Jump to content
FORUM

Recommended Posts

snijeg će ovih dana pa će tek sada nastati Naravno da će tek sada krenuti ludilo a mi ima da šutimo i trpimo jer smo si sami to dozvolili i na kraju krajeva toi zaslužujemo jer i bog je rekao pomozi si pa ću ti i ja pomoći, dakle pomoći nema😥😰😭 

• Aferim! 1

2 hours ago, sk64 said:

snijeg će ovih dana pa će tek sada nastati sranje. Naravno da će tek sada krenuti ludilo a mi ima da šutimo i trpimo jer smo si sami to dozvolili i na kraju krajeva toi zaslužujemo jer i bog je rekao pomozi si pa ću ti i ja pomoći, dakle pomoći nema😥😰😭 

Ee moj suprug neki dan cijepao trisce za potpalu i prisla mu dvojica ‘ilegalnih migranata’ i pokazali prstom u sjekiru i rekli WE WANT THAT! I on im kaze da razgule, i oni opet poceli pokazivat na sjekiru i govoriti WE WANT THAT, haha dok ih nije otjerao. 

I ja sad kao trebam da zalim i postujem takve ljude, koji otvoreno zahtijevaju sve od svakoga bez da oni ista daju zauzvrat. Eto de neka oni koji su u biri, nek im se ponudi posao u tvornici, zauzvrat ce dobiti platu i smjestaj i sta vec. Samo bi se nasmijali u facu. 

Gledam priloge i izjave i onih migranata sto su navalili na Ameriku. Prikazuju kao, kako uvode, jadnu zenu sto ceka na meksickoj granici, i ona daje izjavu: “drze nas ovdje, ne daju nam preci granicu, navece mi bude hladno, a evo po danu mi sunce ide u oci, nekad bude pretamno, nekad presvijetlo!!!” Znaciii, ko te tjera zeno da sjedis tu, ako znas da ti ne daju preko granice. Haj kuci!

haha 

• Like 2
  • Haha 1

ja samo znam da tek sad počinje ludilo u gradu, ovo do sada je sve bila kamilica pa oni nemaju pojma kava je ovdje zima

3 minutes ago, sk64 said:

ja samo znam da tek sad počinje ludilo u gradu, ovo do sada je sve bila kamilica pa oni nemaju pojma kava je ovdje zima

Bice nama jaka zima, imaju drva na svakom koraku, na ozimicama mozes sleper drva natovariti za cas 😀

2 minutes ago, Melo said:

Bice nama jaka zima, imaju drva na svakom koraku, na ozimicama mozes sleper drva natovariti za cas 😀

Jos kad skuzis sta je praznih kuca, sto su vlasnici vani, ili su napustene..... ne treba im puno da se angaziraju, ako nista shvatili smo da se puno uspjesnije od nas drze zajedno i udruzuju u svoje pohode! 👌🏼

• Thanks 2

20 minutes ago, Melo said:

Sa ozimica samo pola njih da je na proteste izaslo popunilo bi trg, zato i ako im sva drva pokradu (osim penzionerima) nije ih ni zaliti.

• Haha 2

Kod nas je soros pojacao aktivnosti, nije zadovoljan, eto javna pravobraniteljica upada iznenada u postaje granicne policije i traži dokumentaciju o postupanju prema ilegalcima!. Tuzi vlastitu drzavu Europi da policija nije dovoljno kooperativni. Ja kao gradanin kojem ta ista jasi na grbaci poslao mail i pitao tko joj daje pravo da novcima obveznika brine o 'pravima" ilegalnih  koji su 10 granica presli ilegalno a sad se u BIhacu zale da ih hrvatska policija ne pusta na izvolite. Odgovor nisam dobio  zena je valjda na terenu. 

