Jump to content
FORUM

Recommended Posts

8 minutes ago, Fugaziii said:

Dakle, interesantnije od izjava i prica ovog zamjenika ministra mi je citanje uputstava za upotrebu na pozadini domestosa dok sjedim u wcu na solji!!!! Lik nije odgovorio ni na jedno jedino pitanje, vise je izgledao kao da recitira oficijelni opis poslova ministarstva, koje oni by the way ne rade.

Novinar je zvijezda! Profa je mogao biti malo direktniji i agresivniji, po mom misljenju.

A na sve to imam jednu rijec, kako bi nas prof. Lilić rekao: LAKRDIJA!!!

Nisam gledao zbog tekme pa me zanima da li ima repriza i kad? Zna li ko?

• Replies 19,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3597

• rucica1

1479

• Barba

1256

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

3 hours ago, Biscanin1977 said:

Nemaju oni kapacitete shvati.

Oni bi trebali svaki dan imati spremnih 5 autobusa da budu spremni vraćati u Sarajevo, izračunaj koliko je to para na mjesec dana.

Pa mi rasvjetu ne možemo da plaćamo IOM je plaća, možeš li zamisliti te sramote? 

Tako da ne vjerujem da je policija kriva.. Kanton je jednostavno velik za tu šačicu policajaca koji bi trebali trčati od ulice do ulice da zaustave te ljude što je nemoguće. 

Oni će preplaviti grad u toj mjeri da će ih ovdje biti desetine hiljada to čvrsto vjerujem i da ćemo se mi skrivati od njih. 

Pa to skrivanje se vec uveliko desava

• Dislike 1

FB_IMG_1542288343884.jpg

U okviru transfera pomoći ECHO-a na DG NEAR, Cristina Martinez Gallego, voditeljica tima za Ukrajinu, Zapadni Balkan i Kavkaz iz Generalnog direktorata Europske civilne zaštite i humanitarne pomoći (ECHO) i Albert Cammarat, koordinator politike europskih integracija / vladavine prava iz Generalnog direktorata za susjedstvo i pregovore o proširenju (NEAR) boravili u radnoj posjeti Unsko-sanskom kantonu te sastali sa premijerom Unsko-sanskog kantona Mustafom Ružnićem, ministrom zdravstva i socijalne politike Hazimom Kapićem i policijskim komesarom Mujom Koričićem.

FB_IMG_1542288346793.jpg

FB_IMG_1542288349022.jpg

Razgovaralo se o migrantskoj krizi, sveukupnoj situaciji i potrebama Kantona da bi se situacija konstrolisala istovremeno poštujući i prava migranata i građana USK. Gosti su istakli da su zahvalni građanima ovog Kantona za svu pomoć koju su ukazali migrantima te kazali da Evropska komisija neće ostaviti Unsko-sanski kanton da se sam nosi sa ovim problemom. Predstavnici kantonalne vlasti i policije dali su opsežne informacije o situaciji i mjerama koje su poduzeli da bi se uspostavila koordinacija i zajedničko djelovanje svih nivoa vlasti, svakog u okviru nadležnosti.

Ovi dosli da nas utjese. Pa ako Slovenija i Hrvatska Clanice EU, izbjeglice sa njihovog podrucja u Bihac vracaju onda bi prvo s njma, o pravima "izbjeglica" popricati trebali.

• Like 2
  • Aferim! 1
6 hours ago, dobri duh said:

Čovječe, niko  ne zna koliko ih ukupno ima na Kantonu, a ja ti garantujem da ih ima više po privatnim smještajima nego u svim tim centrima.

To je katastrofa, a protesti ništa neće postići, kao ni prošli kao ni budući jer ih ne organizuju pravi ljudi, gdje god su političari u glavnoj ulozi - ZAPAMTI- ništa od toga nema.

Izlazio sam na proteste, šetnje skoro svaku noć , izlaziću i dalje jer me se tiče problem ali ne vjerujem ovim što to kao predvode i organizuju.

Ne bih se složio. Sej je hrabro rekao da nas je država izdala i to je istina.Dok drugi političari "mudro šute " i boje se da ih neko iz "centrale" ne ukori, čovjek se bori i jasno iznosi svoje mišljenje i mišljenje građana. Volio bih vidjeti nekoga iz SDA da javno kaže svoj stav.

