Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Nije problem u gradskoj upravi vec u ljudima samim. Zasto dozvole? Zasto se ne odazovu protestima? 

Pogledajmo na francusku sta se tamo desava i kako se bori za svoja prava! Ocito da opet revolucija u francuskoj pocinje!

Bravo Francuzi a mi i dalje cutimo!

• Like 4

Druže, zato što je "hipnotisanim masama" lakše utjerati metar u dupe nego centimetar u glavu.Svjedoci smo da se od malih nogu prave "milenijumske generacije",iskrivljenog pogleda na svijet, na sebe,na okolinu,na porodicu na prvom mjestu pa tek onda dalje. Lakše je strategijom noja zabiti glavu u pijesak i ignorisati realne probleme,gledati Ligu Šampiona, Zadrugu, Parove, smijati se tuđoj nevolji... nego probuditi se i suočiti sa realnošću. Zato što je danas svakom preče sebi u džep ubaciti 100 markica pa nek' svi crknu nego učiniti nešto za kolektiv. Evo, da imamo imalo pameti i dostojanstva prdekane bi bile pune onih koji  danas kroje naše živote. Ja lićno nisam iz Bihaća, nisam čak ni iz USK. Iz Posavine sam, u vašem kantonu sam bio mnogo puta, što sportski što turistički. Divan narod i divni domaćini sa divnom prirodom-moj utisak svaki put kad dođem tu. Ni ovde ljudi generalno nisu loši, ali kao da nas neko stalno j### i neko zlo u nama budi. Samo da se držimo onog iz Osnovne škole:"Misli globalno-djeluj lokalno". Kad bi svako u svom mjestu učinio onoliko koliko može... Ali dokle god svako samo sebe gleda, nema od toga ništa. Tu je nažalost situacija počela bježati kontroli. I niko vama neće pomoći dok sami sebi ne pomognete. Tek ako svi jedinstveno nastupite onda imate nade,u suprotnom, proći ćete kao i ostala mjesta sa istim problemima. Oni su čist primjer da vlasti koordinisano i ciljano rade po nečijem nalogu. Samo u sebe i svoje kapacitete se možete pouzdati. Lijep pozdrav za sve sa foruma

• Like 7
  • Thanks 1

Najviše mrzim kad ljudi govore kako Europa i pojedine zemlje mrze muslimane , ja bi prije rekao da muslimani najviše mrze sami sebe .

Brojne europske zemlje svakodnevno hrane milione unesrećenihi izbjeglica iz islamskih zemalja .

Milioni muslimana žive u Europskim zemljama i niko ih nedira , žive rade školuje se i sve ostalo što čini život jednog čovjeka .

U svim europskim zemljama muslimani imaju Džamije i svoje  škole , u Rotterdamu  je jedna od najvećih Džamija u Europi u Španjojlskoj su možda najljepše Džamije na svijetu sa prepoznatljivim stilom .

U svim prodavnicama muslimani mogu kupovati halal proizvode .

A sad da mi neko može reći da je uredu da neko u ime vjere u Europi mora hodati pokriven od glave do pete ni oči da se vide to je za mene glupost .

Koliko je samo Europljana uhapšeno i držano po zatvorima po Emiratima zbog kapljice alkohola i sličnih besmislenih prekršaja .

Arapske zemlje su leglo netolerancije kršenja ljudskih prava ,pedofilije robovlasništva i ostalog.

Pojedinci se pozivaju na kolonijalne sile pojedinih Europskih zemalja u prošlosti , a niko nekaže da su

muslimani bili najveći i možda najgori kolonizatori ako se pogleda Osmansko carstvo te pojedina arapska carstva .

Ljidima treba biti jasno da se niko u tuđoj kući nemože ponašati kako hoće !

• Like 5
  • Dislike 2
  • Thanks 1

4 minutes ago, Barba said:

U Bosni se pokušava od rata nametnuti i provesti hard core islamizacija , oni koji nikad nisu ni u šta vjerovali od jednom veliki muslimani  posebno u Sarajevu .