• Like 2

33 minutes ago, Fugaziii said:

Ee moj suprug neki dan cijepao trisce za potpalu i prisla mu dvojica ‘ilegalnih migranata’ i pokazali prstom u sjekiru i rekli WE WANT THAT! I on im kaze da razgule, i oni opet poceli pokazivat na sjekiru i govoriti WE WANT THAT, haha dok ih nije otjerao. 

I ja sad kao trebam da zalim i postujem takve ljude, koji otvoreno zahtijevaju sve od svakoga bez da oni ista daju zauzvrat. Eto de neka oni koji su u biri, nek im se ponudi posao u tvornici, zauzvrat ce dobiti platu i smjestaj i sta vec. Samo bi se nasmijali u facu. 

Gledam priloge i izjave i onih migranata sto su navalili na Ameriku. Prikazuju kao, kako uvode, jadnu zenu sto ceka na meksickoj granici, i ona daje izjavu: “drze nas ovdje, ne daju nam preci granicu, navece mi bude hladno, a evo po danu mi sunce ide u oci, nekad bude pretamno, nekad presvijetlo!!!” Znaciii, ko te tjera zeno da sjedis tu, ako znas da ti ne daju preko granice. Haj kuci!

haha 

Oni su poduceni kako ce jadnike odglumiti i kao sto ovaj Hasan Heidar rece u onom intervju, nesmijemo dozvoliti da nas emocije nose.

15 minutes ago, rucica1 said:

Oni su poduceni kako ce jadnike odglumiti i kao sto ovaj Hasan Heidar rece u onom intervju, nesmijemo dozvoliti da nas emocije nose.

To sam i govorila, pa fasista. Haha. Oni tacno imaju naputke kad sta trebaju reci i uraditi. Pa znate onaj video onog djecaka polijevaju ga vodoim i on kao kaze dosta je i poce da place da se valja po podu i na momenat stane, kao JEL OVAKO DOBRO, i nastavi. Pa gledam one scene iz vode gdje se oni guse i tako to, u biti se sve odvije u plicaku, i ima video gdje jedan u vodi jauce mjauce, a iza fotoaparata i kamere njegove ‘kolege’ pracu ga vodom i loze, i kad je seaija zavrsila fotograf americkog naglaska kaze GOOD JOB, NOW LETS SWITCH THE BOAT. i svi pljescu uspjesnoj akciji. 

A daaa ne govorim o onom djecaku garavom sto je ono bio bombaski napad u siriji, pa su slikali svi onog djecaka malog ‘u soku’ pa voditelji placu, ajme majko dijete u soku... dakle njegov otac kaze kako su mu platili (vlada) da iskoriste djecaka, nasminkaju ga i tako to, i da ga iskoriste za to. Kaze platili masne pare, a onda mu nudili kasnije za jos al je on kao odustao nece da djete mu sluzi za to. Kao prvo namjestaljka, kao drugo ako i jeste tako kako si i zasto prvi put pristao na to i sad glumis pravdenika. Nidje veze ....

ima jos, al ne da mi se fkt mozak razbijati vise. 

• Like 2

4 hours ago, Fugaziii said:

Rekli sinoc na vijestima, atv cini mi se. 

To je glupost. Ne smijemo da dozvolimo da nas emocije uhvate i onda pogresno protumacimo situaciju i da nam podvale laz. Ako je kroh bosnj proslo 21500 migranata znqcilo bi da je 90 % njih podnijelo azil a to jednostavno ne moze biti!

Nakon protesta jucer koji su bili nula kako dalje? Sta se moze uraditi? Da li se treba pomiti situacijom da se ne moze vise vlastitim gradom prosetati i da se treba skriti u svoje kuce? 

Sta vlast radi? Imam osjecaj da je i komesar promijenio pricu kao da ga je neko okrenuo ilk ocito mu lekcijj i on se sada drugacije ponasa!

O ovoj ,u wideu NGOs, organizaciji vise na Wikipediji - posebno interesantan odjeljak o financiranju ove "humanitarne" organizacije.