• Like 4
1 minute ago, Alen Pašić said:

Ne bih se složio. Sej je hrabro rekao da nas je država izdala i to je istina.Dok drugi političari "mudro šute " i boje se da ih neko iz "centrale" ne ukori, čovjek se bori i jasno iznosi svoje mišljenje i mišljenje građana. Volio bih vidjeti nekoga iz SDA da javno kaže svoj stav.

Sej kad da ostavku svom šefu šuhretu, kad napusti stranku/partiju  ne znam više uopšte koja je opcija jer je i on prevrtač/preletač ( GS, nezavisni, pomak ??? ), kad iziđe iz gradskog vijeća, tek tad će imati povjerenje od svih, ovako neće to steći.

SDA je u Bihaću opozicija, kad već uvlačiš politiku u raspravu , prozovi prvo poziciju a eto preskačeš ih, je li Mektić SDA, Čović možda, a mislim da su i oni "država", 

Ne interesuje me ko je koja opcija, ne vjerujem političarima, eto ti si očit dokaz na šta se svodi tvoje pisanje, na prozivanje nekih drugih a braniš Seja koji je također političar, čiji je šef  samovoljno dao boriće, učinio mnoge greške i Sej ga ne spominje, spominje druge, šta to govori o njemu ili tebi ??

Iz iskustva znam da kad političar nešto ovakvo radi to neće na dobro izaći, nema rezultata, ćorak.

Ovo što nam se dešava je problem svih, nije bitno koje stranke - partije, ko to zloupotrebljava taj  je podlac i to radi smišljeno, zato političare izbaciti iz priče i  nešto će se postići.

• Like 2
  • Aferim! 1

Dok mi o vlastima, 3 pre pre pijana migranta od Adne pa preko Baksaiskog Mosta po sred ceste hodaju, galame, zaustavljaju auta!!! A netom prije toga 2 migranta provaljuju u stare kuce preko puta skole. Da se reagovalo na prvo u vezi provale, do ovog sto po cesti pijani zaustavljaju auta mozda ne bi doslo!!!!

• Like 3
  • Sad 1

Duše ! Nisam član ni jedne stranke niti sam bio.Ne slažem se sa Šuhretom što je potpisao za Đački dom i to je suludo.Volio bih kad bi se svi složili oko ovog problema i imali zajednički stav.Pratim ovu temu na forumu i koliko se sjećam odavde je Sej pozvan da se oglasi i stavi na čelo organizatora protesta. Za mene je bitno da se čuje glas naroda i pošalje poruka svima šta mislimo . Nisam primjetio da se na zadnjim protestima išta politiziralo niti konkretno nekoga prozivalo. Kad bude tako prvi ću to osuditi.

• Like 1
2 minutes ago, Alen Pašić said:

Duše ! Nisam član ni jedne stranke niti sam bio.Ne slažem se sa Šuhretom što je potpisao za Đački dom i to je suludo.Volio bih kad bi se svi složili oko ovog problema i imali zajednički stav.Pratim ovu temu na forumu i koliko se sjećam odavde je Sej pozvan da se oglasi i stavi na čelo organizatora protesta. Za mene je bitno da se čuje glas naroda i pošalje poruka svima šta mislimo . Nisam primjetio da se na zadnjim protestima išta politiziralo niti konkretno nekoga prozivalo. Kad bude tako prvi ću to osuditi.

To sam mu lično i rekao, ne miješaj politiku, ne prozivaj druge, moramo svi biti jedinstveni, daj ostavku u GV, tek tad ćeš nešto postići, zašto to neće nije mi jasno i zato nemam u njega povjerenja.

A ovo što je sad napisao @SAMO_REALNOST je naša realnost, a bavljenje politikom i politikanstvom je zaobilaženje stvarnih problema. Što manje ili nikako politike i sve će se kvalitetnije i ozbiljnije uraditi.

