Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Trebamo pod hitno u protestu

IOM vodi etnicko ciscenje jer migrantima forsiraju u skolu a brekovcana istjeraju. ne moze vise ovako. zaista ne moze.

sto se tice ovaj zadni dio. mene smeta da migrantima ode  zajedno sa nasom djecom u skolu jer njihove podatke nisu utvrdjene pravim procedurima. tako da cemo imati situaciju gdje ce 15 godisnji afganistanac i kurdistanac biti zajedno u nastavnim programu sa amrom ko ima 10 godina ili maida mala lutkica ko ima 9 godina. 

Edited by pravi bosnjak
  • Like 1

40 minutes ago, dobri duh said:

mene samo interesuje zašto šuhret se petlja u migrante koji su u sedri, to nije bihaćka općina tj sedra ne pripada gradu već pripada cazinskoj općini tj gradu cazinu

u pravu je @grunf, šuhret nije dorastao ovim problemima i treba da podnese ostavku bez da čeka da narod na protestima to od njega zatraži

neka hozan i ogrešević  organizuju nastavu u svom gradu jer prihvatni centar sedra je na teritoriji njihovog grada

OPET VAS POZIVAM NA NORMALNU RASPRAVU, DISKUSIJU BEZ MEĐUSOBNIH VRIJEĐANJA, BEZ "TEŠKIH" RIJEČI I DRŽITE SE TEME

LP

Jedno kratko offtopic pitanje: može li se "novopečenim" forumašima s obzirom na broj postova ograničiti komentarisanje na određenim temama.Te sam mogućnosti gledao na nekim forumima.

• Like 1
  • Dislike 1

Još malo pa će nam vlasti nametnuti da primimo po nekoliko migranata u kuću.naravno besplatno što bi oni rekli da budemo humani. ,a ne fašisti.jer zima je i više ovo neće biti migrantska kriza nego bihaćka kriza.Mi bišćani moramo tražiti migranta za trenera jedinstva ili za profesora još bolje gradonačelnik da nam bude pakistanac baš bi to bilo ljudski od nas.pa u ovom gradu ionako samo došljaci uspijevaju.zdravo ode ja na Unu.

• Aferim! 1
  • Haha 1

Reakcija Brekovcana je pretjerana i smijesna. Djeca niti mogu birati roditelje, niti vukojebinu gdje ce se roditi a sto je najbitnije u ovom kontekstu, ni destinaciju na koju ce ih njihovi roditelji uputiti. Ako zbog takvih okolnosti djeci treba uskratiti kakvo takvo obrazovanje, onda neke stvari ne stimaju. 

U Srbiji skolu pohadja 300 migranata u 33 skole, kao i u citavoj Europi. Ne trebamo mi biti neki izuzetak. Jedno je olos kojeg je nam je svima puna kapa ali ovo su neke potpuno druge stvari. 

• Like 2
  • Dislike 4

Ne mogu sebi doći kakve komentare daju naši sugrađani po ovoj temi na fb. 

Do te mjere da će ta djeca dolaziti u školu opasana eksplozivom. 

Kao što neko reče uvijek je bilo budala samo što danas ima Internet da pokažu svoju glupost

• Like 2
  • Dislike 1
  • Aferim! 2

20 minutes ago, JohnQ said:

Reakcija Brekovcana je pretjerana i smijesna. Djeca niti mogu birati roditelje, niti vukojebinu gdje ce se roditi a sto je najbitnije u ovom kontekstu, ni destinaciju na koju ce ih njihovi roditelji uputiti. Ako zbog takvih okolnosti djeci treba uskratiti kakvo takvo obrazovanje, onda neke stvari ne stimaju. 

U Srbiji skolu pohadja 300 migranata u 33 skole, kao i u citavoj Europi. Ne trebamo mi biti neki izuzetak. Jedno je olos kojeg je nam je svima puna kapa ali ovo su neke potpuno druge stvari. 

Ok sa ovom malom djecicom.Sto sa onima od 14-15 godina a imaju zapravo 20+? Takvih je masa u gradu

• Like 2
  • Aferim! 1

Zasto se ne dignu svi nacelnici USK zajedno na noge i ne ujedine se i tako krenu zajedno protiv ove krize? 