Ljudima od jednom smeta Nova godina ,Djed mraz po vrtićima i slične stvari .Studenti traže pomjeranje predavanja zbog Džume . Neki se ibrate kad im kažeš dobar dan ili doviđenja .

Raspravlja se koliko je svinjetine prodato i ko je najviše kupuje .

Grubo ubijanje europskih vrijednosti u Bošnjacima a promoviranje nečeg u nama što nije naše niti nam pripada .

To ti mozes samo u svoje licno ime govoriti. Islam je uveliko utjecao na stvaranje tih europskih vrijednosti kroz cijelu historiju, hoces od kulture, umjestnoti, preko prirodnih nauka, knjizevnosti i ostalog.  

A reci da islam nije nas i da ne pripada nama i da je prihvatanje islamskih vrijednosti "grubo ubijanje europskih vrijednosti" je, Barba europejce, krajnje bezobrazno, uvrijedljivo i na granici islamofobije.

• Like 2

58 minutes ago, Barba said:

Najviše mrzim kad ljudi govore kako Europa i pojedine zemlje mrze muslimane , ja bi prije rekao da muslimani najviše mrze sami sebe .

Brojne europske zemlje svakodnevno hrane milione unesrećenihi izbjeglica iz islamskih zemalja .

Milioni muslimana žive u Europskim zemljama i niko ih nedira , žive rade školuje se i sve ostalo što čini život jednog čovjeka .

U svim europskim zemljama muslimani imaju Džamije i svoje  škole , u Rotterdamu  je jedna od najvećih Džamija u Europi u Španjojlskoj su možda najljepše Džamije na svijetu sa prepoznatljivim stilom .

U svim prodavnicama muslimani mogu kupovati halal proizvode .

A sad da mi neko može reći da je uredu da neko u ime vjere u Europi mora hodati pokriven od glave do pete ni oči da se vide to je za mene glupost .

Koliko je samo Europljana uhapšeno i držano po zatvorima po Emiratima zbog kapljice alkohola i sličnih besmislenih prekršaja .

Arapske zemlje su leglo netolerancije kršenja ljudskih prava ,pedofilije robovlasništva i ostalog.

Pojedinci se pozivaju na kolonijalne sile pojedinih Europskih zemalja u prošlosti , a niko nekaže da su

muslimani bili najveći i možda najgori kolonizatori ako se pogleda Osmansko carstvo te pojedina arapska carstva .

Ljidima treba biti jasno da se niko u tuđoj kući nemože ponašati kako hoće !

Brojne eu zemlje zajedno sa usa ubijaju svakodnevno muslimane ! Onda kad ih rasele, duzne su i da ih hrane !

11 minutes ago, Vywegh said:

To ti mozes samo u svoje licno ime govoriti. Islam je uveliko utjecao na stvaranje tih europskih vrijednosti kroz cijelu historiju, hoces od kulture, umjestnoti, preko prirodnih nauka, knjizevnosti i ostalog.  

A reci da islam nije nas i da ne pripada nama i da je prihvatanje islamskih vrijednosti "grubo ubijanje europskih vrijednosti" je, Barba europejce, krajnje bezobrazno, uvrijedljivo i na granici islamofobije.

Ja nisam rekao da islam nije naš i da nije dio europskih vrijednosti .

Realno ljudi koriste vjeru većinom zbog podjela a ne zbog njene vrijednosti i onog što nas ona treba učiti činiti boljim ljudima .

Niko u Europi nebrani islam ili neku drugu vjeroispovjest , ali nije ni lijepo da se mora islam koristi radi prkosa i da se mora biti pokriven od glave do pete . 

Nemože niko u Bosni reci da se neslavi nova godina i da to nije naše i slično u ime islama .

I tome pričam , vjera je privatna stvar a ne imidž i razlog podjela .

