Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Čitajući komentare na sajtovima i na facebook mogu reči da je Bihać otišao u tri. koliko su ljudi zlobni i glupi da tako kažem krajnje nehumani .

Što je gore kolega napisao i to je upravu važno je da se meni nije desilo a za drugog me boli briga . Tako je to u Bihaću !

• Like 2

Šta je sljedeće da nekog đaka što im nije dao marku izvodi na korzu JEL TO ŠUKI TREBA DA SE DESI PRODANA DUŠO FUJ GADI MI SE OVO SVE 

• Like 2

Nerazumijem kako ljudi ovako lupetati mogu.Nigdje ne stoji da je se to s djevojkom u pola noci desilo.Radi ovakvih komentatora mnoge zrtve ( sto od straha ili stida) ne usude se svoju nesrecu policiji prijaviti. Prosle godine u okolici gdje zivim djevojka se s posla vracala, od njih trojice jedan joj je prisao i za upaljac,da cigaretu pripali,zamolio.Dok je cura u torbi upaljac trazila,druga dvojica su joj s ledja prisli, rukom usta prigusili,uvukli u zbunje i silovali.Nedaleko u istom kvartu djevojka sportasica svakodnevno stazom pored Nekra (rijeka koja u blizini njihove ulice protice) po pola sata trci - trojica je opkolili.Kad je to vidjela jednog je koljenom medju noge lupila.Dok se on od bola previjao, otrgla se i u rijeku skocila.Plivajuci pobjegla je na drugu stranu. Sreca da je dobar plivac bila. Neko vecer zena se oko pola sest iz prodavnice vracala cim je s glavne ceste u sporednu usla ( tu nema cestih prolaznika) petorica je pratila. Dvojica su se pred nju prebacila a trojica iza nje.Zena 60-tih godina.Ona uspori korak kako bi oni prosli,kad i oni usporili,ubrza oni takodjer ubrzaju. Kad je do jedne zgrade gdje ima poznanika dosla,pozvonila im je i ulazeci u zgradu vidjela gdje djubrad bjezi.Nemojte naivni biti.Vecina njih je svim mastima premazata. To je u stanju starije obmanuti a nekamoli tu mladju populaciju - pogotovo tinedzere.           

• Like 2

Pod hitno treba organizirati proteste ako treba organizirati odrede za samozastitu samo ovo se više ne smije tolerirati

Mi smo morbidni narodi.Lakirači noktiju (nisam rekao onaj lakirač nego uopsteno) o slučaju silovanja idu do te mjere da tvrde da je djevojka plaćena od strane nekog da bi se bacila ljaga na migrante.Do koje mjere ide ljudska glupost to je nevjerovatno.Niti rijeci progovorene od njihove strane a znaju se naslikavati i pisati kako su dobri,mirni i jadni.Fuj.Dobro mi poznata takva grupa ljudi jos iz rata

• Like 3

ovo su krivična djela i remećenje javnog reda mira, te izazivanje opće opasnosti samo u posljednjih mjesec dana. Službeni podatak MUP-a USK od prije mjesec dana kaže da su migranti počinili preko 250 krivičnih djela do novembra.

Migrant počinio niz krivičnih djela u Velikoj Kladuši

Pripadnici MUP-a USK uhapsili migranta u alkoholiziranom stanju, a za kojeg je prije pet mjeseci izdano rješenje o protjerivanju!

PROVALILI U KUĆU / Na području Bihaća novi slučaj hapšenja migranta za kojim je ranije raspisan zahtjev za protjerivanje!

Migranti u Velikoj Kladuši ukrali automobil pa napravili saobraćajnu nesreću

Bihać: 22-godišnji migrant napravio nerede u kafani

Velika Kladuša: Svađao se s migrantima i vrijeđao policijske službenike

Pročitajte službeni izvještaj MUP-a USK: “U Velikoj Kladuši se potuklo 80 migranata!”

Bihać: 18-godišnji migrant porijeklom iz Libije pokrao Sarajliju

Cazin: Migrant porijeklom iz Irana napravio nerede i nožem prijetio

Oglasio se MUP USK povodom fizičkog obračuna migranata u centru Bihaća (VIDEO)

U protekla tri dana migranti na području USK počinili nekoliko krivičnih djela: Provaljuju, pljačkaju i opijaju se!

Migranti provalili i ukrali novac iz motela u Bosanskoj Krupi

Migrant iz Pakistana pokušao skinuti odjeću 13-godišnjoj djevojčici iz Bihaća, otjerali ga drugi migranti

Uhapšen migrant osumnjičen za bludnje radnje nad djevojčicom iz Bihaća

MIGRANT SIL0VAO 18-godišnju Bišćanku, policija lišila slobode M0NSTRUMA!

