Jump to content
FORUM

Recommended Posts

2 hours ago, Grunf said:

Ubjedljiva većina migranata iz Somalije u Švedskoj živi od socijalne pomoći to jest novca poreskih obveznika. Čak 80% migranata se nije zaposlilo, a sada se migrantska zajednica buni da su diskriminisani od stranke socijalnih službi.

Na protestu Somalijaca u Švedskoj prisutni su uvredljivi plakati i poruke, da su Šveđani rasisti kao i da Švedska navodno diskriminiše nezaposlene migrante.„To je nepravda“ kaže Somalijka „Mi imamo pravo i na kuće. Svako ima pravo u Švedskoj. Svako zna šta je zapisano među pravima“.

Somalijci su najgora moguća bagra ljudi koja postoji i najveći neradnici oni se samo prče i prave djecu doslovno to su ljudi bez ikakvih korpula i morala .Njihove žene niti jedna neradi samo guraju kolica sa djecom od socijalne ustanove do druge . 

Oni doslovno smrde na 15 metara mislim da se nikad ne kupaju !

A svi nose noževe sa otrovnim vrhom to im he tradicija !

• Dislike 2
  • Thanks 1
  • Confused 1

20 minutes ago, Barba said:

Somalijci su najgora moguća bagra ljudi koja postoji i najveći neradnici oni se samo prče i prave djecu doslovno to su ljudi bez ikakvih korpula i morala .Njihove žene niti jedna neradi samo guraju kolica sa djecom od socijalne ustanove do druge . 

Oni doslovno smrde na 15 metara mislim da se nikad ne kupaju !

A svi nose noževe sa otrovnim vrhom to im he tradicija !

"Recimo to direktno. Zatucanost i rasizam su najgore društvene bolesti koje su zarazile današnji svijet. No, za razliku od tima kostimiranih superzločinaca, ne možemo ih zaustaviti šakom ili pucnjem iz pištolja. Jedini način na koji ih možemo uništiti je da ih razotkrijemo, da pokažemo o kakvom se podmuklom zlu radi. Ne želim ovime reći da je nerazumno ako se jednom ljudskom biću ne sviđa drugo ljudsko biće. Iako svatko ima pravo da mu se ne svidi drugi pojedinac, totalno je iracionalno i očigledno sumanuto prezirati cijelu rasu, cijelu naciju ili cijelu religiju. Prije ili kasnije, moramo naučiti suditi jedni o drugima na osnovu zasluga pojedine osobe. Prije ili kasnije, ako čovjek bude vrijedan svoje sudbine, moramo srca ispuniti tolerancijom".

STAN LEE (1922-2018)

6 minutes ago, Perovich said:

"Recimo to direktno. Zatucanost i rasizam su najgore društvene bolesti koje su zarazile današnji svijet. No, za razliku od tima kostimiranih superzločinaca, ne možemo ih zaustaviti šakom ili pucnjem iz pištolja. Jedini način na koji ih možemo uništiti je da ih razotkrijemo, da pokažemo o kakvom se podmuklom zlu radi. Ne želim ovime reći da je nerazumno ako se jednom ljudskom biću ne sviđa drugo ljudsko biće. Iako svatko ima pravo da mu se ne svidi drugi pojedinac, totalno je iracionalno i očigledno sumanuto prezirati cijelu rasu, cijelu naciju ili cijelu religiju. Prije ili kasnije, moramo naučiti suditi jedni o drugima na osnovu zasluga pojedine osobe. Prije ili kasnije, ako čovjek bude vrijedan svoje sudbine, moramo srca ispuniti tolerancijom".

STAN LEE (1922-2018)

Da se nadovezem... 

Predrasude i stereotipi vode ka mrznji i ksenofobiji, a ti, Barba, fin si primjer forumskog barbarizma.

Koliko god ova migrantska kriza utice na nasu svakodnevnicu, u vidu mnogih problema, ako nista, mozemo vidjeti ukoliko to zelimo, kakvim smo komsijama okruzeni, kakva nam je familija, kakvi smo mi sami na kraju krajeva. Pametan (razuman) covjek ce znati to ocijeniti... 