15 minutes ago, Lidjo said:

To je glupost. Ne smijemo da dozvolimo da nas emocije uhvate i onda pogresno protumacimo situaciju i da nam podvale laz. Ako je kroh bosnj proslo 21500 migranata znqcilo bi da je 90 % njih podnijelo azil a to jednostavno ne moze biti!

Nakon protesta jucer koji su bili nula kako dalje? Sta se moze uraditi? Da li se treba pomiti situacijom da se ne moze vise vlastitim gradom prosetati i da se treba skriti u svoje kuce? 

Sta vlast radi? Imam osjecaj da je i komesar promijenio pricu kao da ga je neko okrenuo ilk ocito mu lekcijj i on se sada drugacije ponasa!

A ko ce ga znati vise.... to sam onako iz huje vise napisala, ja prva ne vjerujem medijima, pogotovo kad glupani kazu kako ima 2500 hiljade migranata dodje mi da se ubijem. To je mjesecnooooo koliko ih udje na kanton i Bihac. Katastrofa haha ali treba se cuvati i osigurati sigurnoat domova i auta i nositi kakvu zastitu sa sobom dok si vani. I madari ae najboljem. 

Sta god ko mislio od Vas, ja mislim da Trump cini dobro za amerikance. Mislim da ne treba braniti da se neko useli u neku zemlju, ali naravno neko sa validnim dokumentima, namjerama da rade i stvaraju vrijednost i dopridonose toj zemlji u koju su dosli, ali da svaka drzava kao prioritet treba imati svoje domicilno stanovnistvo. Pa brate logicno je, sve drugo je cita glupost i ocigledna prodaja naroda zbog profita pojedinaca. Samo glup i neupucen neobrazovan covjek moze popusiti foru humanosti u ovoj krizi, al ima ona neka domaca pjesma STO NAS IMA MASALLAH haha

• Like 2

Samozaštita je jedino preostalo ulica po ulica naselje po naselje da se organizira ništa drugo ne preostaje. Iz vlastitog priimjera znam da se može kad ima u ulici bare, 5-6 normalnih ljudi koji žele sudjelovati.To nam niko ne može zabraniti zato se pokušajte organizirati inače dobro nam se ne piše

• Like 1
  • Thanks 1

41 minutes ago, Lidjo said:

20.000 je iskazalo namjeru za azil. Svako ko udje izrazi namjeru za azil, rutina. U nekom roku moras podnijeti zahtjev za azil i to je uradilo cca 2000 migranata. 

25 minutes ago, sk64 said:

Samozaštita je jedino preostalo ulica po ulica naselje po naselje da se organizira ništa drugo ne preostaje. Iz vlastitog priimjera znam da se može kad ima u ulici bare, 5-6 normalnih ljudi koji žele sudjelovati.To nam niko ne može zabraniti zato se pokušajte organizirati inače dobro nam se ne piše

A sta kad ti je ulica jedna od rutA i kad ti pola komsiluka dila smjestaj 'ilegalnim migrantima'?  A ostatak ulice penzioneri i ljudi koji cekaju da drugi rijese situaciju?? Da tenk parkiram pred kucu ili haubicu 🤔