• Like 1
  • Dislike 2

Tema je migrantska kriza iovdje raspravljamo u pokušavamo se nekako organizirati i suprostaviti ovoj napasti aa ne raspravljamo o islam u i europi i njenim vrijednostima i zato se držite teme 

• Aferim! 1

2 minutes ago, Melo said:

Brojne eu zemlje zajedno sa usa ubijaju svakodnevno muslimane ! Onda kad ih rasele, duzne su i da ih hrane !

Muslimani najviše ubijaju sami sebe .

• Like 2
  • Dislike 1

Vezano za pokrivanje žene ja mislim da je u redu kad žena iz recimo Munhena ode u Rijad da mora  temeljem Saudiakog zakona biti pokrivena i da Žena koja dođe iz Rijada u Minhen mora da bude otkrivena jer je takav zakon u Njemačkoj.E al tu sad nastaje problem jer ova iz Rijada kaže da se krše njena ljudska i vjerska prava i ne želi postupiti kako zakon nalaže. Ajmo biti realni i zapitati se jeli to normalno i uredu ili joj ne bi trebalo odobriti boravak kao i onoj iz Munhena koja se automatski vraća ako se ne želi pokriti kad dolazi u Saydisku Arabiju Mislim da trebaju biti jednaka pravila za sve

Al ajmo natrag na temu

• Like 10

1 hour ago, Barba said:

U Bosni se pokušava od rata nametnuti i provesti hard core islamizacija , oni koji nikad nisu ni u šta vjerovali od jednom veliki muslimani  posebno u Sarajevu .

Ljudima od jednom smeta Nova godina ,Djed mraz po vrtićima i slične stvari .Studenti traže pomjeranje predavanja zbog Džume . Neki se ibrate kad im kažeš dobar dan ili doviđenja .

Raspravlja se koliko je svinjetine prodato i ko je najviše kupuje .

Grubo ubijanje europskih vrijednosti u Bošnjacima a promoviranje nečeg u nama što nije naše niti nam pripada .

Forumski kolega, uz duzno postovanje, grijesis. Islam je itekako veliki dio tradicije Bosnjaka, Balkana, a i citave Europe. Spominjanje Spanije u kontekstu dzamija ti je ni tamo ni vamo 😀 Bas te dzamije, opcenito najljepse vjerske, kulturne i obrazovne gradevine su izgradili muslimani daaaaaaaavno prije 'demokratizacije' danasnje Europe. Sto se tice Islama, on je vjera, a ne vjeroispovijest. Vjera je takoder krscanstvo, a vjeroispovijesti su pravoslavlje, katolicizam itd. Islam je na prostore Balkana dosao takoder daaaavno prije Osmanlija koji su, naravno, kasnije sirenjem teritorije povecali postotak muslimana. Na ovaj ili onaj nacin, to je stvar diskusije. Islam, konkretno u BiH je tradicija prijatelju, mnogo duza od kicenja jelki, slavljenja NG itd. Ako cemo, realno, pricati o tradiciji na koju se pozivas, veca je tradicija hidzab (cak i nikab) od slavljenja paganskih obicaja koji se u danasnje vrijeme reklamiraju kao nesto COOL. 

Opcenito, problem naseg naroda je ogromna neobrazovanost, tako imamo slucaj da muslimani (prakticari ili samo imenom) slave Advent - crkveni obicaj, cak idu u Zg da se dive Isusu u jaslicama, a imamo evo i Bihacki Advent. Vjerujem da cak ni organizatori ne znaju sta im znaci ta rijec ali eto, fino zvuci 🤗. To sto se nekih 70-80 godina prije zadnjeg rata u BiH islam na bilo koji nacin (takoder stvar diskusije) sveo na selo ili utisao, nije razlog da kazes kako se od rata do danas vrsi islamizacija BiH. Svoje nepoznavanje povijesti molim te ne iznosi javno jer moze neko (takoder neupucen u povijesne prilike) misliti da si u pravu pa ce pljuvati djevojku s maramom i psovati ezan, ali ce vrlo rado popiti kuhano vino i krmecu kobasicu na Fancy, Cool i nadasve Top dogadaju u Bihacu ili drugom gradu, Adventu 🙄 

Vis a vi teme, ponovo se udaljavamo od problema cak i naziva teme - MIGRANTSKA KRIZA, konkretno u Bihacu. Ne znam jeste li primjetili, zavladao je medijski muk. Tresla se gora, rodio se mis. 