• Like 1
  • Dislike 2

Predaleko neki idu... ako nekome moze vise smetati to sto djeca druge kulture i boje koze idu u skolu u koju vise ne idu "njihova djeca" jer su isti pobjegli zbog letargije malogradjana koji 25 godina biraju lopove i uzivaju u politickom sadizmu, ili su lijeni dignuti guzice iz fotelja i glasati za neke promjene, ako nekome moze vise smetati takvo dijete, koje po svim humanitarnim konvencijama ima pravo na skolovanje i obrazovanje, od jedne SDA, SDP-a, SDS-a, SNSD-a, HDZ-a, od jednog nepismenog parlamentarca, nesposobnog uhljeba... onda smo fulali sve zivo. Gdje su ti isti bili, koji u onoj grupi na fejsu prestravljeno komentarisu skolovanje "migrantske djece", dok su indirektno tjerali vlastitu djecu u sareni svijet, koji s tim istim Palestincima, Sirijcima, Indijcima, idu u zapadne skole, rade u istim McDonaldsima, voze se istim tramvajima... ne kazem da sve ovo vec nije vanredno stanje, ali NIKAD ne trebamo prijeci granicu ljudskosti

Edited by Perovich
  • Like 3
  • Dislike 2

1 hour ago, Perovich said:

STAN LEE (1922-2018)

Da se nadovezem... 

Predrasude i stereotipi vode ka mrznji i ksenofobiji, a ti, Barba, fin si primjer forumskog barbarizma.

Koliko god ova migrantska kriza utice na nasu svakodnevnicu, u vidu mnogih problema, ako nista, mozemo vidjeti ukoliko to zelimo, kakvim smo komsijama okruzeni, kakva nam je familija, kakvi smo mi sami na kraju krajeva. Pametan (razuman) covjek ce znati to ocijeniti... 

Imam pravo na svoje mišljenje iza kojeg stojim .

U životu sam imao priliku susresti mnoge ljude različite kulture i podneblja ali odgovorno tvrdim da su Somalci najgori ljudski šljam koji postoji .

Ako neko može ženu smatrati samo kao seksualni objekt i obrezivati curice samo da one nebi mogle doživjeti orgazam i zadovoljstvo ,te sklapati pedofilske brakove gdje starac da 10 krava za nečije dijete . Za mene je to bolestan narod koji nikad neće moći da se navikne na europske vrijednosti i način života !

U Nizozemskoj je puno ovih Somalaca koji ništa ne rade osim što se drogiraju pljačkaju .

Ja i ostali pošten svijet koji radi i plaća poreze koji se stalno povećavaju radi ovih parazita jer njima ne pada na pamet da rade . Sad kad su se Europske zemlje osvijestile i prisilno ih tjeraju na posao oni onda protestiraju .Pa nek se vrate u Somaliju ako im je tamo bolje !

A svi vi koji glumite neke humaniste po forumu to je vaše pravo ja sam iskren i kažem šta mislim .

Ja nemam predrasude ja sam lično znam kako ovi Somalijci žive .

To nisu ljudi za žaljenje već za izbjegavanje i širokom luku !

Edited by Barba
  • Like 6

5 hours ago, Grunf said:

Ubjedljiva većina migranata iz Somalije u Švedskoj živi od socijalne pomoći to jest novca poreskih obveznika. Čak 80% migranata se nije zaposlilo, a sada se migrantska zajednica buni da su diskriminisani od stranke socijalnih službi.

Na protestu Somalijaca u Švedskoj prisutni su uvredljivi plakati i poruke, da su Šveđani rasisti kao i da Švedska navodno diskriminiše nezaposlene migrante.„To je nepravda“ kaže Somalijka „Mi imamo pravo i na kuće. Svako ima pravo u Švedskoj. Svako zna šta je zapisano među pravima“.

To je sve banda neradnicka

Edited by Neuron
  • Like 1
  • Dislike 1

samo pogledajte dva videa koja sam objavila prije dvije-tri stranice.... i samo jos da dodam: ja sam mislila da sam ja brutalna....HAHA....

najbitnije je da vidimo sta ce se desiti u subotu, i poslije subote, da vidimo kakve ce rezultate (ako ikakve) imati ovi zakljucci sa sjednice i zahtjevi prema iom-u, i naravno hajte poznavaoci zakona nasih de brate vidite za tu proceduru, koje dozvole i saglasnosti treba izvadit za one radove u domu.... nikako ne mogu prezaliti cinjenicu da je taj dom trunuo tamo desetinama godina, svakoga bolila briga za njim, sve dok migice nisu dosle i sad se njima tip top renovira, ma sramota.... unistice i spomenike i drvece i sve ce sjebati, i to me frustrira toliko, i krivo ce mi tek biti ako mi, kao narod Bihaca, dopustimo to....

• Like 4

Neće se u subotu ništa desiti. Najveći mediji u BiH će od nas napraviti ponovo rasiste,ksenofobe. Migranti su lova.Pa IOM svaki dan raspisuje konkurse za prijem radnika,njima je plan jasan,a to je što više kampova. Mi smo dobrano zakasnili i sad nam ostaje da se pomirimo i trpimo.

