Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

2 hours ago, Barba said:

Sve što sam od početka napisao na ovom forumu sve se obistinilo .

Džaba mirni protesti peticije i sve ostalo dok god se sila neprimjeni problem ostaje !

Treba blokirati puteve i mostove na Uni i tako par dana !

Naravno a i pred vladu bi građani trebali protestirati

• Like 1

19 minutes ago, Melo said:

Njemačka: Sirijska migrantska porodica prima više od 5.000 eura socijalne pomoći !

Ovo je laž i propaganda tako da ne nasjedate na te priče .

Isto je što ovi naši sto rade u Njemačkoj kao medicinski radnici pa prosipaju priče kako zarađuju po   € 3.500 što je daleko od istine !

U Njemačkoj su najniže plate od ostalih zemalja EU i imaju najslabije kolektivne ugovore .

Što se tiče ovih €5000 kao socijalne pomoći petočlana porodica prima €50 bruto po osobi tjedno ,tako kad se to sve zbroji daleko je to od €5000 .

dobije se iznos od €2000 bruto sto neto iznosi oko €1750 i manje kad se uplati penziono i porez .

Edited by Barba
  • Like 1

26 minutes ago, Barba said:

Ovo je laž i propaganda tako da ne nasjedate na te priče .

Isto je što ovi naši sto rade u Njemačkoj kao medicinski radnici pa prosipaju priče kako zarađuju po   € 3.500 što je daleko od istine !

U Njemačkoj su najniže plate od ostalih zemalja EU i imaju najslabije kolektivne ugovore .

Što se tiče ovih €5000 kao socijalne pomoći petočlana porodica prima €50 bruto po osobi tjedno ,tako kad se to sve zbroji daleko je to od €5000 .

dobije se iznos od €2000 bruto sto neto iznosi oko €1750 i manje kad se uplati penziono i porez .

Et ako znas njemacki

http://www.zuwanderung.net/2016/03/27/5438-e-monatlich-vom-staat-fuer-siebenkoepfige-syrische-fluechtlingsfamilie/

• Dislike 1

17 minutes ago, Rijecanin said:

Bilo je u Bild-u kako jedan sirijac s 4 zene i 23 djece kosta njemacku drzavu 360.000 Eur-a godisnje, skocili svi na noge i rekli da to nije ni blizu i  navodno su izracunali da kostaju 'samo' 160.000 godisnje, tako da to uopce nije strasno, ahahahahahahah.

Hehe 😁

3 minutes ago, Barba said:

Ovo je nikakav izvor tipa hercegovina.info

Nije samo taj izvor, ima ih vise, ma haj ne bitno

8 minutes ago, Barba said:

Ovo je nikakav izvor tipa hercegovina.info

I meni je to cudno. Zasto bi ovi dobili 3600 eura hartz4 i jos sve dodadnom kao odrasli se dobije 404 eura po osobi onda jos nesto malo za djecu ali ni u kojem slucaju ne mozes doci na tu cifru i to ti i ovdje stoj:

Weshalb bekommen die beiden Eheleute zusammen 3.600,- Euro ? Stimmt diese Zahl wirklich ?
Pro Person stehen einem doch 404,- Euro zu. Macht also 808,- Hartz-4 für beide Eheleute. Kann mich mal einer aufklären, wieso diese 3.600,- zustande kommen.

ali svejedno, po meni takve osobe bi maximalno trebale dobijati 6 mjeseci pomoc i onda ili si nasao posao ili idi nazad kuci. Ne razumijem zasto bi mi sa nasim porezom trebali financirati ovakve slucajeve!

• Like 1
  • Dislike 1

Hartz-4 korisnici dobijaju po osobi - odrasli exsistenz minimum (404 €) djeca zavisnno od starosti ali u to se uracunava (to jest odbija) djeciji doplatak. Dalje imaju placeno bolesnicko osiguranje, stanarinu sa rezijama (voda,grijanje,smece) struju moraju od prihoda sami placati, takodjer telefon.Uplacivanje za penzijsko i da mu se to vrijeme u radni staz ubraja je (mislim prije 2-3 godine) ukinuto. Da izbjeglice vise dobivaju to nije istina ali da i ovoliko primaju prewise je a i nepravda prema domicilima.Pridoslim izbjeglicama Njemacka je po osobi ponudila (jos uviijek vazeca ponuda) 1.800 € po osobi i besplatan let u domovinu.Dobrovoljce su na aerodromu intervjuisali reporteri.Izmedju ostalih jedan mladi sirijski par, na pitanje gdje i zasto se vracaju,odgovorili su da dolaze iz nezaracene zone u Siriji a da su u Njemacku, studirati dosli ( takvih izjava od strane izbjeglica se na svakom koraku moglo cuti) .Maloljetnike roditelji salju jer su im "humanitarci"slozili pricu da ce na osnovu djece,kao staratelji moci i oni u Njemacku doci.Zato se mnogi mladici bez relevantne dokumentacije kao maloljetnici predstavljaju.Kod takvih (kako bi se starost utvrdila) se pravi posebna procedura medicinskih pregleda tako da to u vecini slucajeva ne prolazi i naravno da su ti i prvi na listi za deportaciju.Puno mladih ljudi koji se bez familije u Njemacku upute takodje " zahvaljujuci uputama humanitaraca" a i rodbine koju ovdje imaju,dolaze sami u namjeri kako bi koristili zakon o spajanju porodice ali njemci su to prokuziki i u medjuvremenui tu zakonsku tacku koregovali.      