• Like 2

Ne svadajte se izmedu sebe !, pa cijela ova globalna masinerija je bazirana na cinjenici da su ljudi postali ovce i da bleje i nista nece uciniti dok im se osobno nesto ne dogodi, dotle kraj njih moze rat tutnjati. Sve pocne tako da Vas prakticki dovedu u situaciju da se pomirite s cinjenicom da Vam se zivot iz korijena promijenio, da konstantno strahujes za svoju obitelj i dom, i to postaje 'normalna' situacija, sljedeca faza je apsolutni porast kriminala i na to ces se 'naviknuti' ja jos uvijek zelim vjerovati da se pogotovo u malim mjestima to moze izbjeci ako se pojavi kriticna masa gradana koja treba pokazati 'vlastima' da je krajnje vrijeme da to rjese li ce se stvari oteti kontroli pa ce se sve rjesavati na ulici. Niceg se politicari ne boje vise od 'ulicnog rjesavanja' pitanja, za takvo nesto treba postojati barem osnovno jedinstvo mase koja se nece dati zastrasiti i koja ce na kraju biti prisiljena pokazati zube, ili tako ili sve ode u 3pm.

• Like 3
  • Aferim! 1
  • Thanks 2
1 hour ago, Rijecanin said:

Ne svadajte se izmedu sebe !, pa cijela ova globalna masinerija je bazirana na cinjenici da su ljudi postali ovce i da bleje i nista nece uciniti dok im se osobno nesto ne dogodi, dotle kraj njih moze rat tutnjati. Sve pocne tako da Vas prakticki dovedu u situaciju da se pomirite s cinjenicom da Vam se zivot iz korijena promijenio, da konstantno strahujes za svoju obitelj i dom, i to postaje 'normalna' situacija, sljedeca faza je apsolutni porast kriminala i na to ces se 'naviknuti' ja jos uvijek zelim vjerovati da se pogotovo u malim mjestima to moze izbjeci ako se pojavi kriticna masa gradana koja treba pokazati 'vlastima' da je krajnje vrijeme da to rjese li ce se stvari oteti kontroli pa ce se sve rjesavati na ulici. Niceg se politicari ne boje vise od 'ulicnog rjesavanja' pitanja, za takvo nesto treba postojati barem osnovno jedinstvo mase koja se nece dati zastrasiti i koja ce na kraju biti prisiljena pokazati zube, ili tako ili sve ode u 3pm.

Sve je otislo u 333333 PM, to je iz dana u dan sve vise vidljivo, i uvjeri se covjek kao u prethodnom mom postu. Prepusteni smo sami sebi, 10 mjeseci se stvari polako ali sigurno zahuktavaju, tolerise se svaki vid kriminala koji cine migranti, od banalnih stvari u pocetku do napada na policajca i drzavu, pokusaja silovanja i sl., a na osnovu sinocnjeg iskustva mogu konstatirati da je pocelo i bahato blokiranje vozila po saobracajnicama na koje niko nije i nece reagovati bez obzira na pozive. Ubrzo cemo doci u situaciju gdje ce se grupe migranta organizirati i poceti nasilno na putevima zaustavljati saobracaj u namjeri da se prosvercaju preko grane, do sad smo imali izolovane slucajeve sakrivanja u autobusima i sl. Ja više nemam povjerenje ni u jednu jedinu osobu u ovoj drzavi da moze zastiti zivot drzavljanina/gradjanina, NIKO NE ZELI I NIKO NE MOZE GARANTOVATI ZA NASU SIGURNOST, VISE NISAM SIGURAN JA, NITI PORODICA, NITI IMOVINA, vlast nam porucuje ko vas ...., snalazite se. Prezivio sam rat, moji neki nisu, ali sad smo docekali gotovo isto, moze govoriti ko sta zeli, medjutim sto se prije skonta da smo prodani, da ce ovdje biti svega, da migranti vrse teror nad gradjanima, da u svakom trenutku moze doci do eskalacije, i sto prije pocnemo kontati da cemo biti ugrozena manjina uskoro ( bilo je i postoje jos veca demokratsko-prisilna naseljavanja/uzurpiranja ) to bolje za nas i nase buduce narastaje, tako bi trebali bi bjezati iz ove sredine hitno. Sinoc neko prvi put javno izgovori da ovo sto se desava u Bihacu ( gdje se ne zna ko pije, a ko placa, gdje sve vrvi od kriminala i manipulacija, gdje su Bihac i V. Kladusa dzungle ), a prati migracije od pocetka i bio je svugdje u svijetu,  nije vidio ovo sto je vidio u Bihacu. STRASNO I FUJ, ALI ISTINITO, NIKO NAMA POMOCI NECE, NIKO, NIKO I NIKO GRADJANIMA BIHACA POMOCI NECE!!!!!