• Like 2
  • Dislike 1
  • Confused 1

21 minutes ago, Venom said:

Neće se u subotu ništa desiti. Najveći mediji u BiH će od nas napraviti ponovo rasiste,ksenofobe. Migranti su lova.Pa IOM svaki dan raspisuje konkurse za prijem radnika,njima je plan jasan,a to je što više kampova. Mi smo dobrano zakasnili i sad nam ostaje da se pomirimo i trpimo.

Silom prilika postoji sad ta Bira,Borići (bit će ponovo aktualni),Sedra.Ne znam koliko mogu primiti ljudi ali ne bitno ako govorimo o broju 500,1000,1500 ili više svaka osoba preko te cifre mora da napusti kanton, ne bitno da li je on na ulici ili u privatnom smještaju.I priče druge nema

Edited by Grunf
  • Like 2

8 minutes ago, Grunf said:

Silom prilika postoji sad ta Bira,Borići (bit će ponovo aktualni),Sedra.Ne znam koliko mogu primiti ljudi ali ne bitno ako govorimo o broju 500,1000,1500 ili više svaka osoba preko te cifre mora da napusti kanton.I priče druge nema

Čovječe, niko  ne zna koliko ih ukupno ima na Kantonu, a ja ti garantujem da ih ima više po privatnim smještajima nego u svim tim centrima.

To je katastrofa, a protesti ništa neće postići, kao ni prošli kao ni budući jer ih ne organizuju pravi ljudi, gdje god su političari u glavnoj ulozi - ZAPAMTI- ništa od toga nema.

Izlazio sam na proteste, šetnje skoro svaku noć , izlaziću i dalje jer me se tiče problem ali ne vjerujem ovim što to kao predvode i organizuju.

Just now, dobri duh said:

Čovječe, niko  ne zna koliko ih ukupno ima na Kantonu, a ja ti garantujem da ih ima više po privatnim smještajima nego u svim tim centrima.

To je katastrofa, a protesti ništa neće postići, kao ni prošli kao ni budući jer ih ne organizuju pravi ljudi, gdje god su političari u glavnoj ulozi - ZAPAMTI- ništa od toga nema.

Izlazio sam na proteste, šetnje skoro svaku noć , izlaziću i dalje jer me se tiče problem ali ne vjerujem ovi što to kao predvode i organizuju.

Apsolutno se slažem sa tobom,zato kažem postoje ti centri,smjestiti te ljude u centre,popisati ih,dati im kartone sa podacima i imenom centra u kojem su smješteni koje bi im služilo kao potvrda o boravištu.Policija da ih legitimiše baš kao i nas a ko nema taj karton treba da napusti Kanton time se riješavaš ovih iz privatnih smještaja jer oni su u privatnom smještaju dok imaju novca.Kad ga ne stane završit će na ulici.Tu priča završava

• Like 1

3 minutes ago, Grunf said:

Apsolutno se slažem sa tobom,zato kažem postoje ti centri,smjestiti te ljude u centre,popisati ih,dati im kartone sa podacima i imenom centra u kojem su smješteni koje bi im služilo kao potvrda o boravištu.Policija da ih legitimiše baš kao i nas a ko nema taj karton treba da napusti Kanton time se riješavaš ovih iz privatnih smještaja jer oni su u privatnom smještaju dok imaju novca.Kad ga ne stane završit će na ulici.Tu priča završava

Bravo , evidencija pod hitno, ogromne kazne za ove što im izdaju smještaj pa i zatvor

Drugo, ja ne mogu a i neću prihvatiti da su borići i bira  prihvatni centri, to IOM mora dobiti kao prvi uvjet da počnu izgradnju privremenih prihvatnih centara  na grabežu, lipi, medenom polju, samo van grada, rok 2-3 mjeseca i da se svi migranti tamo izmjeste, sa tim smo se rješili skoro svih problema, tamo ih držati pod kontrolom i svi zadovoljni.

46148760_2255974497777870_6434599503264743424_n.jpg.5f927e8cd09c3edba865da9ed4c5a17d.jpg

Na linku https://zalbe.vzs.ba/ imate pojašnjenja a i mogućnost prijavljivanja onih koji koriste govor mržnje itd

• Like 2

Ništa protesti peticije neće pomoći ja mislim da će do proljeća 2019 godine u Bihaću biti između 20 000 i 30 000 ovih tvz. Migranata !

Zapamtite ovo što vam vaš Barba kaže !