Kad ako ne sad?

• Like 3
  • Aferim! 1

1 minute ago, Grunf said:

Ok sa ovom malom djecicom.Sto sa onima od 14-15 godina a imaju zapravo 20+? Takvih je masa u gradu

Ako se ne varam, ovdje se iskljucivo radi o malenoj djeci koja ce u osnovnu skolu. Oni prodju detaljan sistematski i svaki drugi pregled i nisam siguran da je moguce da neko sa 23 godine zavrsi u prvom srednjem. Ta masa nece u skolu jer sto je najbitnije, ne zeli u skolu. U Srbiji od 400-tinjak migranata u skolama, oko 50 je srednjoskolaca i tu cisto sumnjam da se radi o osobama u 20-tim koje su slagale godine samo da bi pohadjale skolu. 

Šta su vijesti zapele za brekovicu pa hoće i u bakšaiš da priključe nastavu al narod neda.šta je sa harmanskim školama ko njih čuva.a da tamo imaju probrani razredi.

Ova danasnje pitanje samo pokazuje koliko smo mi kao narod podijeljeni, a u isto vrijeme pokvareni. Uopce nemamo zajednicki stav, cak ni po pitanju skolovanja ove djece. A drugo, pokvareni smo jer bi ih sad tjerali u cazinske skole 😀 po principu, nek smetaju drugom, samo meni ne. Prozivaju se Brekovcani, a valjda se oni trebaju pitati slazu li se s prijedlogom. Basna o misu nas nabolje opisuje. Po meni, skolovanje treba obezbjediti famozni IOM (naravno da treba obrazovati i tu djecu) u krugu migrantskog centra. 

I stvarno mi je dosta price tipa, ne smetaju oni nama ALI.... 

Da, cinjenica je, smetaju nam i oko toga se valjda slazemo. Nikako da se to javno kaze. Ako smo vec osudeni da dijelimo teritoriju s njima, onda neka im vlast, IOM, bilo ko obezbjedi prostor gdje ce se hraniti, skolovati, lijeciti itd. Jarca mu, ne moze se otici u trgovinu, pekaru ili bilo gdje od smrada i galame. Jos na ovo sve dodajmo strah, paranoju itd... a sto se tice gradonacelnika, ta prica je odavno ispricana. Covjek glumi nekog finog ciku, a sa strane ih slaze na hrpu. Buraz, ako nisi dorastao zadatku, daj otkaz. 

I moj prijedlog, posto se spominje naredni protest... Nema od paradiranja po Trgu rezultata. Ili kolektivno blokirati grad, neka NIKO danima ne ide na posao ili stati pred zgradu opcine/vlade i nema gospodo kuci dok god ne rjesite nase zahtjeve, koji ruku na srce u prethodnim protestima nisu bili bas jasni. Prof Seju svaka cast na trudu, no dobro je jedan korisnik napisao, treba bolji govornik. 

Zivjeli

• Like 2
  • Thanks 1

U Holandiji djeca migranata izbjeglica pohađaju zasebne škole i nikako se nemješaju sa domaćom djecom dok nenauče jezik !

Sad kad ovi od 17 ili 20 godina koji su prijavljeni pod 10 ili 12 godina počnu napastovati curice po razredu biće žalosno .

Opet će ovi što opravdavaju migrante i svi njihove postupke reći da su te curice krive što su išle u školu kao što su onu 13 to godišnjakinju krivili šta je radila u gradu !

• Like 2
  • Aferim! 1
  • Thanks 1

30 minutes ago, 1260 said:

Ne mogu sebi doći kakve komentare daju naši sugrađani po ovoj temi na fb. 

Do te mjere da će ta djeca dolaziti u školu opasana eksplozivom. 

Kao što neko reče uvijek je bilo budala samo što danas ima Internet da pokažu svoju glupost

Prijatelju, nece ta djeca dolaziti opasana eksplozivom, ali vrlo lako mogu doci zarazena bakterijom. Dalje, neko po tu djecu mora doci u skolu, moze npr roditelj biti zarazen ili opasan... Skolovanje nije samo udi u skolu, presjedi 5 sati i izadi... Tu se otvara mnogo pitanja, ali dzaba kad je nasa vlast navikla sve na ho ruk bez razmisljanja. A pouceni iskustvom, krenu li u skolu, vrlo brzo ce se naci 'humanisti' po selu koji ce im poceti iznajmljivati sobe i dobijamo jos jedan centar u krugu Grada.