• Haha 1

Inicijativni odbor građana Bihaća

1.Tražimo od Vijeća ministara da odbaci potpisivanje sporazuma o migracijama u decembru u Marakešu!
2. Tražimo od Predsjedništva i Ministarstva bezbijednost da angažuju sve raspoložive kapacitete da zatvori granice Bosne i Hercegovine za ilegalne migracije.
3.U skladu sa peticijom koju je potpisalo više hiljada građana tražimo izmiještanje privremenog migracionog centra izvan grada i rasporedi na prostor cijele Bosne i Hercegovine, obzirom da su granice EU zatvorene!
Tražili smo privremeni prekid saobraćaja Talgo vozom, dok služi za prevoz ilegalnih migranata. Tražimo od Centrotransa da prekine prevoz ilegalnih migranata, jer ćemo ih tužiti za ilegalnu trgovinu ljudima. 
Tražimo da se pri kupovini karata priloži osobni dokument!
4.Zakon o strancima
Ako broj migranata ugrožava bezbijednost, javni red i mir i zdravlje stanovnika, moraju se staviti pod kontrolu i ograničiti kretanje.
5. Ne mogu privremeni migracioni centri biti u gradskoj zoni unutar 20 km od graničnog prelaza po evropskim konvencijama.
6. Građani ne žele privremeni migracioni centar u Đačkom domu i Biri!
Đački dom je legat koji mora služiti u obrazovne svrhe, a Bira nema prenamjenu u migracioni centar!
7. Školovanje djece ilegalnih migranata u školama, ne može se ostvariti bez saglasnosti Vijeća roditelja. Preporučujemo školovanje u migracionim centrima.
8. Dajemo rok do Nove godine da Ministarstvo bezbijednosti odredi lokaciju za privremeni migracioni centar izvan grada, a da centar stavi u upotrebu do marta 2019.
9. Vlada USK mora zaustaviti dolazak ilegalnih migranata na prostor USK!
10. MUPUSK mora ograničiti njihovo kretanje po gradu Bihaću!
11.Tražimo da PTT BiH direkcija Bihać da prekine transakciju novca ilegalnim migrantima, jer su banke već odbile transakcije, a od MUPUSK tražimo kontrolu ilegalnih migranata koji vrše transakcije!
12. Tražimo od Kantonalne inspekcije da rigorozno kažnjavaju izdavanje smještaja ilegalnim migrantima bez dokumenata i da MUPUSK zajedno sa Uredom za strance vrši kontrolu tih lica!
13. Nismo zadovoljni radom IOMa!
Ne radi transparentno!
Ne ograničava kretanje ilegalnim migrantima!
Dokumenti koje smo vidjeli nisu validni, bez potpisa i pečata!
IOM ne može potpisivati ugovore bez saglasnosti Skupštine USK i Gradskog vijeća!
Tražimo da IOM nadoknadi štetu za čistoću grada, radi uništene turističke sezone, štetu na stadionu Jedinstvo i Aleji u Borićima, kao i uništavanje stoljetnih stabala!
14. Tražimo vanredne sjednice Skupštine USK i Gradskog vijeća po pitanju migrantske krize!

Incijativni odbor građana Bihaća

• Like 4
  • Thanks 2

7 hours ago, sk64 said:

Nema niti tu uspjeha...nažalost ja sam došao do zaključka da svako mora samo štiti sebe. Onako pogledam komentare krezubih nepismenih bošnja koja pomažu svoju napaćenu braću muslimane i ostanem zapanjen koliko su glupi.Što je najgore ima tu wannabe "gradske kreme" kojoj su još roditelji gacali po đubru a prvi asfalt ugledali u Bihaću.Kad i ako dođe vrijeme prozvat ću ih ja lično imenom i prezimenom-JAVNO.Ja kažem: BIHAĆ je "pao" ! Ja se bukvalno iz svega ovog povlačim,nema me više niti na ovoj temi od ovog momenta radim samo na tom da odvedem svoju porodicu daleko odavde.Ostajte mi zdravo i čuvajte se !

Edited by Grunf
  • Like 2
  • Aferim! 1
  • Sad 4

ovo je zaista strasno. najgore je kad se narod preda, a to ocitio politici pase.

Cudan je ovaj nas narod. Kad je bila tema o onom maticno broju mislio sam da je to ona kap sto je prelila I da ce nardo se tad dignuti I protjerati politicare, medjutim nista, opet se smirlo.

Onda oni borilacki protesti, isto se zavrsi.

David, Dzenan, one dvije cure sto su poginule, opet nikom nista.

Narod odlazi, zdravstvo na nuli, obrazovanje na nuli I opet nista.

Sta treba da se desi da se ovaj narod digne na noge?

