema Bošnjacima od strane Izetbegovića !

• Like 2

43 minutes ago, sk64 said:

Ma vidi Šveđana svi visoki zgodni i plavi🤣

a što se tiče nekretnina naravno trebalo bi uvesti da onoliko nekretnina koliko bosanci kupe u Kataru mogu i Katarani kupiti u Bosni , to je jedino pošteno. Ma Izetbegoviću ti bi prodao mater MARŠŠŠŠŠ

Tako je.Reciprocitet.Pa recipocitet je skoro naspram svih državljana EU a on bi dovlacio ove monstrume u Evropu

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...