• Like 4
  • Dislike 1

Mi kraišnici smo naivni kad smo u sred rata uspjeli da se podijelimo i između sebe zaratimo.tako nam je i ova situacija nametnuta.tako da nam nebi bilo mrsko jednom fino protjerati migrante a snjma i svu našu vlast.

• Aferim! 3

47 minutes ago, Abdulvehhab said:

Ova danasnje pitanje samo pokazuje koliko smo mi kao narod podijeljeni, a u isto vrijeme pokvareni. Uopce nemamo zajednicki stav, cak ni po pitanju skolovanja ove djece. A drugo, pokvareni smo jer bi ih sad tjerali u cazinske skole 😀 po principu, nek smetaju drugom, samo meni ne. Prozivaju se Brekovcani, a valjda se oni trebaju pitati slazu li se s prijedlogom. Basna o misu nas nabolje opisuje. Po meni, skolovanje treba obezbjediti famozni IOM (naravno da treba obrazovati i tu djecu) u krugu migrantskog centra. 

I stvarno mi je dosta price tipa, ne smetaju oni nama ALI.... 

Da, cinjenica je, smetaju nam i oko toga se valjda slazemo. Nikako da se to javno kaze. Ako smo vec osudeni da dijelimo teritoriju s njima, onda neka im vlast, IOM, bilo ko obezbjedi prostor gdje ce se hraniti, skolovati, lijeciti itd. Jarca mu, ne moze se otici u trgovinu, pekaru ili bilo gdje od smrada i galame. Jos na ovo sve dodajmo strah, paranoju itd... a sto se tice gradonacelnika, ta prica je odavno ispricana. Covjek glumi nekog finog ciku, a sa strane ih slaze na hrpu. Buraz, ako nisi dorastao zadatku, daj otkaz. 

I moj prijedlog, posto se spominje naredni protest... Nema od paradiranja po Trgu rezultata. Ili kolektivno blokirati grad, neka NIKO danima ne ide na posao ili stati pred zgradu opcine/vlade i nema gospodo kuci dok god ne rjesite nase zahtjeve, koji ruku na srce u prethodnim protestima nisu bili bas jasni. Prof Seju svaka cast na trudu, no dobro je jedan korisnik napisao, treba bolji govornik. 

Zivjeli

Ne gura niko u Cazinske skole, ali Hotel Sedra teritorijlno pripada MZ Ostrozac, a ona Cazinskoj opstini, pa je logicno da idu na Ostrozac u skolu . Ako cemo o trpanju, koliko vidim sve se trpa u Bihac. Zasto? Evo, neka se jave humanisti i organiziraju, da za kolone koje pristizu u Bihac iz svih pravaca, u kojima ima i djece, organiziraju i obezbijede prevoz ili sami ih prevoze, vani su niske temperature, a nigdje ni jednog humaniste danas nisam vidio, da je krenuo ljudima u susret , barem sa toplim cajem, a da ne kazem da zbrinu neku familiju u visak svog stambenog prostora, vikendicu, ljetnu kuhinju. Kape i salovi u Bingu jeftini, po 1-2 KM, bar za djecu da su kupili. 

• Aferim! 1

50 minutes ago, Abdulvehhab said:

Prijatelju, nece ta djeca dolaziti opasana eksplozivom, ali vrlo lako mogu doci zarazena bakterijom. Dalje, neko po tu djecu mora doci u skolu, moze npr roditelj biti zarazen ili opasan... Skolovanje nije samo udi u skolu, presjedi 5 sati i izadi... Tu se otvara mnogo pitanja, ali dzaba kad je nasa vlast navikla sve na ho ruk bez razmisljanja. A pouceni iskustvom, krenu li u skolu, vrlo brzo ce se naci 'humanisti' po selu koji ce im poceti iznajmljivati sobe i dobijamo jos jedan centar u krugu Grada.