PS: Suhrete gurbete, sta je sa rasvjetom koju ste obecali da ce biti u funkciji zahvaljujuci svima nam dragom IOM - u??? 

• Aferim! 1
  • Thanks 2

Svaki sljedeci upis koi nije na temu Migrantska kriza bice pobrisan i opomena, ban clanu, 

nista protiv teme ali otvorite novu temu o ovom i pisite koliko vam drago

Hvala

• Like 2

Na Novoj cetvrti su opet provaljivali u kuce, to je sad normala ovdje. Que divno 🤗 redovno prolaze nove grupe s rruksacima i starima, pa se zagledaju u kuce, onako detaljno upijajuci, istreniranim okom. Bas neki dan krenula spustiti roletnu, kad dvojica ilegalnih migranata prolaze i zastadose pored kuce sagledaju, jedan u drugog pa u kucu (spikajuci nesto) (kuca jos nije nabacena, i malo djeluje kao da nema nikoga jer mi smo jako mirni hahahah zabavljeni svojim poslom i zivotom) i nisu skuzili da ih vidim iz dnevnog i pridjem naglo prozoru i snazno spustim roletnu, trgnuse se decki, pregubise malo i produzise. Divno, gledas ih kako planiraju... Bilo je doista ocigledno. Kao i jedan koji je maksuz stao i pregledao kucu pa se hvatio telefona, dok ga nismo potjerali. Nevjerovatni su, takva sloboda i drskost, a mi se ne smijemo ni pozaliti. 

Brate narode moj, hvala ti sto si djubar sebicni, sto ti ni buducnost tvoje djece nije mila, dzaba ti svi ilegalni migranti cijelog bliskog istoka i afrike, ionako na prste jedne ruke mozes izbrojati ljude koji valjaju, one dobre ste otjerali. Razocaravajuce! 😠

• Like 8

@Fugaziii najžalosnije je to i razočaravajuće što su za dobar dio neovlaštenih ulazaka u tuđe kuće (najčešće naših ljudi koji rade van BIH) krive upravo prve komsije što iz razloga da ih boli briga da li su ušli u kuću što iz razloga što ih upravo oni upute u takve kuće

• Like 1

Da, komsijama je njih zao i treba im pomoci dok god su dalje od njihove avlije i kuce, osim u slucaju ako ne drze kakav migrantski hostel, pa nemaju hedije od toga.

I ove sto ih drze ako vec nece drzava sankcionsati nek im pocne naplacivati porez i to fin neki porez.... Ima mjera koliko hoces za poduzeti. Nepoduzimanje istih je jasan dokaz i prikaz onoga sto je unaprijed dogovoreno i predodredjeno.

Pa to sam govorio da se ljudi trebaju samoorganizirati u ulicama i tu bagru potjerati jer mi smo 3.4 puta bagru potjerali iz ulice i više i ne dolaze ONI SAMO SILU PRIZNAJU. Oni se policije ne boje jer znaju da im ne smije ništa al četri pet ljudi kad stanu pred njih i kažu da se gube bome pobjegnu jer ne znaju na šta su  ti ljudi spremni  Pravo na samopomoć niko nam nemože uskratiti

• Like 4

23 minutes ago, sk64 said:

Pa to sam govorio da se ljudi trebaju samoorganizirati u ulicama i tu bagru potjerati jer mi smo 3.4 puta bagru potjerali iz ulice i više i ne dolaze ONI SAMO SILU PRIZNAJU. Oni se policije ne boje jer znaju da im ne smije ništa al četri pet ljudi kad stanu pred njih i kažu da se gube bome pobjegnu jer ne znaju na šta su  ti ljudi spremni  Pravo na samopomoć niko nam nemože uskratiti