Bihać je prodat grad od strane zna se koga !

• Like 1
  • Sad 1

1 hour ago, dobri duh said:

Izlazio sam na proteste, šetnje skoro svaku noć , izlaziću i dalje jer me se tiče problem ali ne vjerujem ovim što to kao predvode i organizuju.

Zasto je problem sto je neko politicar? Znaci svi hoce postene i obrazovane ljude u politiku i kad takvi odu u politiku i nesto pokrenu, onda ne valja jer su oni politicari. To je ta logika. 

• Like 1

36 minutes ago, Biscanin1977 said:

Kad neko želi da instalira svoju kulturu, vjeru i običaje putem propagande u tuđoj zemlji gdje vlada potpuno druga kultura, svijest uz pomoć petokolonaša i trećih sila je najokrutniji oblik govora mržnje.(jer takva osoba mrzi stanovnike te zemlje očito)

Takva vrsta propagande gdje jedan Afganistanac govori da on ima pravo u BOSNI živjeti ko Bošnjak je GOVOR MRŽNJE prema građanima BIH koji ne žele svoju historiju, kulturu i običaje djeliti sa strancima. 

Ja ne mogu počiniti govor mržnje prema Pakistancu, jer ja nisam otišao u Pakistan i napao tog čovjeka. 

👏👏👏👏👏👏

Samo da dodam, kada budu njih prozivali i kaznjavali za govor mrznje kada otvoreno pred svima govore kako smo mi neplodni, glupi, nesposobni, kako dolaze pokoriti Evropu i zna se uostalom sta sve govore (bolje reci otvoreno prijete), onda nek meni neko kaze da sirim govor mrznje, a mi ovdje samo iznosimo dokazane snimljene i dokumentovane cinjenice o tim ljudima. Ja nikad nista ruzno necu reci protiv ispravnog covjeka koji u sebi ima pozitivne vrijednosti. Punkt

• Like 1

4 minutes ago, Fugaziii said:

👏👏👏👏👏👏

Samo da dodam, kada budu njih prozivali i kaznjavali za govor mrznje kada otvoreno pred svima govore kako smo mi neplodni, glupi, nesposobni, kako dolaze pokoriti Evropu i zna se uostalom sta sve govore (bolje reci otvoreno prijete), onda nek meni neko kaze da sirim govor mrznje, a mi ovdje samo iznosimo dokazane snimljene i dokumentovane cinjenice o tim ljudima. Ja nikad nista ruzno necu reci protiv ispravnog covjeka koji u sebi ima pozitivne vrijednosti. Punkt

Ljudi su pored očiju slijepi i većina se vodi to su braća muslimani i tako brat musliman prema nekim odvede dijete od 13 godina u žbun da ga seksualno Iskoristi .

I narod treba sa takvim da živi i da bude human ! Nikad 

Ko hoće nek bude ja neću nikad !

Ali tek će se sranja dešavati kako vrijeme odmiče i njihov broj se povećava !

• Like 2

2 hours ago, dobri duh said:

Bravo , evidencija pod hitno, ogromne kazne za ove što im izdaju smještaj pa i zatvor

Drugo, ja ne mogu a i neću prihvatiti da su borići i bira  prihvatni centri, to IOM mora dobiti kao prvi uvjet da počnu izgradnju privremenih prihvatnih centara  na grabežu, lipi, medenom polju, samo van grada, rok 2-3 mjeseca i da se svi migranti tamo izmjeste, sa tim smo se rješili skoro svih problema, tamo ih držati pod kontrolom i svi zadovoljni.

46148760_2255974497777870_6434599503264743424_n.jpg.5f927e8cd09c3edba865da9ed4c5a17d.jpg

Na linku https://zalbe.vzs.ba/ imate pojašnjenja a i mogućnost prijavljivanja onih koji koriste govor mržnje itd

Je li se to poceo u BiH i na forumu primjenjivati Marakeski sporazum a da ja ne znam?? 

• Like 1
  • Aferim! 1

Upravo pritokom prolazi 20-ak migrosa,tj u toku dana proslo ih  oko 50...ponadao sam se da policija radi svoj posao ali sve je to jos jedno mazanje ociju...

9 minutes ago, Neuron said:

Upravo pritokom prolazi 20-ak migrosa,tj u toku dana proslo ih  oko 50...ponadao sam se da policija radi svoj posao ali sve je to jos jedno mazanje ociju...

To su najvjerovantije  oni sto budu vraceni na Uzebljicu.