Ne moze biti solucija ovo sto grunf cini, ne zelim da se pomirim sa tim!

• Like 2
  • Thanks 2
  • Sad 1

"Jednog dana, miš je gledao kroz pukotinu na zidu farmera i njegovu ženu kako otvaraju neki paket. Kakvu hranu bi to moglo sadržavati? Pitao se. Ali kad je otkrio da je u pitanju mišolovka, bio je užasnut.
Trčeći kroz dvorište farme upozoravao je ostale
 vičući: " U kući je mišolovka! U kući je mišolovka!"
Kokoš, kvocajući i čeprkajući, podigne glavu i kaže: "Gospodine Miš, to je ozbiljan problem za tebe, ali nema baš nikakve posljedice po mene. Ja se zbog toga ne mogu uzrujavati."
Miš se okrene prascu i vikne: "Mišolovka je u kući! MIšolovka je u kući!" Prase je suosjećalo, ali reče: "Vrlo mi je žao, gospodine Miš, ali ja tu ne mogu ništa učiniti osim moliti. Budi siguran da si u mojim molitvama."
Miš tada krene prema kravi: "Mišolovka je u kući! MIšolovka je u kući!" Krava reče: "Oh, gospodine Miš, žao mi je zbog tebe, ali s mog nosa neće faliti koža." Tako se miš vratio odbijen pognute glave u kuću kako bi se sam suočio s farmerovom mišolovkom. Te noći začuo se čudan zvuk u kući - kao zvuk kad mišolovka uhvati svoj plijen.
Farmerova žena požurila je vidjeti što se uhvatilo. U mraku nije vidjela da je mišolovka uhvatila rep otrovne zmije. Zmija ju je ugrizla. Farmer ju je brzo odvezao u bolnicu i kući se vratila s vrućicom.
Znamo da se vrućica liječila svježom kokošjom juhom, pa je farmer zaklao kokoš. Ali bolest njegove žene se nastavila pa su je došli posjetiti prijatelji i susjedi. Da bi ih nahranio, farmer je izmesario prase. Farmerova žena, nažalost, nije se oporavila, umrla je. Došlo je toliko ljudi na njen sprovod, da je farmer morao zaklati i kravu kako bi osigurao dovoljno mesa za sve njih.
Miš je to sve gledao s velikom tugom kroz svoju pukotinu na zidu. Zato, kad idući put čuješ da se netko suočio s problemom i misliš da te se to ne tiče, sjeti se - kad je jedan od nas ugrožen, svi smo u opasnosti. Svi smo umješani u to putovanje zvano "život". Moramo paziti jedni na druge i ponekad napraviti dodatan trud da ohrabrimo nekog od nas."

Nažalost na ovoj našoj farmi je previše kokošiju,prasaca i krava a premalo miševa.Pomenute životinje su tu samo zbog uporedbe sa pričom da ne bi ko pomislio da nekog omalovažavam ili vrijeđam

Edited by Grunf
  • Like 4
  • Aferim! 2
  • Thanks 1
  • Haha 1

Molim vas koji zivite u Bihacu da me ispravite i nadopunite. Vidim da su ljudi razocarani malim brojem prisutnih na protestu u subotu. Meni se cini da je bilo stotinjak protestanata i jos toliko prolaznika, nisam siguran. Razumijem da je to iznenadjujuce i razocaravajuce za forumske aktiviste. Pitanje je zasto je tako malo ljudi bilo? Dozvolite da podijelim svoju analizu s vama. Moja pretpostavka je da u samom gradu zivi izmedju 20-30,000 ljudi. Nadalje, pretpostavljam da je medju njima skoro pola starijih ljudi, iznad 65 godina starosti. Isto tako, pretpostavljam da skolaraca (osnovna i srednja skola) i studenata, kao i njihovih vrsnjaka van obrazovnog sistema ima oko 3-4,000. Povrh toga, pretpostavljam da male djece (predskolskog uzrasta) ima, recimo 2-3,000. Ako su ove pretpostavke priblizno tacne, a molim vas da me ispravite ako nisu, ostaje manje od 10,000 ljudi i zena u dobi izmedju 25-65 godina koji zive u Bihacu danas.