Haha ja sam to spominjala jos prije koji mjesec, al smijesno ljudima iz nekog razloga,. Aha, i to bi znacilo da bi oni morali poduzeti nesto, a zamo da je nasem narodu najmilije laprdati u udobnoj kucnoj fotelji, cim spomnes da bi trebali nesto odma je sve ok. Ljenost je gora nego bolest! A i sve neki psi sto znaju da laju, kad treba ujesti rep pod guzicu i put pod noge. Zar mislis da su htjeli da se smi izbore za svoje da ne bi to ranije uradili i prije migranata? 

Prije ili kasnije ljudi će se morati samoorganizirati u cilju zaštite svojih domova jer Policija to definitivno nije u stanju ni po kapacitetu ni po ovlastima koje ima ( zabranjeno joj je da koristi u potpunosti svoje ovlasti protiv migranata dok za domaće stanovništvo ovlasti se više nego strogo primjenjuju) pa zato je oda bolje da to samoorganiziranje bude što prije

• Like 1

On 09. 12. 2018. at 0:20, Abdulvehhab said:

Forumski kolega, uz duzno postovanje, grijesis. Islam je itekako veliki dio tradicije Bosnjaka, Balkana, a i citave Europe. Spominjanje Spanije u kontekstu dzamija ti je ni tamo ni vamo 😀 Bas te dzamije, opcenito najljepse vjerske, kulturne i obrazovne gradevine su izgradili muslimani daaaaaaaavno prije 'demokratizacije' danasnje Europe. Sto se tice Islama, on je vjera, a ne vjeroispovijest. Vjera je takoder krscanstvo, a vjeroispovijesti su pravoslavlje, katolicizam itd. Islam je na prostore Balkana dosao takoder daaaavno prije Osmanlija koji su, naravno, kasnije sirenjem teritorije povecali postotak muslimana. Na ovaj ili onaj nacin, to je stvar diskusije. Islam, konkretno u BiH je tradicija prijatelju, mnogo duza od kicenja jelki, slavljenja NG itd. Ako cemo, realno, pricati o tradiciji na koju se pozivas, veca je tradicija hidzab (cak i nikab) od slavljenja paganskih obicaja koji se u danasnje vrijeme reklamiraju kao nesto COOL. 

Opcenito, problem naseg naroda je ogromna neobrazovanost, tako imamo slucaj da muslimani (prakticari ili samo imenom) slave Advent - crkveni obicaj, cak idu u Zg da se dive Isusu u jaslicama, a imamo evo i Bihacki Advent. Vjerujem da cak ni organizatori ne znaju sta im znaci ta rijec ali eto, fino zvuci 🤗. To sto se nekih 70-80 godina prije zadnjeg rata u BiH islam na bilo koji nacin (takoder stvar diskusije) sveo na selo ili utisao, nije razlog da kazes kako se od rata do danas vrsi islamizacija BiH. Svoje nepoznavanje povijesti molim te ne iznosi javno jer moze neko (takoder neupucen u povijesne prilike) misliti da si u pravu pa ce pljuvati djevojku s maramom i psovati ezan, ali ce vrlo rado popiti kuhano vino i krmecu kobasicu na Fancy, Cool i nadasve Top dogadaju u Bihacu ili drugom gradu, Adventu 🙄 

Vis a vi teme, ponovo se udaljavamo od problema cak i naziva teme - MIGRANTSKA KRIZA, konkretno u Bihacu. Ne znam jeste li primjetili, zavladao je medijski muk. Tresla se gora, rodio se mis. 

PS: Suhrete gurbete, sta je sa rasvjetom koju ste obecali da ce biti u funkciji zahvaljujuci svima nam dragom IOM - u??? 

Prosvijetli me... Jesu li i Fethiju izgradili davnooooo prije "demokratizacije " ?