Pored krivičnih djela, migranti nerijetko sudjeluju u fizičkim obračunima:

Nova masovna tučnjava migranata u Velikoj Kladuši, više lica povrijeđeno

Tuča migranata u centru Bihaću (VIDEO)

Tuča migranata u bihaćkom naselju Harmani

Nova tuča ilegalnih migranata u Bihaću (VIDEO)

Bihać: 18-godišnji migrant povrijeđen u fizičkom sukobu

Izvor: usn.co.ba

• Like 2

1 hour ago, sk64 said:

AKO NAKON OVOGA SLUCAJA NISTA SE NE PROMJENI ONDA I NE ZASLUZUJEMO BOLJE

1 hour ago, sk64 said:

Kao sto sam uvijek rekao. Ako vi iz Bihaca ne izlazite na proteste ovakvi stvari ce desiti sve vise bez reakcije Sarajeva.

Evo pa vidi ste se desilo u francoskoj. Ljudi fino izasli na proteste. Jeste bilo malo agresivno malo tucnjave ali jebiga pobjedili su na kraju i presjednik javno popustio i trazio oprost od naroda.

Trebate naci malo jaci govornik od seja da vam narod uputi na pravom putu i da budite u stanju braniti vasu djecu i familije.

Ja bi vam savjetavo da formirate zvanicnu grupu za samo odbranu. I da sa jakim muskarcima hodate kroz bihac i pokazite migrantima da necemo dozvoliti silovanje i nasilje nad Bosnjacima i ostalima ovog grada. Drzite karate lekcije i malo kik box da pojacate moral gradjana. 

Ako ne izlazite onda Sarajevo ce vam saliti jos 10 000 migranata. Morate biti jaki. Nema vise lijepe price. Ne zelimo migrante ni jedan Jer ne zelimo na silu ugostiti silovitelja i ubice nase djece i tacka.

• Like 5

2 hours ago, sk64 said:

Davno receno i nista se nije promjenilo....

15 hours ago, Melo said:

Migranti se moraju predstaviti u dobrom svjetlu, velika je tu lova. Index inace ima samo rijeci hvale za tu populaciju pa me iznenadilo kad su objavili.

da poslije potpisivanja migratskog pakta ce se kaznjavati mediji koji budu samo negativno izvjestavali, a posto nema se nista pozitinvo napisati mediji ce sutiti o tim temama!

4 hours ago, Grunf said:

Mi smo morbidni narodi.Lakirači noktiju (nisam rekao onaj lakirač nego uopsteno) o slučaju silovanja idu do te mjere da tvrde da je djevojka plaćena od strane nekog da bi se bacila ljaga na migrante.Do koje mjere ide ljudska glupost to je nevjerovatno.Niti rijeci progovorene od njihove strane a znaju se naslikavati i pisati kako su dobri,mirni i jadni.Fuj.Dobro mi poznata takva grupa ljudi jos iz rata

To je mentalitet naših ljudi nažalost koji vjekovima uništava naš narod ja bi rekao i narode jer isto je i Hrvatskoj i u Srbiji .

Kad je monstrum u Zagrebu izbo djevojku više od 88 puta koja je uz to bila i trudna , većina ljudi je negativno komentarisati djevojku pa čak i sam odvjetnik optuženog je djevojku pokušavao predstaviti na sudu kao neku labilnu kurvu . 

Kad je Paravinja ubio onu drugu djevojku od 17 godina ljudi su negativno komentirali šta će ona sa njim ulaziti u kamion , kao da su oni to vidjeli da je ona dobrovoljno ušla u kamion , a niko nije rekao možda ju je prisilno oteo .

U našim društvima zajednicama od davnina postoji veliki broj silovanja i nasilja nad djecom počevši od familije pa do škole i ostalog , i većina žrtava se idlučila za šutnju radi straha od osude okoline , jer kod nas se na žrtvu gleda drukčije .

Bihacu vise niko nemože pomoći stvar se otela kontroli .

A ovaj tekst oko silovane djevojke u Bihaću je vješto i svjesno iskrivljen da se u fokus stavljaju njena dobrovoljna strana da ih je poznavala te da je otišla sa njima .

To je uradio vješt manipulator kao i za većinu vijesti na internetu .

A i sam policijski izvještaj je glupo napisan .