• Like 4
4 minutes ago, Grunf said:

Post je od prije 13h...Očigledno je da naš MUP nema dovoljno ljudi. A vjerujem i znam da se stvarno trude koliko mogu...

migi.png

Naravno da fali ljudstva, pa sinoc kaze nemamo patrola !!! Gdje je ono na sto su se pozivali, da ukoliko bude potrebno i situacija iziskivala ce traziti pomoc i dodatno ljudstvo od drugih ????

Pokušavajući ljudima da objasnim  da  ovo što se dešava u Bihaću nema nigdje u svijetu  tj. da se ilegalni " migranti "  PUSTE  da udju na teritorij jedne države  bez ijednog dokumenta , predju sa jednog kraja na drugi  i puste  da po Bihaću hodaju slobodno kako hoće i rade šta hoće , dobio sam   epitet  ksenofoba , fašiste , rasiste. Nakon  skoro godinu dana   od prvog dolaska  NN lica na ovo područje  došao sam do zaključka  da je Bihać  ne samo projekat  memdjunarodne zajednice , Bihać je projekat   BIH vlasti . Ovaj kanton je odredjen za   prodaju !  Nakrcaće njih 20-30 hiljada , mi ćemo se iseliti  polako , a ovaj najljepši dio  BiH će se prodati   kataru , Kuvajtu, Saudijskoj Arabiji . U prilog mojoj tvrdnji ide i   izjava Bakira Izetbegovića da se mora promijeniti zakon  u BiH da bi  državljani Katra mogli  kupovati  zemlju  i nekretnine u BiH.  Ovo je naš kraj ! Svako ko drugačije vidi  ovu situaciju   i žali   ove  horde , a osudjuje naše ljude što se pokušavaju   boriti za sebe i svoj  dom ,  neprijatelj je   sviju nas i naše domovine.  

• Like 2
  • Thanks 2

@Bihac 2000 - Ima i ona zadnja opcija (ukoliko se nista ne promjeni)  da se gradjani smoorganizuju. Jbg. tako nam je bilo i pri pocetku rata - da se narod nije samoorganizovao dobro bi popusili. Pa i mene su radikalom prozivali al to treba ignorirati -  sad ce im ove doslje pokazati sta znaci radikalizam. 

• Like 1

NEMA VLASTI, NEMA ZAKONA, NEMA SIGURNOSTI, NEMA VOLJE. Strah me i izustiti jednu veliku rijec, ali je vidljivo da nama nema pomoci, i u ovoj situaciji ta jedna rijec vise nije nebuloza. Samoorganizovanje je propast, jer doslovno u mahali nemas 5 ljudi koji su svjesni ozbiljnosti situacije i koji zele reagovati i poduzeti nesto, na kraju si etiketiran kao lud, kao preopterecen, kao fasista, rasista i sl. Ovo sto se u Bihacu desava nema NIGDJE U SVIJETU, tako da scenarij Bihaca, V. Kladuse i opcenito USK je vidljiv iz aviona, jer tolike posjete zvanicnika EU, tolika negiranja i sutanja vlasti, agencija i sl., tolika minimiziranja problema, obmane, lazi... samo dovode do zakljucka da smo prodani, da smo prepusteni i daju do znanja svijetu DA SE OD NAS MOZE RADITI STA GOD HOCE, STA GOD, I RADIT CE SVI STO IH VOLJA BEZ OBZIRA NA NAS, SHVATITE!!!!!

• Like 3
19 minutes ago, saco said:

Sad nam Komesar spava, sam je rekao da imaju dovoljno policajaca u koliko bude potrebe angazovat ce iz drugih kantona, sta je sad gdje je zapelo, ili ide samo ona pjesma Mujo kuje konja po mjesecu 😀

Ne može sam Mujo niti sam Sej  riješiti pitanje  "migranata"  , to možemo  svi mi bišćani  zajedno  . I pozvati sve  stanovnike Unsko sanskog kantona . Tiče se i njih ! Protesti su sutra u 18 sati na trgu , dodjite  .

• Like 2
12 minutes ago, Bihac 2000 said:

Ne može sam Mujo niti sam Sej  riješiti pitanje  "migranata"  , to možemo  svi mi bišćani  zajedno  . I pozvati sve  stanovnike Unsko sanskog kantona . Tiče se i njih ! Protesti su sutra u 18 sati na trgu , dodjite  .