Zima za scabies ko stvorena...

16 minutes ago, Neuron said:

Zima za scabies ko stvorena...

Sprdajte se vi, tako je i pocelo u martu... Da se prosle godine dugorocno razmisljalo kad se znalo da ruta krece prema BiH, sad bi bilo drukcije stanje. Tako i sad, valjda ima nesto sto se zove preventiva. A dotad dok nama dode iz neceg u glavu mozemo pjevati borbene. 

• Like 5

Nije problem da se ta djeca školuju,ali zašto se sve mora strpati nama u Bihać. Zašto Cazin neće da ta djeca iz kampa koji se nalazi na njihovom području nebi išla u OŠ Ostrožac i na taj način pomognu i nama u Bihaću.

Uostalom zašto se uopšte mora određivati bilo kakva škola kad im se nastava može odvijati i u Sedri,a za profesore se mogu uzeti ljudi koji se nalaze na Birou. Evo gledam Premijer kantona već krenuo u lomljenje mještana Brekovice da pristanu da djeca idu tamo u školu, pa neće Ružnić u svoj Cazin to prebaciti nego de da oni iz Cazina idu za Bihać.

Ali kad mi imamo na vlasti ublehu i najgoreg gradonačelnika koji je bio na čelu ovog grada,nažalost tako nam je kako je i biće još gore. Mislim da će roditelji u budućnosti djecu ako ne budu učili strašiti sa "Eto Šuhreta i dovesti će ti migrante

Eno po Borićima se odvijaju novi radovi i kamp se širi tako da je pitanje dana kad će krenuti sječa borova,a vjerovatno će izgovor IOM-a biti da je to "bolesno" drveće. 

• Like 5
  • Aferim! 1

Mislim da je sad već sve jasno ko želi migrante u Bihaću,ako vijećnik koji je dio negove većine u GV ovo piše onda taj čovjek više nema povjerenje građana ovog grada. Mislim da je vrijeme da se krene protiv najgoreg gradonačelnika Bihaća Šuhreta Fazlića i da se traži njegova ostavka.

#suhreteodlazi

Clipboard01.jpg

Edited by Venom
  • Like 4
  • Thanks 2

21 minutes ago, Venom said:

Mislim da je sad već sve jasno ko želi migrante u Bihaću,ako vijećnik koji je dio negove većine u GV ovo piše onda taj čovjek više nema povjerenje građana ovog grada. Mislim da je vrijeme da se krene protiv najgoreg gradonačelnika Bihaća Šuhreta Fazlića i da se traži njegova ostavka.

#suhreteodlazi

Clipboard01.jpg

Upravo sam to htio pisati  o čemu Sej govori...a danas sam pisao da Šuki mora što prije otići sa funkcije.IDEMO  NA FB STRANICU GRADA KO IMA PROFIL DA STAVIMO U KOMENTAR #suhreteodlazi svi jedni ispod drugih.Ja ću ako treba prvi čim mi istekne blokada jer su me zbog sličnih pisanja prijavili fb i imao sam blokadu 14 dana

• Like 3

Zaboravi Pernara. Bihaćki inteleTUKCI su jednog Ivana Pernara proglasili fašistom

U kabinetu premijera USK Mustafe Ružnića danas je održan radni sastanak s predstavnicima organizacija koje su vezane za osiguranje humanih uvjeta za prihvat migranata zatečenih u BiH.

Premijer i po ovlaštenju ministar unutrašnjih poslova USK Mustafa Ružnić, policijski komesar Mujo Koričić i kantonalni ministar zdravstva Hazim Kapić razgovarali su sa predstavnicima IOM, UNHCR-a, UNICEF-a, Službe za poslove sa strancima Ministarstva sigurnosti BiH i Grada Bihaća.