Edited by rucica1

I u kantonalnoj vladi bi trebali hitnu ostavku odredjenih lica traziti.Fakat od Suhru su mnogi dobrana razocarani.Izgleda da je dobrana zamrljo ili su i kod njega pare prevagnule ili je stvarno pod (neopravdanim) pritiskom. Ako je neki pritisak u pitanju onda treba da se upita sta je jace i vrijednije - narod i grad Bihac ili tamo neke seronje.

• Like 2

3 minutes ago, rucica1 said:

I u kantonalnoj vladi bi trebali hitnu ostavku odredjenih lica traziti.Fakat od Suhru su mnogi dobrana razocarani.Izgleda da je dobrana zamrljo ili su i kod njega pare prevagnule ili je stvarno pod (neopravdanim) pritiskom. Ako je neki pritisak u pitanju onda treba da se upita sta je jace i vrijednije - narod i grad Bihac ili tamo neke seronje.

Šuki ne zaslužuje da vodi ovaj grad. Da bi neko vodio Bihać i ovaj kanton u ovakoj državi kakva jeste mora da ima velika m*da da kaže ovo NEĆU ili ZAHTJEVAM TO I TO a ne da savije kičmu kako mu bratija NAREDI.Pored toliko savjetnika jednog gradonačelnika PAMET ti i ne treba

Edited by Grunf
  • Like 3
  • Aferim! 1

22 minutes ago, saco said:

To je Hozanova Merhametska Vlada, a i Suki po Hozanovoj krenuo, sa kim si, takav si oduvijek bilo.

P.S.

evo upravo objavljeno da ih nasa djeca i nasi roditelji u opste ne zaniumaju, FUJ

https://www.biscani.net/konacna-odluka-djeca-migranti-ce-ici-u-os-brekovica-u-bihacu-mjestani-najavili-ispisivanje-svoje-djece/

Eee moji brekovcani tako vam i treba.Koliko vas je iz Brekovice na protestiema bilo (vjerujem niko).Protesti se citavog regiona ticu a ne samo centra grada Bihaca.Dok god ne uvidite da SVI ujedinjenim snagama (sve mjesne zajednice a i gradovi u regionu) poskociti i redove stisnuti morate, ovako  ali i jos gore ce vam biti.

• Like 5

50 minutes ago, Hulkster said:

Pa šta, neka vide i djeca migranti robovlasničku vlast ( odnos države prema vlastitom stanivništvu ) u praksi kod nas,a Boga mi ima tu malo i feudalnog društva i tako svega pomalo :) . 

Prijatelju,da se razumijemo nemam ja ništa protiv te djece i tih ljudi.Stvar je u tome što se neke stvari rade mimo volje naroda.Zapravo većina stvari.Baš me zanima da li bi pristao da ih vodi u Sokolac u školu

Edited by Grunf
  • Like 2

8 hours ago, Umugande said:

Nije ok ovo što se tiče Brekovčana.Međutim,kada su se građani Ostrožca pobunili protiv toga da ta djeca idu u školu na Ostrožcu preko tog se prešlo i nigdje nije bilo u medijima.Problem je što Šuhret Fazlić dovodi GRAĐANE OVOG GRADA PRED SVRŠEN ČIN. Tako je bilo sa Borićima,tako je bilo sa Birom,tako je  sa eto brekovačkom školom.Što nas očekuje sutra? Da nam pošalje svakom po jednog ili dva migranta da ih primimo u naše kuće? NE MOŽE TO TAKO

• Like 6

2 hours ago, Grunf said:

Prijatelju,da se razumijemo nemam ja ništa protiv te djece i tih ljudi.Stvar je u tome što se neke stvari rade mimo volje naroda.Zapravo većina stvari.Baš me zanima da li bi pristao da ih vodi u Sokolac u školu

Drug žalosno je samo što za sve ispaštamo mi građani , bojim se da takvi dolaze najviše do izražaja, sve se  nešto igra preko naše muke. Imaju nadležni koji trebaju da vode brigu i o nama i o migrantima ( o migrantima IOM i međunarodna zajednica, a vode puno više briga o njima nego naše vlasti o nama ), a trenutno vidim da naše vlasti  zaboli stojko i za nama i za migrantima . Koliko je samo sugrađana i sugrađanki otišlo iz Bihaća sa tim se više niko ne bavi, to su sve komplet porodice, evo iz moje ulice je ove godine otišlo 6 porodica. Sve industrije su zatvorili, otvaraju nam samo benzinske, kafane, prodavnice i kladionice, ne vidim da neko protestuje protiv toga, a i to je isto uzrok ove naše vlasti isto kao i migrantska kriza. Imamo najplaćenije političare i opet ništa ne rade, odavde drug treba ići i nikada se ne vraćati.