11 hours ago, Grunf said:

@Fugaziii najžalosnije je to i razočaravajuće što su za dobar dio neovlaštenih ulazaka u tuđe kuće (najčešće naših ljudi koji rade van BIH) krive upravo prve komsije što iz razloga da ih boli briga da li su ušli u kuću što iz razloga što ih upravo oni upute u takve kuće

Nisu krive komsije, nego oni koji  su ih pustili u Bihac , a znali su da nemaju kapacitete da ih drze pod kontrolom ... Samo da postavimo stvari na pravo mjesto ... Provaljuju oni i u kuce  u kojima ljudi zive i kad su u kuci, tj. ne prezaju ni od cega ...

• Like 1

1 hour ago, Sadik said:

Prosvijetli me... Jesu li i Fethiju izgradili davnooooo prije "demokratizacije " ?

Nisu krive komsije, nego oni koji  su ih pustili u Bihac , a znali su da nemaju kapacitete da ih drze pod kontrolom ... Samo da postavimo stvari na pravo mjesto ... Provaljuju oni i u kuce  u kojima ljudi zive i kad su u kuci, tj. ne prezaju ni od cega ...

Pricalo se o Spaniji, citaj i ne izvlaci iz konteksta. Zivot ne postoji samo u Bihacu, nit je povijest od danas ili dana kada si TI roden 😄. Zna se iz kod perioda datira Bihacka Fethija i sta je bila prije danasnje namjene. Ako zelis samnom ulaziti u raspravu o Fethiji ili necemu drugom otvori odgovarajucu temu jer se vidi sta ti je zapelo za oko i sta ti smeta. Ova je o migrantima i nema potrebe da moderator zakljucava temu zbog takvih poput tebe sto bi i geviht pokvarili 😁 

Mene konkretno zanima ima li ko informaciju da li inspekcije jos kaznjavaju ljude koji iznajmljuju sobe migrantima i kolika je kazna, ako je uopce ima? I zna li mozda neko jel migranti dolaze vozom ili autobusom kao nekad? 

• Like 1

1 minute ago, sk64 said:

Rekao sam da neću o tome al kad neko nema argumenata a lupeta ne mogu da presutim

Ljudima je tesko priznati da su Europljani tolerantniji ljudi u svakom pogledu nego ljudi koji dolaze is zemalja gdje su muslimani vecina.

Najvis

Sve crne pretpostavke se ostvaruju U Bihacu je svakim danom vise i vise migranata grad pada pod totalnu opsadu ,ljudi se osjecaju nesigurnije nego u ratu.

Privatna imovina koja je tesko stecena se unistva od raznih divljaka koji nisu u stanju nuzdu izvrsiti na propisno mjesto .

Vazno je da nosaju svi bambuce za to imaju novac ...

Za 20 godina nakon rata nije provaljeno vise kuca i zabiljezeno krivicnih djela nego kao u zadnjih par mjeseci 

Ljudi se ubise da prikazu Europu crnom netolerantnom ,nazalost takva politika je u nasoj drzavi gdje se ljudi poistovjecuju sa Turskom zbog vjere Turska mati Turska majka a u sustini Turska je bila najgora maceha za Bosnu i Hercegovina . A dok se najveci prijatelj Bosne i Bosnjaka Austrija i Austrijski narod uporno ignorira .Nasi politicari da su se u ratu i poslije rata okrenuli ka Austriji koliko su prema Turskoj danas bi bila drukcija situacija.

Tesko je zaludjenim budalama to dokazati .

• Like 6
  • Dislike 1

Moja prognoza je kao što sam već rekao 10000 do 1.4.2019 a onda više niko ne može pomoći a Šuki  nek priča bajke nekom drugom jer mi znamo da je on prodao grad Bihać i  više ništa ne može  tu sramotu isprati 

Ustvari kad razmislim srami se onaj koji ima obraz a ovaj ga je odavno izgubio tj prodao

• Like 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...