Mislim da je ta dobna skupina realno jedina na koju se moze racunati kao potencijalne ucesnike protesta, iako ima i u drugim nabrojanim skupinama pojedinaca koji su zainteresovani za migrantsku situaciju, i mogu i zele protestvovati. Unitar ove skupine, moja je pretpostavka da samo stotinjak pojedinaca direktno profitira od migranata, kao na primjer oni koji im izdaju stambeni prostor i koji ih prevoze. Postoje jos mnogi koji profitiraju od migranata, kao na primjer trgovci, ugostitelji, kladionicari, i slicni, koji svoju djelatnost obavljaju i obavljali su bez obzira na migrante. Ovi ljudi nisu zainteresovani za proteste, njih prije svega zanima profit, zarada od migranata. Tu, naravno ne ubrajam njihove zaposlenike, bar ne u najvecem broju. Nadalje, treba uzeti u obzir relativno najvecu grupu ljudi u dobnoj skupini izmedju 25-65 godina, zaposlenih u drzavnoj upravi, lokalnoj administraciji i javnim ustanovama i poduzecima. Ti ljudi ne profitiraju od migranata direktno ali su, iz straha da ne dovedu u pitanje vlastito zaposlenje, takodjer manje vjerovatni ucesnici protesta, iako neki, pa cak i mnogi medju njima, su zabrinuti zbog migrantske situacije. 

Ako su gornje pretpostavke priblizno tacne, ostaje nam relativno mali broj ljudi koji su spremni izaci na proteste bez kalkulacije sta time kratkorocno licno dobijaju ili gube. Stoga, uzevsi u obzir i druge faktore (licni razlozi sprecenosti, odsutnost iz grada, bolest) mali broj ljudi koji se pojavio na protestu i nije toliko iznenadjujuci. Eto, to je moja djelomicna analiza zasto je tako malo ljudi izaslo na protest. Naravno, postoje i neki drugi faktori koje nisam za sada uzeo u obzir, kao na primjer organizacija protesta, koja je vjerovatno mogla biti i bolja. 

• Like 3
  • Thanks 1

@Srbin iz Knina Analiza je dosta realna. Ja bih jos da dodam i grupacije koje iz porodica i uze rodbine dosta u buzdetu zaposlenih ima, pa eto kao da im se ne zamjere, pa onda i oni koji misle ako ih kogod iz nadleznih sa raznih pozicija prepozna (preko slika ili video snimaka) moze mu kasnije djetetu,kad posao bude trazio,naskoditi.Ovakvih izjava sam prilikom prijasnjih (po raznim pitanjima) demonstracija, na moje pitanje zasto se na proteste nisu odazvali,cula.Ova Grunfowa prica o misu tacno 100/100 narod oslikava.Ako narod ne uvidi da su oni zakon a ne oni koje oni placaju i da se za svoja prava moraju sami izboriti, nista im se dobro ne pise.I nije ovo drzanje gradjana samo u Bihacu ovako,  nego u cijeloj BiH pa i Balkanu.

P.S.Upravo slusam njemci javljaju da su ih samo u 2018-oj godini deportacija odbijenih azilanata 8 miliona € kostala.