• Like 2

@Barba  slažem se s tobom i u pogledu izvještaja MUP-a u vezi ovog slučaja.Naime kad procitas izvjestaj dobijes dojam da se sve desilo dva dana prije (a ne mora biti) jer kaze i sama u izvještaju stoji: " U obavljenom razgovoru  sa osamnaestogodišnjakinjom ista je prijavila da je prije par dana na području Grada Bihaća, upoznala dva migranta koji su je odveli do njoj nepoznatog stambenog objekta..." tu stoji dva dana prije da je upoznala ali nije nužno da su je odveli isti dan kad su je i upoznali.Moglo se desiti i isti dan kad i prijava u MUP ,ne kažem da se nije ovako dogodilo, nego kažem da je ovaj dio malo nejasan kad ga pažljivo pročitaš

Samopomoc je jedino što možemo napraviti jer definitivno od nikoga ne možemo očekivati pomoć. Treba registrirati udrugu građana i kroz tu udrugu provoditi aktivnosti pa vlast ako hoće ili ako može nek ukida tu udrugu.Po meni je to sada jedino zakonski i institucionalno moguće rješenje. Naravno vaninstitucionalno rješenje je uvijek izvodivo😎

• Like 1

32 minutes ago, Hræzlyr said:

A zašto i ovaj slučaj ne bi uzeli u obzir jer sam izvještaj kaže " osumnjičen " - nije potvrđen slučaj uopšte ?

Je li moguće ? Jest. Ne mora odmahbiti ono najgore kojem većina odmah vuče dok čuje vijest ne provjeravajući uopšte.

Ljudi su najsenzitivniji upravo na ovu stvar. Pitaj naciste, oni su tu majstori propagande.

5d51580d7f3ef67777c0edd49e601c19--german-women-nazi-propaganda.jpg

A cuj predan je tuzilastvu kako i sam MUP tvrdi znaci postoje elementi kaznenog djela.Ocekujem njegovu izjavu da nije znao da je silovanje u BiH kazneno djelo

Očekujem da će slijediti izjava da će biti deoirtiran pa da će se kao i ostali što su deportirani za 5 dana pojaviti ponovo u Bihaću. Da se kladimo da se neće ništa desiti kao i što do sada ništa se nije dešavalo kad su u pitanju od koje počine migranti

44 minutes ago, Hræzlyr said:

Paljenje centra ?

Noćne straže,kao nekad T.O. npr

Edited by Grunf
  • Like 1

54 minutes ago, Hræzlyr said:

A zašto i ovaj slučaj ne bi uzeli u obzir jer sam izvještaj kaže " osumnjičen " - nije potvrđen slučaj uopšte ?

Je li moguće ? Jest. Ne mora odmahbiti ono najgore kojem većina odmah vuče dok čuje vijest ne provjeravajući uopšte.

Ljudi su najsenzitivniji upravo na ovu stvar. Pitaj naciste, oni su tu majstori propagande.

5d51580d7f3ef67777c0edd49e601c19--german-women-nazi-propaganda.jpg

Sta podrazumijevas pod potvrdjivanjem slucaja? 

51 minutes ago, sk64 said:

Očekujem da će slijediti izjava da će biti deoirtiran pa da će se kao i ostali što su deportirani za 5 dana pojaviti ponovo u Bihaću. Da se kladimo da se neće ništa desiti kao i što do sada ništa se nije dešavalo kad su u pitanju od koje počine migranti

Uskoro ce oni poceri silovati krave i koze kao sto je obicaj u pojedinim dijelovima Pakistana, uglavnom oblasti Mirpura.

1 hour ago, Grunf said:

@Barba  slažem se s tobom i u pogledu izvještaja MUP-a u vezi ovog slučaja.Naime kad procitas izvjestaj dobijes dojam da se sve desilo dva dana prije (a ne mora biti) jer kaze i sama u izvještaju stoji: " U obavljenom razgovoru  sa osamnaestogodišnjakinjom ista je prijavila da je prije par dana na području Grada Bihaća, upoznala dva migranta koji su je odveli do njoj nepoznatog stambenog objekta..." tu stoji dva dana prije da je upoznala ali nije nužno da su je odveli isti dan kad su je i upoznali.Moglo se desiti i isti dan kad i prijava u MUP ,ne kažem da se nije ovako dogodilo, nego kažem da je ovaj dio malo nejasan kad ga pažljivo pročitaš

Sam izvještaj i Članci po portalima su svjesno okrenuti napisani da bi se žrtvu okarekterisalo kao dobrovoljno druženje i svjesno izlaganje opasnosti , jer sasvim je nepotrebno bilo išta pisati o druženju iste sa migrantima.

Članci po internetu su izazvali željeni učinak nalogodavaca kod čitatelja ako se vide komentari .

Za mene je ovo lično strašno opasna mašinerija stoji iza svega ovoga , baš kao i kod prvih protesta gdje su Bišćani predstavljeni kao rulja koja vadi migrante iz autobusa da ih spali na lomači doslovno je zvučalo tako .