• Like 5
  • Sad 1

Zašto IOM ne osigura školu za migrantsku djecu u sedri ili na nekom drugom mjestu !

Hvala Bogu na birou ima dovoljno pedagoga koji Mole boga da rade ?

Ako su djeca protjerana iz Ljutočke doline za vrijeme rata imala posebnu školu u vrtiću u parku , mogu i migranti u Sedri !

Iskreno meni ne smeta i da se zajedno školuju sa našom djecom to nema nikakve veze ali mi posebno smeta sto IOM i onaj kako se zvaše van der Qurac sve radi da bi što više iritirao domaće stanovništvo i to radi od samog početka .A ovi naši krugovi koji imaju korist ga podržavaju u svemu .

• Like 3
  • Aferim! 1

mene samo interesuje zašto šuhret se petlja u migrante koji su u sedri, to nije bihaćka općina tj sedra ne pripada gradu već pripada cazinskoj općini tj gradu cazinu

u pravu je @grunf, šuhret nije dorastao ovim problemima i treba da podnese ostavku bez da čeka da narod na protestima to od njega zatraži

neka hozan i ogrešević  organizuju nastavu u svom gradu jer prihvatni centar sedra je na teritoriji njihovog grada

OPET VAS POZIVAM NA NORMALNU RASPRAVU, DISKUSIJU BEZ MEĐUSOBNIH VRIJEĐANJA, BEZ "TEŠKIH" RIJEČI I DRŽITE SE TEME

LP

• Like 3
  • Aferim! 2

evo vec na klix-u i slicnim portalima sve komentare kako su biscani "racisti, fasisti, xenefobi" itd..

jebiga ispada kao du su Biscani i krajisnici jedino dobri kada gine u ratu

ja da sam u bihacu zabranio bi svake vrste komunikacije sa medijom poput Klixa i slicnim  portalima sve dok ne prestanu praviti sliku o biscanima kao da su fasisti i dok ne brisu takve komentare koji neki nacin moze tumaciti kao govor mrznje prema narodu iz bihaca,

kao sto sam stalno rekao. 5 korpus prakticno oslobodio bosnu a danas ovima iz Sarajeva, Tuzle i slicnim mijestima su to brzo zaboravili i od krajine sad prave deponiju za migrante. Cast izuzecima

12 minutes ago, dobri duh said:

mene samo interesuje zašto šuhret se petlja u migrante koji su u sedri, to nije bihaćka općina tj sedra ne pripada gradu već pripada cazinskoj općini tj gradu cazinu

u pravu je @grunf, šuhret nije dorastao ovim problemima i treba da podnese ostavku bez da čeka da narod na protestima to od njega zatraži

neka hozan i ogrešević  organizuju nastavu u svom gradu jer prihvatni centar sedra je na teritoriji njihovog grada

OPET VAS POZIVAM NA NORMALNU RASPRAVU, DISKUSIJU BEZ MEĐUSOBNIH VRIJEĐANJA, BEZ "TEŠKIH" RIJEČI I DRŽITE SE TEME

LP

Samo da dodam nesto:

Volim i postujem Gosp Sej Ramic ali boze moj za ovu situaciju treba neki malo jaci govornik da organizuje narod da cuva gradske ulice i skole od migranata.

ne zelim da cujem vise te politicke izjave poput "ma nemamo nista protiv njih ali hocemo samo da.." 

ne, ne i ne

treba nam neko ko ce postupiti malo agresivnije u javnosti. nesto ovako npr: "Mi zaista imamo problem sa tim ljudima jer mnogi od njih nisu prijavljeni legalno i su veliki sigurnosni teret za nase zene  i dijece. Jer Ako se situacija dalje eskelira postoji mogucnost da nam otmu kuce, ulice, skole, i ako se to desi nas narod nema drugaciji izbor nego da formiramo narodne cete za samoodbranu. 

Edited by pravi bosnjak
  • Like 4
  • Dislike 1

26 minutes ago, dobri duh said:

LP

Tačno,zašto se po ovome pitanju nije izjasnio Ogrešević. Sedra pripada Cazinu i tamo treba da idu u školu. Ali očigledno da Šuki mora savijati kičmu i pred Hozanom što pokazuje da je to jedan promašeni političar koji će ostati upamćen kao najgori gradonačelnik Bihaća ikad. 

• Like 4

• saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...