Onog trena kad ih je u okolici i gradu presla brojka od 200, tog trena situacija je izmakla kontroli, kako? pa jednostavno, ako ih u ovom trenutku u Bihacu i okolici ima oko 2000, policija kanotna je nemocna, zamislite kad bi sad na tih par mjesta sto ih ima krenuli neredi, policija kantona to fizicki ne moze kontrolirati, trebalo bi pojacanje koje treba od nekud doci, samo za nikakvu utjehu takva je i situacija u Njemackoj, prije par mjeseci bilo u novinama dosla policija u jednom gradicu u prihvatni centar privesti jednog migranta, tamo ih bilo oko 300 i napali su temeljnu policiju, ovi se povukli i tek sutradan usli uz pomoc specijalaca iz drugog grada, e sad, nedaj boze da jednog dana ta ekipa koordirano krene raditi njesra u vise mjesta odjednom, tko ce to staviti pod kontrolu?

• Like 3
  • Confused 1
  • Sad 1

4 hours ago, Grunf said:

Silom prilika postoji sad ta Bira,Borići (bit će ponovo aktualni),Sedra.Ne znam koliko mogu primiti ljudi ali ne bitno ako govorimo o broju 500,1000,1500 ili više svaka osoba preko te cifre mora da napusti kanton, ne bitno da li je on na ulici ili u privatnom smještaju.I priče druge nema

Pa evo čujem da migrantska djeca sad kreću i u školu ovdje. Iz Bire će u Bakšaiš,a iz Sedre u Brekovicu. Dok se mi zajebavamo peticijama naša vlast će i našu djecu izbaciti iz škola da bi se migrantima ugodilo

• Like 3

22 minutes ago, Biscanin1977 said:

Nemaju oni kapacitete shvati.

Oni bi trebali svaki dan imati spremnih 5 autobusa da budu spremni vraćati u Sarajevo, izračunaj koliko je to para na mjesec dana.

Pa mi rasvjetu ne možemo da plaćamo IOM je plaća, možeš li zamisliti te sramote? 

Tako da ne vjerujem da je policija kriva.. Kanton je jednostavno velik za tu šačicu policajaca koji bi trebali trčati od ulice do ulice da zaustave te ljude što je nemoguće. 

Oni će preplaviti grad u toj mjeri da će ih ovdje biti desetine hiljada to čvrsto vjerujem i da ćemo se mi skrivati od njih. 

Pogledajmo u kantonalnoj vladi, opstini i ostalim drzavnim preduzecima na jedno radno mjesto utrpato je 4-5 uhljeba-Treba to izfinancirati.U ovih preko 25 godina u drzavnim, kantonalnim i opstinskim nivoima, izmjenjase se stranke i ljudi raznih profila i svi oni (na razne nacine) gledaljuci licnu korist, zaboravise ono zasto su postavljeni a to je drzava i narod.Niko od njih nije ulozio napore u drzavno obezbedjene - policiju i obezbedjene drzavnih granica.Glavno da oni debele plate, svoje vozace i obezbedjenje imaju.Kad smo vec i do stednje struje dosli, pa narod sve ove godine (birajuci istu olos) u mraku zivi pa sad eto sta smeta malo po mraku i hodati - mozda im se u tom mraku bar neke svjecice upale.   

• Like 1

9 minutes ago, Fugaziii said:

Sine sta pricas ti??? Sta srbi??? Cuj bolje da si srbima prepustio Bihac, sta ako ti ja sad kazem da sam srpkinja i zivim u Bihacu cijeli moj zivot, i veci sam biscanin nego ces ti ikad biti?? De ne prosipaj se, ruzno je skrozz. Ovdje se govori o neidentificiranoj opasnoj skupini od 15000 ljudi minimalno koji zauzimaju grad i kanton,. Srbi hrvati i bosnjaci su u Bihacu oduvijek zajedno zivjeli i zive i danas. Ne mijesaj kruske i jabuke

Normalno... bitan je broj, i to da su gladni, bez smjestaja, spremni na sve... ali ocigledno da pojedini primitivci to ne mogu ili ne zele shvatiti

Dakle, interesantnije od izjava i prica ovog zamjenika ministra mi je citanje uputstava za upotrebu na pozadini domestosa dok sjedim u wcu na solji!!!! Lik nije odgovorio ni na jedno jedino pitanje, vise je izgledao kao da recitira oficijelni opis poslova ministarstva, koje oni by the way ne rade.

Novinar je zvijezda! Profa je mogao biti malo direktniji i agresivniji, po mom misljenju.

A na sve to imam jednu rijec, kako bi nas prof. Lilić rekao: LAKRDIJA!!!

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...