A onda je napisan kontra članak da bi se Bišćani još više demoralizirali i radikalizirali protiv migranata kao da je sprema specijalna policija federacije koja treba zaustaviti zločeste bišćane protiv nevinih migranata .

To su te igre manipulacije koje se provode svjesno da bi oni došli do željenog cilja.

• Like 1

4 hours ago, sk64 said:

Samopomoc je jedino što možemo napraviti jer definitivno od nikoga ne možemo očekivati pomoć. Treba registrirati udrugu građana i kroz tu udrugu provoditi aktivnosti pa vlast ako hoće ili ako može nek ukida tu udrugu.Po meni je to sada jedino zakonski i institucionalno moguće rješenje. Naravno vaninstitucionalno rješenje je uvijek izvodivo😎

Paljenje centra ?

nikakvo paljenje jer je to naš grad, ali određena vrsta samozaštite bi bila sprovođena koliko se to kome sviđalo ili ne

4 hours ago, Barba said:

Sam izvještaj i Članci po portalima su svjesno okrenuti napisani da bi se žrtvu okarekterisalo kao dobrovoljno druženje i svjesno izlaganje opasnosti , jer sasvim je nepotrebno bilo išta pisati o druženju iste sa migrantima.

Članci po internetu su izazvali željeni učinak nalogodavaca kod čitatelja ako se vide komentari .

Za mene je ovo lično strašno opasna mašinerija stoji iza svega ovoga , baš kao i kod prvih protesta gdje su Bišćani predstavljeni kao rulja koja vadi migrante iz autobusa da ih spali na lomači doslovno je zvučalo tako .

A onda je napisan kontra članak da bi se Bišćani još više demoralizirali i radikalizirali protiv migranata kao da je sprema specijalna policija federacije koja treba zaustaviti zločeste bišćane protiv nevinih migranata .

To su te igre manipulacije koje se provode svjesno da bi oni došli do željenog cilja.

Ima i druga strana te priče,još opasnija koja se događa u zadnje vrijeme preko medija i pojedinaca (vjerovatno placenih direktno ili indirektno) na društvenim mrežama i forumima koji govore o jadnom i napaćenom izgladnjelom narodu u izbjeglistvu.Ko kod imalo misli svojom glavom to moze zakljuciti.Vidi, kod nas,kada se vecina gradjana pobunila i izisla na proteste,odjednom se izislo sa pricom o djeci migranata kojima stanovnistvo ne dozvoljava da pohađaju skolu,sto je izazvalo promjenu u misljenju stanovnistva.Kada je psiholoski utjecaj putem medija preko migrantske djece ostvario zadani cilj odjednom se prestalo govoriti o toj djeci.Recite mi iskreno da li je cilj roditelja te djece da sa njima ostanu u BiH i pohađaju ovdje skolu ili da ipak odu preko granice u EU? Da je nacisticka njemacka imala ovakvu masineriju u vidu NVO i recimo ovog IOMa gdje bi im kraj bio.Pokorili bi svijet u roku od 6 dana

Edited by Grunf
  • Like 2

E ovaj moj zadnji post je bio odgovor za @Hræzlyr a ne na barbin post.

Cak i ovi "humanitarci" poput lakirača noktiju su opasni po građane.Pod njihovim uticajem se mogu desiti ovakva zla poput ovog silovanja djevojke jer mladi ljudi steknu određenu dozu povjerenja prema tim ljudima sto moze biti jako opasno.Danas gledam migranta kako zaustavlja djevojku od 17-18 godina i nesto je pita.Ona nastoji na silu biti ljubazna jer joj vidim na izrazu lica.Velika je to greska ljudi moji sto vas moze kostati i zivota (ne nuzno al moguce) Bolje izbjeci bilo kakve kontakte sa njima

• Like 6

Povećavanjem broja migranata biće više krivičnih djela to je prosta matematika .

Mene najviše brine što će uskoro biti skoro 50% migranata u odnosu na stanovništvo tek onda će nastati najveći problem jer će grad doslovno biti blokiran .

Skoro iz svake prazne kuće u gradu oni izlaze .

• Like 1

8 minutes ago, Barba said:

Povećavanjem broja migranata biće više krivičnih djela to je prosta matematika .

Mene najviše brine što će uskoro biti skoro 50% migranata u odnosu na stanovništvo tek onda će nastati najveći problem jer će grad doslovno biti blokiran .

Skoro iz svake prazne kuće u gradu oni izlaze .

Ovaj trenutni broj migranata u odnosu na stanovništvo u Bihaću je proporcijalan broju od 80.000 migranata u Zagrebu.Zamislite 80.000 migranata u ZG

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...