Jump to content
FORUM

Recommended Posts

8 minutes ago, Sherbert said:

overal

Pričaš gluposti  Holanđani su pored Belgijanaca najkulturniji ii najsrdačniji ljudi u Europi isti ti Holanđani su Bosni i Hercegovini pomogli sa preko 8 milijardi eura . Tako da te priče su glupe !

I da #overal  znači kombinezon na našem pogrešnu riječ si upotrijebio .

Edited by Barba
  • Replies 18,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3304

• rucica1

1236

• Barba

1156

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

5 minutes ago, Barba said:

Pričaš gluposti  Holanđani su pored Belgijanaca najkulturniji ii najsrdačniji ljudi u Europi isti ti Holanđani su Bosni i Hercegovini pomogli sa preko 8 milijardi eura . Tako da te priče su glupe !

I da #overal  znači kombinezon na našem pogrešnu riječ si upotrijebio .

Osjecaju griznju savjesti zbog Srebrenice

3 hours ago, Perovich said:

Osjecaju griznju savjesti zbog Srebrenice

Za Srebrenicu su Holanđani najmanje krivi realno  tu je podbacio čitav sistem UN -a

A najzad nemože se čitava nacija kriviti zbog jednog Majora UN koji je Holanđanin !

Ista Holandija je toga čovjeka osudila i oduzela mu sve činove i privilegije i isti je pobjegao iz Holandije i nikad se više neće vratiti .

Ako neko misli da je šačica UN vojnika mogla spriječiti krvoloka Zločinca Mladića onda se grdno vara .

• Like 1

Sad sam bio u frizerskom salonu kojeg drze sirijci, izbjeglice.

Njih 4 brata izmedju 19 i 24 godine su dosli u Stuttgart prije 3 god i parama koje su donijeli otvorili frizerski. Izgleda skroz moderno, sva 4 rade tu i svaki dan su puni. Fakat imaju posla. Savladali jezik, upisali ausbildung... fakat jedna pozitivna prica.

48 minutes ago, Kula said:

10 policajaca otislo prema aleji sa bihelim rukavicama i maskama. 

Niko poslije borika ne moze proci. Policija napravila barikadu. 

Možda pretres ponovo. Nezvanično i ne želim praviti zbrku ali ČUO SAM od jednog prijatelja konobara da mu se jedan afganistanac pohvalio i pokazao čak, kišobran u kojem je sakrio neku vrstu bodeža,mačete...nisam siguran i ovo uzmite kao rekla-kazala ali ne bi bilo zgorega da naša policija i na to obrati pažnju. Opet kažem NE UZIMAJTE ovaj moj komentar suviše ozbiljno 

Edited by Grunf
10 minutes ago, Grunf said:

Možda pretres ponovo. Nezvanično i ne želim praviti zbrku ali ČUO SAM od jednog prijatelja konobara da mu se jedan afganistanac pohvalio i pokazao čak, kišobran u kojem je sakrio neku vrstu bodeža,mačete...nisam siguran i ovo uzmite kao rekla-kazala ali ne bi bilo zgorega da naša policija i na to obrati pažnju. Opet kažem NE UZIMAJTE ovaj moj komentar suviše ozbiljno 

Sinoć je jedna familija iz Iraka ili Palastine, nisam siguran... bila ispred one nove zgrade kod Borika, htjeli su prenoćiti na parkingu, ali nešto su riješili ljudi koji žive tu, tako da ih danas ne vidim... Vidio sam da ima 3 ili 4 djece. Strašno je šta nam se dešava... Ali kažu da je ovo samo početak šta slijedi... daj Bože da je ovo najgore što može biti za nas i za njih... političari su se pozabavili o sebi, ne vjerujem da išta poduzimaju.

13 minutes ago, Ammar said:

U toku hapšenje migranta koji su sinoć napali policiju kod Đačkog doma u Bihaću.

IMG_20181009_125753.png

IMG_20181009_125738.png

IMG_20181009_125725.png

1 hour ago, Kula said:

10 policajaca otislo prema aleji sa bihelim rukavicama i maskama. 

Niko poslije borika ne moze proci. Policija napravila barikadu. 

To je pretpostavljam povodom sinoćnog incidenta među njima i sukob sa policijom.

• Like 1
21 minutes ago, gerix said:

Sinoć je jedna familija iz Iraka ili Palastine, nisam siguran... bila ispred one nove zgrade kod Borika, htjeli su prenoćiti na parkingu, ali nešto su riješili ljudi koji žive tu, tako da ih danas ne vidim... Vidio sam da ima 3 ili 4 djece. Strašno je šta nam se dešava... Ali kažu da je ovo samo početak šta slijedi... daj Bože da je ovo najgore što može biti za nas i za njih... političari su se pozabavili o sebi, ne vjerujem da išta poduzimaju.