Predstavnici Kantona zahtijevali su da se precizira smještajni kapacitet u sadašnjim privremenim prihvatnim centrima, uvede kućni red u tim centrima, te da se hitno humano zbrinu najneuslovnije smješteni među migrantima, oni iz kampa Trnovi u Velikoj Kladuši. Predstavnici organizacija kazali su da su u pregovorima sa vlasnikom hale Miral u Velikoj Kladuši te da će migranti iz Trnova biti preseljeni na ovu lokaciju.Dogovoreno je da će danas početi pripreme za privremeno izmještanje migranata iz Đačkog doma u Borićima, kako bi građevinski radovi na rekonstrukciji zgrade mogli biti završeni u decembru. Dio migranata bit će izmješten u Ušivak i BIRU, koliko dozvoljava kapacitet.

Nakon rekonstrukcije Borića tu će smještaj naći ranjive kategorije, a prekinuće se praksa smještanja u hotele i hostele, rečeno je.Naglašeno je da i dalje postoji potreba za kontrolisanjem priliva migranata i jaka koordinacija aktivnosti svih institucija, a vlasti USK istrajavaju u zahtjevu da priliv migranata ostaje u okviru utvrđenog smještajnog kapaciteta u privremenim prihvatnim centrima.

13 minutes ago, Umugande said:

Suhro & Talgo

Čovjek vjeruje šta vidi, čojvek vjeruje šta čuje,
ne kapira da od rođenja mozak mu se truje,
propagandom sistema, kako god se sistem zvao,
tabloidi, televizija, spinovana stvarnost.

Koja radi na tome da izgubiš identitet,
da budeš samo poslušni, truli mediokritet,
da krivicu svaljuješ, na nevinom iskaljuješ,
bes što si slijep, što si ponovo namagarčen.

Edited by Hulkster
  • Like 2
  • Dislike 1

9 minutes ago, Hulkster said:

Čovjek vjeruje šta vidi, čojvek vjeruje šta čuje,
ne kapira da od rođenja mozak mu se truje,
propagandom sistema, kako god se sistem zvao,
tabloidi, televizija, spinovana stvarnost.

Koja radi na tome da izgubiš identitet,
da budeš samo poslušni, truli mediokritet,
da krivicu svaljuješ, na nevinom iskaljuješ,
bes što si slijep, što si ponovo namagarčen.

Ti si opsjednut sa tim da su svi glupi i da mišljenje baziraju samo na osnovu internet sajtova!

Naučite poštovati i drukčije mišljenje od vašeg .

Naši ljudi nisu ni glupi ni naivni već su nemoćni i boji se većina reći šta misli javno , ljudi su dovedeni u zavisan položaj jer mu je stranka ili neki političar sredio posao ili neku drugu korist ili očekuje da mu sredi njemu ili njegovom djetetu posao ili nešto drugo .

Ljudi koji nežele da migranti idu sa njihovom djecom u školu to je njihovo pravo, tko smo ti ili ja da to kritikujemo ili ko je IOM da to odobrava ?

Ovdje bi neki borili se za ostvarenje ljudskih prava u ovom slučaju migranata tako što će kršiti prava drugih u ovom slučaju roditelja i djece iz Brekovice.

U cijeloj ovoj priči se od početka ostvaruju prava jednih na osnovu kršenja prava drugih u ovom slučaju građana Bihaća Kladuše . To nemože tako ko god misli drukčije taj vrši nepravdu prema vlastitom narodu !

• Like 8

3 hours ago, Fap mašina said:

Mi kraišnici smo naivni kad smo u sred rata uspjeli da se podijelimo i između sebe zaratimo.tako nam je i ova situacija nametnuta.tako da nam nebi bilo mrsko jednom fino protjerati migrante a snjma i svu našu vlast.

Krajišnici su u ratu podjeljeni ne voljom običnog naroda već višom politikom koja je planirana mnogo prije rata u SANU i procesima protiv privrednog kriminala zločinca Fikreta A. Kad je dobio smjernice gdje i šta će raditi zanimljivo je činjenica da je predsjednik sudskog vijeća bio iz Tuzle .

Zašto kažem Tuzle jer isti plan je bio da se i u Tuzli formira autonomija koja na sreću nije uspjela zbog Bešlagića koji je to sasjekao u startu . Iz Tuzle je postojala čitava brigada Bošnjaka muslimana bivših KOS-ovaca koji su se poslije priključili  zločinačkoj vojsci VRS.

• Aferim! 1
  • Sad 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...