Edited by rucica1
  • Thanks 2

2 hours ago, Srbin iz Knina said:

Molim vas koji zivite u Bihacu da me ispravite i nadopunite. Vidim da su ljudi razocarani malim brojem prisutnih na protestu u subotu. Meni se cini da je bilo stotinjak protestanata i jos toliko prolaznika, nisam siguran. Razumijem da je to iznenadjujuce i razocaravajuce za forumske aktiviste. Pitanje je zasto je tako malo ljudi bilo? Dozvolite da podijelim svoju analizu s vama. Moja pretpostavka je da u samom gradu zivi izmedju 20-30,000 ljudi. Nadalje, pretpostavljam da je medju njima skoro pola starijih ljudi, iznad 65 godina starosti. Isto tako, pretpostavljam da skolaraca (osnovna i srednja skola) i studenata, kao i njihovih vrsnjaka van obrazovnog sistema ima oko 3-4,000. Povrh toga, pretpostavljam da male djece (predskolskog uzrasta) ima, recimo 2-3,000. Ako su ove pretpostavke priblizno tacne, a molim vas da me ispravite ako nisu, ostaje manje od 10,000 ljudi i zena u dobi izmedju 25-65 godina koji zive u Bihacu danas.

Mislim da je ta dobna skupina realno jedina na koju se moze racunati kao potencijalne ucesnike protesta, iako ima i u drugim nabrojanim skupinama pojedinaca koji su zainteresovani za migrantsku situaciju, i mogu i zele protestvovati. Unitar ove skupine, moja je pretpostavka da samo stotinjak pojedinaca direktno profitira od migranata, kao na primjer oni koji im izdaju stambeni prostor i koji ih prevoze. Postoje jos mnogi koji profitiraju od migranata, kao na primjer trgovci, ugostitelji, kladionicari, i slicni, koji svoju djelatnost obavljaju i obavljali su bez obzira na migrante. Ovi ljudi nisu zainteresovani za proteste, njih prije svega zanima profit, zarada od migranata. Tu, naravno ne ubrajam njihove zaposlenike, bar ne u najvecem broju. Nadalje, treba uzeti u obzir relativno najvecu grupu ljudi u dobnoj skupini izmedju 25-65 godina, zaposlenih u drzavnoj upravi, lokalnoj administraciji i javnim ustanovama i poduzecima. Ti ljudi ne profitiraju od migranata direktno ali su, iz straha da ne dovedu u pitanje vlastito zaposlenje, takodjer manje vjerovatni ucesnici protesta, iako neki, pa cak i mnogi medju njima, su zabrinuti zbog migrantske situacije. 

Ako su gornje pretpostavke priblizno tacne, ostaje nam relativno mali broj ljudi koji su spremni izaci na proteste bez kalkulacije sta time kratkorocno licno dobijaju ili gube. Stoga, uzevsi u obzir i druge faktore (licni razlozi sprecenosti, odsutnost iz grada, bolest) mali broj ljudi koji se pojavio na protestu i nije toliko iznenadjujuci. Eto, to je moja djelomicna analiza zasto je tako malo ljudi izaslo na protest. Naravno, postoje i neki drugi faktori koje nisam za sada uzeo u obzir, kao na primjer organizacija protesta, koja je vjerovatno mogla biti i bolja. 

Sve je to tako, ali je činjenica da je na prvim protestima bilo puno više ljudi, taj broj se mjerio hiljadama. Očekivalo se da bude približno tom broju. 

Mene je broj ljudi na prvom skupu iznenadio jer sam tad očekivao broj koji je bio sad u subotu, znajući za pasivnost građana Bihaća. 

Mislim da se dugo čekalo na ovo 4. okupljanje. Ljudi su i ovdje i na FB grupi počeli pričati bezvezne stvari tako da su ljudi stekli dojam da je to okupljanje bez veze. 

Kao što pročitaj komentar na FB stranici "imamo detektiv koji prate i slikaju svaki korak migranata a ne možemo doći na proteste" aludirajući na to da se stalno objavljuju slike evo ih ovdje evo ih tamo, kao da i sami ne vidimo da se kreću na svim stranama. 

• Thanks 1

Sve što sam od početka napisao na ovom forumu sve se obistinilo .

Džaba mirni protesti peticije i sve ostalo dok god se sila neprimjeni problem ostaje !

Treba blokirati puteve i mostove na Uni i tako par dana !

• Like 1
  • Dislike 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...