Ko je rekao da sami trebaju kao nesto rijesiti, samo trebaju raditi svoj posao, ono zasto su i placeni, barem sto se Muje tice, a za Seja sam davno rekao On je politicar kao i mnogi drugi kod nas, neka prvo rijesi sa svoim sefom Sukijem ono sto je ovaj potpisao ali mi se cini da nam maze oci posto to sigurno ne smije ili nece, jer ode stolica haha

Neki dan sam čitao i razmišljao o onoj Pošti na OZ2 i onda me interesovalo zašto samo u Bihaću i zašto samo tamo? Poslao sam upit Western Unionu i dobio sam ovaj odgovor (ništa konkretno)

"Zahvaljujemo što ste se obratili Tenfore Korisničkom Centru. Novac poslan putem Western Uniona u Bosnu i Hercegovinu mogu podizati kako rezidenti, tako i nerezidenti uz svoj važeći lični dokument i desetocifreni Kontrolni broj transakcije (MTCN). Takođe, novac se može podići u bilo kojem mjestu i isplatnim lokacijama koje vrše uslugu Western Uniona na teritoriji cijele Bosne i Hercegovine.Ukoliko imate informaciju da je neka od transakcija vraćena, molimo da nam proslijedite Kontrolni broj transakcije (MTCN), kako bismo provjerili status.Stojimo Vam na raspolaganju za sve dodatne informacije."

Dakle,konkretnog odgovora ili nemaju ili ne žele da ga daju.Ako je to sve istina što su napisali (boldano) onda je problem mnogo dublje prirode i nije baš tako naivan i nevin. Neka "viša sila" se umješala u sve ovo.Bar tako zaključujem na osnovu sada već jasnih dokaza.Pisao sam i ambasadama Pakistana,Irana i Libana u BiH ali nikakvog odgovora nema već 10 dana

5 hours ago, Grunf said:

Neki dan sam čitao i razmišljao o onoj Pošti na OZ2 i onda me interesovalo zašto samo u Bihaću i zašto samo tamo? Poslao sam upit Western Unionu i dobio sam ovaj odgovor (ništa konkretno)

"Zahvaljujemo što ste se obratili Tenfore Korisničkom Centru. Novac poslan putem Western Uniona u Bosnu i Hercegovinu mogu podizati kako rezidenti, tako i nerezidenti uz svoj važeći lični dokument i desetocifreni Kontrolni broj transakcije (MTCN). Takođe, novac se može podići u bilo kojem mjestu i isplatnim lokacijama koje vrše uslugu Western Uniona na teritoriji cijele Bosne i Hercegovine.Ukoliko imate informaciju da je neka od transakcija vraćena, molimo da nam proslijedite Kontrolni broj transakcije (MTCN), kako bismo provjerili status.Stojimo Vam na raspolaganju za sve dodatne informacije."

Dakle,konkretnog odgovora ili nemaju ili ne žele da ga daju.Ako je to sve istina što su napisali (boldano) onda je problem mnogo dublje prirode i nije baš tako naivan i nevin. Neka "viša sila" se umješala u sve ovo.Bar tako zaključujem na osnovu sada već jasnih dokaza.Pisao sam i ambasadama Pakistana,Irana i Libana u BiH ali nikakvog odgovora nema već 10 dana

Ovo važeći dokument im je najjače. Niti jedan nema dokument a diže lovu. Pošta ilegalno isplaćuje lovu i uzima masnu proviziju. Pa nama ljudi mora biti jasno ljudi da svi na migrante gledaju na izvor lake love. Pa nas grad i kanton prodaje već mjesecima za sitnu lovu. Pa uzmite primjer talgo voza,mozete na stranici zeljeznica sami izgracunati. U jednom pravcu na vagon sa 150 migranata oni imaju 3.900 KM zarade dnevno. Pa dodajte buseve,pa zaradu telekom operatera na prodaji paketa njima,pa nema se sta dalje pricat. Znači Sarajevo trpa lovu sa svih strana i neće nam nista pomoci. Oni zele da ovo sto duze traje,boli njih briga kako je nama i sto se ovdje unistava sve. Mi smo za njih samo odlična lokacija za sto dalji smjestaj od Sarajeva.

FB_IMG_1542383261800.jpg

• Like 3
  • saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...