IMG_20181009_125753.png

IMG_20181009_125738.png

IMG_20181009_125725.png

To je pretpostavljam povodom sinoćnog incidenta među njima i sukob sa policijom.

Ima još

U toku je realizacija operativne akcije Centar, koju provode pripadnici Granične policije BiH, a akcija je usmjerena protiv organizovanog krijumčarenja migranata preko bh. teritorije.

Specifičnost operativne akcije Centar, jedne u nizu akcija Granične policije BiH, je u činjenici da su kao krijumčari ljudi prvi put identificirani ilegalni migranti.

Pretresi se aktualno obavljaju na području Sarajeva i Mostara.

Zbog postojanja osnova sumnje da su počinili krivično djelo “organizovanje grupe ili udruženja za izvršenje krivičnog djela krijumčarenje migranata” u vezi s krivičnim djelom “krijumčarenje ljudi” uhapšena su dvojica državljana Pakistana, državljanin Irana i državljanin BiH, saopšteno je iz Granične policije BiH.

• Like 1

U proslim postovima sam obecao potpis za novonastala zabrinjujuca, predvidjena desavanja. Ovim putem u cast jadnih, obespravljenih, postenih, jer je vecina istih andjeoskog lica migranta, istih kojih se svake noci opijaju jackom, vodkom, potpomognuti utjecajem psiho aktivnih supstanci. Ova su desavanja plod nase sljepoce, tolerancije, a nit smo/ste svjesni sta nas sve ceka, jer primjetim dosta ovih dobrodusnika koji bi slijepi bili i da im zajasu porodicu. BIHAC je prodan, od strane svih za pare, a od strane GRADJANA sutnjom, BIHAC NIKAD VISE NECE BITI BIHAC kakav ste poznavali, shvatite konacno. BIHAC je postao i postaje UTOPIA ZA MIGRANTE. MIGRANTI NAS JASU cisto jer su takvi (ovi sto se za njih zauzimaju ce jahati s vrmenom) kao sto se studentice i djevojke ovog grada izdaju istima (za 5-10 eura, dopunu, za litru alkohola, drogu), neki Bihacki klosari s njima dijele misao, pa ti gledaj bliznjeg svoga. Nisi svjestan GRADJANINE, GRADE, sta ti rade i sta ce da rade, potpomognuti nasom cutnjom, maloumnoscu i nedostatkom intelektualnog, u koaliciji sa vladajucim ratno-politickim profiterima koji ce im izdati i djecu zajedno sa nekretninama i sa EU-non profit organizacijama, RASTRGAT CE TE GRADE, i tebe i sve sa tobom.

• Like 1
  • Confused 1
  • Sad 1

Jedan mladić je porezan nožem preko leđa. Kada je pristigla policija Iranci nisu htjeli da se smire nego su se zatvorili u Dom pa su bacali kamenje i druge stvari na policiju. Pobuna je trajala svu noć i mi nismo smjeli napuštati svoju sobu. Ovo nije u redu što se dešava, te grupe nasilnika ni nama ne daju mira, kazali su nam imigranti....

Ni deportacija opasnih i nasilnih miganata na ide po planu, jer dvojica migranata koje su deportovali u septembru, jučer su ih ponovo identifikovali u Bihaću.

55 minutes ago, Ammar said:

Ima još

U toku je realizacija operativne akcije Centar, koju provode pripadnici Granične policije BiH, a akcija je usmjerena protiv organizovanog krijumčarenja migranata preko bh. teritorije.

Specifičnost operativne akcije Centar, jedne u nizu akcija Granične policije BiH, je u činjenici da su kao krijumčari ljudi prvi put identificirani ilegalni migranti.

Pretresi se aktualno obavljaju na području Sarajeva i Mostara.

Zbog postojanja osnova sumnje da su počinili krivično djelo “organizovanje grupe ili udruženja za izvršenje krivičnog djela krijumčarenje migranata” u vezi s krivičnim djelom “krijumčarenje ljudi” uhapšena su dvojica državljana Pakistana, državljanin Irana i državljanin BiH, saopšteno je iz Granične policije BiH.

Meni sad nije ovo nikako jasno? Šta konkretno znači krijumčarenje migranata preko bh teritorije? Tj da razjasnim zašto to pitam: ako ih neka osoba xx potrpa u kombi, naplati im prevoz recimo od Sarajeva do Bihaća da li je to krijumčarenje preko bh teritorje ? Ako ih autoprevoznik primi u bus i preveze na relaciji Sarajevo - Bihać da li je i to krumčarenje? Tj da li je krijumčarenje migranata samo ono na što se ne plaća porez? MIslim da me razumiješ što hoću reći 😎

• Like 1
  • Aferim! 1
41 minutes ago, Grunf said:

Meni sad nije ovo nikako jasno? Šta konkretno znači krijumčarenje migranata preko bh teritorije? Tj da razjasnim zašto to pitam: ako ih neka osoba xx potrpa u kombi, naplati im prevoz recimo od Sarajeva do Bihaća da li je to krijumčarenje preko bh teritorje ? Ako ih autoprevoznik primi u bus i preveze na relaciji Sarajevo - Bihać da li je i to krumčarenje? Tj da li je krijumčarenje migranata samo ono na što se ne plaća porez? MIslim da me razumiješ što hoću reći 😎

Yap...Ne valja ovo ništa brate.. 

Ovo sto se sinoc desilo smo najavili vec davno na ovom forumu. Nas gradonacelnik broji mandate umjesto da ispuni obecanje koje je dao. Sam je rekao ako se Djacki dom ne ogradi zicom i ne uredi prije hladnijih dana da ce traziti delozaciju. Gore se nista niti radi niti ce se raditi,gomilaju se migranti bez ikakvog nadzora i dolazi do ovoga sto se dogodilo sinoc. 

Rjesenje je jasno kao dan,pokrenuti delozaciju i doma te migrante ispratit van teritorije kantona. Eno kasarna kod sarajeva zjapi prazna a sve je opremljeno

• Like 3
9 hours ago, Jinno Suke said:

Ti ili si slijep ili imaš direktni interes da na ovaj način pišeš i ubjedjuješ druge pored vlastitih očiju i ušiju da nisu u pravu .  Grad Bihać , i to sami centar ,je "okupiran"  od migranata  a ne od izbjeglica  iz ratnih zona . Migranti umjesto da se ponašaju u skladu sa zakonima zemlje u kojoj se nalaze ( mi u njihovim moramo poštivati i šerijetske zakone)  , oni napadaju i samu policiju  , a policija je  zakon , policija je obrambena snaga ove države. Mi ih hranimo , oni nas pljačkaju , a naši bišćani  kopaju po kontejnerima i uzimaju hranu koju je netko bacio . Oblačimo ih ,  skupljamo za drva ,  a naši sugradjani se mrznu jer nemaju 120 km za metar drva. Grad u kojem je nezaposlenost 52%  , grad u kojem žive penzioneri od 400 km u prosjeku , grad  u kojem se donira za javnu kuhinju  za naše sugradjane   i pored toga što je pokazao svoju humanost i pomaže migrantima , nije dužan da trpi ove kriminalce , alkoholičare , narkomane , ološ koji se stacionirao ovdje. Ako ne vjeruješ drugima , odi u kladionice da vidiš  gdje jadni  migranti troše novac , udji u prodavnice i vidi  da kupuju alkohol na litre i litre ,  saslušaj svoje sugradjane koje su opljačkali ,  djecu koja više ne smiju sama da idu u grad , djevojke koje se boje i po danu proći pored idiota. Slušaj i gledaj a ne lupaj ovdje po forumu braneći neki tvoj interes ili nekoga tvoga . Gradonačelnik i premijer  Kantona su  izdali svoje  gradjane  i oduzeli im osnovno pravo - pravo slobode kretanja. Bišćani pobunimo se  i tražimo zaštitu  svojih osnovnih prava - život bez straha i zaštitu vlastite imovine ! A ti  izgleda i nisi  bišćanin , da jesi ne bi podnosio  zapišani i usran grad  , uništavanje  partizanskog groblja , uništavanje zelenih površina  i bahatost i okrutnost istih tih koje ti štitiš. Dosta te je ! 

• Like 2
  • Aferim! 4
12 minutes ago, Bihac 2000 said:

Ti ili si slijep ili imaš direktni interes da na ovaj način pišeš i ubjedjuješ druge pored vlastitih očiju i ušiju da nisu u pravu .  Grad Bihać , i to sami centar ,je "okupiran"  od migranata  a ne od izbjeglica  iz ratnih zona . Migranti umjesto da se ponašaju u skladu sa zakonima zemlje u kojoj se nalaze ( mi u njihovim moramo poštivati i šerijetske zakone)  , oni napadaju i samu policiju  , a policija je  zakon , policija je obrambena snaga ove države. Mi ih hranimo , oni nas pljačkaju , a naši bišćani  kopaju po kontejnerima i uzimaju hranu koju je netko bacio . Oblačimo ih ,  skupljamo za drva ,  a naši sugradjani se mrznu jer nemaju 120 km za metar drva. Grad u kojem je nezaposlenost 52%  , grad u kojem žive penzioneri od 400 km u prosjeku , grad  u kojem se donira za javnu kuhinju  za naše sugradjane   i pored toga što je pokazao svoju humanost i pomaže migrantima , nije dužan da trpi ove kriminalce , alkoholičare , narkomane , ološ koji se stacionirao ovdje. Ako ne vjeruješ drugima , odi u kladionice da vidiš  gdje jadni  migranti troše novac , udji u prodavnice i vidi  da kupuju alkohol na litre i litre ,  saslušaj svoje sugradjane koje su opljačkali ,  djecu koja više ne smiju sama da idu u grad , djevojke koje se boje i po danu proći pored idiota. Slušaj i gledaj a ne lupaj ovdje po forumu braneći neki tvoj interes ili nekoga tvoga . Gradonačelnik i premijer  Kantona su  izdali svoje  gradjane  i oduzeli im osnovno pravo - pravo slobode kretanja. Bišćani pobunimo se  i tražimo zaštitu  svojih osnovnih prava - život bez straha i zaštitu vlastite imovine ! A ti  izgleda i nisi  bišćanin , da jesi ne bi podnosio  zapišani i usran grad  , uništavanje  partizanskog groblja , uništavanje zelenih površina  i bahatost i okrutnost istih tih koje ti štitiš. Dosta te je ! 

Napad na policiju bilo koje države je napad i na samu državu

• Like 4

Ćitaam ovaj forum i ne mogu vjerovati kakvih naivaca se ovdje javlja. Pa za pored vlastitih očiju vi ste slijepi, zar treba neko da vam kaže šta vidite!!! Jednostavno ljudi ovo nije normalno stanje i to valjda svi shvaćamo. U kojoj državi (osim naravno u BiH) ima da se napada Policija od osoba kkoji su ilekalni migranti??? I onda kaže ta ista Policija da će te nasilnike deportirati a ja se pitam KUDA i  GDJE kad ne znaju ni odakle su ni tko su . kakoće ih deortirati u Afganistan i Pakistan Halo pa pvdje lud zbunjenog

• Like 1
1 minute ago, sk64 said:

Ćitaam ovaj forum i ne mogu vjerovati kakvih naivaca se ovdje javlja. Pa za pored vlastitih očiju vi ste slijepi, zar treba neko da vam kaže šta vidite!!! Jednostavno ljudi ovo nije normalno stanje i to valjda svi shvaćamo. U kojoj državi (osim naravno u BiH) ima da se napada Policija od osoba kkoji su ilekalni migranti??? I onda kaže ta ista Policija da će te nasilnike deportirati a ja se pitam KUDA i  GDJE kad ne znaju ni odakle su ni tko su . kakoće ih deortirati u Afganistan i Pakistan Halo pa pvdje lud zbunjenog

Gdje će biti zakona sa tri predsjednika

1 minute ago, sk64 said:

i još da dodam Hrvatska je značajno ojačala granicnu Policiju tako da će ta stoka vrlo teško preći i sve višeće ih se nakupljati u Bihaću  a zima dolazi. Bog nek vam je na pomoći

Dokle god bude dva entiteta države neće biti

ma ljudi zar ne shvaćate da je pitanje dana kad će mrtva glava pasti a onda će nastati kaos koji niko više neće moći kontrolirati,pogotovo što je njih 5000 mladih i na sve spremnih likova a Policija glumi finoću. Oni samo silu poznaju

• Like 2
8 minutes ago, sk64 said:

Mislim da bi bilo dovoljno da ih deportiraju u Srbiju, jer su vjerovatno od tamo došli, pa nek se oni dalje muče s njima. Ovi iz RS-a su pustili na svakoj granici sa Srbijom da migranti ulaze i onda zabranili kretanje migrantima po teritoriji RS-a. 

Ovdje treba dati rok od maksimalno mjesec dana da ih prime Hrvati i puste dalje u suprotnom ih vratiti sve nazad u Srbiju od kud su i došli u BiH. 

• Like 2
11 minutes ago, sk64 said:

i još da dodam Hrvatska je značajno ojačala granicnu Policiju tako da će ta stoka vrlo teško preći i sve višeće ih se nakupljati u Bihaću  a zima dolazi. Bog nek vam je na pomoći

Ovaj prostor Balkana je poznat po tome da bude rat nakon toga 30-40 godina mir i onda opet rat. Ako sagledamo trenutno stanje u državi što se tiče političke i ekonomske situacije i na to dodamo ovu migrantsku krizu, vrlo lako je moguće da eskaliraju neki sukobi koji bi vodili ka početku novog rata